Mar. Mach.-Club. RUSLAND. Uit HeMngfors wordt gemeld, dat de Sovjet-regeering volgens betrouwbare be richten in werkeiykheid de teruggave van de industrieele werkplaatsen, fabrieiken en za- kenhuizen aan hun vroegere bezitters voor bereiden. ITALIË. BELGIE. OOSTENRIJK. Volgens bet laatste bericht bedraagt het aantal dooden vijftien. De gouverneur deelt mede, dat hy een te lefonische mededeeldng heeft ontvangen, meldende dat volgens schatting 175 personen zy'n gedood. v De onruSt en de troebelen, die letterlyk overal in de wereld de nalatenschap zyn ge weest van don grooten oorlog, biyven ook aan de Ver. Staten niet gespaard. Behalve de gewone, bijna traditioneele moeilykheden tusschen kapitaal eni arbeid en de telkens weer terugkeerende botsingen tusschen blank en zwart, dreigt er thans naar het schijnt een conflict tusschen blank en rood. Uit Salt Lake City komt ten minste het bericht, dat de hoevenaars in het Zuid-Westen van den staat Utah zich tot de Bondsregeering hebben gewend om gewapende bescherming in te roepen tegen oen dreigenden aanval van de Ute-Indianen. Blanken hadden een Indiaanschon veedief gedood, en thans nemen de Indianen een dreigende houding aan. Zy hebben de telefoon-verbindingen met de ste den Bluff en BJading afgesneden, en de in woners dier plaatsen hebben een boodschap per gestuurd om hulp te vragen, wyi zy vreezen, te zullen worden uitgemoord. De regeering heeft geantwoord, dat troepen by- een zyn gebracht om de blanken, zoo noodig te beschermen, doch dat zy niets kan doen voor de. Indianen het hun als woongebied toegewezen terrein verlaten. Washington, 1 Juni De Senaat heeft de marinebegrooting, ten (bedrage van 494 mil lioen dollar aangenomen, met inbegrip van het amendement-Borah yppens een conferen tie tot (beperking van de bewapening. Naar verluidt strekt men in booge Ameri kaansche bestaiurskringen informeel zyn voel horens uit naar een internationale overeen komst tot beperking der bewapening, ten ein de zich te vergewissen van de houding der buitenlandsóhe regeeringen, alvorens for- meela onderhandelingen voor te stellen. Het groote nieuwe postkantoor te Chica go, waarvan de bouw pas begonnen is, krijgt een dak, waarop postvliegtuigen kunnen da len. Hét kantoor zal met mmiatuur-onder- grondsche spoorwegen met de voornaamste spoorwegstations verbonden worden. Naar uit Londen wordt gemeld, overweegt de Britscbe regoering streng op te treden tegen bet gouvernement te Angora, wegens groote schending, door die regeering, van de overeenkomst te Londen! gesloten met de Kemalisten. Niet alleen Is de regeering te Angora haar verplichtingen ten aanzien van de vrijlating van de gevangenen niet nagekomen, maar tevens zyn Britsche schepen geboycot, door dat hun de toegang tot Anatolische havens was ontzegd. Volgens de „Daily Mail" zal het strenge verbod tegen wapenlevering aan de Grieken door de geallieerden worden opgeheven. Het blad acht hot mogelijk, dat de Grieken ge machtigd zullen worden om Konstantinopel te gebruiken als militaire basis tegen de Kemalisten. Londen, 1 Juni. Do Porte*heeft, met verwij zing van de onzydigheid van Konstantinopel, aan den Hoogon Commissaris voorgesteld, dat de Grieksche oorlogsschepen zullen wor den verwyderd uit de geneutraliseerde wa teren, evenals de Grieksche troeponoontin- genteni uit Europa. De Porte maakt er opmerkzaam op, dat de vaart van Grieksche transportschepen door de Dardanelllen een schending vormt van de onzydigheid, welke allo kust-wateren on de zee van Marmora dient te omvatten. De Porte hoopt, dat de mogendheden haar verzoek zullen inwilligen'. De verschrikkeiyke gevolgen van tien hon gersnood in China blijken o. m. uit een be roep, dat de voorzitter van de Federai Ooun- cil of the Churohes of Christ in America, dr. Robert E. Speer, doet op de kerken van Amerika, om nog meer bydragen. De „Ohris- tian Register" ontleent hieraan o. m.: Een groot aantal personen in de vijf uitgestrekte provincies, waar hongersnood heerscht, moet sterveni vóórdat de oorlogstyd in Juni geko men is, tenzy wij in Amerika aantal en om vang van onze bijdragen belangrijk verhoo- gen. Zoo wanhopig is de toestand, dat kleine kinderen uit de hongerdorpen van Noord- China thans door straatventers in sommige dorpen en steden, die ver van het geteisterde gebied liggen, te koop worden aangeboden. De meeste ten verkoop geboden kinderen zyn meisjes, maar er rijn ook wel jongens onder. De pryzen, zyn echter zóó laag, dat de handel nauwelijks meer doonend is. Een Amerikaan, in China woonachtig, nam zulfc een koopman waar, die zich met een collectie babies by de brug van een Ohineesohe stad had opgesteld. In vodden gehuld, waren! ze ven kinderen in twee groote mandeni gebor gen, waarin de veniter ze vele mijlen naar de markt had gedragen. Zy zagen er slecht uit, maar de koopman beweerde, dat by ze goed had gevoed, sinds by ze had gekocht, ten einde meer geld te kunnen bedingen. Twee der 'kinderen waren jongens, maar zonder onderscheid van sekse was de gevraagde prijs een Mexicaansche dollar per stuk. En tusschen den gevraagden en ten slotte be taalden prijs bestaat in China meestal een heel verschil. Nederland on Bolfflü. Uit Brussel wordt gemold, dat men daar aan het ministerie van buitenlnndoche znkon volstrekt niets afweet van eon Nederlandsche torpedoboot, welke schietoefeningen zou heb ben gehouden in de Belgisohe wateren. Een medewerker van de N. Rott Crt meldt uit Brussel: Gisterochtend beb ik den heer Gilbart go- sproken, lid van den Luikschen gemeente raad, die uit Parijs was teruggekeerd, waar hy Clemenceau had opgezocht, die hem be loofd had binnenkort to Luik te komen. Over veertien dagen gaat Clemenceau naar Ox ford, waar hij verwacht wordt on daarna zal hij met Glaude Monet, den 80-jarigen schil der, een bezoek aan Nederland brengen om er doeken van Rembrandt en Frans Hals te zien. Zy zullen Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Haarlem bezoeken. De reis zal per auto geschieden. De regeering van de Vereenigde Staten heeft een nieuwe nota naar den Haag gezon den, waarin protest wordt aangetoekend to gen de bewering van de Nederlandsche regeering, dat de Vereenigde Staten hun protest tegen do houding van de Neder landsche reigeering inzake de petroleum- winning in do Djambi-velden te laat zouden hebben doen kennen om van invloed to bun nen zyn op haar beslissing. De nota houdt in het algemeen een tegen spraak in van de beweringen in het ant woord van de Nederlandsche regeering van 19 April (Dit moet bhjbens (het Oranjeboek 10 Mei zyn), en verzekert aan de Nederland» sche regoering, dat de Vereenigde Staten bun houding ten aanzien van het onderscheid tegenovor Amerikaansche oliebelangen ge maakt, niet gewyrigd hebben. De Minister van Arbeid heeft aan de ge meentebesturen een circulaire gericht, waar in hy er op wyst, dat het aantal aanvragen om voorschotten; krachtens de Woningwet de verwachtingen verre overtreft. Ditheeft er toe geleid, dat de regeering haar standpunt inzake de voorziening in den woningnood nader heeft moeten bepalen. De Minister geeft dan een overzicht van het aantal aan vragen, waaruit blykt, dat thans een produc tie van ten minste 90.000 woningen aan den gang is, of weldra mag worden verwacht. Echter komen nog steeds verzoeken om steun binnen. Werden deze alle in behande ling genomen en de voorschotten toegestaan, zoo zou, naar de Minister meent, een groote overproductie van woningen ontstaan. Wor den de 90.000 woniingen werkeBjk binnen niet al te langen ty'd gebouwd, dan zal over het algemeen toch afgezien van plaatseiyke omstandigheden de nijpende woningnood als geweken kunnen worden beschouwd. De Minister komt, op grond van verschil lende becyferingen, tot de conclusie, dat er een totaal woningtekort is van 32.516, Voegt men daarby bet accres der behoefte gedu rende den bouw der 90.000 woningen, dan blijkt, dat dit getal ruim opweegt tegen de nijpende behoefte. p grond van deze overwegingen kwam de regeering tot de volgende conclusies: 1. Voorsbands zullen verzoeken om pre mie of om voorschot en bydrage krachtens de Woningwet, die nog niiet bij he{ departe ment van arbeid zyn ingekomen, niet in aan merking komen voor behandeling. De op 1 Juni reeds by den hoofdinspecteur inge komen verzoeken om premie zullen alsnog op den voet van de geldende regelen worden afgehandeld. By het departement reeds in gekomen verzoeken om voorschot en bydrage krachtens de Woningwet, waarop nog niet is beslist, zullen geleidelijk worden afgehan deld, met inachtneming van het bepaalde onder 2. 2a Moet worden aangenomen, dat er in eenige gemeente nog woningnood zal be staan, ook wanneer de plannen waarvoor premie of steun kraohtens de Woningwet reeds is toegezegd, zullen zyn uitgevoerd, dan zal steun voor nieuwe plannen voor den bouw van arbeiderswoningen in overweging worden genomen, indien kan wordon aange toond, dat er voldoende arbeidskrachten zijn om dio nieuwe plannen vlot uit te voeren. Voordat er steun krachtens de Woningwet wordt toegezegd, moet aannemeiyk zyn ge maakt, dat het particulier bouwbedrijf niet in do bohoefte kan voorzien. By de indiening van verzoeken om premie of steun krachtens de Woningwet zullen de gemeentebesturen gegevens moeten over leggen, zoowel betreffende de woningbe hoefte als omtrent de beschikbare arbeids krachten voor bet bouwbedryf. 8. Do termyn van 8 maanden binnen wel ke tot dusver de plannen, waarvoor premie werd toegekend, tot een begin van uitvoering zyn gebracht, wordt verlengd tot 6 maanden. 4. Tot wélk bedrag per M*. bebouwd op- rvüak voor latere plannen premie zal wer en toegekend, zal nader 'bekend wordon go- maakt. 5. De bydragen krachtens de Woningwet te verleenen', zulleni in de toekomst in oen zekere verhouding worden gebracht tot de premies. Binnenkort zal de Minister hierover nadere mededeelingen aan de gemeentebe sturen doen toekomen. Tenslotte vestigt de Minister de aandacht er op, dat een verzoek om hypotheek, dat niet tegelijk met het verzoek om premie is ingediend bij deni hoofdinspecteur, buiten behandeling bUjft. Bouw van woningen) met voorschot krach tens de Woningwet mag alleen krachtens openbare aanbesteding geschieden. Een aan besteding mag in geen geval meex dan 100 woningen omvatten. Uit het ntiJndistrlcE In do Woensdag te Heerlen gehouden ver gadering van de contract-oommissie voor het niijnbedryf in Limburg werden do bespre kingen over een nieuw collectief contract hervalt. De directies blijken er bedenking tegen te hebben om een zoodanig contract voor langen termijn met de vakbonden aan te gaan, op 'grond dat do algemeene toestand van hot bedrijf niet aanzieniyk verbeterd' is, Aan de band van eenige verkoopcyfers der kolen over het tijdvak van 1 tot 8 Mei 1.1. werd .dit nochtans door de werklieden-com missieleden bestreden. De directies der particuliere mynen hand haafden haar bezwaren tegen overlegging van gegevens over de bedrijfsresultaten van haar ondernemingen. Alleen de domlniale myn te Kerkrade zou bereid zyn, eeniger- mate aan het verlangen1 der bondsbesturon la dit opzicht te voldoen, Dq staatsmijnen C. de Gelder (alias Had-je-me-maar) heeft verklaard, zyn benoeming tot lid van den gemeenteraad niet aan te nemen. Omtrent de wyze waarop dit geschied is, deelt men van de zyde van het gemeentebestuur het vol gende mede: Dinsdagmiddag is hem toen daar een nieuw stel stukken bezorgd. De Gelder nam ze in ontvangst in tegenwoordigheid van den directeur van het huis van bewaring en den hoofdcommies van de afdeeiing algemeene zaken ten stadhui zo, den heer Jippes, bene vens oen rechercheur van politie. De Gelder verklaarde daarop, geheel uit eigen bewe ging gelyk nader uit het op,gemaakte proces-verbaal zal blijken dat hij met de geheele verkiezing niets te doen wilde heb ben. Hy bekrachtigde die verklaring door, met gebruikmaking van het daarvoor bestemde formulier, de verklaring te teekenen, dat hf' zyn benoeming tot lid van den gemeeniteraa van Amsterdam niet aanneemt. Als gevolg daarvan zal nu een zitting van het Centraal Stembureau moeten plaats heb ben ter voorziening in de vaoature-De Gel der. Daarby zal dan moeten worden vastge steld, dat in deze vacature niet kan worden voorzien. (De raad blijft dus onvoltallig). Ver wacht wordt nu, dat in de raadsvergadering van Woensdag 8 Juni a.s. bet onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden door den raad zal kunnen plaats hebben, waarna waarsohynlyk de eerste vergadering van den nieuwen raad zal worden gehouden op Vrijdag 17 Juni. Zekerheid hieromtrent ontbreekt echter, zoolang Gedeputeerde Sta ten zich nog niet, in verband met het op deze aangelegenheid betrekking hebbende voor schrift in de grenswyrigingswet, hebben uitgesproken. C. de Gelder beeft bedankt voor zyn ver kiezing tot lid van den gemeenteraad en daarmee heeft deze onaangename episode bet beste einde genomen. Voor de gemeente, die nu niet opgescheept rit met een onge- wenschten vertegenwoordiger in haar raads zaal. Voor de regeering rite nu minder be hoeft te treuren, wanneer haar zoo slecht ontvangen Had-je-me-maar-ontwerpje mocht worden verworpen. En ook voor den betrokkene zelf. Deze ongelukkige, die, naar het schynt, betrekke lijk tevreden was met zyn ellendig bestaan, in elk geval niets anders scheen te begeeren; die eigenlijk weinig kwaad deed en-ook der litte nauwelijks aanleiding gaf om tegen em op te treden, is door hen, die hem over- :ehaald hebben een candidatuur te aanvaar- en, op droevige manier misbruikt. Hy is op den voorgrond geschoven op een wyze, die deze stuurlooze natuuriyk niet kon verdra gen, men beeft hem laten optreden by voor stellingen en bet gepeupel beeft hem veel meer dan vroeger tot een speelpop gemaakt. Dat is een vertooning geworden, waarover zy, die haar op touw hebben gezet, zich diep te schamen hebben. po: he: Het is te hopen', dat men defgelijke sinis tere grappen niet meer zal uithalen. Een pro test togen den stemdwang was deze candi datuur, zooals men weet, nauwelijks meer; zy, dio daartegen wilden protésteeren, had den zich van dit nare relletje teruggetrok ken. Het is een echt rapaille-gedoe geworden, van menschon, die niet eens ernstig tegen iets als stemdwang weten te protesteeren. Zy mogen hun wreed spel niet herbalen. Naar bet N. v. <1 D. meldt, zal als burge meester aan de Koningin worden voorgedra gen de beer W. de Vlugt, de tegenwoordige wethouder van publieke werken dezer ge meente, tevens oud-lid van de Tweede Ka mer. Het bericht van de benoeming kan te gen het eind dezer week in de Staatscourant verwacht worden. Zooals men weet, behoort de heer De Vlugt tot de meest linksche (groep van de anti-revo lutionaire party. Itccord-rels van het stoomschip Rotterdam. Het stoomschip Rotterdam, van de Hol land-Amerikaiyn is, na voel oponthoud te Plymouth en Boulogno, Woensdagmiddag te 8 u. 12 min. voor den Waterweg aangeko men. Daar moest het op hoog water wachten om naar Rotterdam op te stoomen. De ge middelde vaart op deze reis was 17 knoop (1852 M.) per uur, dat wil zeggen de grootste snelheid van New-York naar den Waterweg tot heden toe bereikt. Daarmede wa^ de 81ste rondreis volbracht. Het stoomschip Savoie, van de Compagnie Générale Trans Atlantique. kon de Rotter dam niet byhouden. Gasprys te Lelden. Te Leiden la de gasprys met 2 ct. per M'. verlaagd. Lichtgas kost thans. 15 cl en munt- gas 16 ot. per M». Staking. GeScMÏÏKiï^oïl0^11, Er 7ljn 55 stakers. Geusent Wordt 1.20 of 1.82 per uur De on- Cïita'tï"stak™ fiSSff S v CT£er vacantie ge- gobSfii 2lJü atui J. M. A. M. v. W0LFEREN. '2Ï^ ALGEMEENE VERGADERING op VRIJDAG 3 JUNI, des avonds 9 uur. A. BURGER, Bankatbakkar, Alkmaar, vraagt een aank. 2e BEOIENOE. Brievan m. opgaaf v. vorUngd aalaria on laatste batrekking» kon van de voorwerpen van waarde, «oud, luweolon, edelgesteenten, enz. die zioa in heit bezit der Duitaahera bevinden. Even tueel zouden deze voorwerpen in beslag iworden genomen en daarvoor aan de bezit ters een certificaat van waarborg worden uitgereikt De voorwerpen van waarde zou den in de brandkast van de Relcbsbank worden gedeponeerd en wordon beleend by een buitenlandsóhe, zoo noodig, een niet- Euiopeesohe mogendheid. Of bet denkbeeld doorvoerbaar Is, zal by de besprekingen moeten ibiyken. Deze plannen bevinden zich natuuriyk nog in een zeer voorloopig sta dium. De proeessen ie Eelpzlg. Dinsdag werd een aanvang gemaakt met bet proces tegen den arbeider Neumann, beschuldigd van mishandeling en beleediging van Engelsche krygsgevangenion in bet kamp van Pommersdorf. Engelscbe getuigen verklaarden^, dat men iNeumann niet mocht omdat by te krachtig optrad en verder ging dan zyn plicht hem gebood, zy zijn door hem geslagen en be- leedigd. Getuige Thomas Hayes verklaardo daarentegen, dat Neumann de ©enige wacht was, die de gevangenon bet leven dragelijk hielp maken. Getuige Bailey verklaarde, dat by bloedige veebtpartyen tusschen de Engel- Bdhe gevangenen onderling Neumann tus- scbenibeide was gekomen en de orde hersteld had. De getuige Kirbride, een Dondensche bootwerker, verklaarde, dat hij drie maan den in het hospitaal heeft gelegen tengevol ge van de kolfslagen, die Neumiann hem had toegediend. De overige getuige-verklaringon waren van geen beteekenis. De behandeling is daarop verdaagd, «MM De vervolging van kapitein-luitenant Neu mann, die beklaagd was van het naar den kelder sturen van het Engelsche hospitaal- schip Dover Castte, is ingetrokken, omdat by net voorloopig onderzoek gebleken is, dat da beklaagde volkomen onschuldig was. Leipzig, 1 Jiuni. Tegen den bekl. Neumann ©lachte het. O. M. heden wegens beleediging en mishandeling een gevangenisstraf van een jaar, en zes maanden. Morgen wordt uit spraak gedaan. De economische politiek. De toestand In BE Petersbnrg. De Times verneemt uit Helsingfors, dat de ontevredenheid te St Petersburg toeneemt tengevolge van het stop zetten van de dis tributie van levensmiddelen. Er gaat een ge rucht dat er te Moskou een opstand is uit- gebroken en dat in de straten troepen en werklieden slaags zyn geraakt Een bijna algemeen lijdelijk verzet. De staatsbeambten, met uitzondering van spoorwegpersoneel en magistraten, hebben lijdeiyk verzet afgekondigd, daar de regee ring geweigerd heeft gevolg te geven aan de verzoeken tot salarisverbooging. De minister van justitie heeft geweigerd op die verzoe ken in te gaan, daar hiermede een verhoo- gmg van de begrooting van 900 mlllioon twee mhliard gepaard zou gaan, Het Belgische leger. Brussel, 1 Juni. De socialistische parle mentsleden) hebben vanochtend vergaderd om de militiewet te onderzoeken, die door de re geering is ingediend. Zy hebben den wensch uitgesproken, dat de duur van den diensttyd op zes maanden bepaald wordt. Mijnongeluk. Heb te Brussel versdhynonde blad „Het Laatste nieuws" maakt melding van een on geval in ©on mijn, waarby 0 menscben ver dronken zyn. In schacht I, der maatschappij Limburg- Maas, te Eysdoni, was ooxi ploeg werklieden op ongeveer 690 meters diepte, bezig langs de Noorden- en Zulderzijde galerijen uit te graven. Eensklaps brak de planken vloer, waarop zes hunner hadden postgevat en allen stort ten in de diepte, waar zich nog 80 meters wa ter bevond. Direct werden alle pogingen in het werk gesteld om de slachtoffers te red den, maar te vergoef a. Volksstemming ln Stiermarken. Beriyn, 1 Juni Uit Oratz wordt gemeld: Toen het besluit van de Stiermarkscnen Landdag om op 8 Juli een' volksstemming te houden over aansluiting by Duitscbland, by de stad bekend werd, kwam bet tot groote vreugdebetoogingen. In tegenstelling met Salzburg zal de stem ming niet particulier, dooh officieel zyn. Het besluit van den Landdag toch draagt de autonome landsregeering op de stemming te doen geschieden. Voor het kabinet-Mayr is het een leelijke tegenslag dat de Chr. sociale party in Stier marken, in strijd met het besluit van de ge- beele party, gemeene zaak met de Groot- Duitschers maakt. Naar uit Weenen wordt gemeld zal Mayr, de bondskanselier, vanmiddag in den kabi netsraad zyn ontslag indienen. VEREENIGDE STATEN. De loonsverlagingen. Chicago, 1 Juni. De Raad van Spoorwegen der Vereenigde Staten maakt bekend, dat met ingang van 1 Juli de loonen der spoor wegbeambten-met twaalf percent, zullen wor den verlaagd, hetgeen in totaal 400 millioen dollar zal uitsparen op de begrooting van de loonen der spoorwegarbeiders. De bekendmaking omvat de leden van 81 vakorganisaties, werkzaam by 104 spoorwe- ~in. De vakorganisaties moeten haar heru- ing tegen deze loonsverlaging nog vastr Een rniMnconflfcb Tulsa (Oklahoma), 10 MeL By een oonfllot tussoben blanken en negers ton gevolg© van de arrestatie van een neger, die beschuldigd werd van aanranding van een blank meisje, werden één neger gedood en twee blankeq en drie negers gewond. Kort voor midder nacht zou een groot aantal blanken naar de negerwyken van de stad zyn getrokken. Do gouverneur gaf de troepen last, de poliiio te helpen by het onderdrukken van de on geregeldheden. Tegen het aanbreken van den dag kruisten zeventig automobielen met gewapende blanken door de negerwyken en zweefde een half dozyn vliegmachines boven do stad. Een groep blanke infanteristen zou op negers hebben geschoten en ook hebben gevuurd op twee huizen van negers, die, naar men zegt, het vuur beantwoord hebben. Blank ©n rood. De Amerikaansche marine. De beperking van bewapening. Een modern postkantoor. KLEIN AZTE. Engeland en de Kemallsten. De onzijdigheid van Konstantinopel. CHINA. De hongersnood. Olemencoau naar Nederland? DJambL Steun voor woningbouw. dnnrontogon haddon goon ovorwegondo be zwaren togen de gevraagde publioutlo. Afgezien van het verder verloop der onder handelingen, dl© nader zullen worden voort gezet, bobbon de gezameniyke directies als haar voornemen te kennen gegeven, om mot ingang van 1 Juli a.s. het bodrag van den duurtebijslag, nu f 7.60 per maand en por hoofd, tot 6 te veriagen. Deze byslag wordt ook genoten door de gezinsleden der gehuw de mijnwerkers. „Had Je me maar" geen lid van den raad. Aan den benoemde was dpor het gemeente bestuur op de in de Kieswet voorgeschreven wyze van zyn benoeming kennis gegeven. De .desbetreffende stukken wareiu bezorgd aan het door hem by zijn candidaatstelling opgegeven adres, zynde de woning van zyn zoon, te Amsterdam. Deze had de bescheiden in ontvangst genomen met de belofte ze aan zyn vader, die, naar men weet, de laatste da gen in Den Haag en Rotterdam zwerft, te zullen overhandigen. Maandag bleek echter aan het gemeentebestuur, dat De Gelder zich to Amsterdam in het huis van bewaring be vond tot bet ondergaan van een straf, die hy nog te goed had. MM In verband met dit bericht schrijft bet „Hbl.": De man, die, in de hechtenis ontnuchterd, blijkbaar heeft ingezien welk spel men met hem heeft gespeeld, kan nu tot zyn betrek- keiyke vergetelheid, in zoover een straat figuur, wat hy wel biyven zal, vergeten kan worden, terugkeeren. De nieuwe burgemeester van Amsterdam. To Haarlem is een stakintr in h«t i*wi Ondertrouwd i P. T. OOK on Helder, 1 Juni 1921. Bassingracht 52. Jonkerstraat 61. Huwelijksvoltrekking 10 Juni. In plaats van kaarten. Ondertrouwd H. A. MENSINK eu W. VAN PELT. Heldor, 1 Juni 1921. Keizerstraat 94. (Geen ontvangdag). Huwelijksvoltrekking 18 Juni '21. Getrouwd A. R. MEYER, Luit. t. z. der le kl. en M. A. H. RAAYMAKERS. Amsterdam, 2 Juni 1921. Heden overleed onze ge liefde Echtgenoot en Vader de Heer JAN HAM, in den ouderdom van 88 j aar. Hoogstraat 56. Namens Weduwe, Kinderen, Behuwd-, Klein en Achterkleinkinderen. Uit aller naam, JOH. HAM. Helder, 1 Juni 1921. Eenige en algemeene kennisgeving. DANKBETUIGING. Namens het Bestuur der Voet- halvereeniging „H.R.C." wordt langs dezen weg onzen walgs- meenden dank betuigd aan allen, die het hunne er toe bijdroegen, voor de, ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan dezer vereeniging aangeboden stoffelijke bewijzen van medeleven met de verrich tingen der „roodhemden". Namens het Bestuur: C. S. Fasol, Voorzitter. J. Keppel Jr., Secretaris. Helder, 2 Juni 1921. Langs dezen weg betuigen wy onzen hartelljksn dank voor de vele bewijzen van belang stelling, by onze 25-jarige Echt- vereeniging ondervonden. J. LANGERAK en Echtgenoot». 2-6 Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van onzen Broeder, den Heer F. VAN TWISK, zeggen wy hartelijk dank. D. HOOGERDUIJN— van twisk. K. HOOSERDUIJN, HET HOOFDBESTUUR, De Heer en Mevr. HAMERSMA— OUWELEEN zullen gaarne bezoe ken ontvangen op Zondag 5 en 12 Juni a.8van 3 uur tot half 5 uur 's middags. Wordt gevaagd een DAG DIENSTBODE. Adres: MANHEIM, Koning straat Een Dagmeisje gevraagd. Adres: Molenstraat 88. Mevrouw VAN DEN BOS, Ko ningdwarsstraat 1, vraagt een IVIEISJE voor de morgenuren. WASCHVROUW gevraagd, die de wasch van een klein gezin geheel klaar thuis kan bezorgen. Adres: Bureau van dit blad. Een flink DAGMEISJE gevraagd, die met de wasch kan omgaan. Adres: H. DE ÖRAAF, Wee- zenstraat 17. Bijhouden van Boeken. Juffrouw goed bekend met ad ministratie en over eenigen tijd kunnende beschikken, beveelt zich beleefd aan voor het bij houden van boeken of ander admi nistratief werk. Brieven onder Nr. 656, Bureau van dit blad. Mevr. v. d. Bergh, Zuidstr. 13, vraagt voor direct een net, flink DAGMEISJE. Zondags vrij. Direct gevraagd een nette Waschvrouw, in klein gezin. Adres: Breewaterstraat 54. Gevraagd een flink Dagmeisje. Adres: „De vbrgüldï Koe," Breewaterstraat. Wedn., gep militair, P.G» vraagt een nette Hulshoudster, in werkmansgezin. Een kind geen bezwaar. Brieven onder Nr. 662, Bureau van dit blad. Een net DAGMEISJE gevraagd. Adres: Weezenstraat 49.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 2