HELDERSCIE GIDRANT Tweede Blad. VAN DONDERDAG 2 JUNI 1921. PLAATSELIJK NIEUWS. Stremming verkeer langs den Zeedijk. Tent-Campagne van het Lef er des Heils. Gymnastiek-vereeniging O. K. K. 4e Periodieke Zeilwedstrijd Zangwedstrijden Helders Mannenkoor. Hotel Bellevue. GEMEENTERAAD. Vragen van J. J. Schoeffelenberger. Bevroren vleesch. Roel sport Arrondisscments-Rechtbank te Alkmaar. Voorw. veroordeeling gevorderd. Ontduiking pL belasting. SPORT. Voetbal. MARINEBERICHTEN. LEGERBERICHTEN. le reg. Burgerlijke Stand der gemeente Helder, MARKTBERICHTEN. Met ingang van 1 Juni is onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. Brouwer, benoemd tot redacteur van de „Nieuwe Arnhemsche Courant". Blijkens een advertentie in dit blad wordt voor den tijd van drie maanden) het verkeer langs den Zeedijk, vanaf de Langestraat tot Huisduinen, geheel gesloten. Dit staat in, verband met de verbetering van den straat weg, die o. a. I1/» Meter zal worden verbreed. De eerste Samenkomst, welke hedenavond in de Tent tegenover het Station wordt ge houden, zal worden voorafgegaan door een Marsch door de Gemeente, aanvangende 7 uur. De Marchroute is als volgt: vanaf de L. de H.-Tent, Keizerstraat, Weststraat, Spoorstraat, Koningstraat, Prins Hendrik laan, terug naar de Tent. Gaarne verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer, (betreffende de openluchtuit voering van bovemgenoernde vereeniging op Zaterdag as. In aansluiting aan het bericht ie één on zer vorige nummers kunnen wij mededeelen, dat de route van de optocht zal zijn als volgt: Vertrek van Gymnastieklokaal in de Wee- zenstraat n.tm. 2.30 uur. Verder door Keizer straat, Spoorstraat, Koningstraat ien Polder weg naar het terrein. 1. Algemeen© Opmarsch. 2. Vrij oefeningen, Jongste jongens- en nieisjesklasse, 8. Barren klassikaal, Damesafdeeling en Oudste meisjesklasse; 4. Vrij© oefeningen; Heerenafdeeling en 2 jongensklassen, 5. Vrij oefeningen, Damesafdeeling en 2 meisjesklassen, 6. Knotszwaaien, Damesafdeeling, 7. Tioestel'turnen, Heerenafdeeling, Trempli n-ibokspringen, Oudste jongens klasse, Hoogspringen, Oudste meisjesklasse, 8., Gemeenschappelijk nummer, alle leden. 9. Estafetteloop (400 M.) voor plaatselijke Sportvereenigingen. Het geheel istaat onder leiding van den Di recteur van O. K. K., de heer J. F. van Loo, terwijl de uitvoering zal worden opgeluisterd door muziek van Het Stedelijk Muziekcorps, onder leiding van den Heer J!b. ter Hall. op Vrijdag 3 Juni 1921. Waarschuwingsschot (halfstok hijsohen vlag Z) ten 8 u. 15. Voor modelstoepen B 3: 5 minutenischiot (voorhijschen vlag Z) ten 8 u. 25; afvaartschot (strijken vlag Z) ten 8 u. 30. Voor modelsloepen B 1 en B 2: 5 minu- tenschot (hijschen vlag Z) ten 8 u. 85; at vaartsohot (strijken vlag Z) ten 8 u. 40. Voor fantasiesloepen1: 6 mimutenschot (hijschen vlag Z) ten 8 u. 45; afvaartschot (strijken vlag Z) ten 8 u. 50. Het geluidsignaal terugroepen wordt ge geven met de misthoorn. Willemsoord, 31 Mei 1921. Ten behoeve van de zangwedstrijden van „Helders Mannenkoor" zullen op Zondag 12 en Zondag 19 Juni twee extra-treinen loopen om de zangers en zangeressen huiswaarts te brengen. Beide treinen vertrekken om half twaalf 's avonds en wel langs de volgende route en stopplaatsen: Op 12 Juni: Helder, Behagen, Alkmaar, Velsen, Haarlem, Amsterdam. Op 19 Juni: Helder, Schagen, Noord-Schar- woude, Heer Hugowaard, Alkmaar, Wor- merveer, Koog-JZaandijik, Amsterdam. Deze treinen loopen te de eerste plaats voor deelnemers aan de zangwedstrijden en voor zoover er plaats is kunnen ook andere reizigers er gebruik van maken. Op bovengenoemde stations worden echter alleen reizigers uitgelaten. Het is zoo langzamerhand gewoonte ge worden, dat wij bij opening van een nieuwe zaak of bij verbouwing en dergelijke met een enkel woord de aandacht van onze lezers daarop vestigen. En hoewel het thans ge.en van beide gevallen betreft, doch alleen een- verandering, willen wij er toch een en ander Over zeggen. Wij mogen als voldoende bekend veron derstellen, dat de directie van Bellevue" des zomers op Zondagavond concerten arrangeert, waarin onze bekende plaatsge noot, de heer Pala „de eerste vioor' speelt. Het is dan een genoegelijk zitje in den tuin! Het uitzicht op het Julianapark, dat nu wel op z'n mooist is, geeft j© het idéé buiten te zjjn. Het is dan ook geen wonder, dat „men" er zpo langzamerhand de smaak van te pakken krijgt en hetzij er muziek is of niet van dp hier geboden gedegenheid profiteert. Waarom ook niet? Waarom zou men hier er anders over denken, dan wanneer men in Amsterdam of Bergen of waar ook is? Over het fcleinsteedsche raken we hier zoo zoetjes aan heen. We dwalen van ohs onderwerp af. We zou den het hebben over de verandering, die in Hotel .Bellevue" heeft plaats gehad. Of lie ver vóór het gebouw. De vroegere houten Tclapstoelen zijn alle vervangen door gemak kelijke helderwitte rieten leunstoeltjes. Daar- tu-ssohen enkele kuipen, eveneens wit, met rooden band, waarin bloemen en planten, hier en daar eem bakje van kurksohors met petunia's en mai%rietenHet geeft alles een vroolljk, helder aanzicht. Kwam het vroe ger voor, dat velen een plaatsje binnen moes ten zoeken, dit zal thans niet spoedig meer noodiig zijn. In den tuin is nu ruim plaats Voor een 80-tal bezoekers. Wij wenschem der directie ook omdat zij maakt dat Helder in dit opzicht niet bij andere plaatsen achterblijft een druk be zoek. Dc gemeenteraad vergadert op Dinsdag den 7den Juni 1921, des namiddags acht uur. De agenda vermeldt o.m. de volgende on derwerpen ter behandeling: Notulen. Ingekomen stukken en mededeelingen. Aanbieding van een suppl. begrooting van ontvangsten en uitgaven van het Algemeen Weeshuis, voor het dienstjaar 1920. Burgemeester en Wethouders stéllen voor deze begrooting goed te keuren. Voorstel tot geldigverklaring van straf verordeningen. (No. 106 der Bijlage). (Held. Crt. 26 Mei). Voorstel tot het verleenen van een hooger pensioen aan J. Koevoet. (No. 107 der Bijlage). (Held. Crt. 26 Mei). Voorstel om het noodige cre-diet'te verlee nen in verband met»de aanstelling van 2 kler ken ter gemeente-secretarie. (No. 108 der Bijlage). (Held. Crt. 26 Mei). Voorstel om ontheffing te vragen van de verplichting tot oprichting van een gymna sium. .(No. 109 der Bijlage). (Held. Crt. 26 Mei). Voorstel met betrekking tot het huren van een gedeelte van het strand én tot het sluiten van een overeenkomst met de op te richten N. V. „Zeebad Huisduinen". (No. 110 der Bijlage). (Held. Crt. 26 Mei). Voorstel tot instelling van een Commissie van Toezicht op het L. O., het benoemen der verschillende leden en het vaststellen eener Verordening. (No. 111 der Bijlage). (Held. Crt. 26 Mei). Voorstel om goed te keuren, dat de jaar wedde van den Secretaris-Penningmeester van het .Algemeen Weeshuis wordt verhoogd. (No. 112 der Bijlage). (Held. Crt. 26 Mei), Voorstel om aan J. P. Hoving, brigadier van politie te Julianadorp, wegens vergoe ding voor onderhoud en onkosten van een motorrijwiel, een bedrag van 100 per jaar toe te kennen. (No. 113 der Bijlage). (Held. Crt. 26 Mei). Beantwoording vraag raadslid J. J. Schoef felenberger, betreffende de door actief die pende militairen verrichte werkzaamheden- in gemeentedienst. (No. 114 der Bijlage). (Held. Ort. d.d. heden.) Voorstel tot vaststelling eener Verorde ning op den verkoop van bevroren vleesch- (No. 115 der Bijlage). (Held. Crt. d.d. heden.) Voorstel -tot afschaffing van het gedrukt stenografisch raadsverslag. (No. 116 der'Bijlage). (Held. Crt. 26 Mei). Voorstel tot vaststelling eener Verorde ning tot aanwijzing van stemlokalen. (No. 117 der Bijlage). (Held. Crt. d.d. heden.) Voorstel om den Wethouder Adriaanse te -machtigen het Armbestuur opdracht te ver leenen om door den architect Kramer een kostenberekening te laten maken voor den bouw van een verpleeghuis. (Kosten 750. boven het honorarium 250.voor het be antwoorden der prijsvraag). Voorstel tot het brengen van wijzigingen in de gemeente-hegrooting, dienst 1921, naar aanleiding van gemaakte opmerkingen door Ged. Staten. (No. 118 der Bijlage). Bijlage No. 114 (1921). D^heer J. J. Schoeffelenlberger richtte d,d. 2 Mei j.1. de volgende vragen tot het College Is het waar, dat sinds geruim-en tijd in Ge meentedienst administratieve werkzaamhe den worden verricht door drie actdef-dienen- de militairen, nl. door een adjudant, een ser geant-majoor en een onderofficier? Zoo ja, achten B. en W. zulks niet in fla- granten strijd met elk democratisch willen en daarbij onverantwoordelijk tegenover haar ambtenarenkorps? Zijn B. en W. intussch-en- bereid-, indien bovengenoemde vraag werkelijkheid mocht blijken, hieraan zoo spoedig mogelijk een einde te willen maken? Het antwoord op de eerste vraag luidt be vestigend, voor zoover betreft den tijd, waar op zij werd gesteld. Van de bedoelde militairen is eerstge noemde reeds 25 jaren voor de gemeente werkzaam geweest, o. m. bij het opmaken van de belastingkohieren en van de kiezerslijst en het bijhouden der bevolkingsregisters. Tot volkome» tevredenheid van de afdee ling-chefs en den' Gemeente-Secretaris wer den deze werkzaamheden door hem verricht, hetgeen ook kan blijken uit zijn langdurigen staat van dienst in dezen. De jongste volkstelling bracht mede, dat nevens ander los personeel ook de drie be doelde personen werden gebezigd voor de daaraan verbonden verrichtingen. B. en W. wijzen in dit verband op de cir culaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij het gebruik van militairen bij de volkstelling wordt aanbevolen, Nu de werkzaamheden, verbonden aan de volkstel ling, haar einde hebben genomen, zijn deze personen met al het andere los personeel ontslagen. Wat de tweede vraag betreft merken B. en W. op, dat aanstelling van personeel voor een bepaald omschreven opdracht door het Ambtenaren-Reglement wordt toegelaten, en dat zij bij dergelijOte aanstellingen er in de eerste plaats voor zorgen, dat zoo mogelijk bekwaam, althans administratief onderlegd personeel wordt genomen. En in dit verband kunnen zij de verzekering geven, dat alle drie bedoelde personen doorslaande 1)1 ijken van geschiktheid hebben gegeven, inzonder heid de eerstbedoelde. Overigens zijn zij van oordeel, dat de ver dere beantwoording van de door den heer Schoeffelenberger gestelde vragen overbodig is, waar de betrekkelijke werkzaamheden in middels zijn geéindigd. B. en W. vinden het hier de gelegenheid er op te wijzen, dat zij ten aanzien van aan stelling van dergelijk personeel in het ver volg telkens hun gedragslijn naar omstan digheden zullen bepalen, aangezien1 artikel 179p der Gemeentewet aan het College het uitsluitend recht toekent tot het benoemen en ontslaan van ambtenaren en bedienden bij de plaatselijke secretarie. Bijlage No. 115 (1921). B. en W. hebben het volgend schrijven aan den Raad gericht: Met het oog op den omvang, dien de ver koop van bevroren vleesch hier ter stede be gint aan te nemen, verdient het aanbeveling eenige bepalingen in het leven te roepen op den verkoop daarvan, waardoor het vertrou wen van het publiek in dat goedkoopere voe dingsmiddel wordt verhoogd. Een voorschrift, dat naast bevroren vleesch in het geheel geen versch vleesclj in denzelf den winkel mag worden verkocht, is voor deze gemeente minder wensohelijk, omdat de meeste slagers, die een afzetgebied hebben van versch vleesch, niet alleen den verkoop van bevroren vleesch- zullen aandurven. Wel schijnt het ons noodzakelijk, om frau de te voorkomen, dait aan slagers of winke lier®, die bevroren vleesch verkoop en, ver boden wordt het verkoopen van versch rund- vleesch. De verkoop van ander vleesch, zoo als van kalveren, varkens, schapen, geiten en paarden blijft dus geheel vrij. Blijkt later, dat de verkoop van bevroren vleesch zich in enkele winkels concentreert, dan zal de tijd voor een algeheel verbod-van verkoop van ander versch vleesch in derge lijke winkels zijn aangebroken. Wij meenen, dat de hieronder afgedrukte conoept-verordening, die in hoofdzaak over eenstemt met het voorstel van den Directeur- Veearts, voorsbands voldoende zal zijn om den verkoop van bevroren vleesch in goede banen te leiden en om te voorkomen, dat het goedkooper Argentijnsche vleesch verkocht wordt voor duur inlandsch rundvleesch. Naar aanleiding van een en ander stéllen B. en W. den Raad voor een betreffende ver ordening vast te stellen. Uitbreiding stemlokalen. Bijlage No. 117 (1921). Als gevolg van de invoering van het actief vrouwenkiesrecht is door d-eni Minister van Binnenlandsche Zaken, Gedeputeerde Staten en den Raad het aantal stemdistricten vo<r de verschillende verkiezingen uitgebreid. Thans moet nog, ingevolge art. 62 der Kies wet, een© verordening tot aanwijzing der stemlokalen worden vastgesteld, naar aan leiding waarvan B. en W. den Raad een con cept ter vaststelling aanbieden. Thans zijn 18 lokaliteiten voor de stem ming aangewezen. Heel den Zondag had het hard gewaaid. Het weer was te ongunstig voor roeiers en zeilers om hun hart aan- de watersport op té-halen. Van het anders des Zondags zoo bedrij vig gedoe op het heerlijk Jxeede, diepe wa ter van de Binnenhaven viel niets te be speuren. Tot des avonds plotseling de wind ging liggen. De felle wind van den namiddag was ver stomd. De wimpels der talrijke in de Bin nenhaven gemeerde motorschuiten, die een poosje te voren n-otg flink -uitwapperden, hin gen nu verticaal van het scheertouwtje af. De ka'Dbelgölfjeis, opgezweept door den Westenwind, waren verdwenen en het water toonde slechts een -groot spiegelend effen vlak. De heerlijke rust van een welda-digen zo meravond heerschte a-lom. De sportbeoefenaars, die den -geheelen Zondag al hadden zitten popelen, kwamen voor den dag en in d-e Binnenhaven- zag men wldra kano's^ die werden voortgepagaaid met tuchtigen slag; wherry's voortgestuwd door krachtigen roeislag; bootjes voorge- krikt en voortgenoeid. Van zeilen wras geen sprake omdat het totaal blad-stil was. De zon deed- de lucht in het Noord-Westen gloeien en bradht een warreling van kleurenpracht op het onbe wogen watert Het was een lust voor de oogen, dat luch tig vroolijk -beweeg op het water gade .te slaan. Het werkte aanstekelijk op ieder, die het zag en velen zouden zich ook op het water hebben toegeven, -zoo ze maar d© beschikking hadden gehad over het een of ander sloepje of bootje. Niet ieder beh-oort tot het gelukkige ras, dat eigenaar is vam een roeibootje. Dus moes ten zij zich tevreden- stellen mét slechts door middel van de oogen van de roeisport te genieten. Eén was er, die aan dat oogengenot niet -genoeg had en ook wilde meedoen aan de watersport. Het was een -bengel van een jaar of twaalf, dertien. En Fortuna was hem gunstig. In de Bin nenhaven dreef een heel breede plank en aan den walkant lag nog een plankje met een stuk van een panlat. Het plan was weldra gemaakt en uitge voerd. De plank was zoo breed en dik en lang, dat ze den bengel wel kon dragen, doch dian olies-plas mej het water lag. Gelukkig had hij zijn klompen aan, zoodat hij voor natte voeten niet behoetfde beducht te zijn. Doch het was niet zijn doel te staan, maar hij wou zitten, net als de lui in de kano's. Hij improviseerde zich met plankje een zitplaats, zoodat toch het zitvlak droog bleef en het suk panlat diende hem tot pagaai. En zoo zagen we het wonder met hoe pri mitieve middelen men toch kan gerïieten van de heerlijke roeisport. Als een triomfator zat daar d-e beklompte -bengel en pagaaide zijn plank met de panlat naar welgevallen alle kanten heen. Zij-, -op den kant,' konden er lekkertjes naar kijken; hij genoot mee op den heer lijken Meiavond van de luchtige watersport, al zat hij dan niet in sportoostuum, met bloote knieön, -bloote armen- en ontbloot hoofd. Doch zijn genot was misschten intenser. Zitting van 81 Mei. Uitspraken: G. W., Helder, -ged., verzet vonnis, 8 rnnd. gev. ter zake wederspannigheid, mishande ling en1 pogdng tot doodslag. Vonnis be krachtigd. W. V-, Helder, wederspannigheid 25 boete, subs. 26 dagen hechtenia Joh. en C. de B., minderjarig, verpleegden in het Rijksopvoedingsgesticht te Alkmaar, nader onderzoek gelast op de terechtzitting van 21 Juni e-k. Nieuw» zaken: Jh den loop van het jaar had de schipper O. v. d. V. te Texel terecht gestaan ter zake diefstal. De zaak was toen opnieuw naar de instructie verwezen, teneinde een onderzoek in te stellen naar de levensoinstandighdeen van bekl. Heden werd de behandeling voort gezet en vorderde het O. M. 4 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Opnieuw werden we deze week onthaald op een overtreding der plaatselijke belasting O}» de publieke vermakelijkheden, waarmede Helder ons zoo af en toe gelukkig maakt. Ditmaal stond terecht de heer A. J. W., kleer maker en winkelier alhier, tevens presi dent der Chr. Zangvereeniging „Halleluja". Bedoelde vereeniging had op 30 Maart met medewerking van de vereeniging „Harpe David's 'n uitvoering gegeven, waarvan het batig saldo was bestemd voor het orgelfonds. Aan den commies verificateur d-er pi. bel. was toen te voren gevraagd om betrekkelijk deze uitvoering vrijdom van belasting te verkrij gen, doch de commies had deze toestemming niet verleend. Niettemin was de uitvoering toch doorgegaan, zonder dat de entréebiljet- ten door de controle waren afgestempeld. 650 -bezoekers woonden de uitvoering bij te gen een entrée van 0.25 -per persoon. Door den belastingambtenaar werd proces-verbaal opgemaakt en heden stond de heer W. als de in deze zaak verantwoordelijke persoon, in kwaliteit van president der uitvoerende vereeniging, terecht. Beklaagde erkend© na- tu"v'ijk het feit, doch beweerde dat het de bedoeling was, daar in den Held-er vele lief dadigheidsuitvoeringen door de belasting woorden gedrukt, van dit rechtscoleg© een be slissing uit te lokben. Volgens interpretatie van bekl. was -dit een liefdadigheldsuitvoe- rinig, waarvan geen belasting verschuldigd was. De president merkt op, d-at de vereeni ging overeenkomstig art. 4 der pL verorde ning had moeten beginnen, belasting te be talen en dan de beslissing van B. en W. had' moeten afwachten. Dit nu was het, d-at de vereeniging niet wenschte. Men verlangde een -gerechtelijke uitspraak. Rechter Mr. Dr. Muller bracht in het midden, dat de vereeni ging in elk -geval de beslissing had moeten afwachten van B. en- W. Het had geen zin, nu men deze -beslissing niet had afgewacht een beslissing uit te lokken van de recht bank. Het O. M. was dezelfde meening toe gedaan en vorderde als boete het dubbel© -be drag der ontvangen belasting, welke belas ting nu 'bedroeg 25,75®, dus 51.51 boete subs. 51 dagen hechtenis. Beklaagde uitte nog eeni-ge bedenkingen tegen het gemeente lijk belastingstelsel, daar waar het geldt lief- dadiglheidsuitvo ertegen. Uitspraak a.& week. 12-jarig bestaan „Helder". HelderAmst. combinatie. In het nummer van Zaterdag 28 Mei is d-oor ons vermeld, dat „Helder" Zondag ter gelegenheid van het 121/s-jarig bestaan een wedstrijd zou spe len tegen een Amst. combinatie. Dit nu moet zijn 12-jarig bestaan, daar „Helder" 1 Juni 1909 opgericht is. Finale Gouden Kruis-wedstrijd. H.R.C.—K.V.V. kende vereeniging is, komt zij dus uit in de finale en zal H.R.C. een bezoek moeten brengen. K.V.V. is kampioen van de tweede B. Haar kee per is de uitverkorene geweest van bet N.-H elftal. D enemarkenN edorland. De beoren H. J. Keesier, Alf. Pelser, J. de Natris en H. Steeman hebben voor hun plaats in het Ned. elftal bedankt. Voor hen zijn nu door de Elftalcommissie be noemd de Blauw Wibspelers Mazurel (midden) on E. van,' der Kluft (aohtor)verder Max Tetzner (voor). Over de 4e plaats zal 'Zondag a.s. na den oefenwedstrijd worden beslist. Nederlandsch XI—Zuidelijk XI. Hot Zuidelijk elftal ie als volgt Samengesteld: Doel: d-e Mimiek (Velocitas); achter: Philippo en Mortens (beid-en N.A.C.); midden: van Roessel (N.A.C.), Mommers (Willem II) en Ronda (M. V.V.); voor: Sillekens (N.A.C.), Verlagh (N.A.C.), Felix (M.V.V.) en Walder (N.A.C.) De oefenwedstrijd wordt ditmaal gehouden in het Tilburgsohe Sportpark (terrein NiO.A.D.) minder dan 75 dagen onder de wapenen hebben door te brengen, en den wensch kenbaar maken den geheelen vaandrigscursus te volgen, te ver gunnen onder de wapenen te blijven tot nA afloop van bet vaandrigeexamen. Bij bet einde der op leiding worden c.q. de voordrachten ingediend ter bevordering tot vaandrig en tot aanstelling tooi ros.-serg. of res.-korp. Tot marine-attaché bil de Engelsche legatie te 's-Gravenhage is -benoemd en in functie getreden kapitein-luitenant ter zee Wharton. gew. adelb. (mar.-res.) J. J. Hellinga, thans resp. aan boord Medusa, Z 6 en Atjeh, eervol van hun plaatsing ontheven en zün deadelb. Ie kl. (mar.-res.) M. J. van der Burgt, J. van der Meer eni J. Lagas met 3 Juni a.s. geplaatst resp. aan boord Gruno, Z 2 en Z 8, terwijl de adelb» mar.- res. J. Goos met 3 Juli ie geplaatst aan boord Z 6. De res.-serg. W. Hartman, de res.-koro. F. A. Oosterhout, zoomede de adap.vaandrigs L. de Zwaan en A. van Beugen Bik, van het 21e reg, inf., komen op 20 Juli a.s. bij het Korps onder de wapenen. Overplaatsing. De e-org. G. A. Meyer, van het 21e reg. inf. te Helder, die bij besl. van dien comm. der Eerste Div. is overgeplaatst bij de 7e Inf.-brig. is inge deeld bij het 18e reg. inf. te Amsterdam. wordt op 30 Juli ontheven van zijne dot. bij de mil. gymn.scbool te Utrecht. Opleiding roservckader. Met betr. tot de opleiding van het res.-kad.. dat verplicht is 20 Juli a.s. onder de wapenen to komen, is door den Irusp. der Inf. het volgende bepaald: De Rog.Comm. roepen, de berokkenen met ingang van 20 Juli onder de wapenen bij hot onderdeel waartoe zij behooTen. Da kaderraser- visten worden op 21 Juli d.a.v. gedlr bij de scholen voor verlofsoff. aan wie door da Reg.- Comm. ia vergund om op 21, 22 of 23 Juli op te komen, worden respect, op 22, 23 of 25 Juli ge dirigeerd op de scholen. De comm. der acbolen dragen zorg, dat de kaderres.. nA het verstrijken van den verpl. werrkelijken dienst, tijdig in het genot van groot-verlof worden gesteld. Mocht vóór dien tijd de opleiding bij de echool zijn ge ëindigd, dan worden zij tot op bet tijdstip, waar op hun werkelijke dienst eindigt, gedir. op het Korps, waartoe zij beboeren. De Comm. van ds eerste school is gemachtigd den ree-serg., die 8TOOMV AARTBERIGHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland, Batjan, airr. 31 Mei v. Australië te Alexandrit. Kaïnbangan, uitr., pass. 31 Mei Gibraltar. Rotti, thuisr., arr. 81 Mei te Suez. Vondel, uitr., vert. 81 Mei v. Southampton. iggano, y. Australië n. Antwerpen, arr. 80 Mei te Durban. Jan Pioterz. Coen, uitr., vertr. 30 Med v. Suez. Oranje, uitr., arr. 29 Mei te Sabang. Prinses Juliana, thuisr., pass. 30 Mei Gibraltar. Salawati, vertr. 81 Mei v. Bremen n. A'dam. Kon. Hollandscho Lloyd. Gaaaterland, r. New-York n. A'dam, pass. 1 Juni Lizard. Drechterland, arr. 81 Mei v. B. Ayres te R'dam. Eemland, v. A'dam n. New-York, pas». 81 Mei Lizard. Frieia, v. A'dam n. New-Orlaans, vertr. 80 Med v. Vigo. Gooiland, arr. 80 Mei v. A'dam te B. Ayres. Limburgia, thuisr., vertr. 31 Mei v. Rio Janedro. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Frederik Hendrik, thuisr., arr. 81 Mei te Havre. Kon. Paketvaartmaatschappij. Roggeveen, arr. 30 Mei Bataria te Melbourae. Holland—Amerika Lijn. Westerdiik, vertr. 1 Juni v. R'dam n. New-York. Warszawa, vertr. 1 Juni v. R'dam n. Danzig. IJseldijk, vertr. 31 Mei v. R'dam n. Baltimors. Holland—Australië Lijn. Bandoeng, thuisr., pass. 29 Mei Peniche. Salatiga, arr. 29 Mei v. Bremen te HulL St. Albans Abboy, uitr., pass. 26 Mei Paria. Holl. O.-Azië Lijn. Alchlba, uitr., vertr. 26 Mei v. Shanghai. Radja, uitr., arr. 30 Mei te Genua. Holland—Britsch-Indië Lijn. Vechtdijk,' uitr., arr. 81 Mei te Port Said St. Augustine Abbey, Ihuisr., arr. 26 Med te Madras. Holland Oost-Afrika lijn. Heemskerk, uitr, aTr. 81 Mei te Oporto. Netley Abbey, arr. 24 Mei v. Delagoabaal t# Zanzibar. Holland~fWest-Afrika Lijn. Oberon, thuisr., vertr. 27 Mei v. Dakar. Saturnus, uitr., pass, 29 Mei Oueesant. HollandZuid-Afrika Lijn. Bloemfotein, uitr., pass. 81 Mei Ouessant, Randfontein, uitr., pass. 28 Mei Las Palas». Rottordamsche Lloyd. Djocja, uitr., vertr. 1 Juni r. Port Said. Tosari, vertr. 29 Mei v. Frexnantle n. Ver. Kon. Djember, arr. 31 Mei v. Java te R'dam. tJacatra, v. Australië n. Antwerpen, vertr. 20 Med v. Port Natal. Rindjani, uitr., pass. 30 Mei Perim. Tabanan, thuisr., vertr. 30 Mei v. Port Said. Walcheren, arr. 30 Mei v. Australië te Brake. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Albireo, thuisr., pass. 30 Mei Fern&ndo Noronht». Miracb, uitr., pass. 31 Mei Kaap Frio. Sirrah, vertr. 1 Juni v. R'dam n. Hamburg. Zaandijk, vertr. 1 Juni v. R'dam n. B.-Ayres. JavaNew-York Lijn. Maddoen, vertr. 27 Mei v. Nerwcastle, N.Z.W., te Sydney. Celebes, v. Java a. New-York. rertr. 89 Mei V. Port Said. JavaChinaJapan Lijn, Tjikini, arr. 25 Mei te Shanghai. Java Paeifio Lijn. Saleier, vertr. 25 Mei v. Cebu n. San Francisco. Merauke, v. San Francisco n. Java, vertr. 26 Mei v. Kobe. Tjikembang, r. San Francisco n. Java, arr. B7 Med te Kobe. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Atreus, v. Japan n. R'dam, arr. 28 Med te Londen* Demodocus, v, Japn n. A'dam, vertr. 29 Mei Singapore. Peleus, v. Batavia n. A'dam, arr. 80 Mei te Suez, Pyrhus, v. -Japan n. A'dam, pass, 27 Met Perim. Polyphemus, v. A'dam n. Batavia, pas». 26 Mei Perim. Agepenor, v. Japan n. A'dam, arr, 28 Mei te Saigon. Elpenor, v. Jan n. R'dam, vertr. 20 Mei r. Port Said. van 31 Mei en 1 Juni 1921. ONDERTROUWD: H. A, Mensink en TT. raa Pelt; J. F. van den Berg en J. M. Hom; P. van Dok en J. M. A. M. van Wolferen. GETÏROUWDC. Klerk en J. du Chateniar. BEVALLEN: T. Lijding-Arema, d.; A. W. de Ruiter-Ojevaar, z.; H. Blok-Swartberg, d. OVERLEDEN: A. van Eijg-Heijdenrijk, TT 1. VIS8CHERIJBERICHTBN. 81 Mei 1921. Aangevoerd door roggenvisachare: 20 Toggiea p. «tuk f 1.12; dioor geepvisscher»; 10 tal geep p tal 25—28. 1 Juni 1921. Aangevoerd door 1 kord-er280 middeltongen p. stuk 0.85; 280 kleine tongen p. stuk 0.15; 10 tarbotten p. stuk 4.506; 4 kisten zetschol p. kist 16; 16 kisten kleine schol p. kist 6; 4 kisten echar p. kist 6.50; 4 kisten kleine roods ponen p. kiet 10.50; door roggenMsechers: 40 roggen p. stuk 1.22; door peepvi&schers: 25 tal geep p. tal 21—81.50; door 1 trekker 6 tal haring p. tal 6. Broek op Langendijk, 1 Juni. 6cbotsche muizen 22.40—27.10, drielingen 14-19.40. kleine 1.70-2 per 100 i.G.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 5