VRAAGT NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, W9ERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5410 ZATERDAG 4 JUNI 1921 40a JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 60 Post-Girorek ening No. 16066. BUITENLAND. Uit den Duitsche Rijksdag. De bespreking van de regeerinigsverkla- ring werd: Donderdag in den Rijksdag ge opend door Wels (meerderheidssoc.) en Bec ker (centrum). Voorts voerde Rathenau voor de eerste maal het woord. De minister van herstel verklaarde, dat zijn programma nog niet vast staat. Hij gaat echter uit van de veronderstelling, dat in alle landen het eco- nomisdh beheer geheel hervormd moet wor den. Niettemin' mag men zich bij den huldi gen zieken toestand, waarin het economisch leven van Duitschland zich bevindt, niet wa gen aan proefnemingen. Rathenau is over' tuigd, dat het den Franschen ernst is met den herbouw van de verwoeste streken en haaide ten bewijze daarvan aan wat Frank rijk reeds heeft verricht. Wel heeft Rathe nau zich verzet tegen de aanvaarding van het ultimatum, maar nu het eenmaal geschied is, moet Duitschland de op zich genomen verplichtingen nakomen. Nadat Rathenau gesproken had, verdedig de de rijkskanselier het standpunt der re geering inzake de ontwapening tegen de aan vallen van de uiterste rechterzijde. De processen te Leipzig. Het vonnis dn het proces tegen dein oor logsmlsdadiger Neumann is door het Hoog gerechtshof uitgesproken. De beklaag werd wegen» mishandeling van onderge schikten dn twaalf gevallen en wegens belee- diging van een ondergeschikte, tot zes maf dien gevangenisstraf veroordeeld; van de ove rige tegen hem ingebrachte beschuldigingen werd' hij vrijgesproken. De voorlooplge hech tenis wordt aan de straf in mindering ge bracht. De per» over Wirth's rede. De rede van den rijkskanselier wordt door de organen van de coalitie-partijen igoed ont vangen. Algemeen erkennen de democrati sche, sociaal-democratische en centrum-bla den, dat de rede van den rijkskanselier als geheel genomen, een bereidverklaring 1» om tot de daden over te gaan. De „Vorwörta" is het eens met de gromdgedacht van de regee- ringsverklaring, dat de aanneming van het ultimatum veel meer moet zijn dan een enke le geste, dat er iet» gepresteerd moet worden, dat eiken twijfel aan Duitschlands goeden wil om zijn verplichtingen na te koimen doet verdwijnen. De „Freiheit" daarentegen is slechts ge deeltelijk bevredigd. Het 'blad noemt het pro gram omvangrijk, doch niet vaat en niet zoo helder, dat de plannen der regeerlng daar uit duidelijk blijken. Het program blijft, niet tegenstaande toet veel goeds en juists bevat, ver benedien betgeen de onafhankelijken als nünimum-eiscto hadden gesteld. De rectotsohe pers is geenszins met de rede ingenomen. Zij wijst er op, dat de 'grondge dachte van toet probleem der schadeloosstel ling is opgebouwd' op den sociaal-democrati- Bdhen en onafhankelijken invloed, onder wel FEUILLETON. 89 Met door IS ABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). o een gioeienden blos die tot haar voor hoofd opsteeg, liet Betty haar gift op de schaal vallen en moffelde vaardig de envelop weg, zonder dat zij de oogen durfde opslaan. De vrouw naast haar frunnikte druk in haar beurs en de vlugge steelsöhe beweging van het meisje was niet opgemerkt. De drager van de schaal slaakte een zucht, die bijna op een gesnuif 'leek, en_ toen het bankbiljet van de vreemdelinge bij de redt was gevoegd, maakte hij een buiging en ging zichtbaar verlicht naar de volgende bank toe. Betty stak de envelop tusschen de bladen van haar. kerkboek en zag hoe de man met het uitgestreken gezicht zich bij zijn collega voegde, die de tegenovergestelde zijde langs was gegaan en met dezen ernstig en afgeme ten naar het altaar liep. De plechtige, kalme geestelijke vrede waren voor het meisje ver dwenen, en de warme, met wierook beladen lucht 'benauwde baar toen het koorgezang tot sluiting van den godsdienstoefening weg stierf en zij werktuigelijk voor een laatste ge bed knielde. Het langzaam uitgaan van de kerk was voor Betty een kwelling, en toen zij eindelijk in den verblindenden zonneschijn op de stoep stond, haalde zij diep adem van verlichting. Het was een winderige dag en de rerra- ken het kabinet-Wirth tot stand' is gekomen. Het allerscherpst uit zich de „Tag." Het blad noemt die program-rede een teleurstel ling, een al te Slappe limonade. Nog nooit heeft in dit Huis, zegt het blad, een kanselier een program-rede gehouden, die zoo weinig betuigingen van afkeuring of bijval opwek te. Het woord van den heer Wirth was niet de hamer, die vonken uit de steen slaat. Zal zijn daad de staf zijn, die er water uit slaat? De „Rote Fatone" kondigt de regeering de krachtige oppositie der communisten aan. RUSLAND. Berlijn, 2 Juni. Volgens een particulier te legram van de „Rothe Fahne" heeft de con ferentie te Moskou van de Russische commu nistische partij na een groote rede van Le- nin met algeaneene stemmen de nieuwe eco nomische politiek der sovjet-regeering goed gekeurd. De onlusten te St. Petersburg. Naar uit Helsingfors aan Berligske Tiden- de wordt gemeld, namen de onlusten te St. Ingezonden mededeeling. Keizer Wilhelm op het Concours te Helder. brood uit) cLeeling sterk toe. Op verscheiden punten van de stad 'kwam het tot gevechten, waarbij Slachtoffers vielen. Niettegenstaan de de terrorisatietoaatregelen van de sowtot- regeering, houden de ontevreden arbeiders openbare vergaderingen, waarin de soiwiet- regeering sterk wordt aangevallen. De sowjet van St. PeterSburg heeft bevel gecreven alle leiders van de contra-revolu tionaire beiweging onder de arbeiders in hechtenis te nemen. Tot dusver is het onmo gelijk gebleven dit bevel uit te voeren. Hoe weinig veilig de sowjet- regeering zioh voelt, blykt hieruit, dat de treinen op de lijn St. Petersburg-Moskou bewaakt worden door soldaten met machine-geweren. Uit alle deelen van Rusland wordt een uit breiding gemeld van de contra-revolution- naire beweging ten plattelande. De waarde van de Roebel. Sedert de handel in enkele producten in Rusland is vrijgelatei^ wordt, naar de „Ost Export" meldt, in het vrij verkeer te Mos kou o.a. de Duitsche rijksmark weer geno teerd. De koers ervan is 1:220, d. w. z. 1 Duit sche rijksmark is gelijk aan 220 sovjet-roe bels! Vrage: hoeveel sovjet-roebels gaan er in één Hollandsohen cenit? FRANKRIJK, Splitsing onder de spoorwegarbeiders. De van den aanvang van het oongres van het verbond van spoorwegarbeiders voorzie ne splitsing is een feit geworden. Montmous- seau diende, met verwijzing naar de stem ming over de richting van de vakvereeni- ging, welke 's middags had plaats gevonden, een motie in om de vertegenwoordiging in het aigemeene bestuur op evenredige wijze samen te stellen. Toen Montmousseau wei gerde de motie in te trekken verlieten Bide- garray en zijn aanhang de zaal. De overge bleven vergadering van de mindeiheddsle- den nam de motie aan met aigemeene stem men op drie na. OPPER-8ILEZIE. De vraag of de Opperste Raad al dan niet spoedig zal vergaderen, houdt de gemoederen in Frankrijk en Engeland nog steeds in be weging. De Fransohe bladen gaan voort met beschuldigingen aan het adres van Engeland, dat Duitschland in zijn verzet aanmoedigde. Lloyd George, Curzon en niet minder de En gelsohe gezant te Berlijn, Lord d'Abernon, krygen om beurten een veeg uit de pan. De „Homme Libre" gaat zelfs zoo ver, dat min der aangename gebeurtenissen uit 's laatsten vroeger leven worden opgehaald. Tegeiyker- tijid onthalen de Fransen e bladen hunne le zers op sensatloneele berichten uit Opiper- Silezië. Als men niet beter wist, zou men den derlijke Maartsche wind blies ruw om haar heen, maar zij tornde er flink tegen op, alsof de lichamelijke inspanning haar welkom was. De verbazing over de gedurfde manier waarop de missive haar in de hand gespeeld was, had haar voor een oogenblik bedulsd gemaakt. De man, die dat gedaan had, was de laatste, van wien zy gedacht had de en velop te zullen krygen. Zijn deftige zwaar wichtigheid, zyn zoetsappige, beschermende manier van doen en zijn standsbewustzijn strookten slecht met de voorstelling, die zy zich van den persoon, dien zij ontmoeten zou, gemaakt had. Zijn voorgangers trokken snel voorbij haar geest: de heer in de opera-loge met zijn glad de kin en donzigen knevel, de schuchtere, engere, sjiek e dame met de orchideën, en nu deze welgedane, pedante steunpilaar van de kerk! Welke geheimzinnige band verbond deze drie, geheel verschillende mienischen in een gemeenschap met mevrouw Atterbury. Zij was zoo verdiept in haar overpeinzin gen, dat Betty slechts een vludhtigen blik op een man wierp, die zich met de ellebogen een weg door menigte gebaand had en haar ongemerkt volgde, toen zij van Brinsley Square in noordeUjke richting liep en achter iiaar aan daarna oostelijk afsloeg. Zij merkte vaag dat iemand tegelijk met haar op de tram van Highmont stapte en achter haar op Wellesley Place eruit ging. Hoewel zij verklaard had, in de stad niet bekend te zijn, kon zij zich niet vergissen in den indruk, at de richtingen, die men haar voorge schreven had, haar langs zonderlinge om wegen voerden en haar eenige onnoodlge mijlen uit haar koers brachten. Waarom had mevrouw Atterbury deze route voor haar ge kozen? Altyd was het meer dan tof. indruk krijgen, dat er een legermacht van groote sterkte toppn1 de opstandelingen ageert. De Engelsohe bladen: daarentegen blijven elselmatlg aandringen op een spoedige bij eenkoimst van den Oppersten' Raad. Men aoh de toestand in Opper-Silezië hoogst gevaar lijk. De „Daily News" gaat recht op den man af en zegt, dat het onzin is aan te nemen, dat de Opperste Raad geen beslissing Inzake Opper-Siletzië zou kunnen nemen. Het blad acht de commissie van deskundigen onnoodig en zegt, dat het steeds uitstellen van de bij eenkomst van den Oppersten Raad de voor naaimste oorzaak is van het voortduren der wanorde. De Engelsohe troepen zijn in OppernSilezië aangekomen en door de Duitschers met biyd- schap ingehaald. De opmarsch dier troepen naar bedreigde plaatsen is natuurlijk een doorn in het oog der Franschen. Volgens een bericht uit Öppelm, zou dit reeds geleid hebben tot scherpe woordenwisselingen1 tus schen de Fransdie en de Engelsohe leden van de commissie der geallieerden. Men ver- eenigde zich ten slotte op het beginsel van een onzijdige strook tusschen de DuitscheTS en de Polen op de door de Engelschen ge stelde en door de Franschen met grooten tegenzin aanvaarde voorwaarde, dat de Duit sche zelfweer de stellingen, die zij thans be zet houdt, mag biyven handhaven. De Fransche royalisten te Parijs hebben Woensdag ter gelegenheid van Saint Phillippe, met elkaar gedineerd, presideerde. Natuurlijk waren Léon Daudet Haar hoofd was vervuld van dit nieuwe vraagstuk en zij merkte niet, dat haar ver volger In een taxi stapte, toen zij een roodo omnibus nam. Pas toen zij zag, dat het kleinere voertuig opzettelijk het grootere volgde, stilhield als de bus stopte en haar hardnekkig volgde door de mazen van het Zondagsverkeer, werd haar belangstelling gaande gemaakt, en toen de een na den an der van de passagiers afstapte, tot zy alleen in de omnibus zat en de taxi nog altyd hard nekkig achteraan reed1, kwam de verdenking by haar op, dat zij bespied werd. Zy herinnerde zich nu den omweg, dien de limousine gevolgd' was, toen zij haar uit het Café de Luxe thuis had gebracht. Kon dat ten doel gehad hebben, om aan een ver volging te ontkomen? Had mevrouw Atter- tury hetzelfde beoogd, toen rij de uit el kaar loopende richtingen voor den terugweg van haar boodschapster had aangegeven? Betty sprong op den haar aangewezen hoek uit de bus en wandelde vlug in de rich ting van de North Drive, zonder om te zien, maar haar scherpe oor verried haar dat de taxi omgekeerd was en langzaam achter 'haar aan reed. Opzettelijk vertraagde zij haren pas en de motor stond stil; toen zij zich weder voort- repte, hoorde zij hem weer. De eerste dwars straat was maar een paar meters verder, en in een plotselinge ingeving begon Betty bard te loopen, sloeg opeens den hoek om en vloog een nauwe steeg tusschen twee huizen ln. Daar kroop zij stil weg, terwijl de taxi den hoek om kwam, met eed luid geknars van de remmen stil hield en daarna onzeker en langzaam voortreed, en ten slotte uit het gezicht verdween. en Maiurraa van de partij. De particuliere se cretaris van den hertog van Orieans heeft een boodschap van dezen voorgelezen, waar in deze pretendent naar den Franschen troon, na verklaard te hebben, dat Frankrijk behoefte heeft aan een chef, zegt: De crisis, die gy en Ik steeds hebben willen bezweren, nadert desniettegenstaande toch. Het zal on ze taak zyn haar, ln overeenstemming met alle goede 'burgers, te regelen. Wanneer dus het volk het zal willen, dan ben ik, met Gods hulp, gereed. Zegt dal Gelijk Karei VII op de stem van Jeanne d'Arc, zoo zal ik met alle Franschen, zonder onderscheid van politieke partyen, noch van sociale klasse, de genegen, duizendjarige samenwerking van hun voor ouders en de mijne hervatten, voor de orde en den vooruitgang in Frankrijk, voor den rechtvaardigen vrede naar buiten. GRIEKENLAND. I>e onrast op den Balkan. Volgens een bericht uit Belgrado zijn de Bulgaren, Turken en Albaneezen tot volko men overeenstemming gekomen in zake een gemeenschappelijke actie tegen Griekenland en Zuid-Slavië. ROEMENIE. Aanslag in Beesarabië. Wederom is in Bessarahdë een communis tische aanslag gepleegd op een punt van de spoorlijn. Daar de ontsporing plaats greep vóór een trein aankwam, ontspoorde deze. De ontploffing geschiedde dicht by Oetatea Alba. Een spoorwegbrug en de lijn zyn over een lengite van 100 M. vernield. Er zyn dooden en 20 gekwetsten. Een van de Ibrug- pellera waaondermijnd. Men vond op de plek een nieuwe roode vlag. VEREENIGDE STATEN. De „George Washington". Het s. s. „George Washington", vroeger be- hoorende aan Duitschland en thans behooren- de aan den U. 8. Shipping Board, is te Hobo ken gedeelteiyk verbrand. Men vermoedt brandstichting. Hel land van den motor. In 1020 bezaten de Ver. Staten 0.211,296 motor-voertuigen één op de 11 inwoners waarvan ongeveer 8 miljoen in gebruik op boerderijen. 88 percent van alle auto's wer den gebruikt in Amerika. Zuld-Dakota heeft gemiddeld 1 auto op de 10 inwoners. Op Ame rika volgen Canada met 1 op de 21. Nieuw Zeeland 1 op de 41, Australië 1 op de 64, Ou ba 1 op de 04 en Engeland 1 op de 110. Het laagst staat Liberia met 1 op de 260.000. Het cijfer voor Nederland vonden wij in deze opgaaf niet vermeld. De strijd tusschen blank en zwart Tulsa (Oklahoma). Een van de ernstigste gevechten bij de botsingen tusschen blanken en negers heeft plaats gegrepen bij de kerk waarin zich 60 negers verschanst hadden Tal van aanvallen in massa van de blanken sloegen de negers met geweervuur af. Toen ten slotte de kerk ln vlammen opging, verlie ten de verdedigers al schietende het gebouw. Verscheidene negers zyn verbrand, doorda' zy ln het gebouw hieven. Het politie-rappor van gisteren-avond meldt, dat hy de botsin gen 60 negers en 25 blanken gedood zyn. Het aantal gewonden is onbekend, maar tal van blanken hebben zoowel overdag als 's nachts medische hulp Ingeroepen. De Amerlkaansche luchtpostdienst. Luit. O. O. Eversole, heeft een rapport uit gebracht aan een commissie, die een onder zoek instelt naar misbruiken en verkeerdhe den in den Amerifcaanschen luchtpostdienst, Eversole heeft verklaringen overgelegd van den vltegtulghestuurder, die bij een vlucht met de mail aan boord was omgeko men. Christensen had, vóór hy zyn laatste oogen glinsterden, maar haar hart werd als lood in haar borst, want haar vervolger had zich een oogenblik uit het portierraampje ~ebogen en zy had het gezicht van Herbert loss herkend. HOOFDSTUK XH. De slagtanden van den Wolf „Het ongeluk schijnt onze vrienden in dit seizoen meedoogenloozer te vervolgen dan vft>eger." Dr. Bayard keek met een zucht van medegevoel van zyn salade op. „Onze igoede arme professor ligt te Chicago op ster ven. Mortimer is gevaarlijk ziek en nog een ander is onder den druk van financieele be slommeringen en zorgen gezwicht". Betty wierp een snellen blik naar zyn ernstige, ascetische gezicht, dat gekroond was door een weelde van sneeuwwit haar en daarna dwaalden haar oogen naar haar mees teres. Mevrouw Atterbury zat heel recht in blaar stoel, de uitdrukking van haar gezioht was onbeweeglyker dan ooit, maar het meisje verbeeldde zich dat een schaduw van bekom mering de glinstering van haar scherpe, zwarte oogen doffer en de fyne lijnen om de vaste lippen dieper gemaakt had. „Professor Blythe zal er bovenop komen." ISr was een stelligheid in haar toon, die geen verdere argumenten toeliet. „Hy ié vroeger in een veel haoheiyker toestand geweest dan nu en is als door een wonder beter gewor den." „Maar denk eens aan de omstandigheden die er nu by komen, waarde Marcia", bracht de koel ironische stem van Wolvert ln het Betty's gericht was scharlaken, «b haar midden. „De vroegere riekten moeten rijn ge- Ingezonden mededeeling. vlucht ondernam, geklaagd over den staat van het toestel, waarin hij inoesi opstijgen. Er waren lekken in den gashouder en andere •mankementen. Op die vlucht is Christensen dan ook omgekomen. De inlichtingen door luit. Eversole verstrekt, hebben betrekking op de tochten met postvliegtuigen, die aan 13 menschen het leven hebben gekost. Onder de slachtoffers waren er drie, die levend zyn verbrand in een vliegtuig, uitsluitend van metalen onderdeelen vervaardigd en van Duitsch fabrikaat. Volgens Eversole was de ramp met laatstgenoemd toestel uitsluitend te wyten geweest aan de zorgeloosheid van de dronken vliegtuigbemanning op het vlieg veld te Checkerboard. BINNENLAND. Nederland en België. Minister Jasper heeft Donderdag in de Bel gische Kamer gesproken. In zake de ver houdingen tot ons land zeide, volgens de Brusselsche berichtgever, de minister: Wat Nederland betreft heb ik geen be paalde verklaringen. Ik wensch dait de har- tel yke betrekkingen weer aangeknoopt wor den, te meer daar Nederland onze vluchte lingen gastvrijheid verleende. Tot dusver is de Wielingen-quaestie nog niet opgelost, ik koester de hoop dat onze noordburen zullen inzien, dat het internationale recht het on wrikbaar 'beginsel huldigt van het recht op de territoriale wateren. Vooral Nederland moet zulks weten, daar het een uitgestrekte kust bezit. Met vreugde zou dk de oplossing begroeten van een quaestie, welke louter van internaüo- Ingozimden mededeeling. MER- EN BLAASSTEEXEN. Van de vele kwade gevolgen vm vafeltl over- tolii gurinezuur en nierzwalcfo ia steenvor ming in de nieren of blaas wol het meest te duchten. Maar Foster's Rugpijn loeren Pillen hebben in ruike gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke opeatttiln voos- komen. Spoedige behandeling £s hst best, ma de eerste verschijnselen moet man kennen. Ren pynlijk gevoel ln den rug, waari>8 be hoefte aan steun heeft ter hoogte ren de nie ren, en vooral het voorkomen van op em stoenstof geiykend bezinksel «ct gruis ln de urine, terwijl de looring ook met een bran dend gevoel en pijn gepaard gaat, doet den ken aan de mogelijkheid van steenvorming. ëteenen vormen slch vaak. els het urine zuur aan afvoer door de Bieren ontsnapt, zioh laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde, cement- achtlge massa vormt, die voortdurend groo te r wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen van nierzwakte als rugpyn, urinekwalen, hoofd- pyn, duizeligheid, pyn ln de gewrichten en lendenen ln den wind, maar bekamp het kwaad onmiddellijk door een gerégelde en matige leefwyze, en met behulp van Foeteris Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel heeft een scheidende werking op steenvor ming en menigmaal kwam het voor, dat de steen loskwam, verkmimde en ln fyne, zand achtige deeltjes werd afgevoerd. Foster's Rugpyn Nieren Pillen zijn te Hel der verkrijgbaar by A. ten Klooster, Keizer straat 08, a 1.76 per doos. stel ondermijnd hebben enne -— er kunnen elk oogenblik complicaties bij komen." „Laat my je er aan herinneren, Jack, dat je conclusie als diagnostdcus meer dan eens averechtsch zyn geweest." Mevrouw Atter bury trok haar wenkbrauwen veelbeteeke nend op. „Wat Mortie Dana betreft, hebben wy alle reden om aan te nemen, dat hy het er goed af zal brengen. De uitspraak van den dokter ia heel bevredigend, ofschoon hy natuurlyk nog eenigen tyd in quarantaine zal moeten blijven." „Dat ïykt een vooraf uitgemaakte zaak." Wolvert was door de bons, die hy gekregen hiad, geenszins uit het veld geslagen. „Louise behoeft echter niet 'bang voor besmetting te zyn, en de verandering van lucht zal haar goed doen." Betty kon zekere belangstelling niet on derdrukken. Zy was verwonderd geweest, dat mevrouw Dana niet meer was gekomen, maar had nog niet gehoord, dat zij uit de stad was gegaan. „Wat my betreft, mag zij voor onbepaal- den tyd wegblyven", zeide mevrouw Cim- mino, torwyi zy de schouders ophaalde. werkt op myn zenuwen, met haar hysteri sche aanvallen. Je weet nooit, wanneer zij een scène zal maken". „Om niet te spreken van de mogelijkheid van besmetting." Wolvert zag zyn gast vrouw aan en keerde zich met ln het oog loopenden spoed naar Dr. Bayard toe. „Maar over wien sprak u daareven, doctor, toen u het had over iemand die het afgelegd had?" De doctor hield zijn wijnglas naar het licht toe en keek onder het antwoorden in rijn amberkleurige diepte. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT EER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING t Heldersohe Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W I^iöP. zeepostf2.60; id.p.mailen overige landen f4.20. Zondagsblad reep. f 0.57', f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. f ct. ADV EB T E N TIE N 20 et. p. regel (s&ljard). Iasrez. meded. (kclombr. al» redae. tekst.) 60 ot Klslne adv. (gorr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ot. bij vooruitb. (adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 et. p. adv. extra)Bew.-uo. 4 et. Alle prijzen tijd. rerh. met 10% papierduurtetowl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Z o m e r t y d). Maan Zon Hoogwater Juni op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m, Zondag 5m. 4.22 a. 8.12 4,439.12 8.3 8.50 Maand. Dinsdag Woensd, Dond.d. Vrijdag 10 Zaterd. 11 5.10 8 9.15 4.42 9.13 9.5 9.30 6.10 10.12 4.42 9.13 9.5010.15 7.19 10.59 4.42 9.1410.3511.5 8.33 11.38 4.42 9.1411.1511.50 9.51 12 114.42 9.16 12.—12.35 11.10 12.40 4.42 9.17 12.55- Zooals de geheele wereld weet, doet ex-keizer Wilhelm in Doorn van zich spreken, door de vele boomen, die hij daar als houthakker velt. Minder bekend is het, dat hy gedurende het zagen dier boomstammen, eigen gemaakte liedjes zingt, dus zangkunstenaar is. Men begrypt dan ook de groote verrassing van het Nationaal Zangconcours, dat te Helder gehouden wordt, toen zy een telegram van Wilhelm ontvingen, waarin deze verzocht een solo op het Conconrs te mogen zingen met een liedje van eigen maaksel Ik heb weliswaar op het Europeesch concert geen prys behaald, doch dit schrikt my niet af, om op het Heldersche concert mede te dmgen. Hier volgt het liedje. De wijs is erg ge makkelyk. Wyze: Deutschland, Deutschland Gber alles! Sjiro Gidosse. In dat mooie leuke Helder SÏÏXiïï W«r h* 8tlnkkanaal(je vloeit Frankrijk en Engeland. Daar gaat alles naar den kelder, Omdat niets het oog daar boeit, Droeg men daar niet Grunwalds kleeren, Helder werd nog meer verfoeid. Grunwalds kleeding over alles, Grunw^ds blouses zyn zeer f"yn, Heb je ook de grootste dalles, By die Grunwald moet je zyn, Daarom raad 'k U daar te koopen, Zegg' geen Nieuwedieper „Nein". Ook de heeren vinden keuze, In de magniflekste stof, Nergens is de kleeding zoo graeieuse, Zelfs niet aan myn Duitsche hof, Als ik daar was wezen koopen, bis bis. bis. Grunwalds kleeding wil dus koopen, Grunwalds goed is zeer gezocht, Als gy daar dus heen wilt loopen, Hebt g' U zeker nooit bekocht, Daarom allen op naar Grunwald, Over hun wordt steeds gepocht, j bis. De Engelsohe troepen. Dros' Advocaat

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1