NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5411 DINSDAG 7 JUNI 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 BUITENLAND. OPPER-SILEZIE. Korfanty heeft de staatsmijnen te Hin denburg, waarin 3000 arbeider» werken, on der dwangbeheer gesteld. Tot bestuurder heeft, hij den Pool Zielewicz, den leider van het Poolsche steenkooldepartement te War schau, benoemd. De Duitsche protesten te gen deze handelwijze waaruit blijkt hoe in nig de samenwerking tusschen de opstande lingen ein den Poolschen staat is, bij de En tenteoom missie zijn tot dusver vruchteloos gebleven. Berlijn, 6 Juni. De straatberoovingen te Ostrowo van 2 Juni schijnen voorboden van een grootere beweging tegen de Duitschers. Volgens bericht uit Posen werden vele Duit- sohers zwaar mishandeld en Duitsche win kels en woningen geplunderd. De Poolsche arbeider® hebben het ontslag van alle Duit sche arbeiders uit de wagonfabrieken afge dwongen en de Duitsche bevolking met ver dere plundering gedreigd, indien zij niet da delijk wegtrekt. De politie bleek machteloos. Alleeen militairen zullen orde en rust kun nen herstellen. Oppeki, o Juni. Duitsche troepen hebben Rynik bezet en weigeren de plaats aan de Engelsohe troepen, die er kanonnementen tnoeten betrekke noon de Duitschers en Po len te scheiden, af te staan. Duitsche strijdkrachten zijn voorts een of fensief in de richting van Ujest begonnen ten einde een wijiziging te brengen in de onzijdigheidslinie. De Ententecommissie heeft onverwijld •tappen gedaan bij generaal Höfer en hem met zeer ernstige maatregelen gedreigd, ten zij de Duitsche troepen terugtrekken op de linie waarvan zij zijn uitgegaan. DUITSCHLAND. De processen te Lelpzig. Zaterdag vond voor het Rijksgerechtshof het proces plaats tegen den duikboot-com mandant Neumann. De gereserveerde en de openbare tribune waren overvol. Getuigen en deskundigen waren niet gedagvaard. Een vertegenwoordiger van die Duitsche regee ring was aanwezig. Uit bewijsstukken van de ministeries van justitie en marine blijkt, dat de thans 84-jar. luitenant ter zee 1ste kl. Neumann in Mei 3917 als commandant van een duikboot in d.' Tyrrheensche zee kruiste, toen hij 's middags twee als hospitaalschepen herkenbare boot schepen, begeleid door twee Engelsohe tor pedobootjagers, bemerkte. Om 6 uur gelukte het Neumann, het Engelsche hospitaalschip „Dover Castle" te torpedeeren. De ontplof fing was zoo hevig, dat Neumann de overtui ging had, dat er munitie aan boord was. De Duitsche marinestaf had bevolen, alle vijan delijke schepen tot zinken te brengen, die zonder vergunning van de Duitsche regee ring de zee bevoeren. Het was toen ter tijd bekend, dat de Engelsohen hospitaalsche pen voor oorlogsdoeleinden misbruikten Daarom hief de marinestaf de onschendbaar heid der hospitaalschepen op. Neumam meen de, dat hij het recht had, de „Dover Castle" te torpedeeren. Als officier moest hij zich aan het gegeven bevel houden. Mensehen heeft Neumann niet aan boord gezien. Slechts reddlngabooten in de buurt gaven hem den naam van het schip op. De acte van beschuldiging tegen Neumann houdt de aanklacht in, dat hij zes menschen heeft gedood, en in strijd met het volken recht en met bijzondere wreedheid heeft ge handeld. De Dover Castle had, volgens En gelsohe opgave, 141 man bemanning en 682 zieken aan boord. Daarna komt de president op de tweede FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 40) „Mijn oude vriend Cote. Ik heb treurige berichten over zijn geestestoestand gekre gen, maar iik had ze niet willen gelooven, vóór ik zelf een onderzoek had ingesteld." Ik ben een paar dagen geleden van een be zoek aan hem teruggekeerd en ik vrees ern stig, dat hij niet meer zal mee kunnen. Hij i» niet in staat om zijn finanoieele zaken te besturen en men kan niets anders verwach ten dan dat hij zich voorgoed zal terug trekken." ..„Maar stellig zullen de andere leden van Mjn firma zijn verplichtingen overnemen!" Wolvert's luchtige toon was scherper gewor den. „Het is voor hen bijna van evenveel belang dat zijn zaken in het reine komen als het voor hem was. Men moet hun den toestand duidelijk maken." „Je praat als een kind!" riep mevrouw ffrnP1*110 „Wat let hem om vrijwillig raiMiet te gaan, nu hij ongeschikt is gewor- enj> Dat hebben er meer gedaan, als zij geen raad meer wisten." v zat met neergeslagen oogen en een •ieer<ulei<3lsjiaive verstrooide uitdrukking op 1-» f, ®6zicht, maar haar handen waren stijf .Seklwnd In haar schoot en zij aide sneller adem.Als de menschen, die o» aanklacht tegen Neumann: dat deze zioh bij deze torpedeering aan plundering zou heb ben schuldig gemaakt. Dit tweede punt moet echter heden niet worden besproken. Neu mann erkent onomwonden de feiten. Hij heeft alleen een gekregen bevel uitgevoerd. Een nadere beoorde el img van dat bevel stond, niet aan hem. Dat h" bij de tórpedee- ring een zuiver geweten had, blijkt uit de omstandigheid, hij aan den Engelsohen stuurman, die zich aan boord van zijn duik boot bevond, vrijwillig zijn naam heeft otv© geven, ofschoon die stuurman van nlan was, hem aan te klagen. Na een korte verwijzing van den verdedi ger naar b" de stukken "evoeode foto^ra fisohe opnamen van Duitsche kru,T=vevange- nen, die in. een Fransch hospitaalschip mu nitie moesten laden, neemt de procureur generaal het woord. Hij wijst erop, dat alleen feitelijke, en geen politieke ^rinci^es het oor. deel mogen bepalen. De Engelsche en Fran sohe juridische litteratuur spreekt zich bi; de onderhavige aanklacht ongetwijfeld ten voordeele van den beklaagde uit. Zij gaat zelfs notf uit 'boven de opvatting van de Duitsche jurisprudentie, en laat zelfs niet de beperkingen gelden, die de Duitsche wet^e ving maakt bij de bespreking van de kwestie of het bevel van den Duitschen marinestaf tot torpedeering van vijandelijke hospitaal schepen juist was. De procureur-generaal komt tot de conclusie, dat dit bevel gerecht vaardicd was, aangezien, volgens de gelden de Haagsche conventie, de hospitaalschepen een onrechtmatige instelling van den vijand waren, die er alleen voor dienden om den vijand militair te versterken. De hospitaal schepen hadden, in strijd met het verbod, de betrokken landlegers geholpen, terwijl zij volgens de Haaf sohe conventie dit alleen de gewonden mochten doen. Ook een strafrechtelijk vergr^- is niet aan te toonen in de handelwijze van den beklaag de. Hij had als officier slechts het bevel van zijn superieuren te gehoorzamen. Ook ten dezen erkent de Engelsohe wetgeving on voorwaardelijk de uitvoering van een militair bevel. De onder eede afgelegde getuigenis sen van Duitschers, dat de vijand hospitaal schepen misbruikte, hadden bovendien bi den beklaagde een -gerechtvaardigd geloof laten opkomen, dat het bevel van den mari nestaf volkomen juist was. Daarom vroe" de procureursgeneraal vrijspraak van den be klaagde, en overneming van de proceskosten door den staat. De gewezen Duitsohe duikbootoomman- dant Karl Neumann, wiens vrijspraak door den advocaat-generaal was geëischt, Is door het gerechtshof vrijgesproken!. De proceskos ten zullen worden gedragen door het Rijk. Uit het bezette gebied. Het Journal de Llége meldt, dat toen Woensdagavond een Duitsch burger zich te Exheweiler bij Aken, ondanks het verbod, op militair terrein begeven had, de Fransche schildwacht-, na de gebruikelijke sommatie, vuur -gaf en de Duitscher doodelijk trof- Duitsche burgerssbemoei-den zich met het -ge val en bedreigden den soldaat, die In den loop van een schermutseling door een Duitschen politie-agent gekwetst werd. Een sergeant van de wacht schoot den politie-agent dood. Nog een andere Duitsoher werd gekwetst. Hoewel Exheweiler in de Belgische zone lift, bestaat het garnizoen er uit Fransche kolo niale troepen De Belgische auditeur-militair heeft, In afwachting van de komst der Fran sche autoriteiten een onderzoek geopend. Een aanslag. De hertog van Wurtemburg, die tegen woordig bij den prins von Seil op bezoek is, werd' toeh beide heeren van de jacht kwamen, uit een hinderlaag beschoten. De prins von Seil is zeer licht gekwetst, maar de hertog heeft acht schoten In het lichaam gekregen en is bedlegerig. De VorwMrts zegt dat van een politieke aanslag geen sprake is. haar heen aan de tafel voor de lunch zaten eraan dachten dat zij tegenwoordig was, moesten zij van idee zijn, dat hun gesprek voor haar niet te begrijpen was. En toch had ieder woord zijn beteekeniaen met kloppend hart wachtte zij op nieuwe' onthullingen. „Dat zou in dit geval niet goed mogelijk zijn." Er was een onverzettelijke toon in de stem van den ouden doctor. „Je weet, dat hij geen naamlooze vennootschap heeft; hij heeft een stillen compagnon, die ongetwjj- feld het contract dat mijn vriend heeft aan gegaan, gestand zal doen, als hij ervan hoort; ongelukkig zal het noodig zijn, om dien com pagnon eerst op te schommelen en ik heb geen adres van hem." Betty had verlof gekregen om een uurtje uit te gaan, maar zij kleedde zich met een bezwaard, hart aan. De ontdekking van dien vorigen dag, dat de vermeende ambtenaar van het museum haar spoor volgde, had haar een schrik bezorgd, die haar hoofd dof had gemaakt, maar de reactie had al haar ver mogens gescherpt tot waakzaamheid tegen dit nieuwe gevaar. Zeer lang bad zij 's nachts stil liggen vechten tusschen hetgeen het ge zonde verstand haar bood en een vreemden, onbegrijpelijken invloed, die haar zekere oor deel trachtte te ondermijnen en de conclu sies van haar verstand aan het wankelen bracht. Herbert Ross een spion! Het was ondenk baar! Zijn vroolijke, open oogen, zijn ern stige, aantrekkelijke manier vwn doen, de ingehouden jongensachtigheid en oprechte eenvoud alles pleitte tegen zulk een onder- Alle vrouwen kregen een stevige trap ENGELAND. De mijnwerkersstakinf in Engeland. Het bestuur van het miinwerkersverbond ia Zaterdagmiddag weer bijeen gekomen. Het ontving een mededeeeling van den eersten minister, dat de regeering geen verdere voor stellingen meer heeft te doen. Het aanbod -der negeerinf 'kan voor niet langer dan veer tien dagen verlengd worden. Hodges ver klaarde, dat het bestuur Maandagochtend weer byeen komt. De bootwerkers te Glasgow, die aangeslo ten zijn bij het Schotsche verbond van haven arbeiders, hebben met algemeene stemmen besloten Maan-daf het werk te hervatten. Het verslag van de deskundigen, welke een onderzoek hebben ingesteld naar die schade, welke aangericht is tee gevolge van het on derloop en der mijnen door het verzet der sta kers tegen het oomnen, verklaart, dat deze grooter is dan verwacht werd. Er zal twee miljoen pond sterling noodig zijn voor het herstel van de schade. Nieuwe oorlogsschepen. De „Westm. Gaz," verneemt dat particu liere werven te Ohatham eerlang opdracht zullen krijgen voor den bouw van twee nieu we slagschepen voor de Brltsche marine; twee andere andere zullen gebouwd worden te Fevenport en Portsmouth. Voor dit doel zullen de werven in genoemde plaatsen aan merkelijk wordt vergroot. De prijs voor elk schip zal negen millioen millioen pond be dragen; het -thans bestaande grootste slag schip, de „Hood", heeft acht millioen pond gekost. De bouw zal ongeveer drie jaar tijds vorderen en de schepen zullen allen worden ingericht op het gebruik van stook-olie. Een aanslag op de petroleumwlnkels verijdeld Londen, 5 Juni. De politie te Liverpool maakt, melding van de verijdeling van een opzienbarende poging tot het opblazen van reusachtige tanks, die duizenden gallons pe troleum bevatten, op een der plaatselijke, in een dichte volksbuurt gelegen spoorwegsta tions. Drie mannen, die ln de nabijheid wer den aangetroffen, wisselden revolverschoten met de politie, doch ontkwamen dank zij de duisternis. IERLAND. Vrijdagnacht is een opzienbarende senfca- 'lioneele poging gedaan om Sinn Feln-gevan- genen te bevrijden uit de gevangenis te Bel- stelling en toch dwong Betty'a koel analy- seerende geest haar kleinigheden, waarop zij vroeger geen acht geslagen had, te den- ten die, ln het licht van haar ontdekking oeschouwd, een nieuwe en onrustbarende af meting aannamen. Zijn onkunde op het gebied der Egypto- ogie, waarvoor hij zelf was uitgekomen, in strijd met de positie, die hij als ambtenaar van het museum bekleedde, de bereidwillig heid waarmede hij haar het vertaalwerk had toevertrouwd, zonder te weten, of zij1 daar toe bevoegd was, terwijl hij er op uit was, achter haar adres te komen; de persoonlijke vragen, die hij haar later gesteld had, en zijn ontdekking, dat zij niet meer in het pension was, dat zij «ls woonplaats had op gegeven, waren haar allemaal een raadsel en schenen erop te wijzen, dat hij de een of andere beweegreden had. Zou de advertentie misschien een lokaas geweest zijn om haar in zijn net te krijgen? Als dat zoo was, hoe was hij dan achter baar voorljefde voor Egyptisch gekomen? Zij dacht even aan de grimmige oude dame, wier onverwachte verschijning in de buurt ïaar zoo van haar stuk had gebracht. Was Ross in hiaar dienst, of gebruikte hij op zijn beurt die vrouw -als werktuig, terwyl hij van hiaar kennis partij trok als hulpmiddel om zijn prooi voor andere en gevaarlijker tegen standers In de val te krijgen? Haar verstand won het in den ongelljken srtrijd met haar gevoel, dat zij geen anderoti naam 'kon geven, en haar instinct waar schuwde baar dat er geen andere keus over- )leef dan alle betrekkingen te verbreken met den jongeman, die haar gedachten meer ln beslag had genomen den zij beseft had, tot hst beslissends ©ogenblik Scwam. fast. Drie man van wie twee in officiers uniform kwamen met een taxi en vroegen de sleutels van de cellen der Sinn-Feiners, De achterdochtige bewaker maakte alarm en de bezoekers ontsnapten. Later bleek dat de ontsnapping binnen de gevangenis was voor bereid, daar de beambten die toezicht op de Sinn Fein-gevangenen hadden, door de ge vangenen die op hun redders wachten, met touwen gebonden waren. FRANKRIJK. Oorlog en romantiek. Een merkwaardig proces is eergisteren te Nancy begonnen, waarin mej. Blanche Desse rey wegens laster 20.000 francs schadevergoe ding eischt van Louis Dumur, schrijver van den oorlogsroman „Le Boucher de Verdun" Ook tegen Alfred Valette, directeur van de „Mercure die Franoe", is een aanklacht inge diend, daar deze het werk van Dumur eerst in zijn tijdschrift heeft gepubliceerd. De schrijver van het tegen den Duitschen kroonprins gerichte boek, beweert dat de door hem beschreven meisjesfiguur in over eenstemming met de werkelijkheid is. Bi, het uitbreken van den oorlog n.L woonde Blamche Desserey te Stenay, waar zij met haar moeder een klein kruidenierswinkeltje hield. Blanche zou door den kroonprins zijn opgemerkt, toen deze tijdens het Verdun-of- fenislef zijh hoofdkwartier in het do-rp bac gevestigd. En zij zou zeer gevoelig zijn ge weest voor de keizerlijke hulde aan haar schoonheid gebracht, zoodat zij dermate in opspraak kwam, dat zij aanstonds na den waoen-stilstand Stenay moest verlaten om zioh in Nancy te vestigen. Ondank» de op een ..persoonlijke enquête" 'berustende feiten, door Dumur in zijn boek genoemd, verzekerde mej. Blanche dat haar betrekkingen met den kroonprins volkomen eerbaar en correct zyn geweest, en haar re putatie dus ernstig belasterd is. DENEMARKEN. Opgelegde schepen. Volgens Börsen zyn thans niet minder dan 140 schepen, toeibehoorende aan leden van den Deenschen reedersbond, wegens slapte in zaken opgelegd. De inhoud van de ze schepen 'bedraagt 546,000, d. w. z. ruim de'helft van den inhoud der koopvaardij vloot. RUSLAND. Eind Mei heeft te Moskou in deni grooten schouwburg de plechtige opening van den nieuw gekozen Moskouschen Sowjet plaats gehad. Kamenef werd tot voorzitter gekozen. Het aantal leden -bedraagt 2116, waarvan 1648 communisten, 588 partijloozen, 6 links revolutionairen, 4 maximalisten, 12 mensje- wiki en 6 anarchisten. De Krlm. Het Russische centrale uitvoerende comité heeft besloten, dat het gebied van de Krim tot een autonome republiek uitgeroepen zal worden; Een rede van Lenin. Reval. In zijn rede op het Sowjetoongrea heeft Lenin verklaard, dat de concessies aan de -boeren noodzakelijk zijn geweest opdat de groot-industrie sterker worde. De oonces si-es zijn gedaan om het socialisme in stand te houden en het gevaar voor een terugkeer der kapitalisten en grondbezitters af te wem den. Een dictatuur voor de levertsmlddelen- voorziening is noodzakelijk. Er is een over eenkomst met den centralen coöperatieven bond gesloten, volgens welke alle voedsel- leveringen over de coöperaties loepen VEREENIGDE STATEN. De Vereenlgde Staten en internationale ontwapening. Washington, 4 Juni. De oommissie voor de Met de voltooid© vertaling in haar mof weggestopt, ging zij door de zijdeur naar buiten en naar het hek, van waar zij zich lange oen grooten omweg naar het museum begaf. Temiden van dien argwaan en achter docht, die haar omringden, moest zij aan- «11© kanten op haar hoed© zijn, en de weten schap, dat men haar van het huis af, op Wolverfs aansporing zou kunnen volgen of misschien hij zelf dat zou doen, bracht er haarto© alle voorzorgen in acht te nemen. Mijnheer Ross was er niet, toen zij aan het museum kwam en tot haar heimelijke misnoegen werd zij ln de studeerkamer van professor Carmody gebracht Het verschrom pelde mannetje /begroette haar met warmte en las het opschrift van de Stele van- Aboe met gloeiende bewondering door, maar zij merkte dat zyn bijziende oogen met verle- igenheid en twijfel op haar gevestigd waren en zij verlangde er naar om aan het onder houd een einde te maken. Het 'gebel van een telefoon in een kamer ernaast verijdelde haar poging om zoo gauw mogelijk op te stappen, en professor Oar- mody kwam daaruit terug, terwijl -hij blyk- baar opgelucht in zyn -handen wreef. „Dat was onze jonge vriend Ross, deelde hij opgetogen mee. „Hij zal dadelijk hier zijn en verzocht u te wachten. Intusschen heb ik hier eon echten papyrus, die zeldzaam oud is, een geschenk van professor Mallory zelf aan mij. Hij dagteekent uit het prae-dynas- tieketijdvak en sommige teekens zijn, zooals u ziet, Sammarisch van vorm. buitenlandsohe aangelegenheden uit het Huis van Afgevaardigden heeft haar goedkeuring gehecht aan een resolutie van den voorzitter dier commissie Porter, welke door dezen was opgesteld na een onderhoud, dat Porter had gehad met president Harding. De resolutie behelst, dat het Congres volkomen instemt met het voornemen van den president, om een internationale conferentie bijeen te roe pen, ter beperking van de bewapening en dat het een krediet van 100,609 wil toestaan voor voorloopige onkosten. Een wolkbreuk. In het Oosten van Oolorado heeft een wolk breuk plaats gehad, welke overstroomingen tengevolge heeft gehad en op zijn minst aan vier personen het leven heeft gekost De oogst is overal vernield. Honderden inwoner» ontvluchtten in -bootei< hun woningen. De dam van het Marshall meer, die achthonderd acres wateroppervlakte ter diepte van 68 voet in toom houdt, kan zich elk oogenblik begeven. Maatregelen zijn getroffen om de bewoners, die om het meer wonen, te waar schuwen. De grootste schade is aangericht te Pueblo, waar een geheele stad onder water is gezet. De aangerichte schade wordt op vier millioen dollar geschat. Een -nauwkeurige telling heeft uitgemaakt, dat het aantal dooden als gevolg van de troe belen te Tulsa waar blanken en negers elkaar naar de keel waren gevlogen 30 bedraagt. Er zijn echter 800 gewonden. Hét Ingezonden medédeellng. INFLUENZA EN DE GEVOLGEN, Velen hebben tot hun sohade ondervonden, dat de gevolgen van Influenza en griep soms erger dan de kwaal zijn. Een van de gevolgen la achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met ziCh brengen. Bij kou en koorts toch worden de teere nierorganen overspan nen door hun pogen om de ongewone no&- veelheid onzuivere stoffen uit net bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bij deze in spanning zou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urinekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, theumatiek, steen, rugpijn, duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nlerverschijnselen. Wees niet moede loos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het best ls, kan ver dere ernstige ontwikkeling voorkómen wor den. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevorderde en ernstige nier- en blaaskwalen suocee. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goede gezondheid aan tij dige behandeling met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. De handteekening van Jamea Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Fos- ter'sRugpiin Nieren Pillen zijn te Helder ver krijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstr. 08, 1..76 per doos. d© tekst duidelijk „pri©ster" veredscht had, en de geheele strekldng van den inhoud ver andert er door. Professor Mallory heeft ze ker zulk een verknoeiing niet goedgekeurd!" „Hebt u dan deze papyrus vroeger ge zien?" Professor sprak met kalme voldoe ning, alsof een betwist punt daardoor voor he<m beslist was. „Ik had den indruk dat dk u in Kaïro ontmoet had, maar uw naam was mij ontgaan. U kent dien grooten man zelf?" „Nee. Ik heb met een leerling van hem gestudeerd, hier te lande." Betty stamelde wanhopig. „Ik hen nooit te Kaïro geweest en ik ken professor Mallory niet, maar ik heb een oapie van den papyrus gezien, voor deze poging gedaan werd, om hem te restau- reeren." ,Jk heb hem «elf aan het museum hier ten geschenke gegeven, en de restauratie is op voorstel van een ander verricht, tegen myn bedenking in." De professor legde de oude rol weer in zijn grazen kaart, terwijl (lij er droogjes aantoe voegde: „Ik wist niet, diat er een c o p i e van bestond." Betty verging van schaamte, maar bracht iet gesprek vastberaden op eenige pas ont dekte monoliethen die in oudheidkundige kringen eenig opzien gebaard hadden, ea de komst van Ross, vlak op zijn bericht, bracht het verontrustende gesprek tot een eind. De jongeman bracht Betty naar sijn eigen kamer, maar zij bedankte voor den stoel, dien hij haar aanwees, en bleef, met haar ernstige oogen op de zijne in koele hoogheid gericht; voor hem staan. Wondt vsTTolgfi. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57®, f 0.75, f 0.85, i 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. f ct. Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. als redae. tekst) 60 et. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adres; Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adw. extra). Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoewl. „Daar kunnen maatregelen voor genomen worden," Mevrouw Atterbury stond op. „Kom, Jack, speel dat nieuwe concert eens voor dr. Bayard." te beklimmen, toen zy Maandag de opruiming b(j de firma I. Grunwald, Keizerstraat 116, bezochten. Want toen zy in den benedenwinkel hare inkoopen gedaan hadden, riepen de meesten Welaan! laat ons nu ook eens naar hoogere sferen stygen, laten wy die trap, die naar Uwen bovenwinkel leidt, eens beklimmen en zien of het wel waar is, dat daar zoo'n reus achtige voorraad heerenstoffen is, ot het wel waar is, dat U 40 °/0 goedkooper aan onze echtgenooten kunt leveren dan anderen En zy kwamen in groote getale de trap op loopen en zy zagen en betastten den onvol prezen grooten voorraad zuiver wollen stoffeD, die daar bekoorlyk voor het oog neergestapeld lagen, en allen riepen volmondig: Het versje van Sjiro Gadosjo bevat de zuivere waarheid Nergens vindt men winkels zoo goedkoop als die van de firma I. Grunwa-ld. Daarom allen op naar de firma I. Grunwald, laat daar Uw costuum aanmeten, doet daar Uw inkoopen 1 De firma Grunwald bovenaan! Niet alleen in advertentie's, doch ook in werkelykheidl P.S. Op verzoek van een aantal onzer cliënten zullen wy gratis aan onze zaak Keizerstraat 116 een 500 exemplaren uitgeven van het liedje, door Sjiro Gadosjo gemaakt, echter uitsluitend deze week van 9 12 en 2 8 uur. Hetzelfde liedje staat in het feestprogramma van het zangconcours op bladz. 90 (Adv.) „Maar hij ls 'gerestaureerd!" riep Betty protesteerend, terwijl ontevredenheid over die heiligschennis haar haar voorzichtigheid deed vergeten. „Wat jammer! Eet woord „autea" okoning is hier ingelascht, waar Pueblo, 5 Juni, Men schat thans, dat het totaal aantal dergenen, dio zyn verdronken, de vijfhonderd niet te boven gaat. Doch te Pueblo is de ellende ontzettend. Duizenden zyn daar dakloos geworden. Gekraak van de instortende huizen werd den geheelen nacht gehoord, waartusschen door het gekerm klonk van vrouwen en kinderen, die om hulp gilden. Er braken tal van branden uit, waaronder enkele als gevolg van bliksemslag, hetgeen de paniek nog deed toenemen De pogingen tot redding bleven meestentyds zonder succes. Booten werden in het kolkende water als eierschalen verbryzeld tegen de ondergeloopen huizen. Het voedsel is meerendeels door het water onbruikbaar geworden. Door de schade, die aan de spoorlynen is toegebracht, wordt de aankomst van treinen met hulp vertraagd. De troebelen te Tulsa,

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1