I De „Schorpioen" te Gorlntöem. Burgerlijke Stand der gemeente Helder, SPORT. ras fii~wförF.,,V' Nationale BankvoreenlKlng. Anna Panlowna. Estafetteloop, 4 maal 100 M. Burgerlijke stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Antonla Maria Stelle, d. v. E. P. Zwager en E. M. M. Leo. ONDERTROUWD: Jaoob Lange en Ida do Vries GETROUWD: Geene. Texel, 6 JunL en met algemeene stemmen aangenomen: „De aanwezigen in de vergadering van de Visschersvereeniging ,3etracht het Goede", gehouden den 4en Juni 1921, bijna allen leden van de afdeeling „Oosterend" der Vereeni ging D. E. t. V., spreken de meening uit, dat genoemde afdeeling geen recht van bestaan meer heeft, waarom zy adViseeren tot ophef fing en hiertoe besluiten, zoo voor 21 Juni a.s. daartegen geen bezwaren bij het Bestuur zijn ingekomen." BurgerlijkeStand der gem. Texel, Burgerlijke stand van Callantsoog. Wieringen. Hederlandschs Vereeniging voor Radiotelegrafie. WEERBERICHT Maandagmiddag heeft te Gorinchem ten raadhuize de offlcieele ontvangst plaats gehad van officieren, enz. van Hr. Ms. opleidings schip „Schorpioen". Van den toren en eenige militaire en particuliere gebouwen woei ter dezer gelegenheid de vlag en de fontein op de markt spoot haar waterstralen. De minister van marine ad interim, lnit.rgen. Pop, was met zyn adjudant, luit. t. z. Ie kl. Diephuis, by deze plechtigheid aanwezig Burgemeester E. G. Gaarlandt hield een toespraak, waarin hy de verzekering gaf, dat het Gorcumsche gemeentebestuur naar de mate van zyn vermogen, wil medewerken om de nieuwe opleiding voor de matrozen van de marine een goede kans te geven. Nadat de champagne was rondgediend, nam minister Pop het woord, die den burgemeester bedankte voor de hartelyke ontvangst en voorstelde, een glas te ledigen op den bloei van de gemeente Gorinchem. De minister bracht vervolgens een bezoek aan het Chr. Militair Tehuis en de R.K- Militaire vereeniging. Om 5. uur werden in het vereenigingslokaal de Kolfbaan de overige manschappen van de Schorpioen door den burgemeester hartelyk toegesproken. De manschappen werden ver volgens onthaald. Kap.-luit. ter zee N. J. van Loer ie met 1 Aug, a.s. geplaatst bij bet departement van marine te 'e-Gravenh&ge. Bij Kon. besluit van den 24sten Mei 1921 no. 63 is met ingang van 1 Juni 1921 bij do Kon. Mar.-Res. aan den luit. ter zee der 2e kl. H. Vos op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit den dienst bij die reserve, terwijl met dien datum zijn bevorderd tot luit. ter zee der 2e kl. de Adel borst der le kl. A. Steen en tot Adelborst der le kL de buitengewoon Adelborst F. P. Roest. Op 4 Juni 1921 zijn per particulier stoomschip Prinses Juliana uit Oost-Indië in Nederland terug- gekeerd Schipper W. de Vriea serg.-schrijver T. Wes terbeek, serg.-konst. A. H. Koehof, korp.-timm. C. F. Jansen, matroos-echrijver J. C. Blok. Ouderscheidingen. Den gep. schout-bij-nacht J. C. Bent® van den Berg is vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder 2e kl. der Orde van den Heiligen Schat van Jaipan en van ridder 2e kl. der Orde van den gevlekten tijger van China. I LEGERBERICHTEN. Dragen van unforrn in het Buitenland. Wederom zijn klachten ingekomen, dat Nederl. militairen in uniform gekleed, zonder daarvoor de vereisohte vergunning te hebben verkregen, zich hebben opgehouden in het bezette gebied in Duitschland. In verband daarmede i» nogmaals de aandacht gevestgd op het daaromtrent in de legerorders bepaalde. Voorts is bepaald, dat de commandanten van korpsen en onderdeelen, hoof den van onderwijsinrichtingen!, enz. slechts ver lofpassen naar het buitenland mogen doen uit reiken, aan hen, die iblijk hebben gegeven de be paling, vervat in die legerorder, te kennen. Reorganisatio. De vredesorganisatie is als volgt gewijzigd: Muziekkorpsen blijven alleen bestaan bij het rog. grenadiers, het le, het 5e en het 6e reg. inf. Aan een der muzikanten wordt de betrekking van ka pelmeester en aan. één der overigen die van onder- kapelm. opgedragen. De muzikanten zijn in rang feiikgesteld: de kapelm. met den hoofdopz. van srtific. de onderkapelm. met dén iserg.-maj., de muzikant met den serg. De elève-muzikaat met den korp. Bij het Teg. grenadiers zijn 20 muzi kanten en 30 elèves; bij de reg. inf. zijn 18 mu zikanten en 10 elèves. Do elèves komen boven het aantal soldaten-vrijwilligers bij den staf van bet regiment. Het muziekkorps van het Instr-bat. komt ook te vervallen. Deze wijzigingen treden op een nader door den Min. van Oorl. te bepalen datum in werking. In verband met de inkrimping der muziekkorp sen. gevolg van het hiervoren bepaalde, wordt de werving voor die korpsen gesloten. De serg. B. G. M. Kohier, van het 21e reg. inf. te Helder, is gedet. bij het reg. jagers te 'is-Gra- vemhage. Tijdstippen van yerzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-Indië. Verzendings- weg. Datum der ter post bezorging. Tydstip der laatste buslich ting aan hot Postkantoor. Per zeepost via Amscerclum Rotterdam Per Eng. mail vla Marseille j 10 en 24 Juni, 17 Juni elkon Woonsd. Donderd.*) 6.80 's av. 6.30 's av. 13,80 's m. 11.80 8T00MVAARTBERICHTEN. Naar Nad. Wast-lndlë. :x<Hggccjm u, mest:*- .-."«gage Por ic.hU Eiken Dlusdag| Naar llr. Ms. „Zeoland" te Bergen (Noor wegen) 8, 9, 10, 11 Juni 11.80'a m. on 11 Juni 6.ÖÜ 'sav. Ooon correspondentie voor Sumatra's West kust en Ben koeien. Geen correspondentie voor Atjeh en on- derhoorigheden, Sumatra's Oostkust, Palera- bung, Riouw, Banka, Billiton en de wester- afdeoling van Borneo. Uitsluitend brieven, briefkaarten en aan- geteekende stukken. MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk, 6 Juni 1921. Sehotsche muizen 23.4027.30, drielingen 14—18.90, kleine 1.70—3. alles per 100 K.G.: boswortelen 4.80—8.20, per 100 bos; bloemkool le srt. 10—10.20, dito 2e srt. f 5. belde p. 100 stuks. Purmerend, 7 Juni 1921. 19 stapel» fabriksikiaas p. 50 K.G. f 72.50, R.M. 76: 46 stapels boerenkaas p. 50 K.G. 71, R.M. 78.50; 7 stapels commissie p. 50 K.G. R.M. 82; 5 stapels Goudsdbo 70, RAI. f 72; 1458 K.G. boter p. K.G. 2.402.50; 624 runderen: 260 vette p. K.G. 1.602.05; 349 melke en gelde 350—750; 15 stieren; 70 paa.den 250^-550; 118 vette kalveren p. K.G. 1.80—2.1Ó; 564 nuch tere idem f 2065 398 vette varkens p. K.G. 1—1.10; 69 magere idem 30—90; 140 biggen 2032; 619 schapen 5075; 1060 lammeren 20—38; 67 bokken: kipeieren p. 100 f 1011;" eendeieren p. 100 8.75. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Batoe, v. Wallaroo n. Marseille, pass. 8 Juni Perim Grotlos, vertr. 1 Juni v. Batavia n. Adam. Jan Pietersz. Coen, uitr., vertr. 8 Juni v. Aden. Java, uitrj, arr. 6 Juni te Gravosend. Koningin der Nedeilanden, thuisr., pass. 8 Juni Perim. Nias, thuisr., pass. 3 Juni Perim. Sumatra, thuisr., pass. 4 Juni Perim. Vondel, uitr., pass. 4 Juni Gibraltar. Kambangan, uitr., pass. 2 Juni Kaap Blanc. Prinses Juliana, arr. 4 Juni v. Batavia te Adain. Rotti, thuisr., arr. 2 Juni te Alexandriü. Kon. Hollandsche Lloyd. Brabantia, uitr., vertr. 5 Juni v. Santos. Drechterland, v. R'dam n. Santos, paee. o Juni Dungeness. Holkmdia, v. New-Orleans n. A dam, vertr. 4 Juni v. Havana. Sollend, thuisr., poes. 6 Juni Ouessant Kon. West-Indische Maildienst. Hector, arr. 6 Juni v. A'dam te Hamburg. Stuyvesant, uitr., pass. 5 Juni Oueesant. Commewyne, uitr., pass. 6 Juni Oueesant. Hebo, vertr, 3 Juni v. New-York n. Haïti. Heldor, v. Corral n. Antwerpen, vertr. 4 Juni v. Las Palmas. Jan v. Nassau, thuisr., vertr. 8 Juni v. Havre. Prins Frad. Hendrik, arr. 4 Juni v. West-Indië te A'dam. HollandAmerika Lijn. Andijk, v. R'dam n. Cuba. Mexico en New-Orleans. pass. 29 Juni St. Michaels. Niéuw-Amsterdam, vertr. 4 Juni v. New-York n. R'dam. Noordam, arr. 5 Juni v. R'dam te New-York. Warszawa, arr. 6 Juni v. Donzig te R'dam. Noorderdijk,. arr. 2 Juni v. Rotterdam te Seattle. IJseldijk, v. R'dam n. Baltimore. pass. 2 Juni Lizard. Zuiderdiik, v. R'dam en Boston n. Philadelphia, pass. 8 Juni Lizard. Holland—Australië Lijn. Ardover, uitr., vertr. 5 Juni v. Antwerpen. Waltham Abbey, uitr., arr. 2 Juni v. Melbourne te Adelaide. Holl. O.-Azië Lijn. Alchiba, uitr., arr. 3 Juni te Koibe. Alderamin, thuisr., vertr. 4 Juni v. Gibraltar. Brielle, uitr., vertr. 2 Juni v. Singapore. Clio, thuisr., vertr. 5 Jui v. Londen n. Hamburg. Heemskerk, uitr., pass. 4 Juni Gibraltar. Alcor, thuisr., vertr. 2 Juni v. Hongkong. Aldemarin, thuisr., pass. 3 Juni Gibraltar. Holland—Britsch-Indië Lijn. Stadsdijk, uitr., arr. 4 Juni te Calcutta. Bolton Abbey, arr. 6 Juni v. Britsch-Indië te R'dam. Gorredijk, thuisr., vertr. 5 Juni v. Gibraltar. Ridderkerk, uitr., arr. 30 Mei te Karrachee. Holland Oost-Afrika lijn. Netley Abbey, arr. 30 Mei v. Zanzibar te Kilindinl. HollandWest-Afrika Lijn. Dreohtstroom, thuisr., vertr. 3 Juni v. Lissabon. Poseidon, thuisr., vertr. 30 Mei v. Libreville n. Duaila. Saturnus, uitr., vertr. 2 Juni v. Lissabon. Zaanstroom, uitr., arr. 28 Mei te Accra. Amstelstroom, arr. 4 Juni v. West-Afrika te Auam Rotterdamsche Lloyd. Bondowoso, arr. 5 Juni v. R'dam te Hamburg. Buitenzorg, arr. 5 Juni v. Norfolk te R'dam. Djambl, uitr., pass. 5 Juni O.uessant. Goentoer, uitr., vertr. 3 Juni v. Port Sald. Insulinde, uitr., arr. 5 Juni te Southampton. Kediri, arr. 5 Juni v. Antwerpen te R'dam. Tajbanan, uitr., pass. 5 Juni Gibraltar. Toba, v. Australië n. Duinkerken, vertr. 5 Juni v. Port Natal. Djambi, uitr., pass. 4 Juni Dover. Deli, thuisr., pass. 3 Juni Sagres. Salatiga, arr, 4 Juni v. Australië te R'dam, I. v. Huil. Soerakarta, uitr., pass. 1 Juni Polnt de Galla. RotterdamZoid-Amerika Lijn. Algendb, thuisr., vertr. 4 Juni v. Santos. Prooyon, uitr., vertr. 5 Juni v. Bahia. Alpbard, vertr. 5 Juni v. R'dam n. B.-Ayres. Zaandijk, uitr., pass. 5 Juni Dungenesa. Sirrah, arr. 3 Juni v. R'dam te Hamburg. Maasdijk, vertr. 31 Mei v. Buenos, Ayree n. R'dam. Java Pacific Lijn. Bali, vertr. 2 Juni v. San Francisco n. Java. Tjikembang, v. San Francisco n. Batavia, vertr. 27 Mei v. Kobe. JavaNow-York Lijn. Celebes, v. Java n. New-York, arr. 5 Juni te Mar seille. Salabangka, v. Java n. New-York, pass. 2 Juni Sagres. Java—Bengalen Lijn. Calcutta, vertr. 29 Méi v. Rangoon n. Java. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Memodoous, vertr. 31 Mei v. Penang, n. A'dam. Atreus, arr. 5 Juni v. Japan te R'dam. Hyson, vertr. 24 Mei v. Cebu n. R'dam. Peileus, v. Batavia n. A'dam, vertr. 0 Juni v. Malta. VTSSCnERIJBERICHTEN. 4 Jonl 1921. Aangevoerd door 22 korder»; 2860 middeltongen p. stuk t 0.80—0.85: 1880 kleine tongen p. stuk 0.12—0,1567 tarbotten p. stuk 4—6; 70 kle- ji zoteohol p. kist 12—15: 70 kisten, kleine schol p. kist 4—6: 76 kisten schar p. kist 6—7; baring n. tal J 8: door «reepvleeoliOTS! p. tal 26—27.001 1 zalm 22; door hers: 60 roggen p. «tuk rO.88. 18 ktstsn pietermannen p. kist f 10—12; door trok' kets: 20 Ml 1-1 tol goap p. t rogggnvlssobers Juni -1921. Aiutgovoord' door 1 kordor: 90 middeltongen p. stuk 0.80; 50 kleine tongen p. stuk f 0,12; 2 tarbotten p, stuk f 4; 2 kisten lotsoirol p. kist t 14; 2 kisten kleine eohol p. ktat 6; 2 kisten soltar p. kist f 6; door 1 roggenvlssohor: 90 rog gen rtuk f 0.90; door 1 trekker: 6 tol haring P. tel 2.76; door geepvl tol 10-27. laohors: 10 tal goop p. van 46 Juni 1921. ONDERTROUWD: K. Post en M. van Loosen. BEVALLEN: E. Niouwlaud-Kamp, z.; J. M. E. van Leijen-Bomas, d.; G. Muldier-Sterrenbung, d.; M. M. van Amorsfoort-Hertsworm, d. OVER1 jEDEN: A. G. Pieters, 4^. j.; M. A. Schen- kels-MouTik, 89 j. Voetbal. K.V.V. wint het Gouden Krui*. H.R.C.—K.V.V. O-l. De H.R.C. heeft bet Zondag togen Krommenie leelijk laten liggen. Met een 10 overwinning legdo K.V.V. beslag op het Gouden Kruis. O.l. beeft zij dat verdiend ook. Wel was do H.R.C. bet grootste gedeelte van de match de sterkste, maar voor doel was het steeds mis. Voor rust lieten do roodbemden, toen zij tegen den sterken wind Inspeelden, zich van hun beste zijde zien, maar doelpunten konden er niet' ge maakt worden, K.V.V. heeft van het begin tot, eind met geestdrift gespeeld. De beste spelers van hen waren wel de spil en linkshalf. De kee per, Baars, heeft hetgene, wat hij te doen kreeg, naar behooren verricht. Over den wedstrijd het volgende: Als scheids rechter Brussel, die den heer Huijsman verving, om ongeveer 3 uur laat opstellen, blijkt het dat de H.R.C. den schuin over het veld. staanden wind tegen heeft. Dit verhindert hun erveniwel niet om het eerst tot den aanval over te gaan, welke echteer spoedig gevolgd werd door Kr., die Bakker tevens werk geeft, maar die geen moeite heeft om het leer weg te werken. De eerste corner wordt gewonnen op het doel. welke echter niets tot resultaat heeft. Aan'den anderen kant zien we Briree een bal goed aan Smit geven, maar deze schiet jammerlijk naast. K. weet goed op te bretvjer, en zendt een schot ia, wat Bakker ten koste van een corner redt. De uitvallen van K. lijn zeer gevaarlijk. Bak ker wordt 06ne aan den tand geveeld, maar keert het govaar. K. houdt het spel nu conlge oogen- blikken op H"b helft; Smit weet hier een eind «.«.Ti te maken, hij weet het leer te bemachtigen en geeft het aan Veldhuizen, welke echter uit trapt. De rechtsbuiten van H. is steeds in actie. K. weet nu weer eens door te breken, en geeft Bakker weer werk. Dan gaat H. weer tot het offensief over; we krijgen nu een mooi stukje samenspel tusschen Smit en Veldhuijzen, maar Helder, die in de gelegenheid1 gesteld wordt om te schieten, verknoet de kans. K. zet er nu nog eens alles op, om voor rust een punt te maken. Zij zenden dan ook tweemaal achter elkaar een schot in, maar Bakker geeft geen pardon. Rust komt dan ook met blanken stand. Na rust denkt ieder dat de roodheanden, nu zij het voordeel van dien wind hebben, wel eenige doelpunten zullen maken, doch H. vertoonde een laksch spel. De voorhoede bracht er tenminste al bitter weinig van terecht. K. weet het spel nu oven te verplaatsen maar wordt weer terug gedrongen. Helder en Clowting hebben met hun schoten geen succes. Een corner voor H. heeft evenmin resultaat. K. weet nog eens door te bre ken. Een schot wordt ingezonden, maar gaat naast. Een doorbraak wordt voor de roodbemden nood lottig. De achterhoede van H was te ver opge drongen. K. weet hiervan te profiteeren. Zij pas- seeren de verdediging; Bakker loopt uit, maar wordt ook gepasseerd. Augusteijn doet nog zijn best om den bal corner te traopen, maar kan hem geen vaart genoeg geven; de toeloopende links binnen van K. heeft dan ook moeite om den bal in het verlaten doelte plaatsen (01). Groet ge juich en gespring bij de K.-supporters, die in grooten getale meegekomen, waren en teleurstl- ling bij de H.-supporters. Als weer uitgetrapt le. zien we dat Veldhuijzenachter en Augusteijn vooy is. H. zet er nog eens alles op, om den ach terstand in te halen, maar door onbenullig werk van de voorhoede kan hij hierin niet slagen. H. begint dan aanmerkelijk af te zakken. De laatste 10 minuten zijn dan ook voor K. Bakker moet dan ook nog eenige malen handelend optreden, wat hem naar behooren afgaat. Als de heer Brus sel, die goed voldeed, dan het ome aankondldigt. heeft Kr. met 10 gezegevierd. Het publiek dat in grooten getale was opge komen, zal dezen uitslag niet verwacht hebben. Als er een wedstrijd tegengevallen is. dan is het deze wel. Wij gingen tenminste met de vaste over tuiging heen, om H.R.C. voor een jaar houder van het Gouden Kruis te zien worden. Vermelden we nog, dat H.R.C. haar doelnetten en schotten, welke zii van haar donateurs gekregen heeft, voor het eerst in gebruik had. Dat zij er lang plezier van mag hebben. Het tweede elftal speelde 's morgens een vriend schappelijk partijtje tegen H.B. en Z.V.S., welke de punten deelden; 22 was hier de uitslag. Helder ITrekvogels 23. Ter gelegenheid van het twaalfjarig bestaan der veetbalvereeniging Helder werd Zondag aan den Bolweg een match gespeeld tegen een Am- sterdamsohe combinatie, die onder dien naam van „Trekvogels" naar alle oorden van ons land toert. Te verwonderen is het niet, dat de „Trekvogels" door geregeld met elkander te spelen, voortdurend vooruitgaan en op elkander kunnen rekenen, zoo dat Helder alle zeilen moest bijzetten. Gelukkig had H. een flink elftal In het veld gebracht, waar- va Maas na rust door Broekhuizen vervangen werd. Nadat de captain van de Trekvogel» aanvoerder Godien gecomplimenteerd had met het 12-jarig be staan der vereeniging en een bloemstuk had aan geboden, begon de wedstrijd, die van het v tot het eind met geestdrift gespeeld wet,, waari nu eens de eene, dan weer deandere partij de sterkste was. Het eerste doelpunt kwam, toen Maas gepas seerd werd en Buiskool, die overigens als doel man goed op zijn plaats was, geen kans kreeg een schot van dichtbij te stoppen. Na tien minuten kwam de gelijkmaker door H.'s linksbinnen, die evenals Manheim zijn plaats in de voorhoede vol komen waard was. Ook J. v. <L Aardweg, die voor derce gelegenheid voor H. meespeelde, gaf blijk het voetballen nog niet verleerd te zijn. Bier steker was ia den aanval niet erg betrouwbaar. Hij kreeg althans meermalen den bal goed toe gespeeld, maar wist de soms opgelegde kansen niet te benutten. Bovendien verviel hij nogal eens in de fout zijn wing niet te houden, zoodat hij in plaats van rechts, op de linkerspeelhelft te vinden was. Dito was ook weer eens van de partij en nadat hij wat ingespeeld was, bezette hij de linkerhalfplaats met veel succes en wiet. evenals Bak en Gode, menigen aanval te breken. Overheetm was doortastend als steeds en beeft ook meermalen een doelpunt voorkomen. De links buiten Zomer bezette na rust, die met 11 inging. Dito's plaats, die toen als spil fungeerde. Na rust hadden de Trekvogels den sterken' wind in hun voordeel, doch dit belette den linksbinnen van H. niet met een zuiver en keihard schot het tweede doelpunt te maken. Langzamerhand namen de Trekvogels weer de overhand en wisten zij gelijk spel te maken. De wedstrijd zou waar. ach ij nl ijk met den stand 2—2 geëindigd zijn, als Overheem niet gevallen was en de bezoekers het winnende punt konden maken. Zoo kwam dus met een 23 overwinning voor „Trekvogels" een eind aan de match, die van beide kanten zeer ge animeerd gespeeld en door het publiek met ge noegen gevolgd werd. Sportclub Texel—Batavier I 6—L Sportclub is er in geslaagd Batavier met een 5—1 nederlaag naar huls te zenden. De wedstrijd werd gewonnen hoofdzakelijk door het ruwe spel van Sportclub. Soheldsroohter van Arkol lelado niet naar behooren, want hij 'had minstens oon speler het veld uit moeten zenden. Over den wod- strlld valt niet veel te vertellen, rust ura» 2—1 voor Texel. Uitslagen van Zondag. Wy ontvingen hét jaarverslag over 1920 van bovengenoemde Vereeniging, waaraan wi) het volgende ontlecnen Met voldoening mogen WU oonstateeren, dat hot afgeloopen jaur wederom voor onee instelling geer gunstig is geweest. Worden i nze voorstellen aangenomen, dan zal toch na de toevoeging aan de reserve van f 1.050.000, - (v. J. f600 000.— en na afschrij ving van f400.000.— (v. j. f400.000) op de gebouwen, een dodend van 8 °/0 (v. j. 6%) worden uitgekeerd, een en ander in overeen stemming met hetgeen door ons in het pros pectus van 10 December 1920 in uitzicht werd gesteld. De Balans vertoont de volgende cyfers: Debetzyde: Kas, coupons, vreemd geld f4.129.091.48 (v. j. f4.014.561.1U), Credit-saldi by bankiers en kassiers f 1.695.272 06 (v. j f 1.738.080.25J), Credit-saldi in vreemde valuta by bankiers f55.956.48 (v. j. f 173.276.43), zynde de tegenwaarde van het bedrag aan vreemde valuta, dat voor onze eigen rekening en risico by bankiers uitstaat, berekend tegen den koers van 31 December j.1. Wisselporte feuille f15.874.17201 (v. j. f 13.811.327:03 Leendepot f6.316.609.09 i v. j. f7.468.446 44), Effecten f841.089.74J iv. j. f742.417.27), Pro longatie gegeven en voorschotten tegen effecten f22.159.351.69) (v. j. f21.942.899.—),' Debet- saldi in rekeningcourant f 110.714.428.25 (v. j. f96.098.681.27J), Vorderingen wegens ge stelde borgtochten 'f3.809 148.72 (vorig jaar f 5.004.248.66), Gebouwen f3.530 491.92 (v. j f 1.966 042.09J). Creditzyde: Kapitaal f 10.000.000.— (v. j. f6.000 000.Reserve f3.750.000.(v. j. f 2.100.000.1, Leendepot f6.316.609 09 (v. j f7.468.446.44), Deposito en Credit-saldi in rekening-courant f 142.354.792.91J (vorig jaar f 126.246.024.88J). Te betalen wissels f 764.286.94J (v. j f 1.742.894.08)Neder- landsche Bank en Bankiers f 1.225.992.99 (v. j f 3 968 188 051). Gestelde Borgtochten f 3 809.148.72 iv. j. f5 004.248.66), Dividenden, Tantièmes en Belastingen f 887.45fi.77 v. j. f 420.107.72), Onverdeelde winst f 17.822.02 (v. j. f 10.069.78). Het winstcyfer der rente-rekening bedraagt f 3.671.416.90) (v. j. f 2.511.561.52)), dat der provisie-rekening f 4.039.408.52 (vorig jaar f 2.312.385.47), zoodat de totale bruto winst, het saldo van het vorige boekjaar inbegrepen, f 7.738.022.23 (v. j. f 4.834.989.78) bedraagt De onkosten-rekening wyst aan, gesplitst over de twee hoofden honoraria f3.124 340 84 (v.j. f 1.563 473.75), bedryfsonkosten f 1.698.905.03 (v. j. f831.944.11). De netto-bedryfswinst be draagt f 2 914.776.36 (v. j. f2.436 571.92). De verdeeling der netto-winst ad,f2.914.776.36 na aftrek van de tantièmes, uit te keeren aan Directeuren onzer kantoren, bedragende f 514.166.70 (v. j. f 383.624.14J) laat o.m. toe de af8chryving van de. registratie- en emigsiekosten ad f 49.908 87, in verband met de uitbreiding van ons gestort kapitaaleene afschryving op gebouwen van f 400.000. (v. j. 400.000.—), een toevoeging aan het Reservefonds v. f 1 05G.000.(V j. f600.000) 8 u/0 dividend over f 9.000.000 f 720.000.— (v. J. 6 over f 6.000.000.— f360 000. en een reserveering voor belasting van f 65.160.- (v. j. f32.580.—). UIT DEN OMTREK. Zondagmiddag 5 Juli hield de Vereeniging „Sportlust" haar jaariyksch feest op het met vlaggen versierde terrein van den heer De Nys. Het weer had gunstiger kunnen zyn, maar toch, het zonnetje was er by en al was het dan ook wel wat al te winderig voor openluchtvermakelykheden, over gebrek aan belangstelling viel nochtans niet te klagen. De feestelykheden werden geopend met een optocht der personen en vereenigingen, die aan de verschillende wedstryden zouden deel nemen, voorafgegaan door de „Harmonie" van Kleine Sluis, die ook de verdere festiviteiten met haar muziek opluisterde. De wedstrydenreeks ving vervolgens aan met een dravery met hindernissen, waarby tevens pryzen ter beschikking waren gesteld voor het koddigste costuum. Die hindernissen waren de volgende: De ruiter moest onderweg halt houden, zyn paard aan een paal vast binden, dan door een ton zonder bodem kruipen, die horizontaal tusschen twee palen was opgehangen, daarop zyn paard weer losmaken en bestijgen en ten slotte een houten sleutel trekken, ongeveer zooals dit by de vroegere draaimolen wel voorkwam. De af werking van dit nummer vooral mocht zich verheugen in de onverdeelde belangstelling van het publiek eu vooral het gescharrel om zoo gauw mogelyk door die ton heen te komen deed herhaaldeiyk een luid gelach opgaan. De uitslag van dezen wedstryd was als volgt le prys J. Nuy, 2e prys W. Tiel, 3e prys W. Tysen, 4e prys K. Heerschap. Koddigste costuum; le prys D. Lemstra, 2e prys W. Tysen. Voor den wedstryd met versierde fietsen bleek niet véél belangstelling te zyn geweest, le prijs Dora van der Waal, 2e prys Annie van der Waal, 3e prys Rika van der Waal. Aan de gymnastiekwedstryden werd deel genomen door de vereeniging van Oudesluis, De Westfries" van Barsingerhorn, „Lycurgus" van Schagen, „Ons Genoegen" van Schager- brug, „Olympia" van Wieringerwaard en D.O. K. E. V. van Ewycksluis, terwyl boven dien ter opluistering aan rek, paard en brug werd gewerkt, dikwyls op zóó verdienstelyke wyze, dat herhaaldelyk een applaus uit de toeschouwers opging. De uitslag der gymnastiekwedstryden was Duitsche driesprong. le prys: H. Oosterman, van „Ons Genoe gen", Schagerbrug, 11.59 M;, zilveren medaille; 2e prysAlb. Koster, van „D.O.K.E.V.", Ewycksluis 11.57 M., groote bronzen medaille 3e prysH. Pennekamp, van D.O.K.E.V., Ewycksluis, 11.35 M., kleine bronzen medaille. Hoogspringen. le pr(JsC. Rol, van „Lycurgus", Schagen, 1.65 M. (by loting)2e prysA. Langereis, van „D.O.K.E.V.'Ewycksluis, 1.65 M, (by loting); 3e prys: D. Korver, van „Ons Ge noegen", Schagerbrug, 1 50 M. (by loting). le prys: „D.0 K.E.V.", Ewycksluis,57 seo.; 2e prü»i ,Ons Genoegen", Sohagorbrug, 58) seo. 8e prys t „Lycurgus", Behagen 60 soo. Met een toepassoiyk hartelijk woord werden door den Voorzitter, den heer D, Stammes, de pryzen uitgereikt, waarop ten slotte allen bedankt werden die haddon medegewerkt om het sportfeest zoo uitnemend te doen slagen. OVERLEDEN: Klaasje Verver, oud 70 jaar, echtgen. van A. Wierlng; Geertje War- tenhorst, oud 76 jaren, echtgen^ van J. Struif; Goixmiert Minnaard, oud 8 dagen. Vergadering van de Visschersvereeniging ,3etracht het Goede", gehouden op 4 Juni, te Oosterend, Texel. 'De vergadering bestond uit slechts 14 be langstellenden, niettegenstaande de Vereeni ging in zeer 'langen tijd geen vergadering had gehouden. De voorzitter, de heer P. Kuiper, sprak zijn leedwezen uit, dat de opkomst zoo gering was. Hy hoopte evenwel, dat de levenskrach ten van „Betracht het Goede", nu de afdee- ling van D. E. t. V. misschien van de baan zal raken, weer opgewekt zullen worden, op dat men even als eerder weer goed werk voor de visschery en haar nevenvakken zal kun nen tot stand brengen. De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Ze wekten de opmer king, dat men van diefstallen op de haven niet meer had vernomen, nadat men eens 100.had uitgeloofd voor het aanwyzen van den dader of de daders; alzoo had de maatregel wel gunstig gewerkt. Vervolgens kwam aan de orde de bespre king over het voortbestaan van twee vis- schersvereenigingen hier ter plaatse. Hieruit bleek, dat er voor de afdeeling van D. E. t. V. geen sympathie meer bestaat, en dat reeds verschillende personen hun lidmaatschap hadden opgezegd, waaronder de voorzitter. .Aangezien zoo weinig personen aanwezig waren, kon men moeilijk tot opheffing he sluiten. De volgende motie werd voorgelezen Hierna deelde de voorzitter mede, dat het geheele Bestuur van ,3etracht het Goede" zou aftreden, omdat in de laatste jaren geen bestuursverkiezingen hadden plaats gehad. Het bestuur bestond uit de heeren: P. Kui per, J. Daalder Dz., J. Daalder Jnz., O. Daal der Pz. en A. A. Ellen. Na herhaalde stemmingen bleek het, dat als leden van het bestuur waren gekozen de hoeren J. Burger Pz., J. Daalder Dlz., J. Daal der Jnz., C. Drijver en S. Daalder. De eerste vier namen 'hun benoeming aan, terwyl de laatste bericht van zyne benoeming zou ont vangen. Volgde rondvraag: Er werd gevraagd naar het aanplakbordje der vereeniging, dat heelemaal verdwenen scheen te zyn. De zaak zal hersteld worden. Naar aanleiding van een ingekomen stuk van Urk werd besloten eventueel een adres van adhaesie te zullen inzenden bij het ver zoek om een gasboei op den Engelschon Hoek bij Terschelling. Vervolgens werd nog gesproken over cer tificaten van gezondheid 'bij het verzenden van wilde mosselen. Men meende evenwel hiervoor niet te moeten pleiten, daar de lasten lang niet tegen de lusten opwegen. 'De secretaris sprak woorden van dank tot den afgetreden voorzitter, voor alles, wat hy voor de Vereeniging heeft gedaan en ook aan den afgetreden penningmeester, niet aanwezig, die steeds getoond heeft een warm hart voor de belangen van de visschers te hebben. De voorzitter bracht dank voor deze woor den en voor het- vertrouwen, dat men zooveel jaren in hem gesteld heeft en sloot met den weüsoh, dat de vereeniging onder het nieuwe Bestuur zal- groeien en bloeien, de vergade ring. De functies in het Bestuur werden ver-' deeld als volgtJ. Burger Pz., Voorz.; J. Daalder Dz., Secret.; J. Daalder Jnz., 2e Se cretaris; O. Drijver, en S. Daalder, resp. le en 2e Penningm. GEBORENCornelia Johanna, d.v. Pieter Willem Kooy en Maartje Smit; Willem Dirk, z.v. JacobuB Willem Bakker en Anna Witte; Cornelis Jacobüs, z v. Klaas Mantje en Pieter- nella de Waard; Dirkje, d.v. Jacob Pieter Quartel en Adriana Maria KasteleinAgatha Corn9lia, d.v. Cornelis Johannes Bakker en Marretje Veeger ONDERTROUWD: Harmen Jan van Voorst en Jannetje Bakelaar: Carel Clemens Barhorst en Hendrica Halsema. GEHUWDPieter Kalis en Sara Koiyn Willem Roeper en Alida de Haas. Gevonden en gedeponeerd ter secretarie een pet. over de maand Mei 1921. GEBORENJan, z.v. Jan Sleutel en Grietje den Das. ONDERTROUWDJan Tromp, 30 jaar, te Barsingerhorn en Tryhtje Bakker Pd., 28 jaar, alhier. De Zuiderzeewerken. Bepaalde zich 1920 met de drooglegging der Zuiderzee tot het dempen van het diep- vaarwater „Het Amsteldiep", welks demping op 't westeinde van 't eiland heel wat drukte veroorzaakte en veel werk verschafte, thans zyn die werkzaamheden overgebracht naar 't oosteinde van 't eiland en wel te den Oever Ze bestaan n 1. in het maken van de groote werkhaven aldaar. De aanneemster de N.V. My. voor Waterbouwkundige werken voorheen A. Hofman te Haarlem is reeds met de werken begonnen! Goarrlveord zyn 2 baggermolens en 2 zandzuigers, een vyftal sleepbootjes plus 10 modderbakken, welko allen reeds in wer king zyn gesteld, terwyi mede een 4-tal groote RUnschopen met zlnkstoen fcljn aangekomen, 't Een en ander geeft voor den Oever een groote bedrijvigheid, benovon# bezorgt liet: aan de Wlerlngnrs non groote werkversobaL flng, terwbl diverse neringdoenden weder- kooiig in hun zaken de voordeden ervan plukken, want behalve de vele Wlerlngors z|Ju er ook vele vreemdelingen te werk gesteld en worden voor 't maken van de «lnkstukken, welk werk door vakmensoben verricht moot worden, nog vole arboldskraehten vorwaoht, terwyl het aan opziohters, hoofdopzichters, ingeniours, enz. niet ontbreekt, Do sohlpper van de postboot, de auto-ondomomer, de logemonthoudors en zakonmenschen, ziet men dan ook met vergenoegde gezichten loopen, want allicht zit er voor een ieder een pen ningske aan. J.1. Zondagmiddag werd op het voetbalveld van den heer Jb Bruul te Hippolytushoef een match gehouden tusschen „Wieringen I" en „Batavier II" van den Helder, wetlke match van de zyde van 't publiek veel belangstel ling had. Beide vereenigingen leverden flink spel. De uitslag was 32 in het voordeel van „Wieringen I". In 't hótel de Haan werden 1.1. Zaterdag avond de onafgehaalde pa-yzen der metPink- ster gehouden tombola ten behoeve van nood lijdende gezinnen alhier publiek verkocht. Er waren nog pl.m. 60 pryzen niet afgehaald, welke in totaal opbralchten f40.85. Deze op brengst zal opnieuw ten goede komen voor bovengenoemde gezinnen van' het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut draadloos verzonden door: Vossegat op 7 JUNI 1921. (Ontvangen door de Opleidingsschool voor Radiotelegrafie, Zuidstraat 61,) Bericht van 12.30 uur n.m. Verwachting tot Woensdagavond: Aanvankeiyk nog zwakke tot matige ooste- lyke tot zuidiyke, later zuidwesteiyke wind. Licht bewolkt Weinig of gem regen. Iets warmer.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 6