NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Bericht! Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5414 DINSDAG 14 JUNI 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DÊ BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 60 ZIJ, die zich vanaf heden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 JULI GRATIS. BUITENLAND. Loucheur en Rathenau. Loucheur en Rathenau, de ministers van herhouw in Frankrijk, zijn Zaterdag te Wiesbaden bijeengekomen ter bespreking der technische, financieele en ekonamisahe bizonderheden van den wederopbouw van t verwoeste gebied in Frankrijk. Te Parijs had men goede verwachtingen over deze conferentie. Beide ministers zijn groote zakenmannen en spreken dus in den grond dezelfde taal. Terwijl Rathenau ech ter van een algemeen stelsel uitgaat, houdt Loucheur's levendige geest zich aan de wer kelijkheid. Tweemaal trachtte Rathenau hem op politiek terrein te brengen door te be- toogen, dat Duitschland in geval van ver lies van Opper-Silezië niet aan zfln verplich tingen kan voldoen. Maar Loucheur ant woordde, dat hij hem niet gemachtigd achtte tot ties besproken, o.m. de herbouw van het ver woeste gebied, de uitvoerheffing enz. Loucheur was over het verloop tevreden en meende dat de weg geëffend was voor de bespreking der Fransohe en Duitsche des kundigen die te Parijs gehouden zal wor den. Vooral in dit opzicht was de samenkomst van beteekenis, dat men in Frankrijk nu de overtuiging heeft, dat Rathenau wenscht dat Duitschland zijn verplichtingen zal nako men. OPPER-SILEZIE. Het Berlinex Tageblatt verneemt uit Op- peln: Terwijl de Polen bezig schijnen den op stand te liquideeren, gaat de Poolsche pers voort te bertoogeni dat het industriegebied aan Polen behoort te komen. Korfanty's Grenz- zeitung is door de Ententeoommissie verbo den, maar in zijn nieuwe orgaan de Wegwei- ser wordt geschreven: „Geen Höfer, geen Escherich, geen Ludendorff zal de rijkdom men van de Opper-Silezische industriegebie den meer zien. Indien de bondgenooten mochten ge- doogen dat de brutale macht van het Prui sische militarisme nog eens in Opper-Silezië haar overwinning vierde, zou zij slechts puin hopen en «asch vinden. In. vrijheid leven of ten onder gaan en in den ondergang alles begraven. Dat is op het oogenblik de stand van het Opper-Silezische vraagstuk". De correspondent van het Berlinex Tage blatt gelooft echter niet dat dit ernstig ge meend is, maar meent eerder, dat Korfanty een druk op de Entente wil oefenen. Een bericht uit Berlijn meldt, dat men toch van plan schijnt te zijn het geheele Opper- Silezische gebied of althans het industriege bied van opstandelingen te zuiveren. Dit zal tot op zekere hoogte een opgeven van het plan der drie zones beteekenen. Volgens de een© lezing heeft generaal Hennicker uit voerige volmachten gekregen en is hij van plan de opstandelingen uit geheel Opper- 81- leziö te verdrijven. Hij wordt daarin onder steund door de Italiaansche troepen, die ten deele nog op weg zijn naar Opper-Silezië, evenals aanzienlijke Engelsch© versterkin gen. De deskundigen van de geallieerden FEUILLETON. door ISABEL OSTR ANDER. (Nadruk verboden). o 43) De oogen van den hond keken haar ver standig aan en hij liet zijn vooruitgestoken kaak op zijn pooten zakken, nog geen duim van W olvert's keel. Betty keerde schielijk om en liep tusschen de hoornen door verder. Toen zij het huis naderde, kwam een man van den kant van de garage aanloopen en hield bij haar stil, terwijl hij aan zijn pet tikte. „Neem mij niet kwalijk, juffrouw, maar hebt u soms een hond gezien? Hij is losge broken, en hij is zoo woest dat hij wel iemand kwaad zou kunnen doen." Betty glimlachte en haalde een geldstuk uit haar beurs. „Je zult hem op het heuveltje naast het pad vinden. Hij staat boven mijnheer Wol- vert, maar hij heeft hem niet het minste letsel gedaan. Versta mij goed, onverschil lig welke bevelen -mijnheer Wolvert geeft, de hond mag niet mishandeld of gestraft wor den. Demon en ik zijn oude vrienden en hij heeft mij tegen overlast «beschermd. Ik heb hem te hulp geroepen. Je begrijpt mij niet waar? Ik wensch mevrouw Attmbury niet lastig te vallen, maar als mijnheer Wolvert moeilijkheden maakt zal ik de waarheid ver tellen: Ik kan dus op je rekenen dat Demon geen kwaad gedaan wordt?" verklaren binnen1 de 10 dagen het geheele in dustriegebied schoon te hebben geveegd van opstandelingen. Een andere lezing zegt, dat het plan bestaat weliswaar het industriege bied te zuiveren, maar dan halt te maken aan de grens van de districten Tamowitz en Pless. De districten Pless en Rybnik zouden dan in de hand van de Poolsche opstandelingen blijven. Gevechten vinden nog wel plaats, maar er wordt niet meer zoo levendig ge vochten -als in de laatste dagen. De Duit- «sche zelfweerbaarheid zal zich geheel terug trekken en, naar verluidt, zou de geallieerde commissie het bevel hebben gegeven dat zoo wel de Duitsche zelfweerbaarheid als de Poolsche opstandelingen het veld hebben te ruimen. Gedeeltelijk zou reeds aan dit hevel zijn voldaan. In elk geval heeft men hier en daar een graadmeter voor het gezag, dat de geallieerde commissie nog heeft, daar thans voor het -eerst een strikt bevel naar weerskanten is uitgegeven. Aan D-uitsche zij de gelooft men niet, dat de Polen het hevel zullen opvolgen en men hoopt, dat dan gene raal Hennich-er zeer energiek zal optreden. De Duitsche stemmings-politie zou al-s flank- dekking voor de Emgelsche troepen dienen, ingeval men verder moet opmaroheeren. ENGELAND. De mijnwerkersstaking. Londen, 13 Juni. De mijnwerkersleiders in Northumberland, Yorkshire en Zuid-Wa-les hebben besloten geen advies te geven, hetzij tot aanvaarding, hetzij tot verwerping van het aanbod der mijneigenaren. Het nationale congres van de Schotsohe mijnwerkers, dat bijeen is te Glasgow, heelt, na een beraadslaging van twee uur, besloten, generlei advies te verstrekken aan de mijn werkers, hoe zij- moeten stemmen. Het bestuur van de mijnwerfcersorganisa- tie in Lancashire en Cheshire heeft besl-oten, aan de arbeiders te raden -de voorstellen van de eigenaren aan te nemen. De secretaris van den vakbond der Britsche stokers en ketelmakers bij de mijnbedrijven heeft medegedeeld, dat hij er in «het minst niet aan twijfelt of de mijnwerkers zullen met -groote meerderheid besluiten om weer aan het werk te gaan. Hij is er van overtuigd, dat op 20 Juni het werk wordt hervat. Het Lagerhuis heeft Vrijdig eenlge, niet van de regeering uitgegane wetsontwerpen in derde lezing afgedaan. In derde leizing werd de veeren-wet (Plu- mage Bill) aangenomen, die den fnv-oer in het Vereenigde Koninkrijk verbiedt van vede ren, met uitzondering van struisveeren en eiderdons. Zij beoogt de bescherming van fraaie vogels als kollbri's, zilverreigers en paradijsvogels tegen kwelling en uitroeiing. Zij treedt pas -over negen maanden in wer king. -Het wetsvoorstel, dat nu eindelijk aange nomen is, is het gevolg van een veertien jaar langen veldtocht in het parlement tégen -het uitroei-en d-oor werede en stuitende methoden van mooie vogels, die hoogst nuttig zijn bij de bestrijding van insecten. In vele gevallen worden de veeren voor opsmuk in den broed tijd bij de levende vogels uitgetrokken. In 1907 werd Lord Avébury's veeren'wet in het Hoogerhuis ingediend. Na dien tijd zijn een reeks van wetsvoorstellen gevolgd vol gens dezelfde beginselen, maar totnogtoe hadden zij schipbreuk geleden. Het is een verdienste van de coalitie, dat zij eindelijk, met overwinning van het verzet van de be langhebbenden, een maatregel tot wet heeft verheven, dien alle welgezlnden moeten toe juichen. De vroegere Duitsche duikbooten „U 135" en „U 161", die nu te Devonport liggen, zul len in het Kanaal in diep water tot zinken gebracht worden. „D-at kunt u, juffrouw." De man stak zijn fooi met gnooten eerbied op. „Die mijnheer Wolvert is geen heet, en ik ben blij, dat de hond los was, als ik dat met uw permissie mag zeggen. Ik zal zorgen, dat hem geen swaad -gedaan wordt." Toen zij de zijdeur doorging en de trap opging naar haar kamer, had Betty een ang stig voorgevoel. Zij had twee machtige vij anden op één dag gemaakt, want zij voelde, dat Herbert Ross, ondanks zijn betuigingen, een geducht tegenstander was. Zou zij zich alleen kunnen staande houden tegen hen of zou zij de nederlaag moeten lijden, terwijl datgene waar zij alles om begonnen was, bijna binnen haar bereik was? HOOFDSTUK XIII In de rechtzaal Jan Wolvert vertoonde zich niet aan het middagéten en mevrouw Atterbury deelde -mede, dat hij een van zijn hevige aanvallen van hoofdpijn had en een mo-rfinepoeder had genomen. Uit haar manier van doen bleek niet dat -zij iets van het gebeurde afwist, maar Betty's vrees was niet verdwenen en zij liet zich niet tot een misplaatst gev-oel van ge rustheid •verleiden. Dat Wolvert haar niet m blinde woede verraden had, pleitte ervoor dat hij1 zijn- eigen tijd afwachtte om zooveel te vollediger wraak -te kunnen nemen en zij be greep, dat zij, als dat uur daar was, geen genade kon verwachten. Mevrouw Oimmino's doffe oogen flikker den met onverminderde vijandschap en arg waan in haar richting, maar zij dwong zich -ot een vertoon van beleefdheid in bijzijn van haar gastvrouw; en In het grootere ge- IERLAND. Londen, 13 Juni. Sinn Fein heeft in de afgeloopen week eenlge vreeselijke misdaden gepleegde De koelbloedigste schanddaad was de moord op den ouden deken van Heighlim in het graafschap Cavan. Een -bende gewa pende kerels drong in den vroegen ochtend zijn huis binnen, voerde hem naar buiten en schoot hem dood. Daarna legden zij zijn huis in asch. De eerwaardige geestelijke had se dert 1913 onder zijn eigen familie terugge trokken geleefd-. Hij was tachtig jaar. Te Dublin zijn gisterenavond twee mannen, genaamd Brennan en Smith, die, naar men gelooft, gewezen soldaten waren, door re bellen doodgeschoten. Gisteren is in het graafschap Kilboggan geschoten op den konstabel Mechill, terwijl hij naar de kéék ging. Hij is later aan zijn wonden bezweken. Een ander man werd te Liscaroll uit zijn huis 'gehaald en doodgeschoten. Aan zijn lijk vond men een briefje, dat hij een spion was en het verdere opschrift: „Dit lijk mag niet weggehaald worden". Het lijk bleef tot den volgenden ochtend bij den weg liggen. De man was weduwnaar met vijf jonge kinderen De nieuwe gewelddaden worden ongetwij feld gepleegd om de onderhandelingen, die de gematigden w-enscben, te saboteeren. FRANKRIJK. De spoorwegmannen. iVoor ©enigen tijd werd reeds gemeld, dat o«p het congres der Fransche cheminots een sdheuri-ng ontstond' -tusschen de gematigde en extremistische leden. De laatsten namen het bondsgebouw te Parijs in bezit. De gematig den die 'de -kas vooraf In veiligheid had den -gebracht, moesten zich sedert behel pen met een in de nabijheid gelegen herberg, Zaterdagmorgen echter is Bidegarag, de leider van het gematigde de-el v-an de Fran sohe spoorwegarbeiders, vergezeld van een twintigtal personen, het vakvereenigingsge- bouw der spoorwegarbeiders binnengedron gen, w-aarvan hij den sleutel nog in zijn be zit had, ten einde een aantal documenten in bezit te nemen. De „Temps" meldt over deze „coup de main" zooals zij dit voorstel noemt, het vol gende: In de eerste kamer, die Bidegaray en zijn kameraden binnenging, vonden zij een tweetal extremisten in h m onderkleeren, die door het rumoer waren «gewekt. Hevig ge schrokken door het groot aantal indringers vroegen zij Bidegaray om bescherming. De ze stelde hen echter gerust en gelaste hen zich aan «te kleeden. Bidegaray en zijn vrien den begaven zich daarop naar de eerste etage, waar zij Chiaverot aangetroffen die verklaarden: „Ik hen hier krachtens de wil van de vakvereeniging" Ja, ja, antwoordde Bidegaray, en sloot daarop de extremisten op, opdat zij geen alarm zouden kunnen maken. Bidegaray niam vervolgens de inventaris op na geconstateerd -te hebben, dat er in d? archieven niets ontbrak, ging hij over tot de overdracht van zijn bevoegdheid als secre taris-generaal v,an Montagn-e. Op dat oogen blik giinicr de bel van de telefoon. Bidegaray nam de hoorn van de haak en hoorde iemand vragen: „Ben jij het Chaveiot?" Bidegaray aarzelde een oogenblik, doch antwoordde toen: „Ja". De onbekende vervolgde toen: „Ik moet je waarschuwen, dat er iets gaan de is onder de vrienden van Bidegaray. Je mag wel oo je hoede zijn". „Dank je wel", -antwoordde Bidegaray. Kort daaron vertrok hij met de léden van het comité fédérale, het -uuis leeg -achterla tende. De communisten hebben in den namiddag het gebouw opnieuw in bezit -^enomen. On dervraagd over het gebeurde in den afge loopen nacht beperkten zij zich ertoe het vol gende te verklaren. Er zijn vannacht dieven geweest en deze zijn thans weer vertrokken. Dat is alles. Wij bleven waar wij zijn. vaar dat haar bedreigde, schonk Betty wei nig aandacht aan de vrouw, die haar als een mededingster beschouwde. Den volgenden dag vertoonde Wolvert zich echter weer, en zijn luchtige, spottende ma nier van doen had geen verandering onder gaan. Er was een -ongewone bleekheid o-p -zijn donkere geizicht en het was merkbaar, dat hij een -arm niet goed kon bewegen. Toen mada me Cimm-ino «echter daar bezorgd naar in formeerde, antwoordde hij- alleen met een gemelijk schouderophalen-. Onder het ontbijt maakte hij aan een stuk door spottende opmerkingen, die met vrien delijke ombesohaamtiheid op Betty gemunt waren, -en zij «greep de eerste de 'beste gel-e igenheid aan, om zich voor haar w«erk in de bibliotheek terug te trekken. Zij had die hou ding van zijn kant verwacht, maar haar ze nuwen begonnen haar te begeven en zij vroeg zich wanhopig af; hoe lang d-e crisis nog op zidh zou laten wachten. Voor het eerst begon zij aan zich zelf te twijfelen; niet dat haar besluit zou wankelen, maar dat haar kracht haar zou begeven en dat zij op het kritieke oogenblik uit louter zwakheid haar doe1, niet zou bereiken. Mevrouw Atterbury volgde Betty naar de bibliotheek, nadat zij voor de schrijftafel was «gaan zitten. „Neen, «daar doen wij niet aan -vanochtend, lieve". Zij sohudde het hoofd met een flauwen glimlach. „De brieven moeten wachten. Ben je wel eens in de rechtzaal geweest, Betty?" „N«ee." Het meisje keerde zich verbaasd naar haar toe. „Er was in de plaats, waar ik woonde, een districtsrecbtbank, maar ik ben daar nooit geweest. Gaan de menschen ik bedoel de damea hier naar zoo iets toe, be halve wanneer Sabotage der spoorlijnen. Parijs, 13 Juni. Op verschillend© plaatsen worden in den laatsten tijd pogingen tot sa botage van de spoorlijnen gedaan. Van gis teren worden weer twee gevallen gesigna leerd, een o«p de lijn ParijsVersailles en -een op het net van Orleans. In bedde geval len werd een ongeluk voorkomen. DUITSOHLAND. De processen te Lelpzlg. Ramdohr, de student, is door het rljkis- gerechtshof vrijgesproken. Schmidt, de pre sident van den Senaat, heeft de vrijspraak als volgt gemotiveerd: De beklaagde werd er zeer van verdacht, dat hij jeugdige personen ettelijke malen had mishandeld. Die mishandelingen zijn echter niet bewezen. De verhooren der ge tuigen waren door overdreven! beweringen hunnerzijds minderwaardig, en de «geloof waardigheid werd daardoor aanmerkelijk verminderd. Het Hof is niet in staat om, op grond van één enkele getuigenis, een be paalde «gebeurtenis vast te stellen. Het kan echter alleen dan bepaalde strafwetsartike len toepassen als een strafbaar feit bewe zen is. Uit de behandeling is gebleken, dat de be klaagde heeft gemeend, plichtgetrouw en rechtvaardig te handelen. Als dit echter het geval is, dan is de strafbaarheid van de daad vervallen. Daarna trad de president nader in de bij zondere gevallen, en hij leidt daaruit af, dat de beklaagde zich niet had schuldig gemaakt aan een strafbaar feit. Ramdohr is onmiddellijk uit de voorloopi- ge hechtenis ontslagen. Hülz. Berlijn, 18 Juni. La Moabit is heden het proces begonnen! tegen Max Hölz, den aan voerder van «het roo-d-e leger bij het oproer in Vogtland en Midden-Duitschland, die ook bij de communistische gewelddaden in Ber lijn een noodlottige rol heeft gespeeld. Hij wordt beschuldigd van moord, poging tot doodslag, ^oproer, 1 andvredebreuk, hoogver raad, vrijheidsberobving, roof, -afpersing, brandstichting, in gevaar brengen van spoor wegtransporten, vergrijpen tegen de wet op de ontplofbare stoffen, enz. BEIEREN. De moord op Garels. 'De moord op den leider «der Beiersche on afhankelijke socialisten, Gare-is, heeft zoo als te begrijpen is, in het geheele iinksche kiamp groote beroering «gewekt. De socialis- «tische partijen besloten een drie daagsche algemeeue staking uit te roepen. Aanvanke lijk gaven 'hieraan alleen de arbeiders van «groote bedrijven gehoor, later breidde de actie zich meer uit —ook tot andere steden dan München. Over de<n moord' zelf wordt nog bekend, dat geschoten is met een bro«wning van 6 min. kaliber en dat twee personen de daad hebben uitgevoerd. De mededeelingen van burgers «over hetgeen zij aan de personen hebben waargenomen met wie de opper vlakkige beschrijving van de daders over eenkomt, zijn zeer sch-aarsch. Men heeft «be proefd met een politiehond het spoor te vol- «gen, maar blijkbaar geschiedde dit te laat, want er «was zeer veel regen gevallen. TS JECHO-SLO W AKEI JE. In Tsjecho-Slowakije zijn weder 500.000 hectare land van groote bezitters door den staat in beslag genomen. Het grootste ge deelte ervan zal onder de Tsjeohische legi oensoldaten verdeeld worden, 99 procent van het in beslag genomen land ligt in Bohemen «en behoort aan adellijke geslachten of aan rijke burgerfamilies. Zij aarzelde en mevrouw Atterbury vulde d-e vraag voor haar aan. Behalve wanneer zij beklaagden of ge tuigen' zijn, bedoel je? Zeker wel. Er staan stoelen voor toeschouwers -en «als er een «bij zonder griezelige moordzaak voorkomt, ko men er evenveel vrouwelijke belangstellen den «als bij een echtscheidingsproces uit de groote wereld. Zooals je weet, heb ik voor m" een «afschuw van alle "ruwelen, maar er komt nu een zaak voor, «die in vele opzichten belangwekkend is voor iemand, die studie in menschenkennis wil maken. Een arme stumperd, zekere 'Huston, staat tereoht voor moord op zijn vrouw, die in alle opzichten rijkelijk verdiend had, dat zij uit den weg geruimd werd. Zou je er iets tegen hebben, om daar vanochtend een uurtje heen te gaan? Denk je dat je het zou -kunnen uit houden in tegenwoordigheid van een moor denaar, zonder dat je het op je zenuwen kreeg?" „Ik geloof van wel", antwoordde het meis je kalm. „Naar alle waarschijnlijkheid zal .ik wel eens in- -tegenwoordigheid van zoo iemand geweest zijn, zond-er dat ik -het wist". „Wat een vreemd idee!" Mevrouw Atter bury nam baar scherp op. „Je «houdt er een zonderlinge philosophie op na, naar ik ge merkt heb, maar hoe kom je aan zoo'n idee, Betty?" De «menschen, die je op straat voorbijloopt, «kunnen toch een moord in hun hart of op hun geweten hebben. Wie kan het zeggen?" Betty hield op en haalde diep adem. „Denk u eens aan het aantal moorden, die nooit uit komen. Bijvoorbeeld aan die zaak van Brec- kinridge". „Wat «bedoel je?" Mevrouw Atterbury's blik dwaalde naar het raam af. ZWEDEN. De 8-urendag. M-et de stemmen der socialisten tegen heeft het Zweedsche parlement besloten de wet op den acht-uurschen werkdag in dien zin te herzien, dat bij toepassing meer reke ning kan worden gehouden met de belangen der nijverheid. SPANJE. Ernstig spoorwegongeluk. Uit Madrid wordt gemeld: De expresstrein en een trein van Toledo zijn Zaterdag bij Villaverde in «botsing ge komen. Het ongeluk is te wijten aan het feit, dat de trein van Toledo niet wachtte bij 'het station van Villaverde totdat de ex press van Madrid, die vertraging had, het station gepasseerd was. Er zijn bij het ongeluk 0 personen gedood en 23 gewond. BELGliS. Treinongeval. Door een verkeerden wisselstand is Zon dagmorgen een trein bij het station Charleroi gederailleerd. Er werden een 15-tal personen licht gekwetst. Vervalschlng van een cheqne. Wegens het vervalschen van een cheque van 475.000 frank zijn een directeur-gene raal van het Belgisch ministerie van toolo- ni-ëp, een «beambte van dat ministerie en twee kassiers van banken in hechtenis genomen. RUSLAND. Mededeelingen van Krassin. In een interview met een vertegenwoordi ger van de „Petit Parisien" heeft Krassin de redenen uiteengezet, welke MoskuU er toe geleid hebben, om de medewerking van de buiténlandsche kapitalisten ln te roepin. Lenin heeft bemerkt, zeide Krassin, dat hij op het oogenlblik vrijwel alleen staat en zich in een strategisch gevaar bevindt. Hij is er van overtuigd, dat de «ontwikkeling der we reldrevolutie zeer langzaam zal gaan en der halve verandert hij van tactiek en heeft be- Ingezonden mededeellng. Een minder goede gezondheid komt zelden zonder oorzaak. Personen, die td veel eten, zich overwerken, te veel rooken, te veel alao- hol gebruiken, laat naar bed -gaan en geen lichaamsbeweging in de buitenlucht nemen, moeten in gezondheid achteruit gaan. Hun leefwijze is te laken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken als bloedfilters; als zij gezond zijn, filtreeren zij de onzuiverheden uit het «bloed, maar zij ver zwakken 'bij overspanning. Bij zwakke nieren geschiedt «de filtratie onvolkomen en blijft het «schadelijk urinezuur in het gestel achter. Dit ia de oorzaak van rugpijn, urinekwalen, duizeligheid, onnatuurlijke loomheid, verlies aan gewicht, aanleg voor waterzucht ontste king vain de nieren of blaas, rheumatische pijnen en zenuwachtigheid. Goede «gewoonten verschaffen een goede gezondheid door afvoer van het urinezuur en verlichting van de taak der nieren. Laat Fas- ter's Rugpijn Nieren Pillen u hierin bij-staan; zij versterken zwakke nieren, lenigen de urineikanalen en regelen de blaas. Zij slagen zedfia in gevorderde gevallen van nierwater zucht, rheumatiek, steen en dergelijke urine- zuur-kwalen. Gebruik van Poster's Rugpijn Nieren Pillen, indien noodig, is op zichzelf een goede «gewoonte; -gij kunt geen verstan diger begin maken dan met dit speoiale nier- geneesmiddel. Te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 03, ƒ1.76 per doos. „Hebt u «het niet in de kranten gelezen?" hield het meisje aan, inwendig bevende over haar eigen vermetelheid, maar besloten uit te visschen of de vrouw vóér h-aar zou verra den, «dat zij iets afwist van hetgeen er onder haar dak gebeurd was. „Men noemt het de grootste sensatie sedert jaren." „Ik herinner mij den naam, maar ik heb de bijzonderheden zorgvuldig vermeden", merkte haar meesteres koeltjes op. „Die soort van dingen «stuiten mij, en ik stuur je niet uit eenige belangstelling in het tegen woordige proces vanochtend naar de recht bank. Er zal iemand in de rechtzaal zijn, die een missive voor mij heeft en om zekere re denen is het, evenals bij de andere «gelegen heden waarbij jij voor mij gehandeld hebt, voor mij niet raadzaam om zelf te «gaan. Ik héb je op de proef gesteld, lieve, en ik weet dat ik op je aan kan, ten minste voor zoover dit met «mijn eed overeen te brengen is. Wij zijn alle lid van een «machtig geheim genoot schap dat voor menschiievend© doeleinden' ijvert. Ik behoef je niet te verzekeren, dat er niets onwettigs in steekt, want je kunt -be grijpen dat ik mijn naam en positie niet zou 1-eenen voor ee-nig doel, hoe liefdadig ook, waarvan de methoden twijfelachtig zijn. Het is echter om diplomatieke en politieke rede nen noodig, dat het werk zoo stil mogelijk voortgaat, tot de gespannen betrekkingen, die tusschen sommige Europeesch© mogend heden bestaan, geregeld zijn. Dat is alles wat ik vrijheid heb om je te zeggen, maar la ter zal alles je duidelijk worden, en je zult nooit berouw hebben van de kleine diensten, die je bewezen hebt." Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f 2.—, Nod. O. en W. Indië p. reepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondageblad reap. f 0.67», f 0.76, f 0.86, f 1.26. Modeblad reep. f 0.96, f 1.26.11,25, f 1.60 Losee nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Postgirorekening No. 16066. ADVERTENTIENs 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 et. Kleine adv. (gevr., te koop, te huiur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij voorultb. (adresBur, v, d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeel. Bescherming van fraaie vogels. Duitsche duikbooten. GOEDE GEWOONTEN, GOEDE GEZONDHEID.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1