NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Bericht! Mevrouw Atter bu ry's Secretaresse Jb. HARJER Zn., No. 5415 DONDERDAG 16 JUNI 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: 0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Poat-Glrorekenia* No. 16066. ZIJ, dio zich vanaf heden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 JULI GRATIS. BUITENLAND. OPPER-SILEZIE. *^DcT opstandelingen hebben Maandag den strijd hervat. Des nachts drongen zij opnieuw Kattowitz binnen en begonnen een' wilde schietpartij in de straten. Ook bh Ratibor deden de Polen aanvallen. Zij werden door de Duitsohe zelfbescher- mtogsorganisaties met zware verliezen terug geslagen. De Engelsche troepen grepen niet in. Van Italiaansehe zijde werd den opstande lingen een ultimatum overhandigd, inhou dende, dat, ingeval zij nog eenmaal, hetzij met artillerie, mitrailleurs of geweren zouden schieten, de Italiaansehe artillerie onherroe pelijk het vuur op hun stellingen zou openen. Te Oppeln is een arts, dr. Frentz, door de Polen mishandeld. Alle dokters in de stad staken nu, en weigeren, leden van de geal lieerde oam-mlssle en van de enitente-troepen te behandelen, totdat er een behoorlijke ge noegdoening heeft plaats gehad. OPPER-SILEZIE. Berlijn, 16 Juni. Het staken van de zui veringsactie in Opper-Silezië door de toter geallieerde commissie wordt in Opper-Silezi- sche kringen aldus beoordeeld, dat de opge geven reden, n.1. de weigering van den Duit- schen Selbstschutz om terug te trekken, slechts een voorwendsel is. In werkelijkheid is de intergeallieerde commissie blijkbaar niet in staat een gezamenlijk plan van actie door te voeren. De Engelsche troepen zijn n.1. onder de bevelen van twee Fransche ge neraals gesteld. Ze zijn op 'bevel van deze generaals in kleine troepjes verdeeld, die op rukken zonder dat het gebied wordt gezui verd. Daar overeenstemming niet kon wor den bereikt, is vermoedelijk op hert oogenblik de opmarsch gestuit. Naar uit Oppeln wordt gemeld, zal de beslissing over hert weder op rukken van de troepen miert van daar uit, maar vermoedelijk in Londen of Parijs, na nieuwe onderhandelingen worden genomen PÓP#? Parijs, 16 Juni. Gezien de onverzoenlijke houding van generaal Höfer en de commis sie van twaalf, heeft de Fransche regeering aan haar gezant te Berlijn opgedragen, drin gende stappen op de Wilhelmsrtrasse te doen, opdat de DuLtscne regeering den Dultschen vrijcorpsen en hun hoofden zal gelasten, te gehoorzamen aan de geallieerde commissie. Ondertusschen duurt het overbrengen van Duitsche strijdkrachten naaT O. S. voort. Niettegenstaande de toezeggingen van de Duitsohe regeering, hebben de Duitsche ben den in den Zuidelijken sector hun aanval hervat. Uit berichten van de geallieerde coinmia sie blijkt, dat de nieuwe vertegenwoordiger van Engeland, Sir Harold Stuart, volkomen het standpunt van zijn Franschen ambtge noot deelt. Volgens berichten uit Berlijn, zou de Duit sche regeering zich op het standpunt plaat sen, dat zij voor de gebeurtenissen in Opper- Silezië niet verantwoordelijk ls, doch dat al leen de geallieerde commissie te Oppeln de verantwoordelijkheid heelt te dragen. WB- FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). *4) Jöfc bea overtuigd dat dat niet het geval ttaTrjjn", merkte Betty kalm op. „Het ls goed van u, om mij in uw vertrouwen te nemen, mevrouw Atterbury, en u weet dat ik het zal eerbiedigen, maar het was onnoodig, voor zoover mij betreft. Het was voor mij genoeg dat u wenschte dat ik die boodschappen zou doen". Je bent een modell" Er was een ongewo ne warmte in haar toon, maar haar oogen kregen, toen zij op het meisje rustten, een eenigszins spottende en schampere uitdruk king. „Onvoorwaardelijke gehoorzaamheid is zeldzaam en je zult merken dat het een ding van belang ls. Nu, lieve, ik zou .graag willen dat je tegen elven in de rechtzaal was. Kleed je heel eenvoudig, je oude, donkere mantel zal voldoende zijn. Geef dit kaartje aan de deur af en je zult dan naar een plaats gebracht worden, die voor Je gereserveerd is. Blijf tot de rechtzitting aan het einde van den ochtend verdaagd wordt en blijf achter tot je onder de laatste toeschouwers bent, die de zaal uitgaan. Er zal evenals vroeger een man naar je toekomen en je een brief voor mij geven. Neem niet meer notitie van hem dan je van den anderen gedaan hebt, en kom recht ntay huis, Je moet de publieke ver- BEIEREN. Het stoffelijk overschot van Gareis' is Maandag onder deelneming van duizenden socialisten zonder incidenten ter aarde be steld. De algemeene staking ls dien dag vóór den bepaalden tijd geëindigd. Een officieel bericht uit München imeldt nog, dat nog geen spoor van den moorde naar van Gareis is gevonden. Er is geen enkele aanwijzing, dat de moordenaar een „fanaticus van de rechterzijde" zou zijn. De coalitie. Londen, 18 Juni. De gelofte om bij de re- thans volgens de Times door 166 leden van het Lagerhuis onderteekend. Op 14 na zijn het allen unionsiten. 1 Loonsverlagingen. In ds wolnijverheid van Yoikshire is de vrede gesloten, waardoor een staking van 200.000 werklieden voorkomen is. De loonen worden verlaagd, met 181/» pet., inplaats van met 22»/« pot., zooals voorgestek was. De overeenkomst blijft geldig tot Juni van het volgende jaar. Voor de kosten van hert leven is een cijfer aangenomen, dat 105 pet. hooger is dan da' van 1914 en zoo lang het index-cijfer niert to 95 pot. daalt, zal geen nieuwe verlaging in gevoerd' worden. Dan zal de glijdende schaa in werking treden. Te Manchester is men optimistischer ge worden over hert geschil in de katoennijver heid, waardoor 600.000 werklieden leeg loe pen. Hert verschil tusschen de patroons en de werklieden ls verminderd tot 11 stuivers. De patroons eischen een verlaging van 4 sh. 6 st., de werklui willen 8 sh. 6 st. toestaan. De langdurige onderhandelingen tusschen de werkgevers en werklieden in de machine bedrijven over een verlaging van de loonen zijn mislukt. De verlagingen, die de patroonB hebben aangezegd, treden Donderdag in werking. Men verwacht, dat meer dan lVi millioen werklieden zullen staken. Droogte. De droogte, die in Engeland sedert einde Januari aangehouden heeft, maakt, dat men, na zuinig met zijn kolen geweest te zijn, ook zuinig met het water moet omgaan. Londen is er langzamerhand kwaad aan toe. De gemeente-autoriteiten hebben al eenl- ge weken een minimuim-watergebruik. Het sproeien van de straten is sterk verminderd en men heeft de burgerij verzocht, geen tui nen te besproeien. Voorts worden de burgers uitgenoodigd om iminder te baden. In de dorpen van Suffolk ls het water zoo schaarsch, dart men er anderhalven stuiver voor een emmer 'betaalt. IERLAND. Blijkbaar om rechtstreeksche onderhande lingen tusschen Ulster en de gematigde Sinn 'Feiners te belemmeren, en het herstel van vrede en orde te verhinderen, hebben de uiterste elementen van Sinn Fein de onlusten in het einde van de week to Belfast aange stookt. Maandag hebben de Slmn-Feinsche scherp schutters weer uit hulzen schoten gelost en verscheidene polirtle-agenten1 gewond. Bij doorzoeking van het district heeft znen eeni ge leden aangehouden. Te Oork ls een gerechtelijk onderzoek ge houden naar den door van zeven leden van het muziekcorps van het Hampshire-regl- ment, die te Younghal (Cork) omgekomen waren bij de ontploffing van een fladdermlj'n. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat het corps ongewapend was en speelde voor de burgerij, waarmee hert op zeer goeden voert stond, toen de mijn onder hun voeten sprong. voermlddelen gebruiken, daar de auto opge knapt wordt, maar Ik zal Je den weg uitdui den als Je klaar bent." De weg, dien zij moest volgen, was nog verder om dan op den vorigen Zondag en Betty volgde hem nauwgezet. Zij keek scherp uit, of geen taxi haar volgde, maar de auto's, die zij in de drukte zag, schenen alleen maar hun eigen weg te gaan en nergens kreeg zij iets te zien van het roodbruine haar en de vriendelijke, scherpe, grijze oogen van Her- bert Ross. Maar de lanterfantende handwerksman stond weer bij den lantaarnpaal bij het hek en een man in een werkmanskiel niet lood gietersgereedschap bij zich kwam uit een huis halverwege het blok en volgde 'haar naar dezelfde tram. Toen zij de stoep van het ge rechtsgebouw opliep, na allerlei vervoermid delen gebruikt te hebben en in verschillen de riohtinigen gegaan te zijn, kwam een man vlak langs haar heen, die een snellen blik op het littoeifcen op haar gezicht wierp. Hoewel hij nu geen gereedschap 'bij zich had en een lange jas droeg, die hem tot aan zijn 'knieën bedekte, kostte hert haar toch geen moeite, oan in hem den vroegeren loodgietersknecht te ontdekken en Betty perste de lippen op el kaar. Er waren dus anderen dan Ross, die haar bespiedden, en de geheimzinnige woor den van het naaistertje, juffrouw Pope, scho ten haar opeens in de gedachten: „Voor u het weert, zult u ook gevangen zijn en u zult nooit weer vrij kunnen komen". Had me vrouw Atterbury 'haar voor die boodschap pen gebnïlkt, niet alleen om ze te doen, maar >0k om haar secretaresse te vereenzelvigen met de organisatie, waarvan ril gesproken had? Messt rij roewel ds zoadsbok rijn als Ingezonden mededeellng. Alle zegen komt van boven niet alleen de regen, die de dorstende aarde drenkt, of de lieve zonnestralen, die de vruch ten in de boomgaarden veel en vol doen rijpen maar ook dat wat boven van de 2e étage (de bovenwinkel) van de fa. I. Grunwald, Keizer straat 116, b/d Molenstraat komt, ook daarop is zeer zeker bovenstaand gezegde van toe passing. Wént de vakken op de bovenwinkel die in Maart nog uitpuilden van kostbare heerenstoffen, deze z(jn nu lediger geworden immers talloos velen, zoowel binnen als buiten de stad hadden wij dit jaar te bedienen en daardoor slonk onze voorraad zeer. De restanten van deze heerenstoffen zullen wij van af heden voor zeer lage prijzen opruimen. Als gij dus U voordeelig van een coupon voor heerencostuum, mantel of mantelcostuum wilt voorzien, koop deze dan niet van onbe kenden, die U iets voor veel geld in handen zullen trachten te spelen, waarover gU later diep berouw zult hebben, doch gaat naar een reëele gevestigde zaak in Den Helder. Weet, dat de firma Grunwald een 60-jarige reputatie heeft en dan zult ge begrijpen, dat zoo ergens ge bij ons op de bovenwinkel voordeelig en goed en solide inkoopt. Iedere bezoeker kan zich op onze atdeeling heerenkleeding naar maat overtuigen, dat w( niet overdreven zijn in onze advertentie. Komt U eens kijken, gij zult U niet beklagen bezoekt allen de groote Uitverkoop van cou pons op de bovenwinkel van I. Grunwald, Keizerstraat 116 (boven). IERLAND. Londen, 14 Juini. Bij de bespreking in het Lagerhuis van de laatste moorden to Bel fast viel Jack Jones, een afgevaardigde van de arbeiderspartij, Greenwood in de rede met den uitroep: Hoera voor den eersten moor denaar!" De Speaker beval hem, deze uitlating te herroepen, maar dit weigerde hij, en na een tooneel van geweldig lawaai gebood de Spea ker hem, de Kamer te verlaten. Dit deed hij, en terwijl hij het Huis verliet, zei hij togen de regeeringsgezinden: „Goeden avond, moor denaars". Londen, 15 Juni. Sir Hamar Greenwood, de minister voor Ierland, heeft in het Lager huis medegedeeld, dat de jongste pogingen om een wapenstilstand ln Ierland to weeg te brengen, tot niets geleid hadden. Zoowel Sir James Craig als Lloyd George hadden hun bereidwilligheid to kennen gegeven, om met de leiders van Sinn Fein bijeen te komen, maar de laatsten 'hadden geweigerd. Wat Sir James Craig betrof, schijnt deze de ultnoodl- ging aan de Valera gezonden to hebben, maar zij werd afgeslagen. Nu de toestand izoo was, verzocht Green wood alle partijen om zich togen den tegen- woordigen opstand aaneen te sluiten. Als die opstand bedwongen was, moest men zich ver eenigen om Noord- en Zuid-Ierland aan to moedigen zich over een grondslag met de grootst mogelijke ftoanoiëele zelfstandigheid, en hun geschillen zelven to regelen. Volgens do „Daily Mail" zal, indien het Zuldtelijke parlement op 28 Juni niet officieel bijeenkomt, een onderdrukking van de Sinn Feinsche extremisten op groote schaal be ginnen. Het gebied van de krijgswet zal uit gebreid worden tot heel Ierland buiten Ul ster. Een aantal klopjachten togen de gun- men zullen ondernomen worden. Daarvoor zal Ierland' in verschillende dis tricten verdeeld worden1, die elk stelselmatig afgezocht en omsingeld zullen worden. Dit zal vooral geschieden in bergachtige streken. Militairen, politie en hulptroepen zullen versterkt worden. De hulppolitie zal meer een militair karakter krijgen en onder bevel van militairen geplaatst worden. het werktuig, dat de kastanje» uit het vuur naaide? Met elk uur, dat verstreek, werd het haar duidelijker, wat de prijs zou zijn, dien zij voor haar vermetelheid zou moeten be talen, maar har wil bleef even onverzetto- ijk als totnogtoe. Ofschoon zij een bedenke- ijke kans liep om met de wet in botsing te komen, zou zij toch doorvechten. Betty vond met eenlge moeite haren weg naar de zaal van de igroote jury en vertoonde liet kaartje aan den ouden deurwaarder. Zij had het ln een verzegelden omslag van me vrouw Atterbury gekregen en had geen po ging gedaan, om hem open te maken, maar toen de beambte het kaartje eruit haalde en de woorden las, die 'er met potlood op ge schreven waren nam hij haar verbaasd en eenigszins eerbiedig op, en bracht haar zon der een woord te zeggen naar een stoel, die afzonderlijk van de plaatsen van de andere toeschouwers stond. Het was een stoel dioht bij de perstribune, ;egenover de banken van de gezworenen en bijna op een lijn met de rechtbank, naast een smalle zijruimte, die naar een deur leidde. Betty ging zitten en vergat haar opdracht weer tijdelijk uit belangstelling voor hert ta- üreel, dat zij voor zich zag. Zjj had geen moeite om den beklaagde te ontdekken; het was een kleine man, die met een goedaardig gezicht en zandkleurig haar, verschrompeld en gebogen, naast zijn advo caten zat. Vlak achter hem zat een tengere vrouw ln rossig geworden zwart, wier ge zicht Betty niet kon zien en wier bevende hand zich in aandoenlijke teederheld naar den man voor haar uitstrekte. Betty keek weer naar den beklaagde en da vragende blik In haar oogen maakte plaats voor een uitdrukking van herkenning. FRANKRIJK. Frankrijk en het naburige Oosten. Parijs, 15 Juni. De toestand in het nabu rige Oosten lijkt van hieruit gezien voor de Franschen somber. Men «preekt van de mo gelijkheid, dat de strijd daartoe niet beperkt blijft en het geheele stolsel vredesverdragen zal instorten. Het nationalistische leger tolt 280.000, het Grieksche 220.000 man in 7 lich tingen verdeeld'. In Griekenland treedt het geschil der Venizelisten en anti-Venizelisrten aan den dag in den drang van sommige groe pen tot vermeestering van Konstantinopel. Anderen zouden dit Griekenland's onder gang achten. Een Zeppelin uitgeleverd. De Zeppelin „Noidatern", die door Dultuch- lamd uitgeleverd moest worden, is Maandag avond uit Friedrichfihafen te Satot-Cyr aan gekomen. Hert schip was te half twaalf uit Friedrichdhafen vertrokken en had den af stand van 650 K.M. in negen uur afgelegd met een O.N.O. tegenwind van 10 6 IS M. per seconde. De bedoeling i», de „Nordisteora" een patr tochten boven Parijs te laten maken en het schip daarvan als handelsluchtschip te bezi gen voor het vervoer tusschen Marseille en Algiers. ZWEDEN. De Zweedsche Rijksdag heeft zich ver klaard voor wetgevende maatregelen tegen anti-sociale stakingen, waaronder in de eerste plaats stakingen aan gasfabrieken, waterlei dingen, electriscbe oentrales en dergelijke voor het leven der bevolking noodzakelijke bedrijven worden verstaan. De bedoeling van deze uitspraak is, dat de arbeidsvoor waarden en loonen in dergelijke bedrijven zullen worden geregeld bij verplichte arbi trage. OEKRAÏNE. Het Oekrainsch persbureau meldt uit Lem- ber, dat de geondheidstoestand en de levens middelen-voorziening te Kief verschrikke lijk slecht zijn. Er zoudeni massa's menschen van honger sterven. De laatste dagen alleen zoudeni er meer dan 2000 menschen gestor ven zijn. VEREENIGDE STATEN. Admiraal Sims vertrekt morgen, Woens dag, uit Engeland en keert dan direct naar de Ver. Staten terug. Het norsche, school meesterachtige telegram van den1 minister van iraarlne, Denby, heeft den admiraal (naar deze zelf zegt), in het geheel niet genoopt tot verandering van zijn reisplan. Slms was naar Engeland gekomen om te Oambrldge een ©ere-doctoraat te ontvangen. Aan een dag- bladtnedewerfcer verklaarde de admiraal, dat hij president ls van het Amer. NaVal War College en dat hli hert zoo had geschikt, lat hij met de vacantie over was. Hij moest duS, onafhankelijk van Denby's telegram, toch terug naar zijn land. Nog vertelde Slms, dat hij Maandag het 2e telegram van Denby, dat wel ln de bladen was geweest, nog niet zelf had ontvangen. Maar Sims dacht, dat er bij de overbrenging vertraging was geweest. Hij, Slms, had dat telegram, binnen het uur na ontvangst, be antwoord. De dagbladman, die een onderh >ud had met den admiraal, achtte het mogelijk, dat het nijdige .telegram van terugroeping, aan Sims gezonden, zijn oorsprong had ge vonden in de schijnbare niet-beantwoordlng (door Sims) van de eerste vraag om ophelde ring betreffende de rede. Een nader bericht uit de Ver. Staten be vestigt, dat de terugroeping van Sims door Denby het gevolg is geweest door het uit blijven van Slms' antwoord 'op Denby's eer ste telegram: het verzoek om opheldering over de „zebra"-rede. Ingezonden mededeellng. De Heldersche Meubeltransport en Sleepondernemlng van SPOORSTRAAT 49 Tel. Intero. 46, Is het goedkoopste adres voor ver huizingen binnen, zoowel als bulten de stad, door vlugge bediening, prima materieel en uiterst lage prijs. Gaat U verhulzen Neemt de proef. Zij boog zich voorover, paf van verbazing en vol belangstelling, tot zij merkte, dat haar houding de aandacht trok van de verslag' gevers op de perstribune. Daarop trok zij het icofd voorzichtig terug. Vaag, schier half bewust, sloeg zij de on aandoenlijke gezworenen en het strenge, on buigzame gezicht van den rechter gade. Ook de gezichten van de toeschouwers Met zij de revue paaseeren, maar er was er niet een, dat op haar opgewonden geest een bljzonde- ren indruk maakte. Naarmate hert proces vorderde en de eene getuige na den anderen gehoord werd, werd iet duidelijk, dat de geheele verdediging steunde op een alibi, dat de advofcaten van den beklaagde moeieHjk konden verschaffen. Het verhoor van de getuigen décharge le verde geen stelMg uitsluitsel op en de amb tenaar van het openbaar ministerie ontze nuwde het gemakkelijk of dreef er den spot mee. De afschuwelijke toedracht ontrolde zich gaandeweg in al haar stuitende bijzonderhe den, en Betty's hart teorik in haar schoenen naarmate de bezwarende aanwijzingen zich op het gebogen hoofd van den beklaagde op stapelden. Het vrouwtje achter hem wankel de geen oogenblik in haar houding van be schermende teederheid en er was iets in haar bevende, bijna stoelsohe gebaren, dat Betty lekend voorkwam, ofschoon haar gezicht nog altijd van haar afgewend was. Een bijzonder schitterende ironische gees tigheid van den aanklager had de toeschou wers aan het lachen gebracht en toen de grif fier hamerde om het publiek tot de orde te roepen, zochten Betty's oogen den rechter weer. Onder de groote muurbeschildering van de gerechtigheid vat hij roerloos; rijn dunne Misschien voelt de minister wel, dat ook hij zich met zijn krasse telegrammen op glad Ijs heeft gewaagd. Hij heeft tenminste aan een dagbladman verklaard, dat geen beschul diging togen den admiraal is ingebracht en dat er geen plan bestaat om hetm ontslag te geven uit zijn ambt als hoofd van het Naval War Ooilege. Daar komt bij, dat hoewel in de Ver. Staten de meening overheerscht, dat Sims to Londen op een ontoelaatbare wijze zijn mond had voorbijgepraat, hij toch ln het wezen van de zaak niet zoo geheel en al on gelijk had. Zelfs zijn er velem ln da Unia, dia het wel eens prettig vinden, dat een ander onom wonden uitsprak, wat zij zelf in stilte dach ten. Kol. House over BerlUfn. Kolonel House heeft in een gesprek met den Berlljnschen oorrespondent van da „Phl- ladelphia Ledger" de praatje# over overdre ven weelde to Berlijn, malligheid genoemd. Te Parijs, Londen en New-Yoik ls da geld smijterij oneindig grooter; Berlijn Van aioh ln dit opzicht nauwelijks maten mat een Amerikaansche stad van den derden rang en dan nog alleen omdat de in geheel Duitsch- land gehate O-weeërs het zoo breed laten hangen. Het fatsoenlijke en voorname pu bliek houdt zich echter verre van schouw burgen, bioscopen en restaurants. CANADA. Op zoek naar goud. Uit Edmonton, in Aiberta, wordt gemeld, dat een aantal goudzoekers zich dit jaar zul len opmaken naar het Noorderland, om een geheimzinnige goudbedding te vinden, die zich ergens in de buurt van de Peaoe Rlver moet bevinden op een plaats waar de rivier vroeger doorheen heeft 'geloopen. De bedding schijnt nu opgedroogd te zijn. Jaren geleden bracht een oude Indiaan een goudklompje naar Fort St. John, dat hij zelde gevonden te hebben in de streek ton N-O. van den post. Spoedig 'kwam ook een oude blanke pelsjager op het fort met een hoeveelheid gedegen goud, dat hij ln dezelfde buurt als de Indiaan gewasschen had. Na dien tijd bezocht hij nooit meer zijn vallen- lijn, maar leidde hij, zonder een slag te wer ken, een behageHjk leven op den post. Was zijn goud bijna op, dan begaf hij zich weer op pad, om na eenlge dagen met een nieuwen voorraad goud terug te keeren. Zoo leefde de oude pelsjager een aantal jaren. Hij be zweek, zooals vele pelsjagers en mannen van het Noorderland, op het pad en men vond later zijn bevroren lijk. Hij had zijn geheim, dat hij nooit aan iemand geopenbaard had, met zich mee genomen. In de boeken van de Hudson 'Baal-compagnine staat nog altijd een flink tegoed op zijn naam. Hert gerucht wil, dat het goud altijd' pas te krijgen was, Ingezonden mededeellng. Huidaandoeningen. Teo'en huiduitslag, eczema, dauwworm, gor delroos en allo Jeukende huidaandoeningen, wordt Foster's Zalf sterk aanbevolen. ZU geeft baat vanaf de eerste aanwending. Prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. lippen waren ln een strakke lijn saamgökne- pen en izijn koele grijze oogen mot grimmige aandacht op don beklaagde gericht. Zij voel de dat geen genade zijn rechtspraak zou tom peren; hij zou niet het geringste voordeel van een twijfel in de schaal van het recht laten wegen ten gunste van den ongelukkigen ster veling, wiens hoofd misschien op het spel stond. Zij huiverde en haar blik dwaalde weer af naar den' beklaagde en op dat oogenblik keerde de vrouw achter hem het hoofd om en viel het koude licht door het ihooge raam vol op haar gezicht. Het was de kleine juffrouw Popel Het schuchtere, zenuwachtige, nederige naaister- je, dat haar voor gevaar gewaarschuwd en er, bijkans onder de Argus-oogen van me vrouw Atterbury, bij haar op aangedrongen had, om heen te gaan en wier vreemde woor den het meisje zich na vele bewogen dagen weer te binnen bracht. Welk verband kon er bestaan tusschen haar en den ongelukki- gren man, die daar terechtstond? Hadden me vrouw Atterbury's zaken soms ook iets uit staan met deze tragische crisis? Haar meesteres had verklaard, dat zij geen belang in de zaak stelde en er was niet van juffrouw Pope gesproken en toch moest zij geweten hebben, dat het meisje haar zou her kennen. De brief moest door een man over handigd worden; kon het zijn dat hij van den beklaagde zelf of een van zijn vrienden zou komen? Hij scheen in zijn moeielijkheden ge heel alleen te staan en zat als gehypnoti seerd recht voor zich uit te staren to een ver- doovtog van ellende. Een keer ontmoetten zijn oogen die van Betty en het meisje werd toen even bleek, maar to hun strakke uit drukking was van zijn kant geen blijk van hérkenntog. Wordt vtrvolgtL COURANT ADVERTENTIEN; 20 ot. p. regel (saljard). Ingez. meded. (kolombr. als redae. teket) 60 et, Kleine adr. (gerr., te koop, te huur) v, 1—4 reg. 60 ct„ elke regel meer 10 et. bij rooruitb. (adresBur, v, d. bl. en met br. onder no. 10 et. p. adr. extra). Bew.-no. 4 et. Alle prijzen tijd. rerh. met 10% paplerduurtetoesl. frzr; De ontruiming! De moord op Oaiela. Scherpere mao'regelent Het geval Slms.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1