Dienstregeling Holl. Spoor. Callantsoog. BurgerlijkeStand der gem. Texel, TH Voetbal. f t. atttpóle oouuülsaïe p, AÖ XCh K.Al. j 81| h 8'OOi 528, rundown; 940 vette u. 6.30 7.28 10.27 12.37 1.52 4.12 4.25 7.30 9.11 9.11 1.31 3.24 4.42 6.36 8.39 9.44 5.20 7.52 9.15 12.19 3.06 6.07 8.56 11.15 8.36 9.45 11.42 3.11 6.06 8.47 10.58 11.18 1.03 grooten! jammer doen zuchten over zijn ver val en ook in na land reeds zooveel kwaad stichtten. Het benauwend probleem, dat hier ligt, wordt meer gevonden in de wetenschap, die het feit van den bevolkingsaanwas dus beoor deelt, dan in dien aanwas zelf. Voor een volk, dat in den weg der gehoorzaamheid aan Gods weg wandelt, zal de Almachtige Schepper en Onderhouder van alle leven zorgen. BRIEVEN VAN HET PLATTELAND. Een onuitstaanbaar schepseltje. Doortje heeft deze week een van haar vroegere kostschoolvriendinnen (bij zioh te Logeenen gehad. 'it Was een meisje met een heel igewoon uiterlijk, maar ze had een paar zeldzaam fraai gevormde handen en mooie, witte tand jes, doch helaas, die bleken het hoofdje van het omnoozele Modi danig op hol te hebben gebracht. Reeds den eersten diag wilde ze mijn vrouw met alle geweld (behulpzaam zijn, maar ze bleek daarbij ierg onhandig en deed het, van achteren beschouwd, alleen maar <xm haar mooie handen te laten zien. Als ze niet hielp nam ze een speld uit heur haar of van haar japon, of stak er een in. Om haar blan ke handen te toonen lachte ze om alles, of het te pas kwam of niet en vond er geen be zwaar in, om met haar mond half open te zitten, niét beseffend, hoe 'n wezenloos uiter lijk dat haar gaf. Iets later op den dag veinsde zij hoofdpijn en had daardoor een prachtige gelegenheid, haar sneeuwblank handje aan haar hoofd te brengen. Het arme schepseltje leed- blijkbaar ge ducht aan geheugenszwabte, want als ze iets vertelde, moest zij Zich af en toe vreeselijk inspannen en de hand boven de oogen bren gen oim zich sommige namen te hinnen te roepen. Wanneer iemand tot haar sprak luisterde zij met de grootste aandacht toe, al duurde het ook nóg zoo lang, waarbij ze al dien tijd baar saamgevouwen handen op maag- hoogte hield geplaatst, een uitmuntende hou ding om wassen vingertjes te laten 'bewon deren. Zs> scheen verrukt over de schilderijen die In de voorkamer hangen, zelfs over de klein ste details, die ze in haar opgetogenheid alle vóór en na met den vinger aanwees. Toen we met z'n allen de Plaats eens rond wandelden hadden toevallig twee van mijn werklui een kleine kijfpartij, waarbij een paar stevige knoopen vleten. Het ookette ding stak nu haar vingertjes in haar ooren en liet zoo haar handen in een nieuwe hou ding zien, terwijl ze met een benauwd stem metje zei: „Ochtoe, beste mijnheer Gras heuvel, waarschuwt u asjeblieft even, zoodra die twee met hun vroone gebeden klaar zijnl" Nadat dit malle spook ons met dergelijke kunsten reeds drie dagen lang geërgerd en verveeld had', kwam neef Willem onver wachts over en daar wij dien dag juist buur man Dopkroos met zijn vrouw tot 'gasten hadden, vorm'dwn wjj dus samep een. vrij igwoot gezeisShafl. ttoör het malle schepsel tje een kostelijke gelegenheid natuurlijk om haar handjes en tandjes te toonen! Dien dag heeft ze dan ook haar aanstel ling bepaald ten top gevoerd! Te midden van haar kuren gaf izij opeens een gil, sprong van haar stoel op en retireerde mot kleine schreeuwtjes achteruit naar de deur, haar rok met beide handen vasthoudend. Terwijl zij zoo de kamer uitdribbelde, liep een muis in stellig nog grooteren angst naar het beschot terug. Onze buren en ook wijzelf, die ver schrikt waren opgestaan, gingen lachend weer zitten en mijn geliante neef, die laf hartigheid in een vrouw een beminnelijke eigenschap vindt, zei dadelijk, dat hij de jonge dame even zou geruststellen en weer meebrengen. „Och, laat haar maar liever wegblij ven! bromde buurman Dopkroos meer op recht dan beleefd: „Die muls heeft stellig een goeje Geest ons toegezonden!" „En gelooft u nu heusch" fluisterde zijn vrouw ons toe, „dat die laohebek bang voor dat onnoozele diertje was?" „Zo schreeuwt toch, dunkt mij in allo ernst," gaf ik ten antwoord, „El kom, welke nuf kan niet schreeu wen, ais dat haar ln 't hoofd komt? Zij is stel lig niet banger voor een muls, dan voor een jong student! 't Is maar te hopen voor hot gemaakte, IJdele schepseltje, dat zo nooit Mn het ihoofd van een winkelzaak komt". „Hoe zóó!" vroeg ik, dlo overgang niet zoo dadelijk begrijpend. „Wol, ze zou zelfs do grootste zaak ln oen minimum van tijd imet naar handen en vingers een graf dolven," zei buurvrouw la chend/. Op hetzelfde oogenbllk echter werd ieders aandacht getrokken door onzen student, die weer binnenkwam en met een voorkomen van het grootste gewicht de kamer inspecteerde en overal onder keek. Zoolang dit onderzoek duurde, zagen wij' een blanke hand voorzich tig aan de half geopende deur en een be vend stemmetje vroeg er achter, of het ake lige beest werkelijk weg was. „De vijand is met pak en zak afgetrok ken!" riep mijn gelante neef, gaf het beven de wicht de hand en bracht haar naar heur plaats. En toen zij gezeten was verontschul digde zij zioh over haar kinderachtige bang heid met zooveel emst en 'bevalligheid, dat de meesten het blijkbaar voor goedé munt opnamen, want alleen om den mond van buur vrouw Dopkroos was een minachtend! glim lachje te zien. 's Avonds geraakte onze student aan het vertellen van een vermakelijk avontuur, dat (hij pas beleefd bad en bij deed dit zóó goed, 'dat wij er zelfs dat kokette ding imet haar mooie handles -eheel door vergaten. Dit stond het Jjdele schepseltje maar heel slecht aan en zij nam dus haar toevlucht tot haar groote kunstgreep, waarmee ze mij en mijn vrouw in dén korten tijd van haar ver bluf (bij ons al reeds driemaal geërgerd had. Zij scheen zich namelijk minstens een jaar lang op geeuwen toegelegd te heb ben, Althans, ze kon het zoo vóak ze maar ■wildé en zóó natuurlijk, dat iedereen het voor echt moest houden. Hierbij kwamen al haar bekoorlijkheden te pas, want vooreerst liet zij haar mooie tanden zien en dan, fat soenshalve, sloot zij haar mond met haar wassen vingertjes. Tosn h*»t verhaal al te belangrijk weri en ieders aandacht boeide, geeuwde zij en hield haar hand voor den mond. Neef Willem, als alle werkelijk geestige vertellers, kon geen ganendie toehoorders velen. Hij hield het een heele poos tegen de geeuwster uit, maar toen hij zag, dat haar voorraad onuitputtelijk was, verliet hetm lust en moed en plotseling zijn verhaal afbrekend zei hij: Maar ik vervee uw logeetje en begin zelf ook moe te wor den van al dat gepraat „De rest zal het ge- zeischap zich dus, naar ik hoop, wel kunnen voorstellen". Het kokette dametje 'kreeg een Meur en beet op haar lippen. Het was haar bedoelir" niet geweest dat haar spel den verhaler in het oog zou vallen en zij zag in, dat zij zich lomp en vervelend! had gedragen en dat Neef Willem haar voor het gansche gezel schap had' tentoongesteld. Zij zat met vuur rood© wangen en tranen in de oo°en en zag er tienmaal bevalliger en natuurlijker uit dan zij den ganschen dag nog gedaan had. Ik bad alle hoon dat het gebeurde een goede les voor het schepseltje mocht wezen. Miaar reeds den volgenden morgen, terwijl ze er naar stond te kijken toen ik in den tuin aan 't peuten plukken was, begonnen de ku ren opnieuw! Ze lachte om alles, doch ik had mij voorgenomen niet naar haar op te zien, zoodat ze weinig voldoening smaakte. Op eens echter scheen het haar in te vallen, welk een tentoonstelling van handen dat plukken toeliet, want zij bood aan, mij t" helpen. Reeds had ik het op mijn tong om te zeg gen, dlat het niet raadzaam zou wezen van wege de vele brandnetels die tusschen de planten stonden, wij'1 deze zich het minst aan de lamgdiuriie droogte hadden gestoord. Maar 'n demonische geest maakt zich van mij meester en ik nam het aanbod gretig aan, terwijl ik als vol1 bewondering op haar was sen vingertjes staarde. Het "dele iwlcht daardoor onmiddellijk zóó met allerlei kunst grepen in de weer, dat zii niet op de va'arliike omgeving van haar fraaie vinger tjes lette, tot ze nlotsefling een kreet slaakte (ditmaal een echte!) en zich de pijnlijk ge stoken banden wreef. Met ontzetting zag zij ze even later door ontelbare rood© pukkeltjes als overdekt. Van dat onuitstaanbaar bandengevleugel hadden wij' heel dien morgen geen last meer, terwijl ze dien volgenden dag weer naar Haarlem vertrok. Zelfs voor Doortje was dat een opluchting, die verklaarde, dat haar logé op school nooit zoo vervelend was geweest. Zij zou zich anders wel gewacht hebben, haar te logeeren te vragen. 8IMON GRASHEUVEL. UIT DEN OMTREK. Julianadorp. J.l. Vrijdag was het de dag waarop de kmderen der laagste klasse der O.L.school alhier hun jaarlljksch schoolfeest vierden. Verschillende spelen werden gedaan waaraan diverse prijsjes waren verbonden. Vooral toen evenwel 's middags onze Harmonie op kwam dagen met z'n muziek, ging het er recht gezellig toe, door de kinderen werden eenige liedjes gezongen welke begeleid wer den door de muziek. Ook werd nog een paar maal een ronde gedaan om het Julianadorp. Oud eu jong hebben wel van onze Harmonie genoten. Evenals het vorig jaar was ook weer de Zweefmolen present, waarmede de kinderen zich uitstekend hebben geamuseerd. De Vitello-auto had de aardige attentie om vlaggetjes aan de kinderen uit te reiken, hetwelk dankbaar werd aanvaard. Een woord van lof aan de schoolfeest-commissie, welke de kinderen op zoo'n aangename wijze heeft beziggehouden, mag vooral niet achterwege blijven, evenals aan onze kranige Harmonie. Het is, voor de kinderen een recht gezellige Mag geweest. Des avonds was het Bal, het welk ook naar men ons heeft medegedeeld, zeer gezellig la verloopen. Anna Pnulowna. In een nationalen wedstrijd, Zondag 19 Juni te Helder gehouden, behaalde onze Zangver- eeniging „Zanglust" een derden prijs in de derde afdeellng Gemengde Koren. Bij het bestuur van V. V. V. alhier la be richt ingekomen, dat een adhaosle-adroa ln zake dert aanleg van een hardon weg van do Mlddonvllet ln de gemeente Helder tot hot Dorp Oallantsóog aan Provinciale Staten van Noord-Holland la verzonden door de V. V. V. Groote Keeten, Algemeen Belang te Callantsoog, polderbestuur Callantaoog, 't Hoekje en Koegrae, V. V. V. Helders Belang, Mlddenstandsvereenlglng „de Hanze" te Hel- dor, hot Dugolljksch Bestuur van den A. N, W. U„ do Koninklijke Ned, Motorwielrijders- voreenlglnig en de kon. Ned. Automoblelolub. Van do voreenlglng „Koegraoaer Belang" oni de Eoonomlscho Commissie te Helder ls nog geen berloht bij de V. V. V. alhier Ingekomen Zondag 19 Juni werd het badseizoen alhier geopend. Het aantal baders en baadsters ls waarschijnlijk nihil geweest, want het weer leek meer op aanstaand herfst- dan op zomer weer. Dit zal toch wel de reden geweest zijn, dat slechts weinigen van buiten het middag concert van het fanfarecorps hebben bijge woond.. Het aantal ingezetenen groot en klein dat zich om de muzlektrihune, voor deze gelegenheid versierd en met de vlag in top, had verzameld', was heel groot. Het con cert is zeer in den smaak gevallen. De heer P. Polderman, directeur, heeft veel succes met zijn korps. Er is uitstekend en Ijverig geoefend en de verschillende nummers wer den! goed gegeven. Hopen we, dat het vol gende ooncert echt zomerweer treft. In hotel Duinzicht en in het Dorpskoffiehuia was bal. Vrijdag 17 Juni, 's morgens 6 uur, begon het schoolfeest voor de oudste teerlingen van de Openbare School alhier. In 3 rijtuigen werden 22 kinderen naar Behagen gereden, het onderwijzend personeel volgde met de auto van burgemeester Koster. Met den' sneltrein werd de reis naar Am sterdam ondernomen. Daar werd het Cen- traal-Station bekeken, een bezoek gebracht aan de Bijenkorf en het Postkantoor en daarna per tram naar Artis. Volop hebben de kinderen in Artis en Aquarium genotem Na het bezoek aan Artis werd met de tram naar het Centraal Station gereden, waarna met het bootje van de Havenstoombootdienst een boottochtje ove rhet IJ naar Sohelling- woude en terug werd gemaakt, wat vooral door het prachtige weer een verrukkelijk toohtje was. Daarna nog een uurtje wandelen en toen weer met den trein naar Schagen, waar de kinderen ln het lokaal van den heer Visser een laatste tractatie kregen. In drie rijtuigen en twee auto's de heer A. Kos was ook present met zijn Ford werd de huisreis aanvaard. Ook dit sohoolfeest is in alle opzichten geslaagd, de kinderen heb ben e>en genot/vollen dag gehad, dien ze niet licht zulten vergeten. Het onderwijzend per soneel en de schoolfeest-oommissie kunnen met voldoening op beide schoolfeestjes te rugzien en voor de vele belangstellenden, die meegewerkt hebben met geld en rijtuigen als anderszins, zal het genoegen doen; er van verzekerd te kunnen zijn, dat de schooljeugd genoten heeft. Wierlngen. Benoemd tot le Ambtenaar ter Secretarie alhier de heer K. Maaskant, ambtenaar ter secretarie te Heinenoord (Z.-H.i. Indienst treding 1 Juli as. Benoemd tot Deurwaarder by de gemeente belastingen alhier wegens overlijden van den heer M. van Vliet de heer J. W. A. v. Hint, deurwaarder by het kantongerecht te Schagen. J.l. Zondagavond gaf de declamator, de heer J. de Groot en zyn echtgenoote van Amsterdam een voordrachtenavond in de concertzaal van den heer Jb. Bruul. De zaal was tamelyk bezet. De door het gezelschap opgevoerde voor drachten enz. vielen goed in den smaak zoodat alles van het begin tot het einde aandachtig werd gevolgd. Het was dan ook een reeht gezellige javond. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben goedgekeurd het besluit van den raad dezer gemeente, n.1.: Het instellen van een eieren-, pluimvee- en konynenmarkt, eiken Woensdag te Hippolytushoef te houden. Texel, 20 Juni 1921, Heden zyn van hier verzonden335 lam meren, 23 varkens, 13 kalveren, 3 koeien, 1 paard en 2 schapen. De ruwe wol geldt f 1.— per K.G. Gevonden en gedeponeerd ter Secretarie: een manchet met knoop, een halskettinkje met zilveren sluiting. van 11 tot en met 17 Juni 1921. GEBORENJohannes, z v. Fuft Dingenus Westdorp en Jannetje den Braven. Simon, z. v. Jan Zljm en Maria Cornelia Schraag. Aaltje, d.y. Gerrit Hendrik Jurjens en Aaltje Beulakker. GEHUWD: Pieter Daalder en Frouwtje Burger. Carel Clemens Barhorst en He Halsema. OVERLEDEN: Adriaan Bakker, 11 weken, Adriaanszn. Grietje Dob, 79 jaar, gehuwd met Sietse de Vries. SPORT. stad werkzaam te •Ha »n hst. vTsontdellnttonvttr- koer te bevorderen. Ook op deze buitengewoon belangrijke wedstrijden hebban de loden van „Alu- nog wete, Motorraces te Alkmaar. Naar wij tot ons genoegen vernemen is het na zeer veel moeite en groote financieels opofferin gen aan het bestuur van „Alcmaria", Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer (V. V. V.), dat met zooveel succes op Pinkster III, alhier op het ge meentelijk Sportterrein motorrennen organiseerde, reeds thans gelukt op Zondag 3 Juli a.s. de groote nationale competitie motorrennen te kunnen hou den. Deze wedstrijden, die in de sportwereld in hoog aanzien staan en duizenden/ bezoekers trok ken, werden aanvankelijk in den Haag en Veen- dam gehouden, doch door bijzondere relaties, die het bebstuur van „Alcmaria" heeft, is thans onize stad waardig gekeurd de „fine fleur" der motor- renners op 3 Juli tot zich te trekken. Een grootsch en ongewoon sportief schouwspel zal den bezoekers te wachten staan, wijl zware motoren van dit kaliber op onze baan nog niet te zien zijn gerweest. Op deze wedstrijden zullen zil veren bekers ter gezamenlijke waarde van eenige duizenden guldens worden verreden, die ln ae etalage van de firma Spaander Co. in de Lanige- straat zullen worden tentoongesteld. Deze bekers worden uitgeloofd door do groote, wereldberoemde motorfabrikanten, waarvan het gevolg is, dat om dezo bekers te bemachtigen, de meest bekende en stoutmoedigste renners komen rijden op speciaal door die fabrieken voor hen gebouwde motoren. Het bestuur van „Alomarla werd op aangename wijze verrast door eene aanbieding van dom hoer Duinker, eigenaar van hotel „Toelast", die een gedreven zilveren beker op voetstuk aanbood, welke in een nader te bepalen nummer als prijs wordt beschikbaar gesteld. Eigenaar wordt hij, die hem 2 maal aahtor elkaar of 3 maal ln hot goheel hoeft gewonnen. B. en W. dozor gemeente is oen modalflo aangevraagd, als blijk, dat ook ons Ge meentebestuur belangstelling toont ln Alomarl'e streven, om zooveel mogolllk ln hot belang onzer »t vreemde! lngonvor- deze buitengewoon n do Ierr' nuvrla' vrijen toegang; voor 1 Juli nieuwe leden aangenomen bil dan1 heer penningmeester vau „Alomarla". Uitslag van Zaterdag. Sparta I-Helder III 1-B. Uitslagen van Zondag. Sparta IIWitte Meeuwen 00. H.R.C. IHSparta II 5—0. Helder—Texel 21. Zondag heeft Helder een welverdiende overwin ning op Texel behaald. Was de verdediging van Texel niet zoo solide geweest en het schieten van H. wat beter, wellicht waren er dan nog eenige doelpunten bijgekomen. Voor rust kregen we,.toen Texel den schuin over het veld staanden wind mee had, een vrij gel ijk opgaand spel te zien.' Belde partijen waren om beurten in de meerderheid. Na rust had Texel zoo goed als niets meer in te brengen. De verdediging van Helder in het bijzonder de middenlinie was uitstekend op dreef, en brak dan ook do weinige aanvallen van Texel. Bij Texel speelde de gevreesde schutter van Stormvogels, Blinkhof, ook mee, maar kon niet veel uitrichten, daar hij een volxomen bewaking genoot; zijn spelverdeelen was anders uitstekend. Na rust liet Helder haar beste spel zien. Dito, die ook weer voor H. uitkomt, was als cenlteihalf uitstekend op zijn plaats. Het ineens stoppen van den bal was hij nog niet verleerd. In de voor hoede ontdekten we ook een nieuwe kracht, n.1. Smit, die, als hij wat ingespeeld is, een aanwinst zal zijn. Als de heer Geurts opstellen blaast, zijn bij Helder N. N. en Groot absent, zij hadden evenwel bericht van verhindering gezonden. Texel ver schijnt met Jan Blinkhof in de gelederen, overi gens sooals wij vermeld hadden. De eerste aanvallen zijn voor Texel. Er wordt nogal vinnig gespeeld. De scheidsrechter haalt de teugels echter strak aan en bestraft elke over treding. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, neemt T. met een fraai schot de leiding (1—0). Uit een aanval van T. wordt een buitenspelpunt geboren. Beide partijen valt een' strafschop ten deel, welke echter niet genomen wordt. Voor een f ree-kick maken van T. krijgt H. een vrije schop te nemen; Dito plaatst zich achter het leer en schiet hoog op het doei, maar Wamel weet hem nog oorner te trappen, welke echter niets oplevert. H. is nu in de meerderheid, het schiint dat T. al opgespeeld ls. Zomer wordt pog ln de gelegenheid gesteld om te schieten, maar wordt zoo gehinderd, dat ïi.io schot op niet» uitloopt. Even daarna zal Smit het overdoen en heeft euocee, zoodat de rust ingaat met gelijkon stand (1—1). Na rust heeft Texel niet veel meer ln te bren gen en moet zich dan ook op verdedigen toeleggen. Wamel krijgt achtereenvolgens verschillende echo. ten te verwerken, o.a. oen/ zuiver schot van Dito Overee/m, die rechtsbuiten speelt, weet zich dan door eenigo spelers heen te wringen en geeft zijn club de leiding (2—1). Een tweetal corners op het T.-doel genomen, worden door Overeem mooi voor het doel geplaatst; één wordt naast geschoten en de andere wordt over gekopt. Trots hun overmacht kan Helder het maar niet meer vinden. Tegen het einde weet H. nog een buitenspelpunt te maken. Als de heer Geurts, die goed leidde, het einde aan kondigde, heeft H. met 2—1 gewonnen; een uit slag, waarmee Texel zeer tevreden kan zijn. B.S.V. I—Batavier I 1—1. Zondag is geen slechte dag voor Bat. geweest, al is het dan geen overwinning, hoewel zij dat wel verdiend had, een gelijk speel was toch het resultaat tegen de N.-H. tweede kiassers. Rust ging in met 1—0 voor B., welk punt gemaakt werd met een keurige kopbal van Petrus. De scheidsrechter voldeed slecht, hoewel B.S.V. dat vooruit gezegd had. Uitslagen van Zondag. Tuindorp: H.R.C. III—H.B.-Z.V.S. I 7-0. Tuindorp: Batavier IIIBatavier IV 01. MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. O. 5. Hr. Ms. duikboot O 5 is gisteren, na eeni- gten tijd op 's Rijkswerf te Heltevoetsluis in h-arStelHing te zijn geweest naar baar stadion Vlissingen vertrokken. Tet comité tot behartiging van de algemeene be langen van het marinepersoneel beneden! den rang van officier heeft telegrafisch aan de Tweede Ka mer verzocht, de ontworpen militaire pensioenwet ten vóór het reces te behandelen. De bij het comité tet behartiging van de alge meene belangen van het marinepersoneel beneden den rang van officier aangesloten bonden hebben medio Maart j.l. op een verzoek aan den min. van marine om vertegenwoordigers van de organisatie aan to wijzen om zitting te nemen in het bil Kon. •besluit van 19 Febr. j.l. vastgestelde georganiseerd overleg, meegedeeld, dat zij niet bereid waren, aan het overleg deel te nemen, omdat die regeling was gemaakt, in strijd met de wenschen van de perso- neelsbonden. welke wenschen warenj neergelegd in de adviezen van de commissie van den rechtstoe stand van het militair personeel der zeemacht. Wel waren zij genegen, de door den minister reeds eerder naar het overleg verwezon punten de 1 Januari 1920 in werking getreden soldij regeling betreffende te behandelen en daarvoor aan het overleg deel te nemen. Thans heeft de minister meegedeeld, dat hij het overleg niet wenscht in te stellen voor do dóór de bonden genoemde punten, en dat het overleg zon der voorbehoud dient te wordien aanvaard. De bonden hebbent hierop geantwoord, dat zij hun standpunt blijven innemen, en, dat zij het over leg op de gestelde voorwaarden niet kunnen aan vaarden, daarbij den wensch uitsprekende, dat de meergenoemde urgente punten zoo spoedig moge lijk op andere wijze tot oplossing worden ge bracht. LEGERBERICHTEN. Ontslag Burgerpersoneel (Opzeggingstermijn). Bij Kon. Besluit is hot navolgende bepaald: I. Bij het ontslag van tijdelijk burgerpersoneel, dat niet voor een bepaalden tijd of voor de uit voering van een bepaald werk in rechtstreekschen Rijksdienst is, zal van de zijde van het Rijk steeds worden in acht gentomen een opzeggingstermijn: a, van drie maanden, ingeval do betrokkene bij het begin van den opzegingstermijn laatstelijk on afgebroken, althans zes maanden in rechtstreek schen Rijksdienst was; b. van één maand, ingeval de betrokkene bij het begin van den opzeggings termijn laatstelijk korter dan zes maanden in rechtstreekschen Rijksdienlst was. II. Over den tijd, die aan den sub I bedoelden opzeggingstermijn mocht ontbreken, wordt het bedrag der wedde in eens uitgekeerd. III. Het sub. I en II bepaalde is niet van toepassing op personen, die zonder in het bezit te zijn van een aanstelling op declaratie worden betaald of die uit othofde van ongeschikt heid (daaronder niet begrepen ziekte) of als straf uit hunne betrekking worden ontslagent terwijl het sub II bepaalde niet behoeft te worden nage leefd: a. ten aanzien van personen, die gedurende den opzeggingstermijn uit eigen beweging den dienst verlaten; b. ten aanzien van pers., die gedu rende den opzeggingstermijn een andere Rijksbe trekking, vast of tijdelijk aanvaarden. Zij ont vangen dan van den dag van ingang hunner nieu we betrekking ai, alleen hetgeen hen uit hoofde van die betrekking toekomt. IV. Ten aanzien van tijdelijk burgerpersoneel, dat voor een bepaalden tijd of voor de uitvoering van een bepaald werk in rechtstreekschen Rijksdienst ls, wordt onder I eij III het bepaalde mede toegepast, indien bui ten zijn toedoen ontslag wordt verleend met in gang van den dag, gelegen binnen den bepaalden tijd of vóór bet einde van het werk. V. Het be- paaldo sub I tot IV geldt voor personen, die op 81 December 1920 in tlldelijken dienst waren oi wier t lidelijko dienstbetrekking na dien datum een aanvang heeft genomen. Overleg mot militairen. Bij Ministerieel© beschikking ls bepaald: Elk militair mag, ook namens andoren, vorzooken of beswaren, betrekking hebbende on plaatsolllko toestanden, rechtstreeks Indienen aan dom oom- intendant van hot onderdeel, waartoe hl! behoort, of aan oen hopaerew militairen ohef. Hierbij kan worden verzoaht tot nadere toelichting een monde ling onderhoud te mogen hebben, Mot onbepaald verlof, De res.-eerg, L. van Lormep, van het 21o reg, lnf„ is ln het genot gesteld van onbepaald verlof. Rotterdam, arr, 17 Juni v, R'dam te New-York, Schiedljk, v. R'dam n. Phlladelphla, poes. 19 Ju Dungeness. uitr., pass. 19 Juni Durifepess. New-C A'dam, vertr. 19 STOOMVAARTnERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland, Ambon, arr. 18 Juni v. Kohslchang to Suez. Johan do Witt, vertr. 15 Juni v. Batavia n. A'dam. Bengk&lls. vertr. 18 Juni v. Sydney n. Sabang. Borneo, uitr., arr. 13 Juni te Sabang. Karimoen, uitr., pass. 19 Juni Vlissingen, n. Ant werpen. Koningin der Nederlanden, arr. 20 Juni v. Batavia te A'dam. Java, uitr., pass. 18 Juni Kaap Bon. Prins der Nederlanden, uitr., pass. 18 Juni Gi braltar. Rotti, arr. 19 Juni v. Bangkok te A'dam. Salawati, uitr., arr. 18 Juni te Genua. Sumatra, thuisr., vertr. 19 Juni v. Gibraltar. Batjan, thuisT., pass. 17 Juni Pantellaria. Grotius, thuisr., pass. 17 Juni Perim. Karimoen, vertr. 18 Juni v. A'dam n. Java. Nias, thuisr., vertr. 16 Juni v. Port Said. Kon. Hollandsche Lloyd. DelfkadJHHIHHMBH Hollandia, v. New-Orleans, n, Juni v. Corunna. Kenncmerland, v. A'dam n. New-York, pass 19 Juni Lizard. Gaasterland, uitr., pass. 19 Juni Ouessant. Rijnland, thuisr., arr. 17 Juni te Bahia. Amstelland, uitr., pass. 17 Juni Ouossant. Brabantia, uitr., vertr. 17 Juni v. Montevideo Frisia, v. A'dam n. New-Orleans, vertr. 17 Juni v. Vera Cruz. Kon. Paketvaartmaatschappij. Sahwahloento, v. R'dam n. Batavia, pass. 17 Juni Gibraltar. Kon. West-Indische Maildienst. Jan van Nassau, vertr. 20 Juni v. Cuxhaven n. Adam. Ceres, vertr. 18 Juni v. Colon n. Curacao. Oranje Nassau, vertr. 17 Juni v. Colon n. Puerto Columbia. Stuyvesant, arr. 18 Juni v. A'dam te Trinidad. Onon, vertr. 14 Juni v. Curacao n. Haïti. Prins der Nederlanden, vertr. 15 Juni v. San Juan n. Havre. Ulysses, vertr. 16 Juni v. Arica n. Iqutque. Holland—Amerika Lijn. Andlik, v. R'dam n. New-Orleans, vertr. 17 Juni v. Havana, Burgerdijk. arr. 19 Juni v, Belfasf ts R'dam. Warszawa, v. Daazlg n. R'dam, paas. 19 Juni Hol. tenau. Westordijk, vertr. 18 Juni New-York n. R'dam. Ziildiik, vertr. 18 Juni v. R'dam n. Hamburg. Sahiodiik, vertr. 18 Juni v. R'dam n. Philadelphia. Ecmdi.jk, v. R'dam n. San Francisco. vertr. 15 Juni v. Shanperico. Moerdijk, arr. 17 Juni v. Vancouver te Hamburg. HollandAustralië Lijn. Ardover, uitr., vertr. 19 Juni v. Suez. Holland—Britsch-Indië Lijn. Kirkstall Abbey, thuisr., arr. 18 Juni v. Colombo Ridderkerk, thuisr., vertr. 18 Juni v. Port Said. Holl. O.-Aziö Lijn. Alcor, thuisr., arr. 15 Juni te Saigon. Alchiba, thuisr., arr. 17 Juni te Shanghai. Alderamin, arr. 20 Juni v. Antwerpen te Huil. Boeroe, thuisr., vertr. 18 Juni v. Port Said.. Brielle, uitr., arr. 14 Juni te Shanghai. Holland Oost-Afrika lijn. Delft, uitr., pass. 19 Juni Dungeness. Haarlom, vertr. 13 Juni v. Beira n. Zanzibar. Heeimskerck, uitr., vertr. 17 Juni v Suoz. Netley Abbey, thuisr., arr. 17 Juni te Suez. Holland—Zuid-Afrika Lijn. Jagersfontein, thuisr., vertr. 14 Juni v. Kaapstad. Holland—Wost-Afrika Lijn. Hontestroom, vertr. 12 Juni v. Port Harcourt n Calabar. Poseidon, thuisr., vertr. 14 Juni v. Lagos n. Accra. Holland Zuid-Amerika-Iijn. Zijldijk, vertr. 18 Juni v. R'dam n. Hamburg. Rotterdamsche Lloyd. Djambi, uitr., vertr. 18 Juni v. Suez. Djocja, uitr.. vertr. 17 Juni v. Colambo. Goentoer, uitr., vertr. 16 Juni v. Colombo. Insulinde, uitr., veftr. 18 Juni v. Suez. Jacatra, v. Sydney n. Ver. Kon. en Duinkerken, pass. 19 Juni Las Palmas. Kediri, uitr., pass. 20 Juni Gibraltar. Tambora, uitr., pass. 19 Juni Ouessant. Ternate. thuisr., vertr. 17 Juni v. Sabang. Wilis, thuisr., pass. 19 Juni Kaap del Annl. Jacatra, v. Sydney n. Antwerpen, pass. 15 Juni v. Dakar. Rindjani, arr. 12 Juni v. R'dam te Batavia. Djebres, uitr., arr. 19 Juni te Southampton. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alkaid, thuisr., vertr. 19 Juni v. San Nioolas. Sirrah, uitr.. pass. 20 Juni Wight. Albireo, arr. 19 Juni v. La Plata te R'dam. Bellatrix.arr. 19 Juni v. Rosario te R'dam. Maasdijk, thuisr., pass. 18 Juni Teneriffe. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eurybates, arr. 20 Juni v. Melbourpe te R'dam. Machaon, v. Japan n. R'dam, 'arr. 13 Juni t{ Hongkong. Ningchow, arr. 19 Juni v. Japan te R'dam. Pvrrhu8, arr. 20 Juni v. Japan te R'dam. Agapenor, vertr. 11 Juni v. Penfeng n. A'dam. Hyson, v. Japan n. R'dam, vertr. 12 Juni v. Co lombo. Prometheus, v. A'dain n. Batavia, vertr. 20 Juni v. Liverpool. JavaBengalen Lijn. Binma, v. Calcutta n. Java, arr. 17 Juni te Sabang. Ceylon, arr. 15 Juni v. Java te Calcutta. Java Pacific Lijn. Tjisondarl, vertr. 17 Juni v. Soerabaya a. Saa Francisco. Tjikembang, v. San Franciooo n. Batavia, vertr. 15 Juni v. Hongkong. JavaChinaJapan Lijn. Tjibodas, arr. 17 Juni v. Batavia te Shanghai. JavaNew-York Lijn. Salabangka, arr. 15 Juni v. Batavia te Boston. Madioen, v. New-York ru Java, vertr. 17 Juni v. Port Said. Burgerlijke Stand der gemeente Helder. van 18 tot 21 Juni 1921. GETROUWD: H. A. Mensink en W. van Pelt; P. Dros en T. Vlas. BEVALLEN: W. M. Breed-Beuker, z.; M. E. Egg.ink-Zant, z.; M. Kliffen-Aarsen, d.; J. Hiddeia- Bakker, z. OVERLEDEN: E. J. Domerghi, 10 mmd. VISSCHERIJBERICHTEN. 18 Juni 1921. Aangevoerd door 49 korders: 260 tongen p. stuk 0.75; 5760 middeltongen p. «tuk 0.35—0.40; 2940 kleine tongen p. stuk f 0.15—0.20; 72 tar botten p. stuk 4—8; 35 roggen p. stuk 1.26; 120 kisten zetschol p. kist j 13—17; 236 kisten kleine schol p. kist 4—8; 158 kisten schar p. kist 85; 40 'kisten pietermannen p, kist 8— 12; door 1 roggentvlsscher: 45 roggen p. stuk 1.20; door geepvisschers; 6 tal geep p. tal 2731.50. 20 Juli 1921. Aangevoerd door 1 koider: 90 middeltongen p. stuk 0.40; 20 kleine tongen p. stuk 0T202 kisten zetschol p. kist 18; 2 kisten kleine schol kist 4; door geepvisschers; 8 tal geep p. tal 28.50; 15 tal haring p. tal 8. MARKTBERICHTEN. Broek op L&ngendllk, 20 Juni 1921. iö-28.20, schoolmeesters 21.b0—24.80, (Irlollpgon 9—15, klolno ilito 2-2.40, por 100 K.G.; bloemkool 14,20-17.70, dito 2e art, 4.60 per 100 stuks. PurmerenU, 21 Juni 1921. JA atapoU fiibrlokakmv» p, 60 K. J. 74; 74 4apoU boerenkaas p. 50 YQj It SI ril. tYAlia anunimleiiaiA. «v AA I.r k,(V 1'7UT„1-üöi melke en gelde860-700; 16 etteren; 56 Warden 2Ö0-6Ö0; 112 vette kul- vere.n P. K.G, 1.76-1,1)0; 430 uuohter ld. 20- r vSïfeel'f K.G. 1—1.08; 41 znagero V'J 40-/0; 248 biggen 22—82: 707 «oliaixm 40—68; 821 lommeren f 20—82; 3-1 bokken; klu- etuks 9 atukl 11; MndelerenTp. *0° De uren van vertrek en aankomst zjjn sedert 1 Juni 1921 Vertrek van Helder: sneltrein Zondags niet alleen Zaterdags Zaterdags en Zondags niet Zondags niet De trein naar Schagen vertrekt 7.45 's morgens. Vertrek van Amsterdam Aankomst te Amsterdam (des Donderdags) Zondags niet sneltrein; Zondags niet Zondags niet Zondags niet sneltrein Zondags aankomst alleen Zondags Aankomst ta Helder:

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 6