NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Jb. HARJER Zn., Eerste Blad. Bericht! Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5418 DONDERDAG 23 JUNI 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DÉ BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc, Telefoon 50 ZIJ, die zich vanaf heden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 JULI GRATIS. BUITENLAND. OPPER-SILEZIE. Een bijzondere berichtgever van de „Man chester Guardian" schrijft uit Opper-Sdlezië aan ,zijn blad: Geruchten van ©en verdrag tusschen Frank- rijlk en Polen zijn sedert ©enigen tijd in Po len in omloop, en ik ben1 thans in d© gelegen heid om ©enige van d© vernomen beweringen te bevestigen, en ©en samenvatting te geven van de voornaamste bepalingen. Het verdrag, dat intussohen nog niet be krachtigd is, belooft Fransche hulp aan Polen in Opper-Silezië, in ruil waarvoor Polen de volgende verplichtingen op zich neemt: le. Een groot leger op de been te houden (het cijfer van 600.000 in d© Gzecho-Slowakij- sdhe pers genoemd, is juist). Fransche offi cieren komen in den generalen staf. 2e. Als Polen een niet-aanvalienden oorlog voert, wordt het door Frankrijk met de wa pent gesteund. Ik verneem, dat Rusland van deze bepaling is uitgezonderd, en dat de ©enige oorlog, die ernstig in aanmerking komt, een strijd tegen Dudtschland is. 3e. De petroleumbronnen van Oost-Galicië komen onder Fransche exploitatie. 4e. Aangezien Polen financieel bankroet is, is de invoer van weelde-artdkelen (cham pagne, kant, reukwerk, enz.) verboden, maar in het nieuwe verdrag wordt de onbelaste in voer toegestaan van Fransche artikelen van dien aard tot een jaarlijksch 'bedrag van vele miülioenen franken." De oppositie tegen deze overeenkomst neemt in Polen toe. Er schijnt een sterke beweging op te komen voor een betere ver standhouding met DuitscMand om zuiver ekonomische redenen. wc* „Het Volk", aan welk blald wij dit bericht ontleenen, teekent hierbij aan: Aldus de Engelsche korrespondent, wiens mededeeling een bekende verhouding nader toelichten. Beter nog dan te voren weet men nu, dat het Fransche imperialisme nog ruim zoo aanvallend en heersdhzudhtig gezind als het Duitsche van vóór den wereldoorlog, zich niet ontziet het verdrag van Versailies te schenden, dat de beslissing over Opper-Sa- lezië feitelijk aan de volksstemming heeft overgelaten; dat het Franaohe Imperialisme zidh niet ontziet het nu reeds door zijn regeerders ge ruïneerd Polen te bezwalren met de verplet terende lasten van een reusachtig leger; dat het Fransche imperialisme zich niet ontziet de eigen hopeloos beschadigde volks kracht in dienst te stellen van de roekeloos verwaten Tonische heerschers, die, niet te vreden met de uitputting van hun land, al hun naburen Moedigen en kostbaren over last hebben aangedaan; dat het Fransche imperialisme dit alles be drijft om het direkte geldelijke voordeel van de uitbuiting van natuurlijke rijkdommen, welke de Poolsche regeerders onbekwaam zijn zelf vruchtbaar te maken en octn het politieke nut van een bondgenootschap te meer tegen Dudtschland, wien het schuldige geweten van het officieel© Frankrijk honderd maal erger 'gebiedt te vreezen dan ooit na de jaren 1870 en '71. FEUILLETON. door (Nadruk verboden). „Dat is een tamelijk krasse bewering, Ohef'. Het gezicht van Ross was heel wit geworden. „Mevrouw Atterbury is goed be kend op de beurs als een van de grootste vrouwelijke financiers, die machtig genoeg is, om in een crisis de markt te laten omt- sldan, en haar maatschappelijke relaties zijn onberispelijk en dagteekenen van jaren her. Ik weet niets van 't meisje met het litteeken of van een ander lid van de huishouding". „Zoo?" De Ohef keek hem vast aan. „Toen je in de 'zaak Dumois aan mij rapport uit bracht. zei je mij dat je een aanwijzing 'had gevonden, die br veelbelovend uitzag, maar dat later gebleken was dat het niet het meisje wag, <iat je zocht. Maar je hebt toen niet ge zegd, Ross, dat het meisje waarvan je zoo gauw het spoor liet varen zonder madame Duniois gelegenheid te geven haar te iden- tificeeren, een litteeken op haar gezicht had. Tracht geen smoesjes tegenjover mij te vér kopen, de oude dame heeft mij dat zelf ge zegd, en ik kan je zeggen dat de heele zaak te goed sluit als een bus, om een toeval te zijn. Protegeer je dat meisje? Maar nee, ik had je dat niet moeten vragen Ross. Ik heb niba nooit reden gehad, om aan je beroeps- fctaea* te twijfelen," DUITSCHLAND. Uit den Rijksdag. Naar aanleiding van de laatste voorvallen hi den Rijksdag heeft prof. Kahl van de Duitsche Volkspartij voorgesteld het huishou delijk reglement te veranderen en; een afge vaardigde, die ondanks het feit dat hij drie maal tot de orde is geroepen, de waarschu wingen van den president niet opvolgt, vier weken lang van de zittingen van den Rijks dag uit te sluiten, terwijl hij in dien tijd ook geen vergoeding aal ontvangen. Het proces tegen Hoelz is geëindigd. Het O. M. concludeerde dat de bekl. wegens moord verbnden met hoog verraad veroor deeld moest worden tot den dood met verlies van burgerlijke eerereohten. Het gerechtshof veroordeelde daarop Hoelz tot levenslange tuchthuisstraf. De oommunisten zijn van plan morgenmid dag om 4 uur voor de Keizer Wilhelms Ge- dfichtniskirche tegen de veroordeeling van Hoelz te protesteeren. De demonstratie is door de politie verboden, maar zij zijn van plna desondanks deze te laten doorgaan. Men verwacht conflicten! De Duitsche communisten. Een te Berlijn bekend geworden geheim rapport der Sowjet-missie te Berlijn consta teert dat de Duitsche communisten-beweging schipbreuk heeft geleden tengevolge der stel selloosheid van den door de regeering ge- dempten opstand in Midden-Dultschland. Da Duitsche arbeiders zullen) geruimen tijd vsn het communisme weinig willen weten! en voor een nieuwe beweging slechts zeer langzaam te herwinnen zijn. Het mijnongeluk te Sollngea De mijnramp in de schacht Mont Oenis te Solingen bij Heime is blijkens nadere berich ten veel ernstiger dan aanvankelijk werd ge dacht. Ze 'behoort tot de grootste rampen, die ooit in het Roerbekfcen zijn voorgekomen. Over het ongeluk zelf geeft de directie de volgende inlichtingen: De oorzaak der ont ploffing in de schacht is ons niet bekend. De ontploffing was zoo hevig, dat zij bijna alle mijngangen! met, giftige gassen vulden, waardoor een groot aantal mijnwerkers zijn omgekomen. Voor de reddingsploegen ter plaatse konden zijn, waren de ongedeerd ge bleven werklieden al in de weer om hun ge kwetste of verdoofde kameraden te bergen. Dat was een uiterst gevaarlijk werk, want niet alleen van deze redders, doch ook van de reddingsploegen is een' aantal manschap pen ziek geworden door 't inademen van gift- gas. Het bergingswerk wordt ondanks het daaraan verbonden gevaar met de grootste energie voortgezet. Naar verluid zijn de wonden van de ge kwetsten over 't algemeen zeer ernstig. De meestem hebben vreeselijke brandwondeni ook beenbreuken en andere zware kwetsuren komen voor. De schade, door de ontploffing en den brand in de mijn aangericht, ls zeer aanzien lijk en zal vermoedelijk een langdurige be drijfsstoring veroorzaken. De mijn is dag en nacht omringd1 door een groote menschenmenigte, waarin zich hart verscheurende tooneelen afspelen. /Tot Maandagavond had de mijnramp op de Mont Oenis 154 slachtoffers geëischt, n.1. 84 dooden, 20 zwaar- en 60 liöht gewonden, De dooden zijn voor het meerendeel aan gasvergiftiging overleden. De toestand van ©nlkele zwaar gewonden is zoo ernstig, dat hun herstel zoo goed als ondenkbaar is. ENGELAND. De mijnwerkersstaking. Hodges heeft in een redevoering op een conferentie van de arbeiderspartij te Brigh- ton gezegd: „Op ons leiders zal een groote Ingezonden mededeeling. De Heldersche Meubeltransport en Sleeponderneming van De jongeman bloosde diep. Dank u meneer. Ik beni niet van plan om mijzelf in het ootje te laten nemen en ons toeau belachelijk te maken, door op goed geluk nasporingen te doen. Ik hoop ervaring genoeg to bezitten!, om te weten, wanneer ik een averechtsche aanwijzing moet laten va ren!Het meisje dat ik opgespoord heb, heeft sedert haar geboorte een vlek op haar gezicht gehad. Het meisje dat madame Dumois zoekt, heeft geen vlekje en heeft het nooit gehad. D© oude dame heeft mij dat op haar woord verzekerd en dat is overtuigend ge noeg. Wat het andere meisje bij mevrouw Atterbury betreft, van haar weet ik niets te zeggen. Het kan een dochter zijn of iemand die van haarafhangt." „Of een aardige, sluwe medeplichtige! Mc Oormick sloeg op de schrijftafel en draaide met zijn stoel naar zijn helper toe om hem te zien. „Je herinnert je de zaak van J. Tod- hunter Crane, waarmee men mij belastte? Hij had te doen gehad met een: meisje met een lidteeken; mevrouw Haddon Cheever bracht een dergelijk geval te mijner kennis, maar haalde bakzeil. Zij wist wat het gevolg voor haar zou zijn, als de politie de zaak in handen kreeg, maar ook zij heeft het meisje beschreven. Ik heb nu genoeg aan wijzingen om haar te verdenken, als ik haar idienittteit zou kunnen vaststellen en de zaak rijp is. De politie zal mij de loef afsteken, als ik geen haast achter de zaak zet" „Maar wat is een litteeken? Als u een ver dachte aan een ernstige beschuldiging bloot stelt met geen ander bewijs dan dat hij of zij een moedervlek heeft. Ohef, u zult u zelf in moeilijkheden 'brengenf. De toon van den jongeman was een tikje ts opgewonden en Me Cermiek nam hem «ader zijn saamge- verantwoordelijkheid rusten, als wij ©en groot deel van de bevolking tot heit uiterste laten gaan. Misschien zullen wij hebben te buigen voor de onvermijdelijke krachten". 'Hodges zeide verder o.m.: Men had ge tracht dieper door te dringen in de sterkte en de zwakheid van de industrieel© beweging als geheel, en was tot de conclusie gekomen, dat de vakvereenig'ingsbeweging een vrij nauwkeurige groepeering der vereenigingen was, met slechts het 'belang van één groep in het hart ervan. De kracht der mijnwerkers om te lijdien voor wat hun recht nacht, was een bewonde renswaardige demonstratie, .maar kon met onbepaalden tijd duren. De tijd moest komen, en spoedig, waarop aan deze opoffering een eind zou worden gemaakt. Oook, de leider van de mijnwerkers te Rhondda, in Zuid-Wales, en lid van het hoofdbestuur van het mijnwerkersverbond, heeft verklaard dat de strijd nu een heel ander karakter zou krijgen. Het geheele ver bond zou nu een strijd gaan voeren yoor de socialisatie of nationalisatie van do mijnen. Het moest een strijd worden, die zich recht streeks tegen de regeering richtte. De ver bittering van de mijnwerkers was zco groot, dat, zelfs indien de strijd zou uitloopen op de verplettering van het tegenwoordige stel sel, men geen lust had, om zich verder met de „onmogelijke voorwaarden" in te laten. De werklieden waren nog altijd „vol van het denkbeeld van den nationaien pot, omdat zij1 in nationalisme geloovan". Het was vol komen duidelijk, dat het onmogelijk was, vrede te sluiten met ds mijnindustrie, zoo lang die in particulier bezit-was. Sommige districten, Schotland bijvoorbeeld, stelden zelfs voor, dat indien de mijnwerkers door gebrek verslagen! werden, zij langzaam aan moesten gaan werken om door vermin dering van de productie de steenkoolindu strie tot mislukking te brengen. Persoonlijk geloofde hij niet, dat dit onder het kapita listische stelsel zou gaan. Geen leider, hoe ook zijn eigen opvattingen waren, kon het besluit van de werklieden negeeren. Hij moest dus het besluit uitvoeren of aftreden). Het diende tot niets om te onderhandelen over een regeling, welke geen nationaien loonraad en geen nationale pool omvatte. De Engelsche arbeiders tegen Moskou. Londen, 22 Juni. De arbeiderspartij heeft op haar conferentie te Brlghiton vandaag het voorstel verworpen, oun aan de communisti sche partij toe te staan zich aan te sluiten bij de arbeiderspartij. Het bestuur van de arbeiderspartij bad reeds die toestemming voor een dergelijke aansluiting geweigerd, tenzij de communis ten hun statuten zouden willen aanvaarden. De vandaag ingediende motie gispte op indirecte wijze het bestuur en ©lachte on voorwaardelijke aansluiting. De uitslag van de stemming was overwel digend. Er waren 4.115.000 leden vertegen woordigd, waarvan slechts uit naaim van 224.000 vóór de aansluiting werd gestemd. De loongeschlllen In Engeland. In een bijeenkomst van bankw erkersver- eemigimgeni te Barrow is Maandag het be sluit genomen, om weerstand te bieden' aan de voorstellen tót loonsverlaging. Aan de trokken wenkbrauwen vandaan waar. „U kunt iemand van de positie van mevrouw Atterbury niet door de modder halen, tenzij u er volkomen zeker van bent, dat er wat van die modder aan haar rokken; zal blijvon hangen." I „Wat zou je er van zeggen, als ik haar al i te pakken had? Dat wil zeggen, nog wel niet zoo, dat ik haar 'bij de kladden kan vat ten, maar ik ben toch in verband met haar achter dingen gekomen, die zij moeilijk zal kunnen verklaren en die In verband staan met veel dingen die ons in de laatste vijf jaar een raadsel zijn geweest. Feitelijk aldoor se- der Brooke Hamilton uit Chicago naar mij toekwam: jiji herinnert je die zaak wel?" ,yGoede hemel!" Herbert Ross sdhnok, of hij plotseling een slag had gekregen én zijn stem was schor toen hij fluisterde: „U bedoelt niet, dat mevrouw Atterbury betrokken is in die „Als ik mij niet vergis, is zij de ziel van de heele organisatie. Ik zal dait natuurlijk moeten bewijzen, maar ik bij vrij zeker dat ik dat klaar zal spelen. Niet omdat jij Ida buiten het hek van haar tuin hebt gesnapt of vanwege het meisje „Denk eraan, van Ida ben ik niet volkomen zeker. Ik heb u daarvoor gewaarschuwd," viel de jongeman h'e min de rede, ernaar zijn Chef glimlachte. „Dat weet ik. Ik zou hem binnen het uur bij den kraag kunnen pakken, maar ik wil hem nog wat speelruimte laten. Je weet van dien moord op die vrouw Larne in Denver dezer dagen?" „Natuurlijk. Ze noemden haar de Komeet." „Zij was heelemaal in het oompiot betrok ken enl op het punt om te klikken, toen de „roods" Rathone haar ia eea opwelling vaa besturen van de verschillende vakvereeni- gingen, die bij bet geschil betrokken zijn, werd opgedragen alle stappen te doen, die noodig waren, om de mijnwerkers bij te staan in hun strijd voor de handhaving van een behoorlijken levensstandaard. Het hoofdbestuur van de vakvereeniging van katoenspinners heeft met algemeen© stemmen,' den leden aangeraden de voor waarden aan te nemen, die een week gele den zijn vastgesteld. In de tegenwoordige omstandigheden van het bedrijf was het, ver klaarde het, onmogelijk om betere voorwaar den te bedingen. IERLAND. Londen; 21 Juni. Sinn-Feiners hebben ge vuurd op een auto bij Moydrum (Ierland) die weigerde stil te houden. Een brigade-ge neraal werd gedood. Drie officieren te Clonmel (Tipperary) werden weggevoerd, toen zij naar een tennis maitch gingen. Later werden hun lichamen gevonden in de buurt van Clonmel. Men had hen geblinddoekt en doodgeschoten, Ook een jonge luitenant, die met drie meis jes in een auto bij carriok reed, werd ver moord. Hij werd verwond 'bij het eerste schot en trachtte te vluchten, maar men sleepte hem terug 'in de auto. Aan twee meisjes werd gelast uit te stap pen en het derde werd met een revolver öp de borst gedwongen den officier on zijn aan vallers naar de bergen te chaufleeren, waar hij uit de auto werd gebaald, tegen een muur gezet en doodgeschoten. Een lijkstoet van een vermoorden politie agent is in een hinderlaag van Sinn Feiners gevalen to Newbridga, waarbij een man werd gedood'. In het graafschap Cork hebben gewapende Sinn Feiners geschoten op het kasteel Ber- nard, dat ongeveer geheel werd' verwoest. Het behoorde aan lord Bandon, die daar aan wezig was. Lord Bandon, diie 70 jaar oud is, werd meegevoerd, en men weet miet waar hij is. Gewapend© mannen hebben een dorp bij Roscommon vernield, dat uit vijftig huizen bestond, die op drie na allen zijn verbrand. De opening van het Ulsterparlement Koning Geortge van Engeland heeft, ver gezeld van zijne gemalin, een bezoek ge bracht .aan Ierland ter plechtige opening van het voor het eerst bijeenkomende z.g. noordelijke parlement der graafschappen van Ulster. Er waren voor dit bezoek uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen doch incl dienten hebben zich niet voorgedaan. De koning sprak in zijn openingsrede de h'oop uit dat deze plechtigheid het begin mocht zijn van den terugkeer van een tijd perk van welvaart en vrede in Ierland en dat 'beide partijen de handen ter verzoening zouden uitsteken. Ook sprak de koning het verlangen uit dat bij de opening van het zuidelijke parlement eene gelijke plechtig heid mogelijk zou zijn. De rede van den koning was geheel een uiting van zijn eigen gevoelens inzake de ïersche kwestie, en maakte op allen 'die 'te genwoordig waren een diepen indruk. Feite lijk was de rede tot het geheele ïersche volk gericht en mocht zij tot deze doordringen dan is er hoop, dat het koninklijk bezoek tot den vrede in Ierland zal hebben bijigedra- igen. De berichten uit Balfast, maken alle mei- diner van een bijzonder geestdriftige ont vangst die den hoog© bezoekers werd bereid. Direct na afloop van de plechtigheid werd de terugreis naar Londen aanvaard. RUSLAND. De Mornlngpost verneemt uit Helsingfors, dat de bolsjewiki na langdurige vervolging een bende van 2000 opstandelingen vernie tigd hebben, die onder aanvoering van een vrouwelijk hoofdman Maroessia in de streek van Polzawa opereerde. Maroessia en haar jaloerschheld uit den weg ruimde, maar wij hadden vóór dat gebeurde hare gangen na gegaan in Wyoming en gemerkt dat van haar de draad recht naar de bende aan de North Drive liep. Daarbij komt, dat de Pro fessor te Chicago achter slot en grendel zit. Wij houden hem vast op grond van de Ha- milton-zaak, maar ik zet het onderzoek tegen hem voort en heb een) vermoeden dat hij met de anderen in het complot is. Alles sluit als een bus, en let op mijn woorden, als de zaak rijp is om te handelen, zal het de groot ste -sensatie in jaren worden, mijn jongen!" Mc Cormick stond op, liep om de schrijf tafel heen en legde de hand op den, schou der van den jongeman. „Het ig ni6t mijn ge woonte om tegen mijn helpers te spreken over de zaken, waarin zij niet betrokken zijn, maar ik heb eenigszins het gevoel dat jij van deze zaak meer weet. Je hebt niet open hartig tegen mij willen zijn, maar ik speel open kaart en ik ben) van plan om nog dui delijker te spreken. Als jij bekoord bent door het gezicht met het lidteeken en voor een soort van dolenden ridder wilt spelen, zet dat dan uit je hoofd I Ze zijn allemaal met hetzelfde sop overgoten en het is een) heel schunnig zaakjel" „Ik ik begrijp u niet, meneer." „Omdat je heit niet wilt. Menige goede kerel heeft zich laten lijmen door een vertoon van zoogenaamde onschuld en zijn baantje er mee verspeeld en zijn carrière mee naar de maan geholpen. Als er een andere reden1 is," het gezicht van den Chef werd zichtbaar harder, „als de financieel© hulpmiddelen van die mevrouw Atterbury je een rad voor jè oogen gedraaid hebben, denk er dan aan, dat je iets verkoopt, dat je niet terug kunt koopea, Velen vaa «na denken dat wij voor staf werden gevangen gentomen. Maroessia is 's nachts doogescboten. Een ander slachtoffer van de bolsjewiki is Miller, die president van de sowjet-repu bliek van Tauris was. Hij werd to Koerak doodgeschoten. VEREENIGDE STATEN. Geheimzinnig verdwijnen van schepen. De Londensche „Daily Ghronicle" ver neemt uit New-York, dat de regeering pogin gen doet om een verklaring te vinden van het geheimzinnig verdwijnen van drie Ame- rikaansche stoomschepen bij de Atlantische kust en de zonderlinge omstandigheden, waaronder men vele maanden geleden den schoener „Carroll E. Deering" gestrand vond op de Diamand-banken naar Noord-Oarolina. Alle zeilen waren geheschen; de eettafels waren voor den maaltijd gereed, doch ds kapitein en de bemanning van twaalf perso nen werden vermist. Geen spoor van eenig lid der bemanning werd gevonden. Een flesch spoelde aan land, die een briefje be vatte, naar het heet geschreven door den stuurman van den schoener, waarin men las: „Een met olie gestookt tankschip of onder zeeër hield ons aan en heeft de bemanning in ketenen gezet." De verdwijning van drie andere schepen; een in de nabijheid van banken, noopten de regeering in deze zaak handelend op te tredeni Verondersteld wordt dat hier sprake is van zeerooverij door bolsjewisten. De regeering heeft de consulaire ambtenaren in édle ha vens der wereld opgedragen te letten op ver miste schepen of Leden van de gevangen ge nomen bemanningen. Harding en de ontwapening. De Times verneemt van zijn correspon dent ite Washington, dat naar deze ver nam het volgende de opvatting weergeeft van het bewind van Harding ten opzichte van het ontwapeningsvraagstuk. In de eer ste plaats is men niet van oordeel dat het hiuidige oogenbllk nu de wereld in een algemeenien staat van politieke aarzeling verkeert 'gunstig is voor een wereldcon ferentie over ontwapening. In de tweede plaats maakt het fedt diaf de marinaétrijdkrachten van Engeland, de Ver. Staten en Japan tezamen feitelijk het mono polie hebben, het theoretisch mogelijk, en pradtiscih gewemsdht, dat zij tot een over eenstemming komen. Want dat zou, meer dan iets anders, er toe strekken da vrede in die wereld te verzekeren. In de derde plaats beschouwt daarom de regeering het denkbeeld van een schikking tusschen de drie mogendheden over een beperking dar bewapeningen met een gun stig oog. In de vierde plaats gelooft men, dat geen formaele -oonferenltie behoort te worden saamgeroepen alvorens tusschen de 'betrok ken mogendheden informeel overleg is ge pleegd. BINNENLAND. De kabinetscrisis. Het „Hbl." meent te weten, dat de leiders der rechtsche fracties, die bij de Koningin zijn geweest, de reconstructie van het kabinet in de fracties zullen bespreken. Daarna zul len de heeren pas hun eigenlijk advies aan de Koningin uitbrengen. Volgens 'het Oentr. zou bij reconstructie van het ministerie het voornemen bestaan, aan de voorgenomen Grondwetsherziening een meer beparkt karakter te geven. Geen opheffing van het processie-verbod. De Telegraaf meldt, dat wanneer het ka binet Ruys wordt gereconstrueerd en de Grondwetsherziening wordt behandeld, de voorgestelde opheffing van het processiever bod zoo goed als zeker zal worden! terugge nomen. Ingezonden mededeeling. Een gezonden eetlnst geenj geld zullen zwichten, vóór het aanbod ons gedaan wordt. Ik geef je een kans, vóór de zaak haar beslag krijgt." „Omkooperij I" Ross stond als versteend en Mc Oormick bestudeerde hem met bijna va derlijke bezorgdheid. Ten slotte herstelde de jongeman zioh èn zeide vastberaden: „Nu heb ik nog maar een ding te zeggen, mijn beer. Tenzij u mij terugroept, zal ik de zaak van madame Dumois tot een eind brengen, en» ik zal het meisje vinden als zij boven den grond is. Ik geloof niet, dat u u een zaak kunt herinneren, die ik heb laten varen, en waarin ik mijn fiasco heb erkend. Is de zaak afgeloopen, dan heb ik er genoeg van: ik zal dian mijn ontslag bij u indienen en het beroep voorgoed vaarwel zeggent" „Het spijt mij," merkte Mc Oormick een voudig op, maar zijn gezicht drukte een diepe teleurstelling uit. „Ik heb als man te genover man gesproken en lk dacht niet dat je deze richting uit zoudt gaan. Als je je niets te verwijten hebt, Ross, bewijs dat dan in Gods naam! Wat je ontslag betreft, daar zullen wij later over spreken. Ik zal de eer ste zijn, om mijn verontschuldiging aan te bieden; als ik je verkeerd beoordeeld heb, maar je moet het mtf toonen. Ga «r nu op uit en doe je best." Werdt Twvoïgd. i COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1,50; fr. p. p, binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57', f 0,75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25.11.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 et. Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bi. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4'ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. fan geheim verdrag tusschen Polen en Frankrijk. De reden van de samenwerking tusschen Franschen en Polen In Opper-Sllezlë. ISABEL OSTRANDER. 47) Hoelz. SPOORSTRAAT 40 Tel. Interc. 46, Is het goedkoopste adres voor ver huizingen binnen, zoowel als bulten de stad, door vlugge bediening, prima materieel en uiterst lage prijs. Gaat U verhuizen Neemt de proef. verwekken Foster's Maagpiil-en, welke zorg dragen vuor behoorlijk" vloeiing der gal en afvoer der opgehoopte stoffen. Prijs f 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1