NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Bericht! Mevrouw Atterbury'; Secretaresse No. 5420 DINSDAG 28 JUNI 1921 49e JAARGANG Zij, die zich vanaf heden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 JULI GRATIS. BUITENLAND. OPPER-SILEZIE. De onderhandelingen tusschen de Entente en de oommissie van twaalf over het ontrui mingsplan van generaal Höfer duren nog steeds voort. Reeds werd gemeld, dat overeenstemming was "bereikt, doch volgens een 'bericht uit Breslau waren de onderhandelingen nog niet afgeloopen, omdat generaal Lerond nog ver- Schillende bezwaren in het belang van de Polen maakte en een overeenstemming tus schen de Duitsche commissie en Korfanty nog .niet was bereikt. Inmiddels wordt er weer gevochten. Hoewel nadere bijzonderhe den nog niet bekend zijn, weet men, dat ten zuiden van Kosel een hevig gevecht tusschen Italiaansche troepen en Pooische opstande lingen heeft plaats gehad. De Italianen zijn dan ook zeer sceptisch ten aanzien van de vraag of een bevel tot ontruiming zal worden opgevolgd. Volgens den correspondent van de „Lokal Anzeiger" te Lugaino meldt de „Corriere della Sera" uit Oppeln: Men is ernstig bezorgd over de ten uitvoerlegging van de overeen komst. Alles hangt er van af hoe de benden zich zullen gedragen en of de Pooische lei ders van goeden wil zijn. Tot dusver ont breekt hiervoor ieder bewijs. Integendeel, men weet, dat Korfanty een nieuwe militie- op lokale basis organiseert, die niet in het minst zich van de. oude opstandelingenforma ties onderscheidt. Overal worden geheime wapenvoorraden gevormd en den buige. s geld afgeperst om terreurdngen te or. a. - aoerbn. Onder zulke omstandigheden is het moeil Jk aan een succes van de overeenkomst te gelooven. Tot zoover de „Corriere della Sera". Over de houding van de Polen komen ook weer de tegenstrijdige berichten voor. Zoo wordt ge meld, 'dat zelfs de Polen zich er van hebben overtuigd, dat voor de ontploffing van mu nitie te Rybnick de Duitschers niet aanspra kelijk zijn, terwijl de „Lokal Anzeiger" een telegram bevat, 'waarin wordt gezegd', dat de Polen, omdat zij zeggen, dat de Duitschers schuld hebben aan de explosie, een schatting van 17 millioen mark den Duitschen kooplie den hebben opgelegd. Zij hebben 5 van de meest welgestelde kooplieden gevangen be nomen en dreigen dezen te zullen doodschie ten voor het geval de geëlsohte 17 millioen mark vanavond 6 uur nog 'niet zijn betaald. De ontruiming. Oppeln, 27 Juni. Na langdurige onderhan delingen toekende Höfer Zondag de overeen komst Inzake de ontruiming der door de Duitschers bezette zone ln Opper-Silezië vol gens het plan der intergeall. commissie, dat door de Pooische insurgenten reeds is aan vaard. Op het laatste oogenblik wierp Höfer nog nieuwe bezwaren op en eerst na herhaald aandringen der commissie op onderteekening gaf hij toe. ENGELAND. De mljnwerkemtaklng. Vooriooplge overeenstemming bereikt Londen, 27 Juni. De mijneigenaars en mijn werkers zijn voorloopig tot overeenstem ming gekomen om het werk op 4 Juli te her vatten. FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 20 Intero, Telefoon 50 Po»t-Giror»kariin« No, 10000, De Engelsche spoorwegbeambten. Wegens de vermindering van de kosten van het leven, zijn de loonen van de spoor wegbeambten automatisch verlaagd met 5 shillings in de week. Ds droogte. Vrijdag was het in Engeland de 188ste dag zonder regen sedert Januari. Voor het eerst sedert 1840 is aan het me teorologisch instituut van Greenwich in het tijdvak van negen maanden van het begin van den herfst tot het begin van den zomer een regenval opgeteekend, die minder was dan 10 Eng. duim. (1 Eng. d. 21/» c.M.) De waterraad van Londen berekent het tekort aan water op 20 millioen gallons (1 gallon 4.54 L.) daags. De Theems komt lager en lager te staan en hare zijrivieren drogen op. De waterraad van Londen mag niet meer dan 180 millioen gallons uit de Theems nemen, wanneer de hoeveelheid, die op een dag bij Teddington over dien keerdam stroomt, beneden de 200 millioen gallons blijft. Dit is al ©enigen tijd het geval ge weest, maar het waterschap van de Theems heeft den waterraad bij uitzondering ver gund om 180 mil-lloen gallons daags te ge Pruiken. Duikbooten als doelwit. Evenals de Amerikaansche regeering, heeft ook de Engelsche regeering besloten, ter voortzetting van de experimenten, die met verscheidene types verouderde oorlogsche pen zijn genomen, te Cardiff een aantal vroegere Duitsche duikbooten in gereedheid te doen brengen ten dienste van de Engel sche vloot. Deze duikbooten zullen worden blootgesteld 'aan verschillende soorten aan vallen. De .proefnemingen zullen plaats heb ben ln het Engelsche Kanaal op een nader vast te stellen datum. Vrouwen btf het leger. De Engelsche oorlogsraad heeft verklaard, dat het voor het oogenblik niet gewenscht is een reservecorps van vrouwen in het le ger op te richten. Niettemin zal een plan ontworpen worden om de diensten van vrouwen beschikbaar te hebben In het leger, wanneer de noodzakelijkheid zich daartoe mocht voordoen en zulks op den voet van hetgeen gedurende den oorlog door vrouwen werd verricht. Aardschokken ln Devonshlre. De „Daily Chron." meldt dat Donderdag avond te Ilfraoombe ln Noord-Devonshire aardsohokken zijn gevoeld. Luid gerommel kwam uit de richting van de zee en de rui ten in de stad rinkelden. De schokken waren het meest melkbaar langs de kust tusschen Snorte Poin en Lynton. IERLAND. Een brief van Lloyd George aan de Valera, Lloyd George heeft een schrijven gezon den aan De Valera, den president der Ier- sche republiek, waarin gezegd wordt, dat de regeering wenscht dat het beroep van dien koning op tegemoetkoming n'et vruchteloos zal zijn, zij noodigt derhalve De Valera en zijn collega's uit, om naar Londen te komen, waarheen hun een vrijgeleide zal worden verleend, en met den premier van Noord- Ierland Sir James Graig de mogelijkheid van een bjj'legging van het conflict na te gaan. Londen, 27 Junil. De Dublirnsohe cor respondent van de „Times" meldt, dat de brief van den eerstte-minister aan de twee ■Iersche leiders „het geheele aangezicht van den politieken1 toestand gewijzigd heeft". Er 'is vandaag een overgang van iets, dat heel veel op wanhoop leek, tot een toestand van innige opluchting en levendige hoop. Het Iersche publiek van alle klassen weigert te gelooven, dat de uitnoodiging afgewezen zal worden. De redevoeringen, die pas in de ver- 49) Ja er nooit Iets gebeurd, niets gezegd ol voorgesteld door mevrouw Atterbury of haar vrienden dat u den indruk heeft gegeven, dat er Iets aan de hand was, dat u niet kon begrijpen? Denk eens 'goed, juffrouw Shawl U bent niet dom; stellig moet u wel eens een vermoeden van de waarheid gehad hebben." „Ik kan u gemakkelijk aan een andere be trekking helpen", drong hij aan. „U zult er niet minder door worden. Deze vrouw moet u koud laten; stellig zoudt u deze positie toch wel willen laten varen voor een betere be trekking „Niets zou aiij tuinen bewegen van me- vieuw Atterbuzf weg te gaai." Bettf sprak met kalme beslistheid, maar over haar ge zicht was die harde, sluwe uitdrukking ge gleden, die er de openhartige bekoring aan ontnam en een plotselinge, hartstochtelijke vastberadenheid blonk uit haar oogen. Het was maar kort geweest, maar Herbert Ross had de beteekenis ervan meenen) te begrijpen en zijn sluimerende argwaan was nu ten volle in hem gewekt. „Ze zijn allen met hetzelfde sop overgo ten." De Chef had met een wijsheid gespro ken, die geen jeugdig enthousiasme had kun nen wegredeneeren, en Ross kreeg een ge voel of zijn hart van lood was geworden. „Dan heb ik niets moer te zeggen. Ik heb u gewaarschuwd, ik heb imijn uiterste best gedaan, om u te beschermen, maar als u moedwillig weigert, om naar mij te, luisteren, moet u de gevolgen drageit" Zijn stem beef de ondanks hemzelf en hij riep met bitteren wrevel. „U moet het een of andere wanhopige eigen doel nastreven 1 Als u geen handelend medeplichtige van die vrouw bent, wek: ver borgen doel houdt u dan vast in dat huis, welke gemeenschappelijke band vereenigt u met die lieden? Wie bent u, wat h§bt u ge daan, dat anderen jacht op u maken, en wat doet u op het oogenblik?" Het meisje werd even zoo wit als een doek, maar haar oogen fonkelden dadelijk daarop dreigend en zij richtte zich in haar volle lengte voor hem op. „Ik heb geduldig geluisterd naar uw va gen melodramatisohen uitval tegen mijn meesteres en haar vrienden, maar u bent veel te ver gegaan, mijnheer Ross, toen u uw dwaze beschuldigingen tot mij uitbreidde! U hebt mij gevolgd, mij bespied, maar deze laatste beleediging ia te veel om te dulden! De moet u vragen, ©m mij niet mee* lastig gadering van het Noordelijke parlement zijn gehouden, openbaren een oprechten wensch naar een regeling. De Britsche regeering heeft nu de Valera erkend als verkozen lei der van het nationalistische Ierland' en hij heeft geen verontschuldiging oan het feit te negeeren, dat een afwijzing door hem van 's Koninigs beroep en de toenadering van den eerste-minister Zaid-Ierland in een allerern stigst militair oonflict zou wikkelen. Te Dublin vermoedt men thans, dat de Valera met verscheidene van zijn collega's de Londensche conferentie zal bijwonen, het kabinet zal uitnoodigen zijn maximum-con cessies te noemen in geval van ©en vrede en, indien die voorstellen loskomen, ze aan Dail Eireann zal voorleggen. Indllen dan alles goed gaat, zou een militaire wapenstilstand' ge regeld worden, en zouden de voorwaarden voor een oplossing op den grondslag van het regeeringsaanbod besproken worden in een gemeenschappelijke vergadering van het Noordelijke parlement en de gekozen verte genwoordigers van Zuid-Ierland. De „Morning Post" alleen verwerpt de mogelijkheid' van vrede en veiMaart, dat de Valera op zichzelf niets (beteekent, maar zijn macht te danken heeft aan de geheime orga nisatie, waarvan hij agent of werktuig Is. Sinn-Feinera hebben twee ongewapende manschappen van de politie in een van de drukste straten van Dublin vermoord. De moordenaars zijn ontsnapt. Uit Melbourne wordt gemeld, dat het con gres van de Australische 'arbeiderspartij een motie heeft aangenomen, waarbij het begin sel van zelfbeschikking voor Ierland ten volle wordt goedgekeurd en verlangd wordt, dat de Engelsche troepen daar teruggetrokken worden. Londen, 26 Juni. Vier 'gewapende man nen zijn vanavond de eetzaal van het Mayfair Hotel te Dublin binnengedrongen en schoten er op twee officieren van de politie met hun vrouwen, die er zaten. Een werd gedood, de ander zwaar gewond. Er is niemand in hech tenis genomen. DUITS CHL AND. De ontwapening. Aangezien de ln het ultimatum gestelde termijn voor de ontbinding der verboden iml litalre organisaties op 80 Juni afloopt, heeft de rijksregeering thans een officieel© veror dening uitgevaardigd nopens de ontbinding der Einwohneren in Beieren, de Orts- en Gremzwehren in Oost-Pruisen en de organl satle-Esh&rlch. Met ingang van den dag, waarop deze be kendmaking officieel wordt gepubliceerd, hetgeen Maandag in het Relchsgeseteblett geschiedt, zijn genoemde organisaties ont bonden. Haar inschrijving ln het register moet van ambtswege worden geannuleerd. Deelneming aan de ontbonden organisaties is strafbaar. De laatste Zeppelin. Berlijn, 27 'Juni. Het laatste Duitsche luchtschip „Bodensee" zal morgen aan Italië worden uitgeleverd. Duitschland bezit dan 'geen enkele Zeppelin meer. De mijnramp te Herne. In mijnwerkerskringeni slaat men weinig te vallen. Laat mij voorbij, alstublieft!" Hij deed bijna werktuigelijk even een stap achteruit, toen zij met opgeheven hoofd langs hem heen en de laan af liep. Zijn oog volgde haar tot zij binnen het hooge ijzeren hek ver dween, zijn gedachten waren een warreling van tegenstrijdige opwellingen. Het licht, dat bij hun ontmoeting even' in 'haar oogen had geblonken en daarna zoo snel was gedoofd, haar weigering van de aan geboden hand, de houding van hooghartige afwijzing, die zij bewaard had, tot zij in het nauw gedreven was en daarna haar geveins de naïve onschuld waaruit waren die wis selende stemmingen te verklaren? Zij had wanhopige moeite gedaan, om zijn argwaan te ontwapenen, enl toen dat niet lukte, had zij hem met hartstochtelijke uittarting be jegend. Als zij onschuldig was aan opzettelijke, vrijwillige medeplichtigheid aan de kuipe rijen van mevrouw Atterbury, zou een meisje in haar positie dan niet met blijdschap de gelegenheid hebben aangegrepen om uit zulk een toestand te komen? Zij moest meer dan een werktuig zijn, enl todh Het kon niet waar zijn! Haar gevoelige ge zichtje, pikant ondanks het lidteeken, kwam hem voor den geest. Haar heldere vaste oogen schenen zijn eigen oogen te zoeken, trotsch en toch jammerlijk smeekend. Hij moest ln haar gelooven 1 Ondanks derf schijn die voor leder ander een overtuigend bewijs zou geweest zijn, moest hij tot het einde toe vertrouwen in haar stellen. Maar waarom zou hij het bewijs wraken, terwijl ledereen het zou aanvaard hebben? Waarom zou hij in haar gelooven? Wat was zij voor hem, dat hjj moest worstelen om haar te verdedigen tegen alle rede in, waas- geloof aan de uitkomst van het voorloopig onderzoek naar de oorzaak van de ontplof fing ln de schacht van Mont Cenfts. Voor het vermoeden, dat iemand ln strijd met de voor schriften een dynamletpatroon heeft laten ontploffen pleit alleen, dat een mijnwerker kort voor oe ramp een knal heeft gehoord dde geleek op het springen van zulk een pa troon. Dat is inderdaad een! heel zwakke aan wijzing. Over de vondst van een lamp, die alleen de kolenschleterg gebruiken, vinden we niets meer vermeld. In de Freihelt dringt nu „een deskundige" aan op een ernstig onderzoek naar de ver diensten en nadoelen van de electrisohe mijn lamp. Als verdienste geldt, dat ze het gevaar van ontploffingen volstrekt uitsluit, maar of dit zoo is, is na het gebeurde althans hoogst twijfelachtig. Vaststaat echter, dat de oude, nu afgeschafte benzinelanmp een groot voor deel had: zij waarschuwde de mijnwerkeons als er gevaar van verregaande verontreini ging der lucht dreigde. Dat doet de electri sohe lamp niet en daarom waren de mijn werkers met de ruil mlaar matig ingenomen Zij zullen het nog minder zijn, nu hun ge loof aan de voordeelen van de electrisohe lamp is geschokt. Brand ln het bezette gebied. In den nacht van 24 op 26 Juni is een groote brand uitgebroken in het Amerikaan sche centraal-depot te Bendorf, waardoor groote voorraden, pakhuizen en kazernes zijn vernield. Gelukkig konden spoorwagens met brandbare stoffen nog bijtijds in veilig heid worden gebracht. Aangezien de brand weer den brand niet meester kon worden, werden tweeduizend Amerikaansche solda ten ter hulpverleening naar de plaats des on- hells gezonden. Eerst tegen den morgen too-n het vuur worden beperkt. Volgens de Echo dü Rhin bedraagt de schade verschelden millioenen dollar. FRANKRIJK. Loonsverlaging. De commissie, bestaande uit een gelijk aan tal vertegenwoordigers van reeders-en zee lieden heeft besloten de loonen van de Inge schrevenen bij de marine te verlagen, daar ten gevolge van den achtuursdag, die ner gens zooals ln Frankrijk voor deze arbeiders ongerept wordt toegepast, veel werkloosheid heerscht. De zeelieden stemden hiermee in uit solidariteit jegens hun wenklooze kame raden en om zoowel Frankrijks maritieme industrie als zijn koopvaardij te steunen. Een ernstig spoorwegongeluk. Zaterdag is de sneltrein Rijssel—Parijs, die om 1 u. 40 min. uit Rijssel vertrok, te Beaucourt Hamel bij Albert, ontspoord. De vier laatste wagens, die bestonden uit drie wagons en een ibagegewagen, liepen van de rails; de eerste wagen viel onderstboven, met het gevolg, dat de drie andere ertegen op botsten. Men heeft 28 dooden en de dertig gewon den te voorschijn gebracht. OOSTENRIJK. Een „woekergeneraal". In den Nationalen Raad is een interpella tie van de Groot-Duitschers ingediend naar aanleiding vanl door de tegen den gewezen voorzitter van de Italiaansche wapenstilstandcommissie te Weenen, gene raal Legre en vier zijner officeren inge diende aanklacht wegens groote verduiste ringen, bedriegerijen, levensmildidelensmok- kelarlj en woeker. Zij hadden door den ver koop van gedeeltelijk reeds bedorven Ita liaansche conserven aan de arme, uitgehon gerde Weeners honderden millioenen ver diend. De regeering verzocht van Italië met kracht 'schadevergoeding en voorbeeldige bestraffing van den „woëker-generaal" en zijn spitsbroeders te eisahen. voor geem redenen bestonden? Opeens kwam er een zelfopenbaring en zijn hart gaf een bons toen hij ten slotte be sefte wat er achter zijn weifeling school en waarom hij de gewetensbezwaren opzij had f ezet, die hij totdusver in zijn loopbaan ge- ad had. Onverschllig of zij plannen smeedde of dupe was, misdadig of slachtoffer van de omstandigheden hij hield van haar! Haar veiligheid' was hem meer waard dan zijn beroepseer, enl al was zij een avonturier ster van de ergste soort, hij zou haar be schermen als hij kon, zelfs tegen een heele wereld! Toen Ross zich omkeerde, raakte zijn voet Iets zachts op het plaveisel aan en toen hij ernaar keek zag hij een verdraaid lapje peau de suède liggen. Een oogenblik keek hij er naar met een gezicht, waarop allerlei aan doeningen; met elkaar worstelden. Daarna bukte hij met een gebaar, dat bijna een lief- koozing was, raapte den kleinen handschoen op en stapte snel voort. Betty was intusschen naar het huls toege gaan. In haar ooren klonk nog een zin, dien hij zich had laten ontvallen: „Wat hebt u gedaan, dat anderen! jacht op u maken?" On danks haar vrees over hetgeen hij had laten blijken van wat hij wist van de zaken van haar meesteres en de rol, die zij daarin ge speeld had, had die zin een vreemd en on verklaarbaar gevoel van warmte ln haar bin nenste gebracht. Zij werd bij haar thuiskomst rauwelijks uit haar gemijmer gewekt. Mevrouw Atter bury kwam haar bij de deur tegemoet en een ilik op het strakke, dreigende gezicht deed Betty ijzen, toen zij den stillen wenk gehoor zaamde en haar meesteres naar de biblio theek volgde. TURKIJE. Een nederlaag der Grieken. Konstantinopel, 27 Juni. De Grieken zijn Vrijdag bij Adabasar en Sahanja (ln het N.W. van Klein-Azië) verslagen en moesten zich terugtrekken op Iamidt, dat de Turken Vrijdagavond moeten bezet hebben. De gealli eerde onderdanen zullen door Brltsehe krui sers worden geëvacueerd. VEREENIGDE STATEN. Vliegmachine en torpedojager contra duikboot. Op het oogenblik worden onder de kust van Virginië een reeks oefeningèn gehou den, die worden geleid door het departement voor luchtdienst en waarbij verscheidene vroegere Duitsohe duikbooten en torpedoja gers en één dreadnought worden gebruikt als doelwit, met t doel, de weerstandskracht van op het water varende schepen tegen aanval len uit de lucht vast te stellen. Totnogtoe hebben de manoeuvres, die worden bijge woond door een groot aantal Congresleden en vertegenwoordigers der pers, zich ont wikkeld tot een wedstrijd tusschen vliegma chines en torpedojagers tot het ln den grond boren van duikbooten en gaan volgens den oorresponidient van de „Times" de vliegers met de eer strijken, die de duikboot „U 117" met 12 bommen in 16 minuten tot zinken hebben gebracht; terwijl een divisie van vijf torpedojagers, die een 'kleinere duikboot met kanonvuur aanvielen, 24 minuten noodig hadden om haar tot zinken te brengen en daarvoor 40 projectielen gebruikten. Deze proefnemingen hebben plaata op M mijl van de kust. De vliegmachines moeten van thet land af vliegen om de plaats der duikbooten vast te stellen, nadat Inlichtin gen zijn verstifekt omtrent haar posities. De manoeuvres zullen nog een maand du ren en eindigen met een aanval uit de lucht op het vroegere Duitsche slagschip „Ost Friesland" en het oude Amerikaansche slag schip „Iowa", dat zich met volle kracht eleo» trisch bestuurd zal voortbewegen. Op de manoeuvres is een donkere scha duw geworpen door den dood van 22 officie ren en mannen, die hun leven hebben ver loren bij; een reeks ongelukken, waarvan en kele plaats h-adden gedurende de voorberei ding van de manoeuvres. Ingezonden mededeellng. WATERZUCHT EN DE NIEREN. Waterzucht is een ophooping van water in het lichaam, doordat de nieren niet in staat waren om het af te voeren. Het is niet een ziekte op zich zelf, maar een verschijnsel van een organische ziekte. Of gebrekkige nieren, of een hartkwaal kunnen de oorzaak zijn, dodh daar nierkwalen zoo vaak het hart aantasten, zijn gewoonlijk de nieren schuldig. 's Morgens optredende verschijnselen van waterzucht (pafferighedd onder de oogen en ln het gezicht) wijzen op een nieraandloening. Zwellingen van de voeten en honden na In spanning, vooral 's avonds, kunnen aaatoo- nen, dat het hart is aangedaan. Dikwijls treedt waterzucht door nier zwalkte tijdens zwangerschap op. Dit wordt ver klaard door het feit, dat de nieren dan meer bloed te filtreeren hebben. Deze overspan ning kan de nieren verzwakken. Andere indirecte oorzaken van waterzucht zijn bloedarmoede, overwerking en zorgen. In verwaarloosde gevallen kunnen de bee- nen en het lichaam enorm opzwellen, en de buik, de bomt en de hersenen worden aan gedaan. Heete luchtbeden zijn nuttig, doordat zij de (huddporiëm openen en reinigen, en gere gelde stoelgang is noodzakelijk. Deze beide voorzorgen verlichten het werk van de nie ren. Maar gebruik om deze organen te hel pen en te versterken Poster's Rugpijn Nie ren Pillen. Duizenden zijn blijvend gebeterd door dit speciale niergeneesmiddel. Te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstr. 03, f 1,75 per doos. Mevrouw Atteibury deed de deur toe en ging voor haar staan. „Waar hen je geweest?" Er was iets drei gends in haar toon, maar het meisje deed, alsof zij dat niet merkte. „Tk 'ben gaan wandelen. U heeft mij daar voor vergunning gegeven, mevrouw." „Wie is de jongeman met wien je hebt ge praat?" üBetty zette haar oogen wijd open. „Dat weet ik niet". Haar hand was naar haar borst toe gegaan en toevallig raakten haar ■vingers de broche aan, die zij droeg. Met een plotselinge ingeving voegde zij er bij: „Ik had mijn scarabee verloren en hij had die gevonden en kwaim haar mij brengen. Ik heb hem natuurlijk bedankt." Mevrouw Atterbury aarzelde. Zij keek het meisje scherp in de oogen. „Heb je geen 'gesprek met hem aange knoopt? Heeft hij je geen persoonlijke din gen gevraagd, je niet trachten uit te hoo- ren?" De boosheid had plaats gemaakt voor een voorzichtige terughouding, en Betty trok dadelijk partij van de aarzeling. „Stellig niet!" Haar toon was een en al gekwetste trots en wrevel. „Het is mijn ge woonte niet, om zoo maar met iedereen ken nis te maken. Als ik dien indruk op u ge maakt heb, mevrouw Atterbury, spijt het mij zeer Wordt vsrvolad. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersohe Courant f 1.50; tr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indlö p, zoepoat f 2.00; id. p, mail en overig© landen 4,20, Zondiurehlnd re»p, f 0,57', f 0,75, I 0,85, f 1.25, Modeblad rwp, f 0.05, f 1,25.11,26, i 1,00 Loh« nummer» der Courant 4 ct„ fr, p, p, 0 et, ADVERTENTIEN 20 ot, p, regel (saljard), Ingw, raeded, (kolombr. al» redae. tek«t) 00 ot, Kleine adv, (gevr,, to koop, te huiur) v, 1—4 reg, 50 et, elke regel meer 10 et, bij vooruitb, (adre» i Bur, v, d, bl, en met br, onder no, 10 et, p, adv, extra), Bew,-no, 4 et, Alle prijzen tijd, verh. met 10% papUrduurtotowi, logezonden mededeeling. wordt door 21.000 artsen erkend als het beste versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam. „Mijnheer Ross, u weigert ronduit le spre ken en ik kan niet begrijpen waar u op zin speelt, maar ik kan merken, dat het u wer kelijk ernst is en dat er ergens een afschu welijk misverstand moet heerschen. De vrien den van mevrouw Atterbury zijn menschel? van de wereld, geleerde mannen en geestige vrouwen, wier omgang voor een meisje als ik opvoedend en aangenaam is. Geloof mij, u verkeert onder een onzinnige zinsbegoo cheling! Ik ben heel gelukkig in mijn positie en zou er niet aan denken haar op te geven, en dan nog zonder reden."

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1