Timmerwerk HH.Militairen derZeemacht! OPENBARE VERGADERING VOOR DE TROPEN: Sandalen, Muilen en Witte Schoenen W. MEIJER, gep. Schoenmaker K.N.M. Adverientiën. LEGER DES HEILS LICHTING 1921. ADVERTEERT in de Heldersche Courant. Stms wordt berispt De verdwenen Amerlkaansche schepen. KORTE BERICHTEN. LUCHTVAART. De kabinetscrisis. De reis der Koningin uitgesteld. De Prins te Delfzijl. J. G. van Kuljkhof. t Prijsdaling. Uit het mijndlstrlct. Kindertransporten. Demonteeren van mijnen. Antl-mllltarlstlsche betooging. Chr. Jongel. Ver. „Spreuken 9, v«. 10a". Afd. N. J. V. Bezoek van H.M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden. DINSDAG 12 JUL11921 Land- en Polder bemaling. P. POLDERMAN, Je adressen voor SOLIED en GOEDKOOP J. DE LA HOUSSAYE, C. WEGMAN, D. DE ZEE, ALLES OP MAAT v. GALENSTRAAT 27a, hoek Wilhelminastr. De minister van marine, Denfoy, heeft een publieke berisping toegediend aan admiraal Sims voor de anglofiele speech, te Londen door den admiraal gehouden. Denby zeide dat, hoewel hij de toediening der berisping zeer betreurde, deze toch onmogelijk achter wege kon worden gelaten. Het dept. van ma rine betuigde zijn krachtige, onvoorwaarde lijke afkeuring van Sims' optreden, die op nieuw een hoogst onbehoorlijke rede in het buitenland had gehouden. Sims gaf zijn leedwezen erover te kennen dat hij. het departement last had veroor zaakt De inspectie van de scheepvaart wijt het verdwijnen van twintig schepen sinds 1 Ja nuari niet aan z.g. bolsjewistische complotten. Waarschijnlijk zijn zij in zwaar weer vergaan. Onder de schepen, die in verband hiermee veel genoemd waren, was de „Carroll A. Dee ring", welk schip, zonder één levende ziel aan boord, gestrand en als een wrak was aan getroffen op de Diamond Shoal. Lloyds geeft nu over „het mysterie van de Oairroll A. Deering" de volgende nadere bij zonderheden en mogelijke ophelderingen: De „Carroll A. Deering" was een vyflmast- soboener van 2114 ton bruto, gebouwd in 1919. Den 4den Dec. 1920 verliet de C. A. D. Rio de Janeiro, met Norfolk (Vlrginië) als plaats van .bestemming. In (het begin van Ja nuari deed zij Baibados aan en op 1 Febr. zonden Lloyd's agenten te Baltimore een telegram, behelzende, dat het schip als vol slagen wrak vastzat hij Kaap Hatteras. Latere berichten meldden, dat toen zij vast aan den grond werd aangetroffen op den Zuidwest hoek van de Diamond-Shoail, het schip alle zeilen op had. De 'booten werden vermist en het had er allen schijn van, dat de C. A. D. overhaast was verlaten door gezagvoerder en bemanning. Later in de maand kwam bericht, dat het schip bezig was uit elkaar te vallen. Een mogelijke verklaring van het geheim is, dat de bemanning der „Carroll A. Dee ring" haar schip had verlaten gedurende het zware weer, dat er einde Januari en begin Februari was geweest aan de Atlalntische kust van de Ver. Staten en dat zij was opgepikt door het Ameriikaansche s.s. „Hewitt". Dit vaartuig verliet Sabine (in Texas) op 20 Ja nuari, met bestemming naar Boston en was op 25 Januari gesignaleerd op 222 mijl be noorden Jupiiter (Florida). Zij (moet dus onge veer 27 Januari in de buurt zijn geweest van de Diamond Shoal en bet is mogelijk, dat zij de bemanning van de „Carroll A. Deering" aan boord' had, toen zij zélf verging. De „He witt" werd op 16 Maart op "lloyds aangeplakt als vermist, en zij was het eenige vaartuig, dat in dien tijd in de buurt van Kaap Hatteras als vermist werd- opgegeven. Op Lloyds hecht men1 geen gewicht aan het bericht uit Washington, dat een flesoh is op- gevischt, waarin zich het bericht bevond, dat de „Carroll A. Doering" op zee was aange houden door een torpedobootjager, die de bemanning gevankelijk had aan boord geno men. De ervaring van vele jaren heeft ge leerd-, dat zulke 'berichten bijna altijd „grap pen" zijn. Met dat al is men odk na deze verklaring en poging tot uitlegging van Lloyds feite lijk nog even ver als tevoren. Men weet abso luut niet wat er van de bemanning der „Car roll A. Deering" is geworden, en men- weet ook niets omtrent het lot van talrijke andere ter hoogte van Kaap Hatteras op mysterieuze wijze verdwenen schepen. De imeening dat de verdwenen schepen in een storm zouden zijn vergaan, wordt be streden door admiraal Wilton die opmerkt, dat de schepen niet het slachtoffer geweest 'bunnen zijn van stormen met het oog op de omstandigheden, dat de „Carrol Deering" op het strand is geloopen, terwijl het schip in het bezit was van al zijn zeilen en de ge heels bemanning verdwenen was. Hij be grijpt niet, dat de kapitein van het schip nooit is teruggevonden en kan niet aanne men dat de geheele bemanning in stormweer omkomt en geen enkel spoor nalaat. Hij wijst e<r vender op dat in den nacht van 31 Ja nuari, toen het schip aan den grond liep, het helder weer was en er weinig wind stond. De Shipplng Board. Als een afschrikwekkend staaltje van ex ploitatie dioor den Staat, en van bewindvoe ring in een mercantiel bedrijf door ambte naren, moge de Shipplng Board gelden, welk lichaam blijkens een uitlating door den nieuwbenoemden directeur Lasker „het reus- achtigste handelswrak is, dat de wereld ooit gekend heeft". Wel heeft het lichaam nog vorderingen uitstaan ter waarde van 300 mil- lioen dollars, maar er is een manndeüjksch te kort op de exploitatie van 16 millioon dollars. Het is dringend noodig, zeide Lasker, alle houten schepen van de Shipping Board vóór October as. van de hand te doen en alle sche pen van iedere afmeting en soort moesten zoo spoedig mogelijk worden verkocht. Wat die houten schepen betreft, is het mo gelijk, dat zij door de Amerikaanscho marine zullen worden gebezigd als doelen. Dat is een snelle en doeltreffende manier om af te ko men van honderden1 nuttelooze schepen, ter wijl de vloot er nuttige oefening door zou hebben. Dat men de houten schepen kwijt moet, ligt voor de hand. In het afgeloopen jaar moest, om die bodems zeewaardig te houden, een kwart van het bedrag worden uitgegeven, dat zij nieuw hadden gekost. En d!e onkosten zouden van jaar tot jaar stijgen. Bovendien zijn de schepen opgelegd, wordt er dus geen cent mee verdiend en wordt er geen enkel bod' op ontvangen» De Amerlkaansche Federatie van den arbeid. SamueJ Gompers, de vrijwel almachtige leidér van de Amerlkaansche Federatie van den Arbeid, is op het congres van de federatie te Denver gehouden, tot voorzitter herkozen. Er was de -laatste jaren in (jon boezem der organisatie heel wat verzet geweest tegen de ietwat autocratische leiding van Gompers, en de oppositie in de federatie was dan ook ge komen met een serieuzen tegencandidaat, maar de oude leider heeft ook ditmaal weer de meerderheid aan zijn kant weten te krij gen en zag zich als voorzitter gehandhaafd. Een der punten, waarop Gompers ditmaal veel oppositie te overwinnen had, was het standpunt door de federatie in te nemen ten opziohte van de Sowjet-regeering. Men weet, dat Gompera heeft doorgezet, dat de Fede ratie van den Arbeid de Sowjet-regeering wraakt als een vijandin van den arbeider en als de invoerster van een schandelijke tyran- nie. De tegencandidaat van Gompers was John L. Lewis van de United Mine-Workers, de leider van den „radicalen", d. i. onver zoenlijker en internationalistischer gezinden vleugel der arbeiders-organisatie. Maar Le wis haalde slechts ongeveer een derde van het totaal uitgebrachte steimimen. Gompers is 71 jaar oud, hij speelt al sinds 1882 een rol in de Federatie van den Arbeid, en al van zijn 15de jaar is hij in de vakbeweging. Kondag zijn de koning en de koningin van Denemarken te Reykjavik, de hoofdstad van IJsland, aangekomen. Ook hier was de ont vangst zeer hartelijk. Zij -blijven tot den 4en Juli op IJsland, om dan hun tocht naar Groenland voort te zetten. Hoelz zal ook nog in Saksen terechtstaan wegens de misdrijven die hij indertijd in 't Voigtland' heeft gepleegd. Het voorloopig on derzoek is reeds gaande. Woensdag beginnen te Leipzig de proces sen tegen de van Fransche zijde beschuldig de oorlogsmisdadidgers. Een- draadloos N. T. A.-bericht meldt, dat een nieuwe luchtlijn is geopend over de woestijn tussohen,' Palestina en Mesopotamië. Drie vliegmachines, van de Britsche lucht vloot, die de route hebben gemaakt, zijn te Bagdad aangekomen. De lengte van den weg, die gaat over gebied, dat bewoond wordt door met Brittannië vriendschappelijk verkeerende Arabische stammen, is onge veer 580 mijl lang en is aanmerkelijk kor ter dan de meer naar het Noorden gelegen weg, die vroeger werd gebruikt. Hij loopt tussohen Raanleh en Bagdad. De Koningin heeft Zaterdag de leiders van de Tweede Kamergroepen van den Vrijheids bond, de Vrijzinnig-democraten en de S. D. A. P., de heeren mr. Rinlk, mr. Marchant en Schaper in conferentie ontvangen. Naar het Corr.-Bur. van de meest bevoegde zijde verneemt, is iedere anededeeling over mogelijke verwisseling van portefeuilles en optreden van andere titularissen ten eenen- male voorbarig. Meer bepaald is van een wisseling van de portefeuille van Arbeid en van Financiën geen sprake. Waaruit ook blijkt, dat de 'beschouwingen, die daaraan zijn vastgeknoopt, iederen reëelen ondergrond missen. „De Telegraaf" verneemt, dat de rechtsche partijen zich vereenigd hebben met een op lossing, waarbij het Ministerie-Ruys, alleen met een nieuwen Minister van Oorlog, zal terugfceeren. Het Handelsblad meldt, d-at de voorgeno men reis van de Koningin naar Noorwegen in verband met de politieke omstandighe den voorloopi-g is uitgesteld. Zaterdagnamiddag ruim vier uur arriveer den te Delfzijl een viertal watervliegtuigen in een waarvan Prins Hendrik de reis van Helder naar Delfzyl had medegemaakt. De vliegtuigen aanvaardden al spoedig de terugreis. De Prins met gezelschap vertrok Zondag morgen om vier uur ten einde aan de voor genomen robbenjacht op de Groninger Wadden deel te nemen. Maandagmiddag arriveerde de Prins op bet eiland Schiermonnikoog als gast van graaf Bernstorff. Na een langdurig, smartelijk lijden is Za terdagmiddag te Amsterdam op 57-jarigen leeftijd overleden de heer J. G. van Kuljkhof, lid van den Gemeenteraad en van .de Provin ciale Staten van Noord-Holland, oud-arron- dissements-schoolopziener en algemeen pen ningmeester der Sociaal-Democratische Ar beiderspartij. Na tal van jaren te Rotterdam, zijne ge boorteplaats, bij het openbaar onderwijs werkzaam te zijn geweest, werd hjj in den zomer van 1898 -tot algemeen secretaris der S. D. A. P. benoemd, een bezoldigde functie, die zijne vestiging to Amsterdam noodzake lijk maakte. Sedert is hij vrijgestelde zijner partij gebleven later ais algemeen pen ningmeester was meermalen dn een der vroegere districten haar Kamer-capdidaat, werd in 1909 in het oude district IX door de S. D. A. P. in den Gemeenteraad gekozen, later, eveneens door het voormalige IX in de Staten. Hij toonde zich in al zijn openbare functies een zeer ernstig werker, iemand van meer dan gewone bekwaamheid. Zijn optreden ken merkte zich door groote 'bezadigdheid en kennis van zaken. In den Gemeenteraad leg de hij zich voornamelijk toe op de beharti ging der onderwijszaken. Hij stond bij alle partijen in hoog aanzien. De heer G. J. A. Smit, oud-raadslid, zal wijlen den heer Van Kuijkhof in den Amster- damsohen Gemeenteraad opvolgen. Invoering Militair Strafwetboek. Blijkens de Memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp tot invoering van het Wet boek van Militair Strafrecht en van de Wet op de Krijgstucht, kan omtrent het tijdstip van het in werking treden dezer wetten thans nog geen zékerheid worden gegeven', maar mag wel worden aangenomen, dat dit tijdstip niet vóór 1 Jahuari 1922 zal vallen. Bij de bepaling van dit tijdstip zal ook rekening zijn te houden met de omstandig heid, dat de nieuwe wetten mede bij de zee macht in Ned.-Indië toepassing zullen vin den en dus ook daar te lande eenige tijd van voorbereiding noodzakelijk is. De regeering kan zich niet vereenigen met het oordeel van sommige leden, dat de nieuwe wetten ten gevolge van het zeer lange tijds verloop tussohen hare vaststelling en de be handeling van dit wetsontwerp wederom ver ouderd zouden zijn. De regeering la aanvankelijk van oordeel, dat In de samenstelling van de militair-rech terlijke colleges wijziging niet behoeft te worden gebracht. De in het Voorl. Verslag betoogde wenschelijtoheid om het secretariaat bij de krijgsraden aan een meester in de rechten op te dragen, kan de regeering niet voetstoots toegeven. De juridische opleiding van officieren, ten einde hen te bekwamen voor militair-rechter lijke betrekkingen, wordt zooveel mogelijk bevorderd. Op dit ©ogenblik zijn te Amster dam zeven officieren van land- en zeemacht in rechtsgeleerde opleiding, waarvan één de volledige academisohe vorming erlangt. De regeering stelt zich voor, dat in deze richting moet worden doorgegaan. Zoo zullen het vol gende jaar met hetzelfde doel wederom vier officieren van de landmacht te Amsterdatm worden geplaatst. De arbeid'erwoninghouwvereeniging „De Volkswoning" te Purmerend heeft deze week aanbesteed den bovenbouw van 41 wo ningen. De laagste inschrijving in massa was 216,000, terwijl de raming van eeni- gen tijd geleden 250.000 bedroeg. Als gevolg van dit meevallertje zal nu de huurprijs der woningen, welke aanvankelijk op 5.50 per week bepaald was, ongeveer 1 lager kunnen worden. De Zondag te Heerlen gehouden bonds vergadering vah den Algeim. Ghrist. Myn- werkersbond, welke door afgevaardigden van vele plaatselijke afdeelingen werd bijge woond, heeft het ontwerp voor een nieuwe collectieve, arbeidsovereenkomst voor het Limburgsobe mijnbedrijf behandeld, zooals het nu door de contract-commissie werd sa mengesteld uit de verschillende ontwerpen van de organisaties en directies. De vergadering had slechts op eenige on dergeschikte punten opmerkingen, die nog in die contact-commissie zullen worden be handeld. Overigens hééft zij het eind-ont- werp goedgekeurd. Met door het bondsbestuur bij den minis ter van landbouw gedane stóppen, om verla ging van den duurtébijslag te voorkomen, totdat eventueel een in te stellen accountants onderzoek de noodzakelijkheid van die ver mindering zal vaststellen, ging de vergade ring accoord. Van bestuurszijde werd nog betoogd, dat de bond niet kan meegaan met een actie voor verkorting van den ondergrondschen arbeids dag van 8 tot 7 uur, daar een zoodanige actie voor het oogenblik niet de minste kans van slagen biedt. Goedgevonden werd in dit ver band het bedluit van het (hoofdbestuur op deze en andere punten, 'het collectief contract betreffend, van verdere samenwerking met den modernen mijnwerkersbond af te zien. (Het is, naar uit Zevenaar wordt gemeld, de laatste dagen reusachtig druk met naar ons land komende kindertransporten. Zoo zijn in- enkele dagen tijds drie extra-treinen met Duitsche en Oostenrijksche kinderen, op weg naar verschillende Nederlandsche plaatsen, te Zevenaar gepasseerd. Onder de ze kinderen waren er vele, die voor den tweeden of den derden keer de reis naar ons land maakten. Twee kleine marinevliegtuigen, bemand met vier marine-officieren, landden zuidelijk van het dorp op Schiermonnikoog. Het doel van den tocht is het demonteeren van de daar aangespoelde mijnen» („Hbl."). Zondagmorgen om half elf werd vanwege het Internationaal Anti-Militaristisch Bureau in den tuin van het Volksgebouw aan de Prinsengracht te 's-Gravenhage een protest- vergadering gehouden inzake de gevangen neming van Herman Groenendaal, den prin- cipieelen dienstweigeraar. Deze vergadering werd naar schatting be zocht door vijftien tot zestienhonderd per sonen, welke bijna alle getooid waren met een roode kaart, waarop stond te lezen: „Herman Groenendaal moet vrij". Ook wa ren groote propagandavlaggen in den tuin opgesteld. Onder talrijke bewijzen van deel neming werd de moeder van den dienst weigeraar, die mede aanwezig was, door de vergaderden begroet en spontaan werd door allen gevolg gegeven aan het verzoek van, den voorzitter om zich een oogenblik van de zetels te verheffen uit eerbied voor den kameraad in de gevangenis. Hierna werden enkele ingekomen brieven voorgelezen, waaronder één van het Tweede Kamerlid, den heer Drion, waaraan o.a. het volgende werd ontleend: „Het geval Groe nendaal schijnt mij van zoo ontwijfelbaar ernstigen aard, dat ik 'het geoorloofd zou achten, indien de wet dit niet verbiedt, hem tijdelijk naar huis te zenden, in afwachting van de regeling bij de wet, die mijn motie beoogde. Een zoo gevestigde overtuiging als die van Groenendaal, die zelfs niet tegen ernstig li chamelijk lijden opziet, is helaas zeldzaam genoeg, dat zij niet zou verdienen ais iets kostbaars 'behandeld te worden". Vervolgens werd het woord gevoerd door Albert de Jong, mevr. Meyer Wictaiann, en de heeren Coenders, H. O. Eckhard en B. de Liet. Twee moties werden aangenomen. De eerste zegt o.a., dat de bezoekers eischen de onmiddellijke invrijheidstelling van al-le dienstweigeraars. De tweede motie „protesteert ten krach tigste tegen deze misdaad, der menschheid aangedaan in den persoon van Herman Groenendaal." „Voor deze misdadige handelingen, zegt zij verder, stellen wij verantwoordelijk zoo wel het hoofd van den Staat, in dit geval de Koningin, als vertegenwoordigers van het groot-kapitaal in Nederland, als alle andere uitvoerenden, die in deze schanddaad mo reel of physiek hun diensten verleenen." Besloten werd deze moties onmiddellijk te gaan brengen naar den Minister van Oor log, wonende in de Jan van Nassaustraat. Onder geleide van eenige agenten te paard ging daarop een stoet van ongeveer zeshonderd personen door de stad naar de Jan van Nassaustraat, waar de politie even wel reeds haar maatregelen -had getroffen zoodat de straat vanaf de Benoordenhout- scheweg tot de eerstvolgende zijstraat waa afgezet. Een delegatie bestaande uit de heeren De Ligt, Eckhard, De Jong en Van der Es, als mede de moeder van Herman Groenendaal, werd echter doorgelaten, teneinde een be-' zoek te brengen aan den Minister. De heer Pop wenschte ervenwel niet te ont vangen. Na ongeveer een kwartier te hebben ge wacht, meende de dienstdoende chef der po litie een eind te moeten maken aan de de- monstratie en verzocht hjj de heeren be- toogers heen te gaan. Deze wenschten aan dit verzoek geen gehoor te geven, waarop de in specteur hun in het belang der openbare or de en veiligheid gelastte, zich te verwijde ren. Ook dit had niet het gewenschte resul taat, waarna de inspecteur en eenige agen ten hun sabel trokken en enkele klappen uit deelden aan de Ibetoogers, die met gekruiste armen protesteerden tegen een dergelijke wijze van optreden, en vroegen, waarom men hen dan niet arresteerde, inplaats van te slaan. Hierop werden de heeren B. de Ligt uit Katwijk aan Zee en M. L. van der Es uit Soest gearresteerd en begeleid door een schare demonstranten* die anti-militaristi sche liederen zongen, naar het politiepost- huis-Bosöhbrug gebracht, waar zij te onge veer 3 uur weder werden vrijgelaten. Inmiddels was de menigte, welke' bij de Jan van Nassaustraat stond te wachten door agenten te voet en bereden politie verspreid, waarbij eveneens van de sabel werd gebruik gemaakt. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndië. Verzendings- weg. Datum der ter post bezorging. Tydstip der laatste buslich ting aan het Postkantoor. Per zeepost via Amsterdam 1 en 8 Juli. 6.30 's av. Rotterdam2) 1 en 15 Juli. 6.30 's av. Per Eng. mail viaMarseille j eiken Woensd. Donderd.*) 11.30 's m. 11.30 Naar Ned. West-lndië. Per mail Eiken Dinsdag 11.30 's m. Geen correspondentie voor Sumatra's West kust en Benkoelen. 2) Geen correspondentie voor Atjeh en on- derhoorigheden, Sumatra's Oostkust, Palem- bang, Riouw, Banka, Billiton en de wester- afdeeling van Borneo. Uitsluitend brieven, briefkaarten en aan- geteekende stukken. De Heer en Mevrouw F. S. W. DE RONDE- van Goor geven hierbij kennis van de geboorte yan hunne Dochter JOHANNA ADRIANA. Helder, 26 Juni 1921. Hierbij betuigen wij onzen har telijken dank aan buren en vrien den, voor de vele blijken van deelneming, by het overlijden ▼an onze lieve Vrouw en Moeder. Familie PTETERS. Hiermede betuigen wy onzen hsrtelljken dank voor de vele blyken van belangstelling, by onze 55-jarige Echtvaraenlglng on dervonden. H. DE GRAAF en Echtgenoote. ter gelegenheid van het 62-Jarlg bestaan, D.V. op DINSDAG 28 JUNI, In het gebouw Palmstraat. Sprekerden WelEerw. Heer Ds. QjB. WESTENBURG, van Beverwijk. Onderwerp„IDEALISME". Zang: Chr. Zangvereenlglng „ZINGT DEN HEERE". Aanvang 8 uur. Toegang vrij. WOENSDAG half acht: Openlucht-meeting Koningspl. Stafkapitein BRUYNS. DONDERDAG acht uur In de zaal SP00RQRACHT 38 HEILIGINGS-M EETING. De Burgemeester van Helder maakt bekend, dat H. M. de Koningin hem by het verlaten dezer gemeente heeft opgedragen aan de ingezetenen Hoogst Der- zelver dank te betuigen voor de veelvuldige en hartelijke bly'ken van belangstelling en aanhankelijkheid,Haar en Z.K.H. den Prins der Nederlanden by het bezoek te Helder, van de zjjde der bevolking betoond. Helder, 27 Juni 1921. De Burgemeester voornoemd, W. HOUWING. Gevraagd 2 flinke DIENSTBODEN. Adres: HOtel „DEN BURG". Het Bestuur der Vereeniging „VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR HELDER EN OMSTREKEN" zal, be houdens goedkeuring van het Gemeentebestuur der Gemeente Helder, op 6i uur nam., in het Militair Tehuis, Spoorstraat, in het openbaar aanbesteden Paalfundeering, graafwerken bijbe- hoorende werken, voor een Vakschool voor Meisjes. Bestek en voorwaarden met 2 teekeningen zyn, tegen toe zending van f 7.50, verkrijgbaar by den Architect D. SAAL Czn., Metiusgracht 9, Alkmaar. Onbeschadigde bestek en tee keningen kunnen binnen 7 dagen na de aanbesteding by den Architect worden ingeleverd, te gen vergoeding van vyf gulden per stel. Ds. J. W. POORT, Voorzitter. J. JAGER, Secretaris. Weg met Vyzel-, Schepraderen en Windmolens, welke u by wind stilte in den steek laten, 't Is alles uit do oude doos, kost veel kracht en bezorgt u niet vol doende water. Neemt proef en overtuigt u van een naar de eischen des tyds ingerichte in stallatie, welke u in ieder op zicht tevreden zal stellen. Ont bied of vraag inlichtingen by-. Smederij en Machinewerkplaats te 'T ZAND, gem. Zijpe, Vertegenwoordiger van de Benz en Co., Rhelnische Motoronfabriek Aktien Gesellschaft te Mannheim. De ondergeteekende verklaart een dergelyke installatie als hier boven bedoeld, te hebben be trokken van P. POLDERMAN, Smedery en Machinewerkplaats te 't Zand, gem. Zype, Deze in stallatie is aan myn 4 P.K. Lister motor aangebouwd, 't welk my een overvloed van water bezorgt voor 20 bunder land. Nadere inlichtingen worden gaarne door my verstrekt. 't Zand. J. MOSK Cr. Gevraagd een natte Dienstbode. Salaris nader overeen te komen. Adres: Hötel-Café-Restau-rant „DU PASSAGE", Keizerstr. 70, Helder. Loteling licht. 1921, te A dam, best. tot inl. tydv. 37 Oct. 1921, by het 4de Reg. V.est.-Artgarn. Helder, verz. ruiling met loteling in Helder, die in dat tydv. by 'tzelfde wapen te A'dam is ingelyfd. Br. aan P. A. VERHEUL, 2de van Swindenstraat 113 huis, A'dam. Zaterdag j.1. verloren: een PORTEMONNAIE. Terug te bezorgen: Molenstraat Nr. 4. Flink DAGMEISJE gevraagd. Adres: Spoorstraat 124. Gevraagd een flinke DIENSTBODE. Adres: Spoorgracht 37. Een net MEISJE gevraagd voor het Atelier, leeftyd 14 jaar. AdresPetten fabriek TROOST. Gevraagd een net DAGMEISJE. Adres: Bothastraat 24. Gevraagd een WASCHVR0UW en een WERKVROUW, in het Gem.- Ziekenhuis. Zich aan ts melden by de Directrice. Gevraagd een flinke Hulshoud ster, 1 keer per week; hulp van -een Werkster. Adres: Bureau van dit blad. Iemand met Ryksbetrekking vraagt ten spoedigste flOO.— ter leen, met 3 maanden terug te betalen tegen 15 procent rente. Brieven onder Nr. 731, Bureau van dit blad. Een net en gezellig Kosthuis aan geboden, voor beslist net persoon. Vrije Slaapkamer en bewassching. Adres: Bureau van dit blad. In net gezin KOST en IN WONING aangeboden voor net persoon. AdresBureau van dit blad. Gevraagd voor direct een flinke, nette JONGEN, goed kunnende fietsen. Adres: „HELDRIA", Weezenstraat 29. Gevraagd een vergevorderde half was-Rijwielhersteller, by: M. L. HEILIGENBERG, Spoorstr. 19. Rywielhandel. zijn: Jan In 't Veltstraat 25. Gravenstraat 17. Basstraat 64. Jonge man (Kon. Marine) zoekt SLAAPKAMERTJE. Brieven onder Nr. 732, Bureau Tan dit blad. Te huur aangeboden, op eer sten stand, 1 ongem. groote ACHTERKAMER en kleine KAMER, desgew. met gebruik van KEUKEN. Brieven ouder Nr. 729, Bureau van dit blad. In net gezin Kost en Inwoning aangeboden, met gebruik van vrije Zlt-Slaapkamer, voor net persoon. AdresBureau van dit blad. Een gezellig SLAAPKAMERTJE te huur, aan den weg. AdresWestgracht 45. PENSION gevraagd voor 4 per sonen, gedurende 3 weken, in gaande 17 Juli, te Helder of Huisduinen. Brieven onder Nr. 734, Bureau van dit blad. Voor direct aan het Westeinde gevraagd een op leeftijd zijnde inwonend PONTKNECHT, P.G. Adres: VERMOET. GRAND-CAFÉ „CENTRAL", KANAALWEG 84. Gevraagd een KELNER, gedurende de Kermisweek. Een nette jonge Dame' zoekt voor 14 dagen een ZIT-SLAAP- KAMER, liefst in de atad. Brieven onder Nr. 733, Bureau ▼an dit blad. Aanbevelend,

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 2