Mar. Mach.-Club. LEZING Advertentiën. Des Zaterdags GESLOTEN Ger. Zangver. „HALLELUIA". t Mevr. DIEPENHORST, ADVERTEERT in de Heldersche Courant. Inschrijving Leerlingen School 8. PIAH9-, ORGEL- ol FLUIILIS. BINNENLAND. De Kabinetscrisis. Een geschenk van den Japanschen kroonprins Hooge Raad van Arbeid. Uitbreiding der vrQwlIlge ouderdoms- verzekering. Begrafenis Van Kuykhof. De bestraffing van de 8 Juni-stakers. c De dienstweigeraar Groenendaal. Vergaderingen van anti-mllitalristen. Botsing met de politie. Alkmaar-Packet Tapverbod te Zaandam. MARINEBERICHTEN. Regeling korps matrozen. LEGERBERICHTEN. Gotontalo. vertr. 24 Juni v. San Francisco n. Java. Sommelsdijk, v. New-York n. Java, pass. 28 Juni Gibraltar. Burgerlijke Stand der gemeente Helder. MARKTBERICHTEN. N. WEESIE. Hedenavond geen Repetitie. ALGEMEENE VERGADERING op VRIJDAG 1 JULI, das avonds 8 uur. Opkomst dringend verzocht. CORNELIS HENDRIKUS VAN HEES, Ned. Chr. Vrouwenbond, VRIJDAG 1 JULI te 8 uur, in het Militair Tehuis, Kanaalweg. 0. VERMEULEN en Eohtgenoote. Land- en Polder- bemaling. P. POLDERMAN, wordt ons Kantoor te vi|f uur Op MAANDAG en WOENSDAG is het kantoor bovendien van half één tot één uur gesloten. Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck heeft de hem door de Koningin verleende opdracht aanvaard om een voordracht te doen tot handhaving van het tegenwoordige kabinet, zij het, voor zooveel noodig, In gewijzigde samenstelling. De Japansche gezant te 's-Gravenhage heeft, ln opdracht van den Japanschen kroonprins Hiro Hito, 9000 doen toekomen aan den minister van buitenlandsohe zaken, welke som, ingevolge den wensch van den kroonprins, ln drie gelijke deelen ter be schikking zal worden gesteld van de burge meesters van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, teneinde het geld voor een liefdadig doel aan te wenden. De Hooge Raad van Arbeid heeft in de Dinsdag gehouden vergadering zijn advies vastgesteld omtrent de door den Minister van Arbeid aan den Raad toegezonden proeve van een Ziektewet, ontworpen overeenkom stig de denkbeelden van.de heeren Posthuma en Kupers. Een groote (meerderheid van den Raad (2710) igeeft de voorkeur aan een regeling van eene ziekenigelduitkeering op de in deze proeve ontwikkelde wijze, boven een regeling als is neergelegd in de Ziekte- wet-Talma, zooais deze zal luiden na het aan- brengen van de indertijd door den Minister van Arbeid aan den Raad voorgelegde wijzi gingen. Verschillende bezwaren zijn aange voerd tegen het in de proeve opgenomen ga rantie-fonds, waarin de zjg. ongeorganiseerde werkgevers opgenomen zullen worden. De meerderheid van den raad kan zich echter tnet dat garantie-fonds vereenigen. De raad heeft in zijn advies de argumenten uiteen gezet, die voor en tegen de verschillende op vattingen zijn aangevoerd. Naar het „Oentrum" meldt, zijn de plannen, om aan de vrijwillige ouderdomsverzekering een aanmerkelijke uitbreiding te geven, reeds in een vergevorderd stadium van voorberei ding gekomen. De bedoeling daarbij is, de uitkeering, die thans ten hoogste 6 gulden per week kan 'bedragen, te veyhoogen' tot een maximum van 20 gulden, met een daaraan geëvenredigde premie-betaling. Het aangaan van zulk een verzekering zal voor iedereen openstaan. Bovendien ligt het in de bedoe ling de udtlkeerinig in eens hij overlijden van 100 op 400 te brengen. (Het aantal personen, dat zich voor de vrij willige ouderdomsverzekering opgeeft, be droeg over April 7058 en over Maart 8568, terwijl het aantal verzekerden 'beneden de 35 jaar gestadig toeneemt, zoowel verhou- dinsgewijze als absoluut. De vrijwillige verzekering wordt thans als regel voor de hoogste uitkeering aangegaan, dus niet voor 3, 4 of 5, maar 6 gulden per week. Onder groote belangstelling isgistermor gen op de Oosterbegraafplaats teraardebe- (Stedd het stoffelijk overschot van den heer J. O. van Kuykhof, in leven lid van den ge meenteraad van Amsterdam en bestuurslid van do S.DAP. Aan de groeve waren van het partijbestuur van de S. D. A.>P. de heeren Vliegen, Werk hoven en Kleerekorper; van de Kamerfractie de heeren Schaper en Van Zadelhoff, en mej. Groeneweg. Voorts waren er de heer De Vlugt, burgemeester van Amsterdam, en de wethouders Wierdels, dr. Vos, De Miranda en Wibaut, alsmede de waarnemende ge meente-secretaris, de heer Roovers. Verder bijna alle soc.-dem. leden van den gemeente raad. Naar de Telegr. verneemt, heeft het nieu we college van B. en W. van Amsterdam be sloten, de aan de 8 Juni-stakers opgelegde straffen te handhaven. Deze beslissing werd gemamien met 4 tegen 8 stemmen. Den Haag. Dinsdagavond heeft in den tuin van het Volksgebouw te Den Haag weder een protest- vergadering plaats gehad tegen 'het gevangen houden va!n den princlpieelen dienstweige raar Herman Groenendaal. Als sprekers tra den ditmaal op de heeren Akkerman uit Led- den.Jo de Haas uit Amsterdam, Eokhardt uit Rotterdam, J. Bot Jr. uit Amsterdam en mevr. KolthekTimmer uit Den Haag. Op de vergadering werd meegedeeld, dat ds. B. de Ligt op weg naar de vergadering was ge arresteerd 'Om half elf 's avonds hadden de anti-müi- tairisten een tweede vergadering in den tuin van het Volksgebouw belegd, waar beraad slaagd werd over de mogelijkheid om in ver binding te komen met de arrestanten (de be kende mej. Leentje v. Buuren is eveneens gearresteerd, verdacht van opruiing op straat). Ongeveer 11 uur ging de vergadering, on der het zingen van de Internationale^ uiteen. De opgewondenheid der 'gemoederen kwanp toen tot uiting, e. a. door igejouw op de poli tie, die ook nu met de blanke sabel optrad. Dit veroorzaakte een panischen schrik onder degenen1, die van de vergadering kwamen. De opgewonden menigte rende de trappen van het Volksgebouw weer op, den tuin in en door alle bereikbare gangen. Wilde men het 'gebouw verlaten, dan werd er bij den uitgang weer naar binnengedrukt. Uit angst voor sabelhouwen of kogels, daar de politie ook van de revolvers gebruik maakte op straat, werden eenige agenten door opgeschoten jongens aangevallen, soms een agent door drie of vier mannen tegelijk. Op de Prinsengracht, bij de Lage Niéuw- straat, werd door de politie op de menigte geschoten. Tot dusver kon worden vastge steld, dat- een man-een scbot in het been be kwam. Bij de charges met de iblanke sabel werden eenige verwondingen van lichteren aard toegebracht. Mej. Leentje v. Buuren is omstreeks mid dernacht in vrijheid: gesteld. Wat de heer De Ligt betreft, diens arrestatie 'geschiedde op brvel van den officier van justitie. Hij bracht den nacht door op het bureau van de cen trale recherche en werd Woensdag naar het huis van bewaring overgebracht. Een gecombineerde besturenvergadering is gehouden van de bij het Haagsohe Vak Gomité aangesloten organisaties. In deze vergadering is besloten d© actie voor de vrijlating van Groenendaal en De Ligt zoo kradhtig mogelijk te steunen; er zal samen werking worden gezocht met den Haagsohen Bestuurdersbond omtrent het proclameeren van een algemeen© staking. In afwachting van het 'besluit van den Haagschen Bestuur- d-ergbond zal door het vak-oomité een mani fest worden uitgegeven waarin zal worden aangespoord tot het nederleggen van den arbeid op Maandag aanstaande. Te Amsterdam. Het bestuur van het P. A. S. beeft met de aangesloten besturen Dinsdagnacht verga derd om de actie voor de invrijheidstelling van Herman Groenendaal verder te bepalen. Het resultaat van die vergadering is neer gelegd in een manifest, dat hedenmorgen in de stad werd verspreid. Wij lezen daarin: „Het gaat hard tegen hard. Tal van voormannen in Den Haag zijn in hechtenis genomen. De reactie durft. Laat dan opleven vrienden de geestdrift van wel eer. Eenige duizenden gingen U reeds voor. De Staking en demonstratie van gisteren ziin goed' geslaagd. Maar het verzet moet groeien in omvang en intensiviteit. In het volle besef van de 'belangen, die op het spel staan, wekt het PA.S. U op tot mas sale stakingen en .groote demonstraties. Gr oe nendaal moet vrij! Staakt dan vrienden en doet het met al geheel overgave. Toont de reactie, dat ge niet zonder verzet een Uwer besten laat vermoorden." Een aantal wielrijders reed door de stad met borden, waarin de arbeiders werden uit- genoodigd om 11 uur op het Parkschouw- burgterrein te komen. bijv. melk, met wat room er doorheen. Zijn gezondheidstoestand werd dan ook als uit stekend gekenschetst, hij is opgeruimd en leest veel, vooral 'boeken op plantkundig ge bied:. Na afloop van de bijeenkomst op het Park- schouwburgterrein trokken de betoogers langs Kattenburg naar de Nederlandsche Sobeepsbouw-Mij., waar een groep werklie den zich bij de staking aansloot. Vervolgens werd langs de Mauritska4© getrokken. Een poging van de betoogers, naar de Sarphatie- straat langs de kazerne te gaan, mislukte, daar ale bruggen, welke toegang tot deze straat gaven, door een sterke politiemacht waren afgezet. Op de Mauritskade kwam het tot een klein incident, doordat de betoogers een majoor, die daar per fiets reed, uitjouw den. Langs de Spinoizastraat werd naar het Weesperplein getrokken waar de stoet, wel ke ongeveer 1000 man telde, werd ontbon den. Daar voerde de heer B. Lansink het woord, die mededeelde, dat voor vandaag het hierbij gelaten zou warden. Vanavond zal het bestuur van het P. A. S. wederom ver gaderen, om een parool voor morgen uit te geven .Voorts deelde hij mee, dat in het be gin van de volgende week in Amsterdam, Den Haag en Groningin een 24-urige pro teststaking zal worden geproclameerd. Te Utrecht Dinsdagavond hebben zich te Utrecht rel letje voorgedaan veroorzaakt door anti-mi litaristen, die een vergadering hadden ge houden in het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen. De lanti-militarist Albert de Jong oefende scherpe critiek op den Minister van Oorlog en schold hem uit voor een laffe leugenaar. Na afloop van d!e samenkomst poogde men in optocht door de stad te trekken, hoewel daarvoor geen vergunning was gegeven. De politie joeg de menigte uit elkander en ar resteerde den spreker Albert de Jong en den heer en mevrouw Boeke uit Bilthoven, die weigerden zich uit de menigte te verwijde ren. Onmiddellijk formeerde men wederom een optocht met d'e bedoeling naar het hoofd bureau van politie te trekken en daar de in vrijheidstelling te eiischen van de arrestan ten. De politie verbood! wederom het trekken, waarop de leiders den optocht ontbonden, nadat zij' medegedeeld hadden, dat mem Woensdagavond! weder zou manifesteeren. Een óffioieele mededeeling. Naar aanleiding van de geruchten, die de ronde dóen omtrent mishandeling, welke Groenendaal bij de op hem toegepaste kunst matige voeding zou ondervinden in de bij zondere strafgevangenis te Soheveningen, waar hij in voorloopigo bewaring wordt ge- iouden, heeft het Ned. Oorresp. Bureau in lichtingen Ingewonnen. Men verklaarde van bevoegde zijdie, dat er geen sprake is van eenige mishandeling'niet alleen, doch dat Groenendaal zich op geenerlei wijze verzet tegen zijn voeding op kunstmatige wijze. Noch de geneesheer, noch de verpleger, die om beurten die voeding bewerkstelligen, on dervinden ©enigerlei bemoeilijking bij deze wijlze van voeding, welke integendeel vaak gepaard gaat met een gemoedelijk grapje van de zijde van groenendaal. Deze blijft zich op 'het standpunt Stellen, dat hij hier tegen niets kan uitrichten, aangezien hij op het doorslikken van het hem toegediende, hetgeen hij, als hij daartoe bij machte was, be slist zou weigeren, geen invloed kan'oefe nen. De voeding geschiedt niet, zooals be weerd wordt, door de neus, maar uitslui tend door den mond, waarin het buisje wordt aangebracht. Groenendaal doet niet de min ste poging om het inbrengen van dat buisje te verhinderen, noch beproefde hij het te verwijderen, of stuk te bijten. Geweld be hoeft dan ook allerminst gebruikt te wor den-. Hij krijgt krachtig vloeibaar voedsel, 'Nader verneemt het Ned. Oorr. Bureau nog ten Iblijke dat de toestand van den prin- cipieelon dienstweigeraar Groenendaal geen reden tot bezorgdheid behoeft te geven, dat hij binnen enkele dagen 1 K.G. in gewicht is toegenomen. t De heeren K. ter Laan en Zadelhof, leden der Tweede Kamer, hebben bij den tijdelij- ken voorzitetr van den Ministerraad telegra fisch een audiëntie op heden (Donderdag) aangevraagd in het belang eener spoedige beslissing in <ie zaak-Groenendaal. In de Dinsdagmiddag gehouden vergade ring van aandeelhouders der N.V. Alkmaar- Pa ok et, werd de balans met winst- en verlies rekening 'goedgekeurd en hot dividend be paald op 10 In de Maandagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Zaandam hebben de stemmen over het voorstel van B. en| W., om het tappen van sterken drank na 8 uur 's avondsh, 's Zaterdags na 12 uur 's middags en Zondags den gehoelen dag të verbieden, opnieuw gestaakt, zoodat het voorstel daardoor was verworpen. Hierna kwam in stemming een voorstel van den (heer Prins (S. D. A. P.) om een tap verbod uit te vaardigen van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur. Dit voorstel weid met 13 tegen 5 stemmen aangenomen. BevorderlngslIJst van de marine. Met ingang van 31 Maart 1921: Stoker-olieman T. Hermans tot korp.tnach.- drijver 2e kl. Met ingang van 30 April 1921: Bootsmansmaat H. van Rijn tot kwartier meester; ma.tr.-schrijver P. Smits tot 'korp- sctor.; matr.-kok C. van Os tot korp.-kok; koksmaat D. J. Bxinxma tot korp.-kok. Met ingang van 1 Mei 1921: Korp.-seiner N. Nanninigs tot serg.-seiner. Met ingang van 1 Juni 1921: Korp.'-monteur A. Ha'riniga tot s'erg.-mont. Met ingang van 30 Juni 1921: Matr. Ie M. J. H. F. Jobse en J. A. Visser tot kwartiermeester; stoker-olieman H. Hart en A. Hamelink tot korp.-mach.-dr. 2e kl.; mafr.-torpedom. P. T. van Blerck tot korp.- torpedom.; leeri.-vliegtuigm. J. Huigen en T. Gerritsen tot matr.-vliegtuigm.; (matr.-kok H. Kók tot korp.-kok. Met ingang van 1 Juli 1921: Korp.-mach.-dr. Ie kl. H. Evers tot serg.- mach.-dr.; fcorp.-hofm. A. A. Goedhart tot serg.-hofm.; korp.-kok J. Brandenburg tot serg.-kok; serg.-mont. O. G. Vermeulen tot monteur-majoor; sehg. der mariniers T. L. v. DeurSen tot serg.-maj. der mar. Met ingang van 16 Juli 1921: Bootsman G. Heil en J. W. Schutte tot schipper; kwariierm. J. v. d. Tuijn tot boots man; korp.-hofm. P. Borgman en J. B. Pa- schedag tot serg.-hofm. De minister van marine a.i. heeft ter vol doening aan de toezegging door hem gedaan bij de (mondelinge beraadslagingen over het wetsontwerp tot nadere wijziging en verhoo- ging van het Vle hoofdstuk der staatsbe- grooting voor 1919 aan de Kamer een exem plaar van de Regeling van het korps ma trozen (nieuwe opleiding) aangeboden. ,.K IV." De onderzeeboot K IV onder bevel van den luit. ter zee der le kl. W. K. Maurits, is Dinsdagmor gen van Vlissingen vertrokken tot het maken van een toont m de Noordzee, waarbij Kopenhagen zal worden bezocht. Den lOen Juli wordt de boot weder te Vlissmgen terug verwacht om verder gereed te worden' gemaakt voor de reis naar Ooet- indiö m der- maand Augustus. De luit. ter zee le kl. J. P. Remijnse, thans bij de Sterrenwacht te Utrecht, is met 1 Juli ge steld tor beschikking. Luit. tor zee le kl. J. P. Remijnso, die 1 Juli ter beschiking wordt gestold, is bestemd voor den hydrografischen dienst ln Oost-Indië. Luit. ter zee 2e kl. J. A. Gauiw en' de off.-madh. 2e kl. N. M. de Vos zijn uit Oost-Indië terugge keerd en ter beschikking gestold. Met den Ier# Juli 1921 wordt de luit. ter zee der 2e kl. Kon. Mar.-Res. A. W. Flscher geplaatst bij de onderzeedienstkazerne tot het medemaiken van oen'e oefening van één maand en ultimo Juli woder van deze plaatsing ontheven. De off.-mach. le kl. C. Wapenaar is 16 Juni 1921 geplaatst in de rolle van Hr. Ms. Wachtschip Willemsoord in verband met zijn opneming ln het Marinehospitaal. De off.-mach. 8e kl. L. Waasdorp is 4 Juli ge plaatst aan boord Z 8. Adelborst le kl. J. Goos, van de Kon. Mar.-Res., woTdt in de directie der marae te Willemsoord overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. Z 6. Voor den buitengewoon adelborst Mar.-Res. H. J. Landsman, die op 1 Juli 1921 zou opkomen voor eene oefening van drio achtereenvolgende maanden aan boord Hr. Ms. At joh, is deze plaat sing ingetrokken. Met ontslag uit den Zeedienst: Op 27 Juni 1921: marinier Se kl. H. G. Ver meulen. Op 1 Juli 1921: marinier le kl. J. Kouwenberg. Op 19 Juli 1921: matroos le kl. A. M. Buis. Doordat met de plaatsing op de bevorderings- lijst van een aantal serganten en fouriers, die met goeden uitslag hadden deelgenomen aan het ex. voor serg.-maj. adm. der Inf. werd gewacht, totdat ook over de candidaten, die een herexamen moesten af leggen was beslist, is aan eerstgenoemden geldelijk nadeel toegebracht omdat met de beslissing voor dit herexamen een tijdperk van 4 .maanden heeft gevor derd. Het hoofdbest. heeft daarom den Insp. ver zocht de plaatsing van eerstgenoemden op de be- vorderingslijst te laten gelden vanaf het tijdstip waarop werd beslist dat zij geen her-ex. behoefden af te leggen. Detacheeringen. De kap. D. J. Gorter, van het 21e reg. inf. te Hel der, wordt gedet. bij het leger in Nederl.-Indië. De serg. C. van der Sterre, van het 21e reg. inf. te Helder, wordt op I Juli e.k. gedet. bij liet reg. grenadiers te Waalsdorp. Burgerdijk, v. R'dam n. Havana en Tamplco, vertr 29 Juni v. Antwerpen en pasa Vliselngen. Beukelsdljk, arr. 27 Juni v. R dam te Newport- News. Noordam, vertr. 28 Juni v. R'dam n. New-York Westerdijk, v. New-York n. RViiam. pass. 29 Juni Lizard. Andijk, v. R'dam n. New-Orloans, arr. 26 Juni ta Tajnpioo. Eemdijk, arr. 25 Juni v. R'dam te San Pedro. Holland—Australië Lijn. St. Albans Abbey, arr. 28 Juni v. A'dam te Sydnsy Monade, thuisr., vertr. 27 Juni v. Mareeilla. Holl. O.-Aziü Lijn. Brielle, uitr., arr. 26 Juni te Kobe. Alcor, thuisr., vertr. 26 Juni v. Sabang. lijimanoek, uitr., pass. 25 Juni Gibraltar. Holland—West-Afrika Lijm Amstelstroom, uitr., vertr. 28 Juni v. Las Palmu. JJrochtstroom, uitr., arr. 26 Juni te Bordeaux. Hontestroom, uitr., arr. 23 Je ui te Libreville, öaturnus, uitr., vertr. 20 Juni v. Sao Thome. Rotterdamsche Lloyd. Kediri, uitr., vertr. 29 Juni v. Port Said. Sahwahloento, v. R'dam n. Batavia, vertr, 28 Juni v. Port Said. Tambora, uitr., vertr. 29 Juni v. Port Said. Bondowoso, vertr. 28 Juni v. Bremen n. R'dam. 1 eraate, thuisr., vertr. 23 Juni v. Colombo. Tosari, arr. 27 Juni v. Fremiantle te Maraoille. ïlis, arr. 28 Juni v. Batavia te R'dam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Algen'ib, thuisr., pass. 29 Juni Wight. Zijldnk, uitr, arr. 29 Juni te Antwerpen. Maasuuk, vertr. 28 Juni v. R'dam n. Hamburg Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Hysonv. Cebu n. R'dam, vertr. 26 Juni v. Port Said. Machaon, v. Japan n. R'dam, arr. 24 Juni te Port Swettenham. Java—Ncw-York Lijn. Telemachus, v. Batavia n. New-York, vertr, 25 Juni v. Port Said. Veendijk, v. Batavia n. New-York, arr. 21 Juni te Colombia. Oelebes, arr. 26 Juni v. Java t» New-York. Veertdam, v. Batavia n. New-York, arr. 21 Juni te Colombo. STOOMYAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Ajmbon, thuisr., vertr. 28 Juni v, Triest. Batoe, thuisr., vertr. 28 Juni v. Marseille. Nias, uitr' vertr. 27 Juni v. Gibraltar. Prinses Juliana, uitr., vertr. 28 Juni v. South- ampton. Johan do Witt, thuisr., vertr. 24 Juni v, Colombo. Salawati, uitr., pass. 27 Juni Kaap del,Armi. Kon. Hollandsche Lloyd. Delfland, v. A'dam n. Santos, pas,». 27 Juni La» Palmas. Limburgia, vertr. 29 Juni v. AMiam m. Buenoa- Ayres. Frisia, v. New-Orleana, m. A'dann, vertr. 27 Juni v. Vera Cruz. Salland. uitr., vertr. 27 Juni v. Las Palmaa. Zeelandia, v. A'dam n. New-Orleans, vertr. 27 Juni v. Havana. Gelria, uitr., vertr. 26 Juni v. Santos. Kon. West-Indische Maildienst. Crynssen, thuisr., arr. 29 Juni te Havre. Niokerie, vertr. 29 Juni v. A'dam n. Paramaribo. Ulysses, vertr. 26 Juni v. Valparaiso n. Panama. Alkmaar, vertr. 26 Juni v. Colon n. Curacao. Jason, vertr. 25 Juni v.'Puerto Columbia n. Havre. Orestes. vertr. 24 Juni v. Guayaqudl n. Poita. Prins Fred. Hendrik, uitr., pass. 27 Juni Torceira (Azoren). Holland—Amerika Lijn. Maartensdijk, v. New-Orleans n. R'dam, pass. 29 Juni Beveizier. van 28 en 29 Juni 1921. ONDERTROUWD: W. O. Buis en N. J. W. W AfifinA BEVALLEN: A. Bruijn-van Stapriaan, d.; E. Sturlr-Bos, z.; J. Vos-Slot, z.; M. ter Burg-Hu- bregtsen, d. OVERLEDEN: C. H. van Hees, 56 jaar. VISSCHERIJBERICHTEN. 28 Juni 1921. Aangevoerd door 7 korders: 180 middeltongen p. stuk 0.50; 150 kleine tongen p. stuk 020; 8 kisten kleine schol p. kist 6.50; 12 kisten schar p. kist 4.50; 2 kisten pietenmannen' p. kist 10; door 1 g-oopvlsschor: l1/» tal geep 32. 29 Juni 1921. Aangevoerd door 15 korders: 980 middel tongen p. stuk 0.50<3.60; 370 kleine tongen! p. stuk 0.20—0.25; 11 tarbotten p. stuk 8—10; 12 kisten zetschol p. kist 1620; 38 kisten kleins schol p. kist 69; 24 kisten schar p. kist 6—7; 2 kisten pietermannen p. kist 9; door geepvU- •ohers: 2 tal geep p. tal 32. Tuinbouwvereenlging „Anna Paulowna". 28 Juni 1921. Groote aardappelen 82514; drielingen 48; kriel 2—250; doperwten 30; peulen 2533; bloemkool 8—15 per 100 K.G. Schagermarkt van Donderdag 30 Juni 1921. 8 Stieren 150400; 13 guldek oeden mag. 800 —550; 83 idem vette 400710; 12 kalfkoeien 400—700; 71 nuchtere kalveren 18—32; "419 schapen vette 45—55; 17 lammeren; 106 varkens vette p. K.G. 0.961.06; 111 biggen 1828; 45 konijnen 0.25—1.50; 167 kinnen 1.50—5; 182 K.G. boter 2.252.45; 8658 kipeieren p. 10Ó 10ill; 2613 eendeieren p. 100 9.25. Den 6den Juli hopen onze geliefde Ouders D.V. J. M. DE MUNCK j» en j» C. BLIKKENH0RST j| hun 45-jarlge Echtvereanlglng u te herdenken. T Dat z\j nog lang gespaard r mogen blijven, is de wensch van hun Kinderen, Behuwd, ti j Kleinkinderen en Verloofde. L J Helder, 30 Juni 1921. Verloofd JELLY BRUIJN en ANT00N BENNING, Helder, 80 Juni 1921. In plaats van kaarten. Ondertrouwd W. BUIS en Helder, 29 Juni 1921. Geboren JAANTJE, Dochter van P. J. TER BURG. M. TER BURG- Hudhegtsen. Helder, 28 Juni 1921. De Heer en Mevrouw MEYER— RAAYMAKERS, zullen gaarne be zoeken ontvangen op Zondag 3 en 10 Juli a.s. Ankerpark 15. HET HOOFDBESTUUR. Eeden overleed plotse ling mijn Innig geliefde Echtgenoot en onze lieve Vader Echtgenoote* van Geer- troida Antonia Visser, in den ouderdom van 56 jaar. Namens de diepbedroefde Echtgenoote, Wed. G. A. VAN HEES- Visser. Kinderen en Familie. Helder, 28 Juni 1921. Kanaalweg 173. De uitvaart zal plaats heb ben Vrijdag 1 Juli te 8 uur, de ter aardebestellingtel u. van van Amsterdam, tot oprlohtlng van een afdeellng van den Hiermede betuigen w\j onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 25ijarige Echtvereeniging ondervonden, zoowel binnen- als buiten deze gemeente. Weg met Vijzel-, Schepraderen en Windmolens, welke u bij wind stilte in den steek laten, 't Is alles uit de oude doos, kost veel kracht en bezorgt u niet vol doende water. Neemt proef en overtuigt u van een naar de eischen des tijds ingerichte in stallatie, welke u fn ieder op zicht tevreden zal stellen. Ont bied of vraag inlichtingen bij: Smederij en Machinewerkplaats te 'T ZAND, gem. Zljpe, Vertegenwoordiger van de Benz en Co., Rheinlsche Motorenfabrlek Aktlen Gesellschaft te Mannhelm. De ondergeteekende verklaart een dergelijke installatie als hier boven bedoeld, te hebben be trokken van P. POLDERMAN, Smederij en Machinewerkplaata te 'tZand, gem. Zijpe, Deze in stallatie is aan mijn 4 P.K. Lister motor aangebouwd, 't welk mij een overvloed van water bezorgt voor 20 bunder land. Nadere inlichtingen worden gaarne door mij verstrekt. 't Zand. J. MOSK Cr. Burgemeester en Wethouders van HELDER maken bekend, dat voor Inschrijving van Leerlingen aan School no. 8 (Hoofd de Heer C. D. Colpa) gelegenheid zal bestaan voor hen, wier naam begint met de letters A tot en met H, VRIJDAG 1 JULI a.s., des voormid dags van 11 tot 12 uur, de letters I tot en met P, VRIJDAG 1 JULI a.s., des namid dags van 7 tpt 8 uur, de letters Q tot en met Z, ZATERDAG 2 JULI a.s., des namid dags van 7 tot 8 uur. Tot deze school worden alleen toegelaten de leerlingen, die vóór 1 Maart 1921 den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. De ouders worden er opmerk zaam op gemaakt, dat tengevolge van de Invoering der Lager Onderwijswet 1920 deze school gelijk wordt aan de andere open bare soholen ln deze gemeente en hun kinderen daar dus geen Fransch meer zullen leeren. Belanghebbenden moeten bij de Inschrijving de geboorte- en vacolnebewijzen der kinderen meebrengen. Helder, 29 Juni 1921. VERLORENeen zwart LAK SCHOENTJE, tusschen deFriesche- buurt en Middenvliet. Tegen belooning terug ie be zorgen hjjL. KOOPMANS, Mid denvliet, Koegras (gem. Helder), Gevonden een RIEM van een motorfiets. Terug te halen bjjJ. DIJKSHOORN, Rijksweg 38, gem. Helder. P.S. Tegen advertentiekosten. Gevraagd een flinke NAAISTER. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een nette DIENSTBODE, hoog loon en veel verval. Adres: Hötel .DUINZICHT", Callantsoog. Gevraagd 2 flinke DIENSTBODEN. Adres: Hótel „DEN BURG". Mevr. I. A. VAN GELDER, Sarphatipark 131, Amsterdam, vraagt, wegens huwelijk der tegenwoordige, voor haar klein gezin (2 personen) esn net Meisje. AanbiedingenBinnenhaven 28. Nog eenige uren disponibel voor LUDWIG OTTE, Kanaalweg 40. IIOO belooning voor dengene, die mij aan een behoorlijk HUIS kan helpen, huurprijs f 2.50 f 3. Brieven onder Nr. 738, Bureau van dit blad. f50.belooning voorden- gene, die jonggehuwden aan een WONING helpt. Brieven onder Nr. 737, Bureau van dit blad. Persoon K.M. zoekt Zit-Slaap- kamer Brieven onder Nr. 739, Bureau van dit blad. Te huur aan de Bassingracht OPSLAGTERREIN metdaarop staande gebouwen; voor alle doeleinden geschikt. Adres: H. BAIS, Nieuwstraat 13. ZIT-SLAAPKAMER te huur. Adres: Kanaalweg 155. Pension Huisduinen gevraagd door Dame, van 20 Juli-15 Aug. Brieven onder Nr. 897 met prijs per dag: Boekh. G. H. HEL DERMAN, Amsterdam. SLAAPKAMER te huur voor twee vrienden. Adres: Bureau van dit blad. Te huur gevraagd een gem. of ongein. KAMER, om als Kantoor in te richten, liefst Kei zer-, Spoor- of Koningstraat. Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 740, Bureau van dit blad. ZIT-SLAAPKAMER met pension en huiselijk verkeer aangeboden voor Dame of Meisje (geen beroeps- pension). Brieven onder Nr. 742, Bureatt van dit blad. HELDERSCHE COURANT.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 2