NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5428 ZATERDAG 16 JULI 1921 49a JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. als redae. tekst) 60 et. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 1—4 reg. 60 et., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtotoeel. zonder toestemming van de Vereenigde Sta ten. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de Euro- peesdhe geallieerden bereid zijn, om hun vroegere beslissing over Jap op de conferen tie te Washington te herroepen en den een oi anderen uitweg te zoeken, een uitweg, die dan echter, wegens de totnogtoe weigerach tige houding van Amerika, den toestand wel in het nadeel van Japan zou veranderen. Hieruit zou de aarzeling van de Japansche regeering om naar Washington te gaan, te verklaren zijn. Geeft Japan het verlangen te kennen, om de kwestie van Jap, als gewijsde, buiten de conferentie te houden, dan is het duidelijk, dat misschien de neteligste strijd-, vraag onbesproken zou blijven en geen defi nitieve uitkomsten in de richting van een duurzame regeling voor den heelen grooten Oceaan te verkrijgen zouden zijn. De Euro- peesche mogendheden hebben met elkaar ge wedijverd in het zenden van een snel toestem mend antwoord, maar Japan heeft geen reden tot zulk een spoed. Het is zelfs niet onwaar schijnlijk, dat zijn aanneming van de uitnoo- diging niet onvoorwaardelijk zal zijn en dat er nog tal van vertrouwelijke gedachten wis selingen noodig zullen zijn, voor het een defi nitieve beslissing neemt. Tot elf November, den dag waarop de conferentie geopend zou worden, heeft men nog den tijd en dus is er voorloopig nog geen reden om te wanhopen, dat de kwestie van Japan's deelneming in die 'bijna vier maanden niet in orde zou kunnen komen. Het kan ook, dat Japan nu eenvoudig aanneemt, maar alleen voorbehoud maakt ten aanzien van het program. Nadat de confe rentie over de Stille Zee gehouden en ge slaagd is, kan men pas over ontwapening gaan spreken. Voor al het voorbarige gejuich is, gelijk wij ook Woensdag uiteenzetten, nog geen reden, want men nag niet'uit het oog verliezen, dat een mislukking, om welke re den ook, van het initiatief van Washington den toestand ernstiger zou maken dan hij voordien was. De Britsche regeering zou Amerika voor gesteld hebben een inleidende gedachtewis seling over de politiek aan de Stille Zuidzee te Londen te houden. De Times meldt, dat het antwoord van Harding tot dusver achter wege bleef, maar dat het heet, dat Harding het denkbeeld onderzoekt en zijn antwoord spoedig verwacht mag worden. DTJTTSCHLAND. Duitsche krijgsgevangenen. Te Mannheim zijn drie Duitsche soldaten teruggekeerd uit het Fransohe krijgsgevan genenkamp te Avignon. Zij waren alle drie veroordeeld tot drie jaar tuchthuisstraf, twee wegens diefstal van brood en de derde we gens diefstal van een Fransoh uniform, waar in hij gepoogd had te ontsnappen. Toen hun straftijd om was, werden zij aan de Duitsche overheid uitgeleverd. In het geheel zijn er in Frankrijk nog 107 Duitsche krijgsgevange nen en 17 krijgsgevangen onderdanen van Duitschland's hondgenooten in den oorlog. De processen te Lelpxlg. De torp&d&ering var, de „Llandovery Gas r Ja". De in het verders verloop van liet proces verhoorde luitenant ter zee Knocke, die 1ste Ingenieur van de „U. 80" was, deelde mede, dat het hospitaalsohlp getorpedeerd was, om dat kapitein-luitenant Patzig met zekerheid dacht, dat het schip munitie en troepen aan boord had. Getuige Is overtuigd', dat de boot geen pogingen heeft gedaan om de redding- booten te rammen. Hij veronderstelde, dat de afgevuurde schoten op de reddingbooten wsren gericht, daar deze zich wellicht weer barstig toonden. Dat er den volgenden dag aan 'boord van den onderzeeër een gedrukte stemming heersoh'te, gaf getuige toe. Hij had destijds tot commandant Patzig gezegd, dat hij het schip niet getorpedeerd zou hebben. Patzig had daarop geantwoord, dat hij het ook niet voor de tweede maal zou doen. De deskundige, kapt. Aalwester, sprak nog Ingezonden mededeellng. Goedkoop REIZEN per boot over de commandovoering aan boord van U- booten. De quaestie der hospitaalschepen is gedurende den oorlog herhaalde malen be sproken. Van gevangenen had men gehoord, dat zij op hospitaalschepen waren vervoerd, die munitie transporteerden. Men kon dus in het algemeen van de Veronderstelling uit gaan, dat hospitaalschepen misbruikt wer den. Juist in het jaar 1018 waren de berichten over dergelijke misbruiken zeer talrijk, en daarom werden onder 'zekere omstandigheden die schepen getorpedeerd. Of in de verschil lende gevallen van torpedeering inderdaad de hospitaalschepen altijd voor oorlogsdoel einden werden misbruikt, was moeilijk na te gaan, daar de schepen snel zonken. Iedere commandant moest in elk afzonderlijk geval beslissen, hoe hij' te handelen had. Dat de „Llandovery Castte" misbruik maakte van haar hoedanigheid als hospitaal- schip, is uit de tot nu toe afgelegde getuigen verklaringen niet op te maken. De comman danten der onderzeebooten werden zeer streng terechtgewezen als zij de voorschriften der regeering niet nauwkeurig opvolgden. Kapitein-luitenant Patzig wist blijkbaar, dat de torpedeering van de „Llandovery Oastle" ongerechtvaardigd was. Hij kon vreezen, dat deze ongemotiveerde torpedeering de Duit sche regeering in moeilijkheden zou brengen, en daarom zal hij' wel gewenscht hebben, dat er van de zaak niets békend werd; Ongetwij feld heeft Patzig een innerlijfcen strijd door gemaakt. Dat er van de „U 86" geschoten is, staat voor den deskundige vast. Het is echter niet onmogelijk, dat de schoten werden gelost, daar men in de duisternis de reddingbooten niet tijdig als zoodanig heeft herkend, en deze voor torpedojagers of -vernielers heeft aangezien. Naar aanleiding van een vraag van den procureur-generaal verklaarde de deskundi ge, dat de commandant van de „U. 86" toch moeilijk kon denken, dat hij door de beschie ting van de reddingbooten alle getuigen van de torpedeering onschadelijk kon maken, daar hij met een groot aantal reddingbooten te doen had en de duisternis hem verhinderde, deze alle te bereiken. Hierna volgt het verhoor van de door de verdediging gedagvaarde getuigen. Verschil lende van hen, die op de „U. 80" werkzaam waren, schilderden hun ervaringen met zoo genaamde U-bootvalleri, waarover ook de deskundige nog het woord nam. Een schipper uit Oldenburg, commandant van een Duit- schen vischtrawler, is met negen andere vischtrawlers in het Skagerak door acht En gelsche vernielers beschoten. De tien schepen zonken er de bemanningen., met uitzondering van ten, die «joh boord van dsn Engci- sobm vernieler wist te rsteo, kwamen cm. Verschillende getuigen verklaren, dat zij ge zien hebben, dat Fransche en Engelsche hos pitaalschepen met vliegtuigen, troepen, ma chinegeweren en paarden geladen waren. Kapt.-lult. Cromipton, de commandant van een onderzeeër, die door een Engelschen U-boot- val tot zinken werd gebracht, trachtte zwem mend het stoomschip te 'bereiken en gaf te kennen, dat hij zich gevangen wilde geven. Hij werd odhter door de bemanning met scheldwoorden ontvangen, en er werd met een plank naar hem geslagen. Hij bereikte zwemmend een leeg ronddrijvende boot, waarop hij en de stuurman zich konden red den. Het stoomschip kwam daarna met groote snelheid op de 'boot al en trachtte haar te rammen. De ibeide Duitsohers sprongen in het water en redden zich daardoor. Het stoom schip keerde daarna om en nam hen aan boord. In 1916 werd' hiji uit Engelsche gevangen schap ter interneeiing in Zwitserland op de „Llandovery Qastte" naar Europa gebracht. Toen hij op het schip kwam, merkte hij op, dat een afdeeling soldaten in fchaki-unlfonn aan boord ging. De gewezen stuurman van de „C. 41" bevestigt deze verklaringen van den kapitein-luitenant. Hij deelde nog mede, dat het Engelsche schip, dat de U-boot tot zinken bracht, de „Baralong" was, wat echter eerst later bleek, daar indertijd het schip zijn naam bedekt had en de Aanerikaansche vlag voerde. Nog verschillende andere getuigen verkla ren, dat ze gezien hebben, dat hospitaalsche pen munitie en troepen vervoerden. Kapitein Schmidt heeft, toen hij als gevangene over den Indlschen 'Oceaan werd getransporteerd, onderweg van zeer dichtbij een Engelsch hos pitaalschip zien voorbijkomen, aan boord waarvan, zich een groot aantal troepen, maar geen gewonden bevonden. Een officier van het schip, waarop Sohmidt zich hervond, heeft dit tegenover den getuige bevestigd met de opmerking, dat hospitaalschepen in den In dlschen Oceaan niet door duikbooten werden lastig gevallen. De deskundige admiraal v. Throtha legde daarop een verklaring af, waarin hij zelde Nimmer is bij den vlootcommandant de ge dachte opgekomen, dat de bepalingen van het algemeen strafwetboek bij de uitvoering van orders in den oorlog toegepast zouden kun nen worden op de afzonderlijke handelingen. De opvatting bestond, dat met het bevel voor een oorlogshandeling slechts de onmiddel lijke superieur de verantwoordelijkheid op zich nam en dat degene, die het bevel uit voerde, vrij uitging. De ontwikkeling, die in het verloop van den oorlog de oorlogsgebruiken bij onze vijanden namen, maakten het noodzakelijk, de duik- bootoommandanten er op te wijzen, dat zij in de eerste plaats aan hun plicht jegens het vaderland moesten denken en niet door den wensch om mensdhenlevens te redden de uit voering der orders of hun eigen booten in gevaar moesten brengen. Naar uit Leipzlg gemeld wordt, zal de Engolsdhe advocaat-generaal Slr Ernest Pol- look na het geding tegen de duikboot-offi cieren Boldt en Dittmax Leipzlg verlaten en naar Londen terugkearen om zijn regeering rapport uit te brengen. Dit vertrek staat niet op een lijn met diat der Fransdie commissie. De Engelsche regeering heeft nog geen be slissing genomen over het voorstel van Briand om zich bij de houding van Frank rijk aan te sluiten. Bpionageproees. Het „Reichsgerlioht" ite Leipzlg heeft zich de laatste drie dagen bezig gehouden met een groot spionnageHproces. Leider van de onder neming was de uit Nederland afkomstige koopman Jongerius. Hij werd tot vijf jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Van de overige zes beklaagden werden et twee vrijgesproken en vier veroordeeld. De Engelsche bankwerkers. De bankwerkers hebben bij' hoofdelijke stemming de 'loonsvoorwaarden goedge keurd, die tot stand gekomen weren bij on derhandelingen met de patroons. Alle 88 vakvereeniglngen die erbij' betrok ken waren namen de voorwaarden met een meerderheid aan. Dienvolgens zullen de loo- nen verlaagd worden met 8 ah voor hen die volgens uren weiken en met 71/» pet. voor stukwerk. Het nieuwe loon gaat 15 Juli ln en ln Augustus wordt het ln dezelfde ver houding opnieuw verlaagd. De vereenlgln- gen van bankwerkers tellen ongeveer een imillloen Men. Het lamd lijkt nu de voornaamste indus- trlecle moeilijkheden goed en wel achter den rug te hebben. Een mislukte proefneming. Te Hampstead Heath Is een poging gedaan om de droogte te doen ophouden. De vuur- weriokundigen O. T. Broek Co. zouden trachten door vuurpijlen en luchtbommen den hemel te forceeren. Honderden ontploffingen deden rookwolkjes ontstaan, meer niet. De lucht hleef zoo Mauw als te voren. Het ver trouwen van de menigte, die was komen kij ken, bleek al dadelijk niet heel groot te zijn. Niemand had een parapluis meegenomen. De uitvoerders van die proefneming hebben echter nog hoop, dat zij toch inderdaad stoor nis in de atmospheer hebben teweeggebracht en er regen zal vallen. IERLAND. Toen de Valera Donderdagmiddag ln Downingstreet aankwam voor zijn eerste on derhoud met Lloyd George, juichte een tal rijke menigte hem lulde toe. Slnn Fein blijft zich eerlijk houden aan den wapenstilstand met de regeeringstroe- Sen. Sinds de wapenstilstand Maandagmid- ag om 12 uur van kracht ia geworden; is geen enkele nieuwe uitspatting gemeld. Sol daten van de koninklijke troepen en Sinn Feiners verbroederen zich ln het openbaar. Het mysterieuze schip. Nog een ander stoomschip., de „Gralgnow- nie", heeft, bij aankomst te Boston gisteren, aan de autoriteiten mededeellng gedaan van de ontmoeting tien dagen geleden onder de kust van New-Yerssy een gebied, dat thans bekend staat als de „schuimerstóne" van een geheimzinnig stoomschip van 8500 ton. Dit schip, dat geen scheepvaart- lichten had en niet antwoordde op Morse- lamp-selnen, voor om de „Graigrownie" heen, verminderde zijn vaart en zette ten lanmip-seinen, voer om de „Gralgrownie" te evenwel ongehinderd zün tocht voort Telegrammen uit Washington melden in- tussohen, dat het departement vnn Handel het departement van Marine heeft verzocht, zeevliegmachines te verschaffen om boven de „schuimerszöne" te patrouilleeren. Hier aan wordt toegevoegd, dat het Departement van Justitie, dat een onderzoek instelt naar het mysterie, nog steeds de theorie huldigt Tpgwfiyprtfln mededeellng. NIER- EN BLAASSTEEN»». Van de vele kwade gevolgen wan over- tolli gurinexuur en nierxwakte la steenvor ming in de nieren of blaas wel bat meeat te duchten. Maar Foetert Rugpijn «leee» Pillen hebben ln rulke gevallen mtaxta awy*»? bereikt en tal van gevaarlijke opawtflto voor komen. Spoedige behandeling la het beat 4e eerste verschijnzelen moet men kennen. Ban pijnlijk gevoel ln den ru<L waarbij men be hoefte aan steun heeft ter hoogte v«a de nie ren, en vooral het voorkomen van op et» stoenstof gelijkend bezinksel en gruis in de urine, terwijl de tooring ook m«Teen bran dend gevoel en pijn gepaard doet dm- km aas de mogelijkheid van ëimnrnFiamg' Btoenen, vormen zich vaalt «tl® het ustee- zuur aan afvoer door de nieren cctenspt, zich laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde, oement- achtige mansa vormt, die voortdurend gzoo- ter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen ven nierzwakte als rugpijn, urinekwalen, hoofd pijn, duizeligheid, pijn in de gewrichten en lendenen ln den wind, maar bekamp het kwaad onmiddellijk door een geregelde en matige leefwijze, en met behulp van Foetert Rugpijn Nieren Pillen, Dit geneesmiddel heeft een soheidende werking op steenvor ming en menigmaal kwam het voor, dat de «teen loskwam, verknuimde en in fijne, zand achtige deeltjes werd afgevoerd. Foetert Rugpijn Nieren Pillen zijn te Hel der verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizer straat 98, k f 1.76 per doos. BUITENLAND. De ontwapening. De „N. Rott. Crt." schrijft: De „Daily Express" meende op grond van officieele inlichtingen te kunnen melden, dat alle erbij betrokken mogendheden Enge land, Frankrijk, Italië, Japan en China president Harding's uitnoodiging tot de con ferentie over de Stille Zee hadden aangeno men, maar een Reuter-bericht wist omstreeks denzelfden tijd alleen, dat alle mogendheden op een na een gunstig antwoord hadden ge zonden. Later op den dag kwam er een Ex- change-telegram uit New-York, dat opgeno men is in de Londensche avondbladen van Woensdag en luidt: „Japan blijft het raadsel van den toestand, daar van haar officieel of officieus nog niets gehoord is. Men gelooft hier echter, dat Japan zal aannemen, omdat het aan de wereld niet zal wenschen voorge houden worden als een hinderpaal voor de beperking van de wapeningen". Onverschil lig of Japan nu al of niet spoedig aanneemt, is haar aarzeling een aanwijzing voor zekere terughouding of zeker wantrouwen. Wij heb ben er al op gewezen, dat Washington geen ander program voor de eerste en kleine con ferentie genoemd heeft, dan dat men er over de vraagstukken van de Stille Zee en het Verre Oosten zou ondeihandelen, en dat er dus netelige vraagstukken als die van het eiland Jap en de Japansche immigratie in de Vereenigde Staten bij te pas konden komen. Het bezit van Jap is een kwestie, waarbij ook Frankrijk en Engeland kunnen meespreken, omdat zij vroeger in den Oppersten Raad te Parijs en in den raad van den Volkenbond te Genève al aan de orde geweest is, maar de immigratie is een vraagstuk, dat Amerika en Japan alleen aangaat en waarop geen licht uit Europa (behoeft te schijnen. Wordt dit laatste ebbuiten gelaten, dan is er echter voor Japan ook alle reden, om niet zoo maar te treden ln een behandeling van de Jap-kwestie in het bijizijn van de groote Europeesche mogend heden, die vroeger naar izijn meening reeds te zijnen gunste (beslist hebben. iMen weet, dat de Jaipanacho re'geering zich ten aanzien van het eiland Jap beroept op de beslissing van den Baad van v leren te Parijs, in Mei 1910 genomen, volgens welke aan Ja pan een mandaat voor het eiland zou zijn toe gekend, welke (beslissing nader werd goed gekeurd door een besluit van den Raad van den Volkenbond, toen deze in December jongstleden te Genève vergaderde. President WUson heeft echter, op 8 Maart van dit jaar, den dag voor zijn aftreden, in een brief aan het Departement van Staat uitdrukkelijk ont kend, dat hij ooit in een toewijzing van Jap aan Japan 'had toegestemd, een standpunt, dat het bewind van Harding overgenomen heeft. In de later tussohen Amerika en Japan gevoerde wisseling van nota's heeft de nieuwe Amerikaansche regeering aan de geallieerde mogendheden of welk ander instituut ook het reent ontzegd om te beschikken over Duitsch land's vroegere bezittingen in de Stille Zee door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). o 57) Tot haar verrassing ging zij open en zij duwde de deur langzaam verder, tot zij in een plotselingen schrik op den drempel bleef staan. Er brandde nog een laag licht in de keuken en zij zag een man aan de tafel zit ten. Zijn hoofd rustte op zijn uitgespreide armen en op de plaats waar het meisje stond, hoorde zij hem zwaar ronken. Het gezicht was zijwaarts naar haar toegekeerd en zij herkende zonder moeite Weloh, ofschoon zijn gezicht koddig verwrongen was en zijn zware wangen purperachtig blauw gevlekt waren. Betty liep op de teenen langs hem heen, terwijl zij nauwelijks durfde ademhalen, maar hij werd niet wakker en zijn 'gesnork volgde haar, toen zij stil de trap op vloog. Ten slotte bereikte zij haar eigen kamer, schoof den grendel voor de deur en wierp haar vochtige, kille Meeren af, die zwaar waren van den dauw van den nacht, om zich voor te bereiden voor de taak, die er nog voor haar overbleef, als de menschen in huis zich eindelijk ter ruste zouden begeven. Het ijle kettinkje bengelde geruststellend aan haar hals en zij haaide het fluitje te voor schijn en bekeek het. Het was van zilver, keurig geciseleerd, en droeg op een effen ovaal plekje de initialen H. R. Heit leek onge looflijk, dat zulk een nietig en op speelgoed gelijkend instrumentje hulp zou kunnen brengen en toch kon er voor haar leven of dood van afhangen. Ross had' haar zijn eigen fluitje gegeven, en zij drukte het tegen haar borst zoo vurig alsof het een talisman was, die alle gevaar en1 kwaad van haar af kon wenden. De tijd kroop voort, maar ten langen leste hoorde zij het geritsel van voeten op de trap en een gemompel van stemmen, die achter deuren verdwenen. Toen werd het weer stil. Betty was in een koorts van ongeduld, maar zij hield haar oogen vastberaden geves tigd op het kleine klokje op den schoorste' :n- mantel en wachtte uit overmaat van voorzich tigheid, tot de wijzers op half twee stonden. Daarna deed zij, gekleed in haar donkere japon en met vilten pantoffels aan de voeten haar deur open. Dadelijk daarop deinsde zij verbaasd ach teruit. Er was iets verder in de gang dicht bij de deur van de slaapkamer van mevrouw Atterbury een stoel neergezet, maar hij was leeg en een dwaas in elkaar gezakte gedaante lag er op den grond naast. Het was een vrouw, die blijkbaar door den dlaap overval len van haar stoel gegleden was, maar er was niets in de inerte hulpelooze figuur en de harde, snorkende ademhaling, dat leek op den toestand, waarin zij Welch gezien had', en voor Betty een waarschuwing was, dat het geen gewone slaap was. Zli hield haar adem in, ging naar de sla- gende gedaante toe en herkende Caroline, [et gezicht van het meisje was purper, evenals dat van Welch, en haar kin was op haar borst gezakt, waardoor zij een uitdruk king van stuitende, brute stompzinnigheid had. Betty had haar altijd als een bot, dom schepsel beschouwd, wier voornaamste deugd trouw was, maar nu leek het of er Iets boos aardigs en dierlijks aan den dag was geko men, dat ln haar onbewustheid haren waren aard verried. Zonder lang te aarzelen, sloop Betty naar de trap toe en 'ging evenals den vorigen nacht naar 'beneden toe, toen een licht in de mu ziekkamer haar waarschuwde, dat er iemand was. Nu was het echter niet flauw en flikke rend, maar een smalle, verblindend schitte rende lichtstraal, die even door de deurope ning flitste, daarna verdween en een vaag schijnsel achterliet. Betty kroop naar beneden, haar kaars, die zij niet had- aangestoken, en een doosje luci fers tegen haar borst geklemd. Het schijnsel bleef zichtbaar als dat van een zoeklicht, dat in een andere richting versteld was, en ter wijl zij ademloos stil stond, hoorde zij het geluid van metaal en een zacht gemompelden uitroep van een man wiens stem zij niet kende. Stap voor stap, met een hart trillend als een vogeltje, ging het meisje naar de deur opening toe en deed voorzichtig een verken ning. Het portret van Beethoven was op zijn plaats, maar daarvoor knielde een man in grove, donkere toleeren. De zolen van zijn schoenen waren omhoog gekeerd en glom men van versche slijkklonters; ln een linnen tasch, die op den grond open naaöt hem stond, waren allerlei metalen gereedschappen te zien, waarop het licht sprankelde. En de zaklantaarn in de hand van den binnendrinr ger wierp een gestadigen stroom van licht om het schilderij boven hem heen. Terwijl hij izijn rug naar haar toe gekeerd hield, sloop Betty stil over -den drempel en naar haar schuilplaats van den vorigen naoht FEUILLETON. toe, waar zij in elkaar gedoken achter het opstaande deksel van den vleugel vandaan gluurde. De man 'bewoog zijn handen schie lijk langs het onderste gedeelte van de lijst, grommend van ongeduld bij het vergeefsche zoeken naar de geheime veer. Een keer tdraaide hij zijn hoofd even om en kreeg zij een oogenblik een zware, vooruitstekende, ongeschoren wang en een platten neus te zien. De lage klep van zijn pet verborg het voorhoofd en de oogen, maar zijn proflei was afstootend van woestheid en boosaardige kracht. Ofschoon zij begreep, dat zijn onbehouwen vingers elk oogenblik den knop zouden kun nen aanraken en de alarmschei in beweging brengen, bleef het meisje met een zwakke hoop op de plaats waar zij was. Welch sliep misschien in een kunstmatige verdooving, en er was kans op, dat hij de wekkerinrich ting voor dien nacht misschien niet verbon den had toen de verdooving hem bevangen had. In dlat geval zou zij, als zij maar onont dekt kon blijven tot de Inbreker zijn doel be reikt had en weggegaan was, de beroofde Muis zelve onderzoeken. „Je bent vroeger dan afgesproken was, Mike. Bewonder je het portret?" Een ge dempte, sarcastische lach klonk uit de ope ning van de deur en de man keerde zich om, met iéts in zijn vrije hand, dat onheilspellend glinsterde. Betty dook weg achter het piano deksel en haar hart was stil en koud in haar borst. Achteloos tegen den muur bij de deur ge leund, met de handen1 ln de zakken van zijn kamerjapon en zijn donkere gezicht vertrok ken door een wrangen glimlach, stond Jack Wolvert. De man voor het schilderij vloekte weer, maar nu blijkbaar opgelucht. „Jij maalt er niet om, om kwade kansen te loopen, zeg?" gromde hij. „Ik had je als een zeef kunnen doorboren, zonder eerst te kijken." „O, nee, dat zou je niet (gedaan hebben!" hernam Wolvert beminnelijk. „Als jij vlug met den trekker was geweest., zou je bij St. Quentln geen hospitaalsoldaat zijn geweest. Een fijn portret, niet? Het dient voor tweeër lei doel. Het vereeuwigt het gezicht van den meneer, die een treunmarsch gecomponeerd heeft, om op je graf te spelen, als het je goed gaat in de wereld, en „Zeg eens, houd op met die komedie en laten wij zaken doen!" viel de ander hem barsch in de rede. „Welch zal ons overvallen voor je het weet." „Hij zeker niet." Wolvert haalde zijn schou ders op en stapte naar het schilderij toe. „Hij slaapt den slaap van iemand, die de restjes uit de wijnglazen heeft gedronken, die op .tafel stonden. Ik heh er een voor zijn bijzon der heil klaar gemaakt." „Hemel nog toe!" De man die Mlke ge noemd werd, deinsde achteruit. Je bedoelt toöh niet „Natuurlijk niet!" De gemoedelijke toon was nu opeens scherp. „Ik bezondig mij niet aan moord! en doodslag. Caroline is ook bui len gevecht gesteld- of zooals jij het zoudt uitdrukken, dood voor de wereld; Haar kopje thee, vóór zij, voor Marcia's deur op wacht ging zitten, was een speciale bereiding. Ik kan er nog bij vertellen', dat onze lieve Mar- cia hare wandelingen la Lady Macbeth her vat heeft." Wordt vervol#! COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. reepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57°, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Poet-Girorekening No. 16066. Reduotle- biljetten gedurende de vacentle. Zie adverten tie E.8.O.N.A. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomertijd). Maan Zon Hoogwater Juli op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 17 7.1 2.59 4.58 9.11 7.30 8.5 Maand. 18 a.. 7.44 m. 3.50 5.0 9.10 8.25 8.45 DinBdag 19 8.21 4.45 5.1 9.9 9.— 9.25 Woensd.20 8.52 5.44 5.2 9.8 9.3510.— Dond.d. 21 9.19 6.45 5.4 9.7 10.1010.40 Vrijdag 22 9.43 7.48 5.5 9.6 10.4511.10 Zaterd. 23 10.6 8.516.7 9.5 11.1511.40 Japan en het voorstel van president Harding.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1