NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5431 ZATERDAG 23 JULI 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: 0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 BUITENLAND. De conferenties over de ontwapening en de Stille Zuidzee. Van het houden van een inleidende ontwa penlLngsconferentie te Londen is afgezien. Medegedeeld wordt, dat alle conferenties te Washington zuiden plaats vinden. Lloyd Geonge zal de conferentie te Wash ington bijwonen. DUTTSCHLAND. Te Rostock, zoo meldt men) uit Ber lijn, «prak gisteravond professor Stahl- berg uit Berlijn over de Duitsche vlag en de Duitsche kleuren. Nadat de professor uit gesproken had, nam een communist het woord. Terwijl hij sprak ontplooiden zijn aanhangers een roode vlag. Tussóhen de aan wezige studenten en communisten is daarop flink gevochten. Verschillende studenten werden lüerhij gewond. Ten slotte verdwenen de communisten, de internationale zingend. De politieke koers. Naar ln politieke kringen verluidt, zal het rijkskalbimet et teigenover Engeland en Ame rika geen geheim van maken, dat het behoud van den tegenwoordigen koers in Duitsch- lattid onmogelijk is, wanneer de O.-S. quaestie niet spoedig wordt opgelost. Verder laat rnien Atmeüikaansche en Brit- sche kringen niet ln onwetendheid omtrent het feit, dat de handhaving der sancties de voortzetting der tegenwoordige politiek zoo danig zou bemoeilijken, dat het kabinet reeds bij het bijeenkomen van den Rijksdag er geen waarde aan zou hechten, nog de „regee ring der vervulling van het ultimatum" te blijven. FRANKRIJK. De minister van marine was er, daar de commissie van financiën' zijn kredieten -be snoeid had, om zijn begrooting in evenwicht te torengen, toe overgegaan de werkuren van de werklieden op de werf te Lorient te ver minderen, wat groote beroering had gewekt onder de betrokkenen. Nu heeft de minister echter voor het uit eengaan van de Kamers een krediet weten te krijgen van 6 miljoen voor het herstel van de vroegere vijandelijke schepen. I-n verhand daarmee is de werktijd op de werf te Lorient weer met een uur per dag verlengd. Waar de gelden voor de bevrijde gebieden blijven. Er is nog wel eens gemompeld over zekere verdachte praktijken, waarvan de bewoners van de bevrijd© gebieden soms het slachtoffer worden. Een treffend staaltje melden nu de bladen. Het parket van Bri-ey heeft een grondbe zitter, Pierre Jarry, achter slot en grendel doen zetten. Deze mijnheer Jarry had in het arrondissement een twaalftal boerderijen. Maar de paarden, hooien, landbouwmachines, FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). Een oogenblik later laaide een) heldere vlam op, die grillig in haar bevend© handen flikkerde en ten slotte uitdoofde; toen lag er een klein hoopje ijle, zwarte vlokken tus- schen de zwaardere asch van het hout, ten teeken dat zij haar wanhopig plan volvoerd had. Zij keerde zich om, om de vlucht te ne men, maar een blik naar die onbeweeglijke gedaante deed haar midden in haar vlucht stil staan. Stel, dat zij hem gedood had! Betty's hart stond stil en in haar angst ging zij nog eens naar hem toe. De zakdoek was van zijn gezicht afgegleden en de doo- delijke bleekheid scheen haar vermoeden te bevestigen. Zij was naast hem neergeknield en had een hand op zijn borst igedegd, toen een ge ritsel in de gang haar terug deed deinzenl Strompelende en zich-aan den muur voor steun vasthoudende, waggelde Welch door de deur naar binnen, en zijn oogen, die dof van het slaapmiddel waren, schoten opeens zaaigewassen, enz., enz., waren alle afkomstig van de diensten der hulpverleening *aan de bevolking der bevrijde gebieden. Pierre Jarry heeft deze diefstallen en ver duisteringen naar schatting tot een 'bedrag van 20 millioen kunnen begaan met be hulp van zijn functie van secretaris-generaal van. de vereeniging tot verstrekking van voor schotten aan de „sdni-strés", in geld en mate rialen. Moest hjj materiaal een of ander be woner ter beschikking stellen, dan gaf hij slechts een -klein gedeelte van hetgeen daartoe bestemd was; de rest kwam in zijn stallen of voorraadschuren terecht. Moest hij bons af geven, dan 'knoeide 'hij in de administratie: hij droeg bijv. 2000 frs. af en noteerde 90.000 frs.; het verschil stak hij in den zak. De opwinding in de omgeving van de woonplaats van Jairry is groot en men is ten zeerste benieuwd er naar wie zijn medeplich tigen zijn geweest die het hem mogelijk heb ben gemaakt zoo lang zijin praktijken voort te zetten. ENGELAND. De toestand ln Ierland. Het Brltsche aanbod aan De Valera. Naar verluidt bevat het Donderdag door den premier aan De Valera'gedane aanbod de volgende punten: lo. Hom© Rule voor Zuid-Ierland op den grondslag, waarop de overzeesche Dominions dit genieten; 2o. Waarborgen voor Uister; 3o. Belangrijke financieel© concessies; 4o. Regelingen voor de gelijkstelling van de noordelijke en zuidelijke regeeringen. De Valera zou Engeland Vrijdag verlaten om de regeeringsvooratellen aan zijn collega's voor te leggen. Een Verdere ontwikkeling van zaken wordt niet vóór de volgende week verwacht. De vlootbouw. In het Lagerhuis heeft Lloyd George, in antwoord -op een vraag, waarin werd geop perd om met het oog op de Washingtonsche conferentie het bouwen van nieuwe groote schepen, waarin de marine-begrooting van dit jaar voorziet, uit te Stellen, verklaard', dat de regeering, door het lang uitgestelde begin te maken met het vervangen der verouderde schepen, geen bouwprogratm beoogt ais ant woord op -dat van andere mogendheden, daar zij hoopt door een oprechte en vriendschap pelijke bespreking met de maritieme mogend heden alles te vermijden wat een wedijver im den scheepsbouw zou benaderen. Hij zette uiteen, dat het een verzaking van den plicht der admiraliteit zou zijn om toe te staan, dat 6en doeltreffende marine ontaardt door haar te* verwaarloozen en niet van materiaal te voorzien. Bovendien zou het een verlies van tijd zijn, hetwelk het onmogelijk zou maken de veiligheid ter zee te handhaven, indien deze mocht worden .bedreigd. Lloyd George voegde hieraan toe: Dit zijn de reden-en, die het noodzakelijk maken om voort te gaan met de vervanging der verou derde schepen, en deze noodzakelijkheid wordt niet aangetast door een mógelijk succes of mislukking der komende conferentie. Een: luchtoefening. Woensdag heeft een aantal marine- en militaire vliegers deelgenomen aan de belang rijke proefnemingen, welke bestonden uit het bombardeeren van het voormalige Duitsche slagschip „Ost-Friesland" bij Kaap Delaware. Vijftig bommen, 280 tot 600 pond wegende, werden neergeworpen. Dertien troffen het schip, dat echter slechts aan de bovendekken schade opliep. De droogte. De Daily Express zet baar offensief te gen- den regengod voort. Gisteravond zou zij, indien er boven Londen wolken, niet te ver van de aarde zichtbaar waren, ze aan laten vallen met stralen vloeibare lucht, door een vliegtuig op die wolken gericht. Als dat niet helpt, is de uitspraak van mannen van het Ingezonden mededeellng. Goedkoop REIZEN per boo Reductie biljetten gedurende de HOOFDSTUK XVHI. Ontmaskerd. Betty sprong overeind enl liep, in een snelle ingeving, voortgekomen uit den uiter sten nood, met uitgestrekte armen, naar Welch toe. „Help!" gilde zij, terwijl haar heldere door dringende stem door het stille huls weer galmde. „Inbrekers! Dievenl Help!" Gesmoorde kreten antwoordden haar van boven en er begonnen flikkerende lichten de trap af naar beneden te komen. Welch greep het meisje ruw bij den schouder. „Wat is er aan de hand," zijn dikke stem gromde in haar oor en hij maakte met zijn bevende hand een wijzend gebaar. „Is dat jouw werk?" „Ze hebben hem vennoord!" ri'ep zij, ter wijl zij zich uit zijn greep los wrong. „Ik hoorde een worsteling en gin'g naar benedeh en- vond hem o! mevrouw Atterbury! me vrouw Atterbury!" Een nieuw koor van kreten was een bewijs, dat men Caroline gevonden had en daar tus sóhen door hoorde zij een diepere, manne lijke stem. Wie kon dat zijn? De eenige man nen in huis waren hier in deze kamer. „Betty, waar ben je? Wat ia er gebeurd?" Mevrouw Atterbury snelde de trap af, met madame Cimmino vlak achter zich en daar achter kwamen twee gedaanten! in pyama'a, die het meisje eerst niet herkende. Iemand draaide den knop van het licht aan den muur" om dat de kamer opeens over stroomde en Welch hurkte versuft neer bij Wolvert. Ofschoon el^e zenuw in haar lichaam van vak, -kan -men de pogingen wel opgeven. Er is in de kranten veel geschrijf over een nieuwe sdhaarschte en prijsstijging van levensmiddelen. Met melk en -boter is dat al het geval; voorts blijven de aardappelen klein enz. Eenige regendagen kunnen ech ter snel verandering -brengen, en dan is men niet meer in oorlog, maar beschikt men over veel stiüigende scheepsruimte, die van hein de en ver alles aanvoeren kan. De droogte kan op die wijze de vurig verlangde opleving in de scheepvaart brengen. De armvoogden in Wandsworth (Londen) hebben besloten geen onderstand aan werk- loozen meer uit te keeren. De -voorzitter zei- de, dat als men met de uitkeerimg tot 29 Sep tember voortging, de armvoogden voor een tekort van 62,700 zouden -komen. Een afvaardiging van de werkloozen ver klaarde dat besluit te betreuren. Een van de woordvoerders zeide, dat duizend werkloo zen met hun vrouwen en kinderen naar het werkhuis zouden gaan. De belastingbetalers moesten ook weten, dat hun -eigendommen en hun levens niet veilig meer zouden zijn. Een congres van transportarbeiders te Londen heeft de verlaging van het 'loon voor havenarbeiders met 2 sh. daags onmiddellijk ingaande, goedgekeurd. Met 1 Januari zal het dagloon weer met 1 sh. verlaagd worden. Een stemming onder de leden werd onnoodlg geacht De Evening Standard vermeldt een nieuw geval van dwingilandjj van vakverenigin gen. Een groote vakvereniging heeft aan har leden verboden, zich ln de werkuren van en naar een karwei te begeven op een flets. Met andere woorden, de karweitjes moeten voor de patroons on de ongelukkige burgerij zoo duur. mogelijk gemaakt woeden. Loonsverlaging voor havenarbeiders. Naar de „Times" verneemt, heeft de natio nale raad der havenarbeiders toegestemd in een loonsverlaging van drie shilling der dag, die geleidelijk ingaan. NOORWEGEN. Dienstweigeraars. De regeering heeft aan 'het Storting een voorstel gedaan de dienstplichtigen, wier godsdienstige overtuiging hen -belet militaire diensten te verrichten, of die daartegen an dere ernstige gewetensbezwaren hebben, toe te staan burgerlijken arbeid- inplaats van mili tairen dienstplicht te verrichten. Deze civiele arbeid zal verricht moeten worden gedurende een tijd, die beantwoordt aan den diensttii'd van het wapen met den langsten oefenings- tij'd, plus -een vierde deel van dien tijd. In oorlogstijd -zal d-e civiele diensttijd tweemaal zoo lang duren als de militaire dienst, om dit in zekeren izin te -laten opwegen tegen de risico, die de militaire dienstplicht mee brengt. Om praotisdhe redenen zullen de dienstweigeraars bij voorkeur voor grond en boscharbeid op de eigendommen of aan plantingen van den staat worden gebruikt of voor weg- -en spoorwegarbeid; doch niet te zamenmet vi ij willige arbeiders. Er is geen raming van onkosten overgelegd, maar er wordt in het voorstel naar een zelfde rege ling in Denemarken verwezen, die het eerste jaar 67.000 k-r. en het tweede 88.000 kr. ge kost heeft. („N. Rott. Ort"). vuur, toen zij op haar gericht werden. uumiwu --- („Verdoemde feeks!" bulderde hij. „Heb ik I de aanraking walgde, wierp Betty zich, snik je toch eindelijk gesnapt!" kend als van echte zenuwachtige opwinding in de armen van haar meesteres. Mevrouw Atterbury stond, nadat zij een vluchtlgen blik in de kamer ln 'het rond had geworpen^ als versteend. Haar oogen waren onbeweeg lijk op de geopende kluis gericht en een blauwachtige tint kwam -langzaam' over de wasachtige bleekheid van haar gezicht. Mevrouw Cimmino liep haar echter als een witte vlam voorbij en wierp zich gillend op Wolvert's borst Een van de gedaanten in pyjama's stond verschrikt in de deuropening, maar de andere kwam naar voren en met een nieuwen schrik herkende Betty het eer biedwaardige hoofd van dr. Bayard nog voor zijn gebiedende stem het tumult over- heersohte. „Wat beteekenlt dat? Wie heeft dit het eerst ontdekt? Welch! Jonge dame!" „Ik vond haar hier!" Wech wees beschul digend naar Betty, maar zijn hoofd waggelde dronken op zijn korten stierennek. „Zij lag naast hem geknield. Hij is niet dood, alleen maar ixa slaap gemaakt, vraag hóór hoe het gebeurd is." „Wij zijn verraden!" Een hooge mannen stem piepte met het geluid van een rat, die in het nauw gedreven ia, van den drempel en Ide's glazige oogen vestigdenl zich venij nig op het meisje. Zij merkte nu. dat de kre ten van madame Cimmino ophielden, het ru moer bedaard was en zij zelve het middel punt van aller blikken was. Zij richtte zich op, liet de handen langs haar zijden vallen en deed een stap naar voren. „Ik was van het eeri of ander geluid wakker geworden,11 begon zij onzeker. „Ik wist eerst niet wat het was, toen hoorde ik een bonzend stommelend 'geluid 'hier bene den, alsof er meubelen van hun plaats ge schoven werden. Ik stond op en deed mijn RUSLAND. De hongersnood- De „Krasnaja Gazeta" schrijft, dat de be richten omtrent den in Rusland heerschenden hongersnood vreeselijk zijn. De boeren in het gouvernement Saratof -zijn gedwongen voor twee of drie p-oed meel (een poed is 16 K.G.) een -koe of een paard óf te staan. Onder het opschrift,/D© donder heeft gerold" publiceert de commissaris voor de volksgezondheid Semasjko in de „Iswestia" een artikel, waarin hij verklaart, dat men op het -oogenblik een veel sterteer vijand heeft te bestrijden dan Koltsjak, D-enikin, e. a. In Russische regeeringskriingen schat men het aantal slachtoffers op 10.000 per dag. SPANJE. Barcelona, 20 Juli. De aanslagen met een sociaal karakter duren voort. Éi de laatste dagen zijn er vijf nieuwe slachtoffers onder de arbeiders gevallen, waarvan er drie vroe ger tot het roode syndicaat 'behoord hadden- Twee maakten er, gelooft men, deel uit van de wlitte vakvereenüging. De burgemeester van het dorp Bellimias is vermoord. De aan vallers zijn in alle gevallen ontkomen. De politie heeft aan de Fransche grens drie syndicalisten! en een vrouw aangehou den, die deel uitmaakten van een terroristi sche bende en' bommen maakten. Zij deelden belangrijke dingen over het terrorisme me de, en gaven ook de namen op van eenige leden) van hun bende, die verschillende aan slagen op patroons gepleegd hadden. Bijna de geheel© 'bende zit achter slot en grendel. Mijnwerkers, die belangeloos een nor overwerk aanbieden. Naar die „Times"-corresp'ondent te Huelva meldt, hebben de mijnwerkers vatn de Rio Tinto mijnen het aanbod gedaan gratis een uur overwerk per dag te doen. De verhouding tusschen- directie -en personeel is ten -zeerste verbeterd sin-dis de staking van zeven maan den in Jan. IJ. is geëindigd-. Dezer dagen heeft de directeur een beroep gedaan op al het -personeel om de maatschappij in de moei lijke tijden, welke zij doormaakt, te willen helpen door de productie 'zooveel mogelijk -te vergrooten, waarbij hij er oip wees, dat anders de uitgaven- zouden moeten worden vermin derd door ontslag van werkkrachten. Ais antwoord kwam een schriftelijk aanbod om dagelijks zonder extra l-oon een uur over werk ie verrichten, zoolang de kritieke toe stand zou duren. SERVIE. Minister vermoord. Uit Belgrado wordt gemeld: Drasjkowits, de minister van binnenl'and-sche zaken, is Donderdagochtend te -Delnioe (in het Karst- gebied, O. N. O. van Fiume) doodgeschoten door een jeugdig BoSnisdh communist, die gevangen genomen is. VEREENIGDE STATEN. Een onaangenaam avontuur. In de Engelsche bladen vinden wij melding gemaakt van een onaangenaam avontuur, dat dezer dagen te Miami, in den staat Florida, is overkomen aan den predikant Philip Irwin volgens die couranten een Britsoh onder daan een aartsdeken van de Engelsche Episoopaalsche kerk. Deze predikant staat te boek als een leidende -persoonlijikheid in het kerkelijk werk onder de Zuidelijke N-e-gers in een auto van een avonddienst huiswaarts koerende, werd Irwin door twee auto's achter op gereden. Men vroeg hem om een banden» liohter; en toen de predikant aan dit verzoek wilde voldoen, werd hij uit zijn auto gesleurd, naakt uitgekleed-, aan een boom gebonden en afgeranseld. Hij ontving niet minder dan 40 slagen met een 1-eeren riem. Na afloop van de geeseling werd de man geleerd en geveerd, in een zak gestopt, in een auto n-aar de Ka- deur opert, juist toen er een zware bons klonk als het geluid van een lichaam dat viel en een afgrijselijk gekreun, dat lang zaam wegstierf. „Ik was geschrokken en wist niet wait lk moest doen. Mevrouw Atterbury had mij ge zegd, dat ik mij 's nachts niet beneden mocht wagen, daar Welch mij anders wel eens voor een- inbreker kon aanzien enl kwaad doen, maar lk wilde haar niet noodeloos storen en lk dacht, dat lk beter deed met een onder zoek in te stellen. „Ik stak mijn kaars aan en sloop naar be neden. Er hing een vreemde, zoetaohtige -geur in de lucht en ik merkte, dat die sterker werd bij deze deur. Toen ik naar -binnen keek, zag ik mijnheer Wolvert d'aar liggen en de heel© kamer over hoop gehaald, maar geen spoor van iemand anders. Ik liep naar hem toe en knielde bij hem neer om te voe len of zijn hart nog 'klopte, toen Welch de kamer binnen kwam stuiven en mij beschul digde. O, zal mijnheer Wolvert weer bijko men? Hebben de inbrekers hem niet ge dood?" Het was een prachtig komedie-spel, maar iet meisje verkeerd© in een) aoo hevige emo- iie, dat zij zich nauwelijks van de uitwerking Dewust was. Zij leefde in haar levendige ver- leelding elke faze van het verhaal mee, dat zij vertelde, ©n het droeg den stempel van de waarheid. De overigen keken elkaar aan en lazen op ieders gezicht het geloof dat hun eigen ge loof bevestigde. Maar mevrouw Cimmino ver brak het eerst de stilte, toen zij in een hevige uitbarsting van ja-loerschheid uitriep: „Wat maal jij er om, of hij leeft of sterft? Hij is niet van jou, maar van mij! Mijn man is hij!" kenwijk van de stad gereden en daar uitge laden. Blijkeös een mededeeling van Irwin, ge daan aan de politie, hadden zijn aanvallers hem verweten, dat hij de maatschappelijke gelijkstelling tusschen blank en zwart had gepredikt, en ook was opgekomen voor huwe lijk tusschen blank en zwart. Zulke theorieën mochten zeiden zij in het Zuiden niet worden gepredikt, en de predikant moest binnen de 48 uur Miami verlaten, anders zou hij worden gelyncht. 4 4 9 Toen Irwin het geval bij de plaatselijke politie aangaf, zeide hij ,4© Amerikaansohe vlag niet te willen beleedigen, door zich om bescherming te wenden tot de Britsche auto riteiten". Predikant Irwin is gehuwd en was een jaar of vijf geleden van de Bahama- eilanden naar Florida gekomen. Er zij-n den laa/tsten tijd. vijf gevallen voor gekomen als die, waarvan Irwin te Miami het slachtoffer was geworden. Al die vijf gevallen vielen voor in de Zuidelijk© staten (Texas, üMissouri, Louisiana en Florida), alle waren Mj bedreven op Zaterdag- of Zondagavond. Te Austin was een vrouw geteerd en ge veerd; hetzelfde was geschied niet een man, tiie een motorrit deed) bij Beauanotnt, in Texas. Hij bevond zich in gezelschap van twee vrou wen, doch werd- uit zijn auto gesleurd, met teer bestreken en met voeren bestrooid. In dienizelfden staat werd ©en boer afgeranseld en een latndbouwer-in-ruste kreeg een ont zettende aframmeling, benevens de waarschu wing, dat hij den staat moest verlaten. In al -deze gevallen droegen de aanvallers witte maskers en witte punthoeden, en waren hun 'gedragingen zóó, als men die in vroeger ióren bij de Ku-KJux-Kten placht op -te mer ken. De laatste week zijn nog vier dergelijke ge vallen van teren en veeren in het Zuiden voorgevallen. Een groote brand Linden (New-Jersey). Een brandy die Dins dagmorgen vroeg is uitgebroken ln de groote opslagplaats van asfalt van Warner Quinlan, is nog steeds niet bedwongen, en dreigt nog verscheiden) dagen te zullen woe den, aangezien het onmogelijk la het vuur met gewone middelen te hlusschon. De vlam- Ingezonden mededeeOag. MATIGHEID^ opgewektheid en frissohe lucht, geregelde gewoonten, da moedige rust en slaap, lichaamsbeweging en een zorgzame leefwij ze is wat de nptuur vraagt om uw lichaam ln -goede conditie, uw nieren gezond, aa uw gestel vrij van urinezuur te houden. Hebt gij er ooit aan gedacht, dot uw pfla in den rug, hoofdpijn, urinekwelzn en water zuchtige zwellingen een gevolg aha van uw leefwijze? Te zwaar eten, het vooitdurwwl gebsufk van alcohol, te veel looben, het zioh te wei nig beschermen tegen het klimaat, onmatig heid en het te weinig zoeken van gezonde ontspanning en rust, zullen orgetwijfuLd de nieren mettertijd verzwakken, au dan toa de last. Rugpijn, hoofdpijn, urineetoorniasaa, terzuchtige zwellingen, niergruis en duize ligheid zijn verschijnselen van te veel urine zuur in het bloed ein er bestaat gevaar voor nier- en blaasontsteking en ongeneeslijke nierziekten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte nieren bi) door een degelijke kuur met Fosteris Rugpijn Nieren Pillen. Deze werken niet op de ingewanden doch zijn een betrouwbaar en veilig nlecrge- neasmiddel onder alle omstandigheden. De echte Foster's Rugpijn Nierenplllen, voorzien van de handteekening van James Poster op het etiket, zijn te HeMer verkrijg baar bij A. ten Klooster, Kelzewtraat 08, 1.76 per doos. „Betty". Mevrouw Atterbury sprak voor het eerst en haar stem was dof en levenloos toen zij haar oogen met zichtbare inspanning van de -geplunderde 'kluis afwendde. „Je deed beter met naar je kamer te -gaan, als je niet bang bert, om alleen te zijn. Je kunt moeite doen om Caroline bij te brengen, als je wilt; zij is niet wel en ligt in de gang boven. De keukentmeid slaapt -altijd vast, maar, mocht zij wakker worden en naar beneden willen gaan, houd haar dan tegen: wij moeten hier niet meer opgewonden menschen hebben." Betty aanvaardde de vergunning om heen te gaan met een' blij gevoel van verlichting. Haar taak was volbracht Zij moest nu nog alleen maar zien te ontsnappen en de weg scheen vrij voor haar. „Ik ben niet bang, mevrouw Atterbury." zeide zij kalm. „Als u mij noodig mocht héb ben, wilt u mij wel roepen." Zij glipte de trap op en langs de stille, be- wustelooze gedaante van Caroline, met voe ten zoo licht, -alsof er een gewicht van afge vallen was. Als zij nu haar mantel en laarzen aandeed en de keukendeur ultsloop, waar door zij eenige uren vroeger binnen gekomen was, zou dat gemakkelijk te doen zijn, en de man, die haar 'lief had, zou op wacht staan. Zij had haar vilten) muilen uitgedaan en haar laarzen opgenomen, toen een -gebiedend geklop op haar gesloten deur, haar die schie lijk deed neerzetten. De moed ontzonk haar Dij het vermoeden, dat er nieuwe moeilijk heden haar ln den weg zouden- komen. WttfB COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overig© landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.575, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95,11.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN 20 ct. p, regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. teket) 60 ct. Kleine adv, (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct„ elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct, Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeel. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Z o m e r t d). Maan ZonHoogwater Juli op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 24 10.28 9.55 5.8 9.8 11.4512.15 Maand. 25 10.51 10.58 5.10 9.2 12.2012.50 Dinsdag 26 11.14 a. 12.4 5.11 9.0 12.55 1 Woensd.27 11.41 1.11 5.13 8.59 1.25 1.40 Dond.d. 28m. 12.11 2.195.148.58 2.10 2.30 Vrijdag 29 12.49 8.27 5.17 8.56 2.55 3.25 Zaterd. 30 1.— 4.34 5.19 8.54 4.— 4.45 60) vacantle. Zie adverten tle E.S.0.N.A

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1