Eenige nette Jongens Advertentiën. VISSCHERUBERIOHTEN. Burgerlijke Stand der gemeente Helder. SPORT. VoetbaL Onderofficiers Zwom- en Waterpolo-club. GEMENGD NIEUWS, Bosch- oo heidebrand. Zondagmorgen ja die heidebrand bij Amers foort opnieuw uitgebroken. In korten tijd stond de gehedle heMe langs den 'grintweg naar Doorn in Ibiramd. De rijkspolitie zette den weg even voor Oonstantiaboeve al en leidde (het verkeer grootendeels over de Treek. Het groot aantal automobilisten, mo torrijders en wielrijders bemoeilijkte de or demaatregelen echter zeer. Plotseling kwam van den kant van Oud-Leusden een auto uit den dichten rook te voorschijn. De bestuur der, het gevaar ziende, gooide het stuur om en reed ln de (brandende heide, waar de auto kantelde. De bedde Inzittende dames en de bestuurder, de heer F. uit Overveen, worden door een veldwachter uit hun gevaarlijke positie gered. De auto was vrij ernstig be schadigd. Intusschen vtoem alle beschikbare troepen uit Amersfoort op het terrein verschenen en werden alle maatregelen genomen om het vuur te beperken. Aanvftnkeljjk liep Gon st antia-boeve met do omliggende bosschen groot gevaar, maar het gelukte hier het vuur te stuiten. Hoewel er weinig wind stond breidde de brand zich uit en weldra woedde hij van de bosschen van Austerlitz tot Oud- Leusden. Een terrein van ongeveer 1000 (bunder stond toen in brand. Eerst tegen den avond wtaren de militai ren het vuur min ol meer meester en was het grootste gevaar voor uitbreiding gewe ken. Tegen half negen kon een deel van de troepen terugffceeren; op tal van plaatsen bleven echter wachtposten achter. Zelf aangegeven. De recherge te Maastricht heeft aange houden den meesterknecht van de Asphalt- fabriek aldaar en een Belg, beiden verdacht van diefstal van een dynamo, een! electro- motor, drijfriemen en andere zaken, in die fabriek in den nacht van Woensdag op Don derdag. De mian was zelf den diefstal komen aangeven. Het vermiste is te Lanaefcen (België) teruggevonden, waarheen het op een. hondenkar was vervoerd. Onverantwoordelijk. Tijdens schietoefeningen van den Vrjjwil- ligen Landstorm op den Driehuizerweg te Nijmegen had Woensdagavond een 20-jarige landstormer uit Nijmegen de onvoorzichtig heid een aldaar wonendenl 12-jarigen jon gen, J. Toonen genaamki, met een losse ge weerpatroon aan te schieten, waardoor de knaap aan den buik werd getroffen, meldt het v. d. D." Aanvankelijk liet de verwonding zich niet ernstig aanzien, maar in het Roomsch-Kath. Ziekenhuis, waarheen de jongen was over gebracht, bleek Donderdag eene operatie noodzakelijk. Donderdagavond is hij over* leden. Valsche aangifte. Vrijdag werd door een bewoner van de >uysststraat te Rotterdam, aangifte gedaan, dat bij hem was Ingebroken en 17000 ge stolen. Dit ls gebleken een valsche aangifte te zijn geweest Da man had bij een vrouw een bezoek gebracht en daar was hem het jeld afgeperst door eenige personen, waarop lij dezen den weg had gewezen om het zoo genaamd by hem te stelen om tegenover zijn vrouw verantwoord te zijn. Daarop deed ilj aangifte van den diefstal, doch de politie kwam spoedig achter hat geheim van de zaak. (NL. v. di D.) Moord en diefstal Toen Donderdagmiddag en Vrijdag den geheelen dag de woning van den 73-jarigen Lieuwe Vrieztaga te Eestrum gesloten Ibleetf, kwam dit den buren verdacht voor. Zij waar schuwden den veldwachter Kuperus en) deze verschafte zich toegang tot de woning. Op den vloer lag een groote plas bloed; en de •bloedsporen volgende, vond de veldwachter in het achterhuis den bewoner dood op den grond liggen. Het lijk was blijkbaar uit de woonkamer naar het achterhuis gesleept. Een op den grond gevonden knoop van de (kiel van den verslagene wees er op, dat een wor steling aam den moord was voorafgegaan. Justitie en politie waren spoedig aanwezig. Visser, rijksveldwachter te Leeuwarden, trok er op de fiets met een 'politiehond op uit en na een tocht van bijna een uur door rogge en havervelden, groenland en houtgewas, vond de hond een spoor. Het beest begon te graven en 'bracht rijn meester bij gedeelten een bedrag van f 30; verder ging het, tot de hond voor de achterdeur van een huisje bleef staan blaffen. Visser ging met Kuparus naar binnen en namen den 21-jarigen Pieter Kooi- stra, pas voorwaardelijk uit de gevangenis ontslagen, gevangen. Hoewel hij ontkende gelooft men in hem den dader er werden bloedsporen op zijn kleeren gevonden te moeten zien. Verdwenen» Sedert eenigen tijd diende bij een slagers- firma te Arnhem een knecht, die de laatste dagen spoorloos is verdwenen, terwijl bij de firma een bedrag van ongeveer ƒ800 wordt vermist. De politie heeft kunnen vaststellen dat de bedoelde slagersknecht onider een valschen naam bij zijn patroon heeft ver keerd. De persoon heeft men evenwel nog niet kunnen opsporen. Onvoorzichtig, Zondagmiddag is bij Hillegom een 17-ja- rig meisj'e uit een in beweging zijnde traim gesprongen, er onder igeraakt, overreden »n onmiddellijk gedood. Misdaad? In den polder onder Leur is de 80-jarige Jac. Rovers -uit Breda verdronken gevonden Het lijk had verscheidene wonden aan hals, handen en in de zijde. De politie stelt een onderzoek in. Twee vlsschera verdronken. Zondag viel eeö te Ierseke wonende mossel- schipper van boord. Op zijn hulpgeroep sprong een andere visscher, goed zwemmer, hem na, doch beiden dreven van den wal al met den sterken stroom. De pogingen welke gedaan werden om da twee mannen hulp te bieden, bleven vruchteloos. Nog een voedselweigeraar. Naar wordt medegedeeld' bevindt zich inde Infanterie Kazerne te Amsterdam een dienst weigeraar, genaamd Freek van der Putte, die de laatste dagen weigert ieder voedsel tot zich te nemen. Typhus to Delft Te Delft ls hef aantal typhuagevallen langzaam toenemende. Er werden in de ba rak van het gasthuis tot nu toe 18 patiënten opgenomen; eenige ziekenzalen worden ge reedgemaakt om meerdere lijders op te ne- meni, die thuis -worden verpleegd. Tot dus verre heeft de ziekte oen goedaardig ka rakter. Valsche Hongaarsche bankbiljetten. Weeneni, 2B Juli Daar de vervaischingen van Hongaarsche bankbiljetten te Wconen voortduurden, heeft de politie een hernieuwd streng onderzoek ingesteld, en ln de naaste omgeving van Woenon een geheele -ben de van vervalschema ontdekt. Deze werkten met zeer -goede machines en de ledder was een vroegere meesterknecht van de bank- hiillettendrukkerij van de staatsbank, ge heel een vakman dus. Er waren ook nog an dere vaklieden aan de geheime drukkerij be zig. Het bedrag vorvalschte billetten, dat ls vervaardigd -bedraagt vele millioenen. Zonderlinge genezing. Vier en een half jaar geleden verloor Thomas Oonwarin-g als werkman in een munitiefabriek te Silvertown ten gevolge van een ontplofing zijn spraak. Hij was plot seling stom geworden en moest alles wat hij wenschte kenbaar te maken, op een leitje schrijven. Dezer dagen wwnschte hij te Letchworth te gaan zwemmen en) iemand nam hem daarheen mee. Een geoefend zwemmer was hij echter niet en toen hij in diep water geraakte, riep hij bij instinct om hulp.Zjjn roepen werd gehoord en' hij werd uit het water geholpen. Toen ontdekte hij dat hij zijn spraak voorgoed teruggekregen had. De man had bij de ontploffing zijn mloe- d'er, zuster en broeder verloren en er ook ernstige wonden bij opgeloopen> BUITENLAND. CORRESPONDENTIE. (De aboimé, tijdelijk wonende Fred. Hen drikplantsoen 82 n Amsterdam wordt be leefd verzocht p.o. zijn naam en adres op te geven van zijn vaste woonplaats. De geallieerden en Opper-silezlB. Parijs, 25 Juli. Het antwoord van Duitschland op de nota, twaarin- Frankrijk vroeg de noodige maat regelen te treffen voor de doortocht der Fransche versterkingen voor de geallieerde -roepenmacht in Opper-Silezië, heeft hier een zeer onaangenamen indruk gemaakt. Men weet, dat de Duitsche regeeritn-g heeft geant woord met de lichtelijk ironische wedervraag of die troepenzending geschiedde in overleg met de andere alliés. N-u betoogt nion hier, dat dit er niets toe doet, dat elke allié recht heeft -zijn macht, die met de oontrole belast is, 'zoodanig te versterken als hijzelf noodig acht in het belang van de veiligheid van eigen troepen en dat Engeland deze opvatting ook steeds heeft gehuldigd, zooals blijkt uit ver schillende zendingen vata schepen en troepen naar Komstantinopel, waarvoor het waarlijk de Fransche toestemming niet heeft gevraagd Maar het feit, dat Duitschland ln dezen geest antwoord en niet onmiddelijk de noodige maatregelen voor de doortocht der Fransche troepen heeft genomen, acht men hier een zeer ernstig symptoom van de stemming, die daarginds door het Fransdh-Engelsche mee- niingsverschil is gewekt. Er wordt daarom thans zeer -gezocht naar een compromis en gisteren hebben hier en vermoed-elijlk even zeer te Londen drukke onderhandelingen plaats -gehad. Het compromis, waartoe men schijnt te zullen komen, is in de eerste plaats, dat niet langer gevraagd wordt, dat ook Engeland troepen ter versterking naar Op per-Silezië zenden zal, zoodat dus de Fran- schen als mandatarissen optreden voor alle valiées, want -ook Italië kan niet meer soldaten sturen. Engeland moet in dit geval het ver zoek aan de Duitsche regeering tot door lating der troepen steunen. Verder ziet Frankrijk af van. een voorafgaande bijeen komst van/ een oommissie van deskundigen len verklaart zich er mee eens, dat de Opper ste Raad: in- de eerste dagen van Augustus b-eenfcomt. De red-en, die voor Frankrijk bestaat om niet langer aan een voorafgaande verga-'1 ring van deskundigen vast te houden 'is, dat nu toch naar buiten voldoende geble ken is, dat Engeland en Frankrijk het mie; eens zijn omtrent de verdeeling en dat men daarom nu ook even geed dadelijk ini Opper ste Raad kan bijeenkomen om den strijd daar dadelijk in- hoogste ressort uit te vechten. Londen, 2B Juli. Reuter verneemt, dat he! onjuist is, ala zou d-e Britsche regeering een| nota tot Frankrijk hebben1 gericht, waar in zijn hoewel ondier voorbehoud toe- stemd in het zenden van Fransche troepen naar Opper-Silezië. Het Britsche standpunt blijft, Öat bij een onmiddellijke beslissing geen verdere troe penzendingen noodzakelijk zijn. De Britsche regeering is volkomen bereid aan de Fran sche zienswijze in alle opzichten tegemoe i te komen» mits de beslissing ni-efi langer wordt uitgesteld. Zij wenlscht, dat de Opper ste Raad omstreeks 28 Juli zal vergaderen, doch is bereid zich te vereenigen met een uitstel van enkele dagen, ten einde Briand ter wüle te zijn, doch zij handhaaft krachtig haar zienswijze, dat het uitstellen der oom- ferentie tot einde Auigustus alle kansen op een gunstigen afloop zou wegnemen!. Troepentransport geweigerd. Berlijn, 20 Juli. Uit Oppelu wordt gemeld Het spoorwegpersoneel in O.-S. heeft be sloten geen' Fransche troepen) voor O.-S. bested meer te vervoeren. Het wendt zich tot de vakvereeniginig van spoorwegperso neel in het Rijk met het verzoek geen Fran sche troepen meer te vervoeren en voor geen middelen terug te deinzen om het transport van die troepen naar O.-S. te beletten. De vierde Poolsche opstand. Berlijn, 20 Juli. De bladen uit Kattowitz melden, dat de vierde Poolsche opstand in alle bijzonderheden wordt voorbereid. Tu- sdhewsky ls de aanvoerder hiervan. Het hoofdkwartier van het leger, wat zich het vrijheidslegen noemt, is (xerstochan, maar er zijn voorbereidingen' getroffen het in de onmiddellijke nabijheid van de O.-S. grens te verplaatsen. De Polen zijn, dank zij do slappe houding der Frauschen en bij gebrek aan voldoende politie, in staat hun voorbe reidingen nauwkeurig te troffen» ENGELAND. Brand aan boord van da „Mauretanla". (Londen; 20 Juli. Hedenmiddag te half twee brak in de haven van Southampton een hevige brand uit aan boord van den reus- achtigen Ounardlino ^Mauretania", die ge reed werd gemaakt voor de volgende reis naar New-York. De brand ontstond in één der luxe-hutten van het E-dek, breidde zich snel uit maai de salons en vandaar naar het A-defc. De plaatselijke brandweer werd na eeni gen tijd het vuur meester, door het schip vol water te pompen. Daar het echter te half vier dreigde te kantelen, werd het weer leeg gepompt. De boot heeft groote schade ge leden door het water en het vuur. De oor zaak is totnogtoe onbekend. TURKIJE. Een Grieksch echec? Konstantinopel, 24 Juli. Men meldt, dat de Grieken aan het Z.-front een ernstige ne derlaag hebben geleden. De Turken hebben Toelioeboenar opnieuw bezet. Uit Ismid wordt bericht, dat den Grieken aan het Z.-front op 24 Juli een zwaar échec ia toegebracht MEXICO. De petroleumbranden. Mexico, 25 Juli. Brandweermannen, die beschermd zijn door ashesten schilden, heb ben vandaag een poging aangewend om een van de -brandende petroleumbronnen to be reiken, en de kraan ai te sluiten, die de olie toevoer regelt Ais deze poging faalt, zal men trachten, ze te ondergraven om de vlam men meester te worden. Twee honderd man bestrijden het .vuur. Men hoopt, dat het vuur binnen drie weken zal zijn gebluscbt. Do bronnen in de buurt zijn door aarden wal- lon tegen het vuur vatten beschermd. AUSTRALIË. De verkeerde weg. Het Australische tijdschrift Stead's Re- view stelt de verwaarloozing in het licht, waarin da oooosnootplantages in Duitsch Nieuw-Guinea zijn geraakt, sinds de Duit- sohers er verdreven zijn. Zoolang da oorlog duurde, tot September j.1., had men da Dui£ sohe planters, directeuren jen ambtenaren op de ondernemingen! met rust gelaten. Zjj ten hun werk voort en dank zff hun zorg, steeg de productie van 14,000 ton oopra in 1Ö14 tot 24,000 ton ln het vorige Jaar. Daar na werden zij het land uitgezet,- de plantages kwamen onder toezicht van oudgediende sol daten, jonge lui met een vast salaris, mMti zonder ervaring van kokosnootteelt en van omgaan met de inlanders. De plantages, dia onder Duitsch beheer model-ondernemingen waren» gingen snel acht^-uit Er is een inval van kevers gekomen^ die de Duitsch ers er- uit hadden gehouden, en zij worden alge meen verwaarloosd» Men ia het erover eens dat het binnen drie jaar ln Nieuw-Guinea tot een débêole zal komen, velen denken) al eertier. De Australische regeering blijkt een -groote fout begaan te hebben. Zij wilde de uitstekend rendeerende plantages ten be hoeve van afgedankte soldaten naasten, maar verdreef degenen die het best wisten wat eruit te halen was en hoe. Vele van deze Duitschers zijn een nieuw leven begonnen in Nederlandsoh Nieuw Guinea, waar zij om hun ervaring met vreugde binnengehaald worden. En de Chl- neezen nemen hun zaken in de zaken, die zij achtergelaten hebbent Het uitvoerrecht van eopra ls verhoogd van 10 sh. tot 25 sh. per ton, en de verkoop prijs is aanmerkelijk gedaald. Het verhei dat de plantages zullen opleveren, kan nu op 250,000 in het jaar geschat Worden' en betaald moeten worden. „Noorderlicht" op 690 K.M. hoogte. De jaren 1920 m 1921 kenmerkten zldh door een bijzondere frequentie van pool- lichtverschijnselen, waardoor d-e studie van dit nog altoos raadselachtig verschijnsel zeer is gevorderd» Prof. Karl Btörmier uit Ctoristiani-a, (heeft verscheidene fotografi sche opnamen gemaakt, waaruit (hij de hoog te van het noorderlicht kaïn berekenen. Ver reweg de meeste lichtverschijnselen treden ongeveer 100 KLM. boven dé aarde op, en slechts zelden worden grooter hoogten dan 300 K.M. geconstateerd. De thans gemaakte opnamen echter wijzen hoogten aan van meer dan 500, zelAi hoogten tot ruün 6QQ K.M. Dit resultaat ls niet slechts wetenschap pelijk van waarde, maar in zoover ook van algemeen (belang, dat op deze geweldige hoogten zich nog lucht bevind, -al is het ook sterk verdunde, welke lucht door electri- sche, van de zon uitgaande stroomen aan 't gloeien wordt gebracht. Daarmee zou das aangetoond zijn, dat de atmosfeer rvan omz« aarde minstens dubbel zoo hoog reikt als tot nu toe werd aangenomen. TeL Burgemeester en Wet houders maken hier mede bekend, dat vanaf heden het Plantsoen, gelegenaanden Polder weg (Watertoren) voor het publiek zal zijn opengesteld gevraagd, voor da bezorging dar Heldertohe Courant. HAVEN TB NIEUWEDEEF. 25 Juli 1921. Aangekomen van Hamburg en vertrokken, Rotterdam Duitsch stoomschip Ka-nul jy, 24 Juli 1921. Het lichtschip Doggorebank Noord ls uit de Noordzee alhier binnengesleept door de sleep boot Jan van Heomskorck. 23 Juli 1921. Aangevoerd door 29 korders: 8590 mlddeltongen p. stuk 0.800.35; 1670 -stuks kleine tongen p. stuk 0.15; 58 tarbotten p. stuk 4—6; 50 roggen p. stuk 1.25; 34 kisten zetschol p. kist f 14—16; 96 kisten kloine schol p. kist 2.504; 64 kisten schar p. kist 3.50—4; 36 kisten pie termannen p. kist 70. 25 Juli 1921. Aangevoerd door 1 konder: 15 middeltongen p. stuk 0.40; 2 kisten schar p. kist 5. 26 Juli 1921. V.m. 8 uur niets binnen. van 23 tot 25 Juli 192L BEVALLEN: G. Post-de Vries, z.; L. W. Roert- man-Ackerman, d.; W. Verkerk-Kuperus, z. en d.; C. J. van der Wolf-van Loo, z.; M M. van Mil tenburg-van Graas, z. OVERLEDEN: Gomos, 78 j.; D. Schümaker, 61 j. HelderZeeland 5 Zondag heoft een 10-tal Helder-apelera tergen een negental Zooland-tspoiors een vriendschappe lijke match gespoeld. Het was Jammer dat beiden geen elftal In het veld konden brengen. In het algemeen werd er toch aardig gespeeld. Helder ia zoo wat hot grootste gedeelto van den strijd in de meerderhoid geweest en heeft dan ook de overwinning volkomen verdiend. De doelpunten waren in den wedstrijd goedkoop. Van H. zijn wo den laatston tijd niet meer gewend, dat ze zooveel doelpunten maken, en daarbij dient nog in aanr mierking genomen, dat de keeper van Z. zijn plaats meer dan waard was, anders haddenl er zeker nog wel een paar bijgekomen. Bij Zeeland zaten ook heele goede krachten in. Van Leeuwen viel weer op door zijn tactisch spel; het was jam mer dat zün spel niet zoo tot zijn recht kon komen al® anders, daar de voorhoede gebroken was. Bij H. was Dito de man; dsze speler, die geniimen tijd zijn voetbalschoenen op zij gezet heeft en ze nu weer opgenomen heeft, komt er weer hoe langer hoe meer in. De voorzetten! van Grootte waren weer van het goede soort. Zomer en v. Resteren voldeden ook goed. Overheen» liet zich ook niet onbetuigd, hij was zeer trapvast en speelde nogal op buitenspel, waarmee hii vaak succes had. De wedstrijd had ongeveer het volgende ven loop: Als om half drie scheidsrechter Darphom de elftallen in het veld fluit, blijkt dat beide teams met 9 menschen verschijnen. (Na een k war tier spelen kwam bij H. de 10e man.) H. heeft eerst het voordeel van den schuin over het veld «taanden wind, maar heeft het nadeel van de zon. Eerst krijgen we eenige ter rein-verkennin gen, maar daarna gaat H. tot den aanval over en krijgt een corner te nemen, maar deze heeft niets tot resultaat. Een aanval van Z. volgt en zij nemen do leiding (10)Kort hierop brengen zij weer een bezoek aan Buiskool en weten er met een fraai schot 20 te maken. Door dezen voorsprong is H. geenszins ontmoedigd eni pakt zelfs nog wat steviger aan. Het verdiende doel punt blijft dan ook niet uit. Een scherpe voorzet van Groote stopt de Z.-kaeper, maar heeft geen gelegenheid om direct weg te werken, daar Zo mer hem op zijn huid zit, deze speler weet dan ook den! stand op 21 te 'b rongen. Even dfljumn, weet dezelfde speler nogmaals te doelpunten, zoo dat de stand gelijk is (2—2). Beiden strijden nu om de leiding. Helder weet echter de leiding te nemen (32). Helder is nu steeds in de meerder heid. Grootte krijgt 'den bal toegespeeld en in- plaats van voor te zetten, schiet hij, maar zijn schot scheert do deklat. Grootte herhaalt dit nog eens, echter'met dien verstande, dat nu de keo- per redding brengt. De druk op het Z. doel is rot. Men verwacht dan ook elk oogenhlik, dat haar voorsprong zal vergrooten. Grootte, die steeds aan het werk wordt gezet, zet ook nu weer onberispelijk voor. Zomer eni v. Resteren begrij pen elkaar niet, zoodat deze mooie vooraet ge retourneerd wordt. Zomer krijgt hierna twee mooie kansen om te doelpunten» maar door te lang wachten gaan zij verloren. Een doorbraak van! Z, wondt H, noodlottig. Zij weten den gelijkmaker In het net te depo- neemen (3—3), Na den aftrap brengt Z. nog eenö een bezook aan Buiskool, maar deze redt. Dito, die er zin in 'heeft, rent door alles heen, schiet, maar zijn schot gaat naast. (Dat kon je vroeger beter. Rees.) De rust treedt dan ook in met ge lijken stand (33). Na rust kenmerkt de wedstrijd zich door een voortdurend overwicht van H. Uit een doorbraak van Z. wist v. Leeuwen de leiding voor zijn club to nemen (3—4). De verdediging van Z. krijgt het nu echter hard te verantwoorden, maar het is hun echter toevertrouwd. De Z.-keeper weet echter geniimen tijd ziin doel schoon te houden. In de laatste minuten wist H. den gelijkmaker te maken en even daarna het winnende punt, zoodat H. hot laatste moment haar overwicht nog beloond zag mot eon kloina overwinning 4), wat haar ook volkomen toekwam. Sparta I (Schagen)—Heldor Hl 0—8. Heldor III hoeft zich ln Schagen goed gehou den door Sparta I met 3—0 klop te geven. Over don weastrijd het volgende: Als is afgetrapt gaat S. tot den aanval over, doch stuit op do verdediging van H„ die den ge- hooien wedstrijd schitterend op dreef was. S. zit voortdurend op het H.-doel, doch door het slechte senioren gaan volo kansen verforen. Het effect-vol terroin ©poolde de jongens nogal eens parten) en ©r werd dan ook in den beginne verscheidene malen genxist. Langzamerhand komt H. dn d)o meerderheid. Uit een van H.'s aanvallen loopt do rechtsbinnen den bal in het net (1—0). Even daarna ls het rusten. Na de thee, die er ook werkelijk was, brengt de voorhoede van S. mooi op, maar voor het doel ls het mis. De H.-voorhoede laat soms aardig samenspel zien!. Eenige echoten op ons doel werkt Gert schitterend weg. Onverwachts krijgt de links buiten den bal toegespeeld, hij geeft over aan den midvoor, die met een! tarn schot ten tweede male den keeper passeert. Hierdoor ge prikkeld, valt S. onstuimig aan, maar H.'s verde diging en in do laatste instantie de keeper wer ken alles wog. H. wil nog moer punten maken erf als de rechts buiten prachtig voorzet, weet do linksbinnen no. 3 in het n^t te deponeeren. Sparta doet nog po gingen om de eer te redden, doch dat mocht haar niet gelukken. Na wat heen en weer getrap komt het einde met een 3—0 overwinning voor jj Allen hebben hard gewerkt en de overwinning was ook verdiend. Sparta verdiende wel oen tegen- punt. We hopen spoedig S. ook 'hier te ont moeten. ELILC.-nieuwH. H.K.G. I—PP. I 40. Goed zoo, eerste! Dat was werken van de een ete tot de laatste minuutl En noodig was het want de keurige P.P.-ploeg heeft het ons niet cadeau gegeven. Nu zorgen dat het zoo blijft en steeds boter spel leveren, dat is de hoofdzaak. P.P. stelt zich op. H.K.O. stolt zich na P.P. op. Reeds dadelijk blijkt, dat het spannen zal, want beide manden worden fel bestookt. Na twintig minuten spolens neemt H.K.C. de leiding door eon prachtworp van een heer. Dat is een toeken voor P.P. om harder te werken, zeker had zij de feliikmaker verdiend. Het lot beslist echter am ers. Zwemmen krijgt den bal eni no. 2 zit. D'e bal blijft nu eenigén tijd in het middenvak. Rust breekt aan. Er wordt van korf verwisseld, en er komen eenige veranderingen in beidie twaalftal len. Beiden stellen zich weder op en nu verpoot H.K.C. direct haar voorsprong, door een fout van een P.P.-dame, die haar HJLC.-dame loslaat en het slot is dat mej. Wijnbeek doelt, 3—0 voor H.K.O. Nauwelijks is de bal weer aan het rollen of wij zagen P.P. haast doelen, doch door den wind kreeg de bal een andere richting, zoo kwam de 'bal ln handen van Konlngstein, die ziin vak met een verren worp zuiverde. Nu kwam P.P.'i korf weer ln gevaar. Harpe neoint nu met een prachtworp het 4e punt voor zijn, rekening. Ér wordt nog even van vak verwlseld. In den stand komt nu geen verandering meer; het einde wordt nu aangekondigd, zoo heeft BLK.O. een welver diende overwinning behaald. De scheidsrechter floot uitstekend. Over de speelsters en spelers valt niets te zeggen, allen hebben hard gewerkt, uitgezonderd eenige momen ten, dat sommige dames verslapten. Denkt er om, dames en hoeren van HK.O., heden- avond oefenen. Denk aan de eeriewedstrijden van K.VXV. Alkmaar. Op lö Juli j.1. is opgericht oen „Onderofficiers Zwem- en Waterpolo-club". Het bestuur is samengesteld als volgt: J. Rijn- diers, eerg.-maj.adm.. voorzitter; M. Bpoijor, fou- rier, secretaris; W. Coniin, sergeant» penning meester. Doel iet de oprichting beoogd is: le. Oefenen in het redden van drenkelingen en het opwekken van levengeesten; Be. Beoefenen van waterpolo-sport; 8e. Verkrijgen van zwemvaardigheid door het houden van duik- en) zrwemoefeningen. Besprekingen worden gevoerd tot het verkrij gen van een geschikt oefenterrein. Kampioenswedstrijden personeel der Marine. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag hadden' te Helder plaats de jaarlljksche Kampioenswedstrij den in athletiek en zwemmen voor het personeel der Marine. Doordat het standvastige-mooie weer der laatste weken Zaterdag omgeslagen was, en hot nogal regenachtig was, was de belangstelling voor de finales, die des Zaterdags plaats hebben', en die anders nogal wat publiek trokken, gerin ger don andere jaren, De uitslag dezer weastril- den volgt hieronder: Rugzwommem min elsch 40 seo.: le prijs Bocke- ring Vloekers 89,8 s., kampioen: Be prijs Schenk 43,2 s.; 3e prijs Mbuton 44 a, Borstzwcmmen, vrije slag, min elsch l m. 5 S. le prijs v. d. Sluis, 1 m. 4,8 a., kampioen; 2e prijs Volderman, 1 m. 7,0 s.; 8e prijs X J. Drijver 1 m. 14 e. 240 M. borsfzwemmen vrije slag, min. eisch i min. 80 le prijs P. J. Drijver 3 m. 45,7 s., kam pioen; 2e prijs M. J. Drijver, 4 m. 11,2 s.; 8e prijs v. d. Does 5 m. 55 s. Veldloop: le prijs Rommerö 13 m. 4,6 a.; 2e prijs 13 m. 8,6 e.; 3e prijs Wachter 13 m. 15,4 s. Hindernisbaan: le prijs Ultzen 33,2 s.; 2e prijs Warming 34,2 e.; 3e prijs Runia 34,5 s. 100 hardloopen, min eisch 11,8 s.: le prijs van Bemmelen 11,6 a., kampioen; 2e prijs de Jong 11,7 s.; 3e prlis van Beusakom 11,9 s. 400 M. hardloopen» min. eisch 60 B.t le pcrijs Leu-rsi 57,6 s., kamp.; 2e prijs Dekker 59 3e prijs Obbes 1 m. 15 s. 800 M. hardloopen, min. eisch 2 m. 25 s.: le prijs Leura 2 m. 14,4 s„ kamp.; 2e prijs Rommers 2 in. 28 s.; 3e prijs van Dort. 3000 M. hardloopen, min. eisch 11 min.: le prij„ Rommers 10 m. 4 a., kamp.; 2e prijs Leura 10 m. 63 s.: 3e prijs v. d. Heide. Estafetteloop, 4 X 100 M.: le prijs ploeg Kerk- meyer, de Jong, van Bemmelen, Leurs, 49,8 s.; 2e prijs ploeg 1 Dekker, de Back, Molenaar, van Beusekoin 52,2 a.; 3e prijs ploeg 3 Makking, Wes- seling, Kuhler, de Vries 52,7 s. Speerwerpen, min. eisch 40 M.: le prijs Vermeu len 34,43 Mi; 2e prijs Levinson 34,3a6 M.; 8e prijs Stam 33,58 M. Kogelstooten, min. eisch 10,25 M.: le prijs Le- vitason 10.41 M 2e prijs Stam 10.11 M.; 3é prij-s V, d. Meer 9,89 M. Discuswerpen, min. elsch 31 M.: le prils v. d Meer 30,67* M.- 2e prijs van Bemmelen 30,27 M.; 3e prijs Smit 80,15 M. Hoogspringen met aanloop, min. eisch 1,50 M.. le prijs van Bemmelen 1,56 M.; 2e prijs Runia 1,55* M.; 8e prijs Obbes 1,55' M. Hoogspringen zander aanloop, min. eisch 1,40 M. le prijs Stam 1,35 M„ kamp.; 2e prijs Heinhuls 1,33 M.; 3e prijs v. Bemmelen 1.30 M. Verspringen met aanloop, min. eisch 5,60 M.. le prijs v. Bemmelen 5,68 M.; Be prijs do Jong 5,626 M.; 8o prijs Back è,45 M. Verspringen zonder aanloop, min. elsch 2.9(J M. la prijs Visser 2,70 M.; 2e prijs Ultzen 2,69* M. 3e prijs Ramhout 2,69 M. Polsstok-verspringen, mini eisch 7.58 M.: le prijs Runia 8,16 M., kamp.; 2o prijs Ultzen 7,87' M.; 3e prijs Strooband 7,39 M. Polstok-hoogspringen, min. elsch 3 ML: le prijs Runia, 3,10 ML; 2e prijs Ultzeü 2,00 ML; 3e prijs de Jonge 2,85 M. Touwtrekken: le prijs ploeg S: Stam, Bosman, van Druyten, Ti smeer; 2e priis ploeg 1: Bergman, HartiiLgsveld, Kerkhof, Bos; 3e prijs ploeg 6 Prijzelaar, Veer v, di Sluys, Geldof. Geboren t PIETER, Koon van P. v. D. BROEKB en H. v. d. BROEKB—Haskus. Helder, 24 Juli 1921. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U ken nis te geven, dat in het Ziekenhuis te Helder, na een kort, maar hevig lqden, is overleden onze lieve Man en Vader, de Heer 0. SCHÜMAKER, ln den ouderdom van 51 Jaar. N. Sohumakeb—Vlas. Jo sohuhakeh. Den Burg, Texel, 24 Juli 1921. Mevr. WARNERS—JHemaïhi, betuigt langs dezen weg aan de zeer velen, die haar gedurende hare ziekte hun hartelijke deel neming bewezen hebben, haar Innigs dank. 1 I Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van onzen lieven Man en Vader, den Heer CORNELIS HENDR1KUS VAN HEES, betuigen wl) onzen hartelljken dank Wed. 0. H. VAN HEES en Kinderen. Do Heer en Mevr. GREGORY— Heiberg betuigen hun hartelljken dank voor de bewijzen van be langstelling, met de geboorte van hnn Dochter ondervonden. Hiermede betuigen wij onzen hartelljken dank aan vrienden en bekenden, voor de vele blijken van belangstelling bij onze 25-Ja- rlge Echtvereeniging ondervon den. Fam. LEIJNSE, Emmastraat 92. Bij ons vertrek naar N.-Amerika roepen wy Familie, Vrienden en Kennissen een hartelijk vaarwel toe. Familie VAN ELBURG. a.b. s.s. „Nieuw Amsterdam".

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 3