L ifereeplanifc en verdwenen In den duisteren nacht. De Matin deelt mede, dat de bandieten ln bet geheel 150.000 frank buitgemaakt hébben De gelden voor de bevrflde gebieden. Thans maakt de „Éclair" weer melding van een schandaal, dat in het gebied van Lens zou zyn ondekt. Hier zouden ambtenaren, aan nemers, gemeenteraadsleden enz. hébben samengespannen om zich gelden voor de „sinistres" toe te eigenen. Het bedrag der ontvreemde gelden zou eenige millioenen be dragen. De Spaansche nederlaag ln Marokko. Omtrent de nederlaag, die de Spaansche troepen ln Marokko hebben geleden, geeft de „Times" de volgende bizonderheden. Zooals zij gewoon zijn in den zomer, be gonnen de inboorlingen, met hun veldarbeid gereed eni in het bezit van de opbrengst van den oogst, de Spanjaarden op zwakke pun ten aan te vallen. Toen in den buur van den Spaanscben post Anoeal een aanzienlijke vijandelijke macht verscheen, goed uitgerust en van moderne geweren voorzien, gaf generaal Siivester, de commandant der zone van Melilla, last tot den terugtocht der Spaansche troepen, die gevaar liepen te worden omsingeld. Bij dezen terugtocht leden de Spanjaarden gemelde v erli ezen. Blijkens mededeelingen van den Spaan- sohen minister van buitehL zaken kan het volgend© als vaststaand worden beschouwd. Generaal Siivester en een aantal leden van den staf hebben den dood gevonden. Siivester poogde ALhucemas ten W. van Melilla te nemen. Op 28 Juli begaf hij zich met eenige stafofficieren naar AnoeaL Daar aangekomen zag hij, dat de Moor en er bui tengewoon sterk waren en besloot de stelling te ontruimen. Bij den strijd, die daarop ont stond, leden ook de inboorlingen ernstig® ver liezen. 0.a. werden' hun aanvoerden Abd-cl- Krin e. a. leiders gedood. Toen last was gegeven tot de ontruiming, bleef Siivester met de leden van zijn staf achter, totdat alle manschappen de stelling hadden verlaten. Op dat oogenblik mikten de inboorlingen in grooten getale voorwaarts en deden een aanval op het troepje officie ren, die omsingeld werdenl Zij werden of in den strijd gedood, of pleegden zelfmoord. De stelling van Dardris is nn zeer précair geworden en de Spanjaarden hebben een tweede verdedigingslinie voor Melilla bezet, die zij met de initusschen aangekomen ver sterkingstroepen krachtig verdedigen. Genteraal Berenguer, de opperbevelhebber, rapporteert, dat Melilla volstrekt niet in ge vaar is. HONGARIJE. Groote processen. In verband met de gevangenneming in Boe dapest van journalisten, spreken Boedap. bladen over een &A monster-proces, waarin niet alleen de zaak der journalisten, maar ook de hoogverraad-aifaire van Karoly en oorloofde winsten tot veel smokkelarij de meeste gevallen weten de smokkelaars de kostbare waar veilig uit zee aan land te krij gen. Dat maakt op den duur de smokkelaars brutaal. Dezer dagen slaagde de douane-politJe te I New Hayen Port aan Long Mand Sound erin ziin Dolitieke vrienden zal behandeld worden, een met 800 vaten Schotsche whisky geladen ook al wegens de kans op groote onge- j] lende der aanwezigen op de publieke tribune Met ontslag uit den Zeedienst: loofde winsten tot veel smokkelarij. In door een inspecteur van politie fin een rjjka- echrlire^E Vm Hoeke^-°-- H*:_19£lLko(rï>*- Er zijn nieuwe arrestaties te wachten; de re geering heeft bewijsmateriaal in- handen te gen vele vroegere politici, zoowel van het ïinirfiChft blok als van de oiirist. oppositie. De minister van oorlog heeft Maandag een verklaring afgelegd omtrent den toestand. Hij zegt daarin ojn.: Ik mag niet verzwijgen, dat de stad en het kamp van Melilla geen verbinding meer hebben met de uiterste stellingen en dat de opstand onder de inboorlingen algemieen en volkomen is. Men kan niet zeggen hoeveel colonnes er terug zullen keeien. Van de colonnes San Jurjo en Navarzo heeft men geen enkel be richt. Men weet alleen, dat gisteren kanon gebulder werd gehoord in öe richting van Batem, hetgeen doet veronderstellen, dat daar Spaansche troepen zijn. Te Nador en Zeioeatn hebben onze troepen al het vlieg- materiaal vernield, om te voorkomen dat het in handen van den vijand valt. San Sdbastiaan, 26 Juli. Generaal Garbo heeft verklaard, dat de gebeurtenissen in Ma rokko geheel onvoorzien en zeer betreurens waardig zijn, doch bij lange na niet de mili taire belangrijkheid hebben, welke door som mige lieden er aan wordt toegekend. De stammen zullen binnen 14 dagen op strenge wijze worden bestraft. Het Italiaanscha blad Paesa (bevat een ar-, tifcel getiteld „Een geheim", dat gewijd is aan het Fransch-Poolsch verdrag, waarvan de bepalingen onlangs zijn gemaakt. Het blad schrijft: Het rampzalige kabinet Giolitti-Sforza as verdwenen, maar nog blijft het geheim van onze betrekkingen tot Fran (krijk voortbestaan. Door een .geheim verdrag is Polen aan Frankrijk verbonden. Volgens dit verdrag verplicht eten leger van 600.000 rnian op de been te houden. Dit leger staat onder bevel van generaal Niessel, gewezen chef van de Fransdhe militaire oommissie te Warschau. Door dit verbond is Polen do mi litaire vazal van Frankrijk geworden. Polten levert aan Frankrijk blanke troepen zooals de koloniën kleurlingen 'leveren. De lameuse Poolsdhe opstand, gelijk ook het fenomeen Korfanty zijn door Frankrijk besteld. Tot zoover is alles duidelijk. Het onbegrijpelijke en geheimzinnige begint eerst bij de politiek der Italiaansche regeering, ten minste van het kabinet GiolittL Giolitti en Sforza héb ben tot het laatste oogenblik toe, Frankrijk in het Opper-Silezische vraagstuk onder steund en front gemaakt tegenover Enge land, dat het toenemend Fransch expansio nisme bestrijdt. Indien Bonomi en Torretta Frankrijk zouden ondersteunen, zouden zij eerst Italië ophelderingen moeten geven over de motieven, die zij' hebben om het land mee te sleuren in een politiek die van grooten invloed zal zijn op het lot van Italië en van geheel Europa. Zij kunnen hun geheim niet langer bewaren. OOSTENRIJK. Misdaad. Naar de „Neue Freie Presse" meldt, is het bij het plaatsje Aussee in Stiermarken tot drie keer toe voorgekomen, dat een zomergast geheel verdween. In alle drie gevallen was oen ongeluk zeer onwaarschijnlijk; niet alleen is de geheele omtrek telkens afgezocht zonder dat men het lijk van den vermiste vond, maar buitendien waren het telkens jonge mannen, die overigens maar een korte wandeling wa ren gaan maken. Men vermoedt, dat zij mis schien door een vrouwelijke hulp van den weg zijn gelokt en- daarna vermoord en be graven. Een onderzoek is gaande. Een dievenbende. Uit Weenen wordt gemeld, dat het geheele stationspersoneel te Oberlaa, de stationschef inbegrepen, in hechtenis genomen zijn. Zij vormden een gevaarlijke dievenbende, die de goederenwagens leeg plunderde. vaartuig aan te houden, welks bemanning juist met de lossing een aanvang had ge maakt De lading was door het kleine kust vaartuig ingenomen uit een geheimzinnig schip in volle zee, welk schip onder Engel- sche vlag vaart en reeds verscheidene malen is gezien ter hoogte van Montawk Point De douaniers hadden een wenk gekregen over den tijd en de plaats waar de smokkelarij zou worden beproefd, en over de lenlgte van ettelijke kilometers was de kust bewaakt, toen het scheepje tegen middernacht de lossing was begonnen aan een ouden verwaarloosden steiger. Onmiddellijk begaven 80 wèlgewa- penjde politiemannen zich in auto's naar do plek waar het scheepje lag, en overvielen de bemanning, die zich door vlucht of al zwemmtende .poogde te redden. De meesten vielen de politie in handen, evenals een drie tal bekende en geziene burgers van New Haven die whisky voor hun particulieren kelder wilden in ontvangst nemen. Op de whisky-vaten waren merken ge plaatst, die leerden, dat de bezending afkom stig was uit Nassau (Bahama-eilandcn). Een ander geval is dat van het Britsohe s.s. Pooomoke, dat te New Haven aan de ket ting wordt gehouden, totdat do Amerikaan- sche douaniers voldoende opheldering zullen hebben verkregen over het feit, dat na het vertrek van de Pooomoke uit de Bahamla's (Britsah) en vóór aankomst te New Haven 1000 vaten whisky waren „verdwenen". De gezagvoerder had het fantastisch verhaal op- gedischt dat deze whisky bestemd was voor Quebeo doch dat hij buitengaats zwaar weer der samenzweerders zijn vroegere officieren, jj^d gehad, waardoor de zeewaardigheid van zijn schip had geleden. Hij had toen; om het schip lichter te maken, de whisky overgela den in een hem onbekend gebleven schip, dat hij toevallig op zee had ontmoet. De Amerikaansche autoriteiten zien in de Pooomoke een van die veel besproken ge heimzinnige schepen wier verdwijnen aan de Amerikaansche oostkust de menisehen in de Ver. Staten zoo zenuwachtig heeft ge maakt. Doch hoe het daarmee zij, dit eene staat vast dat er op het oogenblik aan de posten en grenzen van de Ver. Staten ondragelijk gesmokkeld wordt en dat een geheele vloot van snelvarende schepen! drank naar de Ver. Staten brengt uit Cuba, de Bahama-eilaqden en Canada. ROEMENIE. Een aanslag? De recherche te Boekarest heeft terroris ten gearresteerd, die een gedeelte van den spoorweg hadden ondermijnd, waarlangs de koninklijke trein zou rijden-, wanneer de Ko ning en Koningin naar Frankrijk gaan. ZUID-SLA VTE. Een communistische organisatie. De „Yougo Slawa'J meldt, dat zich onder de arbeiders van Zuid-Slavië een roode garde gevormd beeft, ingericht volgens het voor beeld van Moskou. De prins-regent van Ser vië heeft in den laatsten tijd veel dreigbrie ven ontvangen. Het staat vast, dat de leiders der beweging, de Zuid-Slavische afgevaar digden Kervaolic, Moesner en Vic zijn in wier handen de geheele organisatie berust. Na huiszoeking zijin 3 personen gearres teerd. RUSLAND. Een samenzwering. De SI Petersburgsche Prawda meldt, dat er te Odessa ©en organisatie van „Wrangel- srihe kleur" ontdekt is. Het grootste aantal I die het vertrouwen der sowjet-regeering had den weten te verwerven en verantwoorde lijke posten bekleedden. Zij hadden het sy steem van de tien mannen) en de vijf mannen aangenomen en hadden de stad in districten verdeeld. Zij stonden ook in verbinding met den hekman Sabolotnyi. Volgens het bolsje- wieksche blad hebben de samenzweerders verscheidene moorden gepleegd. Er is eenl stuk gevonden, waaruit blijkt, dat zij ook met Wrangel in verbinding stonden en aan dezen gemeld- hadden, dat er weldra mogelijkheid zou zijn om de stad te veroveren. Verder heeft men de draden kunnen ontdekken, die deze organisaie met die in een aantal steden in de Oekraïne verbinden.. Te Odesa zijn 100 leiders en „verscheidene honderden"- leden der organisatie in hechte nis genomen. RUSLAND. inspecteur van politie veldwachter gefouilleerd. Beklaagde was ten laste gelegd dat hij in oen voor het publiek toegankelijke vergade ring opgeruid zou hebben den dienst te wei geren, indien men ingélijft moest worden1, ook al bestond hiervoor geen geldige reden, In naam van Groenendaal, zoo zou be klaagde gezegd hebben, rui ik Jelui op niet in militairen dienst te treden. Beklaagde bekende dit Het O.M. wees er op, dat beklaagde zich reeds eerder aan een dergelijk feit heeft schuldig gemaakt De straf zal dus ernsti ger zijn dan voor iemand, die voor de eerste maal terechtstaat en spr. concludeerde dan ook tot een veroordeéling tot een gevange nisstraf van 8 maanden. De verdediger, mr. Tideman, pleitte vrij spraak en vroeg om onmiddellijke in heidstelling. Dat laatste werd ingewillii Uitspraak 4 Aug. vrij- Uigd. Uit Reval wordt aan de Engelsohe bladen gemeld-, dat het Pan-Russische Centrale Uit voerende Comité Trotski heeft -benoemd tot dictator met onbeperkte "bevoegdheden ter bestrijding van den hongersnood, die iederen dag vreeselijfcer afmetingen aanneemt SCANDINAVIË. Een zilveren bruiloft De Koning en de Koningin van Noorwegen hebben onder groote deelneming van hun volk en de aan hen verwante vorstelijke huizen bun -zilveren bruiloft gevierd-. In 1890 werd het huwelijk van Ohristiaan 'Frederik, prins van Denemarken, met prinses \Maud vain Groot-Britannië, zuster van Ko ning Eduard VII, in het Buokingpaleis te Londen gesloten. Negen jaar later, in 1905, Spoor- en tramwegstaking ln zicht? Batavia,24 Juli. De voorzitter der Vereeni- ging van Spoor- en Tramwegpersoneel, Semaoen, verklaarde in de algemeene vergas rlA-ring, dat in October de algemeene staking van spoor- en tramwegpersoneel zal worden afgekondigd. (Bedoeld is in dit bericht de vereenigmg van het lager personeel bij de spoor- -en tram wegen, waarvan meerendeels inlainders deel uitmaken. iSemaoen is de man, -die het werk van Baars, den sovjet-cursus, wilde voortzetten, en toen hij dé vriendelijke waarschuwing ontving om zulks niet te doen, de beslissing overliet aan zijne discipelen. Wanneer dezen wilden, dat er mee zou worden voortgegaan, zou hij het er wel op wagen. Zijn leerlingen aohitten het 8L? STÏSSS! ma^Top te doeken tiaan als Haaikon VII do Noorsolh.© troon» I t-» tA vnnAn cr^k'OTVfli'ÊficLB sta- Tal Tan gescUenten werten het koninklijk A* S^een S?rsSS®£ao£i echtpaar aangeboden, o. a, Vijf Japanache tXtjïZ- vazen van den Koning en Koningin van En geland. Een galamaaltijd van tweehonderd1 gasten werd in Christiania gehouden, waar de Ko ning een dronk uitbracht op zijn gemalin, en zeide dat ze -beiden met vreugde op de negen jaar van hun koningschap kunnen terugzien. TURKIJE. De Grieksch-Turksche oorlog. voor I zijn.) de autoriteiten thans gewaarschuwd LUCHTVAART. Handboek voor het Inchttoerisme* De Oomissie voor Luchttoerisme, ingesteld door de Koninklijke Nederlandsche Vereeni- •Een officieel Grieksoh bericht meldt, dat I ging voor Luchtvaart, heeft juist een boekje het vijandelijk front is dooibroken. De tree- pen van Angora ziju gescheiden van die van Konia. Een perstelegram, gëdateerd Konstantino- pel, Maandag, meldt, dat de nationalistische regeering heeft medegedeeld, diat zij zich met het oog op den opmarsch der Grieken genoodzaakt, ziet, haar zetel en dien der Nat. Vergadering van Angora over te brengen naar Siwas. Londen, E? Juli. De Daily Express meldt, dat Turkije de tussohenkomst van de gealli eerden ingeroepen heeft om een einde te ma ken aan den Griekjsch-Turkschen oorlog. VEREENIGDE STATEN. Lynchgevallen, In het nr. van Mei en Juni van de Aainn toview wordt een krachtig gesteld hoofdar tikel gewijd aan een ergerlijk lynchgeval, dat op 26 Januari van dit jaar had plaatsgevon den te Nodea in Arkansas. De neger Henry Lowery was toen levend verbrand aan een paal. De Asian Review schrijft: „Het ia een onafwijsbare vlek op den naam van de Ver. Staten! dat in onzen verlichten tijd zulke mis daden in het openbaar worden bedreven en de misdadigers onbestraft blijven. Dat strekt tot het bewijs, dat het Amerikaansche publiek :n zijn hart volstrekt meed-oogenloos is. In de Ver. Staten is het lynchen mogelijk omdat de Amerikaansche geest er vóór is. Ware dit niet zoo, dan zou die lage misdaad (het lyn- ohen) nooit haar huidige afmetingen hebben kunnen aannemen. In de afgeloopen 82 jaar hebben meer dan 8000 lynchings plaatsge vonden." Volgens het hier geciteerde, in Tokio ver schijnende -blad zal het noodig zijn overal in de wereld een krachtige publieke opinie in iet leven te roepen, ten eind© op de Ameri kaansche regeering onmiddellijk voldoende iressie te oefenen om het voor het Aineri- caansche gepeupel onmogelijk te mlaken zijn toevlucht te nemen tot deze barbaarsche uit spattingen. Gevolgen van de drooglegging. Het drankverbod in de Ver. Staten leidt het licht doen zien onder den titel: Handboek voor het Luch-ttoerisme. Gelijk de commissie in haar voorwoord zegt, heeft zij gemeend diat een handig zakboekje voor de toeristen moest worden samengesteld, om hen betreffende de luchtvaartterreinen, de orientatle-teekeiis, de luchtvaartroutes, de internationale bepaling-en, meterologische ge gevens enz. in te lichten en hen op te wekken door een krachtige beoefening van dit toeris me en -door doeltreffende reclame er voor te maken, Nederland op het gebied der lucht vaart een waardige plaats te doen innemen in de rij -der volken. Met dit doel voor oogen heeft de oommissie een boekje samengesteld, dat inderdaad aan spraak mag maken op den titel die er aan ge geven is. De over het algemeen (belangrijke inhoud wordt zeer verduidelijkt door middel van een groot aantal foto's meest alle uit de lucht genomen en door plattegronden van alle in Nederland ten dienste van de aviatiek aanwezige landingsvelden. Het zeer populair gehouden werkje zal ongetwijfeld zijn weg vinden naar hen, wier hart naar iuchttoeris- me uitgaat. En -dat zijtn tegenwoordig reeds velenll De luchtscheepvaart In Dultschland. In de algemeene vergadering der Deutsche Luftséhiffahrt A. G. werd1 meegedeeld, dat volgens officieele mededeelingen er kans be staat -op spoedige opheffing van het verbod om luchtschep-en te bouwen. Immers Amerika ,zou met het -oog op het overzeesche lucht verkeer zeer veel belang hebben -bij den bouw van luchtschepen op de Duitsche werven. GEMENGD NIEUWS. Opruiing. Dinsdag is voor de rechtbank te 's- Gra- venhage behanded de zaak tegen B. de Ligt, 48 jaar, journalist eni publicist, verdacht van opruiing. De belangsteling voor dezé zaak was bijzonder groot. De gereserveerde en publieke tribunes waren geheel gevuld met belangstellenden. Vóór den aanvang der be handeling van deze zaak werden verschil- De voedselwelgeraar. In het bericht over den nieuwen voedsel- weigeraar, in het blai van Dinsdag, stond: in de infanteriefcazerne te Amsterdam; dit moest zijn: Amersfoort. De veenbranden ln Drente. Men meldde Dinsdag uit Assen aan V. D.: Op het oogenblik woedt de braind zeer he vig te Bargercompascum. De burgemeester van Emmen verklaarde, dat hij zooveel uit de gemeentekas had -gegeven, dat hij deze niet verder durfde aanspreken. Ook zou de hulp onvoldoende zijn. Het vuur woedt over een oppervlakte van 4 H.A. in het veen. Huizen zijin nog niet verbrand, doch veel veldgewas sen. Voorts -brandt het in de buurt van Oran- .edorp, Nieuw-Weerdinge en aan de grens van de gemeenten Emmen en Odoorn. Een onbekende. Aan de duinhelling van den Zuid-Boulevard e Zandvóort werd Maandagavond een vreemdeling in bewusfceloozen toestand aan getroffen. De eerste geneeskundige hulp werd verleend door de zusters van Badhuis „Zeeduin". Vermoedelijk is de man afkom stig uit Amsterdam, hoewel de weinige ge gevens de politie nog geen duidelijk adres gaven. De onbekende is kort daarna over leden. Onregelmatigheden. Het Nieuwsblad voor den Boekhandel be vat een advertentie van de directie der Mij. voor Goede en Goedkoope Lektuur (de We reldbibliotheek), waarin wordt medegedeeld, dat in de op 19 Juli j.1. gehouden aandeel houdersvergadering, met ingang van dien datum, aan den heer W. H. de B. ontslag is verleend als onderdirecteur der onderne ming. Naar het Volk meldt, is dit ongevraagd ontslag verleend naar aanleiding van aan het licht gekomen financieele onregelmatig heden). De heer De B., die indertijd de RE.G.A. T.A. (de tentoonstelling pnd-er Sloterdijk) ex ploiteerde, heeft daarmede aanzienlijke ver liezen geleden. Hij is daarna gaan speculee- ren en heeft het daarvoor noodige geld, ge bruik makende van zijn vertrouwenspositie als onder-directeur, van de WereldrBibtio- ■theek opgenomen. Eeni paar maa'l heeft hij' de geleende be dragen -geheel of gedeeltelijk teruggestort, maar dé derde maal was hem dit niet moge lijk. De heer De B. heeft daarna zijn ont slag genomen als lid der Tweede Kamer, waarin hij voor den Economischen Bond zit ting had, en bevindt zich thans in het bui tenland. Brandstichting, Vrijdag JA is onder Bergen de boerderij van de weduwe N. af gebrand. Als verdacht dien brand te hebben gesticht ia de inwonen de stiefzoon gearresteerd. Motorrijden. Onder Valkenswaard reed- een motorrijwiel met twee personen tegen een boom. De een brak één, de andere beide beenen. Jaloezie. De rechtbank te Assen veroordeelde giste ren H. Duinkerken te Zwartem-eer, thans ge detineerd, di-e aldater -op 23 Maart Zwaantje Hartman uit ipinn-ennijid van het leven heeft beroofd tot vier jaar 'gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was vijf jaar. Aan hel strand. Op het strand te jBéhevemingen' is een pak je üdeeren gevonden. Uit papieren blijkt dit toe te beboeren aan een oommies der Ned. spoorwegen, Boezemaingel te Rotterdam. Eveneens -werd een som geldt, -groot f 110, gevonden, in de kleeren geborgen. Eenige jongens hadden in de nabijheid van deze kleeren een man in zee zien gaan, die zich zeer ver van het strand verwijderde en niet terugkeerde. Er wordt aan een ongeluk ge- dacht LEGERBERICHTEN. Vortrek met Groot-Verlof, VoetbaL Manta Smit E-K. V.T. „Geel Wit". .rta uur moe 0e HAVE» 0® KDÏÏOWEDIEB. 87 Mi 1921. MARKTBERICHTEN. MARINEBERICHTEN. Punmerend, Bfl Juli 1921. SPANJE. r t I Troovfivlr» o o Ti i-./\ L/M.Artn «rrftlTrci ruvmorvmri ct Met ontsli Leerlinga schrijver EL van Hoekelen O] troos le kl. G. J. van Hoo matroos 2e kl. J. Noordho: 8 Aug. 19^1; op 10 Aug. 1921; op 14 Aug. 1921- kleermaker J. Vrouwenfelder op 20 Aug. 1921: matroos 2e kl. J. J. Dol op 22 Aug. 1921. OOST-EVDIE. lo luit A. W. Schot van het 21o reg. ïnf„ Ia op zijn verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen en benoemd tot rog. lo luit. bii genoemd corps tot 25 Juli 1926. Bij Min. besch. ia bepaald1: Dienistpl. der InJ„ bohoorende tot oudere lichtingen don die vaa 1921, die ingevolge het -bepaalde in de legerorders, huin eerete oefening volbrengen1 bij andere rog, dan die, waarbij zij werden ingelijfd, mioeten vóqt vertrek met groot-verlof niet naar hun korpsen van inlijving, dooh rechtstreeks huiswaarts wor den gezondon. Tenzij anders wondt gelast, komon zij bij herhalingsoefeningen, dan wel -bii buiten- ferwoaiQ omstandigheden, onder de wapenion bil ot korps, waarbij zij werden ingelijfd, terwijl zij bij dit korps ook uit den aard der zaak -hunna mobil i satiobostomming hebben, Zoodra de hier- bedoelde dienistpl. dus voor de eerste maal met groot-verlof vertrekken, vervalt het verband, dat tusschen hen en het regiment, waanbU zij werden opgeleid, bestaan heeft. Bij bedoeld vertrek met groot-verlof behoort -het ledergoed aan hen te worden medegegevenL Opleiding van specialisten. Door den Insp. der Ini. ia bepaald: Oe bedie> ningsmanschappen der zware mitrailleurs en, da telefonisten blijven bii de opleidingacomjp. der Div. tot den laatsten dag van het zosmaandscha oefeningstijdperk De ordonnansen-seiners koeren aan het einde van de vijfde oofeningsmaand, ge rekend van de inlijving af, terug naar het rog., waarvan zijn afkomstig ziju. Kostwinnersvergoeding. Door den Min. van Oorlog is bepaald: Ten aan zien van een militair, die in afwachting van ont slag uit den dienst met verlof huiswaarts 1» ge zonden, mag do uitkeering van kostwinnersver goeding slechts geschieden tot en met den dag van vertrek met verlof. Dit is niet te beschou wen als verlof tot herstel van gezondheid. Inge val echter de verwanten van een militair, bedoeld in de legerorders van 1918, (dit zijn zij, wier ontslag zou moeten ingaan in de maanden No vember tot en met Maart, dooh welk ontslag ia uitgesteld tot den len April d.a.v., omdat da be trokkenen tijdelijk of voortdurend buiten staat zrn om in hun levensonderhoud te voorzien), over den duur, van afwachting van het ontslag verleende vergoeding noodig hebben, kunnen deze dep Min. van Oorlog vragen om ook over den verloftijd da vergoeding door te betalen! De serg. M. B. de Haan, van het 21e reg. Int te Helder, die wordt gedetacheerd bij het reg. grenadiers te Den Haag, zal op 1 Aug. o.*. zijne nieuwe bestemming volgen. Bii Kon. Besluit is aan den dlenstpl. <3. Kool, Van het 21e reg. inf., (uit de gemeente Texel) voor goed vrijstelling van den dienst bij de mili tie verleend, wegens kostwinnerschap. Aan den dienstplichtige D. A. Pieren, van het Blo reg. inf., (uit de gemeente Helder) ie vrij- •teling. van militiedienst verleend, wegens dienst plicht in Ned.-Indië. Bij besch. van den Min van Oorlog, Is aan den dienstplichtige H. Cousijn, van het 2le reg. int, toesteming verleend tot verblijf in Amerika. Hedenavond half acht: Sparta I en IIOnderzoc-dioust Terrein 0.zackazorna. Vrijdagavond speelt Batavier II een vriend schappelijke wedstrijd tegen Avia II, Batavieir komt als volgt uit: Baaren Dienaar Mulders Herkeneij van Doorn Stam Baikke Dissel Bakker Malle Eeserve: W. Molijn, Verhoef, De R.-K. V.V. „Geel Wit" Is dezer dage* een „eigen" terrein in huur afgestaan en wel het „oud-Helder" aan den Btrooweg. Wat kwolitedt van terrein betreft, behoeven we hierover niets te zeggen, daar een ieder weet, dat dit terrein niets te wensohen over laat. De R.-K. V.V. „Geel Wit" heeft aansluiting gezocht bij den Diocesaan Haarlemschen Voetbalbond en zal uitkomen in de le klasse. Voorts deelt men ons mede, dat voor den openingswedstrijd en ba verband met het komend 1-jarig bestaan van „Geel Wit" reeds eenige katholieke vereenigingen van naam (o.a. H.B.O. uit Heemstede) zijn uitgsnoodigd en aan baar, die Geel Wit de grootste nederlaag toe brengt, een zilveren lauwerkrana zal worden uit geloofd. Zondag maakte de oudste afdooling van haar eerste, kleinste ofstandsmarsch. Om morgens, begunstigd door frisoh gezond weer, werd afgemarcheerd. Te Julianadorp werd" een korten tijd vertoefd om den inwendige® menach ta versterken. Spoedig werd nu het duinterrein en daarna het strand bereikt, waarna da terugtocht met flinken pas word aanvaard'. Om even 12 uur kwamen allen, na hebben van da zon en da zeelucht, in go weor thuis. Voorwaar een gezonde wandeling, thuisblijvers spijt vaa zullen hebben. genoten' ta da conditie Aangekomen van de Noordzoe sleepboot Jb. van Heemskerk mot het lichtschip Doggersbank Zuid. Broek op Langendiik. B7 Juli 1921, Schotsche muizen 62012, Julia f 6.90—7.80, -7220, «chool- 7.10-7.80. ilen 7.90, drie- koksdanen 7.10—7.30, duken meester# f 4.90—9.30, eigenheimers graafjes 12,60, Hr. Ms. „Zeehond". Hr Ms. politieschoener Zeehond, comun. de lult. ter zee le kl. H. C. Louwerse, is gisteren morgen van het politietoezicht op da Noordzee-visscherij hier teruggekeerd. Op verzoek eervol ontslagen nit zeedienst off. van gez. le kl. J. W. F. M. da Smit en ofL-mooh. 3a kl. L. Waasdorp. Off van adm. 2e kl. X A. Deeldor is uit Oost- Indiö teruggekeerd en teer beschikking gesteld. Duit. ter zee -2e kl. J. A. Gauw, thans ter be schikking, wordt 1 Aug. a.s. geplaatst bij de mar rinekanerne te Willemsoord. 'Do off. van adm. 2e kl. A J. Poll le in do directie der marine te Willemsoord overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserdekachip Zeeland bestemd voor buitenlandschen dienst. Opgave van overgeplaatste onderofficieren dar Zeemacht: Op een door den oomm. der Mar. te Middelburg te bepalen datum: oppannachinedrijver A. J. Stapel van Vulcanus naar van Speijk. o 9? eerg.-monteur L. Stam van Gelderland naar Wachtschip Willemsoord-, serg.- maj. der mars. M. Conijn van Mariniorskazerne Rotterdam naar Marinekazerne Rotterdam. Op 29 Juli 1921bootsman M. O. Voerman van ~?r Wachtschip Willemsoord; serg.-machi- nedr. J. Onoesen van Ever naar Onderzeedienst- lr n 7 Op 23 Aug. 1921oppersohipper L. J. Plaizier van Wachtschip Willemsoord naar Marinekazerne Amsterdam. - „j ^..w. blauwe aarda ling-en 4.50—7.9 boonen 12.70, rpode kool 7.20—8.90, kleinore 5.4U p, K.G.; boswortelen 4.50—11 per 100 bos; bloem- ko°l lo soort Ö.10—28.90, Be soort 1—8.6® Mr 100 stuks. 12 Stapels fabriekskaai p. 60 K.G. 73, R.M. 75; 46 stapels boerenkaas p. 50 K.G. 74, R.M. 75.50; 3 stapels commissiej). 50 KG. R.M. 80: stapels Goudschs p. 50 K.G. RAI. 63: 1 stapel middelbare p. 50 K.G. Ril 75; 7Ö61/» iLO. boter p. K.G. 3.20—3.40; 702 rundoren: 365 vette per K.G. 1.301.65, stug; 817 melke en gelde E75 650 20 stieren; 10 paarden 100400, matig; 87 vette kalveren p. K.G. 1.80—2, matig; 247 nuchtere idem 1850, stug; 447 vette varkens P. K.G. voor de zouterii Ö.9Ö1, voor de slacht 1.02—1.12, matig; 63 magere idem 25—60, r; 230 biggen 1424, stug; 814 schapen 0—50; 378 lammeren 1827, stug; 28 bok ten; kipeieren p. 100 1113. stug

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 2