NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse Demie-, Ulster- en Winterjas-Stoffen No. 5439 donderdag 11 augustus 1921 49e Jaargang BUITENLAND. DE OPPERSTE RAAD. De beslissing Inzake Opper-Silezlë. feuilleton. Ingezonden mededeeltng. groote Heerenstoffen-Uitverkoop Engelsche Pantalons (streep). POLEN. Strijdlustige Polen. Aziatische pest te Warschau? DUITSCHLAND. Moskou en de K. A. P. D. Anti-Semitische betoogingen. Ro3s knikte en de glimlach verbreedde zich tot een jongensachtigen lach. FRANKRIJK. De strijd tegen het misdadigersleger. W ereldtentoonstelling. ENGELAND. De Engelsche spoorwegmannen. IERLAND. Ingezonden mededeeling. Alle Jeukende huidkwalen COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.Ö76, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f l,25,f 1.25, f 1.60 Losee nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Glrorekenlng No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb.(adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. Zooals wij reeds eerder gemeld hebben, wa* de commissie van deskundigen niet tot een resultaat gekomen, doch waren verschil lende voorstellen ingediend, waaruit de Op perste Raad dan maar moest kiezen. Het waa te voorzien dat dit niet zoo vlot van stapel zou loopen. Engeland staat op het standpunt dat het Opper SMezisohe nijverheidsgebiec een ondeelbaar geheel is, dat op grond der bij de volksstemming gebleken Duitsche meerderheid aan Duitschland behoort, Frankrijk wil een verdeeling ten gunste van Polen doorzetten. De Fransche deskundige Lanoche heeft tegen het Engelache plan aan gevoerd dat het ongerijmd is, de overwegend Poolsobe districten Pless en Rybnik van het nijverheidsgebied te scheiden en daarna van het overschot de ondeelbaarheid te verkon digen. Volgens Laroche behooren Pless en Rybnik krachtens hun natuurlijke gesteld heid tot het nijverheidsgebied en indieni men dat ondeelbaar wil verklaren, geeft de over wegend Pooische meerderheid in die distric ten den doorslag ten gunste van Polen. De Fransche stelling lijkt onhoudbaar; Pless en Rybnik toch zijn streken zonder noemenswaarde nijverheid, al moge het waar zijn dat er in den bodem veel steen- kooi zit eni ze derhalve tot het mijnlbekken gerekend mogen worden. Maar streken waar kolen in den grond zitten, heeft Polen toin nen zijn eigen grenzen genjoeg. Dinsdagmiddag heeft Lloyd George zijn standpunt uiteengezet. Het feit, dat op de Britsche Rijksconferentie de buitenlandsche politiek van Lloyd George was goedgekeurd en de klaarblijkelijke instemming met de Engelsche opvatting door Italië en de Ver- eenigde Staten, maakten dat Lloyd George bijzonder sterk stond. Hij maakte van deze gelegenheid dan ook gebruik onj een uiterst scherpe rede te houden. Hij betoogde, dat Opper-Silezlë langer Duitsch was dan Nor- mandië Fransch, dat het langer Pruisisch was dian Elzas-Lotharingen Fransch voor 1870, dat er geen onderdrukt volk woonde, dat het Engelsche volk geen onrechtvaardig heid zou dulden, dat hij begreep, dat Frank rijk bezorgd is voor zijn veiligheid, maar dat deze veiligheid niet bereikt kon worden door onrechtvaardigheid, dat Frankrijk slechts sterk was door de zuiverheid van zijn zaak en slechts op de hulp van de andere geallieerden kon rekenen wanneer het deze verdiende. Hij zei ook, dat heel Silezië, be houdens een klein gedeelte Duitsch is en zelfs het plebiscietgebled nog voor zeven elfde. Hij kon niet erkennen, dat een boeren- «tem meer waard was dan een arbeidersstem of dat Duitschland geen rechten aan de in- dustrialiseering ontleende. Hij herinnerde eraan, dat de Polen juist aanspraak maakten op Oost-Galicië, ofschoon zij daar zeer in de minderheid zijn, juist omdat zij het land ge ïndustrialiseerd hebben. Briand, de Fransche minister-president, die Lloyd George van antwoord moest die nen, had het niet gemakkelijk. Hij betoogde o. m., dat de vredes-confe- rentle eerst dat land aan Polen toegekend heeft, een hoop bij de Polen bad gewekt, die na de teleurstelling zich uitte in groote prik kelbaarheid en de begrijpelijke oorzaak werd zelfs van onlusten. Verder betoogde hij, dat niemand wensch- te te ontkennen, dat de eene stem evenveel waard is als de andere, waar het boeren en arbeiders gold, dat pien echter van een an- door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 68) Vrijwel in heel Europa is zij bekend en ge signaleerd. Wolvert is het zwarte schaap van een goede familie, half Engelsoh, half Spaansch. Weloh is vroeger bokser geweest, maar in de neer gekomen. Mevrouw Atter- bury is echter de fraaiste van het stel. Zij if de weduwe van den ouden Jonas Atteribury. een van de geslepenste financiers, die ooit op de beurs geweest zijn. Zij maakte het geld op, dat hij haar achtergelaten had en, daar zij weelde nu eenmaal evenzeer noodig had ais de lucht, die zij inademde, trachtte zij zich die te versohaffen op een manier, die haar schrandere geweteniooze geest haar in gaf. Wij zullen nooit te weten komen, hoe zij met de bende in aanraking kwam of haar aanvoerster werd, want zij is niet van het slag mensohen, dat een bekentenis doet, al werd zij op de pijnbank gelegd, maar men kan veilig aannemen, dat zij eiken geslaagden coup heeft uitgebroed, dien de bende in de laatste vijf jaren ondernomen heeft en zij was leep genoeg om te begrijpen, hoeveel ixaar maatschappelijke positie waard was, om de verdenking af te wenden. Haar aristocra tische buren op de North Drive zuilen erg opgekeken bobben, toen zij na de overrom peling de bladen lazen 1" „En professor Stolz?" vroeg het meisje. „Een doortrapte schavuit, met uitstekende ®aven, maar met een ikronkei in zijn hersens. dere meening kon zijn ten opzichte van de stemmen van emigranten, die in het voor deel van Duitschland waren gekomen. Hij sprak over de oeconomische rechtvaar digheid, maar zeide, dat ethische argumen ten toch oórzaak moesten zijn. De ethnogra- fische afbakening was heel duidelijk. In het Westen woonden de Duitschers, in het Oos ten de Polen. Zoo kon men verdeelen. Wat de Engelschen voorstelden, was geen gerech tigheid, daar Duitschland veel te veel kreeg. Hij zeide vervolgens, dat een schikking ge vonden moest worden, omdat de gevolgen van een mislukking dezer conferentie onbe rekenbaar zouden zijn. Frankrijk wilde vol gens de billijkheid, naar het verdrag van Versailles en den uitslag van de volksstem ming beslissen. De Italiaansche vertegenwoordiger Boro- mi, liet zicb heel voorzichtig uit, en koos geen partij. Hoe men er echter in Italië over denkt, blijkt wel uit de beschouwingen in de Italiaansche bladen. Zoo schriift de Idea Nazionale: Als Frankrijk een sterk Polen wenscht kan het dit oogmerk 't best berei ken door zich neer te leggen bij het Britsch- Italiaansche standpunt, want elke andere op lossing van het O.-S. vraagstuk zou een uit barsting van Duitschland zijn en Frankrijk en Polen duur te staan komen. De Temps zegt dat Italië geen Fransche nijverheidsmonopolie op het vasteland kan duiden. De noodzakelijke zending van Ita liaansche arbeiders naar O.-S. zal slechts mogelijk zijn dis het land Duitsch blijft. II Pace betoogt dat de historische, politie ke, geografische en economische eenheid van O.-S. een onomstootelijk feit is De besprekingen hebben er ten slotte toe geleid, dat op voorstel van Lloyd George de deskundigen opnieuw aan den gang zullen gaan, ditmaal gesteund door de hooge com missarissen. Zij zullen hebben te onderzoe ken, welke gemeenten, om redenen van eco- nomischen of topografischen aard niet ge scheiden kunnen worden van de groote ste delijke gemeenten die een sterke Duitsche minderheid opleveren. Hieruit zou men moe ten opmaken, dat Lloyd George het beginsel der ondeelbaarheid van het industriegebied zou hebben prijsgegeven. Het Havas-bericht, dat deze bijzonderheid mededeelde, vermeldde echter niet een belangrijke passage in dit besluit, n.1. dat de nijverheidscentra, waar de Duitschers tweederde der stemmen haal den, hun onmiddellijk worden toegekend, noch van de overeenkomst, dat de algemeene uitslag der volksstemming boven den uitslag in de gemeente zal gelden. Dit laatste moti veert het besluit, dat de omliggende plaatsen worden toegekend aan de centra, waarvan zij economisch afhankelijk zijn en voorkomt het scheppen van allerlei enclaves. 4 De Opperste Raad bespreekt daarop de Oostersche quaestie, waarbij Foch geraad pleegd werd en overwoog de gevolgen van de jongste militaire gebeurtenissen en de onderlinge verhouding der krachten. Door persoonlijke relaties met de grootste heerenstoffen-fabrikanten in Engeland en Duitschland zullen wij voor het najaar een sorteering brengen, zooals U te vergeefsch elders znlt zoeken. De prijzen zullen zijn zeer laag. De stoffen zeer mooi. De afwerking solide. De voering Ijzersterk. In afwachting van deze schitterende stoffen gaan wq nog enkele dagen voort met onze op onze bovenwinkel, waar U voor een spot koopje een prima lap Heerenstof koopt. Tal van huismoeders die broeklapjes kochten voor hunne respectievelijke zoontjes stonden ver baasd, dat het goed bij ons zoo goedkoop was Heerenstof vanaf 11.— per el, 140 cM. breed, dus goedkooper dan in 1914. 01^* Deze en volgende week speciale spot goedkoope aanbieding van Geen stalen. Geen zichtzending. Allen naar I. GRUNWALD, KEIZERSTRAAT 116 (bovenwinkel). nieuw verdeelingsvoorstel, zoodat de beslis sing over Opper-Silezië in het gunstigste ge val hedenavond laat zou vallen. De zitting van Woensdag. Woensdagochtend hield de Opperste Raad zich bezig met de Oostersche quaestie. De Raad sprak zich uit voor een strikte neutra liteit en meende, dat het oogenblik voor be middeling nog niet was aangebroken. Verder werd de ontwapening en de mili taire vliegdienst van Duitschland besproken. Verder onderzoek hieromtrent werd opge dragen aan een commissie onder leiding van maarschalk Foch. Intusschen werd door de commissie van deskundigen en de hooge commissarissen aan de Opper-Silezisohe quaestie hard ge werkt. Naar uit Parijs gemeld wordt, zal men eerst hedenavond 7 uur gereed zijn met een Berlijn, 10 Aug. Naar uit Sosnovice wordt gemeld, wordt in Polen druk propaganda gemaakt voor een oorlog met Duitschland. In aanplakbiljetten en manifesten wordt er op gewezen, dat op het oogenblik de beslis sing omtrent Opper-Silezië te Parijs wordt voorbereid en ten gunste van Polen moet uitvallen. Mocht dit niet het geval zijn, dan moet geweld worden gebruikt teneinde datgene te nemen, waarop Polen! rechtmatige aan spraken heeft. Het slot van de manifesten vormt de aansporing om Opper Silezië te veroveren en te bevrijden van het Pruisi sche juk. De Warsohauscbe bladen melden, dat on danks de genomen maatregelen, de Azia tische pest te Warschau binnen gedrongen is. Berlijn, 10 Aug. Volgens een bericht In de „Komm. Arb. Ztg." heeft het bestuur der oomm. arbeiderspartij verklaard, dat de breuk met Moskou een feit geworden Is. De meest urgente taak van het revolut. wereldproletariaat is de opbouw van een comm. Internationale, die dus de Vierde In ternationale zijn moet. Er is reeds een oommissie gevormd ter voorbereiding der aansluiting van alle rev. partijen en proepen, die tegenover Moskou in tie oppositie zijn. Te Memmingen (Beleren) kwam het, naar uit Mtlnchen gemeld wordt, tot ernstige anti semitische onlusten. Rosenbaum, groothandelaar in melk, werd, nadat men eerst 7» millioen M. voor de ar men van hem verlangd had, door een Joe lende menigte met koebellert om den hals door de stad gevoerd, bespuwd en daarna Hij is van de faculteit van de hoogeschool te Leipzig weggejaagd, omdat hij getracht had, oudheidkundige ontdekkingen, die humbug waren, voor echt te laten doorgaan en geld te verzamelen voor onderzoekingen, die nooit begonnen zijn. Dr. Bayard is een andere ge leerde, die mis 'was gegaan, en de overigen zijn allon min of meer bekend door hun mis dadige operaties. U hebt stellig uw kranig heid getoond, juffrouw Wtstcote, toen u heelemaal alleen de gevaarlijkste bende scha vuiten, waarvan men ooit gehoord heeft, te lijf ging! Het was eenvoudig een mirakel, dat u er het leven afbracht, maar dat u slaag de in het plan, dat u opgevat hadt en op den koop toe hun organisatie vernietigde, is een bijna ongelooflijke praestatie! Ik neem mijn hoed voor u af!" De Chef zag haar met een stralend gezicht aan. „Ik dacht dat ik wat wist van hetwspeurdersberoep, maar u hebt mij uit het veld geslagen 1 Vergeet u mijn aanbod niet; als u ooit een beroep mocht willen uitoefenen, ben ik bereid u tot mijn compagnon te maken." „Dank u," antwoordde RuthWesteote zedig, „ik heb mij al tot een ander compagnonschap verbonden, en ik geloof, dat dat. een succes zal zijn." Haar zachte oogen, die met een nieuw, teer lioht blonken; keerden zich naar die van Her- bert Ross toe en hij antwoordde (haar met een glimlach. „Dat móét het zijn," zeide hij, ,;want het is gegrondvest op datgene, wat het meeste van alle dingen op deze wereld is." „Jongeman!" Madame Durnois zette haar gouden knijpbril vaster op /haar hoogen, ge bogen neus en gluurde naar den argeloozen, jongen speurder, die voor haar stond. „Het is nu goed drie weken geleden sedert ik een loodsohap naar u heb gestuurd, om uit te vinden, of u eenige vorderingen met mijn zaak hadt gemaakt en uw meneer Mc. Oor- nüok mij mededeelde, dat u uit de stad waart. Wat hebt u voor u zelf te zeggen?" „Heel wat, al® u wilt luisteren, madame Durnois." Herbert Ross glimlachte minzaam. „Ik heb gisteren pas van uw boodschap ge hoord, toen lk terugkwam. Zeer gewichtige zaken hadden mij /weggeroepen; ik bon be nieuwd of u kunt vermoeden, welke dat wa- ron." „De vermiste jongedame?" vroeg zij gretig. „Ja! De jongedame, die u mij hadt opge dragen te vinden." „En hebt u haar gevonden?" Zij zag hem behoedzaam aan, daar zij zijn manier van doen vreemd vond. Ross' gezicht veranderde en hij trok zijn lippen bij de hoeken van zijn mond somber neer, maar de guitige tinteling bleef in zijn oogen. „Zij is een dame, die hoogst moeilijk te verschalken is." „Dat behoeft u mij niet te vertellen!" her nam de oude dame bitter. „En ik kan geen reden zien voor eenige scherts! Ik zou uw meneer Mc Oormick niet in staat geacht heb ben, om een verloren kanarie te vinden, maar ik eiken, dat ik van u meer verwacht had." „Hebt u geen bericht ontvangen van de jongedame, die u zoekt?" vroeg hij. Een zwak kleurtje kwam op haar verwelkte wangen en haar scherpe, grijze oogen knipten. „Niets wat ik als authentiek beschouw. Waarom vraagt iu mij -dat, mijnheer Ross?" „Omdat ik onder den indruk verkeerde, dat haar natuurlijke voogd u had geschre ven." Hij sprak in de grootste verbazing. „Haar natuurlijke voogd!" Zij herhaalde de woorden met verontwaardiging. „Haar natuurlijke voogd is een natuurlijke, geboren dwaas, zooals ik hem dikwijls in zijn gezicht gelyncht. De politie kon hem eindelijk toen hij ernstig gewond was, ontzetten. Tegen andere groothandelaars werd ook gedemonstreerd. Bij het onderzoek inzake de opstootjes te Memmingen is gebleken, dat er geen! twijfel behoeft te bestaan of zij waren stelselmatig voorbereid en uitgevoerd. Het staat vast, dat zekere kringen de op gewondenheid der arbeiders over de moei lijkheden der voedselvoorziening te Mem mingen pogen af te leiden naar de Joodsche kooplieden, waarbij zij; weliswaar niet bij de chr. vakvereenigingen, doch wel bij de links-radicale elementen succes hebben ge had. Verder is gebleken dat de officier van ju stitie heeft toegegeven aan den eisch der menigte oon onmiddellijk een bevel tot ar restatie van Rosenbaum uit te vaardigen. Dat Rosenbaum zich aan woeker miet melk zou hebben schuldig gemaakt, is blijkens een officieel onderzoek, onjuist. De andere kooplieden, tegen wie betoogd werd, hebben met de levensmiddelenleveranties totaal niets uit te staan. De Fransche bladen zullen langzamerhand een aparte rubriek moeten gaan aanleggen! Wederom wordt een drietal overvallen gemeld. Een boerenechtpaar, per wagen van de markt te Marseille huiswaarts keerende, zijn onderweg door een gemaskerde ban diet beroofd van het geld. dat zij bij zich droegen. Het tweede „geval" speelt ook in de omge ving van Marseille. Thans betreft het een beambte van een zinkfabriek, die met 70.000 fres. uit de stad kwam om het werkvolk te betalen. Rustig peddelde hij voort, toen plotseling twee gemaskerde mannen uit het kreupelhout sprongen en zich op hem wier pen, hem zijn portefeuille afnamen en hem vervolgens, na hem met hun revolvers eeni ge kolfslagen op het hoofd te hebben gege ven half dood in een greppel wierpen, waar hij later door voorbijgangers werd gevon den. Het derde drama betreft weer een treln- roof. Dit keer is de hoofdpersoon geen ge maskerde bandiet, maar oogensohijnlijk een vreedzaam reiziger, die in een derde klasse ooupé rustig zit te praten met een mederei ziger, met wien hij is ingestapt. Plotseling echter springt de vreemdeling op haalt een ploertendooder te voorschijn, slaat daarmee zijn buurman neer, en ontrukt hem porte feuille en horloge. Als de onthutste mederei zigers tusschen beiden willen komen, trekt hij een revolver om daarna op een oogen blik, dat de trein langzamer rijdt, te vluch ten. Gendarmerie en politie hebben den man 's avonds laat, niet zonder hevigen strijd, in handen weten te krijgen. BELGIE. In België heeft men bij gebrek aan beter een nieuwe zinken pasmunt ingevoerd. De ze schijnen gemakkelijk te vervalschen te zijn. De „Schelde", het Antwerpsche och tendblad klaagt althans: Heel den dag is het een herrie van belang op de trams met het pasmunt. De tramont vangers zien elk zinken stuk degelijk na, zooals het hun door de rechterlijke over heid bevolen werd. Maar wie is de onfeilbare die zonder zich te vergissen de slechte uit de goede onder scheiden kan? Een blad onzer stad vertelt zelfs een avon tuurtje dat een onzer magistraten op de tram overkwam. Vooreerst dient gezegd dat de magistraat in kwestie zelf het bevel tot de tramontvangers en andere ambtenaren gericht heeft om nauwlettend op de pasmunt gezegd heb. Maar het komt mij voor, dat u meer van deze zaak vernomen hebt dan ik had bedoeld dat het geval zou zijn. Zeg mij eens wat u weet, Jongeman?" „Dat u uit Europa teruggekeerd was om uw eenlgen broer in oen sanatorium te vin den, terwijl zijn huis gesloten en zijn dochter vermist was. U hebt met hem gesp roken, maar hij wilde u geen opheldering geven en daar u iets wist van het onafhankelijke ka rakter van de jongedame „Onafhankelijk!" Madame Durnois haalde diep adem. „Zij heeft mij al getrotseerd, toen zij drie jaar oud was Zij was het eenige familie-lid, dat het tegen mij durfde opne men!" „Daar u wist, dat zij den moed van haar overtuiging ibezat," ging Ross voort, „be sloot u zelf uit te vinden waar zij was en wat zij deed." „Wat zij in het schild voerde!" verbeterde de oude dame hem vaardig. „Zoolang zij leeft, heb ik nooit geweten, wat zij zich voor nieuws in het hoofd had gezet!" „Ik heb uw broer, mijnheer Westcote, ge sproken en het doet mij genoegen, u te kun nen, zeggen-, dat zijn gezondheid veel verbe terd is. „Ik héb dat uit zijn brief opgemaakt Een zweem van haren vroegeren humor vloog over haar gezicht. „Hij noemde mij een las tige (bemoeial, en daar klinkt meer pit uit, dan hij in jaren -getoond heeft! Ik weet niet hoe u dit alles te weten bent gekomen, maar ik 'kan niet zeggen dat ik er rouwig om ben. Ik wilde (mijzelf of mijn familie-zaken niet aan de genade van een detective-bureau over leveren. Dat was de reden, waarom ik u niet wilde meedeel/en, welke reden ik had om haar te zoeken, maar toch geloof ik, dat u te ver trouwen bent, mijnheer Ross, en ik mag u heel graag." „Dank u," antwoordde hij ernstig. te kijken. Hij gaf dus aan den tramontvan- ger een stuk van 26 centen en kreeg hei da delijk terug, met de opmerking dat het valsch was. Rechterlijke ambtenaars kunnen zich dus ook vergissen tenzij gemelde magistraat den tramontvanger op de proef heeft willen stel len. Een ander geval. Een vrouw uit de volks klasse draagt het spaargeld van haar kind naar de bank. Daar werden onverbiddellijk al de valsohe stukken doorgesneden en aan de verbaasde en onthutste moeder ter hand gesteld. In sommige winkels weigert men effenaf alle zinken stukken. Waar moet dat heen? De menschen vragen zich terecht af of het de Nationale Bank niet is die hier de groote schuldige is. Zjj heeft inderdaad, er voor te zorgen dat haar stukken niet zoo gemak kelijk nagemaakt kunnen worden, zoodat zij en niet het publiek de gebroken potten heeft te betalen'. Te Brussel zal in 1930 een wereldtentoon stelling gehouden worden ter viering -van het eeuwfeest van de Belgische onafhanke lijkheid. De tentoonstelling zal waarschijn lijk plaats 'vinden op een uitgestrekt ter rein in den omtrek van het koninklijk park te La-eken. Het loongeschil betreffende de vaklui bij de spoorwegen is geregeld door de aanvaar ding van de besnoeiing der loonen 6 sh. per week in overeenstemming met de loonsverlaging van de andere soorten spoor wegmannen. Daling der Engelsche kolenprijzen. Londen, 10 Aug. De steenkoolhandel te Cardiff besloot tot een prijsverlaging van acht shilling per ton voor huishoudko»£ Vol gens de bladen vielen in de laatste dagen de prijzen te Newcastle snel. Beste stoomkool was gisteren aangeboden voor 82/6 per ton, hetgeen een daling vertegenwoordigt van bijna tien shilling. Regeerings-bunkerkool is verkrijgbaar voor dertig shilling. Uit Dublin wordt gemeld: Een opgetogen menigte juichte de leden van het parlement van Sinn Fein toe, -bij hun bevrijding uit de gevangenis. Het besluit van de (regeering om Mo. Ke- own vrij te laten kon niet op een geschikter oogenblik komen. Het heeft de hoop van het Iersche volk op een vreedzame regeling verfevendigd. Men verwacht, dat deze atmos feer van opgewektheid grootelijks de -be raadslagingen van het Sinn Feinsche parle ment over de voorstellen van Lloyd George ten goede zal komen. Lloyd George zelf wordt overal ln Ier land w-arm geprezen om de vlugge manier, waarop (hij den (moeilijken toestand! is te boven gekomen. De Sinn Feinsche bladen verklaren nu, dat de vrijlating van Mo Keown met klem de geneigdheid van de regeering betuigt om vrede te sluiten, en ook de ridderlijk- beid der Engelschen tegenover hun vijan den. als eczema, uitslag, netelxooa acne, winter handen enz., en ook liobte kwalen als zadel pijn, inseotenbeten, kloven enz. worden ge heeld door aanwending van Foster's Zalf. Prijs 1.75 per doos, aïoan verkrijgbaar. „Nu, als u nu maar die onwillige, onverbe terlijke jongedame voor mij wilt vinden „Als ik dat nu eens gedaan had?" zeide hij met lachende oogen.„Ik heb niet gezegd, dat het mij niet gelukt rwas, Madame Durnois." „Hebt u - hebt u (haar gevonden De oude dame hield haar mond open van verba ring en voor haar scherpe oogen Ikwem een floer®. „Zij Is toch niet in moeilijkheden ge komen. mijnheer Ross? Waar is zij?" „Thuis." Hij nam de twee bevende, rimpe lige handen in de (zijne. „In ons huis, waar zij, geloof ik, de nieuwe keukenmeid africht. Ik ben hierheen gekomen, om u bij haar te brengen." Madame Durnois keek langen tijd in zijn gelukkige gezicht en de kleur keerde lang zaam terug dn -het hare. Een droge glimlach speelde ohi haar lippen en daarop schaterde zij het uit. „Wat! Ik gebruik gewoonlijk geen slang, maar dat is: wat je noemt! Ik zal mijn testa ment niet meer (behoeven te veranderen Toen ik met mijn broer ruzie kreeg en tot de conclusie kwam, dat Ruth de familie schande aangedaan had door die onverklaarbare ver dwijning, heb ik er een codicil te jou/wen be hoeve aan toegevoegd. Jij was het 'beste type van een jongen Amerikaan, -dat ik in lange tijden ontmoet had, en daar ik voor de keus stond tusschen- jou en een asyl voor katten, heb ik in jouw voordeel beslist. Nu blijft alles in de familie en -ben ik trotsch op jelui beiden. Zij is de uitdagenidste, eigenizinnig- ste, ontembaarste jongedame op de wereld, en de aehattigste breng mij bij haar!" EINDE.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1