1«n, kleine bergen; waar men 24 uur vóór bet naderen van bet vuur een ongewone bedrijvigheid: opnierkte. De geheele bevol king van een tiental kolonies verliet de nes ten, en nam eieren, jongen, voedsel, en zelfs materiaal voor het vervaardigeru van een nieuwe woning mee. De mieren zetten zich in beweging in lange en diohte gelederen, en hielden halt aan den anderen kant van een weg, die een groot bosch begrensde. Den volgenden mor gen bereikte de boschbrand den weg en doofde van zelf uit. De mieren, druk bezig met hunne nieuwe oontructits, schenen zich geenszins te bekommeren over de vlammen, die hun verwoestingswerk op eenige metera afstand verrichtten. Een fortuinlijk speelster. Door een paard doodgetrapt daarmee zijn onze badplaatsen in één woord geprezen. Oh, ik ben geen bewonderaar van vele pretjes, die het één wat meer, het ander wat (minder, banaal zijn, of zooals men 't ook wel noemt: mondain, wat in vele gevallen het zelfde beteekent. Maar het doet er niet toe, waar u of ik bewonderaars van zijn, het komt er alleen op aan wat „men" wiL En „men" wil: vrijheid, pret, music, jazz, en alles zoo goedkoop mogeöjk. Dat alles is er niet in onze badplaatsen, en wat er is, is duur. De zee is mooi, de duinen zijn mooi, het weer is mooi, heel Holland is mooi, maar daarmee trek je geen badgasten ais ze zich in Wiesbaden, in Ostende of in Deauville be ter en goedkooper vermakte. Badplaats-malaise. P. K. schrijft in het „Hbl.": Want hèrd wordt er nu getobd langs onze HoUandsche kust, om het walletje bij het schuurtje te houden. De badgasten blijven weg en de kamerverhuurders, die in de oor logsjaren en de eerste vredesjaren hun gou den tijd hebben meegemaakt, en zoldertjes vol' roode luisjes, en schuurtjes vol kakker lakken tegen goede prijzen als „appartemen ten" te verhuren wisten, zitten nu met hun mooiste pronkkamers vol pensionfraaiïgheld léóg, eni weten niet hoe ze aan hun. huur, huri belasting en hun kosten (zullen kooien. De reactie is fel en wreed. Maar ze leert lesjes. De kellners worden zoetjes-aan weer beleefd, de 'kamerverhuursters zijn één-en-al glim lach, kijven niet als uw zoontje of doohtertje eens met een paar natte schoenen over den ganglooper gaat, en de winkeliers zijn zoo dol op een klantje als een kat op een visch- graat. Er wordt weer gedongen naar „de gunst en de recommandatie", er is geen ka- mernood (meer en geen overmoed, geen prendre Ou laisser, geen we-zitten-niet- verlegen-om-uwes. En dan: onze badplaatsen bieden niet ge noeg vermaak. Scheveningen gaat nog, hoe wel er ook nog wel een en ander aan man keert. Maar de rest.Het is er over „dull", Vooral het artikel vrijheid is duur aan onze kust. En dat behoefde toch niet duur te we zen. Althans niet 'zóó. Lieve hemel, er „mag" niets of ongeveer niets aan ons strand. En Fred Penley, de "hoofdman-folly, deed nog zoo'n gekke vraag niet toen hij zei: „Is there anything you may do here in Holland?" Nou, veel „mag" er niet Met Je auto naar de boulevard rijden en dan in je badpak naar de zee loopen, mag bijvoorbeeld niet. Je moet baden per badkoets (vanwege de pachtsom men) die, groteske dwaasheid, nog maar al tijd door een afgetobd paard de zee ingetrok ken wordt. Anders zou je vier meter over het strand moeten loopen en dat is shocking. Tien meter naar rechts of 'links gaan in de vrije zee mag ook niet, niet vanwege het ge vaar, maar omdat gindsch stuk zee aan de blauwe of aan de groene badkoetsen „be hoort". Muziek op het strandi maken word! maar bij hooge uitzondering toegestaan, en ik heb twee jongens, die leutige liedjes speelden op guitaar en mandoline, en op die manier wat wilden verdienen, zien vervolgen als mis dadigers door plichtbewuste dienaren der wet. Je tentje opslaan en genieten van lucht, zon en zee mag niet, al ga je duizend meter ver van het'badstoelenstrand. Alleen in Sche veningen is men in dit opzicht wijzer. Maar in Zandvoort heeft de politie aan 't .tent-le ven een einde gemaakt. Ja, er mag bitter weinig in onze badplaat sen. En er wordt een beroerd beetje gedaan omi den boel wat op te vroolljken. Het eenige wat je zooveel kunt doen als je wilt, is beta len. Tot je scheel ziet naar de golven, de badkoetsen, den anderhalven blaas-muzikant, En met de punt van je wandelstok in hei zand rekensommetjes gaan zitten maken, zeer gemakkelijke rekensommetjes: hoevee marken, francs of kronen krijg ik voor mijn gulden? Patriottisch ia het niet, inaar te be grepen zeker. antwoordde: „Aangenoment'! «n.in de uoht schoot. Zoo was hun rekening precies vereffend, en beide mannen zijn de rest van hun le ven de beste vrienden gebleven. De meest dramatische Derby-episode had plaats in het jaar, dat in Engelsche paarden- kringen bekend is blijven staan als „Hermit's Year". Hermit, het paard, dat de race won, werd onverwachts ziek en iedereen achtte het uitgesloten dat Hermit, aanvankelijk de fa voriet, nu nog eenige kans zou hebben. Het paard herstelde echter een dag vóór de Der- jy verreden werd, en won op het nippertje. Enorme sommen werden hierdoor gewon nen en verloren; Lord Hastings betaalde aan mr, (nu Viscount) Ohaplin ruim honderdui- z end pond, en pleegde toen zelfmoord. Sportpraaf. In een artikel onder bovenstaanden tite schrijft P. K. in het Handelsblad: De grondoorzaak van de groote populari teit van sport is geen andere dan sensatie. Sensatie die de gymnastiek nooit bieden kam Het moet al eerii zeer koudbloedige visch zijn, die bij een spannenden paarden- ren, bij den strijd tusschen twee gelijkwaar dige roeiploegen, bij het miafcen van een doelpunt in een snellen voetbalwedstrijd, of bij isprintnummers op de wielerbaan, niei mee gaat leven en in vervoering geraakt. Hoe sensationeeler nu een weikamp, hoe mleer deze „geslaagd" heet, hoe grooter hen 'genoegen is, dat het publiek eraan beleeft. Als de meest-sensationeele boot-race tus schen Oxford en Oaimibridge wordt be schouwd die van 1843. Vooral omdat zidi toen een geval voordeed, dat zich 'later mooi meer herhaald heeft. De Oxford' stroke, imr. F. Menties, werd op het laatste oogenblifc ziek en Oambridge weigerde eeni invaller. Welke argumenten inieni ook aanvoerde, Oambridge bleef halsstarrig weigeren; en toen besloot Oxford den ongelijfcen strijd te aanvaarden met zeven man, De Oxonians roeiden als duivels en wis ten met zijn zevenen onder onbeschrijfelijk enthousiasme van het publiek Oambridge met bijna een bootlengte te kloppen. De boot, waarin deze Orfbrd-ploeg roeide, werd uit elkaar genomen en omgebouwd tot presidentszetel van de Oxford University Boating Club, en in dien stoel leidt-de pre sident van de club tot op dezen dag de ver gaderingen. In de geschiedenis van de paardensport Is beroemd de Heaton Park Meeting in 1885 en hare gevolgen. Lord George Bentinck, Eolitious, parlementslid en paardenllefheb- er, en Squire Osbaldeston waren hoofdfi guren In deze geschiedend» Lord George's voornaamste ambitie ln dit leven was (evenals die van een later polltt- ous, Lord Rosebery), een Derby te winnen, wat hem, tusschen haakjes, nooit gelukt Is, al soheelde het een paar mlalen weinig. Squire Osbaldeston, ©en handelsman, die ook paaiden liet loopen, liet zich wat laat dunkend over Lord George's vergeefsrihe pogingeni uit; hij was een klein, nogal op vliegend man, die nooit een blad voer den mond nam. Daar hij zoowel als Lord Ben tinck op alle races te vinden waren, ontmoet ten zij elkaar nogal eens noodgedwongen, en Bentinck behandelde Osbaldeston dan al tijd zeer uit de hoogte. Dat zette nog meer kwaad bloed, maar het duurde lang voor het tot een uitbarsting kwam. In 1835 reed de squire op de Heaton Park race een eigen paard Rush geheeten, waar van niemand dacht dat het eenige kans had. Toen Osbaldeston op Rush langs de grand stand reed naar de starting-post, riep Lord George tartend „tweehonderd tegen één t e - genRush!" Osbaldeston keerde zich in den zadel om en schreeuwde: „Aangenomen. Noteer". Rush won de race, maar om de een of an dere reden draalde Bentinck met betalen. Toen hij een jaar later nog niet betaald had, en de squire hem voor de Jockey Club ontmoette, zei de laatste: „ik zou die twee honderd pond wel eens willen ontvangen die u op Heaton Park aan mij Verloor." Lord Bentinck keek den landjonker aan en antwoordde: „U bedoelt waarschijnlijk die tweehonderd pond waarvoor u mij bezwen delde!". Het gevolg was een duel op het pistool. Lord Bentinck lootte gelukkig, en kreeg het eerste schot, maar op onverklaarbare wijze ketste zijn wapen. Daarmee was zijn lot bezegeld, want de squire stond bekend om zijn scherp schot, en de afstand was gering. Koel zei Bentinck echter: „ditmaal eeef ik tweé-honderd te gen één op uw kans-", waarop Osbaldeston (SPORT. Zeilen. VoetbaL MARINEBERIOHTEN. LEGEBBERICHTEN. Burgerlijke Stand der gemeente Helder. MARKTBERICHTEN. UIT DEN OMTREK. Wlerbtgen. Een verkoop bij executie, wegens bet niet betalen van Rijksbelastingen, was op ons eiland nog nooit voorgekomen en thans kon digden de aanplakbiljetten er twee tegelijk aan. Eene te Den Oever bij den heer H. K. en eene te Westerlaiid bij den heer M. K. Beide heeren vertikten het te betalen en bij -belden was op de meubilaire goederen beslag gelegd. J.1. Woensdagnamiddag werd de ver koop te Den Oever bij H. K. gehouden onder grooten toeloop van nieuwsgierigen. Het eerst werd- een linnenkast gepresenteerd, waarop door don zwager van K. één oent werd geboden, welk bod door anderen spoedig met guldens en rijksdaalders werd) verhoogd;, hetwelk ook met de overige goederen het geval was. Zoodra de deurwaarder de belaa- tingkosten gedekt had, eindigde dezen den verkoop. De Donderdag daarop volgende verkoop bij den heer M. K. was spoedig be slist. Voordat 'de verkoop een aanvang zou nemen, koos deze heer eieren voor zijn geld door alles te betalen, zoodat deze verkoop niet doorging. De heer M. K. was den vorigen dag een kijkje wezen nemen bij de verkno ping van de goederen van H. K. en had daar zeker genoeg ervaring opgedaan om zijnen verkoop niet te doen doorgaan en maar te betalen. Ter voorkoming van incidenten wa ren de noodige maatregelen getroffen, doch' alles had een zeer kalm verloop. Burgerlijke (Stand Tan Texel GEBOREN: Trijntje, d.v. Kornelis van Leeuwen en Lodewyntje Klasina Gieles te Eierland; Jan Dirk, z. v. Gorr.elis Alibertus Witte en Femia Gatharina de Haan te 'Zuid- Haffel; Martha Jannette, d. v. Albert Jonker en Bregje Gerdina Bakker te Den' Burg; Johan Gornelis, z.v. Johan Jaoob Roeper en Jannetje van der Oord nabij ,Den Burg. ONDERTROUWDJohannes van der Slikke en Trijntje Burger. GEHUWD: Jan.Bakker en Hillegonda Magdalena Druif; Wijnand van der Wal en Neeltjo Spi'gt, 'OVERLEDEN: Dieuwertje Kooger, 86 ja ren, gehuwd met Dirk Langedijk, wonende te 's-Gravenhage. GEVONDEN en gedeponeerd ten Raadi- huize1 kinderschortje, 1 pakje tabak, 1 schort-ceintuur, 1 heerenfiets. Verdwaald ln het oerwoud. De Sum. Post schrijft: De bekende olifantenjager Weber, vroeger administrateur van Titian Oerat, la dea 20sten van de vorige maand er weer een» op uitgetrokken, om zijn geliefde 'bezigheid', de jacht op grof wild, tor hand te nemen, Thana, 17 dagen later, ha de heer Wwher nog niet terug gekomen, terwijl men niet weet of zelüi gissen kun, waar hij zich bevindt. Al* altijd, alleen vergezeld van één in lander, heeft hij zloh in het oerwoud ge waagd, vertrouwend op zijn goed gesternte als Nimrod en zijn buitengewone schutter*- oapaoiteiten. Zijn boy, wien hU mededeelde op jacht te zullen gaan, verbood hij' zuika te zeggen aan vrienden of kennissen voor het geval hij langer zou wegblijven, dan oorspronkelijk in zijn bedoeling had gelegen. Deze kloeke jager had voor slechts acht dagen mondvoorraad medegenomen, zoodat verwacht werd, dat hij binnen dien tijd zou terugkeeren. Het ligt voor de hand, dat hij dus verdwaald is in het oerbosch, wellicht bij het volgen van een spoor of bij de achter volging van het aangesloten wild. Wie don heer Weber kent, weet dat hij zich nimmer op zijn jachten bedient van een kom pas. Hij is een der stoutmoedigste jagers, die de Oostkust kent. Zijn stoutmoedigheid grenst aan het roekelooze en zou wei eena noodlottige gevolgen kunnen hebben. Het is niet de eerste maal, dat de heer We ber in het oerwoud verdwaald is geraakt. Ongeveer 1 jaar geleden is hem hetzelfde overkomen. Toen heeft hij circa 14 dagen in de bosschen in het Boven-Langatsohe, het territoir bij uitnemendheid van den Suma- traanschen olifant, rondgezworven, voordat hij eindelijk kans gezien had een kampong te bereiken, welke bewoond was. Uitgeput van vermoeienis en honger werd hij daar door de patrouilles, welke er op uit gestuurd waren ter opsporing, doch welke vergeef- sche onderzoekingstochten hadden gemaakt, aangetroffen. Thans is hij reeds 17 dagen weg, terwijl men omtrent zijn lot in het duister tast. Men vreest het ergste. De verschillende autoriteiten rijn gewaar schuwd en zullen trachten, den verdwaalden Nimrod op te sporen. Men weet alleen, dat hij den 20sten Juni in het station Perbaoengan in den trein is gestapt, zoodat vermoed wordt, dat Boven- Langkat wederom het doel van zijn tocht is geweest. Naar „Oentral News" meldt, heeft een En- gelsche adellijke dame, lady Cathoart, dezer dagen in twee uur itijds met 125 francs een1 'bvdrag van 175.000 francs gewonnen. Het gebeurde in de bekende badplaats Deauville. Lady Cathcart kwam Zaterdagavond na het diner in het Casino vergezeld door een vriendin. Zij begon te spelen om ongeveer tien uur, en had toen slechts 125 francs bij zich, welk bedrag zij in zijn geheel inzette. Het geluk was haar gunstig en toen zij om 12 uur van de speeltafel opstond', had zij een bedrag van 175.000 francs gewonnen. Even voordat zij ophield inet spelen, begon het geluk, te kee- ren, doch zij bezat de wilskracht, om op tijd op te houden. Het blad voegt aan dit verhaal eenige belangwekkende bijzonderheden1 om trent de dame in kwestie toe. Naar uit Mainz wordt bericht, heeft daar dezer dagen een treurig ongeval plaats ge vonden, waarvan een pasgetrouwde dame het slachtoffer werd. De Belgische baron, de Villenfagne, was op de huwelijksreis langs den Rijn, en reed met zijn jonge vrouw in een auto bij Mainz, toen een1 ruiter naderde. Het paard werd schichtig, waarop baron de Villenfagne stopte, teneinde den! 'ruiter te 'laten passeeren. Het paard steigerde echter, en trof met een zijner voorhoeven de jonge vrouw zoodanig aan het hoofd, dat zij on middellijk een lijk was. In onze Hollandische 'badplaatsen is het te genwoordig lang geen botertje tot den boöm. Er is malais©, er is gebrek aan .badgasten, er is gebrek aan vertier, er is gebrek aan geld. De pensionhouders, de hoteliers, de nering doenden en de strandscharrelaars klagen en jeremiëeren', en hun buurman, die groote, wijde zee, laat ze maar pruttelen en stoort zich in majestueus dédain niet aan hun kleine begeertetjes en portemonnaie-misère. Zingt, hóe heet 't ook weer zijn „eeuwig lied" boven de piep-geluidekens uit langs de gele zandkusten. Maar de mensch moet leven en aan zijn instinctmatige begeerten voldoen, hij moet eten, drinken, geld-uitgeven en dus geld ver dienen. Het is allemaal heel mooi in stillen droom te zitten op een' duintop, en te luiste ren naar de muziek van de branding. En het is nog nfooier naar den verren, blauwen hemel te kijken, en dan in je eent je hoonend te lachen over de domme vooroordeeltjes en stuntelige hebzuoht-poginkjes van hen daar ginder, die in drommen handelen, koopen, verkoopen, intrigeeren en maskertjes voor hun gezichtjes dragen. Maar de droomende mensch vergete nooit, dat de voordeel-zoekers daarginds in de tent' jes en de huizekens, zijn boterham smeeren, zijn bed opmaken, zijn schoenen poetsen en knoop en aan zijn badpak zetten. Dat het raderwerk door de droomers nooit op gang is gebracht. En dat hautaine minachting voor de malaise-klachtjes der.anderen, niet op zijn plaats is. Want, oh, men zit wèl verlegen in de bad plaatsen langs onze kust. Zéér verlegen. Hier verdwijnt een hotelier met de armzalige kas en de Noorderzon had tachtig man personeel en drie gasten daar sluit men den boel, hoewel' het hoog-zomer is, en ginds wordt aan cabaret-autisten bij onderhandsch aocoord vijftig procent van hun gage gebo den. want er wordt niets verdiend'. En de oorzaak van deze strand-misère? De koers van marken, kronen, francs. Öa met honderd gulden een week naar jScheveningen, en je bent meedoenertje, dat alles op z'n allergoedkoopst moet inpikken om het zeven dagen als derderangs badgast uit te houden. Maar koop honderd' gulden marken en ge zjj't een week in Wiesbaden het heertje. Deze vergelijking is in honderd varianten te maken. Centraal Europa snoept ons met zijn marken van vijf oenten en zijn kronen van een cent het vreemdelingen-verkeer af. En ook in Frankrijk en België met hun goedkoops francs ben je altijd) nog veel voor- deeliger uit dan in onze badplaatsen, waar een gulden een gulden is en Prins Duurte de baasl De One Ton Cup-wedstrijden. Op do Solent bij Ryde Is gisteren do eerste van de alt jaar te zeilen wedstrijden om den. One Ton Cup gehouden. De Engelsohe mededingster „Cor- della die verleden jaar den Cup won, kwam ook n ueerste aan, gevolgd door de „Oranje II". De Franscha „Guyval" was derde. Van de Spaan- sche mededingster „Pitica" brak bet roer. plaatst aan boord Hr. Me. Atjéh voor het mede- maken van eene oefening van zes achtereenvol- sende maanden, terwijl de buitengewoon adel borst Mar.-Re®. W. A. Deters met den lea 6ept. van zijne plaatsing wordt ontheven. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Zeemacht: Met 2 Sept. 1921: eerg.-machdnedr. W. Ringe ling van van Speijk naar Vliegkamp Kooij. Met 16 Aug. 1921: bootsman G. Kook van Ma rinekazerne Amsterdam' geplaatst bij de conser vatie van Hr. Ma. de Zeven Provinciën; sorg.- konstabel EL G. Reijers van idem naair idem; eerg.-monteur J. do Vries van idem naar idem; serg.-macbinedr. C. Bosman van Wachtschip Wil lemsoord naar idem. Met den datum van ultdienststelling van Hr. Ms. Vidar: torpedtsLmaj. C. Heijboer, inachin»- drijver-maj. J. F. Kohrice geplaatst aam boord Hr. Ms. Wachtschip Willemsoord. Met ontslag uit den Zeedienst: Matroos 8e kl. P. A. Kuiiyenhoven 10 Aug. 1921; korp.-maobdnedr. 2e kl. L. Schipper 10 Aug. 1921; matroos 2e kl. H. J. F. Lieshout 17 Aug. 1921; stoker le kl. J. Vos 25 Aug. 1921; opper- schipper W. Oostendorp 1 Sept. 1921; sorg.-bott. H. J. Beuneman 16 Sept. 1921; stafmuzikant W. F. Nap 16 Sept. 1921; matroos 2e ki. J. F. Ver- kaaik 16 Sept. 1921. H.R.C.—Amst,—Tourijogclub (A.T.C.) V- De Amsterdammers hebben den voxigen Zon dag tegen Hollandia gespeeld met- als resultaat een gelijk spel, wat volgens de P. P. GL van Hollandia de juiste verhouding waa. Een sterke 2e klasser als Hollandia heeft het nu niet tot een overwinning kunnen brengen, wat wel bewijst dat de gasten) over een solide ploeg beschikken. De H.R.C.-ers, die volledig uit komen, zullen hun handen dan ook meer dan vol hebben; en mocht de tegenstander te eterk zijn, dus dat er verloren wordt, laat het dan .eervol zijn. Aanvang half drie. Helder I—Marine XI-taL Helder I speelt Zondag een oefenwedstrijd te gen een sterk Marine-elftal. De elftallen komen als volgt uit: Helder: Buiskool (doel)Gode en O verheem (achter)Bak, Dito en Wit (midden)Bier steker, Broekhuizen, N. N„ Zomer en Grootte (voor) Marine Xl-tal: Lelie, Mar. kazerne (doel),. Claudius, Mar. kaz. en Kersbergen, Wachtschip (achter)De Lange, Mar. kaz., Dirkzwager, hosp. eni Fei.i, Zeeland (midden)Bijster, Wagenmaker. Wlachtsch., Br eeuw er, Geudeker, Mar. 'kaz., en v. Leeuwen (voor). Aanvang half drie, terrein Bolweg, Heider II zal aan den Bolweg om 10 uur een wedstrijd spelen tegen Batavier I, terwijl om 12 uur Helder IV tegen Sparta II speelt. H.R.C. III—Batavier II. 12 uur, Tuindorp. Scheidsrechter is de heer Duinker. Batavier III—Sparta I, 10 uur, Tuindorp, Bekerwedstrijden K.F.C. Aan de bekerwedstrijden, uitgeschreven door K.F.C., en welke morgenmiddag aanvangen, ne men 8 elftallen deel, t.w. Neerlandia, Water graafsmeer, K.F.C., E.V.C., Zaanlandia, de tweede elftallen van W.F.C. en Z.F.C. en de bij keuze gepromoveerde 3e klasser Assendelft. Be halve de beker zijn er nog twee medaille» dis ponibel gesteld. Finales seriewedstrijden K.Y.V. Deze vinden «veneens morgenmiddag plaats, Ze zijn: eere-afd. Z.F.C. IW.F.C. I; le afd. Q.S.C. I—Swift I; 2e afd. Weesp—Bpaarndam en Q.S.C. III—Q.S.C. II. Het beroepselftal. De Ajax-speler, van Doxdt, welke ook genoemd was als lid van de prof.-combinatie „Amsterdam" bericht dat hij het amateurisme getrouw blijft en er niet aan denkt zijn club ontrouw te worden. Hetzelfde kan gezegd worden van Broekman en Gupffert, welke ook genoemd werden als as. le den van-de nieuwe club. De Spartaan-doelverdediger van Rossum, bene vens die van Blauw Wit II, Stern, zijn door de prof.-club aangezocht om als lid van hun orga nisatie toe te treden. H.K.C.-nieuws. Zondag 21 Augustus moet HJLG. I en H.K.O. II naar Alkmaar om te spelen in de aeriewedstrijden van K.V.K.V„ resp. tegen de Kennemers I uit Bergen en de Leeuwen I van Wormerveer. Dus hebben de Heldersche korfbalmenschen geen ge makkelijke strijd. Aangezien de Kennemers ver leden Zondag tegen K.VJLV. gelijk hebben ge spoeld (3—3) is het lang geen onderschattende partij, dus mogen de H.K.C.-menschen het er wel geducht op zetten om de Heldersche Jdöuren hoog te houden. Ons tweede twaalftal moet spelen tegen de Leeuwen. ZooaLs bovefl is gemeld, dat moet ook een zware strijd zijn. Aangezien wij van hen nog niet veel gehoord hebben kunnen we ze nog niet beoordeelen hoe zij spelen. Wedstrijdprogramma 21 Aiigustna 1921. Van 10—10.55 Kennemers 2— D.O.S. 2. 1111.65 de Leeuwen 1—H.K.C. 2. 12-12.55 Z.K.V. 8—K.V.K.V. 2. 1.80-2.25 B.E.P. 3R.O.D.A. 8. 2.30—(3.26 Kennemers —H.K.C. 1. 8.30-4.25 B.E.P. 2-OD.I.S. 1. 4.40—5.85 Westerkwartier 8—D.O.S. 1. H.K.O. 1 la Ingedeeld ln de afd. C„ ingeval wij dut mochten winnen, moet zij den 28en Augustus spe len. tegen V.I.O.S. (Graft) van 8.16—3.10 u. Mooht het 2e H.K.O. winnen, dan moeten zij den 2«on Aug. uitkomen tegen K.VJLV. 8 van 10-10.55 u. Nu allen zooveel mogelijk in olubcoetuum uit komen. Zij, die nog geen cluboostuum hebben, kuunoni zich bij don secr. molden. Het staat nog niet vast hoe wij zullen afroi- zen, per spoor of per auto. Zie verder de Helder sche Courant van 20 Aug. a.s. H. K. Hr. Ms. „Zeeland" en „Zeehond". Het pant®erdek8chlp Zeeland, oomm. de kap. ter zee D. E. Keus en politieschoener Zeehond, onder bevel van den luit. ter zee le kl. H. C. Louwerse, zijn hier teruggekeerd; het eerste van den oefè- niingstocht in de Noordzee en db laatste van het toezicht op de Noordzeevisscherij. Z 5 en Z 9. Detorpedobooten Z 5 en Z 9) zijn 11 Aug. vertrokken van Halfsand en te vijf uur namid dag van dien dag aangekomen te Bergen. De off. van gez. le kl. bij de zeemacht P. C. F. H. M. A. Vermast is bestemd voor den dienst in Oost-Indië. De chef van den marinestaf, kap. ter zee A. F. Goossen, is Donderdagmiddag uit Nederlandsch- Indië, waar hij een zending volbracht heeft, ver band houdende met de bekende vlootplannen, in Den Haag teruggekeerd. le luit. ter der mariniers F. Lugt wordt 12 Sept. gedetacheerd in de legerplaats bij Harskamp. De luit. ter zee der 2e kl. W. van den Donker is aangewezen om op 10 Sept. 1921 per particulier stoomschip Goentoer naar Oost-Indië te ver trekken. De off.-mach. 2e kl. W. J. Dalinghaus is tijde lijk geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedo'boot Z 6, op reis naar Noorwegen. De buitengewoon adelborst Mar.-Res. S. E. Schipper is mot ingang van 3 Aug. 1921 bevor derd tot adelborst der le kl. en wordt 15 Aug. geplaatst aan boord Hr. Ms. Gelderland tot het medemaken ven eene oefening van 6 achtereen- voleende maanden en de buitengewoon adelborst Mar.-Res, H, J, Landsman wordt 15 Aug- ge- Herstellingen aan lijf- ea werkgoederen. Bij Min. besch. is bepaald: De herstellingen aan lijf- en werkgoederen, in gebruik bij de on gehuwde korp. en soldaten; welke niet door de manschappen kunnen worden verricht, mogen aan deskundigen worden opgedragen. De aan deskun digen op te dragen herstellingen moeten worden verricht tegen billijke vergoedingen, waarvan de bedragen zijn vermeld in da daarvoor samen te stellen tarieven, welke aan da goedkeuring van den Cornm. off. van het betrokken korps moeten worden onderworpen. Goederen, voor welker her stelling betrekkelijk hooge koeten zonden moeten worden besteed, worden vervangen door herstel' de goederen uit de kleedingkamera. Plaatsingen, enz. De «erg. M. F. de Haan, van het 11e reg. tof., gedet. bij het reg. grenadiers, ie geplaatst bij de Cadettenschool tê Alkmaar. Bij besch. van den Min. van Oorlog, is aan den denjstpl. S. de Vries van het 21a reg. inf., toe stemming verleend tot verblijf in Amerika. VISSCHERUBERICHTEN. 11 Augustus 1921. Aangevoerd door 30 korders: 1670 middeltongen p. stuk 0.50—0.65; 1120 kleine tongen p. stuk 0.200.25 8 tarbotten p. stuk 68: 20 rog gen, p. stuk 1.50; 18 kisten zetschol p. kist 14—20; 76 kisten kleine schol p. kist 6—9; 44 kisten schar p. kist 4.500; 40 kisten pieten mannen p. kist 68. 12 Augustus 192L 'Aangevoerd door 8 korders 840 middeltongen stuk 0.500.55; 380 kleine tongen p. stuk 0.20; 11 tarbotten p. stuk 6—8; 10 roggen p. stuk 1.50; 8 kisten zetschol p. kist 1.60; p. «tuk 1.50; 8 kisten zetschol p. kist 1.50 19; 42 kisten kleine schol p. kist 67; 20 kisten pietermannen p. kist 68. v. STOOHVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Banda, arr. 12 Aug. v. Breinen te R'dam. Jan Pietersz. Coem thuier., vertr. 11 Aug. Gibraltar. Lombok, arr. 12 Aug. v. Hamburg ta A'dam. Prins der Nederlanden, vertr. 10 Aug. v. Batavia n. A'dam. Koningin der Nederlanden, uitr., arr. 8 Aug. te Sabang. Kxakatau, uitr., vertr. 8 Aug. v. Suez. Rembrandt, arr. 6 Aug. v. A'dam te Batavia. Sumatra, uitr., pass. 10 Aug. Gravasand, v. Londen Kon. Hollandsche Lloyd. Kennemerlandi, vertr. 12 Aug. v. A'dam n. Naw- York. Zeelandia, uitr., vertr. 12 Aug. v. Plymouth. Dreohtarland, thuisr., arr, 9 Aug. te Las Palmas. Brabantia, arr. 10 Aug. v. A'dam te Buenos Ayres. Gaasterland, vertr. 10 Aug. v. Buenos-Ayres n. A'dam. Hollandia, v. A'dam n. New-Orleans, vertr. 10 Aug. van Havana. Pluto, arr. 10 Aug. v. A'dam te Bordeaux. Salland, thuisr., pasS. 10 Aug. Femando Noronha. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Fred. Hendrik, vertr. 6 Aug. v. San Juan (P.R.) te Havre. Hector, arr. 10 Aug. v. Tocopilla te Valparaiso. Van Renisselaer, vertr. 9 Aug. v. Curacao n. Pu- erto Cabello. Oryussien, arr. 7 Aug. v. Barbador te Trinidad. Orestos, vertr. 9 Aug. v. Huacho n. Guayaquil, HollandAmerika Lijn. Noordam, v. R'dam n, New-York, paas. 11 Aug. n. Sable Island. Westerdijk, v. R'dam n. New-York pass. 11 Aug. Lizard. Burgerdijk, v. R'dam m New-Orleans, arr. 9 Aug, te Tampico. Moerdijk, arr- 10 Aug. v. R'dam te San Pedro. HollandAustralië Lijn. Ortslno, v. R'dam n. Australië, pass. 12 Aug. Gi braltar. Eastminster Abbey, thuisr., pass. 10 Aug. Ouas- sant. HollandBritsch-IndiS Lijn. VechtdHk, arr. 12 Aug. v. Britsch-Indië te R'dam. Bolton Abbey, uitr., vertr. 10 Aug. v. Madras. Tamora, uitr., pass. 8 Aug. Periin. Holl O .-Azië Lijn. Alderamln, uitr., vertr. 9 Aug. v. Suez. Boeroe, vertr. 11 Aug. v. A'dam n. Japan. Holland Oost-Afrika lijn. Casslo, uitr., vertr. 11 Aug. v. Suez. Delft, arr. 7 Aug. v. Belra te Port Natal. Heemskerk, thuisr., vertr. 7 Aug. v. Port Natal. Mercurlus, uitr., arr. 7 Aug. te Port Natal. Netley Abbey, uitr., pass. 10 Aug. Oueesanti Holland—Weet-Afrika Lijm Amstelstroom, uitr., vertr. 6 Aug. v. Libreville n. Port Gèntll. CUo, uitr., vertr. 8 Aug. r. Mbnaocla n. Accara. Drechtatroom, vertr. 5 Aug. Bekoudee a, Gr. BatMJ&e Saturuu», thuisr., arr. 8 Aug. te Lagos. HollandZnld-Afrika Lijn. Rietfontein. arr. 12 Aug. v. Hamburg te R'daan. Bloemfontein, uitr,, vertr. 9 Aug. v. Kaapstad. Rotterdamscho Lloyd. Bondowoao, uitr., vertr, 9 Aug. v. Colombo. Malang, thuisr., vertr. 11 Aug. v. Gibraltar. Slndoro, uitr., paiss. 11 Aug. Mesalna. Djebres, arr. 7 Aug. v. R'dam te Batavia. Madlloen, arr. 7 Aug. te Soerabaya. Palembang, thuisr., arr. 10 Aug. te Genua. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Procyon, uitr., pass. 11 Aug. Vlisingen', n. Ant werpen. Mirash, vertr. 11 Aug. v. R'dam n. HambuTg. Poeldijk, arr. 1 Aug. v. Buenos Ayres te R'dam. Sirrah, thuisr., arr. 10 Aug. te Santoe. Zaandijk, thuisr., vertr. 8 Aug. v Rlo Janedro. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Bellerophon, v. Japan n. R'dam, pass. 9 Gibraltar. Lycaon, v. Japan n. A'dam, arr. 6 Aug. te Penang. Teuoer, v. Japan n. R'dam, arr. 8 Aug. te Hong kong. Java—New-York Lijn. Salabangka, v. New-York n. Java, arr. te Port Said. Celebes, v. New-York n. Java, arr. 7 Genua. Jason, v. New-York n. Batavia, arr. 7 Sabang. JavaChinaJapan Lijn. Tjiliboet, «ut. 7 Aug. v. Kobe te Batavia. Aug. 11 Aug. Aug. Aug, te te HAVEN TE NIEUWEDIEP. 13 Aug. 1921. Aangekomen van Alkmaar en vertrokken naar Bremen het Duitsche s.s. Gerwin. van 11 en 12 Aug. 1921. GETROUWD: D. J. H. 1' Istelle en H. Lokkers; I. Meijnen en M. Tervoort; G. de Beurs en D. Boogaard; A. C. Meijers en A. C. v. d. Meer; D. H. G. Brethouwer en M. C. v. d. Berg. BEVALLEN: A. M. Taanman-de Koek, d.; C. Dobber-Steeman, z. OVERLEDEN: J, Veenatra, 11 Jaar, TutobouwvwrccnJgtog! „Anna Paulowaaf. 12 Aug. 1921. Groote aardappelen 720—8.90, drielingen 3—4.80, kriel 2.50, «laboonea 86—39, wdj- boonen 64.50—60 per 100 K.G. Broek op Langendijk, 12 Aug. Schotsche muizen 9.3010, duken 6.10820. •choo lm oesters 8.7010.60, eigenheimer» 7.9Ö Ö.40, blauwe aardappelen 8.5010.80, drie lingen 4.30—9.60, kleine 2.80—3, spercioboo- nen 35.9039.80, grove uien 15.40—17.40, drie lingen 10.5016.80, nep f 15.50—16.80, roode kool 9.5012, kleinere f 490—7.70, alles per 100 K.G.; boswortelen f '7.509.70 per 100 bos; bloemkool 14.50—Ê6.6Ó,dito 2e art. 8.50—14.10, gele kool 1115.30, witte kool 9.501410 per 100 stuk». van 6 tot en met 12 Augustus 1921. OQST-INDIE.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 7