Het Meisje van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA SunlightZeep Eerste Blad. VOLHARDING'S Kl@in6 sVlClKDFOOCIJCS crt !\OfflCuFOOCfiJGS hetgeen voor de nieuwe verbruikers zeker een aanbeveling la om ze eana te probeeran. (Adv.) No. 5445 DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1921 49»JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDAOTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero, Telefoon 50 BUITENLAND. De conferentie te Washington. De diplomatieke medewerker van de En- gelsche Daily Telegraph. zegt dat men te Londen sterk de meening is toegedaan, dat, wanneer de conferentie te Washington bij eenkomt, men zal bewerken, dat verschei dene vraagstuken1 van kardinaal belang voor twee of drie (mogendheden reeds gere geld zullen zijn door middel van de gewone diplomatieke kanalen of niet meer dan de algemeene goedkeuring van de conferentie ten aanzien van de afspraken, tusschen de meest belanghebbende regeeringen gemaakt, zullen vereisohen. De Times zegt, dat er reden is, om te ge- looven dat de kwestie van Jap voor de bij eenkomst te Washington tusschen Amerika en Japan geschikt zal zijn. Men acht het mo gelijk, dat de kwestie van Sjantoeng op de agenda komt, maar in dit geval zal ook eerst een bevredigende regeling bereikt zijn. Uit en over Amerika zijn belangrijks be richten gekomen, meldende, <jat de voorberei ding van de conferentie te Washington goed opschiet. Zij komen hierop neer, dat tusschen de Vereenigde Staten en Japan onderbands beraadslaagd' wordt, om te zorgen, dat de kwesties van Jap, Sjantoeng, enz. tusscben beiden geen kwesties meer zullen zijn op bet óogenblilk, dat de conferentie te Washington bijeenkomt. Het is de methode om die confe rentie voor te (bereiden, die men toejuichen moet. Dadelijk na het bekend worden van het Amerikaansohe conferentie-plan hebben wij in bet licht gesteld, hoe gevaarlijk het voor den vrede in de Stille Zee zou kunnen wor den, inhien op zulk een conferentie Japan in de minderheid kwam en met wrok in het hart ervan scheidde. Het zou een tegenhanlger zijn van wat er te Aigeciras gebeurde, toen Duitschland het gevoel kreeg, geïsoleerd te staan en daarna van geen Europeesdbe con ferenties meer weten wilde, een stemming, die ertoe bijdroeg de afwending van de cata strofe van 1914 te verhinderen. Bewandelt men nu den venstandigen weg, om eerst in vertrouwen de eigenlijke geschilpunten uit de wereld te helpen en aan de Stille Zee-oon- ferentie slechts de fonmeele bekrachtiging van reeds vaststaande besluiten over te laten, dian is de weg werkelijk gebaand voor een verdere samensprelking over het üntwape- ninlgsvraagstuk in een geest van wederkeerig vertrouwen. Deze politiek van deugdelijke voorbereiding, waabrij ook Engeland gekend wordt in een vooraf beklonken overeenstem ming, is die, welke Lloyd George in zijn rede in het Lagerhuis op 18 dezer aanprees. Toen Lloyd George zoo^aprak, moest hij weten, dat de zaken reeds in die richting vlotten. En voor het groote publiek was de aanwijzing dat dit zoo was, ook te vinden in de optimis tische woorden, die president Harding in bet begin van de maand sprak, toen hij den in ternationalen toestand als „meer dan veel belovend" schetste. Dat nu uit Washington aan de Engelsche bladen verdere bevestiging is gekomen van den gunstigen gang van za ken, geeft nieuwen steun aan de voldoening over zijn optimisme en aan de hoop op vre- steriking van de vredestoerustingen („N. Rott. Ort."). DE VOLKENBOND. De blokkadecommissie. Naar uit Genève d.d. 23 Aug. werd gemeld, is de blokkade-commissie uit den Volken bond voor het eerst bijeengekomen en heeft Gamisa, oud-Spaansdh minister, tot voorzit ter en den Noorschen vice-admiraal Sparre tot onder-voorzitter gekozen. Het vraagstuk van Opper-Silezië. ■De Spaansche gezant te Parijs, Quinonis de Loon, heeft het voorstel om rapporteur te zijn van den Raad van den Volkenbond in de O.-S. (kwestie afgewezen. Volgens de Parjjsche oorrespondent van de „Soir" zal nu Paul Hymans daarvoor worden aangezocht. De weigering van den gezant zal wel niet berusten op persoonlijke overwegingen, doch zal Veeleer het gevolg zijn van een wenk van de Spaansche regeering. Te Parijs meent men, dat deze houding voortspruit uit de vrees der Spaansche re geering Frankrijk of Engeland te zullen ont stemmen. Men betreurt te Parijs dezen loop van zaken, doch is overigens de meening toegedaan, dat het voor Polen geenszins na- deelig zal zijn, daar na de Spaansche gezant de Braziliaansche of de Belgische gezant tot rapporteur zal worden benoemd. Beiden gaan door voor voorstanders van de Fransche plannen. Genève, 24 Aug. Daar Quinones de Leon aan burggraaf Isjii had doen weten, dat hij tot zijn leedwezen de opdracht niet kon aanvaarden om aan den Raad van den Vol kenbond rapport uit te brengen inzake de O.-S. kwestie, heeft burggraaf Isjii besloten «m met het oog op het korte tijdsverloop vóór de bijeenkomst van den Raad, die taak op zich te nemen en zelf rapport uit te brengen. Versterking der geallieerde troepen ln Opper-Sileziö. Gisteren is het transport van geallieerde versterkingstroepen over Mainz en Erfurt naar Opper-Silezië begonnen. Op verzoek van de Entente nam de Duitsohe regeering voor bereidende maatregelen voor het vervoer van twee bataljons Engelschen waarvoor 4 treinen nood'ig waren, en voor het vervoer van een brigade Franschen, waarvoor 16 treinen vereiscbt werden. Italië en de Volkenbond. Volgens berichten: uit Rome is men daar steeds meer kritisch en bitter (gestemd ten opzichte van den Volkenbond, dien men een eenzijdige en gebrekkig werkende instelling noemt. De Giornale d'Italia klaagt er over, dat de bond in werkelijkheid door Enge land en Frankrijk beheerscht wordt en' dat Italië er evenals andere landen slechts stief moederlijk bedeeld wordt. FRANKRIJK. Polnearé over de rede van Lloyd George. In zijn „Lettre libre" in de „Temps" be spreekt oud-president Poincaré de drie waarborgen, die Frankrijk volgens Lloyd George thans heeft tegen een nieuwen aan val van Duitschland. lo. De ontwapening. Stel, dat het opti misme van Lloyd George bewaarheid wordt, dat Duitschland zich niet in het geheim op nieuw kan wapenen en dat men het in de kranten leest als Duitschland zich weer be gint te wapenen. Wat zal er dan gebeuren!? vraagt Poincaré. Welken waarborg hebben wij, dat onze gealieerden ons dan pullen helpen om die oorlogsfabrioage tegen te gaan? Zullen zij tussohenbeide komen bij het eerste vliegtuig of bij het duizendste? Zullen zij kwiaad worden bij het eerste of bij' het laatste kanon? 2o. De herinnering aan de ruïne welke de oorlog aan Duitschland heeft toegebracht. Maar al is de openbare schuld van Duitsch land groot, en al is zijn geld gedeprecieerd, ia daarom zijn industrie dood, keeren daar om zijn ondernemingen geen dividend uit en verkeeren daarom de particulieren in komtner? De schrijver zegt, dicht bij de Zei fs op waschdag fijd om rustig vat" te lezen! Dat*is re dankgn. aoa jSvnlighf Zeep doef de Wa^cfv voor* U kpe LCVEC'5 £FEPMy .VlAARDIMGEfl. grens te zijn en heel goed te weten, dat het ongeluk aan deze en niet aan gene zijde is neergestreken. 8o. De wetenschap, dat een natie, welke ook, die den oorlog uitlokt, de geheele wereld tegen zich krijgt. Maar heeft men de Duitschers in 1870 niet laten begaan? En zou in 1914, als Duitschland de Belgi sche neutraliteit niet had geschonden, En geland besloten hebben tot handelen? En is niet de zaak van de „Lusitania" noodig ge weest om Amerika de oogenj te openen? Petroleum ln Frankrijk. De Parijsche bladen maken melding van de ontdekking van een uitgestrekt petro- leumveld in departement der Boven-Loira. Weder een trtlnberoovlng. Tusschen MonluQon eni Moulins is, in ben tunnel, een bewoonster van Angers door een individu onder bedreiging met den lood van haar geld en juweeien beroofd. De roo- ver sprong uit den trein, die in da tunnel langzaam reed. Afschuwelijke ontdekking. Een nieuwe afgrijselijke misdaad wordt door de Fransche bladen vermeld: een jong meisje is in stukken gehakt. De armen zijn te Choisy gevonden, het lichaam is te Su- resn.es in de Seine ontdekt, maar het hoofd ontbreekt nog. DUITSCHLAND. De Duitscha communisten. Op het congres van de communistisch» partij, te Jena gehouden, heeft de voorzit ter Stocker meegedeeld dat het partijbestuur heeft besloten drie leden, t.w. dr. Curt Gey- er, Düwell en Waldemarr huiten de party te sluiten), omdat zy in het tijdschrift Ünser Weg van Paul Levy artikelen hebben ge schreven, welke inbreuk maken op de partij- tucht, hoewel alle drie tevoren) hadden ver klaard' zich naar de voorschriften van Mos kou te zullen gedragen. Het congres heeft het bestuursbesluit met 263 van 274 uitge brachte stemmen bekrachtigd, zoodat de drie genoemden geen; lid van de party meer zijn. Bovendien heeft het Geyer en Düwell den eisch gesteld, dadeiyk hun mandaat naar den Rijksdag neer te leggen. Düwell, de eenige van de drie, die het congres bijwoon den, werd gedwongen dadelijk de zaal te ver laten. Geyer is vroeger redacteur van de Leip- ziger Volksztg. geweest enf heeft by den Maart-opstand een belangrijke rol gespeeld. Toen de rijksweertroepen Leipzig binnen rukten had hy zich uit de voeten gemaakt. Uit het jaarverslag blijkt dat het aantal leden der oommfunistische partij 869,618 be draagt De communisten hebben/ 88 party bladen. Het aantal leden ln Groot-Berlija is van 10.000 gestegen tot 26.000. Zweedsche schepen voor Duitschland. Men schrijft uit Dusseldorp aan de „N. Rott. Crt.": Tusschen eenige Duitsohe reederjjen en Zweedsche scheepvaartmaatschappyen is thans een overeenkomst tot stand' gekomen, volgens welke de Zweedsche ondernemingen aan de Duitsche maatschappijen, in hoofdzaak aan de Reederei A. G. Bolten te Hamburg, een aantal stoomschepen ln huur afstaan. De Duitsche reeders moeten zich, op grond van de getroffen regelingen, verbinden om de schepen enkel in het belang, en voorzoover mogelijk overeenkomstig de aanwijzingen, van de Zweedsche belanghebbenden te ex- ploiteeren. Deze voorwaarden zijn gesteld, ten einde een rechtstreeksche mededinging met de in een toestand van ernstige depressie verkeerende Zweedsche scheepvaart te voor komen. Tegen een dergelijke concurrentie wordt tevens een waarborg gevonden in de bepaling, dat de overeenkomst onder bepaal de omstandigheden door de Zweedsche ree- derij onmiddellijk kan worden opgeheven. In alle geval zijn de overeenkomsten elke maand opzegbaar, terwijl een schip, na het eindigen van het desbetreffende contract in Zweedsoh bezit terugkeert. De schepen worden volledig uitgerust over gedragen; zy worden ln het Zweedsche scheepsregister geschrapt en in het Duitsche scheepsregister ingeschreven. Als vergoeding voor administratie en onkosten ontvangt de Duitsche reeder een zeker bedrag en boven dien 3 pet. courtage en vracht, huurloon en eventueele bergingskosten. Van de netto winst ontvangen de Zweedsche belangheb benden 90 pet., terwijl de Duitsche reederij niet meer dan 10 pet. ontvangt. 'De Zweedsche autoriteiten hebben op het oogenblik nog vijftien van dergelijke over eenkomsten in behandeling. Bij de bedoelde overeenkomsten speelt ook de kwestie van de valuta een rol. Neemt men, om een voor beeld te noemen, aan, dat de uitrusting van een Zweedsoh stoomschip voor een reis on- geveeT 145.000 kronen bedraagt, dan is de Duitsche reeder, op grond van het valuta- verschil, in staat dezelfde reis voor slechts kr. 25.000 te ondernemen. In .Zweedsche (Scheepvaartkringen was men aanvankelijk sterk tegen de overeenkomst met de Duitsche reeders gekant, maar het feit, dat er in Zweden zoo geweldig veel sche pen zijn opgelegd, heeft tenslotte het verzet gebroken. Een grootmoordenaar. Het bUjkt thans meer en meer, dat de te Berlijn op heeterdaad betrapte moordenaar Grossmann waarschijnlijk de man is die de laatste weken BerUjn in rep en roer heeft ge bracht. In de kachels in zyn kamer heeft men resten van verkoolde beenderen gevon den. Het is opgevallen dat hy dikwijls met groote pakken 's avonds zijn woning heeft verlaten en herhaaldelijk hebben de huren hulpkreten uit zijn kamer hooren opstijgen. Een groot aantal prostitués uit de buurt van het Schlesische station komen by de politie vertellen, dat Gossmann haar* op zijn kamer heeft gelokt. Een dezer meisjes is slechts met groote moeite aan chloroformeering ont snapt. De moordenaar is heden met zijn slachtoffer geconfronteerd. Hij bleef Ondanks zijn oorspronkelijk verzet om naar het lij kenhuis te gaan, volkomen koel en demon streerde zelfs aan het koude lijk van zijn slachtoffer hoe hy dit had weten te boeien. Intusschen loochent hy nog ste»d» da andere vrouwen te hebben vermoord. Ontrouwe douane. Te Ems zijn vier douane-ambtenaren aan gehouden, die tezamen voor ongeveer 500.000 mark verduisteringen moeten hebben ge pleegd. Zy hebben hun kasboek in de Lahn geworpen en men is er nog niet in geslaagd het op te visschen. ENGELAND. De Majestie. De White-Star-boot Majestie voor den dienst op den Atlantisohen Ooeaan nadert hare voltooiing. Zy zal het grootste schip van de wereld worden met een inhoud van 66,000 ton en de volgende almetlngen: lengte 956 voet, breedte 100 voet. De turbines inrij gen) een vermogen van 100,000 P.K. Er is ruimt» aan boord .voor 400Ö reizigers. Vrijdagavond .kwam een torpedo, die klaar blijkelijk afkomstig was van een schip, dat bezig was met het oefenen in het lanoeeren van torpedo's, terecht onder een menigte kinderen, die op het strand van de Stokes- baai te Gosport bezig waren met het baden. De kinderen, die door grooten schrik werden aangegrepen, snelden haast-je rep-je in alle richtingen uiteen om de torpedo te ontwij ken, waarin zy gelukkigerwijze allen slaag den. Zoo groot was de waterverplaatsing van den torpedo, dat vele van de kinderen gewoon van de heen werden geslagen. Het projectiel kwam op het strand terecht. De kinderen hadden de roode vlag, die op de pier ter waarschuwing was geplaatst, niet opgemerkt. IERLAND. DoU ïlreanu en de Buflalaata» vredevoorstellen. Het Iersche parlement heeft nog geen ant woord gezonden op de Britech» voorstellen en vermoedelijk zal dat voor het einde van deze week ook niet geschieden. Het schijnt erg moeiiyk te zyn de hoofden! in een zak te krijgen. Het Dail Eireann bestaat voor het grootste gedeelte uit de meest fanatieke elementen en zou dus een afwyzende hou ding willen aannemen. Daarentegen hebben in den hoogen raad meer bezadigde ele menten zitting die rust en vrede wenschen Ingezonden mededeellng. Voorkomt onsteklng. Huidkwalen als uitslag, eczema, kloven, puisten enz. breiden rioh vaak uit als gevolg van ontsteking. Voorkomt dit door de plek ken te wasschen en drogen, en daarna Fos- terts Zalf aan te wenden, die de ontsteking tegengaat, de aangedane deelen heelt en de huid volkomen blank maakt. Prijs f 1.76 doos, alom verkrijgbaar. WAI UJtnrMftirti ||||A|LUuAAf4iae Ar. zijn van de allerbeste hoedanigheid de omzet bedraagt meer dan 140.000 stuks per maand, FEUILLETON. Naar het Engelsch van RUBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. De oude Jardine krabbelde aan zijn kin. „Dat hangt heelemaal af van wat Je met „tegen haar" bedoeld," zeide hij in zijn ver warring. „Maar het spijt me werkelijk, Bu chanan, dat ik er een woord over gezegd heb; ik 'ben een oude bemoeial. Zooals mijn lieve vrouw altijd zeide Hy hield op, zooals hij steeds deed, wanneer hy over zijn vrouw begon. Er volgde een korte stilte; dan vroeg ik: „Zeg eens eerlijk: zou jij, als Don jou zoon was, hem graag met dat meisje zien trou wen?" „Neen," zeide de oude Jardine, terwijl hij hard met zijn hand op zijn 'knie sloeg, „dat zou ik om den donder niet graag zien." Dat was voor mij voldoende. „Dan weet ik genoeg," zeide ik. „En nu ga ik naar huis." Hy bracht my tot het hek. ,Jk wou dat ik er geen woord over gespro ken had, Buchanan," zeide hij weer. „Ik ben een oude bemoeial, maar Ik bedoelde het goed." „Ik ben, Je heel dankbaar, dat Je het gezegd hebt. Jij bent een man van de wereld en ik niet. jy begrijpt vrouwen, maar ik laat me hangen), els ik er iet» van «aap. De oude Jardine schudde zyn hoofd. „Mijn vrouw zou het niet met je eens ge weest zijn," zeide hy droevig. „Ik wou, dat je haar gekend hadt, Buchanan: een vrouw uit duizenden." Ik ging naar huis en probeerde te gelooven, dat ik vast in mijn schoenen stond en dat ik den jongenheer Don aan zyn verstand bren gen zou, dat hy niet alles Inrijgen kon wat hy wilde, maar ik keek dadeUjk naar zyn kepi, toen ik het huis binnenkwam, en mijn eerste vraag aan Castle was: „Ook iemand geweest?" J „Ja, sir," zeide Oasrtle vry aarzelend. „Mr. Don is zyn boeltje 'komen halen. Zy vermeed het me aan te kijken. Ik zeide: „O ja!" alsof ik mets anders ver wacht had. „Heeft hij geen boodschap achter gelaten?" „Neen, sir." Ik wilde naar mijn studeerka mer, toeni zij mij nariep. „O, dat zou ik bijna vergeten; er zit een dame op u te wachten! Een dame?" herhaalde ik. „Ja sir., En weer vermeed ze het my aan te kijken. „Ik vroeg haar in den salon te wachten, sir, maar zy wilde liever in de stu deerkamer en daarom Maar ik liet haar den zin niet afmlaken; ik deed de deur open van de studeerkamer open instinctief wist ik, wie de bezoekster was en- daar zat ze op mijn leuningstoel met haar eene (been hoog opgetrokken en het andere e«n paar inches hoven den grond, Joy, het meisje maast ons. HOOFDSTUK HL We keken elkaar een oogenblik rwflgend aan, dan deed. ik d« deur dicht «n Icwam dan een stap naderby „U wou my graag spreken?" vroeg ik stijf. „Ja." Zij klom uit den stoel en stond met haar handen op haar rug in een soort „kleine meisjes" houding, die mij dadelijk ontwa pende. Gewoonlijk let ik niet veel op japonnen, mlaar degene, die zij toen droeg, trok dadelijk mijn aandacht, omdat zy een appelgroenkleu- rigen tint had, dien' ik heel mooi vond, en al raag ik haar haar rood genoemd en gezegd hebben, dat het volstrekt (mijn smaak niet was, ik zou wel blind geweest moeten zyn, als ik niet gezien had, hoe praobtig die vlam- menkleur by het groene japonnetje stond. Ik had haar zeker vrij sterk gefixeerd, zoo dat zij wat bloosde en zenuwachtig vroeg of er iets aan scheelde. „Aan scheelt?" herhaalde ik. „Ik begrijp u niet." „Ja, omdat u mij zoo fixeerde," legde zij uit. Er volgde een pynlijke stilte; dan vroeg ik: „Wilt u niet gaan ritten?" Ditmaal ging zij op deni arm van mijn stoel ritten en keek naar haar voeten; idioot kleine voetjes waren het en zy droeg witte schoen tjes. Ik keek haar onvriendelijk aan en' ik kon mij voorstellen, dat alle portretten en meubi- lairhetzelfde deden; in ieder geval had mjjn armstoel nog nooit zoo'n bezoekster geher bergd. Zy plekte licht tegen het donkere, txuder- wetache meubilair en ik begon my af te vra gen of zy wist, hoe verlegen Ik mij voelde, toen zy vlug baar oogen opsloeg en' zeide: „Het is over Don." Ik fronste mijn wenkbrauwen. Als Don u hierheen gestuurd heeft be gon ik, maar rij viel my in de red». „U weet heel goed, dat Don nooit zoo iet» doen zou. U weet net zoo goed als ik, dat hij het vreeseiyk zou vinden, als hy wist, dat ik hier was; maar hij is ongelukkig; ik weet, dat hy het is, en daarom ben ik u komen vragen, of u het werkelijk meende." „Ik begrijp u, geloof ik, met goed." Zij schudde ongeduldig haar kortgeknipte kopje. begrijpt het wel, maar u wilt het niet begrijpen," zeide zy. „U bent even koppig als hy en ik heb medelijden met iedere vrouw, die probeert het met u Maar te spelen." „U behoeft geen medelijden te hebben. Want geen eene vrouw probeert hel" „Nou, als er dan ooit een bomt," antwoord de zy, vastbesloten het laatste woord te hebben. „Ik kan u verzekeren, dat dat al zeer on waarschijnlijk is," zeide iik. „Maar u had het over Don." Zy knikte. „Ja hy voelt zich ongelukkig, omdat hij woorden met u gehad heeft. Hij is zoo loyaal, dat hy zich er verder niet over wilde uitlaten, maar ik kan het best raden. U hebt hem ge zegd, dat, als hy met mij trouwt, u m)et hem zult breken, niet waar?" Haar directe uitdaging ontwapende mij. Het was zoo vreemd dat iemand, die er nog zoo als een kind uitzag, al zooveel tegenlwoor- digheid van geest bezat „Ik heb hem gezegd, dat ik hem nog te Jong vond om te trouwen," stemde ik toe. „En dat u niet de vrouw was, die ik voor hem kiezen zou. Maar Don is meerderjarig en kan doen wat hy wil.** „Maar niet, als u dat niet prettig vindt," riep zij uit.,, Hy heeft veel met u op. Dat west u even goed als ik. Ik aou het me nooit vergeven, als u hem om oxy het huis uit zette." Ik kreeg een kleur. „Ik heb hem het liuds niet uitgezet" zeide ik kortaf. „Hy is uit eigen beweging weggegaan en; heeft de deur achter zich dicht (gesmeten." „Het is een specialteit van u beiden, om een deur dicht te smijten," zeide zij glimla chend. „Ik heb het u al zoo dikwyis hooren doen." „Ik zie niet in wat dat ermede te maken heeft," antwoordde ik stijf. Ik was vastbeslo ten niet op vriensohappeUjken voet met haar te komen. Er volgde weer een stilte, die zy verbrak. „Wat wilt u, dat ik doe?" vroeg zy plotse ling. Ik keek haar koud aan. „Ik bedoel ging zy voort. „Als u wilt, dat iik Don opgeef en hem wegstuur, zou dit toch niet helpen, want ik heb het al gepro beerd en hoe meer ik het hem zeg, des te mper volhardt hij, dat hij blijven wil--" Zij hield op. „Mannen zijn nu eenmaal zoo,zei de zy. Zy constateerde het als iets natuurlijks en volstrekt niet als of zij voor effect sprak. „Per 8iot van rekening," ging zy een oogen blik later voort „gaat hij Zaterdag weg; een week is zoo lang niet en ik zou het vree- seiyk vinden hem pijn te doen." voegde zy er aarzelend aan toe. „U denkt toch zeker niet dat ik het prettig vind ruzie met hem te maken?" vroeg ik bits. Zy keek mj| aan en plots ding verzachte haar gelaat. OTaoÜ vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr, p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W, Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57', f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN 20 et. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. alB redac, tekst) 60 et. Kleine adv. (gevr,, te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb.(adres: Bur. v.d. bl.en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. 0 0 0 Een torpedo onder badende kinderen. 6)

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1