I Tweede Blad. Met dit mooie zomerweer zeer aan te bevelen. VAN DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1921. PLAATSELIJK NIEUWS. Aan de gemeente Helder is tegen een rente van 5 pet. een voorschot uit 's Rijks kas ver leend van ten hoogste 40.000, ten behoeve van het vetrkrygey van bouwterrein. (St.ct.) Waterverspllllng. De aandacht wordt erop gevestigd', dat bij voortduring streng gewaakt wordt tegen wa terverspilling. Zoo is dezer dagen weder bij een bewoner aan het Anfcerpark en bij een in de Florastraat de aansluiting aan de wa terleiding afgesneden, wegens het met lei dingwater wasschen der ramen en schrobben der stoepen. Opening van het nieuwe Casino. Naar wij vernemen zal 5 Sept. de geheel gerestaureerde en verbouwde „Casino"- schouwburg in gebruik worden genomen. Al is uiterlijk aan bet oude „Casino" ook niets veranderd, de wijzigingen door de verbouwing aangebracht zijn zoo ingrijpend, dat men zeer zeker de in zulk 'betrekkelijk korten tijd ver rezen ruime zaal met Verwondering zal aan schouwen. Ook het tooneel, met de groote bergplaatsen voor decor en requisieten, is nu zoo ingericht en vergroot, dat dit thans aan alle eischen voldoet. iDe openingsvoorstellingen in het nieuwe gebouw worden gegeven door het Revue-ge- zeischaip van den heer Henri ter Hall, op 5, 6 en 7 September, met de nieuwe revue „Lach er maar oml" Deze revue kan thans op het „Casiüo"-toöneel in optima forma worden opgevoerd met de oorspronkelijke groote de cors, welke ook gebruikt worden in Amster dam, Rotterdam, Den Haag en nog andere groote steden van lons land. Wat de revue van Ter Hal zelve betreft verwijzen wij slechts naar onderstaande critiek uit „Haarlemsch Dagblad": „Ook de beide laatste avonden was de zaal der sociëteit „Vereeniging" weer stampvol. En wat wonder ook! Ook deze revue munt uit in alle opzichten, waarin een revue kan uitblinken. De schitte rende oostumes, de decors van het tooneel, de zoo fraaie dansen, de allerleukste scènes en de grappige aneodotes maken „Lach er maar om" tot een lust voor het oog en het oor. De dol-komische tafereelen deden weer een daverenden lach uitbreken. De verjon gingskuur, de alooofwoning-scène, het foil- jartpartytje, ze deden de mensehen tranen lachen. En hoe wekten' andere tafereelen een en al bewondering! Noemen we als enkele uit de vele: de harlekynen en harlakinetrtes, de spin nen, de poesjes, en de apotheose© bij t einde der drie bedrijven. De islot-apotheose over trof echter alles. Zy was een juweel van kleu renpracht en lichteffect en bracht den aan wezigen als in extase. Telkens en telkens werden artisten en artistes weer voor het voetlicht geroepen, om de toejuichingen van het publiek in ontvangst te nemen. Er scheen geen eind aan te komen. Het heeft Henri ter Hall's revue in Haar lem wee® niet aan succes ontbroken." Gemeenteraad van Helder, gehouden op Dinsdag 23 Augustus 1821. Voorzitter de burgemeester, de heer W. Houwing. Afwezig met kennisgeving de boeren Bok, van Os en Staalman. 1. Notulen. De notulen van 28 Juni, 19 Juli en 8 Augustus worden na een opmerking van den heer Pol goedgekeurd. 2. Ingekomen Stukken De volgende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. a. Bericht aanneming der benoeming tot onderwijzeres aan School 1 van Mej. M. Ry- keboer en tot onderwijzer aan School 8 van G. 't Hart. b. Rapport uitgebracht door de Commis sie uit den Haagsohen Gemeenteraad tot on derzoek inzake de O. B. V. c. Goedkeuring op de Raadsbesluiten tot: aankoop van grond van de N. V. Houthan del v/ih. J. Oortgysen en Zoon; uitgifte van gronden in erfpacht ten be hoeve van het Provinciaal' Electricitedts Be- dryf; garantiestelling ten behoeve van de Ver eeniging „Vakschool voor Meisjes"; kohier plaatselijke directe belasting naar liet inkomen over Januari t/m. April 1921. S. Uitbreiding Raadhuis. Tweede stemming over het voorstel inza ke de uitbreiding van het Raadhuis. Van den heer Bok, zoowel als van den heer van Os is een sdbriiven ingekomen, waarin deze leden ahededeelen uitstedig te ■ziin; reden waarom zy, verzoeken de stem ming uit te stellen tot na 1 September. De Voorzitter kan aan dit verzoek geen gevolg geven, doch de Raad kan dit wel; de wet verzet zich er niet tegen. De heer Grunwald zal zich tegen inwil liging van het verzoek niet verzetten. De heer Baak vraagt denvoorzitter ver lof alsnog fcyn meening uiteen te zetten, daar hy verhinderd was de vorige raads zitting waarin het voorstel werd behan deld, by te wonen. Spr. geeft in overweging het voorstel nog aan te houden. Een nieuw plan zal misschien enkele duizenden meer kosten, maar wo krygen dan misschien een beter resultaat. Voor ©enige, jaren terug werd gezegd, dat door het In huur rerkrygen van het perceel Dykstraat 10 de gemeente voor onafzien- baren tyd zou zyn geholpen. By een nieuw plan zou men wellicht een hetere centralisatie kunnen verkrygen, waar- by dus de gemeentesecretaris hét geheel he ter kan regelen. Spr. heeft het oog op de peroeelen aan de Prins Hendriklaan, Schwabenheim. Zooals 'het thans is, zal het niet geschikt zyn, maar het is wellicht geschikt te maken. Die op lossing zou tevens in het belang zyn van de gemeentenaren, doordat het Raadhuis dan meer in het centrum der gemeente zou ko men. Op bovengenoemde gronden vraagt spr. aan houding van het voorstel en dient een voor stel in om te onderzoeken, of de mogelijk heid bestaat, dat door eene verbouwing van Schwabenheim een goede oplossing kan worden verkregen. Het voorstel wordt ondersteund door den heer van Loo. In stemming gebracht, wordt het aangenomen met 153 stemmen. Tegen de hoeren, Borkert, Tielrooy en Schoeffelen- berger. 4. Tijdelijke geldleening. Voorstel inzake eener tydelyke geldleening adi 300.000, rentende hoogstens 7 's jaars. (Zie Held. Crt. van 20 Aug.) De heer Scho ef f el en berger meent, dat het college een wel wat te ruim stand punt heeft ingenomen. Eerst zou geleend worden tegen ff1/» nu tegen 51I2. Men is dus wel wat onvoorzichtig geweest door eerst ff1/., aan te nemen. Wel is men nu geslaagd voor 51/» doch spr. wilde hier toch even op wyzen. De heer D e Z w a r t merkt op dat de heer Schoeffelenberger zich vergist. Indertijd werd aan het ooilege de machtiging verleend de leening aan te gaan tegen een maximum rente van 71/» Het heeft nooit in de be doeling gelegen de leening tegen die rente uit te schryven. Het voorstel wordt z. h. a aangenomen. 6. Uitkeerlng Oorlogswinstbelasting Voorstel inzake voorschot op de toe te kennen uitkeering dier Oorlogswinstbelaeting. (Zie Held. Crt. van 20 Aug.) De heer van Breda merkt op dat de leening toch zeker over een zeer korte ter- myn zal loopen. De V o o rzitt er zegt, van meening te zyn geweest, dat wy die uitkeering reeds zou den hebben ontvangen. Bovendien had spr uit zijn gesprek met den Commissaris der Koningin in Noord-Holland niet den in druk gekregen, dat door de gemeente rente zou moeten worden betaald, doch de Regee ring vraagt het nu eenmaal. De heer Van B r e di a merkt op dat het een leening is, waarvan de gemeente de hoofdsom nooit terugbetaald, terwyi zy bo vendien recht heeft op deze uitkeering. De heer de Zwart is het met deze op merkingen eens. "Men moet het voorstel even wel bekyken in verband met het voorafgaan de leeningsvoorstel. By die leening is uit- drukkelyk bedongen, dat naar behoefte zal worden opgenomen. De opneming uit de O. W.-belasting komt eerst. Met de onkos ten mee komt de rente van de leenimg van 300.000 gulden ook op 6 zoodat dit in beide gevallen hetzelfde blijft. De heer Grunwald begrypt niet het verband, dat de wethouder van financiën tusschen beide voorstellen legt. De regee ring zal aan onze gemeente 225.000 gulden uitkeeren uit de oorlogswinstbelasting maar voorloopig nog niet en leent ons nu 2 ton tegen 6 Het bevreemdt spr. dat de re- geering die ,6 %wil hebben. Het lag toch juist op den weg der regeering aan onze gemeente die rente te besparen. Anders zou den wy direct meer igeld moeten opnemen. Als de regeering niet over het geld beschik te, had zij wellicht voorloopig met eene uit keering van 1 ton kunnen volstaan. De heer de Zwart wysfc er nog eens op, dat hy zich aansloot by de opmerking van den heer van Breda, dat wy rente moeten betalen voor geld, dat de gemeente in 1921 zou ontvangen. Het verband tusschen beidé voorstellen is dit: Indien onmiddeliyk het besluit tot het aangaan van een leening van 300.000 'gulden was afgewikkeld, was de vraag om uitkeering uit de O. W.-belasting niet gekomen. Nu wordt van de leening naar behoefte afgenomen. De regeering had ons de rente kunnen kwytschelden. De Voorzitter merkt op, dat de uit keering aan de gemeenten nog niet is goed gekeurd. De regeering igeeft het voorschot dus op eigen verantwoording. Het voorstel wordt vervolgens z. h. a aan genomen. fl. Bouwverorderlng. Voorstel tot wyziginig en aanvulling der Verordening op het bouwen en op de bewo ning en tot het vragen van vrijstelling van de verplichting tot het instellen van een wo- ningbeurs in deze gemeente. (Zie Held. Crt. van 20 Aug.) De heer Van Breda kan zich met het voorstel vereeenigen. Spr. hoopt evenwel -flat B. en W. met de ontheffing van het voor schrift inzake aansluiting by de waterleiding niet te schriel zullen zyn, byv. in een ge val dat iemand een eigen huisje heeft en een door de gezondheids-commissie goedge keurde regenbak bezit. De heer Adriaans© kan namens het college wel verklaren, dat het in de bedoe ling ligt de zaak zoo praotisch mogelyk op te lossen, al wordt natuurlyk in die richting gestuurd. Het gaat meer om het beginsel. Aai genomen z. h. s. 7. Benoemingen. Benoeming van leden der Commissie tot voorlichting by de Beroepskeuze. (Zie Held. Crt. van 20 Aug.) De heer Bot spreekt er zyn verwondering over uit, dat de candidaten van zyn party nog niet zyn opgenomen. Spr. geeft toe dat men met de indiening wat laat is geweest. De heer Verstegen beantwoordt de opmerking van den heer Bot. Diens imee- ning berust op een vergissing. In de vorige vergadering werd de benoeming aangehou den in verband met naar voren gebrachte wensohenj. Van partyen was hierby geen sprake, en geen enkele politieke party is bier dan ook over gehoord. Alleen werden ver schillende personen aangezocht. Op ver zoek van den heer Baak werd aangenomen, dat het aantal leden ongelimiteerd zou zijn. Ook werd toegezegd, dat iemand van de richting van den lieer Bot zou worden aan gezocht. Nu was het Dinsdag 9 Aug. Raad, Woensdag 10 Augustus stelde de arbeids beurs zich in verbinding met den heer Bot. Deze was ©venwel niet thuis. Zondag begaf de directeur van de arbeidsbeurs zich naar Ingezonden mededeellng. is een boottocht naar SCHOORL A.s. ZONDAG de laatste extra reis naar ALKMAAR in dit seizoen. het huis van den heer Bot. Deze was even wel juist aan het middagmaal en kon hem niet ontvangen. De heer Bot: en omdat het Zondag was. Do heer Verstegen: Ja, maar er was haast by. Maandag werd de heer Bot weer opgezocht. Hem werd voorgesteld zitting in de commissie te nemen als deskundige op het gebied der visscbery. Door den heer Bot werd hierop verklaard', daarover eerst te moeten spreken met den heer Staalman. Eerst Zaterdagmiddag werden een drietal personen opgegeven. Tot nu toe had men geen tyd er voor gehad daarover te spre ken, en evenmin om de opgegeven personen te vragen, of zy genegen waren in de oom missie zitting te nemen. Spr. merkt tenslotte op, dat de commissie voor uitbreiding vat baar is. De heer Bot verklaart, zich van stem ming te zullen onthouden. De heer vanBreda stelt voor alle no's 1 van de dubbeltallen te stemmen. De Voor zitter stelt daarop voor de no's 1 als be noemd te beschouwen. Op verzoek van mevr. van, der Hulst wordt evenwel gestemd. De no's 1 van de dubbeltallen worden ge kozen 13 stemmen voor en 4 blanco, zoodat benoemd zyn: Mevr. G. H. Teunev. d. Vygh, Mevr. B. A. Ketner—de Jong, J. Lunshof, J. Gomes, E. Bos, G. O. Dibbitz, A. Zuidervliet, A. G. A. Verstegen, F. B. A. Meyer, Jhr. H. Rappard en J. Kipperman. Als afgevaardigde voor den Helderschen Bestuurdèrsbond de heer A. A. Valfchoff. Als 'afgevaardigde van „O B." Ver. van Personeel in Ryksdienst, de heer H. P. Baak. Als afgevaardigde van de R. K. Vakver- eenigingen O. Brinkman. Als afgev. van den Bond van Ned, Onder- wyzers de heer J. Jansen en als afgev. van Prot. Ghrist. Vakver. de heer J. Meyer. Benoeming van den heer R. Th. Luyckx Jr. van tydeiyk tot vast leeraar aan de Zeevaart school. De heer H e y b 1 oi k vindt het vreemd, dat dit voorstel nu ineens komt. Voor we iemand benoemen, zonder de bevoegdheid, zou spr. deze benoeming uit willen stellen om te beraden en te onderzoeken. Spr. merkt verder op, dat de heer Luyckx had toege zegd, dit jaar zyn acte te halen. Hy heeft daarvoor toch den tyd gehad. De Voorzitter geeft toe dat hef voor stel laat werd ingediend. Het heeft gewacht op sprekers terugkomst. De spoed die er thans mee betracht wordt, houdt verband met de plaatsing op non-actief van den be trokkene. Dit loopt af met 1 Sept. Volgens de nieuwe wet heeft de heer Luyckx als ar tillerie-officier de bevoegdheid. Het is waar dat hy heeft toegezegd de acte te zullen ha len. Dat de heer Luyckx daarvoor wel den tyd heeft gehad is niet juist. By de vele les uren bleef daarvoor niet veel tyd over en door de overgang van art.-officier naar het leeraqrschap is veel tyd noodig om zich voor de lessen te prepareeren. Wanneer de heer Luyckx vast benoemd wordt, moet hy den militairen dienst verlaten. En dan zal de prikkel biyven om, by het onderwya vooruit te komen. (Hierby komt, dat tot dusver hef onderwya van den heer L zeer goed hoeft voldaan en gebleken is, dat hy zyn taak serieus opvat. Het was zeker een biyk van buitengewone energie geweest indien hy zyn acte gehaald had, doch spr. kan de excuses billyken. Spr. geeft dan ook den raad in overweging de heer Luyckx te benoemen. Ook persooniyke financieel© overwegingen spelen daarby een rol. Iedere maand' non-aotief geeft voor den betrokkene een aanmerkeiyke vermindering van inkomen. De heer Heyblok zal zich niet ernstig tegen deze benoeming verzetten na het oor deel van den voorzitter, dia een man uit de praktyfc is. De Voorzitter merkt nog op, dat zoo wel door den directeur der school als door den Inspecteur in gunstigen zin werd ge adviseerd. Alleen de oommissie van advies meende dat eerst da acte moest worden be haald. Nadat de heer Heyblok nog heeft op gemerkt dat het persooniyk belang van den betrokkene den doorslag niet mag geven, waarop door den Voorzitter geantwoord wordt dat men daar toch ook rekening mee moet houden, wordt de heer Luyckx z. h. s. tot vast Leeraar benoemd. De Rondvraag levert niets op, waarna ide Raad overgaat in comité ter bespreking van voorloopig© plannen inzake het ziekenhuis en een gemeentelyk slachthuis. Ajrrundlssemenfs-ReehtbanJc te Alkmaar. Zitting van 23 Augustus. Nieuwe zaken. De byna 52-jarige Petronella de Z., gebo ren te 'St'ompwyik en zonder vaste woonplaats opereerde onlangs met tamelijk veel succes te Helder als blinde bedelares. Zy had een opschrift haar blindheid vermeldende, op Üe borst 'bevestigd en in de hand een blikken geldbakje, dat zy telkens voorruit stak onder de woorden: 'n Aalmoes voor de arqie blinde. God zal helt U loonen. Als geleider sukkelde naast haar een heerschap, door haar Piet ge naamd, dat lief en leed en ook 's avonds de opbrengst 'der opgehaalde oenten trouw met haar deelde en wiens keelgat niet minder aangenaam werd gestreeld door een lafenis van Schiedam als zyn trouwe vriendin. Ja, meneer, zei 'n Helderscbe dame, die zoo vriendeiyk was vlak naast my plaat» t© nemen in de rechtszaal, 't is wel treurig, maar zy waren alle avonden beiden dronken. Daarom werd het medelyden, dat elk ge voelde voor deze nagenoeg geheel blinde stumper, die tastend de rechtszaal binnen kwam om terecht te staan ter zake bedelary, wel tamelyk afgekoeld en kon ik den agent, die haar op 1 Augustus (had gearresteerd, geen ongelyk geven. De vrouw beweerde thans niet te hebben gebedeld. Zy dreef een negotie in potlooden en nu was de handelsvoorraad dien dag toe vallig in het bezit van Piet, de hiervoren ge noemde Piet. Voorts verklaarde ze wel aard appelen te kunnen schillen en ook had zy op haar knieën al eens den gang van het Huis van Bewaring gediwyld. Buitengewoon verheugd was ze toen de officier slechts 12 dagen hechtenis en geen opzending naar een RjW.-Inrichting vor derde. Duizend maal dankbaar, Heeren, riep ze en toen ze werd weggevoerd zei ze nog hartelyk tegen de rechters ca: Dag, men- schenl De bloemistknecht A. H. uit Helder stond terecht met gesloten deuren. Het betrof hier de tenuitvoerlegging van een voorw. veroor deeling. Mej. P. G., thans te Amsterdam woonach tig en dus veilig voor verdere Heldersche burenstandjes, woonde Mei j.1. op een kamer ten huize van de familie v. T. alhier. De ver houding was al niet byzonder vriendischap- pelyk en er was niet veel noodig om het smeulend twistvuur opnieuw te doen op vlammen. Dien dag kwam het over een hond, die het huis was binnengedrongen. Juffr. G. wond zich daarover nogal tamelyk op en gaf ten slotte Betsy, de 18-jarig© dochter des huizes, een stomp voor den mond, die ©enige bloeding veroorzaakte. Ter'zake deze mishandeling stond mej. G. heden terecht. Met groote welbespraaktheid tracht zy de rechtbank te overtuigen, dat zy Bets niet had mishandeld, doch dit mocht haar niet gelukken, daar ook een vriendin van Betsy, Tanny K., van de mishandeling getuige was geweest. Tegen haar werd 10 boete subs. 10 dagen gevorderd. Waarop de juffrouw nogmaals aam t praten sloelg en al pratend© door den deurwaarder d® zaal werd uitgeloodst. LUCHTVAART. De in Frankrijk 'zwaar beschadigde Zep pelin-kruiser Nordstern is door leden van de oorspronkelyke Duitsche bemanning weer hersteld, opdat het 'luchtschip spoedig het verkeer tusschen Frankryk en Algerië kan hervatten. Een luchtschip ontploft 47 personen omgekomen. Het Engelsche luchtschip E 38 (Z R 2) vertrok Dinsdagochtend uit Horoden (Yorks- hire) voor de eerste proeftochten di© vooraf zouden gaan aan de overdracht aam ©en Amerikaansche bemanning, di® het over den Atlèntischen Oceaan zal brengen. Men ver wachtte dat het Dinsdagavond te Pulham (Norfolk) zou landen, maar er kwam mist opzetten en het luchtministerie maakte daar op bekenld, dat het luchtschip den' heelen nacht uit zou biyven om da noodig© proeven te voltooien. Woensdagmiddag, terwijl het luchtschip zich boven Huil bevond, had een ontploffing plaats. In twee brandende stukken verdeeld viel het luchtschip in de Humber, in het oen- trum van de stad. Vlammen en blauwe rook stegen honderden meters omhoog. Aan boord bevonden zich 49 personen, Waaronder een aantal Amerikanen. Slechts twee daarvan brachten het leven er «f, m.L de gezagvoerder, luitenant-vliegen Warm, en een' Amerikaamsch lidi van de bemanning, Batemjan, uit Halifax. Een ooggetuige van1 die ramp smet het lucht schip verklaart te hebben gezien, dat ten minste vie® mannen per parachut zyn ge daald. Drie personen hingen aan één •para- chuut. Een overlevende vertelt dat hij sach op den achtersteven van het luchtschip bevond, bezig met het maken van photo's van proef nemingen van het roer, toen het schip een plotselingen wending maakte. Door het wei geren van het mechanisme flapte hef ge spannen omhulsel om; het gas ontplofte, en net schip begon te vallen. Men gelooft dat generaal Maitlamd, dia het luchtschip verleden jaar naar Amerika vergezelde, tot de dooden behoort. TWEEDE KAMER. Schriftelijke vragen. Van den heer A. P. Staalman aan den minister van oorlog en van marine a. i.: 1. Is de minister bereid mededeellng te doen, op welke wyze en naar welke regelen uitvoering wordt gegeven aan de door steller dezes, op 29 Juni 1920, ingediende en door de Tweede Kamér aangenomen motie, strekken de tot ondersteuning van gedurende de mo bilisatie afgekeurde militairen of hun wedu wen, voor zooverre dezen geen aanspraak kunnen maken op pensioen? 2. Welke afgekeurde militairen of wedu wen van dezulken met vermelding van •hiui woonplaatsen en van de bedragen voor eens of als jaarlyksche ondersteuning heb- Iben tot op heden een uitkeering ontvangen? 3. Hoeveel aanvragen*» gedaan op grond der bovengenoemd© motie, zyn afgewezen en op welke gronden? 4. Hoeveel aanvragen zyn nog onafgedaan en in behandeling? 5. Is het den minister bekend, dat groote ontevredenheid gewekt wordt onder de be trokkenen, door de dikwijl» zeer onvoldoende steimverleening of uitkeering? 6. Is het juist, dat, ingeval besloten is tot een uitkeering voor eens, den aanvragers een daartoe strekkende quitantie ter onder- tedkening wordt voorgelegd, by weigering waarvan op grond van de meening, dat een jaarlyksche ondersteuning 'behoort te wor den verleend, dan wel omreden het bedrag onvoldoende is de zaak als afgedaan wordt beschouwd? 7. Is het den minister bekend, dat, in weerwil van het daartoe strekkende advies van den burgemeester van Smallingerland, o. m. aan den afgekeurden milicien P. de Moer, te Drachten, geen jaarlyksche onder steuning werd toegewezen, doch een uitkee ring voor eens, die, blykens een door den' raad van Smallingerland op 12 Aulgustus j.1. met algemeene stemmen aangenomen motie, ook door dat oolege, gezien den zeer hulp behoevenden toestand van dien afgekeurde, volstrekt onvoldoende wordt geacht? 8. Is het juist, dat aan den afgekeurden milicien Douwe Visser, te St. Anna-Parochie, in antwoord op en ter voldoening aan zyn •verzoek om ondersteuning, door den leider van het bureau Ondersteuning namens den minister is aangeboden zich, op 's ryks kos ten van de ingeWandsbreuk, tengevolge waar van hy werd' afgekeurd', alsnog te doen ope- roeren 9. Zoo ja, op welke 'gronden meent de minister, waar deze milicien, ook reeds in dienst, om verschillend© redenen heeft ge weigerd1 zich aan een operatie te onderwer pen, hem als afgekeurde van een ondersteu ning te moeten uitsluiten? 10. Op welke autoriteit (hebben de betrok kenen recht van beroep by afwijzing of on voldoende steunverleening? EERSTE KAMER. De Staten van Zuid-Holland hebben!' in de vacature-Bavinck tot lid van de Eerste Ka mer gekozen prof. mr. A Anema (a.-r.), hoog leeraar aan de Vrye Universiteit te Amster dam, met 38 stemmen, 18 stemmen! waren uitgebracht op dr. T. Stoop (fl.-d.), wethou der van Dordrecht; 11 op dr. A. Plate (lib.), oud-lid van de Tweed© Kaïmer, te Rotterdam; één «tem wa» uitgebracht op den heer Scha per (s.-d.) en eveneens één stem op d®. Aletta Jacobs (v.-d.). Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Verzendings- weg. Datum der ter post bezorging. Tydstip der laatste buslich ting aan het Postkantoor. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille Per Eng. mail l via Marseille J 2,16 en 30 Sept. 26 Aug. 27 Aug. 4 en 18 Sept. 1a), 8 s) Sept. 6.30 's av. 6.30 'sar. 6.30 'sar. 5.30 'sm. 11.30 'sm. Naar Suriname: 20 Sept. 8 en 22 Sept. Eiken Dinsdag 20 Sept. Eiken Dinsdag Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Coionlyn) Per mail over Engeland s) Naar Saba, St. Eustatins en St. Martin: Perzeepostvia Amsterdam Per mail over Engeland Naar Aruba, Bonaire en Curaqao: Perzeepostvia 6.30 'sav. 6.30 'sav. 11.30 's m. 6.30 'sav. 11.80 'sm. Amsterdam Per mail via Amsterdam (Coloniyn) Per mail over Engeland 20 Sept. 25 Aug., 8 Sept. 29 Aug. 6.30 'sav. 6.30 's av. 11.30 'sm. Geen correspondentie voor Atjeh en on- derhoorigheden, Sumatra's Oostkust, Palem- bang, Riouw, Banka, Billiton en de "Wester- afdeeling van Borneo. a) Alleen correspondentie voor Atjeh en on- derhoorigheden, Sumatra's Oostkust, Palem- bang, Riouw, Banka, Billiton en de Wester- afdeeling van Borneo. De correspondentie voor het overigo gedeelte van Ned. Oost-Indië wordt alleen op verzoek van den afzender met deze gelegenheid verzonden. 8) Alleen op verzoek van den afzender. SPORT. VoetbaL INGEZONDEN. Zie da !n dit blad voorkomende annonce ES0NA. Een blinde bedelares. Met gesloten deuren. Een huiselijk standje. Naar Ned. Oost-lndlë. Naar Ned. West-lndlë. Zondag a.s. ecu de R.K. voetbalvereemlglng «en wedstrijd #pelen tegen V.V.Z. I van Zaandam, ter gelegenheid van het in gebruik nemen van haar nieuwe terrein aan den Strooweg. Deze wedetriid! zou worden opgeluisterd door muziek van „Win- nubst". In verband met de ln> on» vorig nummer reed» aangekondigde wedstrijd Helder IZeemacht, ten bate van 'bet Marine Sanatorium-fonds, heeft Geel Wit besloten de opening*wedstrijd uit te «tellen tot'Zondag over een week. Zij rekent dan op de zelfde medewerking der plaatselijke voetbalven eenigingen ten opzichte van den wedstrijd ter gelegenheid van het in gebruik nemen van hiet eigen terrein. BOKSEN. Op Zaterdag 10 September a.s. zullen in het Casino-gebouw groote int. bokswedstrijden voor amateurs en profs, worden gehouden. Verschei dene kampioenen komen daar uit. De wedstrijden hebben plaats op het podium en onder de regle menten van. den N. B. B. Zie verder aanplakbiljetten. Daar d« heer Goes ln zijn ingezonden stukje van Zaterdag 80 dezer zijn zakelijk standpunt verlaat, aal ik niet verder met hem polemiseeren. Alleen nog deze vraag: Wanneer krijgen wij toch do gecombineerde bestuursvergadering vao „Hel der" en „H.R.C." met een onpartijdig voorzitter van den N.-H. V. B.? "Wat is de reden, dat dit zoo lang duurt? Dit was tooh afgesproken op de bewuste vergadering van 19 Maart j.1. in het Mi litair Tehuis! Met dank voor de plaatsing, FASÖL Voorzitter H.R.C.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 5