NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. VOLHARDING's Kadetjes, Duitsche Bolletjes, Puntjes, Dresseltjes, diverse Dejeuners en Koffiebroodjes No. 5447 DINSDAG 30 AUGUSTUS 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag», Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr,, HELDER Bureau: Koningstraat 20 Intero, Telefoon 50 Poet-Girorekening No. 10066, BUITENLAND. DE VOLKENBOND. Genève, 29 Aug. De Raad van den Vol kenbond kwam te kwart over vieren bijeen. Alle leden waren aanwezig. Bij den aanvang van de zitting las burg graaf Isjii zijn rapport in het Fransch voor. In dit rapport herinnert hij er in de eerste plaats aan, welke bepalingen de positie van den Raad van den Volkenbond beheerschen. De raad is van de zaak gesaisisseerd door toepassing van art. 11 alinea 2 van het Pact en den brief van den voorzitter van deni Op persten Raad van 12 Augustus, waarin advies wordt' gevraagd over den loop van de grens lijn, die de geall. eni geass. mogendheden hebben vast te stellen. Aan den anderen kant kennen de artt. 87 en 88 van het verdrag van Versailles aan de geall. mogendheden f ormeel het recht toe een definitief .besluit te nemen inzake de grens tusschen Duitschland en Polen in Opper- Silezië. De positie van den Raad van den Vol kenbond is dus zeer duidelijk omlijnd. Hij moet zijn advies doen toekomen aan de mo gendheden, vertegenwoordigd in den Opper sten Raad, die aleen, ingevolge het verdrag, de eindbeslissing kan nemen. Voorts herinnerde Isjii eraan, dat hij van Briand een nota had ontvangen d.d. 24 Aug., waarin verklaard wordt, da^ in de zitting van den 12en Augustus ieder der in den O. R. vertegenwoordigde regeeringen zich tijdens de besprekingen plechtig had verbonden de beslissing te aanvaarden, die door den Raad van den Volkenbond zou worden aanbevolen. Ik meen, aldus Isjii, dat onder deze omstan digheden de raad niet alleen het recht, maar ook den plicht heeft, de rol te aanvaarden, die hem volgens den geest van het Pact is opge legd' en in welke hij verzekerd is van alle ge- wensckte vrijheid en bevoegdheid. Vervolgens deed' Isjii, zidh 'grondend' op art. 86 en aanhangsels en art. 90 van het ver drag, uitkomen, dïat de samenstellers van het vredesverdrag een bepaling der grens wilden, zonder dat ©enigerlei loop dier .grens bij voor baat werd voorgesteld of uitgesloten. Hij ver klaarde in alle opzichten de verplichtingen van den raad te willen eerbiedigen en daatrom riiet in onderdeelen het vraagstuk te willen uiteenzetten of iet® te zeggen, waardoor ge- praejudiceerd zou worden op de methode door den raad te volgen voor een diepgaande studie van het vraagstuk van het plebisciet. Daarna wees hij erop, dat als men het land in zijn geheel beschouwt, men ziet, dat in zekere 'gebieden in het noorden en in het oos ten, voornamelijk door landbouwers bewoond, de groote meerderheid der gemeenten voor Duitschland stemde, terwijl in andere gebie den in het zuiden, die een bevolking van boe ren en mijnwerkers hebben, de meeste stem men aan den Poolschen kant waren. 4 De Raad van den Volkenbond heeft na de rede van Isjii besloten de opdracht inzake de O.-S. quaestie te aanvaarden. De bespreking tusschen Loucheur en Rathenau. Wiesbaden, 28 Aug. De besprekingen tus schen Loucheur en Rathenau zijn geëindigd in een overeenkomst, bestaande uit twee do cumenten, die in den loop van den avond zijn geparafeerd. Zij zullen onmiddellijk den Franschen en Duitschen regeeringen worden voorgelegd. Het eerste document geeft de algemeene voorwaarden der overeenkomst aan, en voor ziet in de vorming van een Fransche en een Duitsche particuliere maatschappij, welke als bemiddelaarster zal dienen tusschen de Duit sche industrieelten en de Fransche slacht offers der oorlogsverwoestingen. Het contract, hetwelk tusschen de beide maatschappijen tot stand zal komen, en dat de voorwaarden der leveringen van mate riaal vaststelt, vormt het tweede document. De protocollen, die de schadevergoedin gen in natura betreffen, zijn voor een aan vullend onderzoek voorbehouden. Havas meldt dat de Fransche bladen, zon der een overdreven optimisme te toonen, de overeenkomst met instemming begroeten. Zij leggen den nadruk op het praktische karak ter er van en brengen hulde aan de vast houdendheid en handigheid van Loucheur, en aan den goeden wil van Rathenau. De Washlngtonsche conferentie. Gompers, de voorzitter der Amerikaansohe Federatie van den Arbeid, heeft een oproep gericht tot de arbeiders van alle landen, die aan de Ontwapeningsconferentie deelnemen, met het doel, hen op te wekken, vertegen woordiging te verkrijgen in de delegaties. Yap. De Washingtoiisohe correspondent van de „Morningpost" meldt dat Amerika en Japan tot overeenstemming zijn gekomen ten aan zien van de quaestie-Yap. DUITSCHLAND. De moord op Erzberger. M. ERZBERGER, oud-minister van finan ciën, Ryksafgevaardig- de van de Centrumparty die eenige dagen gele den op laaghartige wyze vermoord werd. De Berlijnsche recherge stelt reeds sedert begin Juli nasporingen in naar een jongen man, die in een gesprek niet een hem onbe kend Berlijner zou hebben gezegd: „Ik loer op Erzberger. Als ik hem ontmoet schiet ik hem overhoop." Deze uitlating was destijds aan Erzberger meegedeeld en men had hem gewaarschuwd nooit zonder gezelschap op stille plaatsen te vertoeven. Het is de politie tot dusver niet gelukt dien verdachten jon gen man op te sporen. Uit Freihurg wordt nog geadeld: De een© dader is groot en blond, de ander klein en schraal. De groote blonde moet degene zijn, die de Berlijnsche politie zoekt- De familie Erz berger vertoefde sedert 5 jaar eiken zomer te Griesbaoh in het Katbollsche Mutterheim. Eenige dagen geleden kwamen twee man nen, die in een rijtuig zaten, informeeren of Erzberger daar woonde. De katholieke zusters antwoordden ontkennend. Sedert twee dagen hadden twee jongelui, die zich voor verzekeringsagenten uitgaven, in Griea- bach hun intrek genomen. Mevr. Erzberger heeft verklaard dat haar man al geruimen tijd door een blond jóng- mensch werd gevolgd en dat hij herhaalde lijk was gewaarschuwd voor gevaar. Uit Frankfort a. d. Main is de gerechts- chemicus te Grelsbach aan gekomen om een onderzoek in te stellen. Erzberger's lijk is Zaterdag naar Oppenan overgebracht. Daar vindt de sectie plaats. Dan wordt het naar Berlijn vervoerd, waar de begrafenis zal zijn. Löbe, de voorzitter van den Rijksdag, heeft een redacteur van de B. Z. te woord gestaan en o-a. gezegd: „De moord zal m.i. niet te overzien© politieke gevolgen hebben. Erzberger was voornemens in het najaar weer aan den parlementairen arbeid deel te nemen. Het Centrum en de geheele linker zijde zullen derhalve den slag als tegen zich gericht voelen en daaruit zijn de ernstigste gevolgen te duchten. De oorzaak van den aanslag is ongetwij feld te zoeken in den haat tegen Erzberger wegens diens belastte op het bezit en de rol, die hij bij het sLuten van den wapen- stilstand heeft gespeeld. De misdaad is be- •gustigd tengevolge van de buitengewone zachte beoordeeling door de rechtbanken van de beleedigingen, die de regeertngsman- nen van links te verduren hebben gehad en van het feit, dat vroegere moordaanslagen, zooals die van graaf Aroo en diens vaandrig Hirschfeld (die Indertijd te Berlijn een aan slag op Erzberger heeft gepleegd) al te zacht of in het geheel niet zijn bestraft. 4 Uit Berlijn wordt aan de ,;N. Rott. Ort." gemeld: De gebeurtenissen, die de sluipmoord op Erzberger op binnenHandsch politiek gebied noodzakelijk tengevolge zou hebben, begin nen reeds hun schaduw vooruit te werpen. De moord zelf heeft als een bliksemstraal de politieke situatie plotseling verlicht. In het ,J3erliner Tageblaitt' wordt een brochure van Gumbei gesitueerd, getiteld: Twee jaar moord, waarin de schrijver een statistiek geeft van het aantal politieke moorden in de periode van Januari 1919 tot Maart 1921. In dien tijd werden 814 tot de linkerzijde behoorende mannen en vrouwen vermoord. De moorde naars werden gedeeltelijk niet ontdekt, ge deeltelijk voor den rechter gebracht en ge zamenlijk veroordeeld tot 31 jaren gevange nisstraf, terwijl een beklaagde levenslang gevangenis kreeg. Door mannen van links werden 13 leden van de rechterzijde ver moord in dienzelfden tijd en de daders van deze 13 gevallen werden bestraf t tezamen met 8 doodstraffen en 176 jaar gevangenisstraf. Het is begrijpelijk, dat ten aanzien van zulke feiten de democratie op middelen zint om zich te verdedigen tegon de reactie. De „Vorwürts" deeA mede, dat de vakver- eenigingen van de regeering energieke maat regelen tegen de bolsjewiki van rechte zullen eischen en dat onderhandelingen gaande zijn tusschen de beide socialistische partijen om een homogeen front te vormen tegen de Al- Duitechers. Waarschijnlijk zal men reeds in de volgende week ©en groote republikeinsohe betooging in geheel' Duitschland organisee- ren, en in elk geval zijn de socialistische par tijen het onder elkaar eens geworden om voortaan geen provocaties van de Al-Duit- schers meer te doen plaats hebben zonder dat ook door de arbeiders een tegen-demonstratie wordt op touw .gezet. Reeds morgen zal men naar Potsdam gaan. De rechterzijde organi seert een plechtige herdenking van den slag bij Tannenberg. Weliswaar doelen de avond bladen thans mede, dat de politie deze betoo ging heeft verboden, maar zoowel de ,,'Vor- w&rts" als de „Freiheit" roepen de arbeiders massa's op om naar Potsdam te komen en tegen de moordenaarsbende van de reactie te demonstreeren. Van andere zijde schrijft men nog aan de N. Rott. Crt.: De groote aanvoerders, die door hun ver blinding Duitschland in het ongeluk hebben gestort, worden steeds uitdagender, zelfbe wuster in hun optreden en woorden. Ze prik kelen den onderMngen haat in het volk, en de groot menigte staat onder de suggestie van hun sterke taal als in de dagen toen zij secties, regimenten of legers, al naar hun waardigheid, commandeerden. Dit wordt ech ter te moeilijker en te morrender verdragen naarmate de stemming in het volk bezonke- ner wordt. Men heeft nu een tijd gehad van betrekkeiyke rust, en een zeker evenwicht heeft zich weer gevormd. Hoe zal nu, in die psychologische atmosfeer, de moord werken? De weer opkomende sociale onrust was mis schien minder gevaarlijk, dan eenige jaren te voren, omdat zij niet onmiddellijk geënt is op de wanhoopssstemming, die de oorlog had aangekweekt. Nu echter wordt de politieke grondstemming weer vergiftigd door een zoo op de fantasie werkende misdaad. Men moet daarbij wel bedenken, dat de mode, om op Erzberger af te geven, geducht is verzwakt. Dat geldt niet alleen voor re- geeringskringen, maar vooral voor de groote, democratisch gerichte menigte. Door den moord zal Erzberger zelfs een heilige worden onder de radioalen; want kunnen zij hem nu als zoodanig niet kostelijk gebruiken? Erzberger en zijn vrienden, wachtten, zoo als men weet, tot het oogenblik voor hem ge komen was. En al maanden lang dachten zij er aan, of het niet reeds te wagen was. De tegenstand kwam misschien het sterkst uit de rechterijde van het oentrum, en dan uit zekere burgerlijk democratische kringen. De socialisten hadden reeds lang geen bezwaar meer. De schandaalgeschiedenissen sleten af. Meenden daarom ook zijn vijanden, dat het oogenblik voor hun handelen gekomen was? Zooals zij nu Erzberger hebben vermoord, hadden zij hean ook eer kunnen treffen. Voor de beoordeeling van deze omstandigheid komt het er vooral op aan te weten, uit wel ke geestelijke sfeer de misdaad is voortge komen. Zullen wij dat echter ooit vernemen? Zwaar getroffen is Duitschland, omdat het beroofd is van een man, die de hoofdmotor is geweest in al zijn politieke handelingen se dert den herfst van 1918. Erzberger was de eenige man onder de Duitsche staatslieden, die zich niet drijven liet door de omstandig heden, maar bewust een zaak te hand nam. Men was in politieke kringen overtuigd, dat men hem noodig zou hebben voor ieder nieuw initiatief, en er was daar niemand, die eraan twijfelde, dat 'b. v. bij het werkelijk tot stand komen van de zoo broodnoodige belastingwet geving Erzberger op de een of andere ma nier de hoofdrol zou spelen. Hij was mis schien de eenige man onder de politici van links, die de vuisten en de doortastendheid bezat, om 'als deurwaarder op te treden bij de inning der noodige gelden. Daarom is zijn dood ook voor de schuldeischers van Duitsch land een zwaar verlies. Dei elschen der socialisten en ran da vakbeweging. Berlijn, 29 Aug. In de heden gehouden kabinetezitting versoheen als vertegenwoor diger der Pruisische regeering de staató- oommissarj® voor de openbare orde, dr. Weissmann. Alle Rijksministers waren het er over eens, dat thans de strengste maatre gelen moesten worden genomen om de anti- republikeinsche beweging in het rijk een „halt" toe te roepen. De door rijkspresident Ebert en rijkskanselier dr. Wirth uitgevaar digde verordening benevens de oproep der rijksregeering aan het Duitsche volk waren het resultaat van den kabinetsraad. Tegelijkertijd dat het rijikskabinet in de rijkskanselarij vergaderde, hielden de heide socialistische fracties van den Rijksdag, de S. D. P. en U. S. P., een vergadering. In deze vergadering werden de eischen, die aan de regeering ter bestrijding der amti-republi- keinsche beweging in Duitschland gesteld zullen worden, vastgesteld. Zij laten zich in twee hoofdpunten samenvatten De beide partijen eischen van de regeering een spoe dig optreden tegen alle personen, die volgens hare meening als aanstichters van misdaden zooals er nu onlangs door den moord' op Erz berger begaan zyn, in aanmerking komen verder tegen alle personen, die een stelsel matige opruiing tegen actieve politici en te gen de regeeringsorganen voeren. De beide partijen eischen een grondige hervorming van het bestuurs- en rechtswe zen. In verband hiermede eischen de beide partijen een onmiddellijke wyziging van de samenstelling der schepen- en gezworen- gerechten en een energiek ingrijpen tegen die ambtenaren van het O. M. en rechters, wier activiteit tot dusver in breed© kringen wantrouwen gewekt heeft. 'De vertegenwoordigers der beid© socialis tische partijen hebben deze eischen en nog eenige andere wenschen hedenimiddag half drie aan den rijkskanselier in de Rijkskan selarij overhandigd. Afgescheiden van de belde soo. partijen heeft de rijkskanselier om half vier een depu tatie der vakorganisaties ontvangen, die eveneens aan de rijksregeering haar eischen Inzake de door den moord op Erzberger ge schapen politieken toestand kenbaar maakte. De ,;Allgemeine Gewerkschaftsbundi", de Arbeitegeuieinschaft Freier Angestellten en de Hirsoh-DtinMersche vakvereenigingen waren eik door twee leiders vertegenwoor digd. Zij verlangen van de Rijksregeering energiek ingrijpen tegen de hand over hand toenemende provocatie tegen republiek en democratie; met name eischten zij, dat in de rijfcsweer iedere anti-republikeinsch© of anti democratische propaganda ten strengste ver boden zou worden en een overtreding van dit verbod zonder aanzien des persoon» be straft zou worden. Conform met de béid© soc. partijen van den Rijksdag eischten' de vakvereendglngsvefte- genwoordigers een wijziging in bestuur- en rechtswezen. De „Vossische Ztg." gelooft naar aanlei ding van de stappen der beide soc. partijen te mogen aannemen, dat de moord op Erz berger bet soc. eenheidsfront, dat tot dusver slechte nagestreefd werd, maar in de toe komst niet bereikbaar scheen, zal verwezen lijken. Ingezonden mededeeUng, INFLUENZA EN DE GEVOLGEN» Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de gevolgen van influenza as griep pnana erger dan de kwaal zijn. Een van de gevolgen is achtewttgan® van de nieren, en dit kan maanden van pjjn en ellende met sich brengen. Bij kou en koorts toch worden de teer# nierorganen overspan nen door hun pogen om de ongewone hoe veelheid onzuivere stoffen uit net bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bi) dese In spanning sou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urlnekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, theumntlek, steen. ru; enz. igpyn, duizeligheid Fosterts Rugpyn Nieren Pïïlen baten tegen deze nierverschynselen. Wees niet moede loos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het beet la, kan ver dere ernstige ontwikkeling voorkómen wor den. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevorderde en ernstige nier- en blaaskwalen suoces. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier In het land danken hun goede gezondheid aan tij dige behandeling met Foater's Rugpijn Nie ren Pillen. De handteekenlng van James Poster op de verpakking waarborgt de echtheid. Pos- ter'sRugpijn Nieren Pillen zijn te Helder ver krijgbaar bij A. ten KJoostea, Keiasrstz. 88, 1.75 per doos. FEUILLETON. Naar het Engelsch van RUBY M. AYRES door W. J. A. RO LD ANUS JR. Ik vermoedde, dat zij mijn gezicht In den spiegel boven den schoorsteenmantel zag, en nu ik begreep, dat het nutteloos wa® om te pnobeeren het voor haar scherpe oogen ver borgen te houden, keerde ik m!3j lachend om. „Ik zie er niet slecht uit en ik wil niet eten; laat mij dus met rust, dan ben je een goede ziel "zeide ik. „Ik mankeer niets en wil niet nageloopen worden!." „Het zou heel goed zijn, ais u iemand hiadt, die u voortdurend nalieip," hield Castte vol. „Het is zonde en jammer, dat u niet ge trouwd bent, Mr. David. Wanneer een man ziek is, kan niemand beter voor hem zorgen dan zijn vrouw Het was haar lievelingsonderwerp; of schoon Oastle zelf een oude vrijgezel ia, voelt zij alles voor den huwelijken staat. Gewoonlijk vindt ik het heel aardig haar daarover te hooren doordraven, maar dien avond was ik er niet voor in de stemming. „Ik ben niet ziek en ik heb geeni vrouw noo dig," zeide ik bits. „En ala je zoo dol bent op een huwelijk, dan moet je er maar liever •sist Mr. Don over gaan praten." wist het wrtT Gmüs utt, ter wijl zij in haar handen klapte. „Dat heb ik al weken geleden zien aankomen. Een knap paar! Hij in zijn khaki-unlform en zij zoo mooi. God zegene ze! En hoe kort is het nog geleden dat hij een sdhoodjongen was en jam stal." Tranen sprongen ln haar oogen bij de her inneringen en' vielen op haar schoot. Ik keek haar nieuwsgierig aan, dit was tenminste iemand, die er geheel ln opging. „Dus je hebt het al lang geweten?" vroeg ik. Castte keek verlegen. „Ik kan niet helpen, dat ik oogen heb," zeide zij wat kalmer wordend. „En ik heb me telkens en telkens afgevraagd waar de uwe waren, als ik het zeggenjmiag, en! Miss Damhert van hier naast ook.' „Ja, ik igeloof, dat ik stekeblind geweest ben," bekende ik met een zucht. „Maar wat zal je eraan doen? Je hebt altijd gezegd, dat ik met mijn twee oogen nooit dingen1 zag, die andere menschen mot dichte oogen zien 'bonden." Oastle straalde; zij vond het altijd pret tig, als ik me dingen herinnerde, die zij ge zegd had. „En is er gauw bruiloft, air?" vroeg zij, tuk op nieuwe bijzonderheden. „Ik weet er absoluut niets van,0 zeide ik artolcijnsch. „Behalve dan, dat ik niet op de bruiloft gevraagd zal worden." Ik aarzelde. „Mr. Don en ik hebben een klein verschil van meening „O, maar dat beteekent niets, Mr. David, viel zij mij opgewekt in de rede, „dat hebben u en hij gehad vanaf den dag, dat hij van Eten kwam, over een half uur is hij weer •hier, om te zeggen, dat het hem spijt." Ik leund© achterover in mijn stoei en sloot mijn oogen; nu ik er aan begon te denken, voelde ik, dat ik vreeseljjk hoofdpijn had. .Ditmaal geloof ik het niet," zeide ik. „Gis teravond hebben we woordeni gehad en dat is al meer dan een half uur geleden." Oastle antwoordde niet. Ik wist, dat zij naar mij keek, maar ik hield mijn oogen dicht. Dan zeide zij op smeekenden toon: „En Miss Lambert, Mr. David?" „Mis Lambert is het volkomen met Mr. Don eens, Oastle, dat ik een onmogelijk iemand ben en slechts een booze geest op hun huwelijksfeest zou zijn." Dan deed lk mijn oogen1 weer open en ging rechtop zit ten. „En boe staat het met het avondeten?" vroeg ik. „Be geloof, dat ik toch maar wat zal eten." Dat was niet waar; ik wist, dat ik geen brok door mijn keel zou kunnen krijgen, maar ik moest tot lederen prijs van haar af zien te komen. Gewoonlijk ga ik op advies van mijn dokter 's avonds niet uit, maar ditmaal voelde ik niet veel lust om den ouden Jar- dine te zien en ook had ik geen zin oan vroeg naar bed te gaan, waarom ik wat ging wandelen en uitbleef tot het donker was. Ik was moe toen 4k thuis kwam, en de uit drukking in Caitle'a oogen, teen zij mij in de gang tegenkwam^ zeide mij, dat ik er „op" uitzag. „Mr. Jardine la geweest, sür," zeide zij, toen ik de trap begon op te klimmenj. „Die vervloekte Mr Jardine!" mompelde lk. Ik liep tot het portaal en bleef daar staan. „Nog iemand anders?" vroeg ik met een ■gehuichelde onverschilligheid. „Neen gir." Hc had ook niet verwacht, dat m isnfcad geweest zou zijn, maar ik moest het vragen. De deur van Don's slaapkamer stond open en ik bleef even stilstaan, om erin te kijken. Het was dezelfde kamer, die hij als jon gen gehad had; ik wist, dat er nog de gaten in den houten schoorsteenmantel waren, die hij er met zijn luchtbuks in gemaakt had, dat zijn naam Donald Garey nog steeds op het raam gebrabd stond met een diamant, welke hij geleend had van een glazenmaker, die in het huis gewerkt had. Het was te don ker om ze nu te zien, maar ik wist, dat zij er waren en dat de muren volhingen met allerlei photografieën, die hij in den loop der tijd verzameld en met punaises vastge maakt had. Als hij mijn zoon geweest was, zou hij niet meer in mijn leven ingegroeid kunnen zijn, en de gedachte, dat hij misschien terwile van een meisje naast ons, dat hij hoogstens een paar weken gekend had, met mij zou breken, stemde mij bitter. Ik deed al mijn best haar te haten, toen ik daar in de donkerte stond, maar het viel ■mij moeilijk haar anders voor te stellen, dan met de tranen in haar oog ut toen zij zich omgekeerd en mij aangekeiken had. Beneden sloot en grendelde Oastle alle deuren. Zij maakte zich blijkbaar geen illu sies omtrent Don; zij besefte blijkbaar de dwaasheid hem nog thuis te verwachten en ik wed er wat om, dat zij naar bed ging en rustig sliep, terwijl ik weer een eindeloozon nadht wakker lag. Twee dagen van de acht waren reeds voorbij en de volgende week om dezen tijd zou Don in Frankrijk zijn, het land, welks naam in de laatste drie jaren voor ons zoo iets heel anders is gaan beteekenlen, Em weer kwamen mij de woorden, dis Joy over de heining tot mij gezegd had, voor den geest terug. „De ongelukken in den luchtdienst zijn den laatsten tijd verschrikkelijk geweest." „Ik zal hem morgen laten halen," dacht ik. „Ik zal hem zeggen, dat hij geen ideoot. zyn en terugkomen moet, en dan is alles weer in orde. Maar dan herinner ik me, dat het waar- schyniyk nieit langer van mij afhing, dat Joy Lambert hem tegen dien tijd haar ge sprek met my medegedeeld zou hébben en dat lk haar beleedigd had bij die gedachte vervloekte ik mezelf weer. „Er is takt veel takt voor noodig," had do oude Jardine mij gewaarschuwd. Groote stomkop, die ik was! Ik vroeg mij af wat hij wel denken zou van de manier, waarop ik zijn advies opgevolgd had. Het was den volgenden dag gloeiend heet, er was geen koeltje te bekennen en ik voelde mij zoo slap als een „vaatdoek". Castte ging weer tegen me tekeer en zeide, dat ik me weer overspannen had; zy bracht mij eieren en melk en dreigde met den dokter. „Ik wil die verantwoording niet dragen," zeide zij. „Waartoe dient het te proibeeren hard te loopen, wanneer je nog niet in staat bent om te wandelen dan nog wel, nadat u pas zoo ziek geweest bent?" Om haar kalm te houden, beloofde ik den heelen dag thuis te zullen blijven een dag, waaraan geen! einde soheen te komen. Ik probeerde te lezen, maar ik kon mijn aan dacht nergens bijhouden en toen eindelijk d, warme dag weggedoezeld was tot ees grijze schemering nam ik een besluit Wordt vervolgd. COURANT ABC^NEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING'. Heldemhe Courant f 1.Ö0| fr, p, p, binnenland f 2,—, Ned. 0. en W, Indlö p. zeepoet f 2.60} id, p. mail en overige landen f 4,20. Zondageblad reep. 10.67®, f 0.75, f 0,85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.96, f 1.25,f 1,25,11,60 Loeee nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIEN i 20 et, p, rosel(«alJard), lnm. moded, (kolombr, ale redae, tekst) 60 et, Kleine adv, (gevr,, te koop, te huur) v, 1—4 reg, 60 ct„ elke regel mee* 10 ct. bil voorultb, (adrosi Bur, v, d. bl, en met br, onder no, 10 ct, p, adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh, met 10% paplerduurtetoeel. D» Opper-Sllezlsche quaestle ln den Raad van den Volkenbond. worden dagelijks In groote getale geproduceerd en versoh verkocht. Dit Is voor het publiek zeker een bewijs, dat ze smakelijk zijn. 8)

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1