Het Meisje van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. No. 5453 DINSDAG 13 SEPTEMBER 1921 49e JAARGANG Ingezonden mededeellng. Door FEUILLETON. .Dus de oude Jardine is ook naar den vij and overgeloopen?" zeide ik. Het was te donker om zijn gezicht te zien, maar ik koa voelen -hoe hij zich vlug omkeerde en mi, aankeek. „U zult toch aardig voor haar zijn, wan neer ik weg -ben?" gin/g hij voort. „Zij heeft het toch al niet lollig, het lieve kind die vader van haar is zoo'n beroerds kerel. Als Zij keek mij met een afkeurenden blik aan.1 Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING; Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. -zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.57', f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag», Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr„ HELDER Bnreaiu: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN; 20 ct. p. regel (galjard), In gei. meded. (kolombr, als redac. tekst) 60 et. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v, 1—4 reg. 50 ct., elke regel sneer 10 ct. bij vooruitb.(adres: Bur. r. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Be-w.-mo. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtertoeel. Licht op voor auto's en fietsen Dinsdag 13 September 7.49 uur. Woensdag 14 7.4Z BUITENLAND. IERLAND. Een gunstig antwoord verwacht Londen, 10 Sept. Er is goede reden cwn aan te nemen, diat het Iersche kabinet reeds heeft besloten de uitnoodiging van de Brit- sche regeering tot een conferentie te aan vaarden. Het -antwoord zal waarschijnlijk vóór Woensdag worden verzonden;, Michael Collins verklaarde, dat de vrijheid in aantocht was. Deze was niet aan den vijanc te danken, doch aan de kracht van Ierland zelf. Londen, 12 September. Het antwoord van De Valera aan den eerste-minlster op diens uitnoodiiging tot bijwoning van een confe rentie, te Inverness te houden, is per specia- len koerier verzonden en) zal morgen in han den zijn van Lloyd George. De telegrammen uit Dublin aan de bladen, behelzen, dat het antwoord het karakter draagt van een aanvaarding der invitatie. Evenwel de Dublinsche correspondent van de „Evening News", dat voorbehoud wordt gemaakt op het punt van de trouw aan de Britsche kroon. In politieke kringen te Londen wordt de officieele tekst van het antwoord met greti ge belangstelling afgewacht; en men hoopt van harte dat, indien het antwoord een Voor behoud als vermeld bevat, dit niet van emstigen aard zal zijn. De uitnoodiging van Lloyd George ging vergezeld van den zeer duidelijken wenk dat de ontdekking van trouw aan de Britsche kroon de conferentie nutteloos zou doen zijn. Er wordt eenige verbazing te kennen ge geven, dat het Sinn-Fein-kabinet zijn ant woord heeft verzonden zonder eerst de Dail Eireann te raadplegen, die a.s. Woensdag weer bijeenkomt. DE VOLKENBOND. De vergadering van den Volkenbond. Het is voor een blad als het onze niet doen lijk, de ellenlange verslagen der vergaderin gen van den Volkenbond op te nemen. Trou wens, tot nog toe is het verhandelde voor den doorsnee-lezer niet van veel belang en is de lectuur dan ook tamelijk vervelend. In de zitting van Zaterdag besprak de Engelschman Balfour de ontwapening. Er valt, volgens hem, een kleine vooruitgang vast te stellen. De landen van Midden-Europa hebben hun bewapening verminderd, maar de toestanden, waaronder de bond werkt, zijn nog niet zooals bij -zijn stibhting voorzien werd. De kiemen van en de geruchten over oorlogen zijn blijven bestaan. In de eerste plaats hebben de nog aanhangige geschillen en de oorlogsbedreigingen een vaststaand resultaat belet, vervolgens is het onmogelijk voor dé leden van den bond metterdaad lot ontwapening over te pnn, zonder zekerheid dat de landen, welke bulten den bond staan, dezelfde politiek volgen en tenslotte weige ren de groote staten, die buiten den bond staan, zelfs de plannen voor de beperking van den aanmaak van wapens en munitie te overwegen. DUITSCHLAND. Verhooging van den kolenprijs. Berlijn, 10 Sept In de gisteren gehouden. vergadering van de leiders der „Kolenwirt- schaft" werd besloten, van 1 September af de prijzen der kolen voor het Rijnsch-West- faalsche industriegebied met 24 miark per ton te verhoogen. Het besluit werd genomen mjet algemeen© stemmen; van de zijde der regeering werden geen bezwaren geopperd. BerlJJn en Milnchen. Het compromis verworpen. Berlijn, 10 Sept. De Beijersche minister raad heeft hedennacht om één uur het Ber- lijnsche compromis in zijn v-ollenl omvang verworpen, en de ooalitiecommissie in over weging gegeven, zich daarbij aan te sluiten. Het besluit werd mlet meerderheid van stem men genomen. Hierdoor is de mogelijkheid ontstaan-, dat de democratische fractie in dien Beiersohen Landdag, welke dertig leden telt, zich van de regeering zal afscheiden. [Omtrent de politieke crisis in Beieren meldt de oorrespondent van de „Tfigliche Rundschau" nader uit Milnchen: De toestand is buitengewoon ernstig. De fracties van den Landdag zijn bijeengeroepen. De uiterst- rechtsche „München-Augsburger Abendzei- tung" geeft het wachtwoord uit: „Von Kahr of de Internationale". Het blad schrijft „Thans moeten de partijen beslissen vóór of tegen von Kahr. Wanneer de beslissing te gen den Beiersdben minister-president mocht uitvallen, zou er een re-geeringscrisis ont staan en zou er een, nieuw kabinet zonder von Kahr gevormd moeten worden. Dit ach ten wij uitgesloten. Een beslissing tegen den premier zou op het oogenblik niets anders beteekenen dan een capitulatie aan het ge peupel." In Beieren „kriselt" het over de voorloopi- ge overeenkomst ,die zijn vertegenwoordi gers te Berlijn bedisseld hadden. „De toe stand is buitengewoon ernstig", heet het in sommige berichten. De oorlog heeft het Duit sche publiek er aan- gewend, zijn politieke berichten in sterk gekruiden vorm opge- discht te krijgen. Een ministerieele crisis in Beieren is een evenement, waarover men zich in vroeger dagen niet aL te zeer placht op te winden. Er wordt echter gemompeld, dat de zaak tot ernstige politieke schokken in den Duitschen bodem en zelfs tot nog hefti ger vulkanische verschijnselen aanleiding zou kunnen geven. Die mogelijkheid bestaat theoretisch natuurlijk, maar men zal zijn nuchterheid niet te spoedig verliezen, als men bedenkt, hoe zwak de reactie en de uiterste linkerzijde toch -eigenlijk zijn. De episode van Kapp werd door de machteloosheid van de mannen, die er achter zaten en die zich zoo hevig hadden opgeblazen, een komische ver- tooning, -en al het gewoel van den kant van de onafhankelijken heeft hun -geen winst aan kiezersstemmen uit de gelederen der arbei ders gebracht, maar verlies. De bedreiging met de republiek NoordrBeieren behoeft ook niet al te tragisch opgenomen worden, zelfs niet als zij tot uitvoering kwam. De moord op Erzberger heeft zuivering in de rijks-atmos feer gebracht en de partijen, die het best tot regeeren in staat zijn, geconsolideerd. Een bevredigend verschijnsel is ook, dat de be richten uit Munchen van tegemoetkoming on der de sociaal-democraten gewagen. Zij too- nen neiging, om het de Beiersche regeering niet al te moeilijk te maken om tot normaler toestanden terug te keeren. Er zal dus ver moedelijk nog wat gevijld en gepolijst wor den aan de overeenkomst van Berlijn. Ministercrisis ln Beleren. Berlijn, 12 September. Von Kahr, de Beier sche minister-president en Roth, de Beier sche minister van justitie, zijn afgetreden omdat de commissie uit den Landdag hun voorstel tot wijziging van het ontwerp-verge- "Jjk met de rijksregeering had verworpen. Het .vergelijk hield o.m. in, dat Beieren bereid was opheffing van den staat van be leg te overwegen, mits de verordening over de schorsing van dagbladen werd herzien. Von Kahr en Roth wilden aan de bereidver klaring de restrictie toevoegen: „als de om- standumeden het gedoogen". Dat de Landdasrcommissie deze restrictie heeft afgewezen bewijst, dat de meerderheid der Beiersche volksvertegenwoordiging voor een verzoening met de rijksregeerinq- ia. FRANKRIJK. Ernstige spoorwegramp ln Frankrijk. Talrijke dooden en gewonden. Lyon, 11 Sept. Gisterenavond omstreeks half elf is de expres-trein StraatsburgLyon op enkele K.M. afstand van Lyon gederail leerd, terwijl hij met een snelheid van 80 K.M. per uur reed. De ramp zou veroorzaakt zijn door een defect aan een wisseL Talrijke personen werden gedood. Een aan tal gewonden werd om 1.30 's nachts in een der ziekenhuizen te Lyon binnengebracht. Sommigen waren zwaar gewond. Lyon, 11 Sept. Nadere berichten over het spoorwegongeluk -bij het station Les Echets bij Lyon melden, dat 3 wagons derde klasse en een postwagen omver werden geworpen. Het aantal dooden zou 25 bedragen, 'terwij! een zestigtal personen gewond zouden zijn. De trein vervoerde talrijke verlofgangers uit Elzas-Lotharingen. Volgens de door de directie van de P. L. M. opgestelde lijst, zijn naar tot dusver bekend is, bij het spoorwegongeluk bij- Lyon 38 per sonen gedood. BELGLE. Storm. Gisteren ochtend is tijdens de mis van zeven uur het dak van de kerk te Koekelibe-rg bij' Brussel- grootendeels ingestort. Twee vrouwen werden gedood- en verscheiden© an d-ere p-er-sonen gewond. Ook elders richtte de storm groote schade aan. Te Blankenber-ghe trachtte een sloep uit Oostende de visschershaven binnen te varen, doch- zij liep te pletter -op het staktsel. De Vier -opvarenden verdronken. ENGELAND. De kolennljverheid ln Zuid-Wal e®, Londen, 10 Sept. In een gisteravond te Aberdare gehouden, bijeenkomst van mijn werkers uit Gia-morgan verklaarde Hodges, de secretaris der mijnwerkersfederatie, dat, alhoewel het ergste voorbij is, wat den ex- porthandel in kolen in Zuid-Wal-es betreft, men er op voorbereid moet zijn het harde feit onder de oogen te zien, dat de kolen moeten worden geproduceerd tegen prijzen, welke de koopers der wereld trekken. Dit is niet mogelijk door de Iconen te verminde ren!, doch wel door een verhoogde productie, en doordat van de zijde der directie® inwen dige bezuinigingen worden betracht. Hodges hoopte dat het evangelie, hetwelk voor Zuid-Wales is gepredikt: een maxi mum loon voor een minimum/ krachtsinspan ning, zal worden gestaakt. De werkloosheid ln de bouwvakken. De bouwvakken blijken nog steeds ern stig door werkeloosheid geteisterd te wor den. In het vakvereenigingsoongres, dat de afgeloopen' week te Cardiff is gehouden, heeft Ericks, de voorzitter van de vakver- eeniging van bouwvakarbeiders, medege deeld dat er op het oogenblik 100.000 leden werkloos zijn. Er zijn genoeg metselaars bui ten werk om elk jaar 40.000 huizen te kun nen bouwen. Hij verklaard© zich daarom te gen de „verwatering" van het vak, d.w.z- tegen' het aannemen en opleiden van onge schoolde werkkrachten. Shackleton's expeditie. Draadloos wordt uit Horsea gemeld dat de „Quest", Sbackletons schip, a.s. Zater dag van de Londonlbridge zal vertrekken om zijn onderzoekingstochten temidden! der wei nig bekende eilanden van den Atlan/tisohen Oceaan en de Stille Zuidzee te beginnen. Lord Kltchener'® dood. Het parlementslid Sir Richard Oooper heeft Donderdag in een meeting te Walsall iets medegedeeld omtrent den dood van Lord Kitdh-ener. Hij merkte op, -dat allerlei opzien barende verhal-en omtrent den do-od van den minister van oorlog in omloop waren geweest en dat men ook zijn verhaal als zotteldap zou brandmerken-. Niettemin meende hij omtrent het -ongeval van de „Hampshire", waarop lord Kitohener zich bevond, op de hoogte te zij-n. Er was nog veel in de zaak, dat in het algemeen belang niet kan geopenbaard wor den, doch hij kon mededeel-en, dat de „Hamp- shire" en Lord KLtchener's reis naar Rus land waren verraden door een Duitsche vrouw te Londen, die leefde met een Engelsoh officier, verbonden aan het ministerie van oorlog. Zij wist alle plannen der reis naar Berlijn te 'berichten en kreeg daarvoor van d-e Duitsche regeering 10.000 im-ark uitbetaald Al de bewijzen daaromtrent bevinden zich aan het Engelsche ministerie van -o-orlog. (Sir Richard voegde -er aan toe, dat hij no-g eerst onlangs was te weten gekomen, dat enkele der mijnen, door de Duitsdhers om de Orkney-eila/nd gestrooid, gemerkt waren met de woorden„G-ott strafe Kitohener". VEREENIGDE STATEN. Groote overstrooming ln Amerika. 500 dooden, 2000 personen dakloos. -San Amtonio (Texas), 10 Sept. In den afgeloopen nacht heeft ©en ernstige ov-e-r- strooming, veroorzaakt door hevigen- regen val, het handelskwartier geteisterd. In ver scheiden© straten stond- het water vijftien voet hoog. Men schat het aantal dooden- op vijfhonderd. Tot dusverre zijn slechts twee ëntwintig lijken gevonden. De schade bedraagt ongeveer 10 millioen dollar. Tweeduizend personen zijn dak-loos. De overstrooming is thans gedeeltelijk aan het afnemen. Londen, 11 Sept. Volgens bericht uit New-York over de hevige overstrooming, die te San Ant-onio in Texas heeft plaats gevon den ten gevolge van een w-olkbreuk, /bedraagt de materieele schade 10 millioen dollar. Het water staat vier h vijf meter hoog in de stra ten. Het plaveisel spoelde weg, huizen en bruggen werden vernield. De electxische centrale liep eveneens onder, zoodat de stad in het donker werd gezet. Bij de opkomst van het water vluchtte de bevolking in een -paniek de stad uit, achter volgd -door de aanstuwende golven, waarin velen omkwamen. Ook de naburige katoen- velden werden verwoest, waardoor gisteren t-e New-York op de katoenmarkt een paniek ontstond. De reeds aanmerkelijk -geste-gen prijzen v-an de ruwe katoen -liepen1 nog ver der -omhoog. Ramp te Chester. Londen, 12 Sept-. Uit New-York wordt guste ren vermeld, dat door het instorten .au een -brug te Ohester in den staat Pen-n- sylvanië 24 menschen zijn verdronken en vijf gekwetst. De brug lag in het centrum van de sted. De oorzaak der ramp is 'het roes ten van de ijzeren binten. Scheepsbouw ln Amerika. O" \merikaansohe soheepslbouwde-s'kundi- ge Preston, van de Fuller Oonstruction Com- oany, heeft hij zijn aankomst te Liverpoci een -onderhoud toegestaan, dat een eigenaar dig licht wierp op de'huidige positie van d-en Ameriikaanschen scheepsbouw. Hij zeide, dat de Amerikaansdhe scheepsbouw dood ligt, voor zoover het vrachtschepen betreft. De schepen, welke nog gebouwd- worden, zijn tankschepen. Verschillende .groote scheeps- bouwfirma's hebben haar bedrijf geheel stop gezet. RUSLAND. De hongersnood ln Rusland. Parijs, 10 Sept. Het bolsjewistisch agent schap Rosta meldt, dat in ©en district aan den bovenloop van de Wol-ga 30 procent der bewoners aan hongersnood en ©pidemiën is bezweken. Het vee verdwijnt en -het aantal paarden vermindert er elke week met 3,5 procent, dat der koeien met 6 en dat der varkens met 20 procent, daar ze volstrekt geen voer hebben. Het bla/d Bednota zegt: wat armoede beteekent beseft men, als men weet, dat de boeren van Samara, Oefa en Simbirsk zich voeden met klei, die te vuur wordt verhard en met water vermengd, waar na een beetje gist en meel daarbij wordt ge voegd. Een pond dier klei kost al 1600 roe bel. Volgens de Iswestia van Moskou heeft de verhooging der tarieven het -aantal trein reizen, in den omtrek der stad met 85 en dat der reizen over grooten afstand met 00 procent verminderd. Te Moskou worden ge middeld maar 188 biljetten per dag voor de laatste categorie afgegeven en 4212 voor de eerste. De nood ln Rnaland. Het vraagstuk van de bestrijding van den hongersnood in Sowjet-Rusland is nu ook bij den Volken-bond aangekomen en er is alle kans o-p dot bet daar in veiliger haven is dan hij de commissie uit de geallieerden. Deze commisie was in haar vergadering te Parijs tot het besluit gekomen, aan de Sow- jets faciliteiten te vragen voor het houden van een onderzoek in het hongersnoodge- bied. De Sowjet bedankt daarvoor, omdat de naam van den voorzitter Noulens alleen, die tegen Sowjet-Rusland een krachtige actie ge voerd heeft, voor haar een program betee kent, waarvan zij niet gediend is. Engelschen en Italianen wilde -zij, ofschoon dan bour- URINEZUUR EN DE NIEREN. Overtollig urinezuur Is de werkelijke oor zaak van rheumatiek, ischias en spit, en hel kan zoowel de oorzaak als het gevolg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk verteerbare spijzen, aloohol, overwerking en nadeelige -gewoonten leiden tot de vorming van een dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de over spanning om het uit het bloed te filtr-eeren. Voorzorgen en matigheid verminderen d« hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat niet- gefiltreerd urinezuur zich ln de aderen, spie ren, zenuwen en gewrichten afzet en kris talliseert. Deze voorbehoedende maatregelen kunnen worden aangevuld door tijdige ver sterking v-an de nieren d-oo-r Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale ni-ergeneesmid- del verschaft succes, zelfs in gevorderde ge vallen van nieraandoening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht, nier- en blaasontsteking, en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoedend en genezend, wordt dit diergeneesmiddel alom aanbevolen als gevolg van de uitmun tende resultaten, die men ermede behaalde. Te Helder verkrijgbaar 'bJJ A. teo Klooster, Keizerstr. 98, 6 1.T8 pe<r doos. unnnm^i le ko°Pen «nder dividend tegen uiterst voordeeligen prlj®,' gebaseérd op kleine winst en grooten omzet, bevordert leder verbruiker zijn eigen W wLHIAKUINU S DTvwUBJ belang in hooge mate, daar de tegenwoordig zoo hooge onkosten aan het dividendstelsel verbonden of den prijs van het product verhoogen of da kwaliteit ervan op den duur doen verminderen. Naar het Engelsch van RUBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. 14) Zonder verder iets te zeggen, ging ik weg. Ik kon het onaangename gevoel, dat de oude Jardine den heelen avond slechts de spreek trompet van Joy' geweest was, niet van mij afzetten. Ongetwijfeld l-achten zij en Don samen nu over de handige manier, waarop zij ons beet gehad hadden. Ik wenschte haar op de Mookerheide. Maar één ding stond nu bij mij vast. Geen trouwerij vóór het einde van den oorlog. V-an dien onzin moest ik niets hebben. Don was nog maar een jongen en was tot dus verre ©en onstandvastige jongen geweest. Het zou een mooie boel zijn, als hij het hart van het meisje brak en Mr. Augustus Lam- bert de rol van den beleedigden vader spe len ging en mij een groote schadevergoeding vragen kwam. Ik liep langzaam naar hul® eni kwam Don, öie een liedje floot, alsof hij geen zorg had, halverwege tegen. „Ik had u juist willen komen halen," zeide hij onverschillig. Hij kwam naast mij loopen. „De vijand?" vroeg hij verontwaardigd. „Ik bedoel alleen, dat hij zich onvoor waardelijk overgegeven heeft en hoopt, dat hij op de bruiloft gevraagd zal worden," legde ik uit. Don lachte. „Joy kan een man in twee minuteni do-en omdraaien," zeide hij in zijn schik. „Zij is een kraan van een meid." Ik waagde het niet er verder iets op te zeggen en hij ging voort: „Ik ga morgen haar de stad om een een ring te koopen." „Geen trouwring," zeid© ik onmiddellijk. „Wees nu niet zoo dwaas, Don, om de boel te overhaasten. Jullie kenhen elkaar nau welijks en je hebt nog je heele leven voor je. Om jou een pleizier te doen, heb ik tot hiertoe toegegeven, maar verder ga ik niet." „Ik heb geen woord gezegd over een trouwring", viel Don mij in de rede. „Zij zou in -geen geval nu willen trouwen, zelfs al wou ik het." Ik voelde mij opgelucht. „Ik hoop, dat zij daarbij blijft," zeide ik. „Het ia heel wat verstandiger te wachten tot je terugkomt," maar zelfs toeni ik het zeide, drong het besef van het gevaar, dat hij tegemoet ging, opnieuw scherp tot mij door. Stel je voor, dat (hij nooit terugkwam! Maar er zijn sommige gedachten, die je niet dulden kan, en deze zette ik onmiddellijk van mij af. u eens een oogje op haar wilde houden." „Ja," zeide ik, maar ik mloest onder dek king van de schemering lachen; de vraag scheen mij zoo misplaatst en ik wist heel goed- hoe het meisje zelf erover denken zou, wanneer zij het wist. ,Dus nu geen trouwring," zeide ik 'a och tends nog eens, toen Don zijn hoofd om den hoek van de deur stak om te zeggen, dat hij naar Londen ging. „Neen, zoo gelukkig ben lk nog niet," grinnikte hij. „En gaat zij Ml-aa Joy met Je mee?" vroeg ik. „Noem haar Joy," zeide Don. „Dat klinkt hartelijker. Neen, zij gaat niet mee. Ik wou het graag, maar zij doet het niet; ik ben dus vroeg terug. Tot straka" Hij ging weg, om dadelijk terug te komen. „Tussdhen twee haakjes, ik heb baar ge zegd, dat zij1 maar eent praatje moest komen maken, als zij zich verveelde," zeide hij- U vindt het zeker wel goed," maar hij wachtte niet om mijn meening te Ihooren, wat mis schien maa-r gelukkig was. Ik ben niet iemand, die verslaafd is aan vloeken, maar ik zeide toch een krachtig woordje, toen de deur achter hem dicht viel. Wat ter wereld dacht hij dat ik met het meisje te praten 'had. Niets! Absoluut niets! Ik bracht een onrustigen ochtend door. lederen keer, dat er gebeld of een deur ge opend werd, dacht ik zeker, dat zij het was. De wetenschap, dat zij ieder oogenblik zo-u kunnen komen, -bedierf mijn lunch, zoodra ik daarmede klaar was, nam ik -mijn hoed en zeide tegen Castte, dat ik ©en lange wan deling ging maken! ©n niet thuis thee zou drinken!. „Het ]a de warmste tijd van den dag, Mr. David, en u weet wat de dokter gezegd heeft." „Het kan mij niet schelen wat de dokter gezegd heeft," antwoordde ik. „Ik weet al leen, dat ik ga wandelen." En ik -ging. Ik liep met zoo'n vaart het tuin-pad af, dat zij zeker gedacht moet hebben, dat ik aan een schuldeiischer of een anderen onwelkomen gast wilde ontsnappen. Ik keek geen enkelen keer naar het hui» naast ons, maar het huis naast ons had blijk baar naar mij geloerd, want lk had nog geen honderd yards afgelegd of vlugge voetstap pen klonken achter me, en daar was het mlelsj© zelf. Zij bad een kleurtje en was een beetje buiten adem. Ik bleef staan en nam mijn hoed af met het 'hopel-ooze gevoel, dat Ne- mesis mij ingehaald had, ondanks al zijn pogingen om te ontsnappen. „Ik wou juist -naar u toekomen," zeide zij. „Don had het me gevraagd; hij dacht, dat u u misschien zoudt vervelen." „Ik ben er aan gewend alleen te zijn, ant woordde ik stijfbeleefd. „En ik ga een lange wandeling maken," ,Heusch? Hoe heerlijk! Ik ben dol op lange wandelingen. Mag ik mee?" Wat kon ik zeggen? Zij keek naar mij op met een glimlach, die geen weigering scheen toe te laten, en de vervloekte terrier, die overal met haar meeging, blafte en danste om mijn voeten, alsof hij er zeker van was welkom te zijn. Ik trachtte neen te zeg gen, ik trachtte mijn 'lippen te dwingen neen te zeggen, maar in plaats daarvan zeiden zij ja en een oogenblik later -liepen wij wij met ons drieën ik zelf, het meisje en de ver vloekte terrier in plechtigea «toet de weg af. Vier huizen van mij af woont een vrouw, aan wie ik meer het land heb dan aan alle vrouwen, die ik in mijn leven ontmoet heb. Zij is een van die vrouwen niet een lange spitse neus, die zij altijd in een andermans zaken schijnt te steken. Zij heet Mrs. Kenyom en ik weet, dat mijn antipathie voor haar bijna even groot is als de hare voor imij. U kunt dus begrijpen hoe prettig ik het vond toen wij haar om den hoek van den weg tegen het -lijf liepen; u kunt u voor stellen. hoe zij ons aangaapte en wat wl dwaas ik mij voelde, toen ik mijn hoed af nam en niets liever wilde dan dat de aarde zich voor mij opende en mij verzwelgen zou. Joy babbelde naast mij over alles en nog wat en die vervloekte terrier blafte en met ons drieën moeten we er -als ©en gelukkig spannetje uitgezien hebbeni, toen zij ons met haar kouden, onderzoekenden blik opnam. „Ik haat -die vrouw," zeide Joy, zoodra we zoover waren, dat zij ons niet meer hooren kom Ditmaal was ik haar dankbaar, dat zij uiting gegeven had aan mijn eigen gevoe lens. „HeuBob?" vroeg ik verrukt JDc ook het is een echte kat." Joy klapte in haar handen (het meisje had soms iets echt kinderlijk®, vond ik!) „Het is een kat," stemde zij onmiddellijk toe. „Twintig -maal is zij al komen klagen, omdat Ra-gs een enkelen keer '<a nachts blaft." „In dat opzicht heeft zij, -geloof ik, mijn sympathie," zeide ik, terwijl lk keek naar den hond, die bjj het hooren van zijn naam kwispelstaartte.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1