Advertentiën. PRO PATRIA. A1GEMEENE LEDENVERGADERING Vereeniging H00FDACTE CURSUS Helder. melkvoorziening in den wintel 1821—1922 door de zuivelfabrieken. Met algemeen© instemming werd Besloten tot samenwerking om een geregelde melk voorziening in den komenden winter te be vorderen op de 'basis „prijsbepaling zuivel- waarde" onder voorbehoud, dat de onbe lemmerde uitvoer van zuivelproducten blijft verzekerd. Aian het bestuur werd machtiging gegeven tot het nemen van de noodige maatregelen voor de regeling en uitvoering. Algemeen was de vergadering van oordeel dat geen vrees behoeft te bestaan voor een tekort aan melk in de komenden) winter. In sommige gevallen doen zich enkele plaatselijke moeilijkheden voor over de prij zen, die meer een gevolg zijn van prijzen politiek tusschen oondensfafbrieken en melk inrichtingen! dan aan een tekort aan melk. Als een merkwaardig staaltje over een te kort aan melk in een onzer groote steden werd medegedeeld, dat een melkinrichting voor een belangrijk kwantum melk geen plaatsing weet, terwijl in de stad het gerucht wordt verspreid, dat er een groot tekort aan melk bestaat. Egmondsche Kunstkring. De Egmondsche Kunstkring" (leiding Ernst Krauss) heeft in de maand Augustus acht tien uitvoeringen gegeven, te Egmond aan Zee, Bergen aan Zee, Bergen-Binnen, Alk maar, Zandvoort, (Kurhaus) en Noordwjjk aan Zee (Casino) Aoht openluchtvoorstel lingen door „De spelers van Stad en Lande", Dr. Anton Verheyen, vonden veel belangstel ling. Op de concerten der Intieme Kunst avonden hadden sensationeel succes de jeug dige Belgische pianiste Julia Aertg en de zangeres der oude Internationale volkslie deren in costuum, mevrouw Geertruida van Vladeracken, begeleid door Jan Poortenaar. Ook Gertrud Leistikow werd op hare dans avonden zeer gehuldigd. Enkele uitvoeringen moesten afgezegd wor den, door het niet kunnen optreden der zan geres Hovyd Krauss-Adema die einde Juli plotseling zeer ernstig ongesteld werd. Hier mede in verband gingen dit jaar, voor hoi eerst sedert het hestaan van den kring, de zomeruitvoeringen in de Oudhistorische kerk te Egmond aan den Hoef niet door. Een ernstige beschuldiging. Brltsche officieren ln actie. In memorlam. Voor de marine-slachtoffers. Stoomschip gezonken. Monument Pastoor Verbraak. In den loop dezer week zal, naar het Haag- sóhe Aneta-kantoor verneemt, naar Indië verzonden worden een monument, dat ter eere van wijlen pastoor Verbraak te Ban- aoeng zal worden opgericht. Het in brons gegoten beeld stelt den in het .eger zoo hooggeechatten aalmoezenier, die gedurende 80 jaren op Atjeh zijn menschlie- vend werk verrichte, ten voeten uit voor. Het monument, dat met het in Beiersche graniet uitgevoerde voetstuk 6 Meter hoog ls, werd vervaardigd door de beeldhouweres G. J. W. tueb te 's-Gravenhage in overeenstemming met het wezen van den priester, dien het uitbeeldt Examen polltle-diploma. TWEEDE KAMER. Ingediend la een wetsontwerp tot bestrij ding van de zedelijke en maatschappelijke gevaren van de bioscoop. Kaartjes rijden. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Wegens stremming der vaart op WOENSDAG 14 SEPTEMBER a.s. kun nen de booten dien dag niet varen. N.V. „ESONA". Inzending van rekeningen gevraagd vóór Maandag 19 September a.s. QOVERS, Spoorgraoht 29, een flinke Winkeljuffrouw, UITLOTING 12 September a.s. Maandag lO September. DE HOOFDPREMIE VAN 1/4 MILLIOEN (De duns scholenbouw. „De Bode", het orgaan van, den Bond van Nederlandscbe Onderwijzers, meent dat het niet altijd uit ito maken lia of achter de klachten, thans alerwege gehoord, over de duurte van den scholenbouw, niet hier ©n daar reactie zit tegen de „gelijkstelling". En dan vervolgt het blad aldus: „Wij hopen van harte, dat dit niet het ge val is; ons zou, na de zoo bijna geheel een drachtig aangenomen bevrediging dergelij ke principieel© oppositie tegen de wet-De Visser wat al te wonderbaarlijk zijn. Na tuurlijk is het mogelijk dat ons land na ver loop van tijd overgaat tot een. ander stelsel van onderwijswet, na een gebleken misluk king van het in 1880 begonnen en in 1920 voltooide. Maar op heden schijnt het ons toe, zal men zich hebben te bepalen tot over wegen van technische wijzigingen van de nieuwe wet, met behoud van het in art. 102 der Grondwet neergelegd principe. En men zal dus het verontrustende schouwspel van de laatste maanden dat waarlijk elk den kend staatsburger kriegel moet doen zeg gen: maar dat wordt toch gekkenwerk men zal het van uit ddt gezichtspunt moeten beschouwen. In ieder geval is dit het stand punt dat wij wenschen in te nemen. En wat verheugend is bij al het geschrijf over ongerechtigheden: ook van rechts wordt geprotesteerd. Ook bij rechts ziet blijkbaar menigeen in, dat het niet gaat, zoo als het nu is geregeld". P. v. D. schrijft in „De Christelijke On derwijzer", na te hebben verklaard, dat de liberalen geen recht van spreken hebben, omdat zij met staatsgeld paledzen lieten bou wen voor het schoolkind: „Maar laat men in onze eigen kringen eens fiksch en duidelijk zeggen, waar het op staat. Zeker, op zichzelf is het oprichten van kleine schooltjes niet verkeerd: het blijkt wel, dat we met ops jarenlang getui gen tegen de kazerne-scholen gelijk krijgen. Maar dat men hier en daar gaat scheiden wat saam geweest is en saam behoort, dat is sterk af te keuren in een tijd, waarin ieder een terecht op bezuiniging aandringt. De praktijk heeft bewezen, dat Hervorm den en Gereformeerden wèl «amen konden gaan, overal waar ln den tijd van druk, met ernst naar samenwerking werd gestreefd. En de wet heeft in elk geval niet de be doeling, om nieuwe splitsing of •groepen- vorming op schoolgebied uit te 'lokken. Dat is in dezen duren tijd onverantwoor delijk. Maar dat la ook onchristelijk. Want Christus heeft, voor wie Hem op recht belijden en volgen willen, nooit naar verdeeldheid gedreven, maar wel ontroe rend gebeden, „dat rij allen één zouden zijn". Onder de nieuwe wet blijft dan ook het streven naar eenheid en samenwerking de dure Christenplicht 1" Politiek en godsdienst! Er zijn steeds imenschen geweest, die een vreeseiyken afkeer hadden van „politiek". En dat de dominee ook aan „politiek deed", waa wel het toppunt. De Synode der Ned. Herv. Kerk verbood dan ook eeni samengaan van het Kamer-lid zijn imet het ambt van predikant. Onlangs ls echter weer in de Synode be raadslaagd over de vraag, of een dienstdoend predikant lid der Tweede Kamer mocht zijn. Het komt dr. H. T. de Graaf in „de Hervor ming" voor, dat het een igunstig toeken is, dat deze vraag aan de orde werd gesteld. Rookeu ln bed. Henry Graiger, een 86-jarig veteraan uit den Krimoorlog en de Indische muiterij, stak dezer dagen in het Koninklijk Hospitaal te Londen in bed zijn pijp op, raakte daarbij ln brand en is aan de gevolgen bezweken. De zuster, die hem oppaste, was even wegge roepen om een anderen ouden man te helpen, en doofde de vlammen met een deken, maar het kwaad was al geschied. Tot de dokter zeide Grainger, voor hij stierf: „Het is ge heel mijn eigen schuld. Ik heb mijn ver diende loon". Bij de lijkschouwing, waarbij bleek dat de oorzaak van den dood meer de schok dan de brand wonden geweest was, verklaarde de militaire dokter, dat de man een vaa de magnefieke veteranen was geweest, van wie er nu nog maar enkele over zijn. Er waa geen verbod op het roeken in bed, en of schoon er bij oude mannen gevaar voor ver branden waa, kwamen zelden ongelukken voor. Vijftien jaar geleden waa nog iets der gelijks gebeurd met een pensionaris, maar zonder ernstige gevolgen. Het bestuur waa van meening, dat het toestaan van rooken de mannen in een 'goed humeur hield en daarom zou men voortgaan met het hun te veroorlooven. Onze stoer* taal. Zou het niet verstandiger geweest rijn. «1* de Weensche postzegel-firma deze circulaire in het Duitach had gesteld? Ik overzend On heden mijn prlzeourant met het verzoeken detzelfd© in On eigen Ln- tresae doorkieken toe willen. Al de hier anbodne zegel zijn garanteered echt, niet wonsohte zegel nem ik binnen 9 week serug. Al de prijs zijn i nederlandaoha fl., toe betalen bij opdracht. Betaling doer men best i nederlandache bankgeld. Men zend geld i rek. letteren an ders i geldletteren. Porto iz toe afgezonderd vergoeden bij opdracht onder 5 fl. Ik waohte op On bestelling en teeken vol hoogachting Hij: „En heb Je vanmiddag prettig gewin keld?" Zij: „Juist niet. Wat ik zocht, vond ik al in den eersten winkel, dien ik binnen ging." Burgerlijke Stand der gemeente Halder. MARKTBERICHTEN. Dezer dagen werd door een reiziger, die met den laatsten trein te Vli&singen aan kwam, aan de daar aanwezige politieagenten medegedeeld, dat de machinist van den trein dronken was, veel te hard had gereden en dat daardoor de madhine gloeiend rood stond. De politie 'kon geen bevestiging van deze be schuldiging vinden; van eenig gebruik van stericen drank was bij den machinist niets te bespeuren. De machinist diende tegen den reiziger een klacht in wegens laster. Toen Zondagmiddag de stoomboot van den Havendienst terugkeerde van de motorwed strijden- op het Noordzeekanaal, welke wed strijden werden bijgewoond door enkele Brit sche officieren, daartoe uitgenoodigd door den Havenmeester van Amsterdam, den heer W. N. van der Poll, was dit gezelschap getui ge van een ernstig ongeval, dat door .het kranige optreden van de Engelsche gasten zonder verlies van mensehenlevens is afge- ■loopen. Voor de stad, ter hoogte van het Tol huis, sloeg namelijk een zeilboot om door onoordeelkundig manoeuvreeren van de be manning. De vier opvarenden geraakten te water en ongetwijfeld zouden er slachtoffers te 'betreuren zijn geweest, als niet aan boord dèr Havenpolitie zooveel handen uit de mou wen werden gestoken om hulp te bieden. In zonderheid de commandant van den torpedo jager „Warwick", de heer A. M. Lesky, maakte zich daarbij verdienstelijk. De haven meester was vol lof en waardeering over zijn Britsche gasten, die onder het oog van dui zenden Amsterdammers dit reddingswerk mede hielpen verrichten. In het schoolgebouw der zeevaartschool „De Ruyterschool" te Vlissingen werd Zater dag een gedenkplaat onthuld voor de oud leerlingen der school, die gedurende den oor log hun leven lieten bij het torpedeeren of op een mijn loopen van hun schip. De plaat vermeldt do volgende 21 namen: H. L. van der Weijde, P. O. de Ooster, P. O. Hellebrand©, G. -Smit, J. W. Pieters, A. Mom maas, J. P. A. Sorel, J. O. R. van der Schaft, K. F. J. H. S. Levèvre, K. F. W. Minderhoud, D. Ruissoon, W. Romij-n, L. J. Verswijveren, P. F. H. Harsveld, L. J. F. Benckhuijizerï, A. Roos, .T. A. van Dierendonok, A. Beekes, I. C. L. E. Machieu, J. Hendrikse en W. A. L. Weijens. Bij ieder der namen staat het schip ver meld, waarmede de gevallenen het leven lie ten en ook de datum, waarop dit plaats had. Een opdracht en enkele juiste voorstellin gen van wat op zee is afgespeeld, volmaken het geheel. Bij de onthulling werd' door verschillende sprekers het woord gevoerd, die alle wezen op den heldenmoed der gevallenen, die on verschrokken hun plicht deden om hun land- genooten van allerlei levensbenoodigdheden te voorzien. Uit het Ajmsterdamsche Comité „Nederland gedenkt zijn slachtoffers der Marine", dat op 1 Ootober een grootschen Marinedag zal or- ganiseeren in het Stadion, waaromtrent bin nenkort nadere bijzonderheden gemeld zullen worden, heeft zich een subcommissie ge vormd onder leiding van mevrouw G. A. de Jong—de Ruyter, penningmeesteres, tot het in ontvangst nemen van gelden voor het Marinerampen-fonds en voor het Marine- Monument. Door donderbui en stormweer overvallen, is op een half uur afstand ten Oosten van Lemsterhaven op de Zuiderzee gezonken de stoomboot „Stad Zutphen", op reis van Zut phen naar Sneek met stukgoederen. De op varenden zijn door Lemster visschers gered. De stoomboot is niet, de lading wel verzekerd. Bij het te Amsterdam gehouden examen behaalden de agenten G. Beukers en J. Bak ker het diploma en de agent A. Abbenes het diploma met aanteekenngen, allen alhier. De denkbeelden, die ten grondslag liggen aan het rapport, door de in 1918 ingestelde Staatscommissie van onderzoek naar de te nemen maatregelen, hebben (je Instemming van de Regeering en het wetsontwerp is dan ook geheel aan dit rapport ontleer.d. De voornaamste bepalingen uit Jiet wets ontwerp zijn: geen vertooningen ger^a tenzij met schriftelijke vergunning van B. en W.. uitgezonderd van wetenschapp Oijko fd. films Deze vergunning wordt alleen gewei gerd, indien te duchten is, dat de aanvrager de bepalingen der wet -niet zal nakomen, de plaats waar de voorstellingen gegeven wor den niet voldoet aan de bepalingen bij ver ordening gesteld op aan -door B. en W. te stellen eischen. Weigering van de vergunning wordt met redenen omkleed, terwijl de be trokkene in de gelegenheid moet worden ge steld door B. en W. te worden- gehoord. Hij kan bij Ged. Staten in beroep komen. Voor de vergunning betaalt de bioscoophouder een recht, dat door de Kroon wordt vastgesteld, dat voor de helft aan het Rijk, voor de andere helft aan de gemeente komt. Ook voor de keuring der films betaalt de belanghebbende een -recht, dat aan het Rijk ten goede komt. Voor kinderen beneden de 14 jaar mogen alleen films vertoond worden, die door de Centrale Oommissie voor de keuring worden goedgekeurd. Eveneens voor hen van 14 tot 18 jaar. 'Overtreding van het voorschrift inzake de vergunning tot het opvoeren wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 2 maanden of geldboete van ten hoogste twee duizend gul den. Een der medewerkers van het „Handels blad" een ond-predikant schrijft: Onlangs zatik in een stations-wachtkamer met een mijner vroegere collega's wat te praten Vlak langs ons tafeltje liepen twee hoogopge- echoten jongemenschen, die zich dicht achter ons neerzetten, „Zie je daar dien eenen zitten met dat gryzo haar en dien langen baard"? hoorde ik een hunner half fluisterend, maar zoo luid zeggen, dat ik het wel verstaan kon doch mijn overbuurman, op wien het doelde; gelukkig niet „dat is dominé B. van A Bij dien vent ben ik indertijd een blauwen Maandag ook nog op catechisatie geweest" Geen groet bij het binnenkomen en evenmin bjj het heengaan van dien vroegeren leer meester I Neen, maar alleen dat „vent" en „blauwe Maandag", terwijl die leermeester wie weet hoeveel tijd en moeite ook aan dezen leerling besteed had en misschien wel niette genstaande zijn drukken werkkring, indertijd een afzonderlijk uur aan dat jongemensch en enkelen zijner kornuiten had gegeven. Maar ja, zoo gaat het heel dikwijls I Dat godsdienst onderwijs zou het misschien zyn omdat het niets kost? wordt veeltijds niet gewaar deerd. Vaak moet men het zelfs nog als een gunst beschouwen als, na een voorafgegaan bezoek, de kinderen van meneer A. en mevrouw B., die zich nogal voelen, op catechisatie ko men. En hebben ze die voor goed verlaten, dan praten ze over hun leermeester als dat jongemensch in dat spoorwegstation. Neen, maar zoo erg is het toch dikwyis niet Ik geef dit toe, Er zy'n nog wel oud-leerlingen die zich hun vroegeren predikant later nog wel eens herinneren en b v., na lang niet van zich te hebben laten hooren en na hun Beves tiging en het daarop gevolgd Avondmaal nooit meer ter kerk geweest te zyn, hem komen vragen of hy hun huwelyk kerkeiyk inzegenen wil. Ja, dat komt in de kringen der vryzin- nigen vooral ook nog wel eens voor. En als dominé dan ook nog gevraagd wordt op het collation, dat op de huweiy kspleohtigheid volgt, wel, dan meent menigeen, dat hy daarmee ayn rekening met zyn vroegeren leermeester ge heel heeft vereffend I Maar ook nog op andere wyze toont men nn en dan, dat men dien oud-leermeester nog niet is vergeten. Dat ondervond ik nog pas en dit is eigeniyk de aanleiding tot dit schry- ven, Ik had indertyd een alleraardigste leer ling. Een meisje, aan wien de hemel alles meegegeven had wat eenmaal de Genestet in het meisje zy'ner keuze wenschte. Een frisch, vriendelyk gezicht, mooie blonde lokken, hel dere blauwe oogen, een goed humeur en een vlug verstand. Och, wat volgde ze jaren lang met groote belangstelling mijn lessen 1 Wat tal van vragen deed ze, die van ernstig na denken getuigden 1 En toeD ze aangenomen werd, wat toonden myn daarby tegenwoordige kerkeraadsleden zich verrukt over de door haar gegeven antwoorden 1 En na haar aanneming? Ze wou aan de Zon dagsschool komen. Ze wou wel godsdienst- onderwyzeres worden. Ze kwam zelfs 's avonds te kerk! Tot zy en die ervaring hebben velen met my opgedaan lid werd van een tennisclub en natuurlyk ze kon onmogelyk gemist worden ook Zondagmorgen naar het tennisveld moest. En zeker, in den eersten tyd zag ik haar een heel enkele maal nog wél eens te kerk en was, als ik haar tegen kwam, haar groet nog even hartelyk als te voren. Maar langzamerhand verflauwde de belangstelling voor al wat met kerk en gods dienst in betrekking stond meer en meer, totdat ze ten slotte geëngageerd raakte met iemand uit een zeer gegoede familie, maar die er voor bekend stond, dat ze van alles, waar aan een kerkeiyk tintje was, niets moest heb ben. Toen ze dan ook enkele weken geleden trouwden, was er van een hnweiyksinzegening in de kerk geen sprake. Ik kreeg we waren in die dager, van huis een gedrukte huwe lijksannonce en daarmee uit. En nu reden ze 1.1. Zondag afscheidsvisites haar man gaat in een zeer mooie betrekking naar Indië of eigenlijk, ze reden met kaartjes en gaven Den 26sten September a.s. f hopen onze geliefde Ouders, f j. Behuwd- en Grootouders, u I. P. CLOWTIN0 en j» E MEEÜWSEN, I. P. CLOWTING en E MEEÜWSEN, hunne 55-jerlge Echtvereni ging te herdenken. Dat zy nog lang gespaard mogen tblyven, is de wensch van -i hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, September 1921. 4 Go versstraat 2. 1» 1» f Geboren MARIA CATHARINA. Dochter van H. VAN DUINEN. E. R. VAN DUINEN— COBNIELJK. Helder, 10 September 1921. Heden overleed onze ge liefde Moeder, Groot- en Over-Grootmoeder, Mej. Wed. J. DE VRIES—SN00IJ, eerder Wèd. van Jacob Langebveld, inden ouderdom van 92 jaar. Namens de Familie N. KIKKERT. Molengracht 32, Helder. zal worden gehouden Woensdag 14 September 1921, In het TEHUIS VOOR MILITAIREN, Spoorstraaat. Aanvang 8 uur. Agenda Bespreking geldleenlng Vakschool. HET BESTUUR. DONDERDAGAVOND 8 uur VERGADERING In't gebouw In de Palmstraat. Allen, die belang stellen in het al of niet voortbestaan van dezen Cursus, worden uitge noodigd. Voor nieuwe leden bestaat dan gelegenheid zich op te geven. HET BESTUUR. Penningmeester. KENNISMAKING. Net persoon wenscht kennis making met net MEISJE of jonge WEDUWE, P.G., 30 35 jaar Br. met p. worden onder geh. terug gezonden. Br. onder Nr. 914, aan het Bureau van dit blad. WEGGELOOPENdonkerge- stroomde Jonge, Duitsche HERDER (met kenteekenen). Verzoeke in lichtingen ADkerpark 4. 2 nette Meisjes gevraagd voor koekverpakking. Adres: Broodfabriek „DE EENDRACHT". Gevraagd een net Dienstmeisje, 15 K 16 jaar, voor heele dagen. Zich aan te melden 's avonds van 7 8 uur: Binnenhaven 61. Een Juffrouw vraagt nette WASSCHEN aan huls. Brieven onder Nr. 916, Bureau van dit blad. Een net MEISJE gevraagd. Adres: Kanaalweg Ib. MODES. Plaatsing voor Leerlingen en gevorderde Leerlingen, tevens een Meisje voor hulp In den winkel. Adres: J. VAN OTTEREN, Zuidstraat 69. Nette DIENSTBODE gevraagd. Adres: ROOS, Laan 10. Er biedt zich aan een net BUR GERMEISJE, om in een Vinkei op geleid te worden. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd Halfwas, tevens voor broodhazorging. Loon naar bekwaamheid. Adres: „HELDRIA", Weezenstraat 29. Een Loopjongen of Meisje gevraagd, byJ. van Otteren, Zuidstraat 69. Gevraagd 2 COMMENSAALS. Adres: 2de Vroonstraat 18. Te huur gevraagd, op netten stand, aan ongem. of gem. klein Huls of vrij Bovan- of Benedenhuis. Brieven met opgaaf van prys onder Nr. 907, Bureau v. d. blad. Te huur een gem. BOVENHUIS; van alle gemakken voorzien. Te aanvaarden begin October. Adrea: Hoogstraat 101. Grammofoonhandel Zuidstraat 43. OntvangenNieuwata Zangnum mers met Liedjes, Hawailan en de mooiste Opara's. Luxa Grammofoans, Platenkasten. Ziet de Étalage. Platen vanaf f 1.00. HULP GEVRAAGD. Wegens ziekte der Vrouw, samenwonen aangeboden, by jonge menschen zonder kinde ren of Vrouw alleen Adres: Westgr. Nr, 80,b.'d,Keizersbnig. Te koop DAMES- en HEEREN RIJWIEL, elk f 40.— en HEEREN RIJWIEL met Torpedonaaf, f 50.—. Adres: Spoorgracht 17. Te koop >an fraaie, eikenhouten Salonsplagel, hoogte 1 50 M. en aan Theetafal met afneembaar Blad. AlleB zoo goed als nieuw. Te bevragenEmmastraat 24. Een STUDEERKAMER te huur. Adres: Bureau van dit blad. Slaapgelegenheid aangebo den, met vrije Kamer, liefst voor een persoon van de Marine. Adres: Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een kleine Burgerwoning, zoo spoedig mogelyk te aanvaarden. De prys vanf 3000.— niettebovengaande. Brieven onder No. 915, Bureau van dit blad. Aangeboden, tegen elk aanne- melyk bod, F.N. MOTORRIJWIEL, 2 Versn., 2S/, P.K. Brieven onder Nr. 901, Bureau van dit blad. Eenige moderne Qas-Ornamenten te koop, voor goedkoopen prys Ook per stuk. Te bevragenKeizerstraat 21. Te koop een mooi Huls Corn. Ditostraat; met 8 dagen leeg. Geld voor tste Hypotheek beschik baar. InlichtingenBasstraat 46 Gevraagd een nette LEERLING die in 't barbiersvak wenscht opgeleid te worden, by J. H. WINKELMAN, Spoorstraat 128. HANDWAGEN met BAK te koop, prima assen, gemakkeiyk te ryden, uitstekend geschikt voor Boekhandel, Strljkerlj enz. Billijke pry». Adres: Spoorstraat 41. Te koop Hol!. HERDER, prachtdier. Uitgebr. Stamboom. Adres: Bureau van dit blad. Biedt zich aan een nette Kinderjuffrouw, tegen 15 Nov., ook wel genegen voor hulp In de hulshouding. Brieven onder Nr. 897, Bureau van dit blad. Te koop zoo goed als nieuwe CrAme-KInderwagen. Bespreken ni 7 uur. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd in een groote zaak extern, goed met het rak bekend en van goede getuigen voorzien. Adres: Bureau van dit blad. Een goede Studie-Plano te koop. Billyke prys. Adres: Bureau van dit blad. ROOMBOTER f 1.60. ALKMAARSCHE KOPPEN. EIEREN en Jonge SLACHTHANEN. Jonge KIPPEN, 5 mnd. oud. C. RIJK, Molenstraat 68. Pathéfoon te koop gevraagd m. platen. Aan hetzelfde adreseen sterk, IJzeren Ledikanteneen Damesbuste te koop. Adres: Keizerstraat 62. Te koop wegens plaatsgebrek 6 Stoelen met roode trijp en 1 Salontafel. Te bezichtigen Binnenhaven 62. Te koop een Petroleum kachel en een rieten Stoel. Adres: Koningstraat 6. V' 1 1 ïSBM 12 en Serie975 No.25. der Premlo-Obllgatle-Leenlng N.V. Gebouw v. Kunsten en Wetenschappen, Heerengraeht 455, Amsterdam. werden door Notaris Groeaier uitgeloot 1 premie ad f 10.000.Serie 9870 No. 28. 1 5.000.— 6032 1 1.000.— 7802 2 premies500.7509 5 200.— 9u28 36, Serie 1176 No.41, Serie 4984 No. 14, Serie 2947 No. 29, Serie 9646 No. 2l. 10 premies ad f 100.Serie 2808 No. 17, Serie 1753 No. 05, S^rie4093No.36, Serie 5346 No. 08, Serie 8814 No. 45, Serie 7883 No.04, Serie 2718 No.20, Serie 867No.B2, Serie 4139 No.26, Serie 2187 No.00. 30 premies ad f50.60 pr. ad f20.an 400 pr. ad f II, Trekklngslljstan met deze nummara werden ep aanvraag gratis toegezonden en liggen ter Inzage bij de agenten. De volgende trekking heeft plaats reed* zit er nog in, benevens 8500 premiën, w.o. van f20.000, f 15.000, f 10.000, f 5 000 enz. Zendt postwissel of postgiro No. 39440 Geb. v. Kunsten en Wetenschappen, Heerengracht 455, Amsterdam. Ook verkr. by de heeren: 6RUNWALD, Keizerstraat 116 en VAN BAERLE, Keningatreat SS, balden ta Haldar. die aan de huizen hunner bekenden af. En zoo kwamen ae met hun coupétje voor myn huis te staan. Een enkele miuunt slechts, waarin ik een kaartje in myn brievenbus boorde vallen en by het wegrijden het puntje van de zweep van den koetsier kon zien. En ja, toen ben ik toch wel enkele oogenblikken droevig en bitter gestemd geweest. ,Och", zei myn vrouw, die dergelyke dingen gewoonlijk wat kalmer opneemt, „dat moet je niet zoö erg je aantrekken". „Maar wat moet je dan wel je aantrekken in den tegenwoordigen tyd?" was het eenige, wat ik op dat oogenblik wist te antwoorden. WAT DB KRANTEN ZEGGEN. 6 6 De vrijzinnige predikant wijst op het be lang van een goede behandeling van gods dienstige en kerkelijke vraagstukken in de Tweede Kamer, welke in ons Parlement al te veel ontbrak. Waar wellicht in de komende jaren zeer belangrijke beslissingen over kerk en gods dienst aan de Kamer zullen worden voorge legd, is het niet zonder bedenking, dat er zoo weinig liefde voor de kerk en voor den gods dienst in de Kamer zichtbaar wordt, behalve dan voor de Geref. Kerk en het pausdom. De politiek-loosheid is de slechtste wijze om zich met politiek te bemoeien. Maar men moet zich niet verbeelden1, dat men, door zich terug te trekken, zich niet bemoeien zou met de geheele politiek. Men laat eenvoudig het veld vrij voor anderen en steunt op die wijze ongewild, wat men niet wil. va 10 tot 12 Sent. 1921. BEVALLEN E. R. van Dulnen-CornJelJa, d.: T. Amstelbeek-vaa Gelder, z.; C. van Wolforen- van der Vlies, d. OVERLEDEN: J. de Vriee-Snooil. 92 J. BROEK OP LANGENDUK, 12 Sept 1921. Blauwe aardappelen 8.1010.10, eigenheimers f 57.30, grove uien 9.1010.50, drielingen f 7.60—8.50. nep f 9.30—ll0.10, bospeen. 7.90— '13.50, mode kool 4.80—7.80. kleinere f 1.20—3.30 gele kool 7.9010, kleinere 4.60—5.80, witte kool 6.308.10, kroten f 4.105.40, allee per 100 K.G.; bloemkool 6.109, dito 2e srt. 3.10 —6.90, beide per 100 stuk»; «labooen 65—68.20 per 100 K.G.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 3