VoorNed.Oost-Indië Coltof, Kanaalweg, Het Meisje van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA MAISON VAN ALPHEN, Eerste Blad. fijn gekruide BOTERSPECULAAS, DIKKE SPECULAAS 22 ct. p. No. 5461 ZATERDAG 1 OCTOBER 1921 49e JAARGANG BUITENLAND. De Washlngtonsche conferentie. OPPER-SILEZIE. ENGELAND. Offlcieele emblemen voor oorlogsschepen. De kolenmijnen ln Zuid-Wal es. IERLAND. ENGELS CH-INDIE. DUITSCHLAND. De economische sancties. Ingezonden mededeellng. DIJKSTRAAT 34. -:- TELEFOON 244. Filialen KONINGSTRAAT 47 en ZUIDSTRAAT 17. TELEFOON 215. TELEFOON 219. Vanaf HEDEN dagelijks versch verkrijgbaar 22 cent per ons. Klein soort Ingezonden mededeellng. Witte Pakken f 9.50 >i ii 11.50 Pyama's 6.25 ii 8.25 Nethemden 1-42 19 1-75 Mocco pantalons 1.55 ii ii 1.75 Piqué overhemden 3.95 ii ii 4.75 Zakdoeken 0.225 ii 0,28 Blauwe pakken, Badhanddoeken Sokken enz. enz. enz. naast „Casino". Ingezonden mededeellng. NIERAANDOENINGEN BIJ KINDEREN. Kinderen zijn zoowel als volwassenen on derhevig aan nleraandoeningen en men heeft zeifis opgemerkt, dat prooentsgewijze meer blaassteenen voorkwamen bij kiTudawaw diam bij volwassenen. FEUILLETON. Wa hadden natuurlijk champagne en ik Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldereche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. 10.575, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Versohijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (gal jard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ot. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 14 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb.(adres: Bur. v.d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verb. met 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (W i n t e r t d.) Maan Zon Hoogwater ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 6.1 6.2 5.35 8.15 8.45 6.34 6.3 7.9 6.5 7.60 6.7 8.36 6.9 9.27 6.115.24 10.22 6.13 5.21 Oct. Zondag 2m. Maand. Dinsdag Woensd, Dond.d. Vrydag Zaterd. 3 4 5 6 7 8 op: 7.4 8.21 9.34 10.41 11.41 0.33 1.18 a. 5.34 9.— 9.30 5.32 9.4010.10 5.3010.35 10.55 5.2711.1511.35 0.5 0.20 0.45 Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 1 October6.Ö7 uur Zondag 2 6.05 Maandag 3 6 04 In de „New York Tribune" komt ©en tele gram voor, dat ©en overzicht geeft van de wensohen, die president Harding koestert ten aanzien van de resultaten van de ontwa peningsconferentie. Het al of niet slagen van die conferentie en de mogelijkheid voor de Vereenigde Staten, Engeland en Japan om het eens te worden over ontwapening, hangt, volgens dit telegram, geheel af van de vraag, of een regeling kan worden getroffen met Japan over de vraagstukken betreffende het Verre Oosten. Die regeling zou volgens pre sident Harding en zijn regeering ongeveer aldus moeten luiden: China: Bona-fide handhaving van de „open deur" voor den handel van alle landen, en inachtneming van China's souvereinlteit. Sjantoeng: Een regeling die aan China het volledig herstel verzekert van zijn sou- vereiniteit over dat gebied. Geen voorwaar den, die in werkelijkheid zouden neer komen op een verzwakking van die souve- reiniteit. Yap: Het toekennen aan de Vereenigde Staten van de kabel die voert van Yap naar Guam en vandaar naar Manilla, en het recht om op Yap Amerikaansche telegrafisten te hebben om de kabel te bedienen. Siberië: Gaarne zal men zien, dat Japan daar geen gebied annexeert, maar er bestaat geen bezwaar tegen vreedzame penetratie. Immigratie: De Vereenigde Staten wen sohen, dat aapan als niet voor wijziging vat baar, den tegenstand zal aanvaarden, die speciaal aan de Stille Oceaan-kust bestaat tegen de Japansche immigratie, en dat Ja- pa. ook het verzet zal billijken, dat in som mige staten der Unie bestaat tegen het bezit va.i onroerend goed door Japanners. De Amerikaansche regeering wenscht, dat Ja pan zal beseffen, dat deze voorwaarde veeleer steunt op economische motieven dan op rassen-voopoordeelen en dat het in ieder geval zal inzien, dat de toestand zoo is en dat met voortdurend debatteeren en onder handelen erover, niets goeds is te bereiken. Zijn eenmaal de vraagstukken, die den Stillen Oceaan en het Verre Oosten raken, geregeld, dan zullen daarin stemmen de correspondenten te Washington van de New- Yorksche bladen overeen de grondslagen voor een internationale overeenkomst op groote schaal en van weldadige strekking ge legd zijn. De Duitsch© oonisul te Genève heeft aam den secretaris van den Volkenbond, ten ge bruik© van de leden van den Raad van den Bond, de kopie gegeven van de nota, die de Duitsche regeerkig den 29en| dezer aan de geallieerde regeeringen heeft doen toe komen; De Duitsche regeering betoogt daarin, dat de thans in Opper-Silezië geldende open bare meening verschilt van die, welke er spreekt uit de volksstemming van 20 Maart. Tegenover het gevaar van verdeeling van het gebied, geeft de groote meerderheid van hen, die hun stem aan Polen gaven, boven elke verdeeling er de voorkeur aan, dat Op per-Silezië in zijn geheel Duitsch gebied blijft. De Britsche marine bestond tijdens den i oorlog uit niet minder dan zesduizend sche pen, in omvang en beteekenis afwisselend van de „Queen Elizabeth" tot drifters en treiters. Sedert den oorlog is dit aantal ver minderd tot ongeveer dat van vóór den oor log. Er zijn nu ongeveer vijfhonderd schepen bij de Britsche marine en ongeveer de helft daarvan krijgt een bijzonder en officieel em bleem, goedgekeurd door de admiraliteit. Dergelijke emblemen hebben sedert het mid den der vorige eeuw voor sommige oorlogs schepen bestaan, maar zij werden niet offi cieel erkend. De „Torbay" krijgt een trompet als zinne beeld van de landing van prins Willem van Oranje te Toihay in 1688. De „Tactician" een koning uit het schaakspel als zinnebeeld der tactiek. De „Sterling", ofschoon die naam vermoedelijk is afgeleid van een officier, die Stirling heette, zal onderscheiden worden door ©en £-teetoen. Voor de „Sesame" is een sleutel gekozen. De „Witch" (heks) krijgt een zwarte kat en een inaan. Meerdere kolenmijnen in Zuid-Wales heb ben Woensdag hun bedrijf gesloten. Het aantal werklooze mijnwerkers wordt op 80.000 geschat. De nota van Lloyd George aan De Valera. De volledige tekst van de telegrafisch ver zonden nota van Lloyd George aan D© Valera luidt: Z. M.'s regeering heeft aan de correspon dentie, welke tusschen ons heeft plaats gehad sedert haar uitroodiging om gedelegeerden tot een conferentie te Inverness te zenden, de meest nauwkeurige en ernstige aandacht gewijd. Ondanks haar oprechten wensoh naar vrede, en den meer verzoenenden toon uwer laatste mededieeling, kan zij niet treden in een conferentie op den grondslag dezer cor respondentie. Niettegenstaande uw persoon lijke verzekering van het tegendeel, welke zij ton zeerste waardeert, zou in de toekomst kunnen worden beweerd, dat het aanvaarden eener conferentie op dezen grondslag haai heeft 'gebracht tot een erkenning, waarin de Britsche regeering niet kan toestemmen. Te dien opzichte moet zij voor zichzelf tegen eiken mogelijken twijfel waken. Er wordt geen doel gediend met een verdere uitwis seling van verklarende en argumenteerende mededeelingen over dit onderwerp. Het standpunt, hetwelk door Z. M.'s regeering is aanvaard, is fundamenteel voor het bestaan van het Britsche rijk, en zij kon het niet wijzigen. Mijn collega's en ik blijven echter vurig verlangend om in samenwerking met uw ge delegeerden een nieuwe besliste pogin'g te doen elke mogelijkheid eener regeling door persoonlijke besprekingen zorgvuldig te on derzoeken. De reeds door ons gedane voor stellen zijn door de geheele wereld opgevat ais een bewijs dat ons streven naar een ver zoening en een regeling geen holle vorm is en wij zijn van gevoelen, dat een conferentie, en geen correspondentie, de meest practisohe en hoopvolle, weg is naar een overeenstem ming, 'gelijk wij innig wensohen tot stand te brengen. Wij zenden daarom een nieuwe uit- noodiging tot een conferentie te Londen op 11 October, waar wij uwe gedelegeerden kun nen ontmoeten. Als woordvoerders van het volk, dat ge vertegenwoordigt, met het doel zich er van te vergewissen hoe een vereeni- ging van Ierland met de gemeenschap van naties, bekend als het Britsche Rijk, in over eenstemming zou kunnen worden gebracht met de lersche nationale aspiraties. Het Engelsche departement voor Indië verklaart, dat de voortdurende sterke tegen stand der Moplahs, welke tot een krachtiger campagne zou kunnen leiden, ernstig onder de oogen wordt gezien. De rebellen hebben een guerilla-faktiek aanvaard. Naar men gelooft, neemt hun aan tal toe. De economische sancties, die aan Duitsch. land opgelegd zijn toen de conferentie te Londen begin Maart werd afgebroken, zou den Vrijdag afgeschaft worden. Zij waren een van de kleine steenen aan Duitsöhland's hals, die toch leelljk hinderden, gelijk de rustelooze Duitsche agitatie om ze opgeheven te krijgen, bewezen heeft. Toen Lloyd Geor ge op die oonferentie aan de Duitscbers het ultimatum overhandigde, zeide hij dat de ge allieerden, in géval van Duitschland's wei gering van den schadeloosstellingseisch, zich verstaan had over: lo. bezetting van de ste den Duisburg, Ruhrort en Dusseldbrp; 2o. ln beslag neming van een deel van de koopsom van Duitsche goederen, Ingevoerd in gealli eerde landen, ten behoeve van de schadever goeding; 8o. overhandiging aan de commissie tot herstel van de invoerrechten, door de Duitsche doaune geïnd aan de buütenlarid- sohe grens van het bezette gebied en heffing van een tarief bij igoedereninvoer in en -uit voer uit het Rljn-gebled met oprichting van een Unie van tijdelijke doaune-kantoren. Be gin Mei hervatte de Entente het offensief, nu met het ultimatum dat dreigde met de bezet ting van 'het Roer-igebied, en de nieuwe re- 99 99 99 99 geering, die inderhaast uit soc.-demooraten, democraten' 'en centrum onderWirth gevohnd \werd, werd' ten slotte dooir den Rijksdag ge machtigd dat ultimatum aan te nemen. De kwesties van schadevergoeding en ontwape ning werden toen geregeld volgens de eischen van de geallieerden. Maar de sancties van Maart werden gehandhaafd, omdat het wan trouwen voornamelijk van Parijs niet over wonnen was. Nu is men daar zoo ver over heen, dat aUeen de miUtaire sancties, waar de Duitsohers zich niet al te veel van aan trekken, nog blijven. Onder de economische sancties was de tolgrens aan den Rijn van en naar het bezette .gebied het hinderlijkste voor het Duitsche zakenleven. Zij wordt nu uitgewischt. Maar aan de .afschaffing is de voorwaarde verbonden, dat Duitschland toe stemt in de instelling van een commissie van toezicht op de Duitsche toipoUtiek (invoer en uitvoervergunningen), daar Frankrijk argwaant d°t het ten opzichte van die ver gunningen niet gelijk op met de andere ge- alUeerden behandeld wordt. Dit natuurlijk afgescheiden van de andere geallieerde con trole op den Duitschen uitvoer voor de hef fing van 26 pot. van de waarde in het be llang van de schadevergoeding. Et blijven dus nog genoeg steenen aan den Duitschen hals. Intuaschen werken de oommunioeerende vaten uit de natuurkunde op economisch ge bied' ln de wereld door. De mark daalt en, bij alle uiterlijke bedrijvigheid, die er in Duitsch land het gevolg van Is, zal de grens spoedig bereikt zijn, waarbij' dit voor Duitschland zelf noodlottig wordt. Het voorbeeld van Oosten rijk schrikt af. Rathenau zeide te Munchen: „Engeland heeft drie (dit is 50 pet. overdre ven) en Amerika zes millioen werkloozen. Hoe meer Duitschland moet werken, hoe meer de anderen moeten leegloopen." Daar mee wordt de profetie van Norman Angell vervuld dat geen overwinnaar zich met een oorlogsvergoeding verrijken kan. Voor het geld! van die vergoeding, dat zijn waarde ver liest, wil men nu goederen geven. „De praes- tatie in geld moet vervangen worden door praestatie in goederen", zeide Rathenau. Maar alweer zal dan blijken dat de industrie van het ontvangende land nog erger het kind van de rekening wordt, omdat zij niet alleen op de buitenlandsche, maar ook op de bln- nenlandsche markt de Duitsche concurrentie tegenover zich vindt. Rathenau's economisch richtsnoer voor izijn politiek Is blijkbaar, dat hoe getrouwer Duitschland zijn verplichtin gen nakomt, hoe eerder zal blijken, dat de wereld er niet van gediend zal zijn. De hoof den der deskundigen zullen in December te Londen opnieuw bij elkaar gestoken worden op een conferentie over de wisselkoersen. Maar voor het radikale middel van de groote spons over het te betalen gelag, waarvoor men over en weer in het krijt staat, is men nog huiverig. (N. Rott. Ot.) Het Rijksverband der Duitsche nijverheid. In de vergadering van het Rijfcsverbond der Duitsche nijverheid heeft het hoofdbe stuurslid geheimraad Bticker een rede ge houden, waarin hij o.a. zeide: Tengevolge van de verminderde koopkracht zijn alle sta ten genoodzaakt te verkoopen, geen hunner kan of wil koopen. Op den duur kunnen echter alleen zij koopen die ook verkoopen, en verkoopen kan slechts wie ook koopt. Dat Duitschland, vroeger Engeland's beste klant niet meer in staat is te koopen, moet een zeer nadeeligen invloed hebben op de Engelsche volkshuishouding. Er is slechts één uitweg uit dezen heilloozen toestand: Men moet ein delijk ophouden de ekonomische wereldkri- sis met de oogen van den politicus te bezien. Gezaghebbende ekonomen moesten, buiten allen invloed der politiek, met de noodige volmachten hunner regeeringen den toestand overwegen. Zij zouden naar spr.'s meening spoedig de oplossing vinden. Hij verwachtte echter niet dat zulk een conferentie spoedig zal bijeenkomen. De Duitsche nijverheid heeft het feit der onderteekening van het verdrag van Versailtes onder de oogen te zien en behoort te bewijzen dat de praatjes over den Duitschen onwil kant noch wal ra ken. Zij zal dan tevens bewijzen dat de zie ke wereld niet gezond kan worden door mid- Sommige kinderen erven nlerawalrte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphterilis, windpokken ea dergelijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nierzwakte bij kin deren het verlies van de macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke on aangename kwalen veroorzaakt. Ais uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraamdoendng en onder zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken suc cesvol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan tevens aanbeveling om opwin ding door stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Poster'» Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn te Helder verkrijgbaar bij A. ton Klooster, Keizerstraat 93. f 1.75 per doos. MAISniNC'C UUITRRflfin de 0|odde bovenkorst gemerkt W T en Is slechts verkrijgbaar als Dubbel-, Hard- en zacht gebakken Korsten, Middel-, Pan-, Engelsoh- w WIL* BikB *a39 wwl I en Casinobrood, allen met gladden bovenkorst, waarop het bovengenoemde merk. Met lette hierop tot voorkoming van misleiding, bij aankoop van Melkbrood dat ongemerkt Is. Naar het Engelsch van RUBY M. AYRES door W. J. .A. ROLDANUS JR. 22) Wat was de bedoeling van de oogen ge weest? Ik probeerde er niet aan te denken, maar zij vervolgden mij overal. Eén ding stvmd bij mij vast: ik ging niet naar het di ner van den ouden Jardine; al moest ik ook voorwenden, dat ik ziek was, ik ging niet. Met dat vaste besluit legde ik mij ter ruste. Maar ik ging; o zekerlik ging per slot van rekening, omdat het niet anders kon. Don haalde den dokter over het verband ter eere van het feest van zijn hoofd af te laten en Castte luchtte mijn beste vóór-oor- logs-pak en! poetste mijn verlakte schoenen, tot ik er mijin gezicht bijna in kon zien. „Het zal u goed doen eens uit te gaan, Mr. David," zeide zij, „als u het maar niet over drijft". „Ik zal goed voor hem zorgen, maak je maar niet ongerust!" zeide Don. Zijn onge wonnen arm sloeg hij om haar middel en hij draaide met haar rond tot zij bijna viel. Heimelijk, geloof ik, waren we allen erg in onzen schik en opgewonden, en ofschoon we al minstens een uur gekleed waren, toen de oude Jardine ons met een rijtuig kwam halen, scheen geen van ons klaar om weg te gaan. „Hebt u een zakdoek?" vroeg Castle juist alsof we een paar kleine kinderen waren, die naar een partijtje gingen, en terwijl ik waardig antwoordde, dat ik er natuurlijk een had, gilde Don het uit, dat hij de zijne ver geten had, wat een nieuw oponthoud gaf. Toen moest hij Joy gaan halen en ik stond bij het portier van het rijtuig, dat er uitzag, of het groote schoonmaakbeurt noodig had, en naar stroo rook, met den ouden Jardine 'te praten en probeerde mij niet zenuwachtig te voelen, toen ik eindelijk haar lach en haar vluggen stap op het tuinpad hoorde. „Kier ben ik," zeide zij en kneep den ou den Jardine in zijn arm, toen zij naast hem ging zitten. „Ik ben zoo zenuwachtig. Is het niet heerlijk om te gaan?" Zij keek mij niet aan, waarvoor ik innig dankbaar was; maar ik keek haar des_ te meer aan, toen wij den1 weg naar het station afhos'ten. Zij had een kleur en' haar oogen' schitterden van opwinding. Zij had een groe ten, ruwen mantel aan en haar kortgeknipt haar leek erg jongensachtig boven de groote kraag, terwijl zij honderd uit lachte en praatte en knikte. Zij zeide, dat Mrs. Kenyon met groote oogen keek toen wij langs het huis kwamen. „Mm Kenyon!" herhaalde Don vlug- „Dat is Hij hield op met een vluggen blik naar raüj, die mij allesbehalve op mijn gemak deed voelen. Ik had het ongeluk met den auto en Miss Rosabella Girling bijna vergeten, maar iets in Don's stem en die vlugge Iblik deden mij weer aan haar denken. Joy Lambert had niets gemerkt en zij ging voort: „We zullen een avond vol ge beurtenissen hebben, ik kan het voelen er zal iet» heel opwindends gebeuren, ik weet het zeker ik kan het in de lucht voe len." En zij had gelijk: iets of om het juister te zeggen, twee dingen gelbeurden er miaar zij behoorden geen van belde tot die, welk lk gekozen zou hebben, als men mijn raad gevraagd had. HOOFDSTUK VHI. Het dinertje van den ouden Jardine verliep •goed. Het was zoo goed als het in de gege ven omstandigheden zijn kon, en we waren alien in een stemming om ons te amusee ren. „De dame moet aan het 'hoofd van de ta fel zitten," drong de oude. Jardine aan; dus gaf hij Joy de ©ereplaats met Don tegen over haar en hij en ik gingen aan lederen kamt van haar zitten. „Het lijkt heel begeerig om drie mannen heelemaal voor mezelf te hebben," zeide Joy; zij keek naar de andere tafeltjes, aan ver scheiden© Waarvan vrouwen dineerden zon der heeren. „Maar ^et gebeurt niet dikwijls, wel?" vroeg zij aan Don. „Ik 'hoop van niet," antwoordde hij warm, „tenzij ik een van de drie ben." Ondanks alles wat hij gezegd had, dat het er in het minst niet op aan kwam welke ja pon Joy voor deze bijzondere gelegenheid droeg, kende ik hem goed genoeg om te we ten hóe hij in zijn schik was,, dat zij een der meest aantrekkelijke figuurtjes in de zaal was; hij keek haar dikwijls aan en ik vond, dat'er een nieuw soort teederheid in zijn ma nier van doen was, wanneer hij tegen haar sprak. ben bang, dat Don wat meer dronk dan goed voor hem was; maar het was, zooals de oude Jardine volhield, ©en feestje ter eere van Don, dus moest hij 'hebben waar hij trek in had. Ik had geen lust mij te verzetten, maar het stemde mij toch niet prettig, dat Don zoo luidruchtig werd. Hij lachte uitbundig om flauwe grappen; hij maakte Joy overdreven complimenten en hoewel zij glimlachte en er op antwoord de, zag ik toch meer dan eens aan haar blauwe oogen, dat het haar hinderde. Ik was oprecht dankbaar, toen het diner afgeloopen was en we Don in de waranda hadden zonder dat iemand opgemerkt had, dat zijn 'gang niet zoo vast was als hij had moeten zijn. Joy ging haar mantel haten. De oude Jardine had een stoel gevonden en keek de laatste editie van eed courant in, terwijl hij een dure sigaar de lucht in blies, en Don en ik waren voor een oogenblik alleen. Ik wilde hem juist op een zachte manier onder het oog brengen, dat hij niet zooveel cham pagne had moeten drinken, toen een jonge man in uniform de wiaranda doorkwam, Don herkende en naar hem toekwam. „Allo, Oarey!" zeide hij, terwijl hij hem een tik op zijn rug gaf. „Wat doe jij hier? En hoe gaat het met je hoofd?" Ik deed een stap achteruit en wilde naar den ouden Jardine gaan, toen ik den jongen mian, zonder op het antwoord van Don te wachten, hoorde zeggen: „Wie denk je dat hier is? Of heb je haar al gezien? Dat meisje uit Heston je weet wel, de dochter van den ouden Lambert. En niet mis ook hoor lk kwam haar op de trap tegen, om door een ringetje te halen, hoor! Ik had altijd gedacht dat het meenens met jou was. Wat is er gebeurd? Heeft een ander met meer duiten je plaats ingenomen?" Natuurlijk had de man 'niet'het flauwste idee van den waren stand van zaken en evenmin wist hij, dat Don en ik bij elkaar behoorden, maar Don's gezicht was een stu die waard, zooals hij daar radeloos naar een collega stond te kijken en het bloed naar zijm toch reeds rood gezicht stroomde. Ik was half bang, dat hij tot handtaste lijkheden zou overgaan en ik had reeds een stap naar hem gedaan, toen ik 'zag, dat Joy naast den anderen mam stond. Ik zag aan haar gezicht, dat zij ieder woord, dat er geiegd was, gehoord had, en :<te hemel mag weten wat er gebeurd zou zijn aonder den ouden Jardine. Onbewust van wat er gebeurd was, kwam hij naar ons toe en stak zijn hand door Don's arm. „Kom mee, jongen- Buchanan, jij wilt Miss Lambert zeker wel geleiden? Er staat een taxi voor!" En 'hij nam Don mee vóór er tijd wias voor handtastelijkheden. „Bent u klaar?" vroeg ik vriendelijk, ter wijl ik naar het jonge rnedsje toeging. Zij' keek mij aan. „Hebt u gehoord, wat hij gezegd heeft?" vroeg zij op vreemden toon. Het was nutteloos om te trachten het te ontkennen. „Ja," zeide ik. „Dps u bent niet de eenige die denkt, dat lik zoo'n soort meisje ben," zeide zij heesch. „Dat zal u wel plezier doen." „Neen," antwoordde ik. „Het spijt me vree- selijk."

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1