Het Meisje van Hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Abonnementsgelden vóór 15 October No. 5462 DINSDAG 4 OCTOBER 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER0. DE BOER Jr„ HELDER Bureau:' Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 ADVERTENTIEN BUITENLAND. DE VOLKENBOND. Zaterdag kwam de 'beperking van bewape ning aan de orde, waarover Robert Cecil (Z.-Afr.) verslag uitbracht voor de derde commissie, die wees op de -beteekenis der in gediende moties. Pruce (Austr.) verklaarde, dat het noodzakelijk was spoed te miaken met het werk der (beperking van bewapening, daar de legerkosten zwaar op de volken drukken en .beletten alle krachten aan de economische .zaken te wijden. Bruce wijst er op, dat als Autnaiië verplicht wordt een groot deel' van zijn hulpbronnen aan zijn militaire verdediging te ibesteden, Europa daar het nadeel van zal ondervinden, dat uit Australië belangrijke grondstoffen haalt. Branting (Zw.), voorzitter der derde com missie. legt den nadruk op de noodzakelijk heid. dat le. de volken voortgaan met hun huidige uitgeven voor bewapening niet te verhoog ur. 2e. dat propaganda worde ge voerd om in alle Landen een eerlijtoen en redelijken «geest van vrede te vestigen; 8e. dat aan den verkenden stand het vooruit zicht op een beter tijdperk in de mensdhheid woTde geopend door vermindering van be wapening. Shanzer (It.) Stelt eveneens in het licht, welke weldaden de ontwapening voor den inwendigen vrede der landen1 met zich zal brengen door de volken van den verplette renden last van de militaire uitgaven te ont- heffen en wijst op de vermindering in. be wapening. welke reeds in zijn land heeft plaats gevonden1. Noblemaire <Fr.) verklaart, dat zijn regee ring zonder voo«rbehoud met de voorstellen dier derde oommissie instemt en dat' Frank rijk, door. zulks te doen, getrouw blijft aan zijn verlangen om een duurzamen vrede te vestigen, dat het duidelijk heeft getoond op de Parijsche vredesconferentie. Hij bevestigt Frankrijk's volstrekten wil, welke blijkt- uit FEUILLETON. Naar het Engelsoh van RUGBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. het amendement Bourgeois, om alle weder zij dsche bepalingen nopens de bewapening te aanvaarden, op voorwaarde, dat zijn veilig heid gewaarborgd zij. Noblemaire verklaart overtuigd te zijn van de mogelijkheid van een vreedzaam samenleven van een vrij Frankrijk en een vrij Duitschland, maar meent, «dat in Duitschlamd de strijd tusschen den geest van weerwraak en den geest van verzoening nog voortleeft, cLw.z. de strijd tusschen de jonkers en de democraten. Ook Frankrijk is gedwongen den lasit 'der bewa pening te dragen, alleen om den vrede te waarborgen, maar de vredelievende «bedoeling van het heele Fransche volk is onbetwistbaar. Noblemaire verklaart, «dat de beweringen als zou Frankrijk een militaristische staat zijn, een afgrijselijke leugen is. Noblemaire is van meening, dat de beste manier om de ontwapening te verzekeren is te trachten haar langzamerhand te verwezen lijken. Hij' verklaart, dat de Fransche dele gatie in dezen- -geest het voorstel van Robert Cecil- uit naam der derde oommissie geheel aanvaardt. Fisher (Engeland)verklaart zich geheel aan te sluiten bij de .redevoering van Noble maire en geeft uiting aan de bereidwilligheid tot een verbond met Frankrijk. Fisher verklaart, dat dit verbond van beide volken een waarborg voor de geheele we reld is. Hymans (België) stemt volkomen in met de woorden v.an Noblemaire en Fisher en verklaart; zeker te zijn het gevoelen van alle kleine naties te vertolken. Robert Cecil wijst op die beteekenis van de woorden van Noblemaire, waarmee hij instemt, en dankt de vergadering voor de wijze, waarop zij zijn voorstellen heeft ont vangen. Op voorstel van Schanzer neemt «die verga dering vervolgens met -algemeene stemmen de ingediende moties aan, volgens welke le. de gemengde oommissie voor de bewa pening wordt verzocht voorstellen in te die nen nopens de beperking der nationale be wapeningen, in den vorm yan het plan van bet verdrag of van een ander even nauwkeu rig omschreven plan, dat bij den raad mocht worden ingediend, zoo mogelijk voor de vol gende bondsvergadering. 2e een statistisch onderzoek naar de be wapening der verschillende landen zal wor den ingesteld; 8e de raad alle staten, lid van den bond, en andere belanghebbende staten zal uifcnoo- digen deel te nemen aan een internationaal congres nopens de particuliere aanmaak van en den handel in wapens, die binnen zoo kort mogelijken tijd bijeen zal moeten ko men; 4e de vergadering den levendigen wensch te kennen geeft, dat de ontwapeningsconfe rentie te Washington zal aandringen op het groote belang van de ratificatie van de over eenkomst van St. Germain nopens het ver voer van wapens; 5e. de gemengde oommissie In overweging zal nemen of het ©ewenscht is een beroep te doen op de geleerden der geheele wereld om hun te vragen onderzoekingen nopens vergiftige gassen en dergelijke openbaar te maken om in de toekomst het gevaar van het gebruik dezer middelen tot een minimum te rug te brengen; 6e. verzoekt onder alle volken propaganda te maken ten (gunste van beperking van be wapening onder de voorwaarden, voorzien in het bondsverd-rag. Genève,, 8 Oct. De Alg. Vergadering heeft het voorstel van lord Robert Cecil om Alba nië als een souvereinen «en onafhankelijtoen staat te erkennen, aangenomen. Zij heeft te vens Albanië op 't hart (gedrukt de door den Gezantenraad ontworpen grensregeling, .die Servië en Griekenland reeds hebben goed gekeurd, eveneens te aanvaarden. In dit ge val zal de Volkenbond, door bemiddeling van een naar Albanië te zenden commissie ter onderzoek, zorgen dat de grensregeling wordt nagekomen. OPPER-SILEZIE. De Geneefache correspondent van de In formation verneemt, dat de betrokken com missie vermoedelijk einde van «deze week een oplossing van het Opper-Silezische vraag stuk aan den Oppersten Raad kan voorleg gen. De twee deskundigen, de Zwitsersche professor Herold en de Tsjechisohe indus trieel Hodatsy hebben thans van Poolschen kant den ingenieur Gradionowsky en den ar beider Kot, van Duitschen kant Geisenhei- mer, secretaris der mijneneigenaars en den arbeider Karger gehoord. De commissie Ik zag een kleur van woede op haar wan gen komen. „Niet voor mij," zeide zij. „Ik wil niet, dat het u spijt voor mij." Dan liet zij haar uit- dagenden toon varen en boog zij haar hoofd. „Ik wou, dat ik niet meegegaan was. Ik wou dat ik naar huis toon," fluisterde zij wanhopig. Ik trok haar hand door mijn arm. „Vergeet bet," drong ik vroolijk aan. „Don kom 'het niet helpen, hij „Dat kon hij wel," riep zij uit. „Hij had dien kerel tegen den grond moeten Slaan." Ik voelde hetzelfde, -maar ik kon het moei lijk tegen haar zeggen. „Ik zal nooit uit dat verleden weg kunnen komen," ging zij hartstochtelijk voort „Ik dacht, dat het kon, maar nu weet ik, dat het er altijd zijn zal, dat afschuwelijke verledenl Alsof het mijn schuld is." Er klonken tranen in haar stem. „Mr. Jardine wacht met een taxi," zeide ik. „Hij zal niet begrijpen waar wij blijven." Zij lachte zonder vroolijkhedd. „Misschien zullen ze denken; dat ik er met u vandoor ben." Ik voelde dat ik een kleur kreeg. „Dat zou te gek zijn," zeide ik. Zij trok haar hand' uit mijn arm; als Mik ken hadden kunnen dooden, zou ik zeker dood aan haar voeten neergevallen zijn. „Ja, te gek," herhaalde zij met bitter sar casme. „Het is te idioot om er zelfs aan te denken uw naam met den mijnen samen te noemen." Zij lachte bitter en met haar hoofd in haar nek stapte zij voor mij uit naar de wachtende taxi. Ik geloof niet, dat iemand, behalve de oude Jardine, «onderweg naar den schouwburg, één woord sprak. Hij sprak aan één stuk door over het nieuws, dat hij in de courant gevonden had goed nieuws was het, ten minste hij legde het zoo uit. „We jagen ze terug," zeide hij verrukt. „We jagen ze terug, langzaam maar zeker. Zij krijgen op hun gezicht, let op mijn woor den, en zij weten het ook." H«et was gelukkig, dat 'hij (niet verwachtte, dat iemand op zijn opmerkingen inging eerlijk gezegd igeloof ik, dat ik de eenige was, die een woord hoorde van wat hij zeide Don en Joy Lambert zaten tegenover ons en éénmaal zag ik, «dat Don's hand de hare wilde nemen, maar zij stootte die met een boos gebaar weg. Arme Don, hij zou er lee- lijk van langs krijgen, als we thuis kwamen, dat kon ik heel goed zien, euj toch trof hem geen schuld; het geheele incident was zoo onverwachts gebeurd, en vóór hij iets kon zeggen of probeeren haar te verdedigen, was het al afgeloopen. In de oomedie weigerde zij naast hem te «gaan zitten. „Ik ga naast Mr. Jardine zitten," zeide zij met een smeekenden blik naar den ouden «man. Maar Mr. Jardine wilde er niets van weten. fcOnriuI Alsof ik den Jongen van rijh tracht beide standpunten te verzoenen. Ze volgt dus een heel andere procedure dan de Opperste Raad deed. Men gaat niet uit van het oude uitgangspunt, volgens hetwelk de industrieele driehoek Beuthen-Kattowitz- Gleiwitz ondeelbaar was. De arbeiders zul' len doorwerken, hoe de beslissing ook zij. De productie is «sinds het intreden van de rust erg toegenomen. De fabrieken in Op- per-Silezië hébben bestellingen voor een jaar. DUITSCHLAND. Uit den Rijksdag. In den Rijksdag is het Vrijdag zeer ru moerig toegegaan. De Duitsch-na-tioo. leider Hergt was bij de toelichting der inter pellatie over de verordening van 29 Augus tus reeds herhaaldelijk in de rede gevallen, toen hij zijn partij verdedigde tegen beschul digingen, dat zij door haar ophitsende natio nalistische propaganda aanslagen tegen re- publikeinsche leiders aanmoedigt. Nu en dan barstte de linkerzijde ook in een schamper gelach uit, vooral toen Hergt beweerde, dat de Duitsch nationalen zoo verzoeningsgezind zijn. De onafhankelijke socialist Dittman, die de interpellatie van zijn partij toelichtte, had niets nieuws «te vertellen en er werd nauwe lijks naar hem «geluisterd. Ook onder d«e rede van den rijkskanselier, die «gisteren niet erg op dreef was, was de zal onrustig. Wirth herhaalde over mate riaal te beschikken, 't welk bewijst, dat in Beieren en Opper-Silezië onlangs een staats greep naar 't model van dien van Kapp werd voorbereid. Voorts deelde de kanselier mede, dat de regeering van plan is een zeer hoog in de mililarden loopend krediet aan te vragen, ten einde in den komenden winter den kleinen middenstand, de nooaiijdende renteniers en pensioentrekkenden hij te staan. Het werd een geweldig kabaal toen na de rede van Wirth, Scheidemann, de Duitsch nationalen schuldig noemde aan den moord op Erzberger. Toen Helfferich luide protes teerde beet Scheidemann hem toe: Gij hebt dezen moord op uw «geweten! Dat Helfferich later het antwoord' niet schuldig bleef en den socialisten even hefti ge verwijten naar 't hoofd gooide, behoeft geen betoog. Eenige sensatie maakte verder de mede» deeling van Schridemann, dat de meerder heids-socialisten bereid zijn mede te werken tot een verdeeling van de regeeringscoaütie, De Duitsche volkspartij moet echter niet meenen, dat de socialisten branden van ver langen om met baar samen te gaan. De gewezen koning van Wurtemberg Berlijn, 8 October. Gisteren is te Stuttgard de voormalige koning van Wurtemberg over leden. [Willem II van Wurtemberg was den 25en Februari 1848 geboren en is dus 73 jaar ge worden. Hij is tweemaal gehuwd geweest; zijn eerste gemalin was prinses Mari-e van Waldeck Pyrmont, die hem ©en «dochter schonk, prinses Pauiine, die met den prins von Wied, den «gewezen mbret van Albanië gehuwd is. Het tweede huwelijk, met prinses Charlotte van SchaumburgLippe, is kin derloos gebleven. Willem II, die als Pruisisch officier heeft deelgenomen aan de oorlogen van 1866 en 1870, was in 1891 zijn oom Karei I als koning plaats wil berooven. Kom hier, Don onzin! Ik «sta er op." Ik ging met den ouden Jardine praten, om den twee anderen gelegenheid te «geven met elkaar te spreken, maar ofschoon hij een paar pogingen tot excuses en verzoeenin© deed, zij werden koud opgenomen, en toen het scherm opging, keerde het jonge meisje haar rug naar hem toe en deed alsof zij zijn bestaan vergeten was. Don werd boos. De uitwerking van de champagne verminderde en hij kon een dergelijke behandeling niet verdragen» Ik moet zeggen, dat ik met hem meevoelde. Ik kón niet inzien, dat (hij schuld dragen moest voor de onbillijke woorden van dien man, maar het was mijn zaak niet en ik kon niet tusschenbeide komen. De oude Jardine viel onder het eerste be drijf in slaap. Hij ging achter in de loge zit ten, deed een zakdoek over zijn «gezicht en snurkte, maar gelukkig in eenj mineur toon aard. Ik was aan mijzelf overgelaten. Ik trachtte mij te interesseeren voor het stuk, maar Joy Lambert «hield haar kortgeknipt kopje tusschen mij en het tooneel, en dat leidde mijn gedachten af. Ik wist, dat zij zich «beleedigd gevoelde en Don en mij haatte. Ik «h«ad graag iets willen doen otmi de zaak in het reine te brengen, rniaar zelfs al had zij van mij gehouden, dan nog zou het moeilijk geweest zijn haar te troosten; zij was zoo erg aan stemmingen onderhevig. Het scherm viel na het eerste bedrijf en de oude Jardine werd met een schrik wakker en« zeide: „Lieve hemel, heb ik geslapen?" De lichten flitsten in de zaal op en ik keek Den amgarfci^ ggg, j I ,,|j§ 1 «tBS.I van Wurtemberg opgevolgt. De revolutie van 1918 heeft ook hem van den troon gestooten. Red.] De schadevergoeding. Blijkens een bericht uit Hannover is de eerste trein met bijen Zaterdagmiddag naar Frankrijk vertrokken. De trein telde 24 wa gons. De volgende week volgen er nog zes treinen met bijen. Staking Berlijnsch Hotelp ersoneeL Sedert Zaterdagochtend 11 uur ls 'het per soneel van de Berlijnsche hotels in staking wegens looneischen. Niet alleen staken de kellners maar ook de koks, kooksters, huis knechts, kamermeisjes en portiers, zoodat het gansche personeel het werk heeft neerge legd. Slechts in een gedeelte der -kleinere bedrij ven, die over een gering aantal personeé beschikken wordt gewerkt, ofschoon de sta kers ai het mogelijke doen om hun oollega's tot het nederleggen van den arbeid te bren gen. Alleen in- enkele bierhuizen kon men wat te eten krijgen. De meeste hotels, café's, enz, zijn gesloten. Men schat het aantal stakers op 200.000. Weer een ontploffing ln een chemische fabriek. Uit Gera wordt gemeld: Naar het „Geraer Tageblatt" meldt heeft gisteren in de Leuna- werk-en te Halle een ontploffing plaats ge had, waarbij 6 personen gedood en verschei dene gewond moeten zijn. Zooals bekend zijn de Leunawerken een zusterfabriek van de Badische Anilin- und Sodafabriekien te Op- pau. FRANKRIJK. Clemencean op zijn tachtigsten Jaardag. Olemenceau, die geen verslaggever meer bij zich -toe zou laten, is toch geïnterviewd. Een Amerikaan, mr. Wythe Williams van de PMIadelphia Public Ledger, heeft het klaar gespeeld niet «alleen om met den ou den Tijger een paar dagen voor zijn tachtig- sten) jaardag -een «onderhoud te hebben, maar zelfs om bij hem te logeeren, en de Times mag mede zijn relaas ervan afdrukken. Een eenvoudig huis, dat uitziet op zee, op de af beelding lijkt het wel een loodta voor Bel gische vluchtelingen uit den oorlog, op twee uur afstaods slechts van Mouilleron- en-Pareds, zijn geboorteplaats, dient hem thans tot woning; zijn Parij'sohe kamerdie naar, Oiotilde, da keukenmeid, «een ezel en een hond «houden hem er gezelschap. Ole menceau huurt het huis van een royalistische gravin voor 160 franken Is jaar» Toen Wil liams opmerkte, dat het niet te veel was, antwoordde de Tijger, dat zij er op specu leert, dat de regeering bet huls na zijn dood zal willen aankoopen, «als de „laatste woon plaats van Olemenceau". Vandaar dat zij al- lerbeiminlijfcst is als de oude heer haar ver telt, dat hij zich ziek voelt, doch het haar droef te moede wordt als hjj zegt, dat hij zich «gezond gevoelt. Olemenceau leeft, gelijk hij steeds placht te doen; zeer eenvoudig. Hij staat nog steeds rs ochtends om 6 uur op en schrijft eenige uren voor het otnbijt, „Wat schrijft u dan en wat wilt u er mee doen?" Een ongeduldig gebaar. „Eerlijk gezegd, ik weet het niet; ik heb nog niets besloten. Ik voel, d'at ik mijn rust verdiend h«eh, maar het kan, misschien, no«g wel eens noodig zijn voor me om iets te zeggen of iets te doen. Kolonel House dringt er op «aan, dat ik 'een bezoek zal brebgen aan Amerika, alleen maar om er één rede voering te houden. Ik zeg ja, noch neen. Wat ik geschreven heb, verbrand ik «misschien wel weer." Daarop veranderde hij van onderwerp van gesprek. Zouden de gespatieerde woorden be- teekenen, dat wij Olemenceau toch weer in Zijn oogen stonden dof en hij keek recht voor zich uit. Ik boog mij juist naar hem toe om wat te zeggen, toen ik iets als belangstelling in zijn blik zag komen. Hij schoof zijn stoel achteruit en stond op. „Wat is er?" vroeg ik vlug. „Iemand, die ik ken ik kom dadelijk weer terug," en weg was hij. Ik ging op zijn stoel naast Joy zitten. „En hoe vindt u het stuk?" vroeg ik met een poging om natuurlijk te spreken. „Afschuwelijk; dat weet u net zoo goed als k. Ik «heb er geen woord van geboord." Ik toon haar blikken op mijn gezicht voelen. „En hoe vindt u het?" vroeg zij. „Ik heb er ook niet veel van gehoord," moest ik bekennen, „maar ik heb nooit veel yan het tooneel gehouden." Er volgde een kleine stilte. „Bent u moe?" vroeg zij en er klonk nu iets vriendelijks in haar stem. „U ziet er zoo moe uit." Voor het eerst hinderde mij die vraag niet. „Ik heb een beetje hoofdpijn," stemde ik glimlachend toe. „Maar dat is de schuld van deze ongewone feestelijkheid-" Weer een stilte en dan de vraag: „Waarom «bent u meegegaan? Waarom zijn we een) van allen uitgegaan? Het dient ner- kens voor tegenwoordig te trachten je te amuseenen. Er schijnt oven alles een soort doodskleed te hangen. Kijk eens naar al die gewonde manschappen. Ach, we Dan hield zij op, alsof haar iets tot zwijgen doem de. Ik volgde de richting van haar blik naar de loge tegenover ons en daar stond, zich vooroverbuigend, om met een) jong meisje in een zeer gedecolleteerd lichtrose japon netje te praten; Don. de politiek zien terugkeenen? Met hem is niets onmogelijk, en hij is nog jong voor zijn tachtig jaren Het dueL De kwestie van het duel ls in Frankrijk voortdurend aan de orde. Er wordt geregeld zij het in veel mindere miate dan vroeger geduelleerd en toch ia het duel eigenlijk verboden. De vorige week heeft er in het Pare des Prinoes te Parijs een duel plaats gehad, dat nog al veel gerucht heeft gemaakt en nu ia er tegen de vechtlustigen en tegen de getuigen een vervolging ingesteld. Het Kamerlid Klotz heeft nu naar aanleiding hiervan een interpellatie aangekondigd naar de «omstandigheden, waaronder er, na het duel in het Pare des Pr ine es, een instructie is geopend. Bonnevay, de minister van justitie, heeft aan de procureurs-generaal een circulaire rondgezonden, waarin hij er «aan herinnert, dat er niet geduelleert mag worden en dat er streng tegen duellisten opgetreden moet worden. „De oorlog", zegt Bonnevay o.m. in zijn circulaire, heeft ons te veel bloed ge kost, dan dat wij niet met nog meer zorg dan te voren er tegen zouden waken dat het nutteloos verspild wordt. De oorlog heeft ons te veel verminkten achtergelaten; dan dat «men er het aantal vain zou vermeerderen onder het ijdele voorwendsel van particu liere conflicten «op te lossen. Verwonden of dooden, dien men beleedigd heeft, verergert de onrechtvaardigheid, in plaats van die weg te nemen." ENGELAND. Engelsche mijnwerkers vragen een lager loon. De Times meldt, dat sommige eigenaars van kolenmijnen in Lanarkshire een vrijwil lig voorstel van de werklieden hebben ont vangen, volgens hetwelk zij aan een lager loon de voorkeur zouden -geven boven in krimping van het bedrijf. In enkele gevallen noemden zij een loon van 10 sh. per «schoft, in plaats van het nu geldende van 141/, sh. Indien de eigenaars hierin toestemmen en hun prijzen in overeenstemming daarmee herzien, verwacht men, dat Ijzer- en staalfa brieken, die nu gesloten zijn, heropend zullen worden, ook hoopt men verloren markten op het vasteland terug te kunnen veroveren. Ingezonden mededeeUng. INDIEN GEZOND, BLIJF GEZOND. Maak geen gewoonte ven het gebruiken van geneesmiddelen. Ais gfl riek rijt, hebt gij waarschDniyh medicijn® noodig. Maar zoodra gij weder gezond rijt, dient gU met het gebruik op te houden. Zorgzame ge woonten, lichaamaoefeningec, eenvoudig voedsel, goede ontlasting, en geregelde, ver kwikkende slaap dienen u gezond te houden. Weea blij, als gJJ vrij rijt van verschijnse len van nierawakte. Als gjj er aan twijfelt, kunnen Fosterts Rugpijn Nieren Pillen u helpen. Dit woonte-vorming. el schept geen ge- Onderzoek u zelf. Ontwaakt gli 'a morgens met een doffe, «kloppende pijn in den rug? Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw handen en enkels «gezwollen? Ia de urine be wolkt, «zanderig of brandend? Geschiedt da loozing te veel of te weinig? Zijt gij moede loos, altijd vermoeid, zonder lust of wils kracht? Wordt gij duizelig na een poos ge staan te hebben? Hebt gij last van rheuma- tiek, sp'it of ischias? Als gij „ja" moet antwoorden op een van deze vragen, is het bepaald noodfg om een speoiaall niergeneesmiddel te nemen, en kun't gij niet beter doen dan onmiddellijk te begin nen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 98, f 1.75 per doos. Hij zag er heel vroolijk en opgewekt uit zij droeg «haar arm in een verbad; toen wist ik natuurlijk oogenblikkelijk, dat zij Rosabella Girting, de heldin van het auto- ongeluk, moest zijn. Zij scheen veel belang in Don te stellen; zij lachte en praatte tegen hem alsof zij hem haar -heele leven gekkend had; in de loge zat ook eeri oudere dame, aan wie zij hem nu voorstelde. Ik keek a-ls niiet betooverde oogen naar hem en ik wist, dat naast mij Joy ook naar hem keek. Ik probeerde de een of «andere gemeen plaats te verzinnen, om de situatie wat min der pijnlijk te maken, maar geen enkele viel «mij in en bet was een opluchting voor me toen de tooneelbel ging. Natuurlijk dacht ik, dat Don terug zou ko men; maar neen, hij bleef waar hij was. De oude Jardine was weer ingedommeld en ik geloof niet dat Joy of ik veel van het tweede bedrijf zagen. Ik werd boos op Don; (ik vond zijn han delwijze beleedigend; ik keek -het meisje aan en vroeg me af of ik haar voor hem excuses maken moest, maar toen ik haar booghar- tigen trek en haar vastberaden, jongensach tig profiel zag, leek mij zulks onmogelijk. Ik voelde me alles behalve op mijn gemak. Nooit meer, beloofde ik mezelf, zou lk naar de oomedie gaan- Blijkbaar moest de avond een reeks onaangename incidenten en onge lukken zijn. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. zeepoet f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reap. f 0.67', f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Loeee nummer» der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Poet-Girorekening No. 16066. 20 ct. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr, als redac. tekst) 60 ot. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meqr 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Be-w.-no. 4ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeel. Licht op voor auto's en fietsen: Dinsdag 4 October6.02 uur Woensdag 5 6.— Aan onze lezers bulten de gemeente doen wij het verzoek de abonnements gelden over het vierde kwartaal ten bedrage van f 2.— over te maken per postwissel of over te laten schrijven op No. 16066, kantoor Helder per post-glroblljet. De laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar het bedrag dan voor slechts f0.05 wordt overge schreven; formulieren zijn aan alle post kantoren een halven cent verkrijgbaar. Per postwissel daarentegen zijn de kos ten f O.IO. Na genoemden datum wordt beschikt met f0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper beschikt en verzoeken wij U beleefd de kwitantie bl] eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. 28)

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1