Het Meisje van hiernaast NIEUWSBjLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WlERINGEN EN ANNA PAULOWNA bedriegers bedrogen Eerste Blad. Abonnementsgelden vóór 15 October VOLHARDING's BROOD. No. 5466 DONDERDAG 13 OCTOBER 1921 49e JAARGANG Versohijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER* C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Poet-Girorekening; No. 16066. BUITENDAM). Winkeliers, die U andere zeepsoorten in de handen stoppen, als U slinught' =zeep vraagt/bedriegen zichzelf, want zij verliezen hun debiet. u wenscht de zoo gunstig bekende SUNLIGHT. DE EENIGE BESTE ZEEP, GEEN ANDERE. LET DUS OP HET WOORD „sunlight" OP IEDER STUK ZEEP. FEUILLETON. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Conrant f 1.Ö0; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. zeepoet f 2.60; ld- p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57», f 0,75, f 0.88, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losee nummers der Oourant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIEN 20 ct. p, regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ot. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 14 reg. 60 ct., elke regel meer 10 ct. bil vooruitb.(adres; Bur. v. d. bl. en met br, onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-no. 4ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% paplerduurtetoesl. Aan onze lezers bulten de gemeente doen wij het verzoek de abonnements gelden over het vierde kwartaal ten bedrage van 12.— over te maken per postwissel of over te laten schrijven op No. 16066, kantoor Helder per post-glroblljet. De laatste manier van vereffening raden wl] ten zeerste aan, daar het bedrag dan voor slechts f0.05 wordt overge schreven] formulieren zijn aan alle post kantoren a een halven cent verkrijgbaar. Per postwissel daarentegen zijn de kos ten fO.IO. Na genoemden datum wordt beschikt met f0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper beschikt en verzoeken wij U beleefd de kwitantie bij eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. Lloht op voor auto's en fietsen Donderdag 13 October Vrjjdag 14 5.37 uur. 5.35 De Opper-SUezlsche quaestle. De oorrespondent van het Berliner Tage- blatt te Genève meldde Dinsdag, dat hem van bevoegde zijde definitief wordt beves tigd dat tot verdeeling van Opper-Silezië in beginsel is besloten. Den raad van den Volkenbond is geheel onafhankelijk te werk gegaan en beeft geen van de tot nog toe bekende voorstellen tot basis van zijn besprekingen genomen. Op bet oogenblik, dat de correspondent seinde duur de de zitting van de oommissie nog voort. Het district Tarnowitz zal vermoedelijk Duitsoh blijven. Politieke overwegingen zijn bij het nemen van het besluit geheel buiten spel gelaten. Men heeft met de belangheb bende partijen rekening gehouden, maar een andere oplossing dan een compromis is nu eenmaal onmogelijk. Om den overgang tot den nieuwen eco nomisch en toestand mogelijk te maken, zal een overgangsregime onder Emten- tebeheer worden ingericht. Dit regime zal toezicht oefenen op bet goederenverkeer ov»r de nieuwe .grenzen .en op de nieuwe rege ling van de valuta. Verleden Zaterdag heeft de gezantenraad reeds de noodige militaire maatregelen getroffen om de orde In het volfcsstemmingsgebied te verzekeren. De gezantenraad zal Vrijdag de beslissing aan de Duitsche en Poolsche regeeringen mededeelen en Zaterdag zal de beslissing terzelfdertijd te Genève en te Parijs wor' den gepubliceerd. Uit Parijs wordt gemeld: Da Ounha, de Braziliaansche gezant te Parijs, en lid van den Raad van den Volkenbond, die deel uit gemaakt beeft van de commissie van vieren, beeft aan de „Matin" gezegd: Wij zijn vol komen gerust over de gegrondheid- van den raad, dien wij den oppersten raad hebben gegeven, en er zeker van, dat wij de beste oplossing aan de hand hebben gedaan. Nadat bij met nadruk verklaard had, dat er op de beslissing van de vier geen invloed van bui ten is geoefend, zei Da Ounha, dat de raad bet plan voor de verdeeling van Opper-Silezië met algemeene stemmen aangenomen beeft. Volgens het Zwitserscb teJegraafagent- schap komt de verdeeling hierop (neer, dat aan Duitschland de districten Gleiwitz, Hin denburg en een deel van Beuthen, met de Stad van dien naam, worden toegewezen. Po len zou de districten Koenigshuette en Kat- towitz krijgen met de hoofdplaatsen dier districten, en de rest van Beuthen en voorts de Zuidelijke districten Plees em Rybnik -en enkele stukken; van de districten Tarnowitz ,en Lublinitz. De overige districten zouden voor Duitschland zijn. Een „voorlOopige" commissie van- drie leden zou gedurende 10 jaar zorgen voor het economisch verband tusschen beide van elkaar gescheiden ge< deedten. De Duitsche regeering en de verdeeling. De Duitsche gezanten te Londen en Parijs hebben resp. een onderhoud gehad met Lord Curzon en Briand, om hen te wijzen op de noodlottige gevolgen, die een verdeeling voor Duitschland zou hebben, en het in gevaar komen van de uitvoering der schadevergoe- dingsovereenkiomsten als gevolg van het af' treden van het kabinet-Wirth. Deze démar che's hebben echter weinig resultaat gehad. Reeds thans zoo wordt uit Berlijn aan het ,Hbl." -gemeld mag het vrij zeker worden geacht, dat in geval van een ongum stige beslissing het RijkCkabinet zal aftre den, daar het dan de vervulling van het ulti matum omtrent de schadevergoeding niet op zich meent te kunnen nemen. Naar in parlementaire kringen verluidt, staan zoowel de meerderheidlssocialisten als de democraten op het standpunt, dat voor het kabinet-Wirth geen reden tot onmiddellijk aftreden bestaat. Het kabinet moet naar de meening der beide partijen eerst dan aftre den, wanneer de Rijksdag het zijn vertrou wen zou ontnemen. Daarmee treedt de quaes- tie van de spoedige bijeenroeping In een acuut stadium. Alle partijen zijn het er over eens, dat de Rijksdag onmiddellijk na de of ficieels publicatie der beslissing 'omtrent 0.-8. moet worden bijeengeroepen. Desbetreffende besprekingen 'zijn er tot dusver evenwel nog niet gehouden. 4 4 4 In de vergadering van Woensdag van de rijksdagcommissie gaf rijkskanselier Wirth uitdrukking aan de algemeens verontwaar diging over het feit, dat de raad van den Volkenbond te Genève, volgens niet te weerspreken berichten een beslissing over het gebied van O.-S. had genomen, die noch met het gebleken gevoel van O.-S. noch met de economische en -politieke verhoudingen van dit land rekening houdt. Daardoor zal een Duitschland met alles wat daarin is ver worven door Duitsche vlijt en Duitsche geest van het rijk worden afgescheiden -en onder vreemd bewind gesteld. Deze afschulving wordt niet alleen door de meerderheid van de bevolking van O.-S. maar ook door het geheele Duitsche volk beschouwd als een overweldiging van een bitter onrecht. Het ge volg hiervan zal geen vreedzame ontwikke ling zijn, maar verontrusting. Aan het econo misch geheel van Duitschland wordt een on geneeslijke wonde toegebracht. Samenvattende zeide Wirth: Als de be slissing zóó wordt gevoeld, als te vreezen is, dan wordt daardoor een nieuwen toestand geschapen, die van ernstigen invloed is op de omstandigheden, onder w-eike de huidige re geering het bewind beeft aanvaard en ge voerd. Een definitieve beslissing zal het Kabinet eerst kunnen nemen, als de uitspraak van den Oppersten Raad officieel bekend is. De Rijkskanselier noemde dat de eenstem mige opvatting van het geheele kabinet Kattowitz, 12 October De sociaal-democra tische partij in Opper-Silezië heeft het par tijbestuur in Berlijn geseind, dat, indien de beslissing omtrent Opper-Silezië voor Duitschland ongunstig mocht uitvallen, zij verwacht, dat den socialistischen leden van de rijksregeering het hevel gegeven zal worden uit het Kabinet te treden. Gelijksoortige telegrammen zijn door de democratische en centrumpartij in Opper- Silezië aan den rijkskanselier gezonden. De conferentie te Washington. De Belgische delegatie ter conferentie te Washington zal, naar de Nation Beige weet te melden, bestaan uit: de Oartier de Mar- chienne, ambassadeur van België te Was hington; Franoqui, van de Société Générale, en Félicien Oattier, van de Banque d'Outre- mer. 4 4 4 Ongeveer 200 afgevaardigden uit alle dee- len van de wereld hebben de opening bijge woond van de derde internationale conferen tie voor het economisch herstel en den we reldvrede te Londen. Er werd een motie aan genomen, waarbij een beroep werd gedaan op de godsdienstige krachten over de geheele wereld om door de conferentie van Washing ton het Britsohe plan voor ontwapening te doen aanvaarden. Washington, 12 Ooi. President Harding zal actief deelnemen ian de voorbereidende werkzaamheden der iutwapeningsconferen- tie, en waarschijnlijk ©enige zittingen bij wonen. In de eerste zitting zullen vier alge- meette onderwerpen ter sprake komen: lo. de nationale politiek, waaraan elke regeering gebonden is; 2o. de samenvatting van de in lichtingen omtrent den juisten toestand der Oostersdhe quaesties; 8o. gegevens over den toestand der legers. Hughes zal den gedelegeerden president Hardings inzichten kenbaar maken, terwijl alle gedelegeerden een memorandum zullen ontvangen, hetwelk alles zal behelzen wat in dipomatiek opzicht ter voorbereiding der conferentie is gedaan. Japan en de conferentie td Washington. De president van de Nlppan Yusen Kais- ba (d. i. Japansche meilvaartmaatschappij) heeft zich uitgelaten over de aanstaande con ferentie te Washington en den algemeenen politieken toestand en o.a. het volgende ver klaard: „Be conferentie biedt Japan een ge schikte gelegenheid om een zeer belangrijke zaak voor te stellen, n.1. het beginsel van de open deur en gelijkheid van rechten voor den handel als middel tot bevordering van een blijvenden vrede en den voorspoed der wereld. Het Volkenbondsverdrag schrijft o.a. het instellen van regelingen voor, die de vrij heid van verkeer en handel verzekeren en onpartijdige behandeling van de handelsbe langen der landen, die lid zijn van den bond. Dit berust ongetwijfeld op het beginsel, voor gestaan door ex-president Wilson, die de noodzaak betoogde van het heffen van alle slagboomeni voor den handel en het verlee- nen van gelijke behandeling aan de handels belangen van alle mogendheden en waarop niemand iets tegen heeft. Sedert de vorming van den Volkenbond en de onderteekening van het vredesverdrag echter is het beginsel verwaarloosd en de handelspolitiek der mogendheden begint veeleer te lijken op uitsluiting van het bui tenland. De uitbreiding, welke gegeven is aan het Britsohe stelsel van bijzondere rech ten, waarhij de rechten worden verminderd voor de uit- en invoeren tusschen Engeland en de Britsohe Koloniën, de nieuwe scheep vaartwet van Australië ten behoeve van het verbod van allen Australlschen kusthandel aan buitenlanders, de Amerikaansche scheep vaartwet ter bevoordeeling der Amerikaan- sohe scheepvaart, het verbod van buitenland- sche scheepvaart tusschen Amerika en de Filippijnen van Februari 1920 af, de bescher mende maatregelen door verschil in vracht prijzen op de Amerikaansche .spoorwegen voor goederen van Amerikaansche .en van andere schepen en andere maatregelen van gelijke strekking, aldus verklaarde Ito, zijn in strijd met de beginselen en den geest van het volkenbondsverdrag en de beginselen van vrijheid en rechtvaardigheid, ofschoon de toestand na den oorlog misschien tot zul ke maatregelen aanleiding ban hebben -ge geven. Zulke maatregelen echter zijn zeer nood lottig voor de belangen der Japansche scheepvaart en vormen een ernstige bedrei ging van Japan's recht op scheepvaart in den Stillen Oceaan. Het is volstrekt onver mijdelijk, dat Jap-an. op de aanstaande confe rentie aanxiiringe op gelijke rechten voor de koopvaardij in den Stillen Oceaan. De Zuid- zee-oonferentie heeft een zeer ernstige be- teekenis voor Japan, dat een groote verant woordelijkheid draagt en de leiding op de conferentie diende te aanvaarden in over eenstemming met de ontwikkeling van den toestand. DUTTSOHLAND. Dreigende spoorwegstaking. De „Rote Pahne" meldt, dat er een sta king der Middien-Duitsche spoorwegarbei ders voor de deur staat. Het rijksministerie van verkeerswezen poogt te vergeefs den 8-urendag te vervangen door den 12-uren- dag. In het belang van het verkeer heeft het ook andere maatregelen getroffen, die den arbeiders mishagen. Daarover beerscht -groo te opwending in de kringen van het Midden- Duitsche spoorwegpersoneel en reeds Zon dag is een stemming over de staking gehou den. Het resultaat daarvan is nog niet he kend, doch de „Rote Fahne" weet mede te deel en, dat zich een meerderheid van 9/10 vóór de staking heeft verklaard. Natuurlijk moet een bevestiging worden afgewacht. Oppau. Het aantal dooden en vermisten bij de ramp te Opp.au heeft thans blijkens offi cieels mededeellnigen de 600 overschreden, daar thans vele der zwaargewonden ln de zie kenhuizen zijn overleden. Aan giften is tot dusver 60 millioen bijeengebracht Een mysterieuze aanbieding van Neder- landsch kapitaal aan Duitschland. De Berlijnsche oorrespondent van het Hbl. vestigt de aandacht op een groote adverten tie, die dezer dagen in de „Frk Ztug.'1 voor kwam en waarin door een Nederlandsch fi nancieel concern aan de Duitsche industrie en groot-grondbezitters een bedrag van 400 millioen gulden op gunstige voorwaarden en op langen termijn ter leen wordt aange boden. De advertentie is onderteekend Harry van der Straeten. Bij informatie btj onze groote banken bleek ons, dat deze aanbieding niet uitgaat van deze instellingen en dat bovendien! de naam van den onderteekenaar hietr geheel onbekend is. Welk mysterieus financieel concern deze aanbieding doet, blijft dus vooreerst een raadsel. Het plaatsen van een advertentie is dan ook niet de gewone weg, dien de Ne- derlandsche banken in dergelijke zaken ple gen te bewandelen. Antl-semltisme. Er is in Duitschland onlangs een nieuwe partij .gevormd, de Duitsche sociale partij, een groep, welke de Duitsche nationalen niet- antisemitisch genoeg zijn. Kunze, de leider der partij, -heeft het in een partijvergadering, onder groeten bijval, gezegd, ook bij uiterst rechts ziet men den invloed van het Jood- sch-e kapitaal. Kunze eischte het uitwijzen van alle Joden, die zich sinds 1 Augustus 1914 in Duitschland hebben .gevestigd., het plaatsen van de in Duitschland vertoevende Joden onder de vreemdelingenwet en het in voeren vaq maximumcijfers voor het aantal Joden in openbare betrekkingen en het aan tal Joodsche studenten aan de universiteiten. Den dood van Erzberger noemde Kunze wel verdiend en ónder starmaohtigen bijval verklaarde hij, dat men Erzberger al lang als verrader tegen den muur had moeten plaatsen. Kunze noemde het onzin, dat zijn partij den keizer uit Nederland terug zou willen laten keoren, wat de vergadering met een krachtig ,Den Jodenkeizer niet!" beves tigde. Het oude keizerrijk had Duitschland in de ellende getrokken. „Omdat het ver- joodsoht was", klonk het uit de zaal. Spre kers, die na Kunze het woord voerden, spra ken nog krachtiger antisemitische taal. Men had trouwens uit de zaal ook al geroepen dat Hergt, de leider der Duitsche nationalen, „een jodenknecht'' was. ENGELAND. De scheepsramp ln de Forth of Clyde. Do berichten over do noodlottige aanva ring, welke de „Hcwan", het passagierschip dat den dienst GlasgowDublin onderhoudt, kort na elkander op de Schotache kust met twee schepen heeft gehad, beschrijven ont zettende tooneelen, die zich in het holst van den nacht hebben afgespeeld. Om 12.20 uur, toen de passagiers zich reeds ter ruste hadden begeven, kwam een. dichte mist opzetten, die oorzaak was dat het 12 knoopen loopende schip, kort na het ver laten van de z.g. Corsewal Point, in aanva ring kwam met het Amerikaansche s.s. „West Oomak". Hoewel de schok vrij hevig was, ontstond er niet de minste paniek aan Ingezonden mededeellng. Slechte spijsvertering en de onaangename gevolgen als brakingen, hoofdpijn, gemelijkheid, verstopping, geelzucht, hartwater enz. verdwijnen door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs fO.65 per flacon, alom verkrijgbaar, Leest U geregeld de korte afwisselende berlohten van Deze zijn In het belang van U en Uw gezin I Handelt U er wel naar?? Bestelt U het eens een week op proeft Prijzen zijn: Vol Melkbrood 28 cents] Wittebrood 24 oents en Zeeuwsoh Tarwebrood 22 oents. Naar het Engelsch van RUBY M. AYRES door W. J.' A. ROLDANUS JR. 27) „Na je vertrek?" herhaalde ik. Don knikte. „Zij wou me niet vertellen wat hot was. maar zoo is zij nu eenmaal. In sommige opzichten makkelijk te influen- ceeren." „Dat zou ik nooit gedacht hebben." „Ja, maar u begrijpt haar niet 'zoo goed als ik dat doe," antwoordde hij. Om verschillende redenen kon ik op dat antwoord niét ingaan. „En nou ga ik vandaag met haar naar de stad," ging hij voort en voor het eerst keek hij mij aan. „Ik vermoed, dat u er geen bezwaar tegen hebt." „Waarom zou Ik er bezwaar tegen heb ben?" vroeg ik geprikkeld. Don keek verbaasd en ik haastte mij eraan toe te voegen: „Doe waar je -lust ln hebt; de tijd schiet op, geniet er dus zooveel mogelijk van!" „Laat dat maar aan inlj over," zeide Don lachend. „Hoe laat denk Je terug te zijn?" vroeg ik hem wat later. Ik had hem in de keuken gevonden, waar hij bezig was zijn schoenen te> poeteen, tot je je er bijna in spiegelen kon, en met zijn weinig muzikale stem zong: ,Oh, oh, oh, it's a lovely war! What do we want with eggs and ham, When we've got plum and apple jam." Even hield hij op om mij te antwoorden: „O, wij komen niet zoo -laat; maar geneer u niet, als u iets wilt gaan doen," en dan ging hij, tot groote verrukking van Castle, weer voort met het refrein: „Form fours, right turn! ow do we spend the money we eartn? Oh, oh, oh, it 's a lovely war Ik ging de keuken uit en: liet hen aan hun lot over. Ik had een voorgevoel, dat de dag mij buitengewoon lang zou vallen. Don scheen dien ochtend een vreeselijken tijd noodig te hebben voor 'zijn toilet., maar eindelijk was hij toch klaar; hij kwam naar mijn studeerkamer en stak, zooals zijn ge woonte was, zijn hoofd om den' hoek. „Nou, ik ga maar," zeide hij. Ik legde de oourant, waarin ik trachtte te lezen, neer. „Ja is Miss Lambert er?" vroeg ik. „Neen, ik ga haar halen. We kunnen ze ker niets voor u doen in de stad?" Ik moest bijna lachen om de vraag. „Neen," zeide ik. „Tot straks dan!" En weg was hij. Ik ging naar het raam en keek hem na in den tuin een flinken, Jongen kerel met de vlugge bewegingen en den krachtigen gang van zijn vader. Het meisje stond blijkbaar op hem te wachten, want ej| kwam bijna onmiddellijk de deur uit. i Zij droeg 'n grijs japonnetje met een groo ten flaphoed, die haar gezicht half verborg, maar ik hoorde haar lachen) om iets, dat Don zeide, en het kwam mij bijna onmoge. lijk voor, dat zij hetzelfde kind was, dat zich den afgeloopen nacht nog dood gewenscht had. Nu als zij gelukkig was, dan was dat ten minste Iets om dankbaar, voor te zijn. Er was, zooals de oude Jardine gezegd had, tegen woordig weinig geluk ln de wereld. Zij waren nu bij het hek en toen Don dat voor haar open hield, 'keerde zij zich om en keek naar mijn raam. Ik Ihad niet gedacht, dat zij 'dat doen zou. anders zou ik zeker niet daar zijn gaan staan, maar 't was nu te laat om me terug te trekken en per slot van rekening 'keek zij maar heel even mijn kant uit dan liep zij weer ver der en Don trok het hek achter haar dicht en volgde haar. Het was een duivels vervelende dag voer mij. De uren schenen zich op loodem voeten voort te sleepen. Ik liep door het huis en door den tuin en trachtte vergeefs mij bezig te houden. Rags, die blijkbaar het huis naast me uitgezet was, kroop door de heg en volg de mij met hangenden staart deni geheelen ochtend op mijn hielen, 's Middags ging ik naar den ouden Jardine en vond hem, zooals gewoonlijk, op de wa randa in slaap met een rooden zakdoek om het gezicht, maar ik maakte hem zonder veel plichtplegingen wakker. „Ik moet iemand hebben om mee te pra ten," zeide lk, toen hij protesteerde. Hij ging rechtop zitten. „Waar 2ijn de kinderen?" vroeg hij. „De kinderen, zooals je ze belieft te noe men, zijn naar de stad," antwoordde ik op onaangenamen toon.. Én daar ik me voor het eerst in mijn leven verveelde, ben ik hier heen gekomen." „Ga zitten," zeide de oude Jardine.' „Neenl, ga liever mee een wandeling ma ken. Dat zal je goed doen." „Een beetje zenuwachtig en rusteloos?" vroeg hij. „Allemachtig." De oude man wreef in zijn handen. „Prachtig, dat is een goed teeken; hot be wijst, dat je beter wordt." „Ik voel me uitstekend-" Nu eerst zag hij Rags. „Wie voor den wat voor den be gon hij. Rags kwispelstaartte ten teeken, dat hij hem h u-kende. „O, dien heb ik bij me," zeide ik losjesweg. „Het arme dier had een wandeling noodig, daarom heb ik hem meegebracht." „Ik wist niet dat je een hond hadt." .Fii is ook niet van nip. Pij is van haar." „Wie haar?" vroeg hij langs zijn neus weg. Ik voelde, dat ik een kleur kreeg. „Van Joy Miss Lambert," legde ik vlug uit. „Het dier was alleen thuis, daarom heb ik het meegenomen." „O," zeide de oude Jardine, „nou begrijp ik het" Hij ging naar binnen om zijn hoed te ha len en ik nam zijn stoel, dien! ik zooeven geweigerd had. Rags sprong kwispelstaar tend op mijn knie en keek me met vragende oogen aan; het beest scheen me om de een of andere reden, die hij zelf het best kende, als zijn „baas" te beschouwen- „De hond schijnt je goed te kennen," zeide de oude Jardine, toen we weggingen. „Ja," zeide ik en om de waarheid te zeg gen, ik voelde me erg in mijn schik. Ik heb altijd hooren zeggen, dat een hond steeds vriendschap sluit met een eenzamen man en dus deed Rags misschien niet anders dari zich naar den ouden stelregel gedragen. Onze wandeling duurde niet lang, want de -oude Tnrdln^ w«s gauw moe en (Jot mijn huis dichterbij was dan het zijne, toon hij zeide, dat hij niet verder kon, stelde ik hein voor hij mij thee to gaan drinken. Hij vroolijkte dadelijk op; hij was in zijn voorliefde voor afternoon-tea bijna een vrouw. „Een gewoonte, die ik van mijn lieve vrouw 'H <v-1 neb" excuseerde hij rh altijd. ..Een slechte gewoonte, dat weet ik, maar wat zal je er aan doen - ik ben een oude man." Hij dronk juist zijn derde kopje, toen de post kwam en natuurlijk vioog Rags, die rus tig aan mijn voeten gelegen had, moord en U-anu blaffende de gang in. Castle, die de brieven was gaa/n halen-, haatte honden, waar- o i ik haar te huln kwam en hem onpakte. „Maar één brief voor u, sir," zeide Castle, terwijl zij dien mij op armslengte overhan digde, met een achterdochtigen .blik op Rags, die zich los trachtte te nikken. Ik nam hem mee naar de studeerkamer en deed de deur dicht, om 'hem binnen te houden. „Een klein, venijnig diertje!" zeide de oude Jardine, „Maar toch heusch heel aardig," merkte ik op. Ik maakte de enveloppe, waarop het adres getiept was, open. Ik heb altijd het land aan dergelijke enveloppen, gewoonlijk bevatten zij rekeningen of dergelijke onaangename dingen- Deze echter vormde oen uitzonde ring, ofschoon zij van een advocatenfinna afkomstig was. Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1