Het Meisje van hiernaast J. J. H. KOOPMAN, NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. MANTELS ert C0STUMES GEMAAKTE MANTELS WESTSTRAAT 17. BONTGARNITUREN, BONTKRAGEN, MANTELVOERINGS enz. No. 5473 ZATERDAG 29 OCTOBER f921 49e JAARGANG Op- en ondergang van Zon en Maan •n.tl|d van hoogwater (Texel). BUITENLAND. De conferentie te Washington. FRANKRIJK. Briand naar Washington. FEUILLETON. De-woorden, die ik afgeluisterd had, lieten me niet los. OPPE3Ï-STLEZÏE. Een brief van Duitschland aan den gezantenraad. Polen en Opper-Silezlë. Ingezonden mededeellng. DAMES-KLEEDERMAKER, BONTWERKER. naar maat. Speciale afdeeling Mooie collectie Uitsluitend prima kwaliteiten. DUITSCHLAND. De Duitsche winkels verknopen niet meer aan buitenlanders. Tegen den uitverkoop. HONGARIJE. Het lot van Karei van Habsburg. De offlcdeuBe Romelnsche Trlbuna keurt het ultimatum af eni zegt, dat de kleine en tente met name inzake het Burgenland niets meer te vertellen heeft. IERLAND. ITALIË. Een ontploffing in een fort DENEMARKEN. De trials ln de nijverheid. Ingezonden mededeellng. MOEDER! DEENS ER OM. Vrouwen dienen mee» rosl te nemen. Als volwassenen deden wat s]J onderwijzen vroeg naar bed gaan rouden veel minder meoHahen lijden aan nierkwalen. Het la niet verstandig om na de Inspanning overdag 's avonds laat nog te strijken, verstollen, stoppen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, aorgen, overweging, en ongeregelde maaltijden overladen bat bloed met uxtneauur, en het filteeeren van zulk vergiftigd Moed verzwak* de nieren. De pijn in den rug, ln de lendenen en zijden, is een waarschuwing van ntonrvakte, die als niet» gedaan wordt, tan leiden tot uieront steking, blaaskwalea, ntovwatemmohi nier- gruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Ver minder de Inspanning der nieren. Vermijd laat naar bed gaan en onverstandige ge woonten. Geniet meer frissdhe lucht, wandel meer buiten, en aorg voor meer geaond-ge- vende slaap. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Iodië p. zeepoet f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.576, f 0.76, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Loeee nummers der Courant 4 ct„ fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ot. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 et., elke regel meer 10 et bij vooruitb. (adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeeL (W i n t e r t \j d.) Maan Zon Hoogwater Oct. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 30 m. 6.56 a. 4.28 6.52 4.34 7.15 7.40 Maand. 81 Nov. Dinsdag 1 Woensd. 2 Dond.d. 3 Vrijdag 4 Zaterd. 6 7.11 6.3 6.54 4.31 8.— 8.25 8.21 6.42 6.56 4.29 8.45 9.10 9.26 6.26 6.58 4.27 9.80 9.50 10.22 7.16 7.—4.2510.1010.25 11.11 8.10 7.2 4.2310.5011.05 11.62 9.8 7-8 4.22 11.3011.40 Lloht op voor auto's en fietsen Zaterdag 29 October5.06 uur Zondag 30 5.04 Maandag 81 5 01 De Japatosche gedelegeerden ter lorotwape- rÊngiB-conferentie in Washington stallen zich, althans uiterlijk, volstrekt niet op een onver zoenlijk standpunt. Hoe zij er binnenskaimeris en later, als het tot de definitieve stemming komt, lover denken, zal -wel (Mijken. Maar in tan openbare uitlatingen zijn de Japanners tot miu toe van goeden 'Wille. Het Amerikaan - sdhe dept. van Staat had (bekend gemaakt, dat het, als de Conferentie mondt geopend, gereed zal zijn met een concreet plan tot (het beper ken van de bewapeningen. Thans heeft vice admiraal Kato, die de eerste mairinedesfcun dige van.' de Jaspansche delegatie ter oonfe rentie zal wezen, een bezoek gebracht aan den Amenikaamischen 'tmiinister van marine Derby. 'De Japansche admiraal gaf den wenisch te fceünen, om zoo spoedig mogelijk het plan der Amerilkaanische regeering tot beperking der wapeningen te leeren kennen. Dat zoo zeilde Kato zal de ibestudeering van (het plan door de Japainsdhe gedelegeer den ten 'zeerste vergemakkelijkenKato be dankte den minister ook voor de beleefdheid, hem sinds zijn aankomst in de Ver. Staten bewezen. En verder zeide hij nog: „Wat betreft de beperking der marine- strijdkradhten welke ongetwijfeld het voornaamste onderwerp zal zijn op de con ferentie hoop lik ernstigl'ijfc, dat die groote internationale taak moge worden tot stand gebracht, dank zij de medewerking Van ver tegenwoordigers van uwe natie en van andere volken. De wDadly Express" verneemt, dat de Ja- nansdhe gedelegeerden ter conferentie te Washington voorstellen zulen dOen, die de wereld zullen verbazen. Het zal wellicht zelfs aanbieden zijn program van vloottouw op te schorten, zelfs zonder aan de Ver, Staten en Engeland te vragen hetzelfde te doen, indien het vraagstuk van Japian's positie in China op voor Japan bevredigende wijze wordt op gelost. 'De Japanisdhe gedelegeerden zullen ver klaren: „Wij wensdhen de eerbiediging van onze historische en geografische rechten in China, dat wij met bloed en met geld hebben verworven te Korea in 1894, in Mtatsjoerije in 1907 en in Sjamtoenlg in 1914 moeten -wij behouden voor onze vreedzame ootmlmercieele ontwikkeling. Briand had in de Kamer verklaard: slechts wanneer hij na de behandeling van de lnter- Naar het Engelsch van RUBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. 34) „Wij gaan morgen nog voor het laatst eens plezier maken in Londen,' zeide hij dan. „Zondag blijven we thuis en pak ik alles in, en Maandag o ja, sir, wilt u mij naar het station brengen? Joy staat er op mee te gaan, ofschoon ik het liever niet heb." „Het zal veel beter zijn, als zij het niet doet," stemde ik dadelijk toe. Ik voelde er niets voor, bij een' afscheid aanwezig te zijn. „Het dient nergens voor haar te kwellen met een scène aan Waterloo-station of ergens anders." „Dat zeg ik ook al, maar zij staat erop. Ik wou, dat ze mie maar naar Frankrijk lie ten vliegen. Eerst zou het gebeurd zijn. Enfin, we zullen nog wel zien. Slaap lekker, sir!" Nog steeds fluitend liep hij met twee tre den tegelijk de trap op en' ik hoorde hoe hij de deur van zijn slaapkamer dichtsloeg. Ik keek nog eens in den tuin voor ik ging sluiten; er brandde nog lloht in het huis van de Lamberia, maar alles waa volkomen stil. „En zal Je nu© altijd liefhebben altijd? 01)°of ma, dat je ma nooit vergeten zult beloof het mei* pellaties over de politiek van het kabinet, over een groote meerderheid zou blijken te beschikken, zou 'hij naar Washington gaan. Blijkbaar is Briand tevreden met bet door de Kamer uitgebrachte votum, want de „Petit Parisien" meldt, dat de minister-president zich Zaterdag maar Washington zal insche pen. De door de regeering aanvaarde motie van Manaud, waarin vertrouwen met het regee- rinigsbeleid wordt uitgesproken, is door de Kamer aangenomen met 338 tegen 172 stem men. De bladen stelden met voldoening vast, da'; het Kamervotum Briand een mandaat ver leent om, met bijzonder gezag bekleed, naar de conferentie te Washington te gaan, waar hij, zooals de Gaulois het uitdrukt, niet een of andere partij zal vertegenwoordigen, maar een geheele natie, wier stem hij krachtig zal laten hooren. De Parijische oorrespondent van de „N Rott. Crt." seint aan zijn blad, dat de meer derheid op de motienMainaud een verrassing is geweest. In den loop van den dag zag het er slecht uit voor Briand. Zijn overwinning dankt hi; behalve aan zijn eigen bekwaamheid en 'han digheid, aan zijn tegenstanders. Het ging tusschen Briand en Tardieu, tusschen een politiek van redelijkheid en van avontuur. Achter de groote meerderheid, die Briand blijkt te vertrouwen, zit natuurlijk ook het besef van de moeilijkheid, een opvolger voor hem te vinden en van de successen, door hem onlangs ten -opzichte van. Opper-S ilezië en Klein-Azië behaald. Het 'geheele debat heeft dus niet veel veranderd en niet veel anders positiefs opgeleverd dan de bevestiging van de onderlinge verdeeldheid en het gebrek aan lijn van het nationale Mok. De Duitsche gezant te Parijs heeft van daag den gezantenraad den volgenden brief overhandigd: De Duitsche regeering heeft met diepe teleurstelling kennis genomen van den brief van den Oppersten Raad van 20 October. Zij ziet in het territoriale en econo mische bevelschrift, dat daarbij aan het Duit sche rijk wordt opgelegd, niet alleen een onrechtvaardigheid jegens het Duitsche volk. dat daar weerloos tegenover staat, maar ook een schending van het verdrag van Versail- les, waarmee de door de geallieerden aan vaarde beslissing van Genève in tegenspraak is. De Duitsche regeering teekent deswege tegen den hierdoor geschapen toestand, als tegen een rechtsschennis uitdrukkelijk ver zet aan en ziet zich alleen onder den druk van de in den brief uitgedrukte bedreigingen en om de Duitsche bevolking van het' nijver- heidsgebied in Opper-SileziS voor algeheel verval te behoeden voor zooveel zulks mo gelijk is, gedwongen overeenkomstig het be velschrift der mogendheden den daarin be doelde afgevaardigde te benoemen. De namen dezer afgevaardigden zullen onverwijld wor den meegedeeld. In de zitting van het Poolsche parlement heeft minister-president Ponikowskl Donder dag een verklaring afgelegd, waarin hij o.a. zeide, dat de dag van de beslissing helaas voor Polen geen dag van vreugde was, zooals men had verwacht, aangezien vele duizenden Polen aan de overzijde der grenzen blijven. De Poolsche regeering zal ervoor zorgen, dat dleze Polen de noodige rechten zullen ver krijgen en zal ook de rechten der bij Polen komende minderheid eerbiedigen, volgens de beslissing van den gezantenraad en wil nu de grenzen eenmaal zijn bepaald, vreed zaam aan den arbeid gaan. Nadat Ponikow- ski de verklaring van de regeering had af gelegd, nam het parlement met algemeene stemmen een door de parlementaire commis sie van buitenlandsche 'zaïkeni ingediende mo tie aan. Deze motie is -een herhaling van de Wat -had zij geantwoord, vroeg ik mij af. En had zij het beloofd? Den Zaterdag bracht ik door in gezelschap van Rags. Hij kwam vlak na het ontbijt, precies alsof hem gezegd was, dat zijn „vrouw" den heelen dag uit zou gaan. Toen zij en Don het tuinpad afliepen, keek hij ze met -een soort onverschillige belangstel ling aan; dan kwam hij naar mij toe en ging met zijn neus op mijn voeten liggen. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik veel van den honld begon te houden; hij was in ieder geval gezelschap en' toen ik 's middags een wandeling ging maken, deed ik dat werke lijk om hem wat beweging te geven. Alsof het ongeluk het zoo wilde, kwamen we halverwege de straat Mrs. Kenyon tegen. Zooals gewoonlijk ging zij natuurlijk weer haar neus in andermians zaken steken, maat toon zij mij zag, bleef zij staan en wachtte tot ik haar ingehaald had. „Ik heb met zooveel belangstelling het nieuws gehoord," begon zij. „Ik heb uw neef altijd zoo bewonderd, Mr. Buchanan." „Pardon?" zeide ik. „Ik zeide, dat ik uw neef altijd zoo bewon derd heb," herbaalde zij. „En nu bij en dat charmante meisje geëngageerd zijn M „Donald is mijn neef niet,11 viel ik haar n de rede. ,,Wa zegt u?" ZQ dieed alsof zij verbaasd was, ofschoon ik er zeker van ben; dat zij altijd geweten heeft, dat Donald en ik in liet geheel geen familie zijn- Maar ik dacht er niet over haar verdere explicaties te geven en ik wilde weer verder loopen, toen zij op nieuw begon: „Hoe toevallig dat hij Riosabelle op die ma nier heeft leeren kennen. Ik heb er natuur regeeringsverklaring en zegt o.a. ook, dat de economische bepalingen van bet besluit van den gezantenraad veel moeilijkheden voor Polen bieden. Desondanks wordt de beslis sing aanvaard. De motie eischt verder, dan de bij Duitschland blijvende Polen hun rech ten zullen zien gewaarborgd en ook, dat de slachtoffers van den strijd in Opper-Silezië zullen worden geholpen. Uit Maimz wordt gemeld, dat tengevolge vanden lagen stand der Mark de buitenlan ders de winkels dermate overstroomen en allerlei goederen koopen, dat een aantal ma gazijnen reeds tengevolge van gebrek aan goederen gesloten moest worden. In verband hiermede heeft de RijMandoommissie beslo ten, zich niet te verzetten tegen de Duitsche verordening, om van 20 October tot 8 No vember den verkoop van goederen aan alle, niet ln het Rijnland wonende buitenlanders, te verbieden. Het geheele Rijnland klaagt over de invasie van vreemdelingen, die met de spotgoedkoope marken alle winkels afloopen. Fransehen, Lu xemburgers, Belgen, Nederlanders slaan in, alsof er in het eigen land gebrek heerscht aan goederen. Indien er luxe-artikelen gekocht worden, kan Duitschland dit slechts toejui chen. Maar in hoofdzaak krijgen de confectie-, meubel- en schoenwinkels de klandizie. En de pryzen stijgen hierdoor voor de inwoners zelf met duizelingwekkende snelheid. Het gemeentebestuur van Keulen heeft nu met de Kamer van Koophandel en de bestu ren der vakverbonden er over gesproken, hoe dezen voor de bewoners nadeeligen uitverkoop een eind gemaakt kan worden. Er is, voor een beslissing genomen wordt, advies gevraagd aan de Rijnlandcommissie te Koblenz. En nu zal spoedig voor het district Keulen de ver koop van levensmiddelen, kleedingstukken, huisraad en andere artikelen van dagelijksch gebruik geregeld worden. Aan vreemdelingen mogen deze goederen niet meer verkocht worden en.aan Duitschers slechts in zoo groote hoeveelheid, als het dagelyksch gebruik eischt. De vaart op Amerika. Nagenoeg geheel bezet aanvaarde Donder dag het s.s. Hansa van de Hamburg-Ameri- ka-Lljn zijn eerste reis naar New York, te vens als het eerste groote passagiersschip, dat sedert den oorlog naar New York ver trekt. Het passagiersvervoer onder Duitsche vlag is daarmee hervat. lijk alles van gehoord; heusoh erg toevallig! Hij heeft het u toch zeker verteld?" „Ik heb iets van een auto-botsing ge boord," antwoordde ik. De vrouw irriteerde mij verschrikkelijk eni ik bad absoluut geen lust verder met haar te praten. „U hebt mijn nicht, geloof lk, nooit ont moet, Mr Buchanan," ging zij vastberaden voort. „Ik heb haar dikwijls te logeeren ge had, maar u hebt haar, .geloof ik, nooit ont moet." „Dat weet ik wel zeker," antwoordde ik. Ik was nooit in het huis van de vrouw geweest en ook niet van plan er ooit heen te gaan. „Donderdag bomt 'zij weer voor eeni paar dagen," kletste zij verder. „Ais u en Mr. Oarey eens thee willen komen drinken." Donald gaat Maandag naar Frankrijk," zeide ik. „U zult ons in die omstandigheden wel willen exouseeren Ik weet niet of zij zich zoo verdrietig ge voelde als zij eruit zag, en het kon me niet schelen ook; ik was maar al te blij, dat ik van haar af waa Natuurlijk had zij haar eigen redenen om plotseling zoo vriendsdbapplijk te doen. Ik vertelde Don van het gesprek niets. Welk belang kon hfl er trouwens in stellen, dat Miss Riosabelle Girling Donderdag bij haar tante kwam logeeren? Rags en ik deden onze wandeling zonder verder gestoord te worden, maar toen we thuis kwamen stond Castle met een rood en verstoord gezicht aan de deur te wachten en zeide op fluisterenden toon tegen me, dat Mr. Augustus Laimbert ln den salon op me zat te wachten. Ik had dien kerel niet gesproken na dien eersten nacht, toen (hij een flesch whisky van me leende, en ik had na wat er op den Ex-koning Karei en zijn gemalin zijn Don derdag naar de abdij van Tilhany overge bracht. Regeeringstroepen hadden het sta tion van Tata geheel af gezet. Per automobiel kwamen Karei en Zita aan bet station*, waar een wagen eerste klas hen wachtte. Karei droeg den officiersmantei, terwijl de ex-kei zerin een eenvoudig wollen manteltje droeg, Zij hield een zakdoek voor haar oogen. De berichten zeggen, dat beiden zeer bleek za gen, toen zij in den voor hen gereserveerden wagen stapten. Het klooster van Tihany* waar beideni voorloopig zijn ondergebracht, ligt geheel afgezonderd op een klein schier- eilandje in het Plattenmeer. Het klooster is in de elfde eeuw gebouwd en wordt slechts door enkele monniken bewoond. Uit Parijs wordt gemeld, dat de gezanten raad heeft besloten Karei van Habsburg in te schepen op een En-gelsche kanonneerboot, welke te Boedapest gemeerd zal blijven of te Galatz de beslissing der mogendheden nopens Karel's verbanningsoord af za wachten. Uit Londen wordt gemeld, dat bet waar schijnlijk is, dat een der Spaansche eilanden aan Karei van Habsburg tot verblijf word aangewezen. Een ultimatum der kleine staten, ln ver band met denl staatsgreep, zou volgens een in Duitschland uit Belgrado ontvangen be richt den 20en October aan de Hongaarsobe regeering ter hand gesteld zijn en de vol gende eischen stellen: Uitlevering van Ka- rel van Habsburg, vervallenverklaring van alle Habslburgers van den troon; ontwape ning, met waarborgen dienaangaande, ver goeding der mobilisatiekosten der kleine entente. Bij het niet inwilligen van het ulti matum zouden Zud-Slavische en Tsjechische troepen de Hongaarsche grens overschrij den en bij wijze van sanctie een deel van Hongarije bezet houden. Ook zon de kleine entente het nakomen van het verdrag van Trianon eischen, cLw.z. afstand van Oeden- burg aan Oostenrijk zonder volksstemming. De groote entente zou evenwel reeds stap pen te Belgrado hebben gedaan, welke het ultimatum practisch zijn beteekenls doen verliezen. Volgens een bericht uit Belgrado aan de Neue Freie Presse bevatte het ultimatum wel den eisoh van dadelijk ongewijzigde na koming van het verdrag van Trianon, doch niet» over de afzetting van Karei van Habs burg. In antwoord op vragen in het Lagerhuis Inzake de Iersche conferentie heeft Lloyd George verklaard, dat de onderhandelingen met Sinn Feln nog steeds voortgang hebben. Hij legde den nadruk op de onwenschelijk- heid om in dit stadium eenigerlei verkla ring ten aanzien der onderhandelingen af te leggen en zeide, dat het geheel onmoge lijk zou ztJn onderhandelingen te voeren in dien er van tijd tot tijd. verslag werd gegeven van de stelling, welke de onderhandelaars van beide kanten innemen. De eerste minister voegde hieraan toe, dat, waar duidelijk blijkt, dat een deel der leden van het Huis ernstige bdenkingen koestert ten aanzien der conferentie, het naar zijn meening van het grootste belang is, dat de regeering precies zal weten waar zij zich aan te honden heeft. Zij stelt daarom voor aan staanden Maandag over dit onderwerp te be raadslagen. De eerste minister gaf te ken nen, dat de regeering een votum van ver trouwen zal vragen. De munitie-opslagplaats van een der avond na het dinertje van den ouden Jar- dine gebeurd was, heelemaal geen lust de kennismaking te hernieuwen; Ik had nooit iets goeds van hem gehoord en het stuitte me tegen de borst, dat ik hem in mijn eigen huis moest ontvangen. Maar er viel niets aan te veranderen en ik ging, onmiddellijk door Rags gevolgd, naar den salon. Mr. Augustus Lambert stond met zijn rug naar den haard alles belangstellend op te nemen, precies alsof 'hij Mies wat er in de kamer was taxeerde. Het was een groote, donkere man met een echte „boeventronie". Hij kwam1 met een overdreven. „Zoo, mijn waarde heeri" en een uitgestoken hand, die ik graag genegeerd zou hebben, naar mij toe. „Goeden middag," reide ik heel stijf. „Wilt u niet gaan zitten?" „Ik bewonder juist uw kamer uw heel charmante kamer," zeilde hij, alsof we oude vrienden waren. „Dat porcelein op den schoorsteenmantel moet veel, beslist veel waarde bebben." „Ik weet van de waarde niets af." Het was duidelijk, dat hij niet gekomen was om met me te piraten over oud porce- eln, en ik wachtte nieuwsgierig op zijn vol gende opmerking, die zich niet lang wachten tiet „Ik was al lang van plan geweest u eens op te zoeken," 'ging hij eenigszings orato risch voort. „Mijn dochtertje de kleine Joy heeft mij verteld hoe goed u en Donald voor haar geweest zijn en het is niet meer dan niatuurlijfc, dat ik u daarvoor wil bomen bedanken" ,Ik ben bang, dat Miss Lambert het geval overdreven heeft," zeide ik vastberaden. „Zij grensforten is, naar het „Giornale d'Italia" meldt, in de lucht gevlogen. De omgeving is verwoest. Er zijn twintig dooden en hon derden gewonden. De maatregelen, die de Deensche regee ring voorstelt in verband niet de heerschende malaise en de kriads ln de nijverheid, zijn in verkorten vorm openbaar gemaakt. De vol ledige tekst 1» slechts aan de laden van het parlement overhandigd. Uit het gepubliceerde uittreksel blijkt, dat de regeering het niet wenscheljjk acht over te gaan tot een beperking van invoer door opdrijving van de invoerrechten, doch de vol gende maatregelen aanbeveelt: le. Handhaving van de bestaande regeling ter begunstiging van de Deensche nijverheid bij het aankoopen door den staat of door on dernemingen, die met staatssteun werken; 2e. de voorloopige afschaffing van inkomende rechten op nader omschreven grondstoffen; Se. de staatssteun ter bestrijding van de on gelijke ooncurrentie, die de Deensche nij verheid ondervindt van de differentieele tolpolitiek in sommige landen, waar inland- sche 'grond- en hulpstoffen aan de binnen- landsdhe nijverheid goedbooper worden ver strekt dan de Deensche nijverheid ze kan invoeren; 4e. de uitbreiding van de verlaag de vrachtprijzen op de spoorwegen voor nij verheids-voortbrengselen; Be. handhaving van het verbod van invoer van schoenwerk, bij welks vervaardiging 'bordpapier of andere surrogaten worden gebruikt; 0e. verstrek king van goedkoope staatsleeningen aan be drijven, wier Instandhouding In het alge meen belang is, doch die zich zonder zulke leeningen niet staande kunnen houden; 7e. kredieten van staatswege voor de her overing van de oude en de ontsluiting van nieuwe markten; 8e. medewerking van den staat bij pogingen om de Deensche nijver heid te sterken in den wedijver met de bui tenlandsche industrie, in de eerste plaats door nauwere samenwerking tusschen gelijk soortige bedrijven voor een betere technische Laat Poster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zul ke uitstekende resultaten, doordat het uitslui tend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het best. Bijtijds genomen, kunnen Poster's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergeneesmiddel De handteekenng van James Foster komt voor op elke eohte doos. Te Helder verkrijg baar bij A. ten Klooster, Keiaerstr. 98 k t 1.75 per doos. is met mijn pupil geëngageerd, zooals u weet .Zooals ik tot mijn groot genoegen weet," viel Mr. Augustus Lambert mij in de rede. „Een aardige Jongen, een galante jongen! En ik zal heel trotooh zijn, als ik hem mijn zoon mag noemen. „O ja precies," zeide ik. Ik wist niet wat ik zeggen nuoest zijn theatrale manieren maakten my niet vrlendschappelijker gezind. „Het is iets of liever ik mag wel zeggen, heel veel in deze moeilijke tijden," ging hij voort met een heesche stem, waardoor hij het ongetwijfeld wilde doen laten voorko men, dat hij aangedaan was. „Het is een groot voorrecht te weten, dat, wanneer ik weggenomen wordt, ik mijn eenig kind in liefderijke handen achterlaat. Ik ben een arme man Mr. Buchanan, en het lot is mij niet gunstig geweest „Velen verkeeren in hetzelfde geval," was mijn schrale troost. „O ja." Hij schraapte zijn keel en begon dan weer. „Maar als man tegen man, Mr. Buchanan, en met het oog op het feit, dat we toch spoedig ln zekeren zin familie van elkaar worden. Ik begreep, dat hij, wanneer ik hem zijn gang niet gaan, zoo tot in het oneindige doorratelen zou, waarom ik hem voorstelde naar mijn studeerkamer te gaan en aan Castle vroeg thee te brengen.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1