NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Hel Meisje nn hiernaast Uwe WINTERJAS of Eerste Blad. AISON VAN ALP Bankethammen, Harten, Banketletters, Zalmstaarten, Fijne gekruide Boterspeculaas Prima Honingtaai- No. 5485 ZATERDAG 26 NOVEMBER 1921 49e JAARGANG ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldemh# Coorrat I LS0| tr. p. p, binnenland f J N«d. 0. en W. Indl» p, aeepont f 2.60: ld. p. mail en orerlge landen f 4.20 Zondagsblad raap- i ÖA7', f 0.76,10.85, f 1.26. Modeblad re*p. f 0.95, f 1.25, f 1.26,f1.60 Lo»ae nummer* der Courant 4 ot., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag, en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr.. HELDER Bureaiu: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Poet-Giro rekening No. 16066. ADVERTENTIEN: (W1 n t r t ij d.) Maan Zon Hoogwater Nor. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 8.1 7.43 3.52 6.15 6.45 3.36 7.45 3.51 7.05 7.35 4.17 7 46 3.50 7.55 8.15 5.4 7.47 3.49 8.35 8.55 Zondag 27 m. 4 52 a. Maand. 38 6.3 Ciaadag 39 WoaaedJO Sn. Doxd.é. 1 Vrjjdag 3 7.10 6.4 8 49 Zaterd. 8 10.26 5.57 7.48 3.49 9.30 9.30 6.54 7.49 8.48 10.— 10.5 7.54 7 51 3.48 10.3010.40 Buzixm&itsx Dl ©OWBRBNTEB TB WASHINGTON. De ontwapening. Engeland en Frank rijk, De Chlneesche quaestie. Het En- gelBeh-Japaneche verdrag. De ontwapening. Dinsdag werden de besprekingen over de ontwapening voortgezet. Vlot ging het naar de bijz. corr. van de N. Rott. Crt. te Washington meldt ook nu niet. Briand wilde n.1. dat voor zijn vertrek de kwestie ▼an de vermindering der bewapeningen te land nog eens besproken zouden worden, waarschijnlijk in de verwachting, dat be paalde toezeggingen van steun zouden wor den gedaan, of dat het Fransche standpunt als juist zou worden erkend. Daar hij even wel geen bepaalde voorstellen deed, bleef de bespreking vrijwel vruchteloos. De Fran- pchen bereikten dan oök niets bepaalds op dit Eunt en warea daarover dan ook uit hun umeui. Een officieels mededeeling bericht, d?t de Bub-commissie van de commissie voor de be perking der bewapening, welke bestaat uit de vijf leiders van de afgevaardigden der groote mogendheden, gistermiddag een ver gadering heeft gehouden om na te gaan wel ken weg men dient in te slaan inzake de nieuwe oorlogsmiddelen en de regeling van de beschaafde oorlogvoering. De sub-com- missie besloot drie raden van deskundigen te benoemen en wel ten aanzien van het vliegwezen, de hoedanigheid, aard en het ge bruik der vliegtuigen, ten aanzien van het gebruik van gassen en gasbommen en ten aanzien van de middelen voor het herstel van de beginselen der menschelijkheid in de oorlogvoering. Engeland, en Frankrijk. De kwestie van de ontwapening te land, en de pogingen door de Fransche gedele geerden aangewend om zich als het ware aan de beperking der Zeemacht te onttrek ken, heeft de tegenstelling tusschen Enge land en Frankrijk, die reeds eerder tot uiting kwam tijdens de conferentie, nog verscherpt. In de bladen becritiseeren de bondgenooten eikaars vloot- en landmachtpolitiek. Enge land ziet wij wezen er reeds eerder op dat deze tegenstelling zich zou voordoen zeer ongaarne een zoo sterke macht als Frank rijk op het vasteland van Europa. Deze te genzin is nog veel sterker geworden, nu be kend is geworden dat Frankrijk aanspraak maakt op het houden van een vloot, dié even sterk zal zijn als die van Japan. Hierdoor FEUILLETON. Naar het Engelsoh van RUGBY M. AYRES deer W. J. A. BÖLDANU8 JR. „U komt zeker allen van Heston??' vroeg ik. „Ja daar moeten wij in leder geval naar terug," antwoordde de jonge man, die Joy Roger genoemd had, „en Miss Lambert „Ik ral Miss Lambert thuis brengen," viel ik hem in de rede. „Als deze dame, zooals rij regt, op Russell Square kan logeeren, en u een taxi kunt krijgenl om u thuis te bren gen, dan zal ik misschien wel een andere voor Miss Lambert en mij krijgen." Ik zag een jaloerschen blik in de oogen van den jongen man komen en ging voort: „Mijn naam is Buchanan. Miss Lambert is geëngageerd met m«n pupil Donald Carey." i>at scheen een kleine sensatie te verwek ken. Joy alleen bleef met gebogen hoofd on beweeglijk staan. Het meisje met de donkere oogen lachte vrij familiaar. „Zoo, bent u Don'a voogd?" vroeg zij. „We hebben heel dikwijls over u hooren praten, niet waar jongens?'* Zij kreeg geen antwoord en ik zeide kalm: „Als een van jullie nu eens probeerde een paar taxi's te krijgen in plaats van hier te blijven, staan!" Iki» vlogm eoradddeïlijk weg en wij zou het zwaartepunt in Europa geheel ver plaatst worden, te meer flog, daar ook Ita lië een sterke vloot zou vormen, daar dit land zich naar Frankrijk regelt. Hierbij komt nog de ontstemming doordat Frankrijk zich ver zet tegen de regeling die aangaande China werd voorgesteld, en die Engeland wilde aanvaarden. 4 De meening ten opzichte van Frankrijk komt duidelijk uit in een passage van een rede die Lord Curzon hield voor een bij eenkomst van zakenmenschen te Londen, waarin hjj de Washingtonsche conferentie en wat daarmede samenhangt ter sprake bracht. Daarin zeide Lord Curzon onder meer: Als Frankrijk zou trachten een eigen geïso leerde of induvidueele politiek te voeren, zou het binnen niet langen tijd Duitschland kwetsen, en het zou zichzelf niet bescher men. Waarin liggen de werkelijke macht en bescherming van onzen grooten bondgenoot aan de overzijde van het Kanaal? Zij bestaan niet uit den moed van zijn soldaten, hoe groot die ook is. Zij bestaan niet uit de sterk te van zijn legers, hoe machtig die ook zijn. Zij bestaan niet uit den onuitputtelijken geest van zijn volk. Zij bestaan zelfs niet uit de rechtvaardigheid van zijn zaak. Zij bestaan in het feit, dat de gewetens van de wereld en de samengevoegde fysieke kracht van de wereld Amerika Inbegre pen niet zullen toestaan, dat er in het hart van Europa weer de groote en gevaar lijke mogendheid ontstaat, die altijd met het zwaard in de schede heeft gerammeld, en die een voortdurende bedreiging voor den we reldvrede is. Wij zullen Duitschland alleen hervormen tot een vreedzaam lid van het internationale hof van Europa, als de groote mogendheden samengaan, niet alleen om het verdrag kracht bij te zetten, maar om het duidelijk te maken, dat geen politiek van vergelding of wraak door hen zal worden geduld, en dat zij Duitschland zullen bijstaan om zijn rol te spelen, mits het oprechtheid en goeden wil toont. Zoolang Engeland, Frankrijk en Italië bij elkaar blijven, ben ik vol hoop voor dit re sultaat. De eenige waarborg voor het herstel van den wereldvrede Is niet het oude, denkbeeld van trotsche Isolatie van eenige mogendheid individueel. Het is de harmonische samen werking der mogendheden als een geheel. De correspondent van de „Manchester Guardian" aldaar, zegt dat vooral Balfour's uitlatingen nè Briand's rede stof tot veel praten geven, daar men eigenlijk niet weet waaraan men zich te houden heeft. Aan den eenen kant leest men er uit, dat Balfour op nieuw Engeland's steun heeft toegezegd in geval van een herhaling van 1914, terwijl men aan den anderen kant een lichte ironie ziet in de herinnering aan het feit dat Brit- tannië evenals Amerika levens en bezittin gen voor Frankrijk heeft opgeofferd, nu Briland' in zijn gehleele rede met geen woord van Engeland heeft gerept. En men gelooft dat Balfour's toespeling op „den lust tot overheerschen die gedurende zoo tal van generaties de vloek van Europa is ge weest", niet noodzakelijkerwijs op Duitsch land betrekking had. De correspondent bespeurt in Briand's re de geen spoor van de „algemeene atmosfeer van vrede en moreele ontwapening", doch slechts een vaag gepraat over wapenen en fabrieken, die Duitschland in Skandinavië zou hebben gekocht, veronderstelde gevaren uit Rusland, en een verondersteld herstel der Hohenzollern. De vraag blijft bestaan waar om de Fransche prem'pr naar de vredescon ferentie is gekomen om tot oorlog en bewa pening te prikkelen. Een Ieder weet dat de Ver. Staten geen waarborgen zullen geven, c'och dat zij bij een herhaling van 1914 Frankrijk ter hulp zullen komen, „om niet te spreken van Engeland, waarvan Briand niet gesproken heeft." Briand vertrokken. Briand zou Vrijdag weer vertrekken. Hij volgden hen langzamer, terwijl Joy afzon derlijk liep. Zij sleepte zich voort, alsof zij zóó moe was, dat zij nauwelijks wist hoe vooruit te komen en zij sprak geeni woord voordat Ro ger ademloos terugkwam en zeide, dat alles in orde was; zij hadden twee chauffeurs ge vonden, die ons voor een paar pond naar huls wilden brengen. Toen keek Joy op en zeide tegen, mij, maar zóó, dat de anderen het niet konden hooren: „Ik ga niet met u alleen i„Neen," antwoordde ik, „we zullen uw vriend Roger bij ons nemen. Ik was van plan hem te vragen.." Dat was ook zoo, want de gedachte aan den langen rit alleen met Joy had ik dadelijk van mij afgezet. En toch want zoo zijn wij zeker geschapen deed het mij_ pijn van haar lippen te hooren, dat zij het niet wilde. Wij namen afscheid van het meisje met de donkere oogen en Joy en ik en de jonge Roger stapten! in de eene auto, terwijl de anderen zich zoo goed en zoo kwaad als het ging een plaatsje in den tweeden zochten. Joy zat naast mij maar zij trok zich zoo ver van mij terug in een hoekje, dat zelfs geen plooi van haar japon mij aanraakte en ik, hoewel ik een paar maal naar haar keek, zelfs den, bleeken omtrek van haar gezicht niet zien kon. Roger deed verscheidene vruchtelooze po gingen om een gesprek te beginnen. Het was een fatsoenlijke jongen en hij nam alle schuld op zich, opdat Joy maar geen standje voor haar escapade zou krijgen!; maar weldra gaven we, als met onderling goedvin den, iedere poging om het gesprek gaande te houden op. Spoedig lag Londen achter DIJKSTRAAT 34 - TELEF. 244 FILIALEN KONINGSTRAAT 47 - TELEF. 215 ZUIDSTRAAT 17 Ingezonden mededeeling. beweert verrukt te zijn over de door Frank rijk behaalde resultaten. Wat wel een beetje erg overdreven is. Successen heeft de dele gatie op het stuk van Frankrijk's politiek niet behaald eerder werden echecs geleden. De Chlneesche quaestie. Woensdag werden de besprekingen gehou den over de Chineesche quaestie. Daarbij traden scherpe meeninigs verschilLen aian het licht. Het Engelsche standpunt van een con crete toepassing van de vier algemeene prin cipes van de resolutie van Senator Root lokte een scherp verzet van de Chineesche delega tie uit. Dit geschil kwam nog meer naar vo ren, toen de woordvoerder der Engelsche de legatie uiteenzette, dat zijn regeering van meening was, dat de vier aanvaarde princi pes beteekenden: de aanvaarding, door Chi na, van een financieel consortium, het maken van een „pool" van de spoorwegsuccessies, die de groote mogendheden bezaten, en het blijvende opper-toezicht op de Chineesche belastingen. Ook was hst redelijk, te ver wachten, dat buitenlandsche goederen, die over zee China binnenkwamen, dezelfde in komende rechten zouden betalen als goede ren over land. De „open deur" zou beteeke- nen: gelijke kans, en een algemeen openstel len van China voor buitenlandsche onderne mingen. De Chineesche afgevaardigden verklaren, dat zij niet instemmen met een dergelijk pro gramma, dat de internationalisatie van de economische hulpbronnen van China en een politieke controle op China zou beteekenen. Het Japau-iiiigelsch verdrag. De kwestie die reeds van het begin der conferentie af als een mogelijk struikelblok werd beschouwd, n.1. het Engelsch-Japan- sche verdrag, is opnieuw op den voorgrond getreden in verband met de besprekingen aangaande de vraagstukken van de Stille- Zuidzee. Door de bladen wordt de kwestie nog toegepast. De Amerikaansche kranten zeggen, dat het verbond op het oogenblik alleen nog maar tegen de Vereenigde Staten gericht kan zijn. Van Engelsche zijde wordt hierop geantwoord, dat dit onjuist is, omdat de tusschen de Vereen. Staten en Engeland een arbitrage-verdrag bestaat, dat het En- gelsch-Japansch verbond in geval van con flict uitschakelt. Daarentegen pleiten de En- gelschen voor de vorming van een drievou dig verbond door aansluiting van de Vereen. Staten. Dat de V. S. dit zullen doen ls hoogst onwaarschijnlijk. Zij zullen de pogingen om Engeland tot opheffing van het verdrag te brengen, nog wel niet opgeven. ons en waren we buiten, waar een frisch nachtwindje het warme aangezicht der aarde koelte toewuifde. We schenen uren eni uren door een sla pende wereld te rijden- De maan kwam als een bleeke sikkel over de bedauwde velden op en wierp daarover een .zacht licht; het gesnor van den motor scheen het eenige geluid te zijn, dat de stilte verbrak. De Jonge Roger sprong op, liet het raam pje neer en stak zijn hoofd naar buiten. Blijkbaar reed de andere taxi vlak achter ons, want hij riep Iets en kreeg antwoord, waarna de chauffeur stil hield. Ik vroeg of er iets haperde; Roger stond nu op den weg. „Neen, gelukkig niet, inaar hier slaat de weg naar Heston af, en de anderen willen, dat ik met hem medega. Hij aarzelde en ik kon voelen; hoe zijn blikken langs mij naar Joy gaan. „Ik zal maar afscheid nemen, Miss Lambert." Hij stak zijn hand uit en drukte de hare en ik hoorde haar zeggen: „Goedennacht en hartelijk dank!" „Er is niets om dankbaar voor te zijn. Ik had beter op den tijd moeten letten." „Maar alles is gelukkig op zijn pootjes te recht gekomen," zeide ik, toen we elkaar de hand drukten. „Goeden nacht en wel thuis!" Hij deed het portier dicht, zeide Iets tegen den chauffeur en het volgende oogenblik reden Joy en ik alleen verder. Ik martelde mijn hersens om iets te zeg gen, maar vergeefs; de stilte, die niets be- teekend had, toen Roger er nog was, werd ondragelijk; ik deed een wanhopige poging en zeide, dat ik bang was, dat zij wel moe zou rija. bij het verbond met wederzijdsch goedvinden wordt opgeheven. Voorloopig zal Japan daar voor echter niet veel voelen, omdat de pres sie van de Vereen. Staten in die richting maar al te duidelijk is. Engeland, Frankrijk en Angora. De oorrespondent van de Petit Parisien te Londen meldt, dat de nota van Engeland aan Frankrijk inzake het verdrag van Angora in vriendschappelijke bewoordingen het leed wezen der Engelsche regeering zal betuigen, dat Londen door 't bekende acooord voor een uitgemaakte zaak is gesteld, welke den alge- meenen vrede in dê Levant bemoeilijkt, en zinspelen op de economische concessies, waarvan Joesoef Kemal in zijn brief ge waagt, Zij1 zal vermoedelijk wijzen op den steun, dien de Turksche van de Fransche re giering verwacht en Parijs vragen hoe naar zijn meening de betrokken kwesties dienen te worden opgelost, Ribot zei gisteren in de oommissie van'bui tenlandsche zaken uit den Senaat, dat de regeering tegenover Engeland nopens dit acooord anders had moeten optreden! OPPER-SILEZIE. In een protest-telegram aan de O. S. grens- commissie komen verscheidene O. S. gemeen ten en organisaties op tegen de grenslijn, die tusschen Ratibor en Gleiwitz is vastge steld. Deze loopt zoo zonderling dat ze het spoorlijntje tusschen de twee steden dat 50 K. M. lang is, zesmaal snijdt FRANKRIJK. Generaal Percin betoogt in zijn boek La massacre de notre infanterie, dat er geduren de den oorlog 75,000 Fransche infanteristen door eigen geschut zijn gedood. De telefoon ln Frankrijk. Deschamps en vele andere Kamerleden hebben een voorstel Ingediend om de tele foon-exploitatie voor 80 jaar aan een parti culiere maatschappij op te dragen, daar het tekorten van 6 millioen in 1917 tot «0 milli- een in 1920 en 200 in 1921 is gestegen. Dit voorstel is een deel van de algemeene cam pagne tegen de monopolies. Men begint met de telefoon daar deze het gebrekkigste is. Een aanslag. Donderdagmorgen is een aanslag gepleegd ln de verkoopafdeeling van de Petit Parisien. De chef dezer afdeeling werd aangevallen door een individu, die geld van hem eischte en daarbij een browning op hem richtte. Er onstond een gevecht, het schot ging af, ech ter zonder iemand te kwetsen. De aanvaller nam de wijk naar de eerste verdieping, waar hij zich eerst wilde barricadeeren, 'doch la ter gaf hij zich over. Men meent te doen te hebben met een anarchist, lid eener georga niseerde misdadigersbende. Het proces Landru. Woensdag is het de vijftiende zitting van het hof geweest en men kan, hoe vast de overtuiging ook moge zijn, dat Landru de spoorloos verdwenen vrouwen om het leven Zij antwoordde niet, maar zij zat nu recht op, zoodat ik haar gezicht in het bleeke maanlicht zien kon. „Wanneer bent u thuisgekomen?" vroeg zij. „Gisteravond laat." Ik kon voelen, dat zij trachtte te bedenken wat mij naar Londen teruggebracht kon hebben. „Hoe komt het, dat u den trein gemist hebt?" „Dat heb ik met opzet gedaan om op u te wachten," zeide ik. Ik hoorde, dat zij haar adem inhield, en ging dan voort: „Ik zag u in het Savoy ik was in de waranda, toen u wegging. Ik wist, dat u den een of anderen tijd naar huis moest, daarom wachtte ik." „Waarom?" Ik haalde mijn schouders op. „Ik kan u geen betere reden geven dan dat ik dacht, dat ik u graag veilig thuis wilde brengen." „Om er zeker van te zijn, dat ik naar huis ging, bedoelt u zeker?" Een kleine pauze, dan vroeg zij: „Hebt u u geamuseerd?" „Uitstekend." „Ik ook. Het is de prettigste tijd geweest, dien ik ooit in mijn leven gehad heb. Roger is rijk wist u dat?" „Ik heb hem voor vanavond nooit gespro ken en nooit iets van hem gehoord." „Nou, hij is rijk verschrikkelijk rijk. Daarom heeft vader mij aan hem voorge steld. Zij hield even op. „Waarom zegt u niets?" vroeg zij' op een toon, die duidelijk bewees, dat zij vreeselijk zenuwachtig en doodmoe was. „Ik heb niets te zeggen," antwoordde ik heeft gebracht, niet zeggen dat er veel licht in de zaak is gekomen. Veel verder dan op de eerste zitting is men deze vijftiende niet gekomen. Het hof heeft zich gisteren bezig gehouden met de wijze, waarop Landru zijn slachtoffers om het leven heeft gebracht Heeft hij zijn „verloofden" inderdaad ver brand. De beschuldiging blijft op het stand punt staan, dat dit inderdaad het geval is. Maar men kan niet veel tegen Landru in brengen wanneer hij beweert, dat het toch heusch .moeilijk zou vallen een geheel men- schelijk lichaam te verbranden in een keu kenfornuis, dat maar net berekend is voor het braden van een niet te groote lams boutZoo Landru waarlijk de vrouwen verbrand heeft, dan moet hjj er den tijd voor genomen hebben. Landru heeft gisteren dan ook niet zoo'n slechten dag gehad, waarbij kwam, dat de getuigen, die verdachten rook uit den schoor- seten van Landru hebben zien komen of dien geroken hebben, niet zoo héél vast in hun getuigenis waren. Wanneer vroeg Landru, begint rook nu „verdacht" te worden? In het fornuis van Landru en ln den tuin van zijn villaatje te Gambais zijn verkoolde beenderen gevonden, waarvan de beschuldi ging zegt, dat het menscheljjke beenderen zijn. Landru ontkent op dit punt alles en deskundigen zullen omtrent de gevonden ge beenten hun meening komen zeggen. Zal die meening eensluidend zijn? In de zitting van gisteren, die tegen één Ingezonden mededeeling. MATIGHEID, opgewektheid en frissohe lueh^ geregelde gewoonten, de noodige rust en slaap, lichaamsbeweging en een zorgzhme leefwij ze is wat de natuur vraagt om uw lichaam in goede conditie, uw nieren gezond, en uw gestel vrij van urinezuur te houden. Hebt gij er ooit aan gedacht, dat uw pijn in den rug, hoofdpijn, urinekwalen en water zuchtige zwellingen een gevolg ijja van uw leefwijze? Te zwaar eten, het voortdurend gebruik van alcohol, te veel rooken, het zich te wei nig beschermen tegen hel klimaat, onmatig heid en het Ie weinig zoeken van gezonde ontspanning en rust, zullen ongetwijfeld de nieren mettertijd verzwakken. En dan komt de last. Rugpijn, hoofdpijn, urinestoornlssen, wa terzuchtige zwellingen, niergrui# en duize ligheid zijn verschijnselen van te veel urine zuur in het bloed en er bestaat gevaar voor nier- en blaasontsteking en ongeneeslijke nierziekten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte nieren bij door een degelijke kuur met Foster'a Rugpijn Nleran Pillen. Deze werken niet op de ingewanden doch zijn een betrouwbaar en veilig Dierge neesmiddel onder alle omstandigheden. Rugpijn Nierenpillen, voorzien van de handteekemng van James De eohte Foster's Foster op het etiket, zijn te Helder verkrijg baar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 98, 1.75 per doos. vriendelijk, „behalve, dat u er niet naar uit ziet, alsof u zoo'n prettlgeni tijd gehad hebt; u ziet er doodmoe uit." Zij hield haar adem in en zij snikte weer. Het scheen een' eeuwigheid te duren vóór zij sprak, dan zeide zij: „Wat dacht u wel, toen u merkte, dat wij den laatsten trein gemist hadden?" „Ik wist natuurlijk, dat het een ongeluk was." „Andere menschen zouden1 dat* niet den ken als zij het wisten," zeide zeL „Zij zullen het niet weten," zeide ik. „Hoe zouden zij het to weten komen?" „Menschen komen altijd dingen te weten, die je liever niet wilt, dat zij weten. Weer een stilte, dan: „Waren er aardige menschen, waar u ge logeerd hebt?" „Er waren heel aardige bij. „Daarom bent u zeker zoo lang wegge bleven?" „Ik benj nog geen drie weken weg ge- weegfc „Waren er ook vrouwen bij." „Vrouwen? Wat bedoelt u? „Ik bedoel bij de menschen, die u op uw uitstapje ontmoet hebt." Er was één vrouw bij," antwoordde ik, denkend aan Mrs. Chester. „En eeni heel charmante vrouw ook." Joy maakte een vlug gebaar. „Laat als het u blieft het raampje neer het is zoo benauwd hier." Het is neer heelemaal neer. lx trachtte haar gezicht te zien. „Voelt u zich niet goed?" vroeg ik angstig. Zij lachte spottend. v Wordt vervolgd. COURANT 20 rb. p. regel (saljard). Inge®, meded. (kelombr. els redae. tekst) 60 et Kleine adv. (gevr., te koop, to huur) v. 14 rog. 60 ot., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb.(adres: Bur. r. d. b'. en mej br. onder no. 10 ot. p. adv. extra)Be lew.-mo. 4ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% paplerduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan •n tijd van hoogwater (Texel). 8.11 Lleht op voor auto's en fletaen i Zaterdag 3G Mor. 4.23 uur. Zondag 37 4.23 Maandag 28 4.21 45) TELEF. 219 Engeland echter, dat eerst geneigd leek het verbond op te zeggen, is van die meening i blijkbaar teruggekomen. De reden, die tot deze veranderde houding aanleiding heeft gegeven, is niet bekend. Vermoedelijk is hieraan de overweging niet vreemd, dat En geland zich daardoor een zoo scherpe vijan digheid van de zijde van Japan pp den hals zou halen de Japansche pers was over de mogelijkheid van de opheffing van het ver bond als zeer scherp in haar uitlatingen dat dit een gevaar zou kunnen blijken voor de Engelsche bezittingen in Oost-Azië, en i het Australische gemeenbest. De eenige op- lossing is een overeenkomst met Japan waar- van de allerbeste stoffen vervaardigd, koopt U 4O°/0 goedkooper bij de Firma I. GRUNWALD dan overal elders. Prima ooupe en afwerking. En toen de advocaat-generaal tot Landru zeide, dat men, wat betreft de wijze, waarop hij zijn slachtoffers heeft doen verdwijnen, slechts op veronderstelling was aangewe zen, moet Landru geantwoord hebben „na tuurlijk", op een wijze, die door een der ver slaggevers van de zitting van gisteren „on betaalbaar" Wordt genoemd.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1