Als ge wat geeft, Geef dan wat goeds. Herman Nypels, Het Msisje van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELPER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Voor aankoop van practische Gadeaux, in groote verscheiden heid, voor goedkoopen prijs, is ons magazijn het meest aan bevelenswaardig adres. ZIET DE ÉTALAGES Heerenmode- en Kieedingmazijn. VOLHARDING'S l\IBin© BVlBlKPrOOCl|6S 8n g\Qïf8GPrOOClJ6S maand, aooountantsonderzoek la deagewonaoht toegestaan, hetgeen voor do nieuwe verbrui- BUITENLAND. Dl CONFERENTIE Tl WASHINGTO*. De vorderingen, de ontwapening ter ree en de duikbooten. De Ohlneesehe quaes tie. De houding ran Frankrijk. Enge land en Frankrijk. Een financleële con- ferentle? De toelating van Dultschland. Een Itallaansoh oordeel Gentloman'a agreement? Hard gaat het niet te Washington. Als we de resultaten van de laatste week nagaan, blijkt, dat dit maar zeer pover is. Er is veel gepraat en gemopperd. De Franshen zijn ontstemd omdat het z.g. door Briand behaal de resultaat op niets uitloopt. De Engelschen zijn ontevreden, omdat Frankrijk niet mee wil gaan met de overige deelnemers en om dat hun plan van beperking der zeemacht niet door de anderen wordt overgenomen. Japan krijgt te weinig naar zijn zin. China is over den loop van zaken heelemaal niet te spreken en dreigde zelfs zich van de con ferentie te zullen terugtrekken. Een derge lijke uitwerking van deze „vredes"-conferen- tie hadden de Amerikanen allerminst ver wacht. Deze innerlijke moeilijkheden al dus wordt aan de N. R. Ct. gemeld wor den nog vermeerderd door de propaganda, die er van buiten af gevoerd wordt. De ge delegeerden en journalisten worden over stroomd met circulaires en brochures, deel» van anti-Engelsche, deels van anti-Japan- sche strekking. Bovendien heersebt er in de Amerikaansche pers een zeker ongeduld uit vrees, dat Amerika zijn beste kaart ontijdig zou uitspelen. De atmosfeer is ondanks dit alles niet be slist verontrustend. Dergelijke pbasen zijn de onvermijdelijke verschijnselen van kritie ke conferenties. Daarom is er ook geen spoor van werkelijke vrees. Zaterdag zou trouwens nog de moeilijkste kwestie in zake den Stil len Oceaan in behandeling komen bij de vraagstukken van extra-territoriale kwesties in China. De Japanners leggen bij alles den besten wil aan den dag, maar vermijden elke uiting, die tot concessies sou kunnen verbinden. De ontwapening ter zee en de dulkbooten. De besprekingen over de ontwapening ter zee hebben ook nog niet tot een bevredigend resultaat geleid. Wel heeft admiraal Beatty aan een Canadeeschen journalist medege deeld, dat de discussies over de marine-aan gelegenheden thans een bevredigend verloop nemen. Indien de zaken niet goed gingen aldus Beatty „zou ik niet vertrekken. In dien er nog urgente marine-zaken aan de orde moesten komen, zou ik in Washington moeten blijven. Wi) zijn zeer bevredigend opgeschoten. Ik mag wel verklaren, dat ik met volkomen gerustheid vertrek". Niettegenstaande deze gerusfttellende ver klaring levert de duikbooten-quaestie blijk baar nog steeds groote moeilijkheden op. En geland zal de toepassing van dit wapen natuurlijk ook niet uit een oogpunt van menschlievendheid gaarne zeer sterk be perkt. De voorstellen van Hughes stonden toe aan Engeland en de Vereen. Staten leder Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureaiu: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 50 Ingezonden mededeellng. SEMPERFLORENS, Bloemensalon, HELDER, Koningstraat 13. Telef. 141. Koningstraat 13. UW ADRES voor BLOEMEN en KAMERPLANTEN. Beleefd aanbevelend, JAN VAN AMESFOORT. 90.000 tor, aan Japan 40.000 ton. De Engel schen wildtn bovendien een beperking, der booten tot 250 ton, hetgeen hierop neerkomt, dat zi) alleen voor kustverdediging te gebrui ken zijn. Japan en de Vereen. Staten, die be zig zijn liun vloot te versterken met onder* watervaartuigen die het kruiser-type nade ren, willen hier niet aan. Tot groote ergernis van Engeland heeft bovendien Frankrijk zich aan de zijde van Japan en de Vereenigde Staten geschaard. Briand heeft dit op duidelijke, en voor Engeland vrij scherpe wijze, bij zijn vertrek nog eens duidelijk gemaakt. Hij verklaarde n.1. aan een journalist: .Wanneer de Engelschen, 600.000 ton aan zware oorlogsschepen houden, dan zeg ik niet, dat dit bedoeld ia tegen Frankrijk. Engeland ls een vriend van de Ver. Staten en een bondgenoot van Japan, terwijl Rusland en Dultschland geen vloot bezitten. Mis schien hebben de Engelschen zware oorlogs schepen noodig om op sardijnen te visschen. Welnu, wij hebben duikbooten noodig ora de de bodemflora van de zee te bestudeeren. Neen, Engeland beschermt zich tegen X die een onbekende grootheid is. Frankrijk, moet zich beschermen tegen X Zware oor logsschepen kosten veel geld; zij zijn voor de rijken. Duikbooten kosten niet veel; zij zijn voor de armen. Engeland wil de duikbooten afschaffen. Daar gaan wij niet mee accoord. Wil Engeland de zware oorlogsschepen af schaffen, dan zullen wij daar dadelijk mee instemmen." De Chineesche quaestie. Met de Chineesche quaestie is men thans zoover, dat er een sub-commissie is inge steld, onder leiding van Lodge staande, wel ke zich zal bezig houden met de behandeling der extra-territoriale richting in China. Er zal naar verluidt een resolutie worden voorgesteld, die de strekking heeft, dat een internationale commissie van juristen naar China zal worden gezonden om een onder zoek in te stellen naar de organisatie der rechtspraak jii China met het doel uit te ma ken of de Chineesche justitie reeds voldoende ontwikkeld is om afschaffing der extra-terri- torialiteitsrechten om buitenlanders in China te rechtvaardigen. In deze commissie heeft ook Jhr. van Karnebeek zitting. De houding van Frankrijk. Dezer dagen verklaarde Briand zeer vol daan te zijn over de resultaten die hij te Washington had behaald. Welke resultaten dat waren vertelde hij er niet bij, en.het zou hem ook uiterst moeilijk zijn gevallen als hij het had moeten doen. De duidelijk uitge sproken wensch naar waarborgen gevende overeenkomsten bleef onbeantwoord. Daar entegen heeft Briand ontstemming gewekt, ook in de Vereenigde Staten, door zijn botte afwijzing van een eventueel voorstel tot ont wapening te land. Hij beriep zich daarbij op de Dultsche bedreiging, en verviel daarbij in het overdrevene. Hij verklaarde daarbij bi- vendien dat een materieele ontwapening van Dultschland niet voldoende was, zoolang de militaire geest nog aanwezig bleef ln eene mate als tot nogtoe het geval was. Wat Bri and dus wilde was ook de moreele ontwape ning van het Dultsche volk. Doch hij sluit daarbij de oogen voor het feit, dat Frankrijk op dien weg niets bereikt met een politiek van geweld, van vernietiging der economi sche hulpbronnen. Hij wil niet zien. dat dit een weg is, die de grootst mogelijke zeker heid tot een revanche-gedachte leidt en deze kunstmatig versterkt Dat de bondgenooten en met name Enge land, ln dit opzicht niet door dik en dun met Frankrijk medegaan, wordt als Frankrijk vijandig aangemerkt. Toch is niets minder het geval. Engeland zal zich ten opzichte van Duitschland waarlijk niet door altruïstische motieven laten leiden. Eigenbelang speelt daarbij evenzeer een groote rol. De Engel- sche staatslieden beginnen echter in te zien, dat het zoo niet langer gaat, dat een zoo zwaar gehandicapt Duitschland een gevaar voor eigen land en ook voor Europa ople vert. Engeland en Frankrijk. Dit verwlül in inzicht is een d°r vele oor zaken van wrijving tusschen Frankrijk en Engeland. Nu komt daar nog de tegenstel ling van de ontwapening bjj;#eeu tegenstel ling, zóó scherp, dat Briand en Lord Ourzon elkaar allerlei vinnigheden zeggen. Naar het heet, zou Lloyd George thans eens met Briand willen praten. Men knoopt daaraan de beschouwing vast, dat Engeland na Angora en nu weer Frankrijk's houding te genover Engeland het eens wil uitvech ten. Een nieuwe financleël conferentie? Aan het Hbl. werd Zaterdag uit Washing ton gemeld: Terwijl nieuwe uitlatingen van Briand, die schimpscheuten behelzen aan het adres der Engelschen, die tegen de Italianen te velde trekken en overeenstemming betreffende dc bewapeningen te land verhinderen, een zeer ongunstigen indruk malten- terwijl de Chinee zen opgewonden zijn over de Britsche inter pretatie van de vier resoluties, welke neer komt op aanvaarding van een consortium, dat de spoorwegen beheert en de internationale controle onder alle mogendheden gelijkelijk verdeelt; terwijl officieel wordt ontkend dat de conferentie de quaestie der schulden in behandeling zri nemen, bestaat nochtans de mogelijkheid dat Amerika, dat de Europee- sche mogendheden aanmoedigt om tot over eenstemming te geraken, de conferentie zal doen slagen en wel door voor te slaan om, zoo de W ashingtonsche conferentie leidt tot een vreedzaam en opbouwend tijdperk op een tweede conferentie de financieële ver plichtingen, die Europa op de schouders zijn gelegd nadat Amerika aan den oorlog deel nam, te bespreken. Er zijn aanwijzingen, dat Amerika bereid is om eventueel vijftig per cent dezer schulden kwijt te schelden, zoo Engeland desgelijks doet. Een dergelijk plan vereischt de goedkeuring van den Senaat, die op het oogenblik daartoe niet geneigd is, doch men voorspelt een krachtige poging om den Senaat ervan te overtuigen, dat ontwa pening moet worden gevolgd door econo mische stabiliseering van Europa. Ik geef de ze inlichtingen onder voorbehoud, ofschoon het denkbeeld reeds vroeger aan de hand is gedaan en steeds weer hardnekkig terug komt. De toelating van Dultschland. In antwoord op een vraag, naar aanleiding van het voorstel om Duitschland toe te iaten tot deze of toekomstige conferenties, heeft Viviani, die thans het hoofd der Fransche de'egatie 1», verklaard, dat Frankrijk zou weigeren zulk een voorstel ln bespreking te nemen, alvorens zij. die menschelijke rech ten hebben geschonden, gedurende langen tfjd hierover berouw zullen hebben betoond. Een Italiaanse!» oordeel. Volgens een bericht uit Rome aan enkele bladen, seint Barzini uit Washington dat de Vereenigde Staten waarschijnlijk ten aanzien van de beperking der zeestrijdkrachten hun zienswijze zullen herzien in Engelschen zin. De meeste Amerikaansche bladen en de openbare meening verklaren zich naar En- gelands voorbeeld tegen de duikbooten. Ja pan zou nog slechts een klein stapje behoe ven te doen om tot volledige overeenstem ming te komen, zoodat ten aanzien van de oplossing van de aanvankelijke moeilijkheid een zeker vertrouwen niet misplaatst ls. Het Italiaansch-Fransche vlootvraagstuk, dat tot dusver terzijde was geschoven, neemt daar entegen een dreigende vorm aan. De Fran sche eischen hebben een schier onoverko melijke hindernis geschapen. Italië is tot elke opoffering in het belang van den vrede bereid, doch het is gedwongen een zekere verhouding tusschen de Fransche en de Ita- liaansche vloot te handhaven. Het zou geen zin hebben te verheelen, dat de Engelsch- Fransche wrijving, welke door den Fran- schen eisch is verscherpt, van invloed is op de geheele conferentie. Het Chineesche vraagstuk is min of meer doodgeloopen, niet door de houding van Ja pan, maar door China's dreiging om heen te gaan als zijn wenschen onverhoud blijven. Barzini eindigt met te zeggen, dat de con ferentie thans de moeilijkste faze doormaakt en dat het uur, dat over het lot der mensch- heid in de naaste toekomst zal beslissen, na dert. Er is nog alle reden om goede hoop te blijven koesteren, maar van tijd tot tijd ver duisteren schaduwen van twijfel die hoop, welke komen en gaan op hoogst dramatische wijze. Een gentleman's agreement. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft president Harding er op gezinspeeld, dat het werk van de conferentie bestendigd kon worden door een gentleman's agreement, een ongeschreven afspraak, die men echter on der fatsoenlijke menschen niet schendt. De N. Rott. Ct. teekent hierbij aan: De gentle man's agreement is een instelling, waarmee men tientallen van jaren geleden op de An gelsaksische scholen begonnen is, de jongens in toom te houden. Men gaf hun b.v. zekere vrijheden in het vertrouwen, dat zij fatsoen lijk genoeg waren, om er geen misbruik van te maken. Zoo zou het ook gaan met de „associatie van naties", waarvan de conferentie te Was hington de kiem zou leggen. Terwijl de Vol kenbond berust op een plechtig „covenant" dat de inleiding vormt voor het tractaat van Versailles, zou de associatie van de naties zonder oprientingsoorkonde gesticht worden door de afspraak der deelnemende mogend heden die alleen door eer en fatsoen gebon den zijn. Deze weg is geheel ln overeenstemming met de bekende afkeer van Washington van onderteekende en bekrachtigde verdragen. Bovendien heeft de wereld de ervaring op gedaan, dat geschreven tractaten al evenmin een waarborg zijn, als er een partij is, die ze als scheurpapier beschouwt. Zij zou er dus ook vrede mee kunnen hebben, indien ge wichtige besluiten van de Washingtonsche conferentie in gentleman's agreement wor den neergelegd. Het streven van de naties, om zich als gentleman te gedragen, zou er misschien door toenemen, want geen hun ner zal licht kunnen denken over een In breuk, die haar zedelijke veroordeeling van de anderen op den hals zou halen. Niet llch- Ingezonden mededeellng. ter zou die veroordeeling zijn dan bij het Bchenden van een geschreven tractaat. Het bestaan van zulk een agreement maakt ook voor twijfelachtige gevallen, die zich voordoen, voortzetting van het oorspronke lijk overleg noodig. En dat ia eigenlijk het beste wat men als uitslag van de Washing tonsche conferentie verwacht. Geen natie, <he aan de conferentie heeft deelgenomen, zal voortaan meer een zelfstandig wapenings program kunnen aannemen en dit als een interne aangelegenheid beschouwen. Het precedent van de conferentie zou den ande ren het recht geven opheldering te vragen of nieuw overleg voor te stellen. En dat is, hoewel het natuurlijk zekere gevaren acuter kan maken, toch op stuk van zaken beter dan een wedstrijd van wapening in ijzige vervreemding van elkaar. Ingezonden mededeellng. Ben minder goede (gezondheid komt zelden zonder oorzaak. Personen, die te veel eten, zioh overwerken, te voet rooken, te veel alco hol gebruiken, laat naar bed gaan en geen lichaamsbeweging in de buitenlucht nemen, moeten ln gezondheid achteruit gaan. Hun leefwijze is te leken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat stóh ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken als bloedfllters; als zij gezond zijn, fiVtreeren zij de onzuiverheden nit het bloed, maar zij ver zwakken bj| overspanning. BI iwakka nieren geschiedt de filtratie onvolkomen en blijft het schadelijk oriatsuui la het gestel achter. Dit 1» de eorsaak vos rugpijn, ürinekwalen, duizeligheid, onnatuurlijke loomheid, verlies aan gewicht, aanleg voor watarsueht ontste king van de deren of bist* ifaeumaMsdhe pijnen «n zenuwachtigheid. Goede gewoonten vewchaffeo een goede gezondheid door afvoer van het urinezuur en verlichting van de taak der nieren. Laat Fos- ter's Rugpijn Nieren Pillen u hierin bijstaan; zij versterken zwakke nieren, lenigen de urinekanalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevorderde gevallen van nierwater zucht, rheurnatlek, steen en dergelijke urlne- zuur-kwalen. Gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien noodig, is op zichzelf een goede gewoonte; gij kunt geen verstan diger begin maken dan met dit speciale nier- geneesmiddel. Te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat- 08, li f 1.T5 per doos. UAI i I/aII;aLUaaJ!a<, Stijn van de allerbeste hoedonigheldi de omzet bedraagt thans meer dan 150.000 stuks per FEUILLETON. Haar bat Engalsoh van RUGBY M. AYRES daar W. J. A. BOLDA2IUS JR. 48) „Ik voel me precies even goed als u u al tijd voelde, wanneer de menschen vroegen hoe het met u ging en u zeide, dat eer niets aan scheelde." Ik ging er niet verder op in ens zij ging nog verder in baar hoekje zitten en leunde baar hoofd tegen den harden achterkant van de taxi. Ik boog mij wat voorover en keek naar buiten in bet mistige maanlicht.. Misschien dacht zij, dat ik totaal onverschillig was. Hoe kon zij weten, dat ik vocht tegen een krankzinnige begeerte om mijn armen om baar heen te slaan en haar hoofd tegen mijn schouders te drukken. Uit haar donker hoekje vroeg zij: „Bent u van plan het aan Don te vertel len?" „Natuurlijk niet," antwoordde ik vlug. »Wat zou ik trouwens moeten vertellen?" „O, een heele boel als u het maar wist Als u naar Heston gaat, zullen zij u daar hoopen dingen vertellen, die ik gedaan heb, °f die ze denken, dat ik gedaan heb" »,Ik wil er niets van hooren." Weer een stilte en dan zeide zij' op een heel *®d«rem toon: „Ik weet wie u thuis heeft laten komen Mr. Jardlne." Ik trachtte het te ontkennen, maar zij ging vlug voort: „Hij heeft mij gevraagd bij hem te komen theedrinken en hij ls dikwijls bij me geweest o, heel dikwijls. Arme kerel, ik vond het afschuwelijk hem weg té laten gaan zonder dat ik open deed. Tweemaal, dat hij kwam, wias ik thuis, maar ik deed, alsof ik het niet was. Ik zag hem door het raam; hij leek zoo moe enl bezorgdo, u weet niet hoe verschrikkelijk ik het vond hem zoo te behandelen^ waar hij altijd zoo lief voor mij geweest is." Ik voelde het bloed In mijn hoofd kloppen. „Waarom hebt u het gedaan?" vroeg ik. „Het was hard en onhartelijk." Er volgde een pijnlijke stilte, dan zeide zij met iets schrils in haar stem: ,Jk heb het gedaan om u thuis te krijgen. Ik wist dat hij u zou .schrijven, als hij mij telkens niet thuis vond; ik wist, dat hij u schrijven zou wat de menschen te Heston over mij en Roger zeiden en' dat u terug zoudt komen ter wüle van Don, zoo niet om een andere reden, om te zien wat ik Dus was zij mij weer te slim nf geweest .en ik was weer in de val geloopen. „Dat is niets om trotsch op te zijn," zeide Ik bijtend. „U behoeft er volstrekt niet op te pochen, dat u Mr. Jardlne zoo behandeld hebt en mij naar huis laten komen, om dat. Ik hield op, maar zij nam onmid dellijk 'het woord over en barstte hartstoch- lelijk ui t Omdat ik niet zonder jou kon blijven le ven dat is zeker 1 Zeg het en wees eerlijk! Omdat ik mijn leven haat, wanneer ik jou niet zie omdat ik je liefheb omdat ik Je altijd lief heb gehad, dat weet Je heel goed; altijd altijd dadelijk vanaf bet eerste oogenblik; zelfs toen Je me verachtte en me beleedigdo ohl" Zij boog zlob naar mij toe en greep met bevende handen mijn arm. „Waartoe dient het met dat huichelen voort te gaan? Ik kan het niet langer uit houden! Ik kan het niet.En zij barstte ln oen zoo wanhopig snikken uit, dat het mijn hiart uit mijn lichaam scheen te rukken. Een oogenblik kon lk mij niet verroeren niet spreken]; denken was mij onmogelijk; Ik wist alleen, dat het meisje dat ik liefhad met iedere ademhaling van mijn lichaam, mij zooeven haar liefde voor mij bekend had; dat zij zidh aan mij vastklampte en om weder liefde riep. En dan was het alsof ik plotseling door de duisternis heen het gezicht van Don zag, zooals hij dien ochtend op het Victoria-sta- ton afscheid van ons genomen had. Het was alsof ik weer zijn handdruk voelde en zijn ernstige stem hoorde vragen: „Zorg voor haar, air eru jij, Joy zorg jij voor hem!" En bij die herinnering begon het trage bloed in mijn aderen weer te vloeien; zacht maakte ik de kleine klampende handen los, hield ze in de mijne en zeide heeach: „Je weet niet wat je zegt, Joy je bent moe en overspannen. Ik heb het alweer ver geten leder woord. Morgen zullen we weer goede vrienden zijn Joy." Hartstochtelijk rukte zij zich van mU los. „Vrienden met jou!" De minachting in blaar stem sneed me in mijn ziel. „Terwijl je weet, dat ik je liefheb, en terwijl ik weet, dat jij mij liefhebt? Je wilt het me niet zeg gen, dat weet ik, maar dat maakt geen ver schil." En dan riep een stem, waarvan ik wist, dat het de mijne was, ofschoon zij zoo hecsch en schor Klonk, dat ik haar nauwelijks her kende: „Ik heb Je niet lief. Waarom wil je hot me doen zeggen? Ik heb Je niet lief Je bent precies een kind voor mij alleen maar het meisje, dat Don's vrouw moet war den. Wat zou Je meer kunnen zijn? Ik heb Je niet lief I" O, die verschrikkelijke stilte, die volgde. Zij werd niet verbroken, voordat de auto langzamer ging rijden en de chauffeur mij het hulsnummer vroeg. Even daarna waren wij op onze plaats van bestemming. Zij stond zwijgend naast me on het trot toir, terwijl ik den chauffeur betaalde. „Heb je een sleutel? Kan je naar binnen? Wacht er iemand op je?" Zij scheen mij vergeten te hebbent want zij 'Schrok en Ibsraoht haar handen voor de oogen, alsof zij duizelig was, toen zij ant woordde. „Ik kan best alleen naar binnen dank ui" „Goeden nacht danl" Zij antwoordde niet. Zij liep naar het huis en dan hoorde ik de deur tusschen ons dichtvallen. HOOFDSTUK XVI. Dus was de waarheid tusschen ons uitge sproken, en dat beteekent een einde voor lederen schijn van vriendschap. Het eou inij niet langer mogelijk zijn te trachten mijn belofte aan Don te vervullen; de d b A c l e was gekomen. Ik probeerde niet eens mijn eigen gevoel te analyseeren; het scheen alles zoo hopeloos en onmogelijk. In zekeren zin was ik boos over de heele zaak; lk rond het lijden, waar toe ik tegen mijn wil ln gedwongen was, af schuwelijk; lk had er nlot naar verlangd hianr of een andere vrouw lief te hebben; voor ik haar bad leeren kennen, was Ik te vreden geweest met mijn kalm leventje. Mis schien: zou ik jaren voor mijn tijd een oude man geworden zijn maar thans -kon zoo iets niet gebeuren. Zij had mij, wat zij ook van mij afgenomen mocht hebben, mijn Jeugd teruggegeven, en nadat zij mij dien nacht verlaten had, liep lk ln opstand tegen dezen onrechtvaardlgen slag van het noodlot den) tuin op en neer. Ik had haar lief, zooals naar ik zeker wistweinig jongere mannen haar hadden kunnen liefhebben, want lk had baar lief tegen beter weten ln en met het volkomen besef van al haar gebreken en grilligheid. Ik had haar lief, omdat ik er niets tegen kon doen; er scheen nu geen toekomst meer te zijn, indien ik die zonder haar moest leven. Ieder woord, dat zij gezegd, iedere gum- lach, dien zij mij ooit gegeven had, kwam terug om mij te martelen, terwijl lk in de duisternis den tuin op en neer liep, en mijn hart scheen luid te schreeuwen om een uit- weg om een bevrijding uit een gevangen schap, die *ik niet gezooht bad. Als bet een ander dian Don geweest was, met wien zij geëngageerd was, dan zou dfc naar hem toe hebben kunnen gaan on zeg gen hoe de aaken stonden. l»d. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O en W Indiö p zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen 14.20 Zondagsblad reop. f 0.57 f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 125 f 1 60 Loa*a nummer* dar Qounuit 4 et, fr. p. p. 6 ct.' Licht op voor auto's en fietsen i 'Dinsdag 29 Nov4.20 uur. Woensdag 804.1» Poot-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIENi 20 ct, p. reffeUsalJard), Ingrez. meded. (kolombr. als redac. tekat) 60 at. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 rog. 60 ct., elke regel meer 10 ct. bij voorultb.(adrea: Bur. v. d. b1. en met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Allo prijzen tijd. verh. met 10% pajpierduurtetoeel. Benevens een uitgebreide keuze In practlsche Bloemvazen, Jardlnléres, luxe Bloempotten enz. enz Vooral In nieuwe en aparte artikelen. Grootste sorteering Bloemmanden, Serre-Bloemtafels In 12 verschillende modellen. Allen prachtige ST. NICOLAAS-CADEAUX. W Zendingen door geheel Nederland. GOBDB GEWOONTE*, GOED1 GEZONDHEID. |<ers z0|(er een aanbevaling la om ze eana ta probeeren.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1