NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA 49e JAARGANG DINSDAG 6 DECEMBER 19 ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldereche Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f 2.—, Neid. 0. en W InidJië p. zeepost f2.60; id. p.mail en overige landen f4.20 Zondagsblad reep. f 0.67®, f 0.76, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1 60 Losse nummers der Courant 4 et., fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIEN: De moord op Err,berger. Slnn Fein gevangenen. BUITENLAND. Dl CONFERENTIE TE WASHINGTON. De vlootbeperklng. 20 ct. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 00 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. veih. met 10% papierduurtetoeel. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Poet-Girorekening No. 16066. non en voornemens inzake de achadevergoe- dlngs-quaestie op de hoogte. Bovendien zal een hooggeplaatst ambtenaar van het schat- klstmlnlsterie een reis naar Rome en Brus sel ondernemen, om ook Italië en België van de plannen der Engelsche regeering in ken nis te stellen. De Engelsche regeering houdt rekening met de noodzakelijkheid, dat haar plannen de goedkeuring ian alle geallieer den, en ook van Duitschland moeten hebben, daar men slechts door eensgezinde samen werking van alle mogendheden In staat is aan den financieelen en economischen chaos een einde te maken. Er wordt op gewezen dat het plan de revisie van alle schadever- goedings-overeenkomsten, sedert den wapen stilstand gesloten, beoogt. De plannen der Engelsche regeering staan echter nog niet nauwkeurig vast. Men weet b.v. nog met, of het om een moratorium of om een lessing gaat. De jonge mian, die zich te Dresdenl bi) de poltie had aangemeld als Tlllesen, een der moordenaars van Erzberger, ls nu door de xrnand gevallen. Hij heeft bekend de wagens oplichting gezochte Berenbroek te zijn en aan den mooid op E. part noch deel te heb ben. ENGELAND. Nadat de poging tot ontvluchting van Stom Feln gevangenen uit de gevangenis van Lon- donderry verijdeld was, zijn de zes-en-teöh- tig Sinn-Pelners die er opgesloten zaten, ge boeid en in afzonderlijke cellen gebracht. Verscheidene gevangenen die klaarstonden, om te vluchten, waren barrevoets. Men weet, dat men vermoedde, dat de twee konstabels, wier lijken men gevonden heeft, eerst met chloroform bedwelmd waren. Een dokter die hun lijken schouwde, geloofd ech ter dat hun iets doodelijks moet zijn toege diend. Een van de twee was aan de handen geboeid, den ander waren handen en voeten gebonden. Een van hen had ook een hoofd wond. schen Amerika en Japan nog zoo louter prin cipieel te zijn, dat er nog verdere afzonder lijke Amerikaansch-Japansche onderhande lingen noodig zijn tijdens Balfour's afwezig heid. In alle Europeesche kringen evenwel blijft scepticisme de overhand houden. De heele geschiedenis lijkt nochtans wat erg rooskleurig aangedikt aan ter opmontering van de openbare meening in Amerika. Men verzekert verder nog, dat Hughes in de voltallige vergadering der conferentie voor zal stellen Rusland's territoriale inte griteit en administratieve eenheid af te kon digen en dat de Japanners van de Chinee- zen het halve recht op den spoorweg van Sjantoeng zullen eischen. De chlneezen wij zen dat van de hand. Dezen treden over het algemeen ruw en zelfbewust op," maar het ontbreekt hun natuurlijk aan werkelijke kracht. Naar de Daily Mali uit Washington „uit zeer goede bron verneemt", zal op de e.k. al- gemeene vergadering van de conferentie, waarschijnlijk op Woensdag a.s. officieel me- dedeeling worden gedaan van de beëindiging van het Britsch- Japansche verbond bij ge meenschappelijke goedkeuring. Deze mededeeling zal gepaard gaan met de afkondiging van een gemeenschappelijke politiek nopens Gljina door Engeland, de Ver. Staten, Japan en Frankrijk. Washington, 6 Dec. Naar men vandaag uit gezaghebbende bron bevestigt, is het ontwerp voor een viervoudig verbond, dat het Engelsch-Japansche bondgenootschap zal vervangen, thans bij de regeeringen van de Ver. Staten, Engeland, Japan en Frankrijk in overweging. Het congres komt vandaag bijeen. De voornaamste punten van het wet gevend programma zijn de herziening van de douanerechten en die van de wet nopens de amortisatie der geallieerde schulden. Har ding zal zelf morgten zijn jaarlijksche bood schap aan het congres komen voorlezen. Vol gens de bladen zal hij verklaren, dat bij een mislukking der conferentie de Ver. Staten naar zijn schatting meer dan 800 miljoen dol lar zullen hebben uit te geven voor leger en vloot in het 'begrootingsjaar, dat 30 Juni 1923 eindigt. Dit is 66 miljoen minder clan in het loopende jaar, maar veel meer dan voor den oorlog. De boodschap zegt verder: De Ver. Staten kunnen hun leger- en vlootbegrootin- gen niet aanzienlijk inkrimpen, zoolang niet alle groote mogendheden evenzoo handelen. De inkomsten voor 192.3 zijn geschat op 3338 miljoen, "de uitgaven op 3505, met inbegrip van 370 miljoen voor oorlog, 432 miljoen voor marine en 869 miljoen voor aflossing van schuld. nasium gaan, maar bier in Duitschland kie zen de kinderen reeds na 3 jaren. Dan zijn ze door de z.g. „Vorscbule" heen en gaan naar gymnasium of burgerschool. Na de revolutie kregen1 we hier zooals urnen weet 'bet. tijdperk der „raden". Een raad van vijf aan 't hoofd der republiek, soldatenradien, arbeidersraden, ambtenaansnadien, fcuinste- naarsraden, enz. Die werkten opeens allemaal zoo goed, dat ook schoolraden ingevoerd moesben worden. In de bewaarscholen scheen men het niet noodzakelijk te vinden, ook niet in de Vorsdhule dus werd niet de eerste klas van het gymnasium, begonnen. De hee- ren zijn 9 jaar oud als ze hier hun intrede doen. .Zij zijn dain door de wet verplicht (in ernst 1) een jSpredher1" te kiezen, die tot teak beeft de bezwaren der leerlingen aan den onderwijzer mede te doelen. Deze „Spnecher" moet ieder half jaar opnieuw gekozen war-, den. De vorige imoet, of hij goed was of niet, voor een ander plaats maken. Gisteravond kwamen we onder 't avond eten met Hans over zijn ervaringen, die hij als Spreoher opgedaan had, te spreken, met het gevolg, dat we meer gelachen dan ge geten hebben. Eerst hebben we nog gepro beerd ernstig te blijveni, maar ten slotte ging het niet meer, het glimlachen werd lachen,' het lachen proesten Hans deed natuurlijk mee we hadden een prachtigen Zondag! Hans vertelde: De vorige week had een leeraar (we spre ken hier van Studienrat) naar de meening der'leerlingen veel huiswerk opgegeven. De klas, bestaande uit 20 jongens, vond, dat het hoog tijd werd-, dat die Sprecher daartegen eens optrad, zoodat Hans opdracht kreeg om den leeraar mede te'deelen, dat de klas vond. dat hij te veel had opgegeven. Hans stond dus op, stak zijn vinger in de hoogte en deel de de meening der hoeren (11 jaar!) mede. 't Gevolg wasdat Hans een draai om zijn ooren kreeg? Heeiemaal niet. De Stal- dienrat vond het eigenlijk ook een beetje veel en verminderde het werk. met de helft. Du® een prachtig succes, dat tot navolging der methode moest verleiden. Toen dan ook de vorige week een -ander leeraar de klas weer eens met een goede portie huiswerk be dacht, wilde de klas weer -protesteeren. Maar ditmaal had Hans er piet veel zin in, omdat het nu een veel strenger man betrof dan de vorige maal. Maar de klas had bloed ge proefd en Hans moest er aan gelooveu. Als bij 't niet deed, werd hem eeni pak slaag be loofd. Dus stondi Hans weer op en toen hij op de minzame vraag wat hij wilde onder groote spannipg van het jonge publiek de vraag om minder huiswerk deed, «at hij een oogenblik later imet een beetje suf hoofd weer in zijn bank en hoorde nog zoo half, dat hem, als hij nog eens zoo iets durfde uithalen, een uur nablijven en een slecht cijfer voor gedrag wachtte. Is deze instelling van schoolraden niet zeer opvoedend? De Dnitsehe schadevergoedingen. De Londensche correspondent van do „Voss. Ztg." verneemt van zeer goed inge lichte zijde, dat het Engelsche kabinet de gedachte van een moratorium voor Duitsch land heeft verworpen- De regeering moot een andere, gelijkwaardige oplossing heb ben ,die in nooge mate tot het herstel van Duitsohland zou bijdragen, doch over den aard waarvan voorloopig het stilzwijgen wordt bewaard. Vóór hieromtrent mededee- lingen worden gedaan, moet onderzocht wor den, hoe de Fransche regeering over dit Engelsche voorstel denkt. De Duitsche regeering moet, zooals een correspondentiebureau meldt, voornemens zijn binnenkort een verklaring te publicee- ren, dat niettegenstaande den vasten wil het verdrag van Versallles na te komen, er moei lijkheden van politieken aard zijn gerezen, die het onmogelijk maken deze politiek voort te zetten, indien Duitschland niet een mora torium kriigt. Naar de Londensche correspondent, van de „Corrière delln Sera" meldt, houdt de En gelsche regeering Frankrijk van haar plan polsen, maar wij weten heel goed, dat het Ja pansche volk snakt naar de beperking. De Japanners bereiden ons reeds op een lang uitblijven van het antwoord voor, maar ons geduld is beperkt. Zij volgen steeds dezelfde methode. De Japanners beginnen altijd met een verrassende tegemoetkomendheid, maar spoedig hokt het. Na Parijs zullen wij niet ten, tweeden male het slachtoffer worden van deze -taktiek van Japan. De Japanners moeten ook niet te zeer rekenen op zekere binnenlandsche politieke invloeden in .Amerika, die hun thans gunstig schijnen. Hughes weet precies wat hij wil. Mocht het resultaat niet bevredigend zijn, dan zou er een, oproep aan het Aimerikaansche volk vol gen, met de duidelijke imededeeling, waarom •de conferentie mislukt is. De uitwerking daarvan zou verrassend kunnen zijn. Deze beschouwingen geven de stemming aan, die vanochtend overwegend heersohte. Inderdaad spotten reeds Zaterdag liberale Japansche journalisten,, dat het antwoord uit Tokio wel op zich zou laten wachten. De Sjantoeng-kwestie. Aangaande de bespreking der Sjantoeng- kwestie tüsschen de Ckineesche en Japan sche gedelegeerden wordt nog gemeldt: Van beide kanten werd opnieuw de uiteen zetting gegeven, die reeds was uitgesproken in de vier nota's, tusschen Japan en China over die aangelegenheid gewisseld. In het bijzonder kwam de spoorweg van Tsjintau naar Tsi-nan-foe ter sprake .De Chineezen verklaarden, dat het ongewenscht was, den indruk te vestigen, dat China, terwijl het aan de conferentie deel nam, zijn houding ten aanzien van de betwiste verdragen prijs gaf. Zij bleven dus aandringen op de terug gaaf van Kiao-tsjan. De Japanners gaven een verklaring van de redenen, waarom zij bleven bij hun eisch om de controle te be houden der Tsjingtau-spoorweg, zulks op de basis der Japansche nota's. Lloht op voor auto's en fietsen: Dinsdag 6 Deo. Woensdag 7 Eea door de „Morning Post" gepubliceerd bericht, maakte melding vap het feit, dat ter conferentie gewerkt werd aan, een grondige herziening van het oorspronkelijke voorstel van Hughes aangaande de yloot-vacantie is Juist gebleken. Uit Washington kwam Zaterdag een na dere bevestiging. Balfour was, gelijk men zich herinnert, dadelijk opgekomen voor een geleidelijker vervanging van verouderde schepen, die het mogelijk zou maken de pantserplaatfabrie ken en kanonigieterijen in matig tempo aan het werk te houden. De vlootvacantie zou zoodoende als het ware versnipperd worden in een groot aantal week-enda Hughes* voor stel had stellig bekoring van het idealisti sche, maar van Engelsche zijde heeft men aangevoerd, .dat Engeland zelf dan na tien Jaar vacantie plotseling het recht zou krijigen van de 22 toegestane groote schepen (linie schepen en linie-kruisers) er aanstonds 12 te vervangen, Amerika van zijn 18 slechts 4 en Japan van zijn 10 (voorgestelde) maar een, waardoor de Engelsche vloot een gewel dige voorsprong in up to date-slagvaardig heid zou krijgenl Natuurlijk zoo merkt de N. Rott. Crt. •hierbij op is dit een drogreden. Ais de bouw van de groote oorlogsschepen tien jaar had stilgestaan, zou de heele inrichting om ze te bouwen, oudroest zijn geworden. Dat ls de reden, waarom de Westminster Ga- zette, die de middelen tot wapening opzet telijk wilde doen vergaan, zich dadelijk fel tegen het denkbeeld van Balfour gekant heeft. Als mem zegt den oorlog niet te wil len, ipoct men ook die middelen niet in stand willen houden. Wij komen echter hoe langer hoe meer in de sfeer van de nuchtere wer kelijkheid, die de „ontwapening" omzet in een program van matigen aanbouw van groote schepen in overleg met en in vaste verhouding tot elkaar, waarbij in het mid den kan blijven', of de groote oorlogssche- S«n in den loop van tien jaar toch niet uit •n tijd zullen raken. De vraagstukken van het Vere Oosten. Het aanvankelijk stroeve verloop der on derhandelingen over de Oostersche vraag stukken had reeds aanleiding gegeven tot een pessimistische stemming. Dit is,.naar de bijz. correspondent van de N. Rott. Crt. meldt Zaterdag, plotseling veranderd. Een plotseling optimisme komt thans vooral naar buiten. Dit heeft blijkbaar zijn 'oorzaak in een bijeenkomst van Balfour, Hughes en Kato, die met hun drieeön alles in orde zou den hebben gebracht. In Amerikaansche kringen verzekerde men dat Japan toestemt in de door Hughes voorgestelde verhouding voor de wapening ter zee en dat Japan het Engelsch-Japansch verdrag nu ook opgeeft, waarvoor het een vergoeding krijgt in een triple entente van Engeland, Amerika en Japan. Er zijn echter tal van, gewichtige punten van voorbehoud. Japan schijnt als tegeneisch het opgeven te eischen van marinebasis in den Stillen Oce aan, wat neer zou komen op een geweldige versterking van Japan's positie. Ook moeten Londen en Tokio nog bevestigen, dat zij het Engelsch-Japansche verdrag willen ophef fen. Voorts schijnt de overeenstemming tus- DUTTSCHLAND. De schadevergoeding. Nu de vijftiende Januari, de vervaldag van den tweeden sdhadevergoedinigstermjjn van 600 millioen goudmafk, imet rassche schre den nadert, wekken tal van bladen de rijks- regeering op de hand aan deni ploeg te slaan. VorwSrta en Ficahóit bepleiten voor de zooveelste maal het in beslag nemen van een deel der „Sachwerten", de Frank. Ztg. toomt in een hoofdartikel over den jammer lijken pestend van de rijksfinanciën tot de slotsom, dat de niet-goed-te-praten Achter stand der belastinginning veel tot de ramp spoed der jongste tijden heeft bijgedragen. De fabrieken van Krnpp. De afgevaardigden dier Int. Arbeidsoon- ferentle hebben de gietstaalfabriek van Krupp te Essen bezichtigd en zijn overtuigd dat alle machines voor d© vervaardiging van krijgstuig er vernietigd of voor vredespro- ductie ingericht zijn. De vernietigde werk tuigen en inrichtingen waren 27.000 ton zwaar en hadden volgen® de tegentwoordige prijzen een waarde van 800 millioen mark. Communisten veroordeeld. Het rijksgerecht te Leipzig heeft in het geding tegen de Strassfurter communisten van de 65 beklaagden 16 vrijgesproken. Van' de' overigen zijn 10 tot vestingstraffen van 3 maanden tot 4 jaar, de anderen tot gevan genisstraffen van 3 maanden tot l1/. jaar veroordeeld. De handel In verdoovtngsmiddeien. Sir Basil Thomson, de afgetreden chef van den gehelen dienst in Sootland Yard te Londen, n in de „Times" zijn mémoires •voort. Hij deelt een en ander mede omtrent moorden te Londen, gedurende den oorlog gepleegd en die toentertijd sensatie wekten Ingezonden mededeeling. URINEZUUR EN DE NIEREN. Overtollig urinezuur is de werkelijke oor zaak van rheumatiek, ischias en spit, en hei kan zoowel de oorzaak als het gevolg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk verteerbare spijzen, alcohol, overwerking en nadeelige gewoonten leiden tot de vorming van eer dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de over spanning om het uit het bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taato der nieren en voorkomen, dat ciet- gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spie ren, zenuwen en gewrichten 8fzet en kris talliseert, Deze voorbehoedende maatregelen kunnen worden aangevuld door tijdige ver sterking van de nieren door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmid del verschaft succes, zelfs in gevorderde ge vallen van nieraandoening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, nier gruis, nierwaterzucht, nier- en blaasontsteking, en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoedend en genezend, wordt dit niergeneesmiddel alom aanbevolen als gevolg van de uitmun tende resultaten, die men ermede behaalde. Te Helder verkrijgbaar hij A. ten Klooster, Keizerstr. 98, 1.76 per doos. De bijzondere correspondentvan de „N. Rott. Crt." te Washington meldt nog d.<L 5 December: Vanochtend heersohte er in de Washing- tonsche regeeringskringen een sterk onge duld ten aanzien van Japan. Men zei mij: „Wij doorzien de Japansche taktiek volko men. De' Japanners hebben een voorliefde om elk vraagstuk half af te doen, maar niets te beslissen, om tenslotte alles tegelijk af te wachten en dan in het eene geval concessies te verwerven en' in het andere toe te geven en omgekeerd. Vandaar het'uitstel van de beslissing over de beperking der bewapening ter zee. Eerst heeft Japan stemming voor zich gemaakt door zijn goedkeuring in beginsel uit 'te spreken, waardoor het zich van een welwillende hou ding in de vraagstukken van den Stillen Oceaan heeft verzekerd. Straks zal het con cessies op vlootgebied eisohen in ruil voor zijn zoogenaamde tegemoetkomingen in het Stille Zee-vraagstuk. Na zich in beginsel met het vlootvoorst-el te hebben vereenigd, heeft het uitstel gezocht door het geschil over het percentage op te werpen. Nu tenslotte zijn tegenstand teWash- ington compromittant begint te worden, ver schuift het de beslissing naar Tokio. Tokio zoekt klaarblijkelijk naar nieuw uit stel', zoogenaamd om de openbare meening te Moderne scholieren. Men schrijft uit Frankfort a/M. aan de „N. Rott. Crt.": Mijn zoon Hans is nu al 11 jaar. Een aller aardigste jongen, nog volkomen kind. Hij zit in de 3e tolas van 't gymnasium, de Quarta. Menig ouder verwondert er zich- misschien over, dat zulke jonge broekjes al op 't gym HOOFDSTUK XVII zij ging weg en trachtte haar verdriet te ver zetten door de afgedankte Sam Browne, die Don achtergelaten had, een extra beurt te geven. Maar het was duidelijk, dat er iets gedaan moest worden en nadat ik wel twintigmaal ertoe besloten had, ging ik eindelijk naar het huis naast ons. Ik klopte tweemaal maar geen antwoord. Ito klopte drie, vier, vijf, zesmaal, maar bin nen was geen teeken van leven te bekennen, en eindelijk ging ik weer boos weg. Ik geloof dat iedereen het met mij eenis zal zijn, dat het een onmogelijke positie voor me was. Don begon mij te verwijten, dat ik mijn belofte, om een oogje te houden op de vrouw, die hij liefhad, niet had gehouden, en ik maar waartoe dienlt het mijn eigen gevoelens te analyseeren en te spreken over de dagen en nachten vol kwelling, waarin ik snakte naar het geluid van haar stem .en die droef geestigheid welke steeds in haar oogen te zijn, wanneer zij de mijne ontmoetten. De oude Jardine kwam 's middags opge- loopen; ook hij had een brief van Don ge kregen en hij keek schuin naar mij, toen hij het me vertelde. „E:n wat ben je van plan te doen?" vroeg hij. „Ik zal haar vanavond opzoeken." „En als ee je niet ontvangen wil? Als ze je voor de deur laat staan net als mij?" „Dat heeft ze vanochtend al gedaan." „En zij zal het vanavond weer dOen." Ik klemde mijn tanden op elkaar; ik ge loof dat mijn geduld opraakte. „Denk je?"- vroeg ik.. „We zullen zien." Ik weet niet welke drastische maatregelen ik overwoog of zelfs of dat het geval was, maar ik behoefde ze in ieder geval niet toe te passen!, want den eersten keer, dat ik dien middag bij de Lamberts aanklopte, deed Joy zelf open. „O," zeide zij, „ik verwachtte u niet pauze „Is er iets?" „Ik heb een brief van Don," zeide ik. „Ik zag de uitdrukking in haar oogen har der worden. „Ik ook," zeide zij met een kort lachtje. „Natuurlijk hebt u het hom geschreven 1" „Wat geschreven?" Zij haalde de schouders de op. „O, alles!" „Ik heb hem niets verteld," antwoordde ik. „Ais tenminste zinspeelt op den jongen Ro- ger en de rest." Weer lachte zij. „U zult imij niet boos maken," zeide zij. „Dat hoop ik van harte, ik wil alleen een beroep doen op uw gevoel van eer, terwille van Don." „Wilt u niet binnenkomen? Ik ben alleen thuis en ik vind heit niet noodig, dat wij op den drempel blijven staan en een gnatis- voorstelling van onze diaaussie voor de heele straat geven. Zij hebben, vind ik, al meer dan genoeg aan dat van 's morgens vroeg tot 's avonds laat hameren op mijn deur." „Dank u, maar ik wil u niet lastig vallen Als u het zoo 'toon schikken, dat u wat later bij mij komt. „U bedoelt, ais het donker is," zeide zij. „Zoo dat niemand zien zal, dat u met mij praat," BDaar wangen kregen een vuurrooden Naar hat Engelsch van RUGBY M- AYRES daar W. J. A. BOLDANUfl JR. Nu en dan kwam er een briefkaart van Don, geen brieven, totdat op een ochtend, oen dag of veertien na mijn terugkomst uit Devonshire, ik dit volgende opgewonden schrijven kreeg: »ls er iets met Joy? Zij schrijft me bijna nooit meer en wanneer ze het nog eens doet, «Preekt zij nooit over u of andere kennissen, ik hoop, dat u haar veel spreekt, zooals u ""3 belooft hebt, en dat u het arme kind wat genoegens verschaft. Wanneer er wer- Kelijk iets is, moet u het mij melden. Het is eestachtig vervelend, in het buitenland te Z1in en niet geregeld iets te hooren. ik was nog aan het lezen, toen! Castle de aamer inkwam. „Ik heb oen brief van Mar. Don gehad." ®arzelde. Dan voegde zij er aan toe: „Hij "y'ynt zich erg ongerust to maken, Mr. Da- 4(1 om om Miss Joy." tehrev^a» W6et ik; 1106111 °°k g°" inlegde zijn brief neer en keek haar aan. *wenneer heb je ML» Joy voor het laatst

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1