brokken SPECULAAS A.G.O. VOORDRACHtAVQNQ St. NICOLAAS-CQMMISSIE Herv. Eem. Huisduinen. Oudereommissie Schnol no.?. Ziekenfonds „Helpt Elkander" op VR!JDAG9DEGEMBERa.s, PETRUS HERMAHUS OUWERKERK UILK1E BOUKE VAR BENTEM, 5S:1'd« «L CHR. BARTH. FELIX AUDENAERDER, ALGEMEEN WEESHUIS. uit de Afdeeling Helder, van den Bond van Korporaals dar Kon. Marine. Fa. W. H. BURGERS. BESTUURSVERGADERING op Zaterdag 10 December 1921. (Algemeene Geestelijke Ontwikkeling]. Mr. KAMP, declamator, des avonds te 8 uur In de Schouwburgzaal „CASINO". Entrée 30 cent. AgentschapLevensverz.-Mlj. „HOLLAND", Brandverz. „IMPERIAL" en andere Incasso's, D. THOMASSE, Karelië. De laatste dagen zijn 3000 man be trouwbare bolsjewieksche troepen naar het front in Karelië vertrokken en een gedeelte is aldaar reeds aangekomen. De nieuwe koers. Een correspondent van de Frankfurter Zei tung te Moskou meldt van 10 November, dat de „nieuwe koers" in de eoonomische politiek niet alleen bedreigd wordt door de oppositie, die er gelijk wij hier reeds mededeelden tegen gevoerd wordt door de zuiveren in de leer van het communisme, maar ook door de moeilijkheden, die uit dien nieuwen koers zelf voortspruiten. Dat is in de eerste plaats de ontzaglijke prijsstijging, die er het gevolg van is. Gedurende de laatste weken zijn de prijzen van levensmiddelen in het vrije ver keer razend gestegen. VEREENIGDE STATEN. De treinramp bij Papermill. Uit Philadelphia wordt nog nader gemeld, dat uit den wTakhoop van de treinbotsing b£j Papermill 22 lijken zijn te voorschijn ge bracht. Men denkt, dat nog andere dooden verbrand zijn in* de houten rijtuigen, die had den vuur gevat. Van de 24 gekwetsten zullen er waarschijn lijk velen sterven.. Omwenteling ln Guatemala. Guatemala, 7 Dec. De regeering van pre sident Herrera is gisteravond na een ernstig gevecht omvergeworpen. De president gaf zijn gezag over aan een voorloopige regee ring BINNENLAND. Helden der zee. Hef Dagelijksch Bestuur van het Neder- landsche Roode Kruis heeft aan de tot 1 Dec. ingekomen gelden aan de Nioord- en Zuid-Hollandsdhe Reddingmaatschappij te Amsterdam doen toekomen een bedrag ad 15.684.10 en aan de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreuke lingen te Rotterdam een bedrag ad 21.950.351/»» geheel te bestemmen voor de nagelaten betrekkingen] van de slachtoffers respect, van de „Brandaris" en de „Presi dent van Heel''. Het Tlmes-nummer over Nederland. ■In een „Times"-hoofdartikel, naar aanlei ding van het Dinsdag verschenen bijblad, ge wijd aan Nederland <bijna uitsluitend door Nederlanders samengesteld) wordt opge merkt, dat de toerist in Nederland, die geniet van de gemakkelijke toegankelijkheid, het aangenaam leven, de schilderachtigheid en de overvloedige kunstschatten, licht vergeet de belangrijke positie door Nederland in de wereld van deze dagen ingenomen. Als'men let op de uitgebreidheid en den rijkdom der koloniën van dat kleine land, dan beseft men, dat in de Zuidzee of in den Atlantischen Oce aan nimmer een conflict kan ontstaan zonder dat de Nederlandsche belangen vitaal worden getroffen. Als derde grootste koloniale rijk, als een der grootste voortbrengers van kof fie, tin, rubber, tabak, enz., met zijn koop vaardijvloot varend over den ganschen aard bol speelt'Nederland, ondanks de afwezigheid van miltaire kracht, een groot rol in de in ternationale economie. De Nederlanders zijn terecht trotsch op hun moderne kolonisatie welke, evenals de Britsche, streeft naar be vordering van de welvaart der inlanders, als mede naar de politek van de open deur. Ne derland is een sterk voorbeeld, dat de toe komst der menschheid afhangt van de vreed zame ontwikkeling van den handel. Kamerlid of gedeputeerde. Naar het Hbl. verneemt, heeft de heer Th. M. Ketelaar zijn voornemen te kennen gege ven om, indien tyij als Kamerlid wordt her kozen, na de periodieke Statenverkiezing in 1923 niet langer de beide functies van Kamer lid en lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te blijven bekleeden. Uitvoering van Duitsche contracten. In verband met de talrijke moeilijkheden, die ingevolge de daling van den koers gere den zijn bij de uitvoering van contracten met Duitsche firma's, heeft de Nederlandsche Ka mer van Koophandel voor Duitschland, den heer dr. Th. Metz, secretaris van de Kamer te Frankfurt a. Main, bereid gevonden, de be langen van Nederlandsche firma's te beharti gen. Het ligt ln de bedoeling, zooveel moge lijk door vriendschappelijke bemiddeling, de gerezen moeilijkheden tot eene oplossing te bron gen. Voor zoover moeilijkheden rijzen ten gevol ge van het feit, dat uitvoeroonóenlten door de Duitsche uitvoerbureaux geweigerd wor den, zal de heer Metz te dier aake in samen werking en overleg treden met de Handels- afdeeling van het Nederlandsche Gezant schap te Berlijn en het Consulaat-Generaal te Frankfurt a. Main; terwijl voor het geval deze bemoeiingen niet tot een resultaat moch ten voeren, de Kamer zich de medewerking van een Duitsch advocatenkantoor verzekerd heeft in dat geval langs gerechtelijken weg de gewenschte oplossing te verkrijgen. De heer Dr. Metz zal op 10 December te Amsterdam in de Industrieele Club en op 12 dezer te Rotterdam in het Notarishuis spreek uur houden voor Nederlandsche belangheb benden. t Het Midden-Damterrein te Amsterdam. Gegadigden voor bet Midden-Damterrein zijn de Gebroeders Bervoets, de bekende confectiemagazijnen. Zij zouden het terrein wenschen te koopen. In de Oommissie van Bijstand voor Publieke Werken] ontmoet die verkoop nogal tegenstand. Provinciale Staten van Noord-Holland. Dinsdag is de najaarsvergadering der Prov. Staten van Noord-Holland geopend. Na opening der zitting werden in handen van de oommissie gesteld de geloofsbrieven van de nieuw inkomende leden de heeren P. H. J. Lammen, J. F. H. Spier, C. Tho massen en G. L. A. Wagenfeld. Na de heropening der zitting rapporteert de oommissie dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden. Daarna had de installatie plaats. Behandeld werden de ingekomen stukken. 0.m. werd voorgesteld een verzoek van de vereeniging van burgemeesters en1 secre tarissen in het kanton Schagen om een pro vinciaal subsidie voor de verharding van den rijksweg HelderGallanteoog mede met het oog op bestrijding der werkloosheid in handen van Ged. Staten om praeadvies te stellen. De heer Trapman maakt de opmerking, dat de subsidie reeds is verleend door hef rijk aan de betrokken. Het spijt hem, da deze zaak geen agendapunt voor deze zit ting uitmaakt. Spr. dringt er op aan, indien dit niet meer gaat, in ieder geval met de zaak den grootst mogelijken spoed te makei Verder hadden nog eenige benoemingen plaats. De Koningin naar de veenstreken. De Koningin brengt heden een bezoek aan de geteisterde veenstreken. Een schip in noodl Van Ameland wordt gemeld: De bemanning van den gestranden kot ter Martha seint om hulp. De reddingboot van Hollum gaat op hulp uit. De bemanning, bestaande uit drie personen, zit in den mast! Het kwart-millloen. Gistermorgen is de hoofdprijs van de pre- mieleening -ten laste van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen uitgeloot. Van de zijde der politie waren maatregelen ge troffen, dat alles, wat -op een benadeeling van de belangen der obligatiehouders kon wijzen, zou zijn uitgesloten. De trommels, welke de nummers bevatten, zijn Zaterdag door een polifcie-inspecteur in tegenwoordigheid van den notaris, te wiens overstaan de trekking •plaats vond, gecontróleerd en verzegeld. 'Gistermorgen heeft Tde inspecteur de zegels losgemaakt en daarna begon de trekking. Zi; geschiedde op de volgende wijze. In elk van vier trommels bevonden zich de nummers tot -en met 9 en -een nul. Uit elk 'busje werd achtereenvolgens een cijfer getrokken, b.v. een 3, een 5, een 7 en een 0. Dat beteekende dan, dat was uitgeloot een nummer van serie 3570. In een vijfde trommel waren de num mers 1 tot en met 50. Zij wezen aan welk num mer van de serie was uitgeloot. Op het eerste nummer tiat uitkwam was de eerste premie gevallen, -op 'het tweede de tweede, enz. Gistermorgen kwam dus het eerst de pre mie van 250.000 aan de beurt. Zij bleek te tzijn gevallen -op serie 1219, no. 46. Wie de gelukkige trekker is, is niet 'bekend. Daar een groot aantal obligatiën niet zijn verkocht, heeft de vennootschap ^en kans de premie te behouden, maar in eik geval- heeft zij een verzekering afgesloten tegen een eventueele uitbetaling. De kleinere premies werden uitgeloot door midldel van éen soort rad van avontuur. Kerstcongres der S. D. A. P. Onder de voorstellen, te behandelen op het Kerstcongres der S. D. A. P. worden ge noemd in de eerste plaats natuurlijk sociali satie der bedrijven. Voorts omvorming van den Volkenbond tot een democratisch orga nisme tegen imperialisme en militarisme, met toelating van alle naties, stelselmaotige en snelle beperking der persoonlijke en fi- npncieele militaire lasten om ten spoedigste tot volledige ontwapening te geraken. Ver schillende desiderata op het gebied van ar beidswetgeving, werkloozenzorg, woning nood, belastingen, vrijhandel, onderwijs, so cialisatie van den grond, moederschapszorg zelfsbestuur der koloniën, enz., enz. Nederiandsch gedelegeerde vermist Uit Bern schrijft men aan de N. R. Crt.: Volgens de Zwitsersche pers heeft een dame, met wie de heer Versteeven te Ge- nève kennis gemaakt had, verklaard, dat de verdwenen technische raadsman van den Ne- derlandschen werkgevers-gedelegeerde te Genève het voornemen had, naar Weenen en Boedapest te gaan, om daar de verstrooiing te zoeken, die hij te Genéve niet had kunnen vinden. Het Nederiandsch gezantschap te Bern had op een telegrafische vraag aan ons gezantschap te Weenen, of de heer Verstee ven wellicht te Weenen was aangekomen Maandag nog geen antwoord ontvangen! Wel Is gebleken, dat de verdwenen persoon' een pas-visum naar Weenen van het Oosten- rijksche gezantschap te Bern gevraagd en verkregen heeft. Ofschoon de mogelijkheid dus groot is dat de heer Versteeven Inderdaad in do Oos- tenrijksche hoofdstad is, meent men de mo gelijkheid van een ongeluk niet te mogen uitsluiten, vooral niet wegens den zeer ner- veusen toestand, waarin hij zich de laatste dagen bevond. De heer Versteeven is lid ge weest van de commissie voor het loodwit- vraagstuk te Genève. TWEEDE Vergadering van Dinsdag, 8 December. In verband met de mededeeling der regee- ring woTdt besloten de begrooting van ar- beid te behandelen na de algemeeno be schouwingen over de Staatsbegrooting en de motie-Oud betreffende niet-aanstelling van ambtenaren bij Arbeid van de agenda af te voeren, omdat deze motie kan worden omgezet in een van algemeene strekking Grondwetsherziening: De regeering neemt het amendement- Troelstra inzake de verplichte pensioneering van weduwen en weezen van Kamerleden over. Het amendement-van Ravesteyn (schade loosstelling der Kamerleden bij gewone wet te regelen) wordt verworpen met 65 tegen 16 stemmen. Het amendement-Braat (om de schadeloos stelling te verlagen tot 2500) krijgt alleen de stern van den voorsteller; 70 leden ziin tegen. Verworpen wordt met 55 tegen 16 stem men ook het amendement-Rutgers om de schadeloosstelling te laten op 300, doch aan niet-Hagenaren vergoeding voor verblijfkos ten te geven. Het amendement-Rutgers om de mogelijk heid van een weduwen- en weezenpensioen te doen vervallen wordt verworpen met 50 tegen 14 stemmen. Het artikel regelende schadeloosstelling en pensioen (waarbij de vergoeding voor de Kamerleden op 5000 gulden en van den voor zitter op 10.000 gulden wordt gebracht)wordt aangenomen met 55 tegen 15 stemmen. Aan de orde is het gewijzigd art. 84 be treffende uitsluitingen van het passief kies- reoht. Thans zal dit niet meer automatisch vervallen door oplegging van een vrijheids straf van meer dan één jaar. De heer Van Ravesteyn (c.p.) blijft bezwaar maken tegen de uitsluiting der verkiesbaar heid %gens openbare dronkenschap, bede lf landlooperij. Het irtikel wordt aangenomen met 67 te gen 8 stemmen. Vervolgens komt in behandeling art. 91: De lttjtn der Eerste Kamer worden voor 4 JaaL gekozen. Een amendement-Bongaerts om di zittingsduur vast- te stellen op 6 jaar wordt terworpen met 50 tegen 25 stemmen, Het slot van den middag was een debat over esn amendement-Marchant tot het ope nen der mogelijkheid om gedelegeerden van den itdischen Volksraad ter voorlichting in de Tweede Kamer toe te laten. Het smendement wordt verworpen bij stemming Van rechts tegen links, met afwij king alleen van den heer Ter Hall. In (te avondvergadering werd de behande ling der Grondwetherziening voortgezet. Er waren niet voldoende leden aanwezig om te stemme^ zoodat geen besluiten werden ge nomen. Vergadering van Woensdag. Het Regeeringsvoorstel om aan elke Ka mer .o-....r .te laten, te bepalen hoeveel leden er bij i^n aanvang aanwezig moeten zijn, wil men kunnen beginnen, werd verworpen met 63 tegea 14 stemmen. He mogelijkheid van een terugkeeren tot het gebruik van de tweejaarljjksche begroe tingen daarentegen aangenomen. Bij stem ming -an rechts tegen links met afwijking alleen - an de heeren A. P. Staalman en Van de Laar, Anngsnomen werd ook de onbind'baaiheid der Provinciale Staten (5327). Het amende- ment-iiarchant betreffende grootere vrijheid ,van de Staten in het houden van vergaderin gen, met 43 tegen- 38 stemmen ver worpen. Het aanwijzen van den Voorzitter van den Raaö boor een referendum (amendement- jVan Ravesteyn) kreeg alleen de communisti- tsche «temmen. Verworpen werd het amendement-Ter Laan om de benoeming van den voorzitter, ook bitten.den Raad, door den Raad te doen geschieden. Men ras daarmee door de stemmingen heen en ging aan het bespreken van de Regee- ringswi|ziging, volgens welke aan den Raad de regeling der huishouding (dus niet meer óók v% het bestuur) der gemeente wordt overgelaten. De bedoeling is eigenlijk alleen dat, vooral in groote gemeenten,.B. en W. het bestuur zullen kunnen uitoefenen. De v«r<iere behandeling van dit punt werd verdaagd. Daarop kwam men aan het vijfde Hoofd stuk: Justitie. Het socialistische amendement om, b| onteigening, slechts een „billijke" schadeloosstelling toe te kennen in plaats van de geschatte waarde, werd verworpen. In dt bespreking van een andere wijziging van dit hoofdstuk is men blijven steken. N.1. iu die van het voorstel tot het openen der mogelijkheid van leekerechtspraak. De heeren Beumet, Van Rappa'rd- en Van Sasse wilden- van deze mogelijkheid niets weten, Ide heer Van Sehaik verdedigde het voorstel, dat im mers slechts een mogelijkheid opent en de heer S%nes deed desgelijks, al voegde hij er bij, dat zjjn liefde voor leekerechtspraak in de laatste jaren wat was bekoeld. Hot ongeluk aan boord van de K IV. (Schriftelijk beantwoorde vragen.) Op vragen van den heer Ter Hall betref fende het publiceeren door de pers van do namen van door een ongeval getroffen ma rinepersoneel, voordat aan 'de naaste betrek kingen van Regeeringswege daarvan mede deeling is gedaan, en betreffende de oor zaken] en de gevolgen van de ontploffing aan boord van Hr. Ma. onderzeeboot K IV, heeft de minister van marine a. i. geant woord: TT IJ Ad. Ie. Door de redactie van De Helder- sche Courant was op 10 November j.1. vóór 10 uur 's morgens een persbericht ontvan gen van 'het persbureau Vas Diaz te Am sterdam, omtrent een ontploffing aan boord van Hr. Ms. K IV, liggende te Ooiambo. De redactie dier courant informeerde bij den commandant der marine te Helder ten ongeveer 10 uur v.m., of dit bericht juist was, waarpp werd geantwoord, dat daarom trent niets bekend was; aan de redactie werd verzocht, aan het geval geeni rucht baarheid te willen geven, zoolang de waar heid er van niet onamstootelijk vaststond. De redactie is zoo welwillend geweest om aan dit verzoek te voldoen, zoodat het be richt dan ook niet is opgenomen in 'het dien middag verschijnende nummer dier courant. In den namiddag kon het bericht door het departement van marine worden beves tigd, aan de hand van ontvangen telegrafi sche mededeeling van den' commandant Hr. Ms. K IV. Door den commandant der Ma rine te Helder werd hiervan mededeeling ge daan aan de redactie van |bovenvermelde courant, echter aanvankelijk zonder opgave van namen en stamboeknummers der ge troffenen, nadat door genoemde autoriteit de tusschenkomst verzocht was van een der vlootpredikanten en van den vlootaalmoeze- /nier om de te Helder wonende^ eohtgenooten van 2 der slachtoffers met hèt onheil, dat hen getroffen had, in kennis te stellen. Door de redactie van de „Heldersche Cou rant" werd daarop ten pi. m. 4 u. 30 het onge luk aan boord „K IV" per bulletin bekend ge maakt, evenwel zonder vermelding der namen en stamboeknummers; deze zijn niet bekend gemaakt, alvorens 'de zekerheid was verkre gen, dat het bericht aan de beide eohtgenoo- ten was medegedeeld. In het oommandem-ent Middelburg is de mededeeling van het ongeluk, den kwartier meester Melieste overkomen, door uitstedig- heid van diens echtgenoote, eerst ten 63/» uur 's avonds door tusschenkomst van haar zwa ger te Breskens, bij wien zij vertoefde, te harer kennis gebracht. In de ,;Vlissingsche Courant" van 10 No vember en de „Middelburgsche Courant" van 11 November is het bericht van het ongeluk aan boord van Hr. Ms. „K IV" opgenomen, zooals dit door het persbureau Vas Diaz te Amsterdam was ontvangen, d. w. z. zonder vermelding van namen -en stamboeknum mers; deze dagbladen verschijnen ten onge veer 5.30 uur namiddag. Of publicatie door de pers elders in den lande van namen en stamboeknummers der slachtoffers is geschied, is ondergeteekende niet bekend -en moet betwijfeld- worden. Het persbericht uit Colombo, via Londen te Am sterdam ontvangen, vermeldde geen namen van slachtoffers; floor het Departement van Marine zijn geen namen of stamboeknummers pntijdig bekend gesteld. Ad 2°. Voor zoover maatregelen zijn te treffen, dat berichten over ongevallen, waar bij marinepersoneel is betrokken, niet ontij dig wereldkundig worden gemaakt, waren deze in overleg met het Nederiandsch cor respondentiebureau van dagbladen te 's-Gra- venhage en het algemeen nieuws- en t-ele- graafagentsohap Aneta reeds genomen. In dit geval hoeft het persbureau Vas Diaz te Amsterdam dat, hoewel aangesloten bij het Nederlandsche correspondentiebureau van dagbladen, blijkbaar zelfstandig werkzaam is, een bijzonder bericht uit Londen ontvan gen. Ook aan dit bureau is thans een ver zoek gericht om geen berichten omtrent ge- vallen, waarbij marine-personeel is betrok ken, te publiceeren, alvorens overleg met het Departement van Marine is geploegd. Ad 8 De oorzaak van de ontploffing aan boord van Hr. Ms. K. IV is niet bekend; de commandant deelde telegrafisch mede, dat er geen reden opgegeven kan worden. Het gevolg van de ontploffing is, dat het voorste batterijcompartiment is vernield. Begin December zal Hr. Ms. K. IV de reis van Colombo naar Oost-Indië vervolgen; de commandant der zeemacht in Nederiandsch Indië heeft het gouvernementsstoomschip Bellatrix aangewezen om de K. IV op die reis te vergezellen. Schriftelijke vragen. De volgende vragen zijn ingediend: van den heer Ter Hall aan den minister van financiën en van buitenlandsche zaken: 1. Wat is de regeering bekend, bijv. uit rapporten der consulaire ambtenaren, om trent de juistheid van geloofwaardige ge ruchten en verhalen, dat in de_ grensgebie den tusschen Nederland en Duitschland, de Nederlanders, die thans in Duitschland goederen koopen in het goed vertrouwen en zelf op grond van inlichtingen van Duit sche zijde (belastingambtenaren), dat zij de ze goederen de grens mogen overbrengen, blootgesteld staan aan willekeur van Duit sche grensbeambten, terwijl hun de onnoo- zelste dingen worden afgenomen, zij hooge boete bekomen, gevangenisstraf moeten on dergaan en hooge borgstellingen gevorderd worden? 2. Is de minister van financiën, indien de feiten inderdaad juist zijn, van oordeel, dat de Duitsche grensbeambten in hun recht zijn, wanneer zij aldus tegen onze landge- nooten optreden? 3. Indien de regeering van de juistheid van dit optreden der Duitsche grensbeamb ten overtuigd is, wil dan de tijdelijke minis ter van buitenlandsche zaken, zoo dit althans nog niet geschiedt mocht zijn, een ernstig vertoog tot de Duitsche regeering richten, waarin geprotesteerd wordt tegen dusdanig optreden door grensbeambten, die, zijn de geruchten op dit punt eveneens juist, zelfs meermalen niet op de hoogte blijken van de dienstvoorschriften betreffende hetgeen wèl en niet de grens mag passeeren en daardoor onduldbaar willekeurig optreden? Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moesten eenige in gezonden stukken .tot een volgend: nummer blijven liggen. s. oft. «a» Sflg-AMV I? Den lOden December a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders en hun 25-jarlge Echtvereeniglng te herdenken. Yelsen, 6 December 1921. Uit aller naam, P. H. OUWERKERK Jr. j vjv vftj v.'v'7]v Verloofd GER JONKER NELLY KRAPELS. Alkmaar, St. Annastr. 16, 11 Deo. 1921. Tulpstraat 4, j Verloofd i Q. MASTENMAKER en J. RENSMAAQ. Brouwerstraat No. T. Breestraat No. I. In plaats van kaarten. Ondertrouwd T0 ENZERINK en GERARD VAN Z00NEN. Santpoort, Rijksstraat 71. Bussum, Melkweg 6. Huwelijksvoltrekking op Don derdag 22 Deeember 1921, te Velsen. Velsen, 7 Dec. 1921. Ondertronwd P. SMIT, Sergt. I. B. eD H. P. KILA. Huwelijksvoltrekking: 22 December 1921. Ondertrouwd: PETRUS WALLAST en ANNIE v. d LEEK. IIuwelijksinzegeningD.V.29Dec. a.s.. in de Geref. Kerk. Helder, 7 Dec. 1921. Breestraat 6. Kanaalweg 113. Receptie: 26 Dec., Kanaal- weg 113, van 2—5 uur. Getrouwd: H. D. SL0RT en M VAN DOK, die, tevens dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, hy hun huwelyk ondervonden Geboren C0RNELIS ARIE en JAN DIRK, Zoons van Jan Dirk de Kreuk Azn. «n Annetje de Kreuk—Kater. Amsterdam, 3 Dec. 1921. lste Atjehstraat 7 (huis). Geboren: C0RNELIS, Zoon van G. HUISMAN en J. P. A. HUISMAN— ulfkes. Utrecht, 8 Deo. 1921. Adr. v. Ostadelaan 113. (Herplaatst wegens misstelling). Hedon overleed zacht en kalm, na een geduldig, doch smarteiyk ïyden, onze ge» liefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder, DIEUWERTIE TERVDORT-DE Uil. in den ouderdom van 50j aar. Helder, 0 Deo. 1921. Haar diepbedroefde Echtgenoot en Kinderen J. H. TERVOORT. M. MEYNEN—Tervoort. I. MEYNEN. Eenige en algemeeie kennisgeving. Heden overleed, tot onze groote droefheid, na voor zien te zyn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde en zorg volle Echtgenoot en Vader, den Heer in den ouderdom van 46 jaar. Helder, 7 Dec. 1921. Van Hogendorpstr. 46. Namens de diepbedroefde Echtgenoote en Zoon Wed. A. Audenaerden— de Vries Ant. Audenaerden. Hartelijk zeggen ondergetee- kenden dank aan allen, die Sint Nicolaas zoo ruim gelegenheid gaven de Weeskinderen te trao- teeren. Vader en'Moeder PLAGGEMARS. Hiermede betuigt bovenge noemde commissie aan H.H. Autoriteiten en h«t Stedelijk Muziekkorps, haren hartelljken dank voor de verleende ver gunning en belanglooze mede werking, welke tot het slagen van dit, voor de kleinen zoo'n genotvol feest hebben bygo- jlragen. DE COMMISSIE. By ons vertrek naar Amerika, roepen wy onze Familie en Vrien den een hartelijk vaarwal en tot weerziens toe. Familie A. STERK, 4154—79 Street, S. E. Portland, Oregon, U. S. A. t. a. P. A. DE VRIES-B00N, a. b. s s. ,v. d. Wü«k". E. JURG en A. STUART. Ass. Machiniste» K. P. M. t. a. a/b. s.8. ,v. d. Wyok". Met dezen betuigen w\j onzen hartelljken dank aan familie, vrien den en kennissen, voor de vele blyken van belangstelling, by pns 25-jarige huwelijksfeest on dervonden. JOHAN BAIS en Echtgenoote. DANKBETUIGING. Hetzy ons vergund, namen» alle deelnemers, onzen harte lljken dank te betuigen aas allen, die hebben medegewerkt aan het slagen van dit goed geor ganiseerd St.-Nicolaasfeest voor onae kleinen, die een zeer genoe- geiykeu avond hebben gehad. Eenige Korporaals. De Heer an Mevrouw DE JON- CHEERE-TEN BOSCH zullen gaarne bezoeken ontvangen Zondag 11 December van half 3—4 uur. Dijkstraat la. ZONDAG tl DEC, 10 uur v.m.: Ds. A. E. v. GRIETHUYSEN. In-gebruik-neming van de vernieuwde kerk. Bovengenoemde Commissie maakt aan de ouders van leer lingen van sohool no. 7b bekend, dat een Ouderavond zal worden gehouden op V R IJ D A G 9 DECEMBER A. S., des avonds 8-16 uur, in hetQibouw van Gemeentewerken aan de Kerk- gracht DE COMMISSIE Zoolang de voorraad strekt 65 cent per pond. Stukken voor deze vergadering in te zenden by het Bestuur. HET BESTUUR. te geven door Ernstige en komische voordrachten. KAARTEN zyn van heden af in den Boekhandel en by da Wed. JORDANS, Dykstr&at, ver krijgbaar. H. B. S. V. Uitvoering op 23 Deo. a.«., In „Casino". Aanvrage Introductie'» Hoogstr. 99. voorheen den Heer P. F. JANZEN, Breewaterstraat 62, thans PARALLELWEG 3. Een Dienstbode gevraagd. Loon f 6.50 per week. Adres: C. DE BEURS, Breestraat Een net Dagmeisje gevraagd, by: Mej. J. LAAN, Van Galen straat 60. Zondags vry. Gevraagd een nette DIENSTBODE. Adres: Breewaterstraat 8. B. z. a een nette, jongs WERKSTER. Adres: Parallelweg 47. Biedt zieh aan een Kraamverpleegster. Brieven onder Nr. 86, Bureau van dit blad. In klein Officiersgezin gevraagd een net DAGMEISJE voor beele of halve dagen. Aanmelding: Bassingr. 4a.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 2