Abdijsiroop NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS. TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Heeft1 \Jw kind kinkhoest No. 5491 ZATERDAG 10 DECEMBER 1921 49e JAARGANG FEUILLETON. DECEMBER COURANT r™ PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING- ÏÏ^TzeepSffeO- K mal'f' P' bin^la-d 2.-, N«l. O. en W. rïf0 57M0 7Ö fOKW?"w it? nï® landen i42° Zondagsblad rtwy. i u.o iiu.io,l U.öo, 11.25. Modeblad reep f0 95 f125 f 1 95 ft «n Losse nummers dor Courant 4 et! fr p p 6 ct Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERi C. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Girorekening No. 16066. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (W i n t e r t ij d.) Maan Zon Hoogwater Dcc. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag Ha. 1.50 m. 3.20 8.2 3.45 5.10 5.40 Maand. 12 2.22 4 29 8.3 3.44 6. 5 6.30 Dinadag 18 3.—' 5.37 8.4 3.44 6.50 7.10 Woensd.14 a. 3.48 6.44 8.5 3.44 7.39 7.45 Dond.d. 15 4.44 7.47 8.6 3.44 8.10 8.25 Vrydag 16 5 51 8 438 7 3.44 8.55 9. 5 Zaterd. 17 7.4 0.30 8.8 3.48 9.35 9.50 Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 10' Dec4.15 uur. Zondag 11 14>15 Maandag 124.14 ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-no. 4ct. Alle prijzen tijd, verh. met 10% papierduurtetoeel. BUT1TSN6AJJD. DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. Naar uit Washington aan de N, Rott. Crt woirdt gemeld, is het achteraf bekend gewor den dat het verleden week Donderdag een kritieke dag is geweest, wijl de Japanners vast besloten waren, er bij te blijven, dat zij niet konden toegeven op het punt van de vlootrantsoeneering. De Engelschen hiel den zich erbuiten. Hierop verzocht Hughes aan Balfour om te bemiddelen. Balfour had Donderdag een onderhoud van anderhalf uur met Kato. Het resultaat was dat Japan de voorgestelde sterkte der (Japansche vloot beslist onvoldoende oordeelde voor het ge val, dat de Ver. Staten de eilanden in den Stillen Oceaan versterkten. Zoo ontstond het bekend voorstel, waarover thans de beslis sing van Tokio is ingeroepen. Natuurlijk bracht Balfour onmiddellijk de entente (tus- schen Eng., Ver. Staten en Japan aan te gaan) op het tapijt en betoogde dat ook met Frankrijk's toetreding rekening moest wor den gehouden. Hij verwacht n.1. dat. de Ame rikaansche publieke opinie gemakkelijker te verzoenen zal zijn met een viervoudig verge lijk dan met een drievoudig Vergelijk. Im mers, bij een drievoudige entente kan steeds een splitsing volgen, waarbij twee tegenover één komt te staan. Een bericht van Donderdag meldt dat Ja pon het voorstel betreffende een viervoudige verhouding in den Stillen Oceaan heeft aan vaard. Thans wacht men met belangstelling op de houding vdn de Vereenigde Staten in deze. Tot dusver toch hebben de Amerikaan ache officleele personen het geheim van de overeenkomst van de 'b l© groote maritieme mogendheden angstvallig bewaard, terwijl de Engelschen in 't bijzonder veel loslieten. China. De commissie voar de vraagstukken van de Stille Zee en het Verre Oosten heeft met algemeene stemmen een voorstel van de Chi- neesche delegatie goedgekeurd, behelzende d'at ibij oorlogen in de toekomst die rech ten van China als neutrale staut ten volle moeten worden geëerbiedigd, indien het niet aan den oorlog deelneemt. Korea. De Washlngtonsche correspondent van de „Manchester Guardian" meldt, dat Korea een beroep heeft gedaan op de Conferentie om liet In bescherming te nemen tegen de „wreede en agressieve verdrukking" door Japan. Het desbetreffend document zegt. dat twintig imillloen Koreanen herstel hunner onafhankelijkheid e lachen en verzoeken, ben Naar het Engelsoh van RUGBY M- AYRES door W. J. A. BOLDANUS JR. 51) „Meent u dat?" vroeg zij hartstochtelijk. „Meent u, dat ook al zegt u het niet u wilt, dat ik aan Don zeg, dat ik niet wer kelijk van hem houd dat ikf „Ik meen niets van dien aard," antwoord de ik heftig." Het gaat mij allemaal niet aan." Moge de leugen mij vergeven, worden „Het laat mij volkomen koud, behalve wat zijn geluk betreft Er volgde een benauwende stlte. Een heel zacht briesje streek even als een protest door den tuin en stierf dan weer weg. Toen er niets meer te 'hooren was, begon Joy weer: „Misschien! is dat het beiste maar, omdat bet in leder geval te laat ls.1' kunt niet zoo gemakkelijk van mij latkomen als u denkt,en Don ook niet. Er was een vreemde klank in haar stem, iets, dat regelrecht naar mijn^ hart scheen te gaan en mij te zeggen wat zij bedoelde. Ik nam haar ruw bij haar schouders, dwong haar mij aan te kijken en boog mij voorover, zoodat ik het uitdagende van haar gezicht in het donker kon zien. „Wat bedoeld u?" vroeg ik hoesch. Ik voelde haar een oogertblik ineenkrim pen, maar zij herstelde zich oogenblikkelijk ■«'eer en ladhte met iets van haar vroegere te hooren. Het herinnert er aan, dat Amerika, als eerste, het in 1882, toen Korea voor dé buitenlanders werd opengesteld, bescher ming beloofde en -dat daarna Engeland Ita lië Frankrijk, China en België volgden; o.n dat Japan in het verdrag van bondgenoot schap van 1914 verklaarde, de territoriale in- togriteit en onafhankelijkheid van Korea te zullen inachtnemen. Korea heeft niet anders ondervonden- dan agressie en onderdruk king. De 'Koreanen doen daarom een beroep op de Amerikaansche delegatie. DUITSCHLAND. De moratorium-kwestie. De Matin ontleent aan de New York Ti mes en de N. Y Tribune het betoog dat voor de eerstvolgende schadevergoedingstermij nen van Januari en Februari geen sprake kan zijn van een moratorium. Duitschland moet en kan deze betalingen doen, want de Amerikaansche bankiers, die de noodige de viezen voor den vorigen termijn hebben ge fourneerd deelen zelf mede dat de noodige gelden voor de twee aanstaande termijnen bijna volledig beschikbaar zijn. De N. Y. Times is van oordeel dat de Ge allieerden te allen pril ze Duitschland tot be taling moetendwingen. Het meest voor de hand liggende middel om dat doel te berei ken is te zorgen dat de Duitsche deposito's in het buitenland naar Duitschland worden teruggebracht. De te Londen verschijnende Pall Mali Gazette zegt, dat Rathenau binnen enkele dagen naar Berlijn terugkeert, met de ver zekering, dat het moratorium aan Duitsch land zal worden toegestaan. Rathenau vertoeft nog te Londen, vermoe delijk in verband met de komst van Loucheuir aldaar. Voor de drooglegging van Duitschland. Berlijn, 8 December. De onafhankelijke so cialisten hebben bij den rijksdag een motie ingediend,waarin zij de regeering vragen of deze principieel berejd is in Duitschland een alcohol verbod zooals dit in de Vereenig de Staten bestaat in te voeren. POLEN. Polen en Turkije. De Turksche bladen melden, dat de Sul tan onlangs „het ge hoe le corps diplomatique" heeft ontvangen en toen hij den Poolsehen gezant te Konstantinopel opmerkte verzocht hij hein zijn gevoelens van sympathie aan Polen over te brengen. De Turksche bladen brengen naar aanlei ding hiervan in herinnering, dat Turkije de eenige staat was, die nooit de verdeeling van Polen heeft erkend, Daarom was het de gewoonte dat de sultan wanneer hij de di plomaten ontving, vroeg waar de Poolsche gezant was. De grootvizier placht dan te antwoorden: „Ten gevolge van onvoorzienle omstandigheden is de gezant van Polen ver hinderd te komen." VEREENIGDE STATEN. Aanbouw van oorlogsschepen? Gaat het ontwapeningsplan van Hughes in vervulling, dan zullen vijf in aanbouw zijnde slagkruisers moeten worden gesloopt. Thans is de bekende kocpvaardilspecialiteit, Joseph Povvell, de president van de z.g. Emergéney Eleet Corporation, voor den dag gekomen met het plan, die skgschepen-in- aanbouw te verbouwen tot schepen voor de trans-atlantisehe vaart. Hij meent, dat het mogelijk is ze zoo in te richten, dat zij per schip' 4000 -passagiers kunnen bergen. De snelheid zou 20 knoop zijn, hetgeen aan de Ver. Staten een voorsprong op het gebied van snelle passagiersschepen in den Noorde lijken Atlantischen Oceaan zou verzekeren. Mogelijk is het zeker, maar of de finan cieels rekening zou kloppen is een andere zaak. onbeschaamdheid, ofschoon haar stem als een fluistering klonk, toen zij zeide: „Ik bedoel, dat wijgetrouwd zijnvoor hij wegging." „Getrouwd voor hij wegging!" Ik her baalde als een papegaai haar woorden. Ik weet zeker, dat zij op het oogenblik zelf mij niets zeiden. Haar oogen waren op mijn gezicht gericht en' ik zag er iets als angst in, maar onmid dellijk daarna lachte zij weer en rukte zich los. „Ja ik begrijp niet, dat u het met ge raden hebt!" De woorden kwamen er met een ruk en moeilijk uit en zij stond zenuwachtig aan haar zakdoek te plukken. „Ik ben nooit ver geweest in het raden van dingen die u betreffen,' zeide ik dwaas genoeg. Ik gevoelde mij als verdoofd en niet in staat om mijn gedachten te verzamelen en steeds zeide ik met dwaze kinderlijkheid tot mezelf, dat, als ik nu nog een tijdje stil hield' en wachtte, ik wakker worden en mer ken zou, dat het maar een droom waa „Getrouwd vóór hij wegging." De woorden! gingen met onophoudelijke eentonigheid door mij heen en lederen keer schenen zij minder beteekenis te krijgen. „Nu?" vroeg Joy uitdagend.'„Nu? En wat bent u van plan nu te doen?"- En dan scheen plotseling de ware betee kenis der dingen! tot mij door te dringen. De mist trok van mijn oogen, de nevel van mijn brein op en in een flits van helderheid zag ik hoe zij mij bedrogen en misleid had. En ik dacht niet zoozeer aan dat huwelijk zelf als wel aan het feit, dat zij al dien tijd getracht bad' mij tot een liefdesbekentenis te Ingezonden mededeellng. Een paar iepels Abdij- j troop kunnen üw lieve ling onmiddellijk tucht geven en-de «lyrodoe»=l loskomen J)e beval öeen verdoosen de bestandkiedeDjaca. j schackdijk.venadfeal en genezend. Het Amerikaansche leger. De Amerikaansche minister van oorlog heeft van zich doen spreken door in zifn jaarlijksch verslag aan het congres zijn plan nen voor de nationale verdediging bekend te maken, weLke „een vollediger stelsel van militaire toebereidselen" omvatten dan ooit in „eenige periode van vrede in de geschie denis der Vereenigde Staten heeft bestaan". Dat klinkt niet aangenaam tegenover de con ferentie, maar wij moeten ons herinneren, in die eerste plaats, dat het te Washington eigenlijk om de beperking van de vloten gaat en in de tweede plaats, dat dit groote leger werkelijk alleen voor verdediging be doeld kan zijn, aangezien het technisch niet mogelijk zou zijn het over de Stille Zee te brengen en op de Japansche eilanden een overwinning te laten» behalen. Als men de zaak in dit nuchtere licht, beziet, bekomt men eenigszins van dien schrik. „Woorden, woorden!" Onder dezen titel bevat het Handelsblad van Donderdagavond een interessanten brief van zijn New-Yorkschen correspon dent, die een geheel anderen kjjk geeft op Brïand's rede dan uïTué dagbladen over het algemeen valt op te maken. Wij nemen er het volgende uit over: Reeds eerder had Frankrijk in de V. S. naar steun gezocht voor zijn politiek in Eu ropa. Een jaar geleden zond het Viviani om Amerika te bewegen een nieuwen vorm van waarborg tegen het Duitsche spook in het leven te roepen, nu de Britsch-Ameri- kaansch-Fransche overeenkomst tenge volge van de verwerping van het verdrag van Versailles in den Amerikaanschen Se naat als een zeepbel uiteen was gebarsten, en nu de vriendschap met den Engelschen bondgenoot danig aan het versteenen raak te. De zending mislukte volkomen. Maar ln de Seine-stad wilde men de waar heid niet erkennen. Men had Immers ge hoord, gelezen, geizien dat er in Amerika een warm hart klopte voor Frankrijk! Briand kwam met een mandaat van de Kamer. Hij zond maarschalk Foch vooruit als gangmaker. De maarschalk kweet zich wel van zijn taak. Hil ontstak Amerika van Oost tot West in vurig waarachtig enthou siasme. En toen Briand voet aan iva1 zette stond Amerika gereed om zijn wijsheid met volle teugen te drinken. Het vlraagstuk van de ontwapening te land was Franksrijk's kans om voor het fo rum der internationale publieke opinie zijn positie uiteen te zetten. Het werd een ver dediging, een verontschuldiging, hoewel niemand een aanklacht had ingediend of een zoodanig voornemenkoesterde. Het was niet heelmaal Brland's schuld. Hij sprak over omstandigheden, die voor zijn zaak niet gunstig waren. Had Briand dwingen. Zij was een getrouwde vrouw ge weest. Dat zij zoo geringschattend over mij denken kon om zich tot zoo'n gemeen beid te verlagen! En toch laat ik het eerlijk bekennen was het dat feitelijk niet; niet zoozeer dat bedrog trof mij diep ln mijn ziel als de we tenschap, dat zij nu voor goed voor mij ver loren was, dat mij zelfs de armzalige troost gelaten werd te weten, dat ik getracht had het goede te doen door van haar af te zien. En plotseling verloor ik al mijn zelfbe- heerscning. Zij was zóó mooi, zóó krankzin nig-makend mooi en begeerlijk, zooais zij daar in den schemerachtigen tuin stond, dat iets in mijn hart en brein scheen te breken en aan een stroom van hartstochtelijke wan hoop de vrijheid gaf. Ik weet, dat ik haar ruw beet greep; ik wist, dat ik haar slank figuurtje ruw beetgreep, zoodat zij het uit schreeuwde van pijn; ik weet dat ik vel? harde, hartstochtelijke dingen gezegd heb, die ik vergeten ben en waarvan ik hoop, dat zij ze zich niet meer herinnert. En toen stonden we elkaar met bleeke en door angst en pijn vertokken gezichten aan te kijken in de stille schoonheid van een zo meravond, die bestemd was om getuige te zijn van het geluk der liefde en niet van de stekende pijn, welke geboren wordt ui wan hoop. „U zult het mij nooit vergeven, wel?" vroeg Joy fluisterend. Ik antwoordde niet en zij ging moeilijk voort: „Don vroeg het me zoo dringend en u u hadt mij naar hem teruggezonden.En dan, toen ik geen woorden vinden kon, bastte zij met een zenuwachtig lachje uit: „En nu wilt u mij zelfs nu niet laten slechts de belofte kunnen doen van een we zenlijke poging tot ontwapening om aan de wereld de oude verslagen vijanden inbe grepen te toonen, dat het Frankrijk ernst was met den vrede en het algemeen welzijn van Europa hij had een gunstig gehoor gevonden, hij had het zijn toehoorders ge makkelijker gemaakt om hun scepticisme ten opzichte der Fransche. politiek op zijde te zetten. Maar wat hij zeidie was er falikant naast. Zijn klacht over de moreele isolee- ring van Frankrijk, zijn stilzwijgen over de offers van den ouden Britschen bondgenoot uit de trip] e-Entente (waaraan Balfour) hem naderhand moest herinneren) brachten een spheer van vijandigheid over zijne woorden. Zijn bewijsvoering tegen de Duitschers was op vele punten gezocht en kinderachtig. De Kapp-Putsch, 'die nota bene door het Duitsche volk zelf werd bedwongen, moest uit het historische graf herrijzen. Een paar candidaten uit Ludendorff's boek, een aan haling van Moltke uit 1870, moesten de voortwoekerende oorlogszuchtigheid van 60 millioen Duitschers verklaren. De 250.000 man van Reichsschutz en Sicherheitspolizei werden 250.000 officieren en onderofficie ren en het equivalent van een millioenen le ger, dat evenwel de tegenwoordige genera tie niet kan overleveren en gedurende dat tijdvak een potentieel millioenenleger met in de perfectie getraind kader tegenover zich vindt in de oorlogservaren Fransche mannelijke bevolking boven de 18 jaar. De Russisch millioen-horden kwamen erbij te pas als agressief gevaar dat de Fransche landouwen bedreigt over de Duitsche brug, nadat Frankrijk alles in het werk heeft ge steld om den bondgenoot uit het Oosten van zich te vervreemden door het steunen van reactionnaire bannelingen als Denikin Kolt- sjak, Wrangel en anderen. „Zelfs Monsieur Briand moest, erkennen dat de tegenwoordige Duitsche regeering eerlijk en welgezind is", schrijft H. G. Wells „Maar die regeering is zwak. Het is niet. wat het wezen moet. Het echte Duitschland is het Duitschland d'at Monsieur Briand voor zijn argument noodig heeft." Die indruk daalde over het gehoor. De werkelijke positie van Frankrijk geraakte erdoor op den achtergrond. Het was niet dat men de bijzondere veiligheidswaarbor gen waarop Frankrijk door zijn geographi- sche ligging aanspraak kan maken, niet wilde erkennen, Maar men had of kreeg het gevoel, dat de Franschen door den geest, welke hen bezielde, zelf h1 het mogelijke in het werk stelden om die veiligheid1 op wan kele grondslagen te zetten. Men wilde ont wapening. En de Franschman liet een noot van het diepste wantrouwen hooren dat de snaar van wantrouwen deed resonneeren ln 'de gemoederen van zijn gehoor. Voelde Briand iets van de stemming, die hij schiep? Tot dusver was hij op zijn ma nier rondborstig en openhartig geweest. Hij had de positie van Frankrijk geschetst, hij had de noodzakelijkheid aangetoond van het eenige alternatief voor bewapening: de garantie van bevriende mogendheden, ln casu van Amerika. Maar de vraag kwam niet in zoovele woorden over zijn lippen. De Franschman kon het risico niet loopen van een publiek fiasco. Hij bepaalde zich derhalve tot een suggestieve onderstelling „Indien het in Duitschland maar bekend was, dat Frankrijk moreel niet geïsoleerd staat, dan zou de vrede wel spoediger terug- keeren," daarmede een weg aanduidend langs welken de mogendheden een schijn van genoegdoening konden geven. De mogendheden begrepen net teeken. 7.\] konden niet, gelijk H. G. Wells, in ronde woorden verklaarde, dat Frankrijk de oor zaak zijner irioeilijkheden voor een groot doel ln zichzelf moest zoeken. Het zou te gen de etiquette der diplomatie zelfs ln gedemooratiseerden vorm zijn gewepst. Derhalve bepaalden zij zich tot een beleefde ontkenning van de „moreele lsoleerlng" en tot een hernieuwde liefdesverklaring aan de „internationale vrijheid". Nu, vlak voor hij scheep gaat, accepteert de Fransche delegatie haar onvreedzaam ge. zien, dat u van mij houdt? Wilt u mij nu nog niet zeggen dat u mil lief hebt?" „Je liefhebben!" zeide ik en ik zag haar ineenkrimpen bij de minachting in mijn stem. „Zou één man een vrouw kunnen lief hebben, die he.m voorgelogen, bedrogen en een Idioot van hem gemaakt heeft? Je hebt je van af 'het eerste oogenblik aan mij op gedrongen. Je wist, dat ik gelukkig en te vreden was en ik vermoed, dat je om die reden je in mijn leven gedrongen en je best gedaan hebt om het te bederven." Het arme kind zag doodsbleek, maar iets als eenl glimlachje speelde even om haar lippen en stierf dan weg. „Ik zou het niet bedorven hebben als je me liefhadt," zeide zij toonloos. „Dat weet je. In je hart heb je het geloof ik, altijd geweten; alleen ter wille van Don heb je gedaan alsof je me alleen om hem duldde. Toen je me die japon stuurde, dacht je, dat je het deedt om hem een pleizier te doen. maar ik weet veel beter.Je hebt het ge daan omdat, je me liefhadt. Denik je dat ik het niet wist? Denk je dat ik het niet zien kon in je oogen dien avond, dat ik de japon Ëaste en Don je meebracht om te kijken Ne tranen stroomden nu langs haar wangen en vielen op haar appelgroen japonnetje. „O," ging zij wanhopig voort, „ik weet, dat ik absoluut onmogelijk ben)! Ik weet, dat geen enkel ander meisje ter wereld de din gen zou doen en zeggen, die ik doel Maar ik kan er niets tegen doen ik ben nu een maal zoo. En nu 'heb ik gezorgd, dat u mij haat en ik weet, dat ik dat verdien. Maar o als ik slechts kon sterven!" „En Don," zeide ik heesch. „Wanneer komt Don in dit alles?" Ik moest mijn armen tegen mijn zijde Ingezonden mededeellng. ENORME KEUZE IN OVERJASSEN COLBERT-COSTUMES- REGENJASSEN OVERHEMDEN - HANDSCHOENEN ONDERGOEDEREN HEDEN IS DE GROOTE UITVERKOOP BIJ HERMAN NYPELS AANGEVANGEN ZIE DE ETALAGES - SPOTKOOPJES luid door plotseling met een eisch voor den dag te komen van een duikbootenvloot, in tonnenmaat gelijkstaand aan die van Enge- land.De indrukin Washington is ietwat pijn lijk- Wie vreezen de Franschen van de zee zijde, zoo niet Engeland? En dit erkennen zij stilzwijgend op een oogenblik dat een Britsch-Amerikaansche belangengemeen schap bezig is vasten vorm aan te nemen. Maar wanneer men in Parijs denkt dat Briand Amerika heeft ingepalmd, d-an heeft men het bij 't verkeerde eind, dan heeft men zich laten misleiden door wat vlagge- ingezonden mededeellng. MOEDER! DENK ER OM. Vrouwen dienen meer lust te nemen. Als volwassenen deden wat zij onderwijzen vroeg naar bed gaain zouden veel minder mensohen lijden aan nierkwalen. Het is niet verstandig om na de inspanning overdag 's avonds laat nog te strijken, verstellen, stoppen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en ongeregelde maaltijden overladen het bloed niet urinezuur, en het filtreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. De pijn in den rug, in de lendenen en zijden, is een waarschuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot nieront steking, blaaskwalen, nierwaterzuoht. nier- gruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Ver minder de inspanning der nieren. Vermijd laat naar bed gaan en onverstandige ge woonten. Geniet meer frissche lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer geaond-ge- vende slaap. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zul ke uitstekende resultaten, doordat het uitslui tend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling 1? het beat. Bijtijds genomen, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergeneesmiddel De hiandteekenng van James Foeter komt voor op elke echte doos. Te Helder verkrijg baar bij A.. ten Klooster, Keizexstr. 93 f 1.75 per doos. drukken, om ze niet naar haar uit te strek ken; ergens ln mij zeide een stem, dat ik dwaas was om die gulden oogenblikken, wel ke nooit meer terug zouden komen, onge bruikt voorbij te laten gaan; dat zij, op dat oogenblik tenminste, de mijne was, dat ik niet alleen! van haar lippen en haar armen behoefde te droomen, want zij stond hier bij mij en zij had mij lief. Nog een oogenblik en de 'hemel alleen weet tot welke krankzinnigheden ik over gegaan zou zijn, wanneer Jov zelf niet de betoovering verbroken had, die langzaam, maar zeker zich van mij meester maakte. „Als ik niet met Don getrouwd was, zou u mij hebben laten doorgaan. Je zoudt hem do waarheid niet gezegd hebben, wel?" „Wat is er te zeggen!?' 'vroeg ik ruw. „Dat u misschien louter uit perversiteit u ver beeldt, dat u. van mij houdt?" „Van u 'houden?" Zij lachte bevend. „Je houdt toch niet van iemand, wanneer je 's nachts niet slapen kan, omdat je altijd aan hem denkt? Je houdt toch niet van iemand, wanneer je weet, dat je nooit gelukkig ge weest bent voor je hem ontmoette? Als dat het is" en zij snikte even „als dat het is, dan houd' Ik, geloof ik, van je, zooals jij dat noemt, maar ik zou het liefde noemen, echte, mooie liefde, zelfs al denk jij, dat ik niets hen alleen maar eenl gewone, aHe- daagsche, dwaze flirt o.David..1" Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1