Onze OPRUIMING eindigt ZATERDAG 17 ÖEC. BAL BRIDGE tot zoolang wordt op alle goederen de bekende 20 korting toegestaan. JAEGER heel en halfwollen ONDERGOEDEREN Dr. H. VOS, MARINE-CANTINE MARINE-CLUB. MARINE-CLUB. Engelsch. bij J. BAAS Rz., Zie HEDEN onze ÉTALAGES. Advertentiën, Algemeene Ledenvergadering DONDERDAG 15 DECEMBER STRIJKJE MAANDAG 19 DECEMBER, ZiekenfondsJjelptElkander". kindetlooze Huisbewaarders, is van 17 Dec.-3 Jan. NIET te consulteeren. MAR.-MACH.-CLUB. ep Zaterdag 17 Dec. met vaste Partners. L. H. F. BREEDVELT, Hoordhollandsch Landbouwcrediet Ingezonden mededeellng. Bij Immmchtigheid neemt Daarna kwam art. 27 (contingent van 19500 man) in stemming. Nog aan te bieden een sorteering (geregelde qualiteiten) voor bijzonder lagen prijs. Kleedingmagazijn HERMAN NVPELS Zenuwarts, ALKMAAR, op Vrijdag 16 December, voor Onderofficieren, In de Conversatiezaal der Club, voor Heeren-Leden. Oor-,Neus-en Keelarts, is tot 29 December AFWEZIG. Privaatlessen POLDERWEG 58. een net PERSOON, te Alkmaar vraagt het oog op het door deze mededeelingen uit gelokte tumult onderbreken. Graaf Bethlen riep:,, Waarom laat u dit toe? ik heb allee opgeschreven, en we zul len u ter verantwoording roepen," waarop de president riep: „Dan moeten de heeren maar een anderen voorzitter zoeken. Mij krijgt u er niet meer toel" JAPAN. Moordoanslag op den Minister-president. De Firaniscbe Maden bevatten een overi gens iniet uit andere (brom bevestigd be richt uit New-York. van 11 December, vol gens welk er in Üien korten tijd sinds hij Hara als mimister-presidient heeft opgevolgd, voor de tweed© maal een aanslag zou izijin ge pleegd1 op baron Takahasji, waaromtrent de politie weigert inlichtingen te verschaffen. De „Journal" ziet in dezen aanslag een hernieuwde uiting van dat vertwijfelde na tionalisme, dat al zooveel van dezelfde aan slagen op zijn 'geweten heeft. Markies Okoe- ma heeft zijn tegemoetkomende houding jegens het buitenland met het verlies van een been moeten betalen. Het verdrag van Portsmouth had bijna bet leven getoost aan prins Katsoera. Op den vooravond van de conferentie van Washington viel Haxa dOor moordenaarshand. Zou nilen dan op baron Tatoahasji niet het oog hebben geslagen, omdat 'hij zijn toestemming beeft gegeven aan de beperking van die vloot en de overeen' toornst aangaande den Stillen Oceaan? Deze aanslagen zullen de Japansche poli' tioi niet van den zorgvuldig gekozen weg afbrengen; zij houden echter een ernstige waarschuwing in, omdat zij herinneren aan bet 'bestaan van heftige gevoelens, die door de onderteetoening van ©en stuik papier niet tot zwijgen worden gebracht. MEXICO. Een vulcanlsche uitbarsting. Uit Mexico City wordt d.d. Dinsdag ge meld: De Popocatepetil is heftig uitgebarsten. Hij stoot rook .en asch uit tot 2500 voet bo ven den top van den berg. Een vlieger meldde, dat een zware stroom lava vloeide, TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De Kamer besteedde bijna den geheelen dag aan een groot aantal stemmingen. Alle amendementen betreffende de wijze van ver anderen der Grondwet werden verworpen en de toestand blijft zooals die is. De rege ling en het bestuur van de gemeente-huis- houding blijven nu overgelaten aan den Raad, maar deze kan, naar bij de wet te stellen regelen, stukken bestuursmacht de- legeeren. Door aanneming van een amendement- Beumer werd de mogelijkheid van leeken- reohtspraak voor strafgeding uitgesloten. Daarna werd een amendement-Sannes ver worpen waardoor zou vaststaan dat de nieu we publiekrechtelijke lichamen (bedrijfsra- den enz.) die nu verordenende bevoegdheid kunnen krijgen, ook rechtspraak zouden kun nen uitoefenen. Vervolgens werd een amendement-Van Rappara aangenomen (op Art. 155) waardoor het letkenelement ln gewone burgerlijke ge dingen slechts „mede" kan worden toegepast (dus nooit uitsluitend leekenrechtspraak). En na dit alles werd óók nog het Regee- rlngsvoorstel (betreffende Art. 153bis) ver worpen (met 4041). Het resultaat is dus, dat publiekrechtelijke ooileges wel verordenende maar nooit recht sprekende bevoegdheid zullen kunnen krij gen, dat alle rechtspraak (behoudens de ad ministratieve) evenals nu aan den gewonen rechter blijft opgedragen en dat alleen voor burgerlijke gedingen een zeker leeken-ele- ment zal kunnen worden toegevoegd aan dien rechter. Een voorstel bij de additioneele artikelen de feitelijke stomplicht te schrappen, kon we- gens onvoltalligheid van de vergadering niet i stemming komen. Een amendement van den heer Bomgaerts om het kieskringenstel- sel van de Tweede Kamer ook voor de Eer ste in te voeren, zoodanig, dat elke provin cie een kieskring vormt, doch de partijen hun lijsten met die uit andere provincies kun nen verbinden, werd door de regeering over genomen. Ook de kwestie naar welken maat staf de stemmen der Statenleden zouden wor den gewaardeerd kon niet meer beslist wor den. Het was na middernacht toen men de laat ste loodjes afwoog: het pensioen aan wedu wen en weezen van vroegere Kamerleden. Ten aanhoor© van mog ©en drietal medeled n verdedigden de heeren Ketelaar en Snoeck- Henkemans hunne daarop ingediende amen- ten, welke laatste door deii Voorzitter echter ontoelaatbaar werden geacht, als een terug komen op een reeds genomen besluit. En daarmede was men op een paar stem mingen na door de Grondwetsherziening eindelijk heen. De nieuwe Legerwet aangenomen. Over d© vergadering van Woensdag schrijft de „Telegraaf": Onder igiroote belangstelling heeft de Ka mer de behandeling van art. 27 der Dienst plichtwet voortgezet. Het woord was al dadelijk aan den Mi nister van Oorlog, den heer Van D ij k. Hij begon met op te merken, dat vrij wel niemand op dit ©ogenblik de verantwoor delijkheid zou durven dragen van ontwape ning. Deze is slechte mogelijk, wanneer alle staten er gelijktijdig toe overgaan. En hoe men er over denlke een kleine mo gendheid zal in de ontwapening nooit kunnen voorgaan en vooral niet een staat, diie geografisch zoo gedegen is als Nederland tusschen groot© mogendheden in en belast met de zorg over de monden/ van groote ri vieren. Beperking van bewapening daarentegen willen velen. Toch zal de grens van het toe laatbare minimum in eóht moeten worden ge' nonnen, De vraag Is nu mm.ti welk nrfnimutn KMiiatibear is, Welnu, voor Nedsrlwid m niet verder mogen worden dm de grens, die in het wetsontwerp wordt voorge steld. De Regeering mag zich niet overgeven aan speculaties. Zij moet de nationale veilig' heid waarborgen. Haar teak is: beperking van de lasten met behoud van een voldoende weermacht. Ons leger heeft groote beteetoe- nis. Er igaat een preventieve Werking van uit. In de afgeloopen jaren heeft ons leger voorkomen, diat ons grondgebied het toomeel is igeworden van een verwoeden strijd. Welnu zoo riep de minister uit wi. mogen onze oogen iniet sluiten voor het ge vaar, 'dat ons in de toekomst toan bedreigen. Toen de minister hierna sprak van. de hei lige taak, ons opgelegd, om heit vaderlijk erf' deel te bewaren, werd er aan die linkerzijde herhaaldelijk gejoeld en geïnterrumpeerd De heer Duys (s.-d.) riep: Daten we het Wilhelmus zingen!" De voorzitter verzocht om stilte^ waarop de heer M a r c h a n t riep dlat de minister zich aan „gezwets" schuldig maakte. Zeer boos zei de voorzitter, dat een dergelijk woord niet te pas kwam. De minis ter ging verder met zijn toast, uitroepend1: „Nederland, let op uw saaokl" Hierna behandelde hij' eenige punten van specialen aard. Het kabinet heeft zeer zeker overleg 'gepleegd met de partijen van rechts over de militaire kwestie, maar dit beteefcent niet, dat de rechterzijde afhankelijk is, of dat het kabinet een partij-politiek voert. De minister heeft daarop de voorgestelde sterkte van het contingent (19.500 man) ver dedigd. Een vermindering van het contingent tot 17.600 man, achtte de minister absoluut om mogelijk. Na aldus geweigerd te hebben, het con tingent nog verder te verminderen, verdedig de de minister de voorgestelde organisatie van het leger. Hij ontkende dat ze te kost baar was. Alleen de hoofdlijnen stonden ab soluut vast, doch daarbinnen waren allerlei modificaties mogelijk. De vereenvoudiging zal leiden tot een aan merkelijke bezuiniging van kosten. De in krimping van het beroepskader, van het aan tal paarden voor de artillerie, van de gar nizoenen enz., zal tot een bezuiniging van millioenen leiden. De minister besprak ten slotte het stand punt van de fractie van den Vrijheidsbond. Hij herhaalde dat hij. aan het verzoek tot ver dere vermindering van het contigent niet kon voldoen. Ook het organisatieplan kon niet worden opgeschort. Er diende nu zeker heid te komen, ook voor het corps officieren. Steeds zal naar de eenvoudigste oplossing worden gestreefd. Er zal zooveel mogelijk worden bezuinig. Thans echter moet worden doorgewerkt. De Vrijheidsbond zou zich hier bij best bunnen neerleggen. De motie-Ter Laan tot schorsing der behandeling moest de minister ernstig ontraden. Het kabinet kan de verantwoordelijkheid voor de aanneming dier motie niet aanvaarden. Hierna -vingen de replieken aan. Niet min der dan 11 sprekers lieten zich inschrijven. In de Kamer waren 97 leden aanwezig: 52 van rechts en 45 van links. De rechterzijde was volledig. Het belangrijkste van de replieken was, dat de Vrijheidsbond voet bij stuk hield. De heer De Muralt hield namelijk nogmaals een speech tegen het wetsontwerp, waarin hij zijn bezwaren volledig handhaafde. Ook uit de rede van den heer Dressel- huys bleek, dat de Vrijheidsbond zeer krach- tic bleef standhouden. Hij beschuldigde den minister van „camouflage van cijfers", en deelde mede, dat de lezing der geheime nota, die tfer griffie was neergelegd, hem een voortdurende ergernis was geweest In de no ta was een kosten-berekening gemaakt, die naar niets leelc, die veel te geflatteerd was en buiten elke verhouding stond tot de sterk te van het leger. (De heer De Groot kwam binnen. ÏTÜ was nummer 98. Nu ontbraken alleen nog maar de heeren Ossendiorp en Albarda. De laatste is ernstig ziek). De laatste woorden- van den heer- Dressel- huyis, waarin hij zich' bereid verklaarde onder zeker© voorwaarden van houding te veran deren, wekte aan de linkerzijde sensatie. De heer Dressdhuy® zélf echter erkende, dat zijn mededeeünig iniet meer was dan „theorie", aangezien de minister in izijn rede reeds ge weigerd had de 'organisatie los te laten en het cijfer van 19.500 uitdrukkelijk had ge handhaafd. De minister zou dus op dit stand punt moeten terugkomen. De overige sprekers hielden, onder zeer weinig belangstelling, hiun repliek. Slechte nu en dan viel er even een-rumoerig toomeel- tje voor. Een groot deel van" de Kamer zat in de koffiekamer. Vooral de sprekera van links hielden nog eens elndelooze redevoeringen, die de belangstelling volkomen vermoordden. Hilariteit wekte het optreden van Mr. Merchant (v.-d.), die een woord van „dankbare hulde" bracht aan de fractie van den Vrijheidsbond, omdat- zij zich zoo krach tig tegen" het ontwerp had vehzet. Treffend was zijn opmeilkinig over de tegen strijdige houding van de regeering, die nu van dit ontwerp en zelfs van de uitstel-motie een kabinetetowestie maakte, terwijl zij in Juni mipister Pop geheel alleen liet aftreden. De afgevaardigde erkende, dat het woord „gezwete" door heim bij' interruptie ge- bruitot wat te hard was uitgevallen, doch h(j. vond het ergerlijk, dat de minister een zuiver militairistische speech had gehouden: Zijn politiek ruïneert de financiën van ons land.. De heide wilden van rechts, de heeren v, de Laar (c.s.) en A. P. Staalman (c.<L) ver klaarden zich tegen het wetsontwerp en schaarden zich bij de linksche oppositie. De minister zijnerzijds heeft nogmaals in een korte repliek het ontwerp verdedigd. Wat de vragen van mr. Dresselhuys be treft: de minister handhaafde zijn omvatting, dat hij de voorgenomen! organisatie van dit ontwerp niet kon losmaken: dit was onmo gelijk. De motie ter Laan (schorsing der verdere behandeling tot na de verkiezingen), werd met 65 tegen 83 stemmen verworpen. Er vóór stemden de soc. democraten, de re volutionairen, de vrijz. democraten en de heer v. d. Laar en A. P. Staalman en van Groenendael. Ingezonden mededeellng. Het werd met 50 tegen 48 stemmen aan- genjomen. Er tegen stemde de geheel© linkerzijde (behalve de heer Wijk) en van rechts de hee ren v. d. Laar, A. P. Staalman en van Groe nendael. Afwezig waren alleen de heeren Albarda en Ossendorp, beide soc. democraten. Deze beiden zouden^ wanneer zij aanwezig waren geweest, óók tegen hebben gestemd em dan zouden de stemmen hebben gestaakt, en aan gezien de Kamer voltallig was geweest zou dan het artikel zijn verworpen. De heer W ij k, een man van het verbond tot demooratiseering der weermacht, stem de dus met de rechterzijde mee. Vóór de stemming constateerde de heer Dresselhuys (lib.) dat de minister de verzoenende hand niet heeft aangenomen, waardoor de liberalen het betreurden thans te moeten samengaan met leden, met wie zij in het militaire niet overeenstemmen. (Ge lach.) De overige artikelen van het wetsontwerp werden achtereenvolgens aangenomen. De voorzitter deed het voorstel aanstonds de tweede lezing en de eindstemming van het ontwerp te houden, hetgeen na uitvoerig debat werd aangenomen. Hiermede was echter de zaak voor de rech terzijde niet gered. De heer ter Laan (S.D.1 begon te spreken over enkele wijzigingen, die in de tweede lezing waren aangebracht. Hij diende zelfs een amendement in. Het was intusschen reeds kwart voor ze ven geworden. De Kamer was vol rumoer. .ue Voorzitter achtte het amendement niet toelaatbaar op grond van het reglement van orde. Ook deze opvatting lokte een debat uit. Er ontstond groot rumoer, vooral in de soc. dein. fractie. Een voorstel-ter Laan, het de bat- over art. 15 op een nader te bepalen dag voort te zetten, werd met 68 tegen 30 stem men verworpen. Onmiddellijk hierop deed de heer ter Laan een nieuw Voorstel n.L, om de discussie over een ander artikel uit te stellen. Wederom volgde een schermutseling met den voorzit ter. Wederom werd het voorstel verworpen met 60 tegen 38 stemmen. Ten slotte werd om ongeveer half acht het wetsontwerp nieuwe dienstplichtwet met 50 tegen 48 stemmen aangenomen. Tegen de linkerzijde (behalve de heer Wijk) en van rechts de heeren v. d. Laan, A. P. Staalman en v. Groenendael. De vergadering werd verdaagd tot Don derdag 10 uur. Arrondlssements-Reehtbank te Alkmaar. Rechtbank te Alkmaar. Onder de uitspraken van 6 December werd door ons Dinsdag j.1. vermeld: P. de W., Texel, diefstal, voorw. vonnis ten uitvoer gelegd. Het betrof hier evenwel geen dief stal, doch „vechten". Zitting van Dinsdag 13 December. Een moordaanslag te St Maartensbrug. Heden werd door de rechtbank behandeld de zaak contra E. L. V., geb. 11 April 1895 te Schagien, wonende te Zijlpe, van beroep boerenarbeider, wonende te Schagerbrug, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar, ter zake dat hij- te Zijp© op 12 September 1921 met het voornemen Elisa- beth (öBe-tsy) JBlauboer van het leven te be- roovem, haar opzettelijk melt kracht met een- bijl met het scherp 'naar voren eenige slagen op of tegen het- hoofd heeft toegebracht, ten gevolge waarvan of zoodat het voorhoofds- gedeelte van haar schedel op eenige-plaatsen is 'gebroken en een ged-eellte van de hersen massa naar buiten puilde en zij levensge vaar lijik w-erd verwond; zijndè de uitvoering niet voltooid alleen tengevolge van die van zijn wil afhankelijke omstandigheid, dat die verwonding niet den dood van genoemde Blauboer heeft tenge volge gehad, althans alleen tengevolge van zijn wil- -onafhankelijke omstandigheden. In deze zaak is als getuige gedagvaard: Betsy Blauboer, zonder beroep; en als ge- tuigen-deskundigen: Dr. G. B. Smit, arts, St. Maartensbrug; Dr. R. A. Mees, arts, Gas- tricum; Dr. van Dam, arts, Alkmaar. Beklaagde, een groot forsch en donk-er uit ziend jongmensch, werd ambtshalve verde digd door mr. Willem Stap. Het mishandelde meisje, de 21-jarige Betsy B., was schijnbaar weer geheel hersteld en zag er welvarend uit. De werking van haar verstandelijke vermogens was echter nog niet geheel normaal, inaar wordt toch langzaam beter. Indien men echter nagaat, hoe vreeeeüjk zij was toegetakeld', dan is het meer dan wonder, dat zij er weer bovenop is gekomen. Dat dankt zij aan haar bijzonder gezond' ge stel en de prachtige medische behandeling •van dr, Van Dam, den betoonden ohlruo». Bekl. erkende zonder terughouding alles, wat hem ten 'laste was gelogd. HIJ had dien morgen hout gehakt en daarna het plan op gevat. om Betsy, die den vorigen macht ker mis had gehouden en nu nog te bed lag, met de bijl van het leven te berooven. Hij had het meisje lief en kon er zich niet over heen zetten, dat zij met een ander uitging. Bekl. beweerde, dat het (meisje heim had verzocht haar 's morgetus om half 12 te wekken. Dit werd echter tegengesproken door den vader van het meisje, die beweerde, dat -bekl. nooit in de kamer kwam als zijn dochter alleen thuis. was. Bekl. heeft de 'bijl opgepakt en is naar liet bed gegaan, waar het meisje sliep. Toen heeft 'hij als een wilde op haar hoofd los ge slagen. De wonden waren verschrikkelijk. De hersens en het blioed spatte overal heen. Instinctmatig heeft het slachtoffer getracht de slagen af te weren, want ook de vingers van haar hand waren ernstig gewond, teen zij in d-eemisiwektoend'en toestand werd ge vonden. De dader zelf is op de fiets weggevlucht, maar heeft later, toen hij tot bezinning kwam, en berouw kreeg, den dokter eaan roepen. Hij dacht toen zelf, dat het meisje wel dood zou zijn. Betsy B. herinnert zich niets van het ge beurde. Pijn heeft zij niet gevoeld, wel veel later, toen ze zich reeds in het ziekenhuis te Alkmaar bevond. De zaak werd 'gedeeltelijk met gesloten deuren 'behandeld. In die gesloten zitting verklaarde dr. Mees, de psychiater, dat bekl. een psychipaat is, niet verantwoordelijk voor zijn daad. Het O. M., dat in de heropende zitting on middellijk het woord bekwam, was van mee rling, dat de maatschappij tegen menschen als bekl. beschermd moet worden en vor derde 10 jaar gevangenisstraf. De verdediger wenschte de familie, ook namens 'bekl., geluk met het herstel van de dochter, bracht voorts hulde aan de weten schap, speciaal aan dr. Van Dam. Juridisch viél van de zaak niets te zeggen, wel psycho logisch, doch wat pleiter daaromtrent in het midden bracht, werd eveneens in gesloten zitting door heim uitgewerkt. Pleiter sloot zich aan bij het rapport van den zenuwarts, dr. Mees. GEM®NG® MBUWS. Stormschade. B. en W. van 's-Gravenhage vragen een crediet van 48.000 aan voor het herstel van de stormschade, (begin November aan al lerlei kleine eni groote gemeentewerken toe gebracht. Wel voorraad. In Friesland liggen duizenden vette var- eens en biggen. De kooplieden worden met aanbiedingen overstroomd, maar kunnen slechts weinige gebruiken, omdat er geen vraag naar spek is. Verloofd NANNE RANNEFT, Litt. N. Doeta. en TH. BOELEN, Luitenant ter Zee. Arnhem, Eusebiusbinnensingel. Batavia, p. a. Departement van Marine. Ondertrouwd EIMERT DE QRAAFF en PIETJE VAN DER LEEK. Huwelijksinzegening: D.V. 29 December a.s„ in het Evan- gelisatiegebou wPalmstraat, door Ds. H. P. dk Prkk, Gameren (Geld.), 1 Helder, 14 Dec. 'tl. Kanaalweg 113, Receptie: 26 Dec., Kanaal- weg 113, van 2—5 uur. Ondertrouwd P. A. DE JONG, Hoofd der School te Buren (Geld.) en NELLY VAN OTTEREN. Helder, 14 Dec. 1921. Huwelijksvoltrekking 28 December a.s. Huwelijksinzegening ten 11 Ju. v.m., door Ds. A. E.vanGriet- huijsen, in het gebouw voor Evangelisatie Palmstr., Helder. Algemeene kennisgeving. Geboren: FRANS, Zoon van A. v. d. WAL en A. J. v. d. WAL—v Ravenstijn. Helder, 10 Dec. 1921. Heden overleed, na een gedul dig lijden, na voorzien te zijn van de II H. Sacra menten der Sterbenden, onze innig geliefde Echt- genoote en Moeder J0HANNA MARIA DE K0CK geb. PUINBR0EK, in den leeftijd van 36 jaar. Helder, 13 Dec. 1921. Keizerstraat 39. V. DE KOCK en Dochtertje. De gezongen Uitvaart zal plaats hebben Zaterdag morgen 9 uur,in de Parochie kerkvan onzeLieve Vrouwe Onbevlekt Ontvangen. De ter-aarde-bestelling Zaterdagmiddag ten 1 uur, van uit het Sterfhuis. Heden overleed, na een geduldig lijden, onze ge liefde Dochter, Zuster, Be huwdzuster en Tante J0HANNA MARIA DE KOCK geb. PUINBR0EK, in den leeftijd van 86 jaar. Helder, 13 Dec. 1921. Helder, P. PUINBROEK. A. PUINBROEK— Kraak. IJmuiden, D. JONGSTRA— puinbroek. W. JONGSTRA en Kindoren. Heden overleed, na een geduldig lijden, onze ge liefde Behuwddochter en Zuster J0HANNA MARIA DE KOCK geb. PUINBROEK, in den leeftijd van 86 jaar. Helder, 13 Deo. 1921. Wed. J. DB KOCK— Kuiper en Familie. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondige ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd en Grootmoeder, Mej. E. 0STENBRUQ, geb VAN LIER, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Uit aller naam: W. J. OSTENBRUG. Helder, 13 Dec. '21. Koningstraat 84. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen by het over lijden van onzen Vader, Behuwd- vader, Grootvader en Broeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie: A. QUISPEL. 's-Gravenbnge, 14 Dec 1921. De Hier en M ivrouw TH0RBECKE— JUNQE zullen gearne bezoeken ontvangen Zondag 18 Dec. a s., van half 3 tot 5 uur. Weststraat 20. des avonds 8 u. 30. HET HOOFDBESTUUR. Aanvang 9 uur. Aanvangende 5 uur. Burgemeester en Wathouders van HELDER brengen ter kennis, dat de uitkomende specie van de sloot aan den Ruighweg door belang hebbende landgebruikers kos teloos kan worden weggehaald. Aanmelding daartoe moot ge schieden by den voorman op het werk. Helder, 14 Deo. 1981. HUWELIJK. Een nette, flinke Weduwe, mot 3 kinderen, middelbare leeftijd, P.O., wensoht konnlsmsklng raai nette, Jonge Man of Weduw naar, om ?an gelukkig huwelijk aan te gaai:, Mefi-l -'-j de Martin- Brioven oml-f Nr. 03, Bureau van dit blad. GEVONDEN: aan Damas-Hur» logs mot Armband. Terug te beko men tegen advertentiokosten. Adres: Bureau van dit blad, Door een Weduwvrouw ver loren: 2 briefjes van 10 gulden. De vinder wordt vriendelijk verzocht deze terug te brengen Weststraat 58. VERLORENeen groen geruit wollén Shawl. Terug te bezor gen: Klaas Duitstraat 86. VERLOREN: een zilveren Dames-Horloge met Armband. Tegen belooning terug te be zorgen Molenstraat 26. 's avonds half 9 uur, Huishoudeiyke Vergadering op Zaterdag 17 December 1921, des avonds 8 uur in Café MINNEBOO, Hoofdgracht 80. HET BESTUUR. Voor directe indiensttreding gevraagd een nette DIENSTBODE. Adres: Keizerstraat 70. Gevraagd een Dienstbode, f 6.50 per week. Adres: C. DE BEURS, Breestraat. Gevraagd, in klein gezin, een net DAGMEISJE. Adres: Mevr. v.d. MEIJ, Kanaalweg 30. Een MEISJE gevraagd voor halve dagen, Vrijdags den ge heelen dag. Zondags vrij. Adres: Weezenstraat 49. Gevraagd om brood te bezorgen (boven 30 jaar). Loon f 14.per week. Adres: J. BRUIN Jz., Sluisdykstraat 49 de man tevens als Wissellooper. Schriftelijke aanmelding met opgaaf van leeftijd.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 2