NIEUWJAARSGROETEN. Het Meisje van hiernaast SunltóhtZe l Eerste Blad. 49e JAARGANG Ivanali alle Jaren bestaat ook nu gelegenheid tot het plaatsen van Nieuw jaarsgroeten. Deze worden geplaatst voor per advertentie; grootere advertenties naar evenredigheid. BU1TJSNLAMX DB CONFERENTIE TB WASHINGTON. Inzak© de Fransche eisöhen, dié, naar men weet, dreigden de resultaten der conferentie in de war te sturen, As toch overeenstemttning bereikt. En wel in dien zin, dat Frankrijk heeft moeten toegeven. De Fransche regee- ring heeft nu voor zoover het althans de groote schepen betreft de door Hughes voorgestelde verhouding voor Amerika, En geland, Japan, Frankrijk en Italië aangeno men <5:6:8: 1.7 1.7). Echter is daarbij het voorbehoud gemaakt, dat Frankrijk met deizelfde verhouding voor kleine vaartuigen en vooral duikbooten 'geen genoegen zou nemen. Dé dnikbooten. Hoewel de dudkibootonlbwestie ©veneens van groot (belang 'is (ook voor ons land in ver hand miet het nieuw© vlootpfogram) zal dit toch het tot dusver bereikte resultaat niet meer in do war sturen. Zou Frankrijk op dit punt ook oorspronkelijk meer verlangen dan het Amerikaansohe voorstel wil geven, dan is toch- te verwachten, dat ook in dit opricht Frankrijk zal bijdraaien. Naar algemeen bekend is, zou Engeland de volledige afschaffing wenschen van dit wapen, omdat het onmenschelijk en onnoo- dig is. De kwestie zal ter sprake worden ge bracht door den eersten lord van de admira liteit, lord Lee. Deze zal het technische punt naar voren brengen, dat de duikboot enkel als defensief wapen van groot nut is. De correspondent te Washington van de Daily Chronicle meent dat de poging om dit maal de duikbooten afgeschaft te krijgen, zal moeten mislukken, doch dat de beraadslagin gen daarover van zeer groot nut zullen rijn, om de vraagstukken beter te leeren kennen; hetgeen de afsohaffing ln de toekomst in de hand zal werken. Indien het ditmaal niet komt tot totale afschaffing zullen voorstellen worden ge daan om op het aantal duikbooten voor de verdediging drastisch te besnoeien. Nederland en de dulkbootenquaestle. Naar uit Washington aan het „HM." wordt gemeld, zal de Nederlandsche delegatie, in dien de moering aangaande de duikbooten wordt gehandhaafd, een bindende verklaring van de hand wijzen, op grond van de over weging, dat dit vraagstuk behoort tot het ge bied eener conferentie van alle naties met marine-strijdkrachten. feuilleton. Naar het Engolsoh van RUBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. o M) Ik had den ouden Jardine in den laatsten tijd niet veel gezien, zijn oude vijand, de jicht, bond hem aan zijn kamer en zijn opge wektheid werkte, sinds Don weg was, een beetje prikkelend' op mijn zenuwen. Maar dien avond ging ik naar hem toe; ik geloof, dat ik een vaag idee had om zijn raad te vragen, als dat mogelijk was zonder hem al te veel te laten raden. Zooals gewoonlijk stond de voordeur open en ik liep zonder te bellen naar binnen en de gang door. Ik wilde juist de halfgesloten deur van de eetkamer verder opendoen, toen ik zijn stem hoorde hem op half-droevigen, half-opgewekten toon hooide zeggen: „Het zal wel terechtkomen, wees maar niet bang. Allen komt ten slotte terecht, als wij maar lang genoeg wachten. We moeten nooit de hoop opgeven dat moeten we heusch nooit doen." Donderdag 22 Dec4.18 uur. Vakdag 28 4,14 Zij, die zich van heden af voor minstens 3 maan den op ditbladabonneeren, ontvangen het tot 1 Januari a.s. GRATIS. De viervoudige entente. Inzake de viervoudige Entente is een merk waardig verschil van opvatting aan het licht getreden, dat wat de viervoudige entente aangaat de hoofdeilanden van Japan niet zijn inbegrepen. Het departement van Staat heeft doen weten, dat die Japansche eilanden volgens de meening van Hughes wel mee zijn inbegrepen in de bepalingen van de vier voudige overeenkomst. Ook aan Engelschen kant denkt men er zoo over. De Engelschen beweren dat Kato aanvankelijk er tegen was dat ook de voor naamste eilanden van Japan onder de garan tie zouden vallen, maar dat de Japanners op voorstel van Balfour hadden toegegeven, weshalve Japan in de garantie werd inbegre pen. SJantoeng. De Chineesch-Japansohe besprekingen be treffende Sjantoeng zijn voor onbepaalden tijd afgebroken, zonder dat over het vraag stuk van de TsLngtao-Tsinanfoe-spoorweg overeenstemming was bereikt. De Japansche gedelegeerden deelden mede dat zij in Tokio instructies zouden moeten vragen over de geheele Sjantoeng-kwesüe. Llovd George en Br!and. De besprekingen, die tusschen Lloyd George en Briamd te Londen worden gebou wen, houden zich. berig met de regeling der schadevergoeding. Dat is ongeveer alle® wat men er van weet. Een gevolg daarvan is, dat de wildste geruchten de rond© doen. Ben daarvan is, dat Lloyd George ®ou voorstel' len Duitscfaland te doen toetreden tot de Briitsch-Fransche Entente. Andere berichten daarentegen melden, dat Italië in den bond zou worden opgenomen. Het eenlige positieve, dat bekend werd, is, dat Lloyd George en Briand overeenkwamen, dat de Opperste Raad de eerste week van Januari te Oannes zal bijeenkomen. Dultsch- 'land zal niet op de bijeenkomst van den Op persten "Raad vertegenwoordigd zijn, doöh de 'Duitsche gedelegeerden zouden kunnen worden opgeroepen, izooals gedurende de jongste Londerusiöhe conferentie het geval is igeweest. De Opperste Raad ml ook den Europee- sohen eoonomischen toestand bespreken. De lersche kwestie. Omtrent de besprekingen tusschen De Valera en Griffitih melden de bladen, dat dadelijk na de opening van de vergadering der Dail een scherpe woordenwisseling ont stond betreffende een dokument, waarover in' geheime vergadering beraadslaagd was, en dat de president verzocht ais vertrouwe lijk te beschouwen. De Valera zeide, dat dat stuk zijh alternatieve plan bevat en als par ticulier beschouwd moest worden. Overigens kon de vergadering openbaar rijn, zeide hij1. Het delbat werd een poosje "aldus voort gezet, tot De Valera izeide, 'dat niet werd voor gesteld, het dokument aan het lersche volk te onthouden, indien hel Huis anders wenschte. Gniffiith wendde zich nu scherp tot De Va lera en, hem als „mijnheer de president" aan sprekende, flapte hij eruit: „Ik ben nieit van plan, voor bet lersche volk te verbergen, wat hét alternatief is. Ik doe het voorstel dat op mijh naam staat, het welk luidt, dat „Dail Eireann het traotaat tusschen Óroot-Brittannië en Ierland goed keurt., hetwelk op 6 December 1921 te Londen geteekend is." In zijn verdere rede zeide Griffith o. a.: „Ik heb dit traotaat geteekend, niet als iets ideaal», maar in de volle overtuiging, gelijk ik nu aldus overtuigd ben, dat het een trac- taat is, dat eervol voor Ierland is. Aan dat traotaat houd ito vast en iedereen achter ons, die eien ziertje eer heeft, is van plan eraan vast te houden. Het staat aan helt Iersfche voilk, dat onze meester is niet onze die naar, zooals sommigen meen en om te zeg gen of het goed genoeg is. Ik houd staande, dat het goed genoeg is; ik geloof, dat van bet lersche volk 95 pet. vindt, dat het goed genoeg is. (Toejuiching). Na een uiteenzetting van de geschillen, die bestaan, ging Griffith voort: „Voorzoover het in mijh macht staat, zal. geen enkel leven van een Ier voor deze kwestie in dien oorlog verloren gaan. Toen wij terug kwamen, wer den wij op de bank der beschuldigden gezet, en als ik gevonnist snoet worden, wil ik ge vonnist worden door het lersche volfe. Toen ifcwam De Valera aan het woord. De Engelsche correspondenten melden. een driftig teeken weg te gaan ©m ik liep alweer naar de deur teurg, toen Joy plotse ling haar hoofd'ophief. Ik had haar in twee weken niet gezien, en toen ito haar aankeek, kwam het mij voor alsof zij het „kleine meisjes"-alr, dat mij al tijd zoo aangetrokken had, geheel had ver loren. De lijnen van haar gezicht schenen) scher per geworden te zijn; haar oogen waren rood van het hullen en de hoeken van haar mond hingen Jammerlijk neer. Ook zag zij bleek alsof zij niet geslapen had en alsof zij te lang in huis opgesloten geweest was, maar een) boozo kleur kwam op haar wangen, toen onze blikken elkaar ontmoetten en zij verlegen opstond. De oude Jardine nam haar hand ln de zijne. „Loop niet weg, kind, je behoeft heusch niet weg te loopen. Bucbanan wilde juist weggaan, Joy. Maar zij rukte zich los en met gebogen hoofd, zoodat ik haar gezicht niet meer zien kon, liep zij langs mij heen en vluchtte weg, De oude Jardine stond op eni keek mij uit dagend aan. „Nou, air?" zeide hij luid. „Nou?" antwoordde Ik. „Het spijt mij. wanneer ik gestoord heb, maar de deur stond open en toen ben ik maar naar binnen ge- loopen." „In orde, in orde." Hij liep druk rond schoof een Stoel voor me bij en kreeg de whiskyflesch uit de kast. voor de wasch, beteekgi_ hjdomUmei: Uw kjndefenbezi^tehoudsr\ De Levers Zeepmij. V| a ardin^en.1 dat hij met „veel geestdrift werd ontvanigen door een aanmerkelijk aantal leden". Aan het slot van izijn rede .zeide hij, dat hij. de Dail verzocht, het traötaat te verwerpen, om dat het de lersche onafhankelijkheid weggaf; Ierland binnen het rijk bracht; koning Geor ge erkende ais direct heerséher over Ier land," De Sinn Fein minister van visscherijën hield een bitter gestemde rede, waarin hij de overeenkomst beschreef als een .„verdrag der terreur"-, hetwelk de gestadige onderwerping van het lersche volk verzekert, en hij den dag, waarop dit verdrag geteekend was, de „zwarte Maandag" noemde. Lloyd George beschouwd© hij als een magnetiseur, die de zelfde methoden ten opzichte der lersche ge delegeerden heeft (gebruikt als hij in 1919 deed om president Wilson te magmeltiseeren. Een hartstochtelijke rede ten 'gunste van de verwerping van het verdrag werd even eens gehouden door de weduwe van den heer O'CMIaighan, den burgemeester van Lime rick, die onder geheimzinnige omstandighe den werd vermoord. In den namiddag werd eene kortstondige geheime zitting gehouden tot het aanhooren eiemer verklaring van den minister van ver dediging. Miet het oog op de onzekerheid of het ver drag zal worden geratificeerd, zijn de rege lingen, welke waren getroifen om de Britsche troepen uit Ierland terug te trekken, geannu leerd'. De troepen zullen niet worden terug getrokken, alvorens he t verdrag bekrach tigd is. Een merkwaardig voorval heeft zich Dins dagavond in de Daal-vergadering voorge daan, toen de kwestie van den eed aan den Koning in het lersche verdrag .ter sprake kwam. Een van De Valera's hoofdbezwaren tegen het traötaat was deze eed. Het was be kend, dat hij een anderen eed wilde, welken hij tot nu toe niet onthuld heeft. In de ver gadering van gisteravond deelde de afge vaardigde Milroy den door De Valera ge- iwilden eed, ondanks diens hartstochtelijk protest, mede. Detze eed zweert tronw aan het associatie-verdrag van Ierland met het Brit sche gemeenebest van naties en erkent den Koning van Brittainnië als hoofd van de ge associeerde staten. Het verschil tusschen de zen eed en den eed in het traotaat wordt be schouwd als een woordenzifterij Men verwaöht, dat de onthulling De Va lera's politie zal verzwakken en de (gelederen der gematigden zal versterken. Milroy vroeg, na den eed voorgelezen te hebben,'wat opschudding wekte, of De Va lera bereid was, de verantwoordelijkheid op zich te nemen., de jongemannen van Ierland den dood in te zenden om de wille van een nuance. Het lersche publiek toont toenemend on geduld over het gezeur van Dail Eireann. Het Is best mogelijk, dat vóór Kerstmis geen be sluit bereikt zal worden., wamt veel tijd gaat De herinnering aan haar mooi kopje te gen' zijn arm en de wetenschap, dat zij met haar verdriet tot hem gekomen! was, deden mij ondragelijk pijn. Hij keek me scherp aan en na een kort poosje zeide hij vriendelijk: „Kom, vooruit er mee, jongen 1 Wat wil je weten?" En dan plotseling barstte ik los: „Waarom huilde zij? Waarom is zij naar Je toegekomen?" De oude Jardine deed wat sodawater ln zijn whisky voor hij antwoordde: „Zij is hier gekomen, omdat zij niemand anders had, om naar to© te gaan, het arme schaap.Hij nam een paar teugjes van zijn whisky en keek mij over den rand van zijn glas aan. „Je weet natuurlijk wat er ge beurd is?" „Gebeurd? Neep, natuurlijk niet! Wat be doel je? Ik heb gezien, dat het huis te huur Is gehangen), maar. „D© groote Augustus," viel de oude Jar dine mij in de red©, ris met de Noorderzon vertrokken. Hij is gisteravond weggegaan en heeft een briefje achtergelaten voor zijn dochter, waarin hij schreef, dat hij niet meer terugkwam. De smeerlap zat tot over zijn ooren in de schuld. „Bedoel j© dat hij voor goed weg is?" vroeg ik ongeloovig. „Ja." „En Joy alleen gelaten heeft?" „Ja." „Alleen in dat huis, zonder een oent? „Ja hij heeft alles wat eenlige waarde bad medegenomen en zij heeft nog verteld, dat d© meeste meubelen reeds voor huur en belastingen in beslag genomen rijn. Ik sprong op. verloren door het telkens sluiten van de deuren. De Valera's voorstel om lm geheime zitting over te gaain, ontlokte gisteren een sclherp verwijt aan Griffith, die vroeg: „Moet hét puMdek nog langer bedot worden?" Er volgde een heftige scène. Uit Oalcutta wordt gemeld: Br is een be langrijke ontwikkeling in den politlefcen toe stand gekomen, doordat Lord Reading er in toestemde op 21 December ©en deputatie te ontvangen van vertegenwoordigers der provincies, dl© aandringen op de wenache- üjkheid van een conferentie. Men gelooft dat Ghandi de conferentie zal bijwonen. DUTTSOHLAND. Mecklenbnrg en dé hertogelijke familie. De overeenkomst tusschen den vrijstaat Mecklenburg en de hertogelijke familie van Mecklenburg-Strelitz is thans eindelijk ge sloten. De onderhandelingen hebben ruim 2 jaar geduurd. De hertogelijke familie be houdt een paar kasteelen, de vrijstaat krijgt er eveneens een paar, o.a. het kasteel Hohen Zieritz. De staat verplicht zich dit kasteel in een toestand, die aan de traditie beantwoordt, te bewaren. Een maand na het sluiten der over eenkomst zal de staat verder aan kroonprin ses Militza van Montenegro een som van 6 millioen mark uitbetalen. Dit bedrag kwam de kroonprinses als bruidschat nóg toe. Bo vendien krijgt zij 200,000 mark als vergoe ding voor de kosten, die door haar ter behar tiging van haar belangen zijn gemaakt. De erfgenamen van het hertogelijke gezin krij gen verder een bedrag van 5.800.000 mark, terwijl bovendien een bedrag van 1.760.000 mark voor gestorte belastingen zal worden terugbetaald. Het Kleppersdorfer drama. De beklaagd© Peter Grupen werd wegens moord ln twee gevallen tweemaal ter dood veroordeeld en wegens misdrijf tegen de zeden tot vijf jaar tuchthuisstraf én blij vend verlies der burgerlijke eererechten. Beklaagd© verklaarde af te rien van revisie of gratie. OPPER-SILEZIE. De nieuwe demarcatielijn in het O.-S. nij- vexheid-sgebied is Zondag vastgesteld. Zij brengt kleine verschuivingen ten gunst© van Duitschland mee. RUSLAND. In de Isvestia van 15 December bespreekt Steklof een artikel van Lloyd George in de Daily Chronicle over de Russische kwestie, waarbij zoowel de finantieele en economi sche vraagstukken, als die betreffende de ontwapening van Rusland worden betrok ken. „Het is schandelijk die kerel moest met een zweep afgeranseld worden." „Hum!" „Wat moet er gebeuren?" vroeg ik. „Zij kan daar alleen niet blijven, hoe moet zij leven?" Hij Jkeek mij snaaks-vriendelijk aan en ik stamelde als in antwoord op een vraag: „Bij mij kan het niet:.. bij mij kan het niet, Jardine. Het is onmogelijk je weet, dat ik niets voor haar kan doen; ln de eerste plaats zou zij het niet willen en in de tweede plaats...." De oude Jardine klopte me op mijn schou der. „Ik weet het," zeide hij heel vriendelijk, „Ik weet het. Ik ben niet zoo'n oude dwaas als ik lijk, beste jongen. Ik zie meer dan de meeste menschen denken ©n ik weet, dat je haar niet kunt heipep; en déérom komt zij naar mij toe, omdat zij weet, dat ik het be grijp, en omdat zij weet, dat het me zoo vree- selijk spijt.voor jullie allebei." Het diende nergens voor mij te houden alsof ik hem niet begreep, en bovendien was het een soort verlichting voor me, dat iemand anders het wist en met me mee voelde. „Ik wist het al lang vóór zij het mij verteld had," 'ging de oude Jardine voort. „Ik geloof, dat ik het al wist vanaf den eer sten keer; dat zij mij Is toornen opzoeken). Ik geloof, dat ik toen al vermoedde, dat het 'kind zich tot je aangetrokken voelde de ma nier, waarop zij het voor je opnam, hoewél julli© toen toch pas een stormachtig onder houd hadden gehad.Goed© God! Dl© din gen laten zich niet dwingen! Maar het is jammer, duivels jammer!"- Hij ging naar den schoorsteenmantel en Wat betreft het economisch herstel van Rusland, het behoeft geen nader betoog, zegt Steklof, dat Sowjet-Rusland op het aanstaan de internationale congres gaarne uiting zal geven aan zijn oprechten wensch, om daar in verbetering te brengen. Wij rijn bereid tot inschikkelijkheid, om dat doel te berei ken. Rusland wil niet langer verzwijgen, dat zij den steun van buitenlandsch kapitaal niet kan missen, doch deze steun zal ten goede komen aan alle landen en de Europeesohe crisis verlichten. Wat de ontwapening van Rusland aangaat, wij zijn daartoe bereid, zoodra de benden, die ons grondgebied be dreigen, tot rede zijn gebracht. Indien de onschendbaarheid van Rusland wordt ge waarborgd, weet heel de wereld, dat de ijdele praat over het roode Imperialisme, woorden zijn zonder beteekenls De hongersnood. Naar de Bt. Peterburgsche Prawda van 0 December meldt, is het gouvernement Odes- sa tot hongersnoodgebied verklaard. In tal van dorpen zijn lieden den hongerdood ge storven. De boeren spijkeren hun deuren en vensters toe en trekken er op uit om brood te zoeken. Het vee is opgegoten of voor brood geruild. Naar een buitengewone commissie van onderzoek meedeelt, rijn de wegen te Odessa zelf en ln de voornaamste gemeen ten van het gouvernement bezaaid met paar- delijken. Per werst vindt men gemiddeld tien paardekrengen. Een kwart van de bevolking heeft behoefte aan onverwijlden steun. In en kele afgelegen dorpen zijn dozijnen men schen van honger omgekomen of hebben zelfmoord gepleegd. De scheurbuik grijpt om zich heen. De bevolking voedt zich uit sluitend met graan uit Podolië. Zij kan dat echter alleen uit handen van woekeraars krijgen. Surrogaten bestaan er niet. De herfstzaai heeft nagenoeg niet plaats gevon den. Er zijn per gemeente niet meer dan 100 desjatlen bezaaid. De voorraden zaad, welke aan de zaaioommlsaie zijn toegewezen, liggen ongebruikt in haar pakhuizen. De republiek van het Verre Oosten. De Information verneemt uit Riga: De sowjetbladen bevestigen de berichten uit anti-bolsjewistische bron over het offen sief van generaal Kappel tegen de sowjet- republiek van het Verre Oosten. Het leger is het overblijfsel van Koltsjak's oude leger. Het wierp zijn vijanden 150 K.M. terug. De regeering van Tgjita zond aanmerkelijke ver sterkingen. Volgens de sowjet-bladen is het offensief voorbereid en gesteund door de Ja panners. Onder den invloed van het offen sief dringen de revolutionaire socialisten te Tsjita op vestiging van een democratisch be wind aan. ITALIË. Droogte. Naar de Milaneesche correspondent van de Times aan zijn blad seint, wekt de aan houdende droogte in Italië veel bezorgdheid. Het Zuiden en vooral Bari, waar heel wat huizen ingestort rijn, heeft van hevige re gens te lijden gehad, doch ln de Noorde lijke provincies wil maar geen regen vallen. Te Genua betaalt men nu 2 stuivers voor een emmer water en te Milaan heeft de over heid krasse maatregelen moeten treffen om het gebruik van electrischen stroom te beper ken, daar het watergebrek andera tot geheele staking van het bedrijf zou moeten leiden. Milaan ziet er nu 'a avonda weer uit als in den oorlogstijd. De groote winkels zijn ver plicht hun Kerstmiauitstallingen met kaar sen te verlichten. GRIEKENLAND. De onrust op Kreta. De „Intranrigeanit" bevat een telegram uit Konstantinopel, volgens helwelk er een ware afschéidsbeweging in Griekenland tot uiting zou zijn gekomen. Er heeft een ge dachtewisseling plaats gehad tusschen Grieksch© politieke vereenigingen uit Ame rika en het comité van nationale verdedi ging te Constantinopel, een Venezelistischo organisatie, met het doei een republiek op Kreta uit te roepen. De opwinding op Kreta ia groot. De regee ring heeft militaire maatregelen genomen om de separatische tendenlzen te bestrijden, TURKIJE. In den harem. De Engelsche, bladen vertellen, dat de Ingezonden mededeellng. keek naar het portret van zijn vrouw. „Het is vooral hard voor een meisje als Joy," zeide hij dan. „Eén hart en impuls is zij. Wat moet er in 's hemels naam van haar worden? Zij zal wegloopen ©n op een goeden dag, wanneer zij er verder geen gat in ziet, trouwen met den eersten; den besten, die er een beetje goed uitziet, en er haar heele verdere leven berouw van heben." Eindelijk gelukte het miij te spreken. „Je schijnt nu wel zeker te zijn omtrent. Don. Ik dacht dat je' nog geloofde, dat hij nog leefde." „Dat doe lk ook, maar wat heeft dat er mee te maken? Joy zal nooit met hom trou wen dat heeft ze me zelf gezegd. Als hij ooit terug komt, zal ik hem d© waarheid zeg gen, zei ze. „Wat bedoelt zij met de waarheid?" vroeg ik ongeduldig. Ik wist het wel, maar ik wilde precies hooren' wat zij gezegd had. „Dat zij van een, ander houdt," zeide d? oude Jardine onmiddellijk. „Een knappen sul van een kerel die niet zien kan, dat zijn geluk in haar handen ligt, dl© niet rien kan. „Wat bedoel j© met een sul?" vroeg ik boos, terwijl het bloed naar mijn wangen vloog. „Wien noem je voor den duivel een sul?" De oudé Jardine zuchtte en) glimlachte WokWi vervolgd. i Eigenlijk had ik weg moeten gaan, maar op de een of andere wijze had, voor ik net "elf wist, mijn hand de deur operigestooten en daar zat, neergeknield op een klein stool tje naast den ouden Jardine, Joy Lambert haar hoofd verborgen tegeni rijn arm. Hij zag mij, maar zij niet, en een oogei> blik Icefcen! we elkaar aan, dan gaf bij1 ®ij COURANT Lloht op voor auto's en fietsen Administratie „HELD. CRT." TVfmnr ik wilde zijn whisky niet; ik voelde me onzinnig woedend, dat Joy wel naar hem toekwam, terwijl rij niet bij mij wilde ko men; onzinnig jaloersch ook, ofschoon de oude Jardine oud genoeg was om haar groot vader t» rij»- m BRITSCH-INDIE. Tegen verstopping gebruike men Laster'» Maagplllen, een uitste kend, geen gewoonte vormend laxeermiddel. Prijs t 0 65 per flacon, alom verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1