NIEUWJAABSEROETEN. Hit Meisje van hiernaast FIJNSTE MELANGE NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS. TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA DE BESTE K Eerste Blad. 49e JAARGANG resp.iu.0/ .10.70, f 0.86, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.26 f160 Lomp uuamer» der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Zij, die zich van heden af voor minstens 3 maan den op ditbladabonneeren, ontvangen het tot 1 Januari a.s. GRATIS. Administratie „HELD. CRT." Evenals alle Jaren bestaat ook nu gelegenheid tot het plaatsen van Nieuw jaarsgroeten. Deze worden geplaatst voor per advertentie; grootere advertenties naar evenredigheid. Veel voortgang is er in de werkzaamhe den ter conferentie niet meer te bespeuren. De vlootcommissie houdt zich bezig met de eischen van Frankrijk op het stuk van licht materieel. De Chineesche kwestie wacht nog steeds op eene oplossing. Deze is ech ter zeer moeilijk te vinden, doordat China verdeeld is en er van een bepaalde Chinee sche regeering eigenlijk geen sprake is. Ja pan schuift de Sjantoeng-kwestie op de lan ge baan. Nu taoeten eerst weder nieuwe in structies uit Tokio worden afgewacht. FEUILLETON. „Jou, mijn jongen: Neen, word nou niet boos en denk niet, dat ik je er een verwijt van maak. Jij kan het niet helpen, dat je niet van het arme kind houdt. Zooals ik je «eg, die dingen laten zich niet dwingen maar dat neemt niet weg, dat ik het niet be grijp dat ik (het absoluut niet begrijp. Als ik twintig jaar jonger was Dus wist hij per slot van rekening toch niet alles? Vermoedde hij niet, dat, als Joy mjj liefhad, ik haar nog duizendmaal meer liefhadIk keerde mij om, opdiat hij het verraderlijke bloed, dat naar mijn gezicht stroomde, niet zou zien. .Missöhien was het maar beter hem ln zijn waan te laten; eü toch en toch zij (kon dat toch niet den ken? Na dien nacht in den tuin moest zij toch geweten toch gevoeld hebben, dat lk haar liefhad? Eindelijk kon ik mij voldoende beheer- ■ohen, om weer te kunnen spreken. De oude Jardine schudde zijn grijs hoofd. Bezuiniging. RUSLAND. CHINA. NIERAANDOENINGEN BIJ KINDEREN. COURANT ABOhNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: KT* 1 1-60i fr- binnenland f 2.-, Ned 0 en W nStfoaa"#iflTwS£7'5"®®landenf420ZondiwBbiad Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Poet-Girorekening No. 16068. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galj&rd). Ingez. meded. (koloinbr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg. 60 ct, elke regel meer 10 ct bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papderduurtetoeel. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (W i n t e r t ij d.) Maan Zon Hoogwater Dcc. op: Zondag 25 m. 3.51 a. Maand. 26 Dinsdag 27 Woensd.28 a. Dond.d. 29 Vrijdag 30 Zaterd. 31 459 6.0 6.56 7:44 8.25 8.59 ond* op: ond.: v.m.:n.m.: 1.36 8.12 3.47 4.45 5.30 2 13 8.12 3.48 6.— 6.30 2.58 8.11 3.49 6.55 7.15 3.48 8.11 3.50 7.40 8.— 4.42 8.11 3.52 8.2 8.35 5.41 8.11 3.54 9.5 9.12 6.42 8.10 3.50 9.40 9.50 Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 24 Dec4.16 uur. Zondag 25 4.17 Maandag 264.18 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. Inzake de viervoudige overeenkomst heeft president Harding een verklaring afgelegd, welke nog al beroering teweeg bracht. Deze verklaring kwam hierop neer, dat president Harding, in antwoord op vragen van de pers, in de conferentie uiting gaf aan de meening, dat Japan zelf niet viel onder d'e woorden „eilandbezittingen en eilanddo- miniona" in viervoudig verdrag, behal ve voor zooveel ook het eigen land van een anderen contractant onder de bepalingen van het verdrag begrepen is. „Deze uiting is uitgelegd als een teeken, van verdeeldheid tusschen den president en de gedelegeerden ter conferentie wat be treft de interpretatie van het viervoudig ver drag. De president deelde hedenavond mede, Naar het Engelsch van RUBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. „Zij schijnt Je heelemiaal in vertrouwen! ge nomen te hebben," zeide ik. „Ik houd veel van haar," antwoordde hij. „heel veel en zij weet hei Ec zou er heel wat Toor over hebben' haar gelukkig te zien. Een dat het meeningsverschil in geen geval de conferentie of de ratificatie Van het ver drag in gevaar mocht brengen. „Hij heeft van de gedelegeerden der Ver- eerugae Staten ter Conferentie vernomen, dat zij het eens zijn met de opvatting, welke het eigen land van Japan in den term „eilandbezittingen en eilanddominions" in zich sluit en heeft geen bezwaar tegen deze opvatting. Rond de conferentie. In de New York Herald schrijft Frank H. Simonds op rake wijze over de Fransch-En- gelsche kibbelpartijen en twisten ter Confe rentie. Men doet volgens Simonds heel verkeerd, tè meenen, dat een aanval van de Engelsche persmannen en politici op Frank rijk, of omgekeerd van de Pranschen op En geland, onder de Amerikanen veel uitwerkt in de bedoelde richting. „Het overheerschende feit in Amerika ls ten slotte het groote wantrouwen in Euro pa en de Europeesche regeeringen. Het is voor een Engelschman de eenvoudigste zaak ter wereld otm dat wantrouwen te vermeer deren, daar zijn denkbeelden te ontvouwen over de Fransche oogmerken aan den Rijn en aan de Weichsel. Maar het resultaat van dezen „triomf" is niet, dat het vertrouwen in de Engelsche bedoelingen wordt gesterkt, doch enkel, dat het wantrouwen van Amerika voor heel Europa nog grooter wordt ge maakt. Bovendien geloof ik, dat het geen overdrijving is te zeggen d!at een groot aan tal Amerikanen er boos over waren, dat hun VTedes-conferentie opeens zou worden gewij zigd, in een Britsch-Fransoh slagveld. De Amerikaan heeft in geenen deele de' opvat ting van Briand aanvaard, dat Ludendorff op het punt stond een nieuw offensief in Frank rijk te beginnen; maar nog minder was hij overtuigd, toen Britsche journalisten Napo leon deden opstaan en hem naar voren scho ven als een voorbeeld van de huidige Fran- scne bedoelingen. De meeste Amerikanen vinden naar ik meen dat Frankrijk een beetje chauvinistisch is; maar zeker evenveel Amerikanen zijn er van overtuigd, dat Engeland traditioneel imperialistisch is. Daar wij (Amerikanen) dezelfde taal gere ken als de Engelschen, maken wij voortdu rend den indruk, dat wij over de Europee sche kwesties juist zoo moeten denken als de Engelschen. De waarheid1 is, dat wij er niet zoo over denken; of nauwkeuriger 1 dat wij er heelemiaal niet over denken; behalve dan dat ons denken beheerscht wordt door een traditie, die misschien op parochiaal vooroordeel lijkt. Om kort te gaan: de Engelsch-Fransche twist te Washington moet een bron van leed wezen zijn voor den Amerikaan, die hoopt, dat er op de een of andere manier samen werking zonder bepaalde beschreven ver plichting zal wezen tusschen zijn eigen land. Engeland en Frankrijk. Dit leedwezen spruit voort uit het feit, dat voor zoover het ziin eigen landgenooten, betreft alle vruchtbare samenwerking onmogelijk blijft, zoolang de Engelschman en de Franschman elkaar en eikaars land- blijven aanblaffen ten aanhoore van een Amerikaansch auditorium. Or> die wijze geven de Engelschman en de Fransch man nieuwe levenskracht aan élk Ameri kaansch instinct en vooroordeel tegen bul- tenlandsche verstrikkingen of zelfs samen werking." Lloyd George en Briand. In ons vorig nummer deelden wij reeds me de, dat het eenige bekend geworden posi tieve resultaat van de besprekingen tus schen beide eerste ministers was, dat begin Januari een conferentie van den Oppersten Raad te Cannes zou worden gehouden. Van Engelsche zijde wordt thans echter wat meer medegedeeld. Uit Londeh wordt althans gemeld, dat volgens beriehten uit gezaghebbende bron de Engelsche en Fransche regeering tot een bevredigende overeenstemming zijn geraakt. Volmaakt is het dus blijkbaar nog niet. Een van de voornaamste punten van be dergelijk meisje heeft een plechtanker noo- dlg. Als zij er geen krijgt, zal zij uit den koers drijven. Die oude smeerlap van oen vader. „Ja?"'zeide ik, toen hij ophield. „Die vader van haar wilde haar den jongen Roger aansmeeren," ging de oude Jardine boos voort. „Nauwelijks had hij bet nieuws van je arme jongen gehoord of hij keek al uit naar een ander met geld. Hij had graag dien Roger willen hehbenl die hoepen geld heeft om zijn schulden te betalen." „En Joy?" vroeg ik. „Wat heeft zij ge- zegd." „Geweigerd, op staanden voet natuurlijk. „Ik heb één keer een vergissing gemaakt, zeide zij tegen me, „maar ik ben niet van plan bet nog eens te doen." Toen lachte zij, je weet hoe zij is. Het arme schaap net arme schaap 1" Er volgde een kleine stilte. n „Zij is een-en-twintig eni ik bijna veertig, zeide ik, terwijl ik trachtte onverschillig te spreken. „Over tien jaar zal zij erom lachen dat zij ook maar één oogenblik aan mij ge dacht heeft." Ik zeide het met opzet om hem uit zijn tent te lokken. Ik wilde weten wat hij wer kelijk dacht. Ik wilde, dat hij verder over haar praatte. Maar de oude Jardine had blijkbaar alles gezegd wat hij van plan was te zeggen. Hij ging achterover in zijn stoel zitten. „Toen ik binnenkwam," zeide ik, „zei je, dat de dingen eenmaal in orde moeten ko men. Ik weet, dat dat een lievelingsgezegde van je is maar wat voor dingen?" „Het leven, het geluk, de dingen in het algemeen," legde hij uit. „De dingen zouden voor haar bijvoorbeeld in orde komen; wan Ingezonden mededeellng. spreking is het economisch herstel van Eu ropa geweest. Men werd het erover eens, dat de leiding daarvan aan meer stabiele machten moest worden toevertrouwd. Daar toe wil men te Parijs eene conferentie bij eenroepen van Engelsche en Frartöche za- kenmenschen en financiers, waarop het standpunt van beide partijen zal worden be sproken. Het resultaat van deze gemeen schappelijke bijeenkomst van Engelsche en Fransche ministers en zakenlieden zal v *- den medegedeeld aan den Oppersten Raad, die daaruit de conclusies zal trekken. Ook inzake de schadevergoeding zou geen diepgaand verschil van meening tusschen Engeland en Frankrijk bestaan. Echter er kende men, dat dit vraagstuk niet kan wor den losgemaakt van het economisch herstel van Europa. Inzake de vlootkwestie staan Engeland en Frankrijk echter nog tegenover elkaar. Wel heeft Briand de gelegenheid te baat geno men i,m met Lord Curzon te corfereeren, doch over eenig resultaat daarvan wordt niets gemeld. ENGELAND. Het voorloopig verslag van de bijzondere commissie van zakenmenschen, die het ka binet benoemd bad, om een onderzoek in te stellen naar de staatsuitgaven ten einde be zuinigingen aan te bevelen is een lijvig stuk. Het is nu in banden van bet kabinet. De conclusies, waartoe bet komt, zouden, naar men verneemt, een rroote verandering van politiek meebrenge Naar verluidt wor den drastische bezuinigingen voorgesteld voor de tot dusver onderzochte departemen ten. De Times zegt, dat bet verslag bezuinigin gen tot een bedrag van 200 millioen be oogt. Het werk van de commissie is nog niet ten einde. Godsdienstwaanzin in Noord-Schotland. Onder de vissdherabevollking van Noord- Bdhotland heerscht thans een godsdienstige beweging, die gepaard gaat met het' geloof aan wonderen. Sport is bij de belijders ervan uit den Ibooze evenals roeken. De visscher is verslaafd aan rooken en pruimen, maar bon derden van hen hebben hun pijpen, sigaret ten en tabak aan bun geestelijke leiders over handigd om ze te vernietigen. Pijpen en siga retten worden in het openbaar verbrand op de bijeenkomsten, waar gebeden wordt en die soms van den vroegen avond tot 's nachts twee, drie uur duren. >n enkele gevallen hoedt zich reeds gods dienstwaanzin voorgedaan. IERLAND. De Dail Eireann verdaagd. Uit Dublin wordt gemeld, dat de Dail Ei reann verdaagd is tot 8 Januari. Dit ge schiedde tengevolge van het ingebreke blij ven der partijen) om het na een scherp de bat eens te worden over de beperking der redevoeringen, zonder welke het onmogelijk ls voor Kerstmis tot stemmen te komen. Ool- lins diende een voorstel tot verdaging in, neer zij over haar verliefdheid, liefde of hoe je het noemen wilt voor jou kan heen komen I" Hij hield op. „Of als jij," ging hij voort, „plotseling tot het besef komt, dat zij er niet over heen behoeft te komen." Er klonk iets vroolijk ironisch in zijn stem. „En wanneer er zoo iets gebeurde?" vroeg ik kalm. „En dan wanneer Don eens terug kwam zooals God geve, dat het gebeuren zal!" De oude Jardine antwoordde niet dade lijk; dan zeide hij: „Daar zeg ik amen op, en laat de rest voor zichzelf zorgen." „En wat moet er intusschen van Joy wor den. „Ze zegt,-dat haar vader haar verstoo- ten heeft Jardine schraapte zijn keel. „Zij ikomt hier bij mij wonen." „Hier!" „Ja ik ben een oude man zij zou mijn kleindochter kunnen zijn. Niemand kan er iets van zeggen, wanneer ik haar tot huishoudster neem en haar wat terug laat brengen van den' zonneschijn, dien ik ver loren had, toen zij wegging," hij keek weer naar het portret van zijn vrouw. „Nu vroeg hij, toen ik bleef zwijgen, „Wat heb je te zeggen?" „Alleen dat het vriendelijk edelmoe dig precies iets voor jou is." „Tut, Tut! Onzin en' malligheid! Het is niets dan zelfzucht: Ik heb vel liever, dat zij hier komt, dan zij zelf wil, daar wed ik om. Nog wat whisky. Ja, zij zou bet 'goed bij hem hbben, dat wist ik, en ik zou haar nu en dan eens kun nen zien. Dat was het eenige waar ik over dacht, toen ik naar huis liep. Ik zou baar kunnen zien en1 baar stem en baar lach hoo- hetwelk door gravin Markievlcz werd ge steund. EGYPTE. De militaire autoriteiten hebben Zaghloel pasja, dén) leider der Egyptische nationalis ten, verboden op eemiigerled wijze aan de po litiek deel te nemen), en hem gelast met acht vooraanstaande volgelingen naar zijn dorp terug te keeren en daar te blijven. Zaghloel en ondieren hebben geweigerd vrijwillig te gehoorzamer» aan bet bevel naar bun woningen terug te keeren, en zij zullen daarom onder militaire escorte worden weg geleid. Donderdagochtend vroeg verzamelde zich een menigte in de nabijbeid vain Zagb- loel's buis. Elders hadden botsingen met de politie plaats. Twee betoogers werden ge dood, zes gewond. ITALIË. Treinbotsing. Een trein uit Parijs en den sneltrein TriestRome zijn Woensdagavond om kwart voor tien op de brug over de Piave bij San Dona op elkaar geloopen. Gemeld wordt dat vijf reizigers gedood en een der tigtal gewond zijn. ZUID-SLA VEE. Mijnontploffittg. Woensdagavond heeft in een kolenmijn bij Zenlitsa in Bosnië een geweldige ontploffing plaats gehad, welker oorzaak nog niet kon worden vastgesteld. De directeur der mijn. een assistent eni zeven arbeiders werden be dolven. Ruim 800 arbeiders konden zich. dank zij' de moderne inrichting der red dingstoestellen in de mijn, nog tijdig in vei ligheid brengen: GRIEKENLAND. Een aanslag. Te Athene zijn drie oorlogsinvaliden, die ontevreden waren, omdat zij geen steun meer ontvingen), de kantoren van bet steun comité voor de verminkten uit den oorlog binnengedrongen en hebben eenige revolver schoten gelost, waardoor drie lieden gewond werden, onder wie admiraal Koendoeriotis, de gewezen regent, die een niet ernstige buikwond kreeg. DENEMARKEN. W erkloosheidsbestrljdlng. Beide hulzen van het Deenische parlement hebben gister het wetsontwerp tot bestrij ding der werkloosheid goedgekeurd, met enkele wijzigingen, die er tijdens de behan deling in zijn aangebracht. De wet machtigt den minister, na inwin ning van het advies der provinciale com missies, die uit een gelijk aantal werkgevers en werknemers bestaan, de voorwaarden vast te stellen voor den arbeid, die tot werkverschaffing dient. Deze voorwaarden dienen zoo te zijn, dat zooveel mogelijk ar beidsgelegenheid wordt versohaft; de uitge keerde loonen zullenl lager zijn dan op de vrije markt, doch hooger dan de werkloozen- onderstand. ren en als was dat alles, waar ik op kon ho pen waneer Don terugkwam eiïfln, het was in leder geval iets. Een sul had de oude Jardine mij genoemd Ik moest bijna lachen; toen ik eraan dacht. De man, die dien avond Joy Lambert in den tuin gekust had, de man, die nu naar huis wandelde met kloppende polsen bij de her innering aan de dingen, die zij aan den ouden Jarine verteld had, en aan de onuit gesproken dingen, die ik in haar oogen ge lezen had, toen zij mij heel even aankeek door haar tranen heen voor zij uit de kamer vluchtte, die man was zeker geen sul. Stel, dat Don niet terugkwam.een wreede gedachte, die telkens weer meedoo- genloos in mij opkwam, hoezeer ik trachtte die van mij af te zetten. Ik wilde hem terug hebben) nacht en dag hoopte ik, dat hjj terug zou komen, een hoop, die met ieder voortsnellend uur iets van haar kracht ver loor. Als hij terugkwam als hij od en goe den dag zijn hoofd weer om de deur van mijn studeerkamer stak en „Allo, sir, daar ben ik weer!" zeggen zou! Ik wist, dat dat het gelukkigst oogenblik van mijn leven zijn zou, en toch.op dat oogenblik zou ik voor eeuwig de deur moeten grendelen, die toch al gesloten was achter de vrouw, die ik liefhad. Don had haar lief; dat was voldoende; als hij leefde, zou ik liever sterven] dan een vinger uitsteken, om hem van haar af te nemen. „Ala het niet hoogst noodzakelijk is, dat u mij spreekt, zou ik het liever niet willen. En ik geloof niet, dat het hoog noodzake lijk is...." De woorden van haar briefje kwamen in mijn gedachte terug; ik d»ed de In een hoofdartikel „Vredie of Ootrl» schrijft de Prawda van Moskou: „Wij' hel ben mooi vredelievemcLzijn, tot op het senti- menlteele toe, toch worden wij nu van alle kanten aangevallen als nimmer te voren. De Finsche bladen staan vol berichten over het lichten van afdeelingen, welke de grens overtrekken om ons in Karelië te bestoken» Zonder twijfel is het doel dezer benden in het voorjaar, als dé toestand der ievensmid- delenvoorziening in Rusland moeilijk zal zijn, opnieuw voor 81 Petersburg een waar militair front op te stellen: Hoe ingetogener wij ons zullenj houden, des te stoutmoediger zullen de Finsche witte garden oprukken, Wij krijgen tal van brieven, waarin mem ons vooral vraagt, wanneer de dag zal aanbre ken, dat de regeering in zal zien, dat de Fin sche zaak te ver gaat en beslissende maat regelen noodig maakt Ten slotte komt aan alle geduld eeri einde. Rusland- is sterk ge noeg om deze tegenstanders tot de orde te roepen Het aanstaand al-Russisch sowjet- congres zal de bevoegdheid hebben uit naam van alle Russische arbeiders te ver klaren, dat er een eind gesteld moet worden aan dezen vermomden oorlog, zelfs voorzoo ver die uitgaat van Finland en Japan. Soen Yat Sen's vrouw ontvoerd. Uit Shanghai wordt gemeld, dat als solda ten verkleedde bandieten de vrouw van Soen Yat Sen, den eerste president van China en thans president van de regeering te Kan ton, die op weg was om zich bij haar echt genoot te voegen, die zich bij zijn leger be vindt, te Kseiling, in de provincie Kwangsi, hebben opgelicht en ontvoerd. Zij houden haar thans in de bergen vast en eischen een losgeld van 500.000 dollar. Deze ontvoering herinnert aan hetzelfde lot, dat Soen Yat Sen in 1898 te Londen trof, waar heen hij na de mislukte poging tot revolutie van 1895 gevlucht was. Tien dagen na zijn aankomst werd hij door een aantal Chineezen in Devonshirestreet aan gehouden en naar de Chineesche legatie gelokt, waar hij gevangen werd gehouden, met het doel hem in het geheim naar Chi- Ingoxenden mededeellng. Kinderen zijn zoowel als volwassenen on derhevig aan nieraandoenangea es men heeft zelfs opgemerkt, dat pnoeentegewijzs meer blaassteenen voorkwamen bjj kind enen dan bij volwassenen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphterifli*, windpokken en dergelijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt eves pijn in den rug en de ledematen, pijn ia de schouders, of dis de urine bezinksel bevat. Alliaht ia het meest voorkomende gevolg van nienrwakte bij kin deren het verlies vaa de «nacht over de blaas, hetgeen bedwatersn en dergelijke on aangename kwalen veroorzaakt Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft «la andene kinderen, treurt en klaagt over «moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraandoening en onder zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken suc cesvol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan tevens aanbeveling om opwin ding door stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en bet voersl niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Tillen (let op den juisten naam) zijn te Helder verkrijgbaar bij A. ten K'ooster, Keizerstraat f3, k 1.75 per doos. lade, waarin ik het opgeborgen had, open en las het nog eens over. Wat zou zij met mijn briefje gedaan hebben, vroeg ik mij af. Het lee'k onmogelijk, dat zij niet alles had kunnen lezen, wat mijn hart tusschen de regels geschreven had. Maar zij had tegen den ouden Jardine ge zegd, dat ik haar niet liefhad; ik had zelfs den strijd der schaamte in haar oogen ge zien, toen zij dien ochtend de mijne ont moetten; en een groot verlangen rees in mij op haar te doen begrijpen, om haar te zeggen dat ik mij ter wille van Don ter wille van hem alleen verwijderd van haar hield, om haar te schrijven, om iets te zeg gen, dat de vreeselijke wonde, die aan haar trots was toegebracht, te heelen en de din gen voor ons beiden makkelijker te maken om te dragen; de gedachte, dat zij niet we ten zou, dat ik met haar leed. was ondra gelijk. En dan, vóór ik het zelf wist, begon ik te schrijven, en de woorden die gisteren zoo moeilijk te vinden waren; kwamen nu als vanzelf, en ik schreef: „Beste Joy, Je hebt me eens een lie ven, edelen man genoemd. Misschien ver diende ik dat toen niet, maar wil je probee- ren mij te begrijpen, als ik zeg, dat ik nu al mijn best doe om het te verdienen). Er zijn vele dingen, die ik, behalve ln mijn hart, niet tegen je zeggen mag; maar misschien zal eenmaal het leven vriendelijker voor ons worden en een manier weten te vindén» dat ik ze je zeggen kan, zonder dat ik me een tweede Waal eerloos behoef te gedragen tegenover hem, die ons beiden vertrouwd heeft." Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1