Het Meisie van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Abonnementsgelden vóór 15 Januari No. 5502 DONDERDAG 5 JANUARI 1922 50e JAARGANG er* Ie maken per postwissel ol over te httM sehrflven op Ha. 16068, kantoor Halder per poet-giroblljet De laatste manier van vereffening raden wfl ten zeerste aan, daar het bedrag dan voor slechts 0.05 wordt overgeschreven; tarmnlleren agn aan alle poetkantoren I een talven eenit verkrijgbaar. Per poetwissel daarentegen zün de kosten 0.10. Na genoemden datum wordt beeehlkt met 0.1* verhooging. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper beschikt en versoeken wij U beleefd de kwitantie btj eer ste aanbieding te voldoen. DB ADMINISTRATIE. BUITENLAND. FEUILLETON. Ingezonden mededeeling. „Dat moest ik, natuurlijk moest ik dat," zeide zij ernstig, als trachtte zij zich die orer- Een politieke moord? De griep. Wordt vsrvolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: }f°; D- f 2.-, Ned. 0. en W. r^ Vri JÏÏ!;, ld- p- nwul en overa«e landen f 4.20 Zondagsblad rmp. 10JS7', 10.74, f 0.86, f 1.25. Modeblad re*, f 0.95, f 1.25, f 1JM 1.60 Ax>*e i-ommere der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 et p. regel (galjard). Inge®, meded. (kolombreedte ale redaetion. tejfcst) 60 et Kleine advertentie» (gevraagd, te koop, te buur) v. 1—4 regelt 40 ct, elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v d. blad en met br. onder ao. 10 ct p. adv. extra). Bewijano. 4 ct. Am om* lezen bulten de gemeente doen wff het verzoek de abonnementsgelden over het eerste kwartaal ten bedrage van 2.— DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. 0 De onthullingen van de regeering van Tsjita. De „Manchester Guardian" bevat even eens een uitvoerig telegram van zijn Was- hingtonschen correspondent over de beken de onthullingen van de regeering van Tsjita. Wij ontleenen er nog aan dat de de legatie dezer regeering te Washington heeft verklaard, dat zij met de publicatie der do cumenten niet ten doel heeft wrok tusschen de verschillende naties te verwekken. De gebeurtenissen der laatste vier jaren in het Russische Verre Oosten, de gruwelijke wreedheden, welke de Japansche interven tie ten gevolge heeft gehad, nopen de verte genwoordigers van het Russische volk In het Verre Oosten er voor te waken dat alle inlichtingen worden verstrekt, die licht kun nen werpen op de plannen van vijanden zoowel als vrienden. Het ministerie van buitenlandsche zaken spreekt officieel het gerucht, dat Frankrijk met Japan een overeenkomst zou hebben gesloten, ten aanzien van een gemeenschap pelijke politiek in Siberië, tegen. De over gelegde documenten zijn allen vervalscht. Seraux heeft aan Hughes geschreven om de berichten te logenstraffen. De secretaris van Staat Hughes heeft ge antwoord op den brief van Sarraut, waarin dezo Hughes ervan verwitigde, dat de do cumenten, door de regeering te Tsjita gepu bliceerd, valsch waren. Hughes aanvaard gaarne deze verzeke ring van Serraut; hij schreef: „Het doet ons genoegen te vernemen, dat de Fransche re geering officieel ontkent dat tot een over eenstemming is gekomen of onderhandelin gen heeft gevoerd over den status van Si berië." Het duikboot- vraagstuk. Washington, 4 Jan. Frankrijk heeft ln be ginsel de Amarikaansche voorstellen tot het verbieden van het gebruik van duikbooten tegen koopvaardijschepen aanvaard, doch de Fransche gedelegeerden behielden zich de definitieve goedkeuring voor, hangende de beraadslaging over dejuiste redactie der bepaling. Naar het Engelach van RUBY M. AYRES doer W. J. A. ROLDANUS JR. 02) Ik herinnerde me, dat Joy weken geleden iets dergelijks tegen me gezegd had. „Als u wilt, dat ik Don opgeef en hem wegstuur, dan zou dat toch niet helpern, want ik heb het al geprobeerd en hoe meer ik tegen hem zeg weg te gaan, des te zekerder blijft hij." En zij had er, terwijl zij haar blauwe oogen naar mij opsloeg, aan toegevoegd: „Mannen zijn nu eenmaal zoo." „En Don?" vroeg de oude Jardine, mijn gedachtengang onderbrekend. „O, die gaat prachtig vooruitl" antwoord de ik. „In zijn laatsten brief schreef hij, dat het wel niet meer zoo heel lang zou duren of hij zou naar Engeland gestuurd worden." „Prachtig. Dat zal een geluksdag zijn. Hij schrijft haar, voor zoover ik weet, vrij geregeld, maar zij vertelt mij nooit wat hij schrijft; op dat punt is zij niet erg mede deelzaam." „Dat is zoo." Verder hadden we elkaar niets te zeggen en' dus wandelde de oude Jardine volkomen tevreden verder met zijn grooten bouquet rozen en zijn duur mandje perziken. Zij had hem tenminste belangstelling in het lr^c teruggegeven, en ik voelde mij bitter Brittannië aanvaarde de voorstellen reeds, en alhoewel noch de Italianen noch de Ja panners definitieve instructies van hun re geeringen hebben gekregen, zijn er aanwij zingen dat zoowel Italië als Japan geen ern stig bezwaar in den weg zal leggen indien de voorstellen Frankrijk's goedkeuring krij gen. De Fransche gedelegeerden kondigdén verder de aanvaarding aan van de aanvul lende verklaring van Root, n.L dat de duik boot-commandant, die deze wet schendt, als zeeroover kan worden gestraft. De Matin verneemt uit Washington, dat blijkens een mededeeling uit Britsche bron de commissie voor de marine-aan gelegenheden besloten heeft, de oorlogs schepen, die bestemd zijn om van de lijst te worden afgevoerd, te verbouwen tot han delsvaartuigen, op een zoodanige manier, dat zij niet meer als oorlogsvaartuigen kun nen worden gebezigd. Senator Borah zal in den Senaat, wanneer daar het vler-mogendhedenvergelijk ter ra tificatie zal wérden ingediend, een resolutie voorstellen, die de 'strekking heeft, dat de onderteekenende mogendheden zich zullen verbinden, binnen een jaar ,alle rechten, be langen, gebied en souvereiniteit van alle be trokken mogendheden, terug te geven en die daarna voor eeuwig te respecteeren. Dit is een indirecte manier van Borah om tot de Japanners te zeggen: Jullie, moeten uit Sjantoeng weg. Japan en Siberië. Londen, 4 Januari. Te Washington is een afschrift gepubliceerd van een beweerd ver drag tusschen het Japansche leger in Sibe rië en Russische officieren, die in verbin ding staan met generaal Semenof. In dat verdrag stemmen de Japanners er in toe, met wapens en geld het offensief (van Semenof) tegen de Ver. Oostersche re publiek te steunen. Het verdrag was door de delegatie van de regeering van Tsjita gepubliceerd. In een paragraaf van bet verdrag was gepubli ceerd, dat Japansche onderdanen in Siberië voorkeursrechten, zouden hebben wat be treft jacht visscherij, boschexploltatie en mijnconcesSiea De conferentie te Cannes. Uit Parijs wordt aan het Hbl. gemeld: Met het oog op de conferentie te Cannes is het interessant te doen opmerken, da Ra- thenau, die naar Cannes gaat, hier de laat ste dagen) gesprekken gehad heeft met ge zaghebbende financiers en vertegenwoordi gers van de zakenwereld en dat men bfl die gesprekken tot overeenstemming schijnt te zijn gekomen ten aanzien van verschillende Ïunten der Fransch-Duitsche samenwerking ►it miaakte het mogelijk dat te Cannes (nog afgezien van de quaestie der onderzeeëers) de eerste ontmoeting tusschen Lloyd Georgo en Briand eenigszins koel zal zijn. Dit ver klaart wellicht, dat Briand een dag eerder heeft villen vertrekken dan de andere de legaties en zelfs dan zijn eigen medewerkers, om eerst een absoluut vertrouwelijk onder houd met Lloyd George te kunneni hebben. Onder de medewerkers, die Briand te Cannes zullen terzijde staan, bevindt zich Laroche, die reeds gedurende de vredescon ferentie zich veel met internationale quaes- tles heeft beziggehouden en zitting had in verschillende oommissies, die grensquaesties behandelden en die bovendien sindsdien alle zittingen' van den Gezantemraad heeft bij gewoond, en Massigll, die de particuliere secretaris waa van Berthelot, in welke quali- teit hij ook van het behandelde op de sinds Versailles gehouden internationale oo-nfe- is, denken de bladen dat-de twee voorname kwesties, welke te Cannes behandeld zullen worden, de schadevergoeding en het econo misch herstel zijn. Britsche deskundigen zullen bij de hand zijn, om den eerste-mi- nister en zijn collega's van raad te dienen over alle financieels kwesties en men hoopt dat met beide deze voorname kwesties aan merkelijke voortgang gemaakt zal worden. De correspondent van de Times te Rome verneemt, dat Italië ter geallieerde confe rentie wellicht zal voorstellen een voorloo- pige bijeenkomst der groote mogendheden in Italië bijeen te roepen voor bespreking van de kwestie der betrekkingen met Rus land. DUITS CHLAND. Bomaanslag. Omtrent den in dép oudejaarsnacht ge- pleegden bomaanslag in Winkelsbühl wordt nog gemeld, dat de aanslag op de stedelijke politie gemunt waa Naar het voorbeeld van de eerste handgranaten in den oorlog was een bom geoonstmeerd, die met dynamiet, stukken .glas, spijkers enz. gevuld was en met een electrischen gelekldraad tot ont ploffing werd gebracht. De uitwerking was vreeseljjk. Van de gewonden, onschuldige voorbijgangers, wier aantal over de vijftig bedraagt, is de helft doodelijk of ernstig gewond. Verschillende amputaties waren noodzakelijk. Als daders zijn negen jongens, in den leeftijd van 17 tot 23 jaar, gearresteerd. Zij gaven als reden op, dat zij aich op de politie wilden wreken. Denzelfden middag zijn acht van bun collega's wegens andere vergrijpen gevangen genomen. Aanklacht tegen een doode. De Duitschnationale „Reiohsbote" vertel de in zijn avondblad van Maandag, waarin hij van „vertrouwen pp God" sprak en de hoop uitte, dat „God verder zou helpenf', van Albert Ballin het volgende: „Ballin, door den ouden Rathenau sluw geleid en gedekt, wist zich in het vertrouwen van don keizer te dringen en was gedurende den oor log tegelijkertijd de vertrouwde van de En- gelsche en Amerikaansche haute finanoe. Hij wist door zijn noodlottigem invloed op den keizer den onbeperkten duikbootoorlog zoolang te rekken, tot Amerika's oorlogs toerustingen sterk genloeg waren om ons den genadeslag te geven. Toen zijn landsvernaad, speciaal zijn be trekkingen tot zijn rasgenoot Cnssel in Lon den en Jaoob Sohlff in New York ontdekt zou worden, onttrok hij zicih door zelfmoord aan den aardsahen rechter. „In het belang van het fatsoen van de Duitsche pers", schrijft het „Berl. TagebL" schijnt het gewensoht, dat de godvruchtige en waarheidslievende „Relchsbote" in de gelegenheid wordt gesteld, zich voor deze gemeene belastering van een doode voor den aardsohen retihter te verantwoorden." Een wolkenkrabber te Lelpzig. Te Leipzig zal op de Fleischerplatz een „Messetoren" worden gebouwd. De gemeen teraad heeft de plannen reeds goedgekeurd, renties op de hoogte is. Hij is bovendien de^^ zijn het werk van den architect Haimo- chef van het secretariaat van den Gezantatf^rci en van den Baurat Tschammer. Het ge- raad. Londen, 4 Januari. Ofschoon geen agenda van de bijeenkomst te Cannes beschikbaar jaloersoh, toen ik naar huis terugliep. Oastle was een prima huishoudster, maar met den1 besten wil van de wereld kon zij van een huis geen tehuis maken. Hoe schoon zij ook alles hield, hoe goed zij ook voor mij zorgde, ik woonde alleen maar op een plek met een deur en vier steenen muren en het had heusch geen groote bekoring daarheen terug te gaan. Het huis naast me was nog niet verhuurd. Het bordje grijnsde mij nog telkens aan en het gras in het voortuintje, dat toch nooit erg onderhouden was in den tijd der Lam- berts, begon al te verwilderen. Ik begon er over te deniken zelf te ver huizen en op een goeden dag sprak ik er moedig -met Castte over. „Hoe zou je het vinden buiten te gaan wo nen?" vroeg ik. Casrtle staarde mij aan en zeide dan, op den man af: „Heelmaal niet prettig, Mr. David, en u zoudt het ook niet prettig vinden, als het erop aankwam. We zijn hier naar mijn zin al buiten genoeg. Ais we ooit gaan verhui zen, dan hoop ik dat we gaan wonen aan een weg met trams en waar je wat van het leven ziet." Dat besliste natuurlijk de zaak en ik zeide niets meer. Ik had Joy in bijna geen week gezien. Ik had er niet het flauwste idee van hoe zij haar tijd doorbracht en of zij werkelijk nu gelukkig was, zooals de oude Jardine ge zegd had. Voor zoover ik haar kende, dacht ik, dat zoodra het eerste nieuwtje van het huishou den voor haar eraf was, zij weer ongedurig nou worden! Totn hst donksr werd dis* ivoad ging ik bouw zal 120 M. hoog worden, een gemid delde doorsnede van 60 M. hebben en 80 verdiepingen tellen. De kosten die ln het na jaar van 1919 op 80 millioen mark waren ge uit en wandelde langs het huis van den ouden Jardine. Er brandde licht in de eetkamer, maar de gordijnen waren neergelaten, en hoewel Ik er wel een keer of tien twaalf langs liep, zag ik niemand, en ik kon er niet tou beslui ten naar binnen te gaan. Ik wilde juist voor goed weggaan, toen ik stappen achter mij hoorde en een oogenblik later Joy's slank figuurtje uit de donkerte te voorschijn kwam. Zij had gehuild; ik zag sporen van tranen vóór zij ongeduldig haar hand over hair oogen streek en zich dwong om te glim lachen. „Bent u bjj Mr. Jardine geweest?" vroeg zij. „Wat zal hij blij zijn; vandaag nog zei hij, dat hij u zoo mist." „Neen, ik ben nfet bij hem geweest." „Niet?" Zij fronste haar wenkbrauwen. „Het is niet aardig voor hem dat u niet meer bij hem komt," zeide zjj. „Waar ben je geweest?" vroeg ik met een poging om het gesprek een andere wending te geven. Zij lachte een beetje vermeteL „Ik ben bij ons oud huis geweestheb bij het hek gestaan er is nu een slot op, anders zou ik erin gegaan zijn en ik voelde mij als een verloren ziel, die uit het Paradijs gestooten wordt," voegde zij er met haar gewone overdreven woordenkeus aan toe. „Praat toch zoo'n onzin niet," zeide ik boos. „Ik dacht, dat je blij was weg te zijn; je moet je hier toch heel wat gelukkiger voelen dan vroeger daar." Zij balde haar vuisten. raamd, waren in Januari reeds tot 78 mil lioen mark gestegen. Het noodige geld voor den bouw is nog niet bijeen, de onderne mers zijn echter overtuigd dat zij het zul len krijgen. Eenlge maanden geleden weid te Ohar- lotton burg een Indiër met name Singh ver moord. De zaak baarde te Berlijn opzien omdat algemeen weid vermoed dat Singh als slachtoffer van een politieken moord was gevallen, totdat bleek dat zijn vrouw, een geboren Duitsche, hem met behulp van haar minnaar om het leven had gebracht Nu be- Weert de vrouw die bijna reeds een jaar ge vangen zit dat haar man toch het slachtoffer van een politieken moord is geworden. De Engelsche regeering zou rü. indertijd een prijs op zijn hoofd gesteld hebben, omdat hij voor den heiligen oorlog dér Mohaïne- danen tegen Engeland propaganda had ge maakt Wat den minnaar betreft, een chauf feur, deze blijkt plotseling krankzinnig te zijn geworden. In Februari komt de zaak voor de rechtbank. De laatste dagen breidt de griep zich aan den geheelen beneden-Rijn sterk uit en neemt een zeer kwaadaardig karakter aan. De ziekenhuizen zijn propvol en tal van sterfgevallen aan longgriep doen zich voor. Vele scholen' zijn 'gesloten. Valsche munters. Men meldt uit Frankfort, dat volgens de General-Anzeiger te München een werk plaats is ontdekt van valsche munters, die hun kunsten beproefden met Nederlandsche bankbiljetten van 100. De platen zijn door de politie in beslag genomen en verscheidene personen moeten in verzekerde bewaring zijn gesteld. Noodgeld. De stad Frohse in Anhalt heeft geperfo reerd noodgeld uitgegeven en wel biljetten van 80, 40 en 100 pferfnig. De biljetten van 80 pfennig bestaan uit twee zegels van .6 en "2 zegels van 10 pfennig; die van 40 uit 4 zegels van 10 eni die van een mark uit zegels van 25 of 60 pfennig. Bij de biljetten van 30 pfennig zijn de 4 deeltjes nauwelijks grooter dan een gewone postzegel Gebrek aan pasmunt heeft het gemeentebestuur der stad Frohse doen besluiten dergelijke bons in omloop te doen brengen. ENGELAND. Onder de geridderden van het nieuwe Jaar is Harold Vincent Mackintosh, de zoon van den loprichter van de toffee-fabrieken te Hallfax. Zijn vader opende daar op een goeden dag een winkeltje met een zak suiker, een vaat- j» boter en eenige lekkernijen. De boter en suiker brachten hem op een denkbeeld. Hij wilde een toffee maken, die een kruising zou zijn van de Engelsche butter-aootch met de Amerikaansdhe caramel. Zijn vrouw kookte de eerste toffee in een koperen pan op het keukenfornuis. Nu geeft de toffee-makerij aan duizenden arbeiders in de fabrieken van Mackintosh werk. Sir Harold Mackintosh voerde voor zijn personeel het stelsel ln van aandeel in de winst en vrije levensverzeke ring. tuiging bij te brengen. „Mr. Jardine is altijd zoo goed voor mij, en toch toch kan ik er mij niet thuds voelen ik kan het niet. Hebt u nooit zoo'n gevoel?" „Soms," bekende üL Zij keek den weg af. „Ik heb een brief van Don gehad," zeide zij dan. „Hij schrijft, dat hij missohien tegen het eind van de maand naar Engeland ge stuurd zal worden." „Dat weet ik; hij heeft het mij ook ge schreven." „Ik hoop, dat het zoo is, ik hoop dat het zoo is," zeide zij met plotselingen hartstocht. Ik wou, dat hij morgen: kon komen; dat hij mot me trouwde en me meenam ver van hier. ver van iedereen. Ik zou zoo graag hier van daan gaan en nooit, nooit meer terugko men." „Mr. Jardine zou het verschrikkelijk vin den, als hij wist, dat je zoo dacht," zeide ik. „Hij weet het," antwoordde zij. „Hij weet hert. en begrijpt het" Haar hartstochtelijke oogen waren even op de mijne gericht. „Hij heeft een hart" zed.de zij scherp. „Hij is niet van ijzer en steen." Ik had kunnen antwoorden, dat hij het misschien niet behoefde te zijn, maar ik voelde mij zoo diep ongelukkig. En dan wensohte zij mij plotseling goeden nacht en ging weg. „Ik zal Mr. Jaixline zeggen, dat lk u ge sproken heb," zeide zij. „Dat moest je liever niet doen." „En waarom niet?" vroeg zij, terwijl zij omkeek. „Omdat omdat hij zou kunnen denken, dat ik binnen had kunnen komen." „Waarom doet u het dan niet?" De verkiezingen. De politieke medewerker van de Daily Chronicle zegt dat Lloyd George, na zijn terugkeer uit Cannes den toestand defini tief zal overzien. Men gelooft dat hij dan tot de conclusie zal komen, den koning te adviseeren, het parlement dit jaar te ont binden. In dit geval zou een algemeene ver kiezing binnen zes w,eken kunnen worden gehouden of zelfs einde Januari. De vooruit zichten der arbeiderspartij bij een algemee ne verkiezing besprekend, zegt de medewer ker van de Daily Chronicle, dat deze partij veel actie ontplooit in de kiesdistricten, maar de politieke fortuin is haar niet bo venmate gunstig. In de laatste drie jaar, zoo voegt de medewerker van het blad erbij, hebben stakingen en de oirecte-actte-bewe- ging met communistische opwellingen een groot deel van de openbare meening van haar vervreemd en ook de vafcvereeitiging»- fondsen doen slinken. Volgens de Times, is het zoo goed als ze ker, dat de verkiezingen in Februari zullen worden gehouden. Het vreemde weer. De 2de Januari is te Londen de warmste dag geweest, die ln de laatste vijftig jaar, daar was voorgekomen. Te Kew steeg het kwik van den thermometer tot 58°, dJ. een graad hooger dan het maximum van Janu ari 1920, dat een record sedert 1871 was. De warmte van den nacht van Zondag op Maan dag was nog merkwaardiger. Het minimum van 53° stond gelijk met het gemiddelde van begin Juli Die nachttemperatuur was de hoogste, die ooit in Januari was opgetee- kend en hooger dan eenige andere, die ooit in eenig jaar daarvoor bereikt was voor de laötste dagen van ApriL Te Littlehampton was het nog warmer. Daar steeg het kwik overdag tot 69°. Een vreemde geschiedenis. Te Hay, een klein in Wales, in de buurt van de badplaans Builth Wells, woon de de procureur Berbert Lowse Armstrong, die een steunpilaar van de conservatieve partij en meester in de vTijrtpetselaaisloge was. Hij had een vriend, Oswald Norman Martin, eveneens procureur en lid van de loge. Op Nieuwjaarsdag is het dorpje in opschudding gebracht toen een hoofdinspecteur van Sootland Yard met eenI inspecteur uit He reford er verscheen om Armstrong in hech tenis te nemen. Hem wordt ten laste gelegd dat hij op 20 October een poging heeft ge daan oan zijn vriend Martin te Susop met ar senicum om het leven te brengen. Tegelijk heeft de minister van binnenlandsohe zaken last gegeven het lijk van Armstrong's vrouw, die tien maanden geleden gestorven was, op te graven. Alles wat tot dusver bekend is geworden !s, dat de vervolging is ingesteld ,.oo grond van mededeelingen die eenigen tjjd gele den te Londen gedaan zijn." Toen Armstrong voor het politie-hof te Hereford weid gebracht en hem de acte van beschuldiging ten opzichte van zijn vriend werd voorgelezen, verklaarde hij: „Ik ben volmaakt onschuldig." VQf weken ln den storm. Te Deal is Maandag met véél moeite de verontrampeneerde Deensche driemastschoe ner Hosanna binnengekomen, die met een 1'iJinp' 1 -vit vin Bai'tns raar -tables dl* Ulo e onderweg was. Het schip bood een droevi- gen aanblik. De zeilen waren alle weg, de deklading was weggeslagen, het wint geha vend, de romp was lek en de bemanning ge- Ingezonden mededeeling. Slechte spijsvertering en de onaangename gevolgen als hraklngen, hoofdpijn, gemelijkheid, verstopping, geelzucht, hartwater enz. verdwijnen door het gein-nik van Foster'* Maagpillen. Prijs f0 65 pet tiaoou, alom verkrijgbaar. Er klonk iets spottends in haar stem en ik voelde van woede het bloed ngar mijn wangen stroomen. Als zij dacht, dat ik bang was, dan zou lk haar laten zien, dat dat niet het geval was. „Ik zal binnenkomen, als jij het niet te laat vindt," zedde lk. Ik volgde haar ln het huis, waar de oude Jardine zooals gewoonlijk met een zijden zakdoek over het hoofd zat te dommelen. Joy liep de kamer door, boog zich over hem heen en gaf hem een zoen. „Mr. Buchanan is er," zeide zij. De oude Jardine schrok wakker. „Heb ik geslapen?" vroeg hij verbijsterd. „Ik geloof het waarachtig." „O, een heel klein dutje maar," lachte Joy, die ons dan alleen IdeL En hoewel lk eerlijk beken, dat ik zoo lang mogelijk bleef in de hoop, dat zij terug zou komen, moest ik ten slotte afscheid nemen zonder haar gezien te hebbent De oude Jardine ging mee naar de deur. „Ik ben erg moe vanavond zeide hij; „heel moe. Ik word oud, jongen; ik word oud." „Dat worden we allemaal," antwoordde ik. „Jij hebt er het monopolie niet van. Neen, ga nou niet mee tot het hek. Goeden nacht." Hij ging naar binnen en sloot de deur en lk liep langzaam het tuinpad af. Ik keerde me om, toen ik bij het hek was en keek naar het huls; lk wist wat het raam was van de blauwe en witte kamer, waarin Joy sliep; het was vlak boven het portiek. Er was nu geen licht, maar toen lk keek, zag ik het gordijn heel even bewegen, alsof iemand het wat opzij trok om naar buiten te kijken; met kloppende slapen liep lk ver der.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1