Uniform voor Onderofficieren dor Marine: C. WH TBIET, SPOORSTRAAT 126. Eerste Blad. MARGUERITE'S WONDERE JAAR No. 5534 DINSDAG 21 MAART 1922 50e JAARGANG ZIJ, die zloh van heden af, voor minstens drie maanden, op ons blad abonneeren, ontvan gen dit tot 1 April GRATIS. Licht op voor auto'* en fietsen i Woensdag 23C-42 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE GENUA. Naar de Deutsche Allgemeine Zeitung uit Rome verneemt, la de agenda voor de confe rentie van Genua als volgt samengesteld: 1. onderzoek naar de methode tot uitvoe ring van (het door den Oppersten Raad op 6 Januari 1922 genomen besluit; 2. herstel van den Europeeschen vrede op een vasten grondslag; 8. zakelijke voorwaarden) tot heit herstel van het vertrouwen, zonder schending der bestaande verdragen; geldomloop, b. centrale banken en! emls- slebanken, c. openbare financiën in verband met het herstel, d. wisselkoersen, e. organi satie van het openbare en particuliere cre- diet Economische en oommercieele vraag stukken: a. faciliteiten en waarborgen voor den! in voer- en uitvoerhandel, b. wettelijke juridi sche waarborgen voor het hervatten van den handel, o. bescherming van den industriee- len, den artistieken en den liberairen intellec tueelert eigendom, d. consulair recht, e. ver gunning voor en positie van de buitenlan ders bij het drijven van handel, f. technische ondersteuning bij het industrieele herstel, g. vraagstukken betreffende het verkeers wezen. Over de organisatie van de conferentie verneemt hetzelfde blad nog het volgende: In de stad Genua zelf worden de Duitsche, Engelsche, Fransche en Belgische delegaties ondergebracht De overige delegaties zullen te Rapallo, Santa Margherita, Pegli en Ner- vi logeeren. De Russen gaan ook naar Santa Margherita, waar het minste gevaar voor be toogingen bestaat. (Het eerste punt van de agenda heeft be trekking op het algemeen karakter van de oonferentie, in het bijzonder op het herstel der betrekkingen met Rusland en de evert- tueete erkenning van de sovjetrepubliek. Het tweede en liet derde punt hebben 630 zuiver politiek karakter en zuilen door de minister-presidenten en de ministers van buitenlandsche zaken worden behandeld. De overige vraagstukken zullen in de oom mis sles en subcommissies worden besproken. De conferentie van nentralen te Stockholm. Inzake de gedadhtenwisseling die Zater dag te Stookholm heeft plaats gevonden tus» schen vertegenwoordigers van zes neutrale staten, namelijk de 8 Scandivanische landen Zwitserland, Nederland en Spanje over het bepalen van hun houding ten opzichte van de oonferentie te Genua, is vanavond een offloieele mededeeling gedaan, waarin ge zegd wordt, dat op de essentieels punten overeenstemming bereikt is. Een verdere gedachtenwisseling zal plaats hebben tusschen de deskundigen, die door de verschillende landen naar Genua gezon den zullen worden. De besprekingen liepen onder meer over de valuta-kwestie. Sowjet-RuBland en Genua. Polncaré heeft thans de uitvoerige nota van Isjitsjerin ontvangen, waarin deze zijn voldoening over het bijeenroepen der confe rentie van Genua, doch de vrees te kennen geeft, dat de voorafgaande besprekingen der geallieerden Rusland voor een uitgemaakte mi k zullen stellen. Voorts Bomt de nota de rechten en waarborgen op, welke de sowjet- regeerlng aan de vreemdelingen heeft toe gekend en deelt zU mede, dat de regeering FEUILLETON. MABEL BARNEflGRUNDY ▼eer Nederland bewerkt deor ELLY HARTLNG. H) Je zegt, dat je gauw terug zult komen, maai' je wéét het niet. Oude dametjes heb- ben zoo lang noodig om te sterven. De vlam flikkert en wordt kleiner, flikkert weer en «trekt zich ho< uit en het duurt o zoo lang, eer ze is uitgedoofd. Wat zeg ik toch? Dimbie, lieve Dimbie vergeef mei ik verlang niet naar tante Le- titia's dood. Ik zal voor haar bidden dat ze beter mag worden. Gezond of ziek, ze heeft je noodig, anders zou ze niet om je gezon den hebben, want haar boodschap was: „Ik veet, dat je vrouw je niet missen kan, maar nu heb ik je nóg meer noodig; het zal elechts voor een paar dagen zijn. dan kan je naar haar terugkeeren. Ik zou Marguerite joo gaarne gezien hebben, maar Wat zou dat „maar" beteekenen? Voelt jjj, dat haar reis bijna ten einde is? En Dim bie zegt, dat die reis gedaan is in groote een zaamheid, gedragen met zacht geduld en moedige opgewektheid. Be denk, dat God een aparte hemel gescha pen heeft voor eenzame vrouwen. Hij zal hen kinderen geven en een liefde, die alle -begrijpen te boven gaat De liefde, die hen oaüo-a«* is in de wereld, sal hen duisesd- aan de vreemde regeeringen een memorie zal zenden, welke de nieuwe juridische be palingen in Rusland zal behelzen. De Derde Internationale. Weenen. De uitvoerende raad van dein Ben Internationale te Warschau, heeft draadloos aan de Internationale te Weenen medege deeld, dat de raad dein datum van 2 April voor het bijeenkomen der Internationale van Landen, Weenen en Moskou goed keurt. In verband hiermede is de datum der con ferentie op 2 April vastgesteld. De conferen tie zal in het Weener vakvereenlgingshula warden gehouden. DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. In den Senaat ls Zaterdag een incident voorgevallen. Een dag te voren had de Brit- sche gezant te Washington, sir Auoland ■Geddes, een rede gehouden te Los Angeles en toen verklaard, dat het sluiten van het viermogendheden vergelijk een oorlog, die voor de deur Stond, had voorkomen. Senator Robinson bracht deze uitlating van Geddes ter sprake in den Senaat en zelde, dat Indien waar was wat elr Auoland gezegd had, de Ver. Staten zich onmiddellijk tot de tanden moesten wapenen. Hij sommeerde senator Lodge om te zeggen, of de .bewering van sk Aucland juist was. Lodge liet zich niet uit zijh tent lokken en bewaarde het stilzwijgen. FRANKRIJK. Parijs, 20 Maart. De commissie van herstel zette heden het onderzoek voort van de be talingen door Duitachland in geld en natura voor 1922 en! het ontwerp inzake financieóle hervormingen met de noodige waarborgen, Ieder gedelegeerde dienlde een rapport in, zijn voorstellen behelzend. Het schijnt dat de cijfers, te Cannes vastgesteld, (720 mil lioen gouden marken in geld en voor een waarde van 1450 millioen in natura) onder zekere voorwaarden zullen) worden gehand haafd. De oommisie houdt morgenmiddag een nieuwe officieele zitting, in den loop waar van men denkt tot overeenstemming te zul len komen nopens den omvang der van Duitachland te eisohen waarborgen) in ruil voor het aan dit land toegestane moratorium. De zaak-Meunier. Wegens gebrek aan bewijs werden het oud-Kamerlid Paul Meunier en zijn vriendin mevrouw Bernain de Ravisy eeuige weken geleden vrijgesproken van de aanklacht van verstandhouding met den vijand, dat wil zeggen: tijdens den oorlog overlegd te heb ben met von Romberg, toen Duitsch gezant te Bern. Die vrijlating liet de rechterzijde geen rust. Dagelijks valt de Action Franpaise den daarvoor verantwoordelijken rechter Bompard aan, die in de Kamer door Barthou verdedigd werd. Nu doet zich een complica tie voor, die tot weder in hechtenisneming van beiden of Meunier alleen kan leiden. In het begin van Februari bood zekere Canard, die secretaris is geweest van de Vérité, welk blad onder leiding stond van Meunier, aan liet hoofdkantoor van bet Crédit Lyonnais Engelsche bankbiljetten aan, die valsch ble ken. Ondervraagd verzekerde hij ze gekre gen te hebben van zekeren Pantin de la Guerre, die, gevangen genomen, verklaarde ze van een Berlijnschen juwelier ontvangen te hebben. Bij dezen werd een onderzoek in gesteld, terwijl het gerecht hetzelfde deed inet de rekening, die Canard had bij het Cré dit Lyonnais. Toen bleek hij in 1920 4 chè- ques samen ter waarde van 125000 francs aangevraagd te hebben. Opnieuw onder vraagd, bekende hij ook in dat geval slechts bemiddelaar te zijn geweest. Hij had ze na melijk voor mevrouw Bernajn geind. Ze wa ren getrokken van een bank te Luzenn. Ze kere antiquair, Fischer, die met Bossard ver binding had, werkte daarbij mee. Mevrouw Bernain heeft dat geld inderdaad gekregen. Gedetineerden hebben reoht tijdens hun voorloopige hechtenis voor kleine uitgaven geld te ontvangen. De betrokken overheid wist niet, dat ze zooveel had gebeurd. De Justitie gaat nu na of die chèques van „ver dachten" oorsprong zijn. Zoo niet, dan zal het aanvullend onderzoek geen gevolgen hebben. Meunier, ondervraagd, ziet hierin het resultaat van wraakzucht van Ignacè. Van zijn kant dreigt hij met onthullingen ten nadeele van Ignace en diens groep. Ook Canard verklaarde, dat binnen oenlge da gen hieromtrent meer zal geopenbaard wor den. voud geschonken worden In het Nieuw Je ruzalem. Ik heb zoo'n medelijden met eenzame vrouwen. Nanty kwam binnen een vochtigen, fris- schen luchtstroom met zloh voerend en druipnat; mijn gevoel van verlatenheid la spoorloos verdwenen. „Ik heb John gezegd in het dorp uit te spannen en dus kan ik een paar uurtjes blijven," kondigde zij aan, terwijl ze haar mantel uittrok. „En jij hebt gehuild." Ik schudde mijn hoofd. Jawel, er zijn tranen achter je oogen ge reed om naar voren te rollen." „Nu niet meer," zei ik. „Wat scheelde er dan aan?" „Dimbie is weg." „Sinds vanmorgen." Ze lachte luidop. „Wat heb je gebruikt voor Je twaalf uurtje?" Vi«ir-h „Wat voor visoh?" „Een wijting." Ze trok haar neus op. „Dat is de juiste beschrijving," lachte ik. „En heb je hem opgegeten?" „Neen, Amalia zal er een schoteltje van maken voor morgenmiddag." Amalia schijnt in een verbazend zuinige stemming te zijn." „Ja, ze is pijnlijk zuinig," stemde ik toe. Nsxty stoad op sa belde De eerste kersen. De „Figaro" weet te vertellen, dat de eerste kersen Donderdag in de Parijeche hallen zijn verkocht. Er waren dr precies twaalf en zij zijin verkocht voor >en redelijken prijs vanhonderdvijlftig frahk. Er waren voor diezen handvol kersen drie liefhebbers, ver tegenwoordigers van drie groote delicatessen- handels, die er geen geheim van maakten wat ze met het dozijn kerken van plan waren. De eene wilde de A-roege vruchten aan een gewichtig politiek personnage aanbieden; de andere had de kersen toegedacht aan een be kende Russische danseres; die derde had er slechts zijn winkelétaiage mee iwiilen opsie ren. En hij heeft ze gekregen. Verleden jaar heeft het eerste dozijn kersen .Slechts" negentig frank opgebracht. Zij zijn toen aangeboden, zoo weet de „Figaro" ver der te vertellen, aan een Parijsche artieste, diie ze door haar papegaai heeft laten opeten. Welk dier zijn genoegen stellig niet op den juisten prijs heeft geschat. ■ÈvGBDANfc De politieke crisis. De „Manchester Guardian" komt in een artikel tot de slotsom, dat er geen crisis is. Het bestaan van de regeering wordt immers niet bedreigd. Geen van zijn oollega's heeft iLfloyd George zijin steftg geweigerd en de groote conservatieve figuren huwen het ka binet, zooals Lord Derby en Bonar Law, zijn opmerkelijk vriendelijk. Een motie van' ver trouwen zou, zoo meent het blad, dadelijk aangenomen worden in het Lagerhuis, en wel met een overweldigende meerderheid. Vrouwelijke solidariteit De Labour-partij had mevr. Philip Snow- den verzocht zich candidaait te willen stellen bij de a.s. verkiezingen in het district Sutiton (Plymouth), waarvoor thans Lady Astor in het Lagerhuis zitting heeft. Mevr. Snowden weigert evenwel' dit te doen. Ik ben een-vrouw der arbeiderspartij, zegt zij', en ik ben bereid 'persoonlijke offers te brengen voor de zaak, waaraan ik mijn leven wijd, doch het groote, ernstige werk, dat Lady Astor ton ibate van de vrouwen en kinderen, zoowel in het parlement als in het Land verrioht, maakt haar diensten onmis baar. Wij kunien ons niet veroorloven haar te verliezen, en ik zou mij indet willen leenen itot een actie, die tot haar uittreden uit het Britsche kabinet zou kunnen leiden. IERLAND. De politie is te Belfast een gebouw 'binnen gevallen, dat het geheime hoofdkwartier van het repuiblLkeinsone leger bleek te zijn. ZIJ nam munitie, wapens en sekimiddeden in beslag. Zaterdag ls langs een groot deel van de grens tiuaschen Ulster en den Vrijstaat ge weervuur gewisseld. Steirke Noordelijke troe pen waren daar geoonoentreerd. „Breng alsjeblieft dadelijk thee," zelde ze, toen Amalia verscheen, „en een laoht ge kookt el voor mevrouw en wat warm ge- i oostend brood en maak het vuur aan In den haard." Amalla's oogen puilden uit haar hoofd. „We benne'" aan de voorjaarsschoonmaak en het vuur maak' stof en rommel." „Leg onmiddellijk het vuur aan, mevrouw is koud, de stof komt er niets op aan; me- vrouws gemak en confart behooren vóór al les te gaan." „Maar de voorjaars „Lucifers," commandeerde Nanty streng en Amalia tooverde als met een bliksemslag een doos te voorschijn. Nanty zette het scherm opzij en knielde neer. Amalia bleef stokstijf staan en sloeg haar gade. „Ik dacht, dat je thee en brood sou halen," zei Nanty, zonder om te zien. „Ik ben nie* gekleed M'frou," argumen teerde Amalia. „Thee en brood," donderde Nanty en Ama lia vluchtte. „Wat is u moedig," zed ik. Zij lachte. „Ik zal me toch zeker niet laten regeeren door zoo'n jong óing als zij is. Hoe bevalt ze je?" „Ik heb er nooit over nagedacht hoe ze ons bevalt; maar ik geloof, dat wij haar nog al tamelijk bevallen, al zijn we niet zoo deftig als de Tompkinsen." „Wie zijn dat, de Tompkinsen?" vroeg Nanty zich zoo gemakkelijk mogelijk in een armstoel zettend. „Wel, de menschen, waarbij ze diende vóór ze bij ons kwam, herinnert u zich niet? TA kende* «sa dichter «a gave* „denees" Zuiden van de grens wonen, zijn naar het gebied den Noorden van de grens verdreven. Bi) schietpartijen te Belfast op Zaterdag en Zondag zftn weer zeven menscshen gedood. BRIT8CH-INDIE. GandM ls veroordeeld tot 0 jaar gevange nisstraf. De Wazlrs. De Wazirs, die zich een poosje rustig heb ben gehouden, komen weer in actie. Een bur- geroonvooi, dat voorraden en geld naar Wana overbracht, werd in het Goemaldal door 200 Wazirs aangevallen. Het oonvool bood moedig weerstand, doch moest tenslotte voor de overmacht zwichten. De roevers maakten zich meester wam 500 roepies aan oontanten, vijftig kameelen en al de voor raden, die hiet oonvooi bij zich had. NOORWEGEN. Het Odelsting heeft gisteren het wetsont werp op de verplichte arbitrage bij arbeids conflicten met 08 tegen 40 stemmen aange nomen. Voor stemden de radicalen, agra riërs, socialisten en communisten, tegen de conservatieven en liberalen. De wet zal een jaar van kracht zijn en de scheidsrechtelljke beslissingen zullen ten hoogste een jaar geldig zijn. DUTMCHLAND. De Amerlkaansche troepen in het bezette gebied. Washington, 20 Maart. Weeks, de mi- nistor van oorlog, heeft order gegeven, dat alle Amerikaaneohe troepen aan den Rijn tegen 1 Juli naar de Ver. Staten moeten te rugkeeren. Weeks heeft gezegd, dat het terugtrekken van de troepen niets dan een (voortzetting is van de vroeger aangekondigde politiek» en geen verband houdt met bet geschil nopens de betaling door Duitschland voor de gealli eerde troepen in het Rijnland. Valsch e munters. Te DusseQdorp zal dezer dagen het proces beginnen tegen een bende valsche munters van meer dan honderd personen, die zich vooral toelegde op het maken en uitgeven van stedelijk noodgeld. Hun hoofdzetel wpa Keulen, waar ze ook hun werkplaats hadden. VEREENIGDB STATES. Een radicaal voorstel. Het lid van het Hiuis van Afgevaardigden te Washington, Clarke, een dergenm, die zitting heeft voor den staat NewnYork, heeft een wetsontwerp ingediend dat de strekking heeft het aamtal leden dier vergadering (het Huis) terug te brengen van 435 op 217. De wijziging zou dan van kracht imoeton worden op 3 Maiart 1923. De voorzitter van het Huis en de vloe-voorzitter van den Senaat (de vlce- president dor Republiek is titulair voorzitter van den Senaat) moeten een salaris hebben van 15.000 's jaars, de Senatoren en Repu blikeinen elk een van 12.000. Bovendien wil Olarke invoeren dat wie af wezig is .bij het aflezen van de namen, wan neer er gestemd woixjt, telkens 100 boete krijgt, tenzij hij wettige verhindering heeft (ziekte van zichzelf of in zijn geizin). In iedere zitting kan een lid eenmaal drie dagen achtereen vacantie nemen. In het ,jvrije" Amerika zal deze laatste her vorming wel niet veel kans hebben. Het Con gres zou dan wat veel op een schooltje gaan 1 ijiken. „Het Spookhuis" In Nleuw-Schotlaud. Dr. Walter Prince heeft thans zijn met spanning verwachte oplossing van het ge heim der boerenhostefde In Antigonish eindelijk bekend gemaakt. Naar de „Times" uit New York verneemt, heeft hij te Bos ton een uitvoerig rapport gepubliceerd, waarin hij alle theorieën van spiritisten en anderen omtrent geesten enz. tegenspreekt. Hij verklaart eenvoudig, dat de „geest" nie mand anders is dan het werkmeisje Mary- Ellen, die volgens hem, de geheimzinnige branden heeft aangestoken, de staarten der koeien aan elkaar heeft vastgebonden, en de amateurs-onderzoekers zoo zenuwachtig maakte, dat zij zloh verbeeldden, van ach teren door een geheimzinnige hand geslagen te worden. Het meisje, aldus dr. Prince, is oobter riooh plaagziek, noch een misdadigster. Het ls hem gebleken, dat zij reeds haar geheele en hadden daarbij „horre uivera", dat wil zeggen hora d'oeuvres." „Maar zorgt ze goed voor Je?" Ja," zei Ik, „zoolang ik geen Inbreuk maak op haar schoenmakerij, Ze Ja een ge boren schoonmaakster, dat la haar zwakke punt. Zuinigheid la het tweede, ze la t e voor zichtig. Ik heb haar verteld, dat we niet rijk zijn en nu schijnt ze te denken dat we van aardappelschillen moeten leven. Dan draagt ze krakende, hooggelakte schoenen, een' parelsnoer en zet ontelbare stukken in haar „lijven". Maar tegenover al deze slechte hoedanigheden staan haar strikte eerlijkheid, haar vroege opstaan en haar gehechtheid aan mij. Vanaf het oogen- blik, dat ze ons huis betrad, heeft ze mijn opvoeding ter hand genomen. Diep in haar hart vindt ze mij het beklagenswaardigste schepsel ter wereld. Ze heeft me bij diverse gelegenheden vergeleken bij een pinkster bloem en een Minorca hen. Toch weet ik, dat ze voor mij door heit vuur zou gaan. Ze kleedt me 's morgens met een zachtheid en een geduld, die een verpleegster beschaamd zou maken, en de teederheid, waarmee ze me van het bed op den ruststoel draagt, ls onovertrefbaar. U vroeg me of ze ons bevalt; nu ik er goed over na denk, zou ik Amalia voor alles ter wereld niet willen missen." Zij kwam binnen, juist toen lk uitgespro ken had en zette het theeblad voor me neer, terwijl ze Nanty aankeek met onverholen vijandschap in haar blik. Nanty keek terug, doch in haar oogen lag zachtheid. ,,'k Geloof, dat n .*at ik haar laat verhonger»'.* Werd* v.;. Ingezonden mededeeling. Tunlek-Costuum f 91.—, Colbert-Costuum 162.—. naar maat Overhemden, Boorden, Manohetten, Dassen, Strikken, Sokken, Bretelles. leven lang af en toe in een „droomtoestand" verkeerde, en dat zij dan allerlei vreemde dingen deed, die uit haar onderbewustzijn voortvloeien. RUSLANIX Er vertoeft op het oogenblik een afvaardi ging van het Nederlandsch arbeidssecreta riaat, het syndicalistisch vakverbond, te Mos kou. Aan een brief dezer delegatie in Het Transportbedrijf, het orgaan van de Neder landsdie federatie van transportarbeidera ontleenen wij over den toestand in Rusland het volgende: „Een paar zijden dameskousen kan meen thans koopen voor 1.800.000 roebels, een half jaar geleden voor 00.000 roebels. Een zwa- ren pelsmantel kon men voor twee jaren in den sluikhandel koopen voor 00,000 roebels, het vorig jaar voor 4 millioen, en thans be taalt men daar 80 A 100 millioen voor. Een paar zwarte damesschoenen kocht men voor 2 jaar voor 50.000 roebels, vorig Jaar 160.0130, ën nu voor 9 10 millioen. Wij namen dezer dagen eens een kijkje in een groot café met muziek en hadden nog geen flauw idee van de prijzen, die men daar moet betalen; we veroorloofden ons te ge bruiken 2 kop koffie, 2 kop chocolade en 4 gebakjes. Met groot gebaar vroegen we aan den ober, hoeveel we hiervoor moesten be talen, want we hadden met elkaar zoowat een millioen roebels in onzen zak. Tot onze nieit geringe verbazing kostte deze vertering 640.000 roebels. Van andere genossen, die eeai cabaret wilden binnengaan, vernamen wij, dat dit slechts kon, wanneer men voor zien is van een entree-biljet, dat 300.000 roe bels per persoon kost. In een eerste klas restaurant kost een bord soep, waarin een stukje vleesch, 120.000 roebels; een coteleit of biefstuk, met aardap pelen en groenten, 200.000 roebela Een pond •vleesch kost 80, 90 95 duizend. Ook de kleeding is zeer duur. Zoo kost een meter Engftlsche stof voor een costuum 4 millioen. Wij vestigen er mog eens zeer uitdrukke lijk de aandacht op, dat dit zijn de vrijhan- delsprijzen. De prijzen, die d'e arbeiders en boeren betalen bij de coöperaties zijn belang rijk, lager. Zoo kost by de coöperatie een pond suiker 50,000 roebels, dat ls dus 250.000 minder dan in den vrijen handel, een pond boter kost 100.000 roebels of 200.000 minder dan in den vrijen handel, een pond brood 13.000 roebels, of gemiddeld 16.000 minder dan in dim vrijhandel. Ook kleeding en schoeisel is bij de ooöperatie belangrijk goedkooper te krijgen. Voor buitenlanders staat het met de roe- beis zoo, dat men momenteel aan de Rijks bank voor een Duitsch 1000 Mark-biljet 1,800.000 roebels ontvangt en voor 1 gul den 90.000 roebels. Dat de prijzen van de le- vensmidedlen verband houden met de valu ta, blijkt wel hieruit, dat men voor een half jaar geleden voor een gulden ongeveer 10.000 roebels ontving. Het ls te begrijpen, dat man hier met betrekking tot het geld met reusachtige getallen werkt, getallen waar de beste rekenmeester ten slotte niet meer uit kan komen. De 8owjet-regeering heeft in deze dan ook reeds den maatregel getroffen, door het dtien drukken van nieu we bankbiljetten, waarop men eenvoudig de nullen heeft weggelaten. Een biljet, waarop op de vier hoeken 1 ls gedrukt is 10.000 met 10 er op 100.000, met 25 er-op 250.000 en met 100 er op een millioen." „Wij buitenlanders leven thans in Rusland duurder dan een half jaar geleden, wijl de verhouding van valuta tot de hooge prijzen voor ons ongunstig is geworden." De briefschrijvers vertellen verder o.a. wig, dat enn slechte sigaar 40,000 roebel kost, theaterblljettan 100.000 tol 166.000 roe bels aan den schouwburg zelf. dooh een op- kooper vroeg hun voor 4 biljetten f1/. mil joen roebels, Voor een busje capstan (En gelsche tnhak) vroeg men J miljoen. Het komt ons voor, zeggen de hoeren, dat het dringend noodzakelijk ia, dat de Sow- Jet-regeering tegen dergelijke O, W.-praktlJ- ken zeer scherpe maatregelen neemt. Ingezonden mededeeling. INDIEN GEZOND, BLIJF GEZOND. Maak geen gewoonte van het gebruiken van geneesmiddelen. Als gij ziek zift, hebt gij waarschijnlijk medicijnen noodig. Maar zoodra gij weder gezond zljt, dient gij me4 het gebruik op te houden. Zorgzame ge woonten, lichaamsoefeningen, eenvoudig voedsel, goede ontlasting, en geregelde, ver kwikkende slaap dienen u gerond te houden. Weee bl<, al# gij vrij zijt van veeac!hfjï»e- Isn vam niieirzwakte Als gij er aan twijfelt, kunnen Foeter1» Riugpljn Nieren Pilleo u helpen. Dit geneesmiddel schept geen ge woonte-vorming. Ondersoek u zelf. Ontwaakt gij 's morgens met een doffe, kloppende pijn in den rug? Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw handen en enkela gezwollen? Ia de urine be wolkt, landerig of brandend? Geschiedt de Loozimg te veel of te weinig? Zljt gij moede loos, «lttjd vermoeid, sondear lust of wils kracht? Wordt gij duizelig na een poos ge staan te hebben? Hebt gij laat ven nheuma- tiek, spit of ischias? Als gQ Ja" moet antwoorden op eea van deze vragen, ls he4 bepaald noodig om een speciaal niergeneesmiddel te nemen, en kunt gij niet beter doen dan onmiddellijk te begin nen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Te Helder verkrijg aar bij A. Deo Klooster. Keizerstraat 98,1 f 1,76 per doos. COURANT Dlnedag 31 Maart6 41 uar. e 4. financieels vraagstukken: „Lieve help," kwam ze met grappigen ernst, „en hoelang al?" „Een dunne, koude wijting met z'n staart in z'n bek, zonder smaak of geur en zoo saai mogelijk om naar te kijken." Een aantal protestantsche families, die ten -.8

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1