NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS. TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. MARGUERITE's WONDERE JAAR DINSDAG 28 MAART 1922 50e JAARGANG MAAKDEN BU VOORUITBETALING: ADVERTENTIEN: Zij, die zich van Iveden af, voor minstens drie maanden, op ons blad abonneeren, ontvan gen dit tot 1 April GRATIS. FEUILLETON. Washington. Formamint-Tablfrtten i tegen Besmetting* No. 5537 COURANT ladiö p, iwpoBlf2 60- id p moü m btDa^nlaPd jf en Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intere. Telefoon 60 Poet-Girorekendag No. 16066. 20 et. p regel (gaJJard). Ingee. meded. (kolombreedte »la redectiom tekst) 60 et. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 et, elke regel meer 10 et. bij vooruitbetaling (adreeBureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Be-wijano. 4 et klcht op voor auto's en fietsen i Einsdag 28 Haart7 54 *nr. Woensdag 29 7.56 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE GENUA. Allbert Thomas, de directeur van het inter nationaal arbeidsbureau, is naar Londen ge gaan om te oonfereereni met leden van de Engelsohe regeering, voornamelijk over de kwestie van de medewerking van het inter nationaal arbeidsbureau aan de taak van de conferentie van Genua. De Temips verneemt, dat aan Thomas was opgedragen de mede werking aan te bieden van een commissie, gekozen uit vertegenwoordigers van pa troons en arbeiders, die deel uitmaken van het directie-oomité van het internationale arbeidsbureau. De voorbesprekingen der neutralen. Naar men uit Bern meldt, zullen daar niet alleen den 4en April de deskundigen van de Skandinavisohe landen, Nederland, Spanje en Zwitserland bijeenkomen, maar waar schijnlijk ook op 6 April de officieel© verte genwoordigers dezer landen, ten' einde een gemeenschappelijke gedragslijn vast te stel len ten aanzien van een aantal vraagstukken van eoonomischen aard. De conferentie over het Nabije Oosten. Griekenland' heeft de voorgestelde wapen- stilstaand aanvaard, doch eenig voorbehoud van technischen. aard gemaakt wat betreft de militaire voorwaarden. Londen, 26 Maart Volgens berichten uit Constantinopel heerscht in Turksche krin gen over het algemeen een pessimistische stemming omtrent de kans, dat de wapenstil standsvoorwaarden der geallieerden zullen worden aanvaard, ofschoon in regeerings- kringen de voorstellen aannemelijk worden geacht, vooral indien de duur van den wa penstilstand nog zal worden verkort In nationalistische kringen daarentegen wordt er de nadruk op gelegd, dat de wapen stilstandsvoorwaarden alleen aannemelijk zijn, indien ook Tracië daaronder zal worden begrepen, terwijl ook nadrukkelijk waarbor gen van de geallieerden worden geëischt voor de ontruiming van Anatolië en Thra- cië. Men verwacht, dat de regeering te An gora tegenvoorstellen in dien geest zal doen. Londen, 27 Maart. Aan het officieel com muniqué van de bijeenkomst der drie ministers ▼an buitenlandsche zaken te Parijs ie het volgende ontleend: Wanneer de ontruiming van Klein-Azië met goed gevolg ten uitvoer gebracht zal zijn, zal de souvereiniteit van Turkije en Anatolië verzekerd zijn van de Middellandsche Zee tot de Zwarte Zee en van de Transkaukaaische grenzen en Perzië tot aan Egeïsche Zee. In Europa zaï Konstantinopel in een goed deel van Oost-Thracië onder volledige sou vereiniteit van den sultan blijven. Het gebied in de nabijheid van de zeeëng- ten zal gedemilitariseerd worden, hetzij dat onder Turksche souvereiniteit zal blijven, hetzij onder Grieksche souvereiniteit zal ko men. De geallieerde troepen in Gallipoll en de geallieerde militaire inspecteurs zullen het toezicht houden op het uitvoeren van deze maatregelen. Een internationale commissie zal UABRL BARNBflQBUMDY ede*laad bewerkt deer KUY HARTIN U. o 27) Arme. lieve mammie I Het is hard, maar het la Altijd zoo geweest. U verliet uw moe der en op mijn beurt verlaat ik de mijne, get is een der natuurwetten 't mag wreed schijnen, maar het is niet te veranderen. Ais Dimbie mij riep, zou ik hem volgen tot aan het einde der wereld, dat weet ik. Doch in deze dagen, dat moeder bij mij is, zal alles gaan zooals zij het 't liefst heeft. Ik zal doen alsof Dimbie onttroond is. Niet 0ver hem praten, tenminste ik zal al mijn krachten inspannen niet verder over hem te spreken, dan om te zeggen, dat hij het ooed maakt en te vertellen hoe het met zijn tante Lëtitia is. Ook zullen we niet meer dan hoog noodig over Peter spreken. Lang geleden hebben v0 al vastgesteld, dat het onderwerp „Pe ter" tufiBohen ons vermeden zou worden. t)We mochten er eenls toe komen dingen van vader te zeggen, die niet gezegd be- hooren te worden," had moeder in weinige woorden samengevat en ik had geknikt. „Bovendien, hij had veelveel erger kunnen zijn." In vrees, dat mijn gezicht in hooge mate ^Hjfel uitdrukte, want zij voegde er «nel aan toe: „Hij steelt niet." toezicht honden op het behoorlijk onderhoud van de zeeëngten. De geallieerde ministers hebben erkend, dat de flnancieele onafhankelijkheid van Turkije op ruime schaal geëerbiedigd moet worden en dat, zoo het al lasten diende te dragen van wege zijn meedoen aandengroo- ten oorlog aan de zijde der centrale mogend heden, de flnancieele draagkracht van Turkije het noodzakelijk maakt, dat dit land alleen vrijgesteld wordt van het betalen van schade loosstelling. Parijs, 27 Maart. Gisteravond is de con ferentie van de ministers der geallieerden geëindigd. De avondbladen maken den tekst van den brief openbaar, die er naar Athene, Angora en Konstantinopel gezonden is. De ministers geven daarin hun verlangen naar een billijke oplossing te kennen en hun wil om de Turksdie natie en macht te herstellen en rekening te houden met de opofferingen door Griekenland tijdens den oorlog naast de bondgenooten zich getroost De souve reiniteit van den kalif over Klein-Azië, Smyrna en Konstantinopel daarin begrepen. Thracië wordt gedeeltelijk door de Grieken ontruimd; de bescherming van de Christe lijke en Muzelmansche minderheid wordt verzekerd. Het toezicht over de zee-engten en de demobilisatie van de kuststreek, waar bij de Grieken Gallipoli houden, worden be regeld. Het stelsel van de Turksche schuld wordt gehandhaafd; een schadevergoeding zou door Turkije aan de bondgenooten be taald worden. Parijs, 27 Maart. De Grieksche troepen te Smyrna hebben, bij het vernemen dat Athe ne den wapenstilstand heeft aanvaard, de autonomie uitgeroepen. DUITSCHLAND. De eischen van de commissie van herstel De Duitsche betalingen. Op de verschillende departementen zijn Za terdag de besprekingen over de jongste èischen van de entente voortgezet. Het staat vrijwel vast, dat de regeering, die in dit op- Zicht bijna alle politieke partijen steunen, Kien eisch, om 60 miljard nieuwe belastingen te heffen, van de hand zal wijzen. In parle mentaire kringen wijst men erop, dat de oommissie van herstel in haar nota in het ©heel geen rekening houdt met de argu- enten betreffende de draagkracht van Duitsche nota van 28 Januari zijn opgesomd. Rijkskanselier dr. Wirth komt hedenmid dag om 2 uur in den Rijksdag aan het woord. De Berljjnsche bladen zijn het vrijwel ge heel eens, dat het geheele Duitsche volk zich tegen twee eischen der oom missie van herstel kant: lo. tegen de noch binnen den gestelden termijn noch in den geëischten omvang uit voerbare nieuwe belastingen en 2o. tegen el ke beperking van de flnancieele zelfbeschik king van Duitschland. De pers neemt algemeen aan, dat de rijks- regeering van dezelfde meening is. Intusschen is, naar de socialistische Par lementsdienst meedeelt, de rijksregeering vermoedelijk niet voornemens af te wijken van de tot dusver gevolgde vervullingspoli- tiek. Zij zal veeleer, met afwijzing van de onverdeelbare eischen, op nieuwe onderhan delingen aansturen. Uit Londen wordt van welingelichte zijde gemeld: Indien de Duitsche regeering na nauwgezette overweging van de nota der commissie van herstel, welke geen ultima tum inhoud, tot de overtuiging mocht ko men, dat enkele punten opheldering behoe ven en de commissie van herstel daarom mocht vragen, zal er hoogst waarschijnlijk geen bezwaar bestaan tegen nadere bespre kingen tusscheu de Duitsche regeering en de commissie van herstel over de gestelde termijnen en de controle op de Duitsche fi nanciën. Flnancieele en handelskringen beoordee- Ingezonden Mededeellng. „Neen, stemde ik toe," „een dief ia hij ze ker niet" „En hij drinkt niet" „Neen?' „Em hij is geen speler. „Neen." gaf Ik weer toe, bijna met tegenzin. „Em," ze aarzelde. „Trtj gaat er niet vandoor met de vrouwen van andere mannen, wilt u zeggen." „Ja, je vader staat moreel zéér hoog." „Dat is juist zoo jammer," lachte ik, „als hij er met een vreemde vrouw vandoor ging, kon u scheiding aanvragen." Mijn lieve moe der keek me onsteld aan en toen angstig naar de deur. „O, wees maar niet bang," stelde ik haar gerust, „hij doet een dutje in z'n studeer kamer, hjj is perplex door uw insubordinatie, daar is hij niet aan gewend. Hij deed een uitval met zijn stok naar me, omdat hij een glimlach op mijn doodernstig gezicht meen de te ontdekken." Ik herinner me nog, dat moeder flauwtjes lachte. Dit gesprek had plaats na een ongewoon hevige uitval van Peter, die een van zijn mooiste gouden boordenknoopjes kwijt was en nu moeder verweet, (tot z ij het had weg genomen. Moeder had hem bevend verze kerd, dat zij nooit iets anders om haar hals droeg dan een kanten kraagje en dat daar geen boordenknoopjes voor noodig waren. H ij antwoordde, dat kanten kraagjes groot© prullen waren en dat zij linnen boorden be hoorde te dragen, zooals andere verstandige vrouwen. En toen moeder aanvoerde, dat haar hals daarvoor te kort was, snauwde hij: „Rek hem dan uit tot hij lang genoeg is, je bent de onhandigste vrouw, die ik ooit ge* zien heb." Be. -XvejuG pa6pv tevePTJ XctwAS'jCHFnX rwrrmvan (EeP-nsL \wDRDery SUMUGHT ZEZP len den door de nota der commissie van her stel geschapen toestand zeer pessimistisch, 't geen uiting vindt in de sterk dalende va luta-koersen en de lustelooze, zwakke stem ming ter beurze. Dat de commissie van herstel het onmo gelijke vergt acht men nog minder erg dan haar eisch, dat Duitschland zich onder een flnancieele en belastingcontrole laat stellen, welke tot dusver slechts tegen vazalstaten is aangewend. De nota der commissie van herstel. Berlijn, 27 Maart. In de partijen en de pers blijft de opvatting tot uitiig komen dat Duitschland de eischen der commissie van herstel niet kan inwilligen omdat aelfs een poging daartoe tot verval zou meetan leiden. De „Vossisehe Ztg." schrijft: Als de rijks kanselier den eisch tot instelling eener buiten landsche controle op de Dnitsche financiën van de kand wijst, zal hij dat niet slechts als kampioen der nationale sonvereiniteit doen, doch ook om te verhinderen dat het rijk ge dwongen wordt tot een flnancieele politiek, die ten slotte tot algeheele vernietiging der Duitsche valuta en dientengevolge tot een verdere ontwrichting vato- de internationale geldmarkt en den goederenhandel zou moeten leiden. Bovendien zal het noodig rijn te zeggen dat zoo groote bedragen, als de Entente eisckt, in de rijksbegrooting niet kunnen worden opge nomen. De belastingen. De rijksdag nam in tweede lezing een wetsontwerp aan, waarbij de regeering ge machtigd wordt den accijns op koffie tot 130 mark en op thee tot 220 mark per 100 K.G. te verhoogen. De suikerbelasting werd op 60 mark per 100 K.G. gebracht. De nood der Dnitsche steden. Men seint uit Leipzlg: De flnancieele nood van de Saksische gemeenten wordt ge kenschetst door het sluiten van een leening, door de stad Leipzlg, van honderd millioen, die de Kreis-overheden thans hebben goed gekeurd. Voor den allernoodzakelijksten wo ningbouw is 74 millioen noodig. Het bouwen van een allereenvoudigste woning kost 240.000 mark. Er moeten voor 17.000 gezin nen te Leipzig woningen worden gebouwd. Duitsche schepen voor Australië? Uit Sydney verluidt, dat een aantal Duit sche schepen in de wateren van Java liggen en vol Duitsche goederen zitten, waarmedo de Australische markten moeten over stroomd worden. De schepen zouden ook ge bruikt worden voor het vervoer van passa giers uit Australië naar Duitschland voor acht pond, hetgeen minder dan een zesde van het gebruikelijke tarief is. Ik moet nog lachen als ik me moeders ge zicht voor den geest roe]?, toen 'hij dit zelde. Gewoonlijk keert ze hem, met blinde ge hoorzaamheid aan het bijbelgebod, haar an dere wang toe als hij de eene slaat, doch bij deze gelegenheid handelde zij geheel anders. Ze keerde hem eenvoudig den rug toe. richtte zich in haar volle lengte op en stei gerde de kamer uit Ik zeg steigeren, want dat wés het; haar houding was als die van een volbloed ras paard bij eeni onwaardige behandeling. Peter zag haar steigeren met onverholen verwondering; werkelijk, hij drukte zijn mo nocle in z'n oog en staarde naar de gesloten deur, waardoor zij verdwenen was. Had moeder toch maar wat vaker gestei gerd, Peter zou zich allicht beter hebben loeren gedragen; doch moeder is niet van de stof gemaakt waaruit een Amalia en een Kitchenjer vervaardigd zijn. Zij is niet ge boren om te heerschenl en te strijden.en daar heeft Peter misbruik van gemaakt. Nu ik het geschrevene van vanmiddag nog eens overlees, zie ik, dat ik zeide, dat moe der altijd loyaal was wegens Peter, dat zij zijn egoïsme en eleciht humeur als „een beetje lastig" beschreef. Doch de worm kromt zich niet altijd en bij deze gelegenheid deed zij het niet. Morgeni zal ze waarschijnlijk Peter's heele bestaan trachten te vergeten en blij we zen van hem af te zijn. Ik geniet nu al de voorpret van den vredi- gen tijd, dien zij en ik zullen hebben, teza men onder den appelboom. De eerste dagen zal moeder naar mij toe leunen als ik spreek, alsof ze doof geworden is door een' hevigen orkaan. Het leven met Peter is een aaneenschakeling van stormen Communisten veroordeeld. Te Brunswijk zijn 9 communisten veroor deeld die verleden jaar door het plegen van dyamietaanslagen de stad hadden geterrori seerd. Onder de beklaagden bevindt zich Mina Fassauer, die in den eersten revolutie tijd minister van eeredienst was, alsmede een zoon van den gewezen minister-presi dent Merges. Uit het onderzoek is gebleken dat de beklaagden in verbinding met Hoelz hebben gestaan. Deze heeft zelf verleden jaar, tot het uitbreken van den opstand in Midden Duitschland, te Brunswijk gewoond. De voornaamste beklaagden zijn tot 5 en 6 jaar tuchthuis veroordeeld. Juffr. Fasshauer kreeg 9 maanden gevangenis. ENGELAND. Werklooie koopvaardijschepen. Meer dan twee millioen ton aan Britsche en buitenlandsche scheepsruimte ligt werk loos in de 86 voornaamste Britsche havens, waarvan 1,900.000 ton uitsluitend Britsch is. In het geheel liggen 2.500.000 ton aan Brit sche scheepsruimte van een totaal van 18 millioen werkeloos. De positie van de Amerikaansche koop vaardij is nog erger. In Amerika liggen vijf millioen ton aan staatsscheepsruimte op een totaal van 121/, millioen ton ongebruikt en daar is ook een groot deel van de particu liere scheepsruimte werkeloos De ramp van de H. 42. Omtrent het verongelukken van de H 42 vertellen de bladen nog, dat de duikboot Donderdagochtend vroeg de z.g. Punt van Europa, bij Gibraltar had verlaten om aan de manoeuvres in de Straat deel te nemen. Tal van duikbooten en torpedojagers volg den. Om 9.40, tijdens de oefeningen, toen die duikboot dicht aan de oppervlakte van hei water verscheen, werd zij door den torpedo jager „Versatile", die met een snelheid van 30 knoopen liep, geramd, juist bij de peris coop. De duikboot zonk onmiddellijk, en er was niet de minste gelegenheid de uit 21 be staande bemanning te redden. De „Versa tile" liep zware schade op en moest naar de haven worden gesleept In Portsmouth, waar de pas in 1918 ge bouwde duikboot thuis behoorde, heerschte bij ontvangst der noodlottige tijding groote opwinding, daar de familieleden der slacht offers nieuws omtrent het gebeurde wilden weten. De Iersche overeenkomst Londen, 27 Maart. Het Hoogerhuis heeft in derde lezing het wetsontwerp ln zakie het Iersche verdrag aangenomen. Engeland, Finland en de conferentie van Londen, 27 Maart. Een onvoorzien resul taat van de conferentie van Washington is dat de groote mogendheden die de oorlogsschepen, welke ze afschaffen, niet aan kleine naties 'mogen verkoopen, wel gerechtigd zijn aan die kleine naties nieuwe, dure oorlogsschepen te leveren. Finland heeft, onmiddellijk nadat bleek, dat de Amerikaansche Senaat het marine- verdrag zon ratifloeeren, onderhandeld over den aankoop van zes Britsche torpedoboot- jagers. De admiraliteit wilde echter geen tweedehands-schepen verkoopen, maar bood levering aan van nieuwe torpedoboot-jagers die driemaal zoo duur zullen zijn. FRANKRIJK. Een scherpe aanval op Poincaré. Een dezer dagen werd in het gymnasium „Louis le Grand" een gedenksteen geplaatst ter gedachtenis van de leerlingen in den oorlog gevallen. Poincaré zou president van deze plechtig heid zijn; hij was echter niet aanwezig. Naar aanleiding van deze plechtigheid schreef -"ofessor Prenant, lid der Academie de Me- diolne, aan den dlreoteur van het gymna- en als moeder aanlandt op rustiger piekjes heeft zij een voorkomen van iemand, die half verdoofd is. Ik moet heel langzaam en kalm spreken tot ze eraan gewend raakt in een vredige omgeving te zijn. 'b Morgens zullen we babbelen; op de war me namiddagen zullen we indommelen en 'g avonds zullen we over Amalia lachen. Ik weet zeker, dat ik het onmogelijk zal kunnen laten over Amalia te spreken met moeder. Het zal haar hatesresseeren, dat Ama lia weigert stoffen; pantoffels te dragen en ze zal «rg verbaasd zijn, dat ik heb toege-' geven. Zij zelf geeft altijd toe in groote en kleine zaken, doch is uitermate verwonderd als een ander hetzelfde doet, vooral als die ander haar eigen dochter is. Zij verbeeldt zich, dat ik ©enige van Peter's karaktertrek ken heb geërfd, waarvoor de hemel mij moge bewaren. Mioeder houdt zijn tirannie voor niets an ders dan voor de uiting van een sterk karak ter met groote wilskracht. O, Bef moedertje, ik ben niet sterk.als je eens wist. Ik ben week ais was jegens de mensohen, die ik liefheb. U en Nanty en Dimbie kunnen alles met mij doenl Amalia is hier geweest om me te zeggen, dat het „poetsgoed" op is; of ze even naar het dorp zal loopen om nieuw te halen? Ze schijnt dol op dat kwalijk riekende goedje te zijn en heeft het aftik' noodig. „Maar vanmiddag heb je het toch niet meer noodig," zed i> u al gekleed en het is bijna 6 uur „Het ia rr onper morregenochtend," antwoor met vermoeide ster of se Ingezonden mededesfinfl, vernietigen d» üactaitR> JH> verkoudheid. Influenza, angina» roodvonk enz„ In mezto c.n keel es beechertnefl sium een brief, die door de „Humanité" is gepubliceerd. De professor schreef dat hij bij de inau guratie van het monument niet aanwezig kan zijn, „hoewel het voor mi) een groots troost zou wezen, bij deze plechtigheid te zijn, waar ook mijn zoon geëerd wordt. Maar de tegenwoordigheid van Poincaré, als president der ceremonie, sluit de mijne uit. Een mart te zien en hooren, die met zooveel Fr arische en buitenlandsche medeplichtigen, door zijn misdadig© eerzucht den oorlog heeft ontketend en schuld is aan den dood van millioenen slachtoffers en ook mijn zoon, hem te zien en to hooren verheerlijken hun nagedachtenis en hem de smart der ouders te doen gedenken, zou mijn smart doen ver anderen en in rechtvaardig© verontwaardi ging doen uitbarsten." HONGARIJE. De Hongaarsche schalden. Boedapest, 27 Maart. Op 81 Maart zal Hongarije tot dekking der particuliere schul den van vóór den oorlog 150.000 EogelBohe ponden aan Engeland betalen, ie de Staat reeds vroeger gedekt heeft. De tweede ter mijn dezer schulden, moet ©inde Spptambe? van dit jaar .betaald worden, doch/nongarifc zal wellicht genoodzaakt zijn dienaangaande een moratorium te verzoeken. RUSLAND. In een gesprek met een journalist heeft Trotski verklaard: Voor zoover ik er over oordeelen kan, onderstreept de weigering van Amerika om aan de conferentie te Ge nua deel te nemen de dubbelzinnige politiek van de Ver. Staten ten opzichte van Rus land. Herstel van Rusland's economisch le ven is niet mogelijk zoolang zij, op wier schouders de verantwoordelijkheid voor die Ingeajönden mededeellng. INFLUENZA EN DE GEVOLGEN. Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de gevolgen van influenza «n griep soms erger dan de kwaal zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met zich brengen. Bij kou en koorts tooh worden de teere niersrganen overspan nen door hun pogen om de ongewone hoe veelheid onzuivere stoffen uit het bloed te filtreer*». Zorg voor do nieren bij deze In spanning zou uitputting voorkomen, dooh hoe zelden wordt dis zorg besteed. En deae verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urinekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, theumatiek, «toen, rugpijn, duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moede loos door vroegere Verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het beet is, kan ver dere ernstige ontwikkeling voorkómen wor den. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevorderde en ernstig© nier- en blaaskwalen suoces. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goede gezondheid aan tij dige behandeling met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Fos- ter'sRugpUn Nieren Pillen zijn te Helder ver- krUgbaor bij A. ten Klooster, Ketzerstr. 98, 1.75 per doos. uitgeput was van de uitleggingen, die ze mij gegeven had. „Het is keuke' dag en ik poes de handvaten en het andere koper vóór het ontbijt." „O, juist," mompelde ik haastig, zoekende naar mijn beurs, die ik nooit vinden kan en die zti met ongelooflijk© snelheid van onder d© bel te voorschijn haalde. Ik gaf haar een kwartje, maar ze ging niet heen. „Nog iets?" vroeg ik vriendelijk. „Nee, M'frou; maar ik doch' erover of we uw zak niet zouden veranderen, vóór ki uw jepon make' aan de rechterhand, ziooais de menschen, die fiesse' en golf spele' en zoo, zoo'n fLapzak." „Een flapzak in m'n japon," herhaalde ik, „maar ik fiets niet en speel geen golf.' „Nee, M'frou, maar u zou niet zoo gere geld uw pettamenee kwijt zijn en dat zou mijn een hoop werk uitspare'. Ik geloof, dat u altijd op uw zak ligt." „Dat kan ik niet," antwoordde ik koeltjes, „want ik heb er geen." „Zie je wel!" riep ze triomfantelijk, „dat had ik wel kenae' denke'. in een) handom draaien is ie klaar. Heb' u niet een stuk witte serge van uw japon over M'frou?" „Neen, dat heb ik niet. En ik verbied je voor eens en voor altijd, om wéér ook een zak op te zetten voor mij." Ze keek heel verbaasd over den heftigen toon. „O, goed, M'frou, als u 't nie* hebbe' wil Ik dach' alleen; dat het makkelijker zou zijn. Ziet u als uw beurs ndef weg is, is de bel weg.kijk daar glijdt ze juist weer van den stoel af." Ze ving het ding op en legde het op het tafeltje; dat naast m'n stoel staat Woedt vsrvolgd.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1