NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Blauwe COLBERT-COSTUMES "T HERMAN NYPELSj Abonnementsgelden Eerste Blad. vóór 15 April MARQUERITE's WONDERE JAAR DONDERDAG 13 APRIL 1922 500 JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: 0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Aan onze lezers bulten de stad doen wtl het verzoek de abonnementsgelden over het tweede kwartaal ten bedrage van 2.— over te maken per postwissel of over te laten schrijven op Na 10MC, kantoor Helder per post-glrobiljet De laatste manier van vereffening raden wil ten zeerste aan, daar het bedrag dan voor slechts 0.65 wordt overgeschreven; formulieren zfjn aan alle postkantoren een hal ven cent .verkrflgbaar. Per postwissel daarentegen zfjn de kosten 0.10. Na genoemden datum wordt beschikt met 1.15 verhooging. Over de abonnementsgelden ln de stad wordt dezer dagen per looper beschikt en verzoeken wfl U beleefd de kwitantie bij eer ste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. BUITENLAND. DB CONFERENTIE TB GENUA. De opening. Uit Genua werd Dinsdag aan de N. Rott. Crt. gemeld: De zitting der conferentie van Maandag heeft meer dan vier uren geduurd. De stem ming steeg en steeg en was tenslotte uiter mate dramatisch. De eerste redevoeringen waren mat. Lloyd George preekte over den vrede als het gewichtigste bezit, gewichtiger nog dan circulatie- en valuta-kwesties. Hij sprak als iemand die datgene, waarover hij graag zou spreken, niet aanraken mag. Barthou sprak defensief. Hij verdedigde feitelijk de JYan- sche politiek tegen hier onuitgesproken ver wijten en legde er den nadruk op dat Frank rijk zekere dingen niet zou toelaten. De Duitsche rede van Wirth was oninteressant. Wirth bleef blijkbaar opzettelijk en wijselijk uit de koude. Toen kwam de groote gebeurtenis: Tsjit- sjerin. De meeste spreker waren hartelijk toegejuicht, ook Wirth, toen echter de Rus sische minister opstond, ging een beweging door de zaal. Alles stond in een oogenblik op. Men hoorde een kort gefluit, toen volg de een doodsche stilte. Tsjitsjerin zeide op deze conferentie de behandeling der ontwa pening te willen voorstellen; verder wensch- te hij internationale verdragen over de be scherming tegen aanvallen, officieels ver tegenwoordiging der arbeidersorganisaties, herziening van het Volkenbondsstatuut, we- derkeerigheld der financieele betrekkingen en verder een wereldconferentie tot regeling dezer dingen. Daarvoor beloofde hij afzien van buitenlandsche propaganda, bescher ming van vreeand bezit en concessies van al lerlei aard. Onmiddellijk nadat Tsjitsjerin gesproken had sprong Barthou op. Hij sprak heftig en dreigend, noemde deze dingen ongeoorloofd en deed zenuwaohtig en uitdagend. Lloyd George wond zich zichtbaar op, sprak heftig met zijn omgeving en hield toen een voor treffelijke vaderlijke rede. Deze rede van doordringende welwillende overtuiging maakte grooten indruk. Een storm van toejuichingen, zelfs bra vogeroep brak los. Te voren had Tsjit sjerin zich bereid verklaard zijn voorstel len aan het oordeel der oonferentle te omder- FEUILLETON. door MABEL BARNES—GRUNDY voor Nederland bewerkt door ELLY HARTING. 84) I>e middag is lang en warm en heel stil. Moeder en Peter zijn heengegaan. Moeder voelde instinctief. dat ik alleen zou willen zijn als Dimbie 'kwam. Hoe wijs zijn moe ders! Ze klemde mij aan haar borst en heete tranen vielen op mijn wangen toen ze mg: 'Kerkwoord van jou,** fluisterde zij, „één enkï wxX zal me altijd bij Je teru* gen, al moest ik komen: van het einde der *JEn Peter dan, moeder?^ beefde ik. Peter moet thuisblijven* ""'Ijf'kMrt?:Ïtohom en iraohtte Ir ge- •^vSJSTbSfi *SS aeüH* kleine Marguerite, mijn arm, klein meisQ fluisterde zij. uit .Stil mofederl" Een diepe laiin ke©L „Zeg W werpen. Dit had zichtbare verlegenheid ver oorzaakt bij vele vertegenwoordigers, die blijkbaar een stemming vreesden. Het stem- mingsgevaar was nu verdwenen. Barthou trachtte wel doordrjjverig een duidelijke be slissing af te dwingen, doch de voorzitter Facta sneed hem het woord ai. Niettemin zette Barthou door, daarmede onstemming wekkend en applaus naast gesis op de tri bunes. Facta hield echter de overhand en daarmede was een botsing afgewend en te vens de edndelooze zitting voorbij. Dinsdag, in de bijeenkomst tot regeling der werkzaamheden, hebben zich nieuwe in cidenten voorgedaan. Tsjitsjerin teekende verzet aan tegen de aanwezigheid van den Roemeenschen en den Japanschen afgevaar digde. Roemenië, zei hij, houdt Bessarabië bezet en Japan bezet bevriende streken in het Verre Oosten. De Roemeensche minis ter-president antwoordde, dat de bezetting van Bessarabië overeenkomt met de verdra gen en met toestemming der bevolking heeft plaats gehad. De Japansche afgevaardigde antwoordde, dat hij hier aanwezig is als een der uitnoodigers tot de bijeenkomst en. dus geen bijzonderen uitleg verschuldigd is. Tsjitsjerin kwam er verder tegen op, dat er maar één Russische afgevaardigde in deze commissie zitting heeft, terwijl het er twee dienden te zijn. Facta heeft beide bezwa ren bestreden, waarop Tsjitsjerin verklaard heeft niet verder te zullen aandringen. Wat de Russische schulden betreft, heeft Tsjit sjerin verklaard, dat Rusland bereid is deze te erkennen, mits men het een langdurig mo ratorium toekent. DUIT8CHLAND. Bezettingswaanzin aan den Dultschen Rijn Onder dezen titel vertelt de Berlijnsche oorrespondent van het Alg. Handelsblad een en ander van de inderdaad krankzinnige geldverspilling door de Fransohe troepen op kosten van Duitschland aan den Rijn bedre ven. Over die geldverspilling zijn odlangs in het Engelsche Hoogerhuis reeds woorden gevallen, en in een brochure van den En gelschman J. M. Keynes wordt zij eveneens scherp gehekeld. De brochure, waaraan het opsohrift van dit stukje ontleend is, en die thans van Duitsche zijde wordt verspreid, geeft treffende' staaltjes van de wijze waarop de gelden, die feitelijk bestemd zijn tot af doening van de oorlogsschuld worden ver kwist door de Fransche bezettingstroepen. Het verbelt ons, dat de kofeten der bezet ting tot einde Maart 1921 op 8.936.954.542,— gouden marken over een periode van 26 maanden geschat waren, en dat zij in werke lijkheid bedroegen, de middellijke zoowel als de onmiddellijke te zamen gerekend: 7.313.911.829JL3 gouden Marken'! Want hoe hebben de bezettingstroepen hun taak opgevat? Zij hebben niet allen de mooiste particuliere huizen in beslag geno men, maar (bovendien voor ongelooflijke sommen luxe-„verbeteringen" laten aan brengen. Ze hebben voor de dochters van hun officieren een eerste-klas pensionaat in gericht, zij hebben de duurste Duitsche lan derijen onteigend om er een Landbouw school op te stichten; andere puike gronden voer geweldig groote en talrijke vliegterrei nen gebruikt, tallooze tennisbanen laten bou wen en schouwburgen aan de troepen gege ven. En zelfs de kleinste Duitsche nesten helbben, overal waar Fransohe troepen lig gen, weelderige huizen voor do openbare prostitutie moeten inrichten. Niet alleen of- fioieren, maar ook de onderofficieren zijn met al hun familieleden in burgerkwartieren ondergebracht, die daartoe door de Duitsche bewoners geheel of gedeeltelijk ontruimd moesten worden. Waar dat niet kon, moes ten onderofficierswoningen gebouwd wor den, en dat dat niet zonder kleine onkosten gepaard ging, blijkt b.v. uit Keulen, waar in Feibr. 1921 de bouw van 600 onderofficiers huizen gelast werd, wat ongeveer 71 millioen Mark kostte. De Hooge Oommissie voor het bezette ge Ingezonden mededeellng. woest ben. Denk maar, dat ik nog steeds uw baby 'ben, die al uw liefde en teouerheid noo- dit beeft, maar niet uw modelijden. Medelijden maakt mij zwak, maakt, dat ik schreien moet en ik heb al m'n krachten noo- dlg voor Dimbie. Geen medelijden hebben, moeder!" Het is vijf uur. Binen een uur zal Dimbie hier zijn. De dag is wanhopig langzaam voorbij gegaan en toch ook weer veel te snel Mijn glimw.h is nog steeds beverig. Ik voel mijn lippen trillen, terwijl ik me oefen. Amalia kijkt schuin naar me. Woet zo wat ik doe weet ze dat ik glim- lach-oefeningen houd? Een nieuw verschijnsel van mijn geeste lijk „in de war" zijn, denkt ze natuurlijk. Doch AfnaUü is nu ©rg vriendelijk en gedul dig met mij Ze wil me niet laten merken, dat ze me anders behandelt dan gewoonlijk. Ze speelt nog steeds flink de baas, doch een ongewone zachtheid klinkt in stem, wanneer ze tegen me spreekt Ze heeft nog geen woord gezegd over mijn verdriet en ik weet waarom. Ze probeert zichzelf wijs te maken; dat de dokters zich vergissen en ze denkt dat ze mij ook zoover brengen kan. Op een non chalante manier vertelt ze mij van „meheer" Tompkins, die volgens een beroemde specia liteit aan longontsteking leed, terwijl het niets anders was dan een overladen maag, door het eten van „konijn." zes dagen achter elkaar; en van de tweede „juffer" Tompkins, die „geoppereerd" moest worden en wegliep uit het ziekenhuis en tot op den huldigen dag nog gezond rondloopt Am&Üsa'i' verfhalen helpen me den tijd extra aanbieding, 24.00, 32.00, 40.00, 48.00 gld. In verband met de opening eerstdaags van ons Magazijn te Schagen, vooral nu een zeer mooie sorteering HEEREN-, JONGEHEEREN-en KINDERKLEEDING RECLAME PRIJZEN. In de afdeelirig KLEEDING NAAR MAATbljzondergrootekeuze. COSTUUMS NAAR MAAT vanaf 50 gld en hooger. Wel te verstaan; solide afwerking. ZIE VOORAL DEZE WEEK ONZE ÉTALAGES. KLEEDING-MAGAZIJN HELDER. bied bestaat krachtens de overeenkomst uit vier leden. Voor die vier heeren is een bu reau ingericht met 1800 ambtenaren, die tot einde Maart 1921 ongeveer 100 millioen marfk kostten. De Fransche ohef der Hooge Commissie heeft met zijn gehuwden plaatsvervanger (hijzelf is ongehuwd) de beschikking over 17 woonkamers, rookkamers, salons e.d. en 22 slaapkamers. De buroaukamers natuur lijk nog extra berekend. Zij lieten uit de na burige kaste alen op kosten van den Dult schen Staat nog voor bijna anderhalf mil lioen kostbare meubels enz. kernen, omdat de bestaande inrichting hun niet weelderig genoeg was. De bezitters van die huizen werden er eenvoudig uitgegooid en hebben nog geen schadevergoeding ontvangen. Waarbij men bedenken moet, dat wp in vollen.vrede leven'! De Engelsche staf in Keulen kost het Duitsche Rijk alleen wat logies betreft per jaar ongeveer een millioen mark. Een Fransoh kolonel, districtscommandant, stelde voor zijn woning de volgende eischen, waar aan natuurlijk moest vpjden voldaan: gene- raalswoning, alleenstaand huis, ongemeubi leerd, tenminste zeven groote kamers, twee bediendenkamers, een keuken en een stal, en gemeubileerd een ontvangkamer, een an tichambre, een kleine ontvangkamer, een groote ontvangkamer, een speelkamer, een ontvangkamer naast de werkkamer, een werkkamer voor den adjudant, een keuken en buceaux. De vrouw van een districtscom missaris gaat er voor haar nieuwe woning zelf op uit en koopt voor Mk. 75,000 kleinig heden, die Duitschland betalen moet. Een som, die anderhalf jaar geleden nog bijzon der hoog was. Zij schaft zich tapijten van 80.000 M. aan, en o.a. een peperduur met de hand geborduurd kleed voor den vleugel Zilveren inktkokers, dito asohbakjes e.d. De stad weigerde eerst die onmogelijke rekening te betalen. Toen zond de kolonel de rekening terug met de opmerking: „Als ge niet wilt, dan. Bijzonder lang en interessant is het hoofd stuk „gedwongen Inrichting van bordeelen" Het is ongelooflijk niet welk een uitge zochte weelde de heeron zich bij hun schul denaren ingerioht hebben. Hoeveel familie leden van de zooveelste graad zij meege sleept hebben, omdat het nu eenmaal op kos ten van Duitschland zoo goedkoop leven Is Het Duitsche antwoord aan de commissie van, herstel. Dinsdagavond telefoneerde de Parijsche oorrespondentt aan zijn blad: Men heeft hier der Indruk dat de oom door te komen. Ik heb haar juist om thee gevraagd, een krijgslist om haar wat te doen blijven als ze hot blad kwam halen.doch ze zei, dat ze het te druk had. „Druk," riep ik uit „Op zoo'n broeienden middag? Wai doe Je dan todh in 's hemels- naamP Ze vroeg me of ik dacht, dat het werk van zelf klaar kwam of ik soms meende, dat de oven nooit met ongebïuschte kalk gedaan moest worden? „Waar is dat voor?" vroeg ik belangstel lend. Aan zekere welbekende teekenen dacht ik te bemerken, dat Amalia zich tot babbelen prepareerde, doch ik werd teleurgesteld. Ze nam het blad op en liep er mee op het huis too „Waarom doe je ongebïuschte kalk in den oven?" riep ik haar in wanhoop na. Ik kon de gedachte aan een nieuw, lang half uur van eenzaamheid niet verdragen. Ze zette het blad op den stoep en slenterde langzaam terug. „Wil' u dat werkelijk wete' M'frou?" „Natuurlijk," zei ik. „Nou, om 'em zachter te make'." „O, en brand je je vingers niet aan die kalk?" „Die kalk? O, Tc heb een groot stuk op een veld gevande'.* „Vind je.vind je dan kalk in de vel den?" Ze zag me medelijdend aan. „Der werd een huis gebouwd," zei ze la coniek en maakte weer aanstalten om weg togattn. misie van herstel, en daarmee ook de Fran sohe regeering, eenigszins in moeilijkheden gebracht is door het Duitsche antwoord op de moratcrium-oondltles. De oommissie zelve heeft niet het recht beslissingen aangaande sancties te nemen; dat is de taak der regee ringen zeiven. Men kan echter op het oogen blik geen zitting van den Oppersten Raad gaan bijeenroepen, omdat de meeste eerste ministers te Genua zitten en juist vermeden moet worden dat daar over de schadevergoe dingen gepraat wordt Daarom verwacht men hier, dat de Oommisie van Herstel op de Duitsche mededeelingen zal antwoorden met een uiting van verbazing en een verzoek om een ander antwoord. Op die wijze wordt in ieder geval "tijd gewonnen en heeft men de kans dat wanneer later de Duitsche re geering met een antwoord komt, dat in we zen gelijk is aan het vorige, dat komt op een minder lastig moment. IERLAND. De correspondent van de Daily Express te Belfast verneemt van betrouwbare zijde, dat Collina de Britsche regeering gevraagd heeft, de Britsche troepen nog niet uit Zuid- Ierland terug te trekken. Dezelfde oorreepondentt verwacht tegen Paschen, den verjaardag van den Sinn-Fein- opstand van 1916, ernstiger gebeurtenissen. Hij voorziet de uitroeping van een republiek door De Valera. DENEMARKEN. Het regeeringsblad Köbenhavn meldt, dat in den loop van 1921 de salarissen van de staatsambtenaren met 81 millioen kronen zijn verminderd. De verlaging treft 60.000 ambtenaren,'met inbegrip van onderwijzers en geestelijken. Van de 81 millioen waren 49 voorgesteld door de bezuinigingsoom- missie. SPANJE. Relletjes te Bllbao. Te Bllbao, waar enkele dagen geleden de algemeene werkstaking is afgekondigd, is een bloedige botsing voorgekomen tusschen communistische en socialistische arbeiders. Er zijn vijf dooden en vele betoogers zijn zeer zwaar gekwetst RUSLAND. Rusland en zijn buren. Uit Parijs wordt gemeld: Volgens perso nen, die onlangs uit Moskou aangekomen zijn, zou een sowjet-offensief tegen Polen en Roemenië niet onmogelijk zijn. Troepen concentraties zijn eohter nog niet opgemerkt. De Bowjet-regeering zou daarbij rekenen op „Wacht nog even," riep lk. „Er lg toch geen haast bij. Waar was dat veld?" Ze bleef staan en staarde me aan. „Zie Je.Ik vind kalk en ovens zoo In teressant" verontschuldigde ik mezelf. „De den de Tompkinsen hun oven ook met on- gebluaohto kalk?" Ze liep hals over kop in de vaL „Eers nie', maar ik heb 't ze geleerd. Ze deeën nooit niks voor ik het ze geleerd had. Toen ik pas bij ze kwam, was de oven net as die bijbelteks." „Welke tekst?" vroeg ik. „Het stonk in je neusgate'." „Lieve hemel," zei ik, „wat onaangenaam." Alles proefde na' de ove'. Ken' u die smaak, M'frou." „Ik geloof het niet" „Het proeft na' slecht warm vet" „O, neen, die smaak ken ik zeker niet. En heb jij hem schoongemaakt?" „D'r kwamme' heele stukke' uit ik mos 't met een mes doen.' „Wat de kalk?" Ze keek me aan. „'k Geloof, da' u nie' luistert M'frou." W flflTYïffl Vertel u juis\ dat ik de kalk d'r op smeerde en u vraag" of ik ze d'r uithaalde. ik bedoel de vuiligheid." „O, natuurlijk, Je hebt Ihet over het vuil, het vet, dat stinkt in je neusgaten." Ik voeg de dit laatste eraan toe ais bewijs hoe goed ik geluisterd had, doch het verzoende haar niet Ze was in dwars humeur en stond wéér op om heen te gaan. „Ga nu niet weg," riep ik -ogmaala: „Ik ik moet je wat blzoi ,.<s vagen. Hoe heette dien dichter, d de Tompkins aan huig kwam etag ais een gekookt" r? M. de communistische propaganda, die het Poolsche leger tamelijk ernstig zou hebben aangetast In elk geval verontrust men zich in die twee landen over Ruslands plannen. De epldemlën ln Rusland. Uit Kopenhagen wordt aan de Journal ge meld, dat de berichten uit Rusland aan het Roode Kruis zeer alarm eerend zijn wat be treft den vlektyphus. Deze woedt op steeds heftiger wijze en breidt zich schrikbarend snel uit onder meer in Zuid-Rusland, Oe kraïne, Saratof. In de streek van de Kaspi sche Zee heerscht cholera eh aan de Zwarte Zee is de pest verschenen. Do Russische staatsschuld. De hervatting van de normale betrekkin gen met de sowjet-rppubliek blijkt meer en moer een der voornaamste problemen te gaan worden, waarmede de thans aangevan gen oonferenite te Genua zich zal hebben bezig te houden. In de eerste plaats zal de oonferentie een oplossing hebben te vinden in zake de betaling van de Russische staats schulden, alsook met betrekking tot de ei schen, die de Russen, naar wel te verwach ten is, daartegenover zullen stellen. De re geering der sowjet-republiek heeft, naar men weet in den loop van het vorige jaar de staatsschulden uit den tijd van voor den oorlog erkend. De conferentie zal derhalve het vraagstuk onder de oogen hebben te zien, op welke wijze die sohulden van vóór den oorlog terugbetaald moeten worden. Voorts zullen de vertegenwoordigers der Entente ongetwijfeld ook verlangen, dat de regeering te Moskou de schulden, die Rus land tijdens den oorlog heeft afgegaan, zal erkennen. Voorzoover uit beschikbare gegevens valt af te leiden, bedroeg de Russisme schuld op 1 Januari 1914 ruim 8,824 millioen goud roebels, welk bedrag op 1 Januari 1917 tot 8,6197i millioen goudroebels was gedaald. Bovendien droeg de staat de verantwoorde lijkheid voor een reeks van door hem gega randeerde aandeelen en obligatiën van spoor wegondernemingen; en wel in het geheel tot een bedrag van 8284 milioen 'goudroebels Daar, volgens de opgaven, die in vroeger ja ren door het Russische ministerie van finan ciën zijn gepubliceerd, ongeveer 45 pot. van de bovenbedoelde emissies in handen was van buitenlandsche houders, mag men aan nemen, dat zich van de Russisohe schulden van vóór de oorlog circa 5 67» milllard goudroebels in buitenlandsch bezit bevond. Daarbij komen dan nog de financieele ver plichtingen der verschillende Russische ste den, die weliswaar niet onder de staatslee- ningen zijn te rangschikken, maar die men toch, blijkens hetgeen dienaangaande van Fransohe zijde herhaaldelijk is betoogd, op rekening wil stellen van de Russische regee ring. Het totaal bedrag van laatstbedoelde schulden beloopt ongeveer 563 millioen góudroebels, waarvan 75 pot, of circa 422 millioen góudroebels, op rekening van het buitenland komen. In net geheel zou het buitenlandsche belang bij de Russische schulden dan een bedrag van 67, 6 mil llard goudroebels uitmaken. Tijdens den oorlog 'heeft Rusland nog reusachtige verplichtingen in het buiten land aangegaan, waardoor de republiek voor de volgende bedragen in het krijt is komen te staan: hij Engeland voor een bedrag van 668.2 millioen, bij Frankrijk voor fr. 8930 millioen, bij 'de Ver. Staten voor 288.1 mil lioen, bij Japan voor 255 millioen yen en bij Italië voor 100 millioen! Lire. Herleid in gou den roebels geeft dit een bedrag van ca. 76807, millioen góudroebels. In het geheel Ingezonden mededeellng. en de onaangename gevolgen als brakingen, hoofdpijn, gemelijkheid, verstopping, geelzucht, hartwater enz. verdwijnen door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs f0.65 per flacou, alom verkrjjgbaar. heette hij soms.lk nam een boek op, „Willlam Wateon?" „Nlee, M'frou, Willlam Potte." .Ken dlohter, die Potto heet.. Je vergist Je zeker. Kern dichter kan geen Potto heeten." Er vertoonde zich een koppige trek om Amalla'a lippen. „Deze heette toch zoo." .Misschien verwar je hem met een ketel lapper of zoo. Dichters hebben zangerig klinkende namen, zooiete als Wordsworth, Byron, Tennyson Amalia deed zichtbare pogingen om niet uit haar humeur te raken. „Deze meheer heette Potte, da' weet 'k ze ker omdat ik altijd aan me potte-n-en-panne' dach' as ik hem zag." „O,' zei ik. .Ja, en as ik een naam wil onthoue', denk ik altijd aan ies", dat er op lijkt, dat holp zoo goed. Toen die dikke dame bij u was, dach' ik aan een koe>-bel." „O, Mevrouw Cbbbold," zei ik vnoolijk, blij, dat ik haar dadelijk begreep. Ze keek een beetje toeschietelijker. Ik wilde haar nog beter stemmen: „Als je nu b.v. onthouden wilt, dat je de kanarie wat zaad moet geven, zeg je zeker hij jezelf steeds maar, „mus- schen, musschen'1." Er viel een stilte. Ik keek niet naar Amalia en was daardoor niet voorbereid op het ste kende sarcasme, dat nu in ba«r stem klonk. Wordt vervolgd. W; COURANT ABONNEMENT PEE 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. 0. en W. p'mft^ en overige landen f 4.20. Zondageblad reep. f 0-57 f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 et.; fr. p. p. 6 ct Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galj&rd). Ingez. meded. (kolombreedte als redactiou. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regel9 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv.-extra).. Bewijsno. 4 ct. 0 0 0 FRANKRIJK. „Jewel, as ik het op me hande* krijg', maar daar pas ik naturelij k op." „Hoe kom je aan die kalk?" Slechte spijsvertering r-..' J

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1