PLA Kr rA LIEFDADIGHËiDSKÜNSTAVOND NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA JU RE ÏEN IS' Eitle te overhandigen memorandum ver aarde, dat hij den Dinsdag vastgestelden tekst daarvan niet kon onderteekenen. Deze weigering hield verband met instructies van Poincaré. PLANTENBOTER Eerste Blad. MARQUERITE's WONDERE JAAR O Mevr. BOLDINGH-GOEMANS en Mevr. RIENKS-RIEDEL. No. 5553 DONDERDAG 4 MEI 1922 50* JAARGANG buitenland. FEUILLETON. Lil VOEDZAAM „CASINO", des avonds 8 uur, te geven door Piano-begeleiding van Mevrouw VELTHUYS-HUCHSHORN. 1ste Rang f 1.—, 2de Rang f 0.75, ten bate van het Ligtentenfonds van de Ver. tot Bestr. v. d. Tuberculose. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldereche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0 en W ftWJKT1»laBd6n f i2°- Zondagsblad reep- f 0.57 f 0./5, f 0.55, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 125 f 1 60 Loase nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERC. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 50 Poat-Gi ro rekendag No. 16066. Lloht op voor auto'* on fietsen Donderdag 4 Mei8.58 uur. Viljdag 5 9~ - DE CONFERENTIE TE GENUA. Nadat de geruchten aangaande Russische petroleum-ooncessies reeds eenige opgewon denheid had teweeggebracht, werd de stem ming nog onrustiger, toen Barrère, die Bar thou ter conferentie nu vervangt, tijdens de behandeling van het aan de Russische dele- Aangezien de Belgische afgevaardigde minister Jasper de bepalingen van art. 6 (over de teruggave van particuliere eigen dommen) niet wilde onderschrijven, bleef ook de Belgische onderteekenüng uit. Te vens besloten de Belgen niet meer deel te nemen aan de besprekingen waarbij de Rus sen werden toegelaten. Wel daarentegen zullen zjj meedoen aan de besprekingen be treffende het non-agressie verdrag. Dinsdagmiddag onderwierp de sulbcom- missie voor de Russische aangelegenheden den definitieven tekst van1 het memorandum nogmaals aan een onderzoek. Achtereenvolgens werden de artikelen 1, 2, 3, 4 en 5 aangenomen in den definitie ven teikst. Na de stemming over een additioneel ar tikel nopens het terugbetalen van Roe- meensch goud door Moskou begon men met de behandeling van art 7, het oude art. 6 omitrent het particuliere eigendom. iSeydoux stelde een amendement voor, luidende: Wanneer de sowjets eigendommen niet zelf kunnen teruggeven, zullen zij niet het recht hebben ze aan andere concessio narissen te geven. Indien de sowjets voor nemens zijn de toewijzing van dien aard niet langer uit te stellen, zal een recht van voorkeur worden toegekend aan de voor malige eigenaars. Indien de exploitatie der goederen slechts kan geschieden door ze bij een algemeene groep in te deelen, zullen de voorgaande bepalingen niet worden toege past en zullen de voormalige eigenaars het recht hebben tot deelneming aan de combi natie naar verhouding .van hun vroegere rechten. Lloyd George verklaarde het amendement slechts te zullen toelaten, wanneer Frankrijk zich verbond het memorandum te teekenen, waaraan hij een vurig beroep op de Fransch- Engelsche entente toevoegde. Barrière verklaarde, dat de overeenkomst met België voor Frankrijk hoofdzaak was. Frankrijk verzet zich niettemin niet langer tegen de onmiddellijke overhandiging van het mennfranduim aan de Russische' dele gatie. Onder voorbehoud van de definitieve goedkeuring der Fransche regeering werd besloten het memorandum onmiddellijk te overhandigen. In een bijgaand schrijven wordt van het Fransche voorbehoud melding gemaakt. Dinsdagavond Is het memorandum aan de Russ. delegatie overhandigd. Er wordt thans geen termijn van antwoorden gesteld. Ver wacht wordt, dat' zij binnen 3 of 4 dagen zullen antwoorden. Men is er echter op voor bereid, dat van Russische zijde bezwaren gemaakt zullen worden en wijzigingen zul len worden voorgesteld, doch men neemt aan, dat het tot stand komen van een ver drag thans verzekerd is. «rat MARTEL BARNESUSVNDY vew Nederland bewerkt deer ÏLLY HARTING. 43) ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redactie u tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regei9 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adresBureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct De professor is geen gezelschapsmensch Hij staarde naar de rioolsteker en. zweeg Dacht hij aan den tijd dat Nanty alles voor hem beteekende, wat beminnelijk is in de vrouw, óf dacht hij aan zijn gestorven Ama- bella? Kan de vrouw, die men getrouwd heeft, geheel en al de beeltenis der vrouw, die men trouwen wilde, wegvagen uit de herinnering? En Nanty? Zij was geschrokken én scheen verdrietig toeni ik haar vertelde van de eenzaamheid des professors, van zijn onverzorgde ver schijning. Zij was gewoonweg boos toen ik over zijn luchtscheepvaart sprak en zeide, dat het een gevaarlijk spelletje was. Ook had ze zichzelf gek genoemd, dat ze niet met nern getrouwd was en had zij verondersteld, dat hij zeer voel van Amabella was gaan houden. N u zat ze als een sphinx met een gliml achje om baar lippen en de handen in haar schoot De professor had evengoed een gewone kennis kunnen zijn, dien zij gisteren nog ontmoet had. Ik wilde, dat ik wat sterker was en dat Lloyd George en Poincaré. De correspondent van de Daily Express te Genua vertelt dat Lloyd George aan Bar- thou opgedragen heeft aan Poincaré mede te deelen, dat wanneer de conferentie van Genua mislukt, Engeland in het belang van zijn arbeidersklasse verplicht zal zijn een afzonderlijk verdrag met Rusland aan te gaan. Naar de „Oorriera della Sera" meldt, heeft Lloyd George Barthou een brief meegege ven, waarin hij Poincaré uitnoodigt naar Genua te komen om aan de beraadslagingen over de schadevergoedingskwestie deel te nemen. Hij is vast besloten, zegt hij, deze quaestie thans definitief op te lossen en wel nog vóór 81 Mei. Ook de quaestie der inter- geallieerden: schulden zal worden afgehan deld. De Russische petroleum. Dinsdagmiddag werd uit Genua de „Evenlng Standard" gemeld, dat de Sheil- groep een vjjf-jarlge overeenkomst heeft ge- teekend met Krassln voor de uitsluitende rechten van verkoop van Russische petro leum. De overeenkomst met Rusland ten aanzien van de winsten aangegaan op den grondslag van gelijke verdeeling. De Shell groép neemt deel aan de exploitatie der petroleumvelden. Deze berichten werden latér echter weer tegengesproken door de Russische dele gatie. De correspondent van de Amerikaansche „World" echter berichtte aan tzijn blad, dat hij een cople van1 de overeenkomst tusschen de Kon. Shell-giroep en de Sovjet delegatie was imachtiig geworden,, handelend over Rus sische petroieumconoessies. De overeenkomst vertrouwt den verkoop van alle minerale oliën der Russische ter reinen toe aan een syndicaat met een kapi taal, dat in gelijke deelen' zal worden ge fourneerd door de Shell-groep en de Russi sche regeering. Het syndicaat izal tot 5% toe van den verkoopprijs ontvangen; te»- wjjl de winsten gelijk zullen worden verdeeld tusschen de Russische regeering en de Kon. Shell-groep. De overeenkomst is voor vijtf jaar van kracht, waarna de Russen de optie zullen hebben de Shell belangen In het syndicaat te koopen of de overeenkomst op nieuw voor vijf jaar te verlengen. Het syndicaat zal obligaties uitgeven, waarvan de interest zal worden gegaran deerd door de Russische regeering. Het syndicaat zal de vrijheid hebben buitenland- sche werkkrachten te gebruiken, die echter niet oneer dan de helft van het geheele per soneel zullen mogen uitmaken. Ofschoon de overeenkomst nog door Moskou moet worden geratificeerd, wordt het bestaan volgens berichten uit Parijs niet door Krassin ontkend (volgens berichten van andere zijde, wèl). De overeenkomst wordt- hier beschouwd als een nederlaag voor de Standard OU, die ook in Genua is vertegenwoordigd. De kwestie wordt opgeworpen of de overeen komst, die blijkbaar alle Russische terrei nen omvat, automatisch alle vroegere con cessies buiten werking stelt. Genua, 8 Mei. De vertegenwoordiger vari de Koninklijke en de Shell hoeft Reuter's oorrespondent medegedeeld, dat het bericht over het totstandkomen van een olie-over eenkomst met de Sowjet volmaakt valsch was. De meening in Rnsland. De oorrespondent van de Information te Terrioki heeft den indruk gekregen, dat de sowjetbladen] last hebben gekregen een fei len aanval tegen de conferentie te Genua te ontketenen. Dit kan een middel tot af dreiging zijn of dienen om de openbare mee ning op een mogelijk échec voor te bereiden. In elk geval is de toon der bolsjewistische bladen zeer somber geworden. De Prawda zei 28 April, dat de conferentie aan den rand van een breuk voorgoed staat, daar de Wes telijke mogendheden duidelijk hebben laten uitkomen niet het horstel van Europa's eoo- lk haar eens flink door elkaar kon schudden Dimbie ontdekte dat de professor niet op JUUV VAJ.AM *Mn uxmmv vxiiiAiwLw zijn gemak was. Zijn verlegenheid en zijn onhandigheid, om nog niet van zijn stilzwij gendheid te spreken, waren opvallend ge noeg. En als eeni man kwam Dimbie zijn In nood vorkoorenden broortor te hulp. wu verkeerenden broeder te hulp Hij overviel hem met vrugen omtrent de riolen. Hij begreep niet wédroni de profes sor verlegen en onhandig was, doch voelde vaag dat het iets met Nanty te maken had en stond den ouden heer vriendelijk bij. Om dit goed te doen, moest hij over een van de stokpaardjes van onzen gast begm- ien, dus óf de riolen, óf de luchtséheepv aart, de eetkwestie. Hij' 'koos de riolen. Hij raapte de rjool- steker op en vroeg den professor, hoe lang hij ons nog gaf. „U geven?" zei de goede man een beetje verbluft. „Ja, voor wij aan den typhus zullen ster ven.'* Dimbie was doodernstig „O, dat hangt er geheel van af hoe.dik wijls of hoe weinig u de riolen] schoon maakt'* De professor was eveneens zeer ernstig. „Wat raadt u ons aan daarvoor te gt - bruiken?" „Condy's vloeistof of een of ander goed ontsmettingsmiddel" Hij ging en meer de conversatie op. w „Chloor of kalk is het goedkoopste, kwam Amalia opgewonden. Onder het voorwendsel haar rioolsteker te willen redden, was zij bij 't gezelschap ge komen en toen ik mijn beet deed haar te be duiden; dat haar tegenwoordigheid mindei gewensóht was, weigerde zij pertinent ecm- ge notitie van "njj te nemen. Ingezonden Mededeeling. tCCENT PER POND L HEERLIJK VQQRQEELIG nomische leven, maar slechts de verdedi ging der kapitalistische belangen na te stre ven. Volgens dit blad, maken de staten der entente ernstige aanstalten voor eeh nieu wen oorlog. Uitvoerrecht van grondstoffen. Bijzonder levendig zoo meldt de oor respondent van de N. Roti Ort. Is de strijd geweest om art. 45 van de memorie van Londen, dat bepaalt, dat na een bepaal den datum geen uitvoerrecht meer zal wor den geheven van grondstoffen, terwijl bij de heffing der douanerechten geen1 onderscheid veroorloofd zal zijn tusschen de verschillen de landen, waarvoor de idtvoerende goede ren zijn bestemd. Dit artikel is bijzonder be streden, met name van den Servischen kant voerde men aan, dat het herstel onmogelijk zou worden, als het buitenland gebruik zou maken van de goedkoope prijzen om het hout uit het land weg te koopen; terwijl bo vendien de bevolking met hongersnood en prijsopdrijving zou worden bdreigd door het wegkoopen der levensmiddelen. Deze tegen stand vond aan vele kanten weerklank. In derdaad verdedigde alleen Italië het artikel krachtig. Het resultaat was een nieuwe re dactie van het artikel, waarvan men van Italiaansohen kant de vierde alinea bestreed, omdat daarin een uitvoerrecht ter bescher ming van nationale nijverheid wordt geoor loofd. Het betrokken artikel is daarop zoo danig gewijzigd, dat de vrijstelling van uit voerrecht Voor grondstoffen principieel op den voorgrond is gesteld, terwijl uitvoer rechten] uit fiscale overwegingen geoorloofd zullen zijn Men stelde voor de laatste alinea van het artikel, welke behelst, dat het uit voerrecht van ieen bepaald artikel, onder voorbehoud der verdragen 8n overeenkom steen, steeds hetzelfde moet zijn, voor welk land de uitvoer ook bestemd is, te laten ver vallen. De Nederlandsche afgevaardigde verklaarde, dat het artikel dan zoodanig zijn beteekenis zou verliezen dat hij dan zou voorstellen het heele artikel te schrappen Deze bepaling is daarop- met algemeene ^temmen gehandhaafd. Ten slotte is een nieuw \Engelsch voor stel otm het recht van mëestbegunstiging uit te strekken tot alle Europeesche staten, met algemeene stemmeni aangenomen Dit besluit is bijzonder belangrijk, daar het een verzwakking beteokent van het verdrag van Versailles. Het wint echter nog aan be teekenis, doordat zelfs de Franschen hun tegenstand ertegen hebben opgegeven. Het Internationale consortium. De onderhandelingen over de oprichting van een centrale internationale oorporatie, die zich o.a. ten doel zal stellen behulpzaam te zijn bij de reconstructie van die landen welke nadeelige gevolgen van den oorlog ondervonden, zijn thans in een zoodanig sta dium gekomen, dat de totstandkoming van een dergelijke organisatie als verzekerd mag worden beschouwd. Bij de laatste bespre king zijn de bezwaren van Nederlandsche zijde tgen den voorgestelden opzet in hoofd zaak uit den weg geruimd. Het kapitaal, dat door een1 deelnemend land in de oentrale „Juist," antwoordde de professor, „ohloor en kalk zijn het goedkoopst." „De Tompk-Lnse' gebruikte' het altijd: hun rlolo' ware prachtig, zoo zuiver en zoo frlaoh, dat je der in deneere' kon." Dimbie trachtte nu haar blik te onder- schoppen, met even weinig resultaat als ik had. „Amalia," riep ik zacht. Ze werd plotseling doof zoowel als blind. „De Toanpkinsen geven een schitterend voorbeeld aan alle huishoudens en iedereen moest dat volgen met groot voordeel voor zichzelf. Het is eenvoudig zelfmoord ple gen" de professor was Nanty nu geheel vergeten „zooals de meestén hun riolen veronachtzamen. Hun buitengewone onwe tendheid op dat punt wordt slechts over troffen door degenen, die ze aanleggen (ik bedoel de riolen). Ik verwachtte werkelijk de hoofdbuis onder den vloer der zitkamer te vinden." „En u schijnt bijna teleurgesteld nu dit niet *het geval is," zei ik. Hij glimlachte. „Weet u waar ze is?" „Nee..een." „Weet u waar de gasmeter is?*" „Dien hebben we niet, we hebben olielam pen) en kaarsen." „Och wat, u zou 't ook niet weten als u er een had. Vrouwen weten zooiets nooit" Hij sprak moedeloos. „Tk .ben werkelijk niet onder den indruk van onze onwetendheid," lachte ik. „Ik zie niet in waarom we dat alles moeten weten. Die gas- en watergeschiedenis behooren tot •het departement van den man." „Dat ben ik beslist niet met u eens." Hij antwoordde met buitengewone snelheid oorporatie moet worden gestoken om 't recht te hebben een directeur te benoemen, wordt teruggebracht van 100,000 op 60,000 pond. Dit beteekent, dat het kapitaal van een even tueel in Nederland op te riohten nationale oorporatie, dosgewenscht 600.000 Jji plaats van 1.000.000 pond kan bedragem Voort» zal stemming omtrent zaken welke al dan niet door het intern, lichaam zullen worden ter hand genomen, zoodanig geschieden; dat dat voorstemmen niet dwingt tot aan vaarden van participatie in de betreffende zaak. Ten slotte zal nader overwogen wor den of men niet onder bepaalde voorwaar den zal kunnen afwijken van de bepaling, dat elk land gedwongen is bij de aanvaar ding ven participatie in een bepaalde zaak op te komen voor de financiering daarvan prorato van zijn aandeel in het kapitaal der oentrale corporatie. De algemeene bijeenkomst. Londen, 8 Mei Op de algemeene bijeen komst van de conferentie van Genua van daag zijn belangrijke toespraken gehouden over het rapport van de financieels oommis sie. De aanneming van dit rapport werd voor gestaan door den Britsche gedelegeerde slr Worthington Evans, die zeide, dat de beslui ten van de commissie niet de pretentie had den een eenvoudig geneesmiddel te geven voor een diep liggende ziekte. Zij geven al leen een weg aan om tot geleidelijk herstel te komen. Sommige der besluiten gaven een echo van die van de conferentie van Brus sel, maar Genua deed ook een eigen klank hooren. De moties van de commissies vormen- een code voor het ruilverkeer. De voornaamste betreffen beperking van de uitgifte van papier als ruilmiddel, vaststelling van pari teit, bezuiniging in het gebruik van t?oud, krediet-politiek ten einde fluctuatie te voor komen. Evans behandelde verder de resoluties be treffende de stabilisatie van den koers, wel ke die van Brussel tegen een kunstmatige controle op den koers verder uitwerken. De overige moties betroffen, zoo zeide hij, de kredieten. Wanneer de circulatie stabiel ge worden is en de koers van fluctuaties be vrijd, dan zal het beschikbare kapitaal vrije lijk uit de landen met een surplus, die kun nen uitleenen, vloeien naar landen, die bui- tenlandschen steun behoeven. De Fransche gedelegeerde sloot zich bij de woorden van Evans aan. De heer Van Karnebeek verklaarde, dat zijn land zich geheel aansluit bij de finan cieele resoluties en legde den nadruk op het groote belang van het vraagstuk der inter nationale sohulden, waarvan de voorafgaan de regeling beslist noodzakelijk is voor het in de praktijk brengen der besluiten van Ge nua. Schulthess (Zwitserland) drong aan op een spoedige regeling der internationale schul den. Tsjitsjerin verklaarde, dat Rusland bereid was de resoluties der financieele commissie te onderschrijven, doch uitte eenig voorbe houd met name ten aanzien der bëtrekkin- Sen door de commissie geschapen tusschen en Volkenbond en de technische organen. Ook uitte hij een voorbehoud betreffende het „VrouweD gebruiken ze evengoed als man nen, dun behooren evengoed hun ligging en hun werking te kennen. „Weet u waar uw l>oordenknoopj«« opge borgen zijn?" vroeg ik rustig. Dimbie onderdrukte een glimlachje. s „Ik wist niet, dat ik die gebruikte." „Hoe denkt u dan dat uw overhemd vast gehouden wordt? Op het oogenblik lp de knoop aan de manchet van uw rechtermouw stuk. U zult er een nieuwe voor moeten' nemen als u thuiskomt," De oude heer lachte goedig. „Daar hebt u mij te pakken," zei hij. „Dat hebbén de vrouwen ons altijd," viel Dimbie hem bij. „Heeft u dat nog nooit ge merkt?" De professor keek tersluiks naar Nanty. „Niet 'altijd," antwoordde hij zacht. Klaarblijkelijk kwam hij bij stukjes en beetjes over zijn verlegenheid heen. Een glimlach trilde om Nanty's lippen' Ze gaf hem zijn blik niet terug, doch kwam toch even losser. „Wat is uw meening over de vrouwen, professor? U hebt ons nu verteld hoe u over riolen denkt en over cottages, laten we nu uw opinie over het schoone geslacht eens hooren." Dimbie keek ondeugend, ongewoon scherpzinnig, als. rook hij iets verdachte. „Hoe ik over vrouwen denk? Ik ik" (de professor werd zenuwachtig) Jk denk heelemaal niet aan ze." „Datis wel een beetje onbeleefd en on vriendelijk van u," öc „E e wat?" „Dat u heelem .net over ons denkt. Zijn we zoo or jog?" advies inzake den wisselkoers, gegeven het in Rusland heerschende stelsel van nationa lisatie. Hij sloot zich volkomen aan bij Schanzer, die een beroep deed op den vrede- lievenden geest der volken. Hij zinspeel de opnieuw op de noodzakelijkheid van al gemeene ontwapening. Rathenau hield een lange rede, beschou wingen bevattend over de economische we reldcrisis, over de koersschommelingen, en over het herstel van de koopkracht van het geld. De voorzitter verklaarde hierop de alge meene beraadslagingen voor gesloten. De 19 resoluties der financieele commissie werden met algemeene stemmen aangenomen. In de voltallige vergadering van vandaag heeft de Britsche gedelegeerde Lloyd Ghrea- me naar aanleiding van het rapport van de transport-oommissie gezegd, dat de begin selen van vorige conferentie bevestigd wa ren. Tot de .onderwerpen, omtrent welker uitvoering de oommissie stappen gedaan had behoorden o.a. de vergemakkelijking van het vrije vervoer ter zee en te land; weder- ztjdsch gebruik en uitwisseling van rollend materieel, herstel van directe Internationale passagiers- en goederentreinen; tarieven; vertraging door douane-formaliteiten, enz. Greame deelde verder mede, dat de spoor weg-directies binnenkort te Parijs bijeen zouden komen ten einde technische maatre gelen van hun .competentie ten uitvoer te leggen en te overleggen omtrent voorstellen aan hun regeeringen te doen inzake maat regelen, waarvoor de medewerking der re- geerlngen vereischt ls. Dit zou de opriohting tengevolge hebben, van een vast comité van spoor egdirecteu- ren, wat een-bruikbare staf zou zijn om de aangenomen politiek te cooidineeren en uit te voeren. De commissie noodigt den Volkenbond uit om de betrokken naties bij te staan bij het inwerking stellen van de besluiten. Spr. ge loofde dat het gevolg spoedig zou zijn dat men een heel eind zou vorderen met het herstel van de doeltreffendheid van de trans portdiensten op den voet van vóór den oor log. De aanbeveling en het in praktijk brengen van deze voorschriften zou den veiligsten waarborg bieden voor het crediet van de fi nanciën, dat de financieele commissie voor ziet. Barthou te Parffs. Uit Parijs werd Woensdagavond telefo nisch aan net „Handelsblad" gemeld: Het resultaat van de besprekingen, -heden middag in den ministerraad gevoerd, is, dat de Parljsche these volkoinon heeft gezege vierd. Barthou keert Vrijdagmorgen naar Genua terug met de besliste opdracht in ,de quaestie der eigendommen in Rusland ge heel aan België's zijde te blijven staan en het memorandum niet te teekenen, zoolang niet aan de Belgische grieven voldaan is. Ingezonden Mededeeling. op VRIJDAG 5 MSI, In Jo zaal Kaarten verkrijgbaar bjj de Boekhandt-Iurcn J. C DuiNKER. I'. Spruit, A. .7 Maas en H. J! P Eoskr en In het Sigaren-Magazijn vun den Heer Kokki.aau. De arme man begon er verdrietig uit te zien. „Ik geloof, dat het miju tijd wordt, ik moet gaan." „O neen, nu nog niet," pleitte ik. „Toe blijft u soupeeren. We zijn zoo nieuwsgierig uw oordeel over de vrouwen te vernemen, We hoorden zoo vaak de meening van vrou wen over de mannen" (hier keek ik Nanty eens aan) „dat het verfrisschend zal zijn eens iets nieuws te hooren." „En..-. welke opinie hoorde u over de mannen?" Hij zag óók Nanty aan. „Dat ze allen slecht zijn." .Nu, ik vind, dat de vrouwen allen goed zijn," sdhoot hij af, waarop hij de tuin door- huppelde, terwijl hij zjjin hoed afnam, ons goedendag toeriep en door het hek ver dween. „Dat ig de magerste man, dien ik ooit ge zien heb," zei Nanty alle romantiek negee- rend. Jk geloof, dat hij niet genoeg te eten krijgt." Zij schrikte. „Huishoudsters zijn akelige wezens egoïst, gedachteloos en harteloos," genera liseerde ik (ik had er .nooit een ontmoet). Nanty bekeek de latyrus. „Ik weet zéker, dat hij dikwijls honger beeft." Ze schrikte weer en kwam dwars over het gras op me toe. „Waar woont hij?* vroeg ze kortaf. jjrey House, Esher. Waarom?" j>, nieuwsgierigheid.* Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1