NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. MARGUERITE's WONDERE JAAR DE BANK VAN WISSELINK DONDERDAG 11 MEI 1922 50e JAARGANG feuilleton. Volgestort Kapitaal: ff I.OOO.OOO,- Reservef ondsf 270.000,- 3'/« - 3', 4'/s 3 w V OURANT BU, VOORUITBETALING: ïïp6f O^6f075ff20^5?1 26iaM1odnn f ^O.'zonda^hS Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 20 In tere. Telefoon 50 Poat-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard). Iagez. meded. (kolombreedte als redactiou tekel) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regel9 40 ct, elke regel meer 10 ct bij vooruitbetaling (adre6Bureau d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct Licht op voor auto's en fietsen: Donderdag 11 Mei9.09 uur. Vrijdag 12 9.11 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE GENUA. De Russische quaeetle. De stemming te Genua ia weer omgeela- m. Het zware pessimisme van de eerste dagen van deze week heeft plaats moeten maken voor hernieuwde hoop op het slagen der oonferenitie. In de eerste plaats houdt dit verband met het Russlsohe antwoord. De Russische delegatie zou dit Maandag over handigen. Echter hebben Loyd George en Schanzer eerst nog met Krassin en Tsjit sjerin gesproken, nadat zij de strekking van het antwoord vernomen hadden. Aan beide zijden is men toen aan het veranderen ge gaan, o.m. werd een nieuwe formule van het bezitreoht opgesteld. Ook werd een nieuw plan uitgewerkt betreffende de aan Rus land te verschaffen credieten. Het memorandum der Russen herinnert aan de voorwaarden onder welke de Russi sche regeering de uitnoodiging tot deelne ming aan de conferentie heeft aangenomen. Het merkt op dat het memorandum der ge allieerden niet onderteekend is door twee staten die toch groote belangen bij het her stel van Sovjet Rusland hebben. Betreffende de schulden, welke Rusland toch zou hebben te betalen, zegt de nota, dat Rusland reeds verscheidene offers gebracht heeft. Rusland zal zijn verplichtingen nako men, doch slechts op voorwaarde, dat credie ten worden verstrekt van Regeering aan Regeering. De credieten moeten in baar geld verstrekt worden, daar dit voor den eoo- nomischen wederopbouw van het land on voorwaardelijk noodig is. Verder verklaart de antwoordnota dat het voor Rusland on mogelijk is een, algemeen verdrag te sluiten indien geen waarborgen worden gegeven, welke ook het verstrekken van credieten omvatten. Hoewel de officieele tekst nog niet bekend was, werd uit Londen aan de Voss. Ztg. ge meld, dat Rusland alle voorwaardèn van het memorandum aanvaardde, met uitzondering van de artikelen 1 en 7 (propaganda en eigendomsrecht). De Russen zouden hierin wijzigingen wenschen en voorts onvoor waardelijke toezegging verlangen van een leening van 2 nüllioen pond. Berlijn, 10 Mei. Het Russische antwoord zoo eerst hedenmiddag om half twee te Ge nua worden overhandigd. Rond half een ver scheen Tsjitsjerin echter bij Schanzer met denwelken hij een lang onderhoud had. Het resultaat van het onderhoud was dat op de deur van het bureau der Russische dele ga tie een biljet werd bevestigd met het op schrift: „De Russische antwoord-nota zal heden niet bekend worden gemaakt." Het spreekt vanzelf dat dit bericht groote sen satie in de conferentiekringen verwekte en op de meest verschillende wijze werd uitge legd. De antwoordnota is trouwens volgens een bericht uit Russische bron vandaag ook niet eens overhandigd. Nadat Tsjitsjerin Schanzer had verlaten begaf de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken zich naar Lloyd George. Men beweert dat Tsjitsjerin zijn bezoek aan Schanzer heeft gebracht om dezen mede te deelen dat de antwoord-nota eerst morgen zou kunnen worden overhan De 'correspondent van het Acht Uhr Abend- blatt te Genua seint dat de toestand aldaar heden wat gunstiger wordt beoordeeld en dat het gevaar van een breuk voorbij schijnt. Dit bericht steunt op het vermoeden dat de deer MABEL BARNES-GRUNDY voor Nederland bewerkt door ELLY HARTING. 46) ,De Tonipkinse' ate' tweemaal ln de week zaLm." En bekwam ze dat goed?" '\Neturelijk. We mosse* ook wat vaker zalm ete', nou we toch rijk zijn voor het gedaan is." „Wat gedaan is? De zalm naturelijk," en nu verliet ze me werkelijk met hoorbaar gesnuif. De menscheljjke natuur is toch niet zeer uiteenloopend, Dimbie ie boos over juffrouw Fairbrother's komst en Amalia eveneens en, vrijwel ojn dezelfde reden. En i k benr mensohelijk en vrouwelijk ge noeg om een groote vreugde en voldoening te vinden in hun boosheid. HOOFDSTUK XXH. Een literaire dame vereert me met een bezoek. Verscheidene inalen heeft Amalia den aatsten tijd het genoegen gesmaakt ons •est porseleinen servies te voorschijn te .nogen halen.de „society" van Pine 1 ree Valley is eindelijk begonnen ons in nun kring op te nemen. Zm maanden zijn reed* in kat nia* T**" Russische antwoordnota niet volstrekt af wijzend zal zijn. Overal waar de Russen in un antwoord' een eisch als onaannemelijk ('stempelen zullen zij dat doen in zeer voor zichtige termen, zoodat de mogelijkheid tot verdere onderhandelingen blijft bestaan. De nota wordt volgens denzelfden correspon dent ingeleid door opmerkingen van alge- meenen aard. De sowjet-regeering wijst er o.a. op dat de negen mogendheden die de memorie aan Rusland hebben onderteekend zich met tot een hulpactie verplichten maar aan Rusland eng omschreven eischen stel len. v erder wordt beweerd dat de Russen het eerste artikel volstrekt onaannemelijk achten. Vervolgens verklaart de sowjet-re geering zich bereid de vooroorlogsche schul den te erkennen. Zij geeft verder den wensch te kennen dat in de plaats van de in de me- morle voorziene buitenlandsche rechters Russische rechtbanken zullen fungeeren. \v at het particulier eigendom betreft kan Moskou bet beginsel van de natlonallseeiïng niet prijsgeven. De Russlsohe regeering ls echter bereid vreemdelingen het vruchtge bruik van hun goederen te geven. Genua, 10 Mei. Na een langdurig onder houd dat Tsjitsjerin ln het begin van den na middag met Schanzer had, maakte de Rus sische delegatie bekend, dat zij de mededee ling van het, antwoord op het memorandum uitstelde. Het oommentaar op het vertrek van Rakofski is eveneens uitgesteld. Berlijn, 10 MeL Naar de berichtgever der „Vossische Zeitung" uit Genua meldt is de toestand in de Russische kwestie weder ver scherpt, daar, na de kalme stemming van gisteren in de kringen der Fransche dele gatie, heden weer beslist verklaard wordt, dat het onvoldoende antwoord der Russen van Fransche zijde niet als een geschikten grondslag voor onderhandelingen wordt be schouwd. Men wijt dan ook de ommekeer aan het besluit van den Parijschen ministerraad van gisteren, die zoo wel Inzake het Russische memorandum als de kwestie der schadeloos stellingen het standpunt innam in geen en kel opzicht te willen toegeven. Berlijn, 10 Mei. De Parijsche bladen mei den, dat de „Commissie van Herstel" een ontwerp heeft opgesteld voor een Duitsche schadeloosstellingsleening ten bedrage van 5 milliard gouden marken voor den tijd van 20 jaar. De credieten voor Rusland De Daily Express verneemt nopens de re geling der Russische credieten, dat er hon derd millioen pond zal worden verstrekt, op voorwaarde dat het geld zal worden ge bruikt voor aankoop van materiaal, hoofd zakelijk locomotieven, treinen en spoortma- teriaai, van de landen, welke deelnemen aan de overeenkomst. Van deze honderd mil lioen pond zullen vijf-en-twintig millioen in goud worden geplaatst in de Imperiale Bank te Moskou en een zelfde bedrag in de Bank of England. De overblijvende 50 millioen neemt den vorm aan van geld in omloop voor betaling van goederen. Het heet, dat de overeenkomst bepaalt, dat een minimum hoeveelheid materiaal door de sowjet-regee ring bij elk der contracteerende partijen zal worden besteld. Alle orders boven het mini mum zullen open zijn voor concurreerende inschrijving. Trotskl aan het woord. De Russische handelsdelegatie publiceert een telegram uit Moskou, volgens hetwelk Trotski in een interview heeft verklaard, dat gebleken was, dat de leidende Europ'eesche diplomaten den huldigen toestand niet be grepen. Zij verbeelden aldus Trotski dat de Russische revolutie itfet een nieuw historisch tijdperk in de wereld beteekent. Zij denken, dat het slechts een gewone ge beurtenis is, waarvan het effect kan worden opgeheven dooi; gewapende macht of over reding. Zij stellen te Genua voor, de eigen domsrechten te herstellen en de arbeiders- revolutie te tarten. Dit is even (belachelijk Ingezonden Mededeeling. dwenen sinds we ons hier vestigden. Nu kunnen we gevoeglijk beginnen. Het zijn grootendeels goedig», vriende lijke, welmeenende matrones, die werkelijk voor mij in mijn ongeluk voelen, me boeken en tijdschriften zenden eni een ongeveinsde belangstelling aan den dag leggen in Ama lia, haar manier van huishouden,' en haar zingen. Ze heeft nu in elk geval nette „schoenen" vertel ik mezelf inet een diepen zucht van voldoening. Zij vindt al dat bezoek heerlijk, ze ziet er een vooruitgang voor ons in. Ze heeft me laten voelen, dat ik eigenlijk „jour" moest houden; dat ik Japansoh papieren servetjes moest koopen om op den schoot der dames te leggen en dat broodjes veel chiquer ziju dan snéédjes brood.... Van al mijn bezoekers hebben^ slechts twee een duidelijken indruk bij mij achter gelaten: mijnheer Brook, de vicaris van onze parochie, omdat hij een man was en me vrouw Winderby, omdat ze een letterkun dige was. Toen mijnheer Brook den tuin in kwam, vloog Amalia gelijktijdig de voordeur uit, slipte m'n muiltjes aan mijn voeten, viscthte de schildpad op en trok mijn japon in sier lijke plooien om me heem Ik ben er zeker van, moet er zeker van zijn, dat Amalia eiken middag in de provi siekast op de loer naar visite ligt Mijnheer Brook's oogen twinkelden vroo- lijk, toen hij haar bezig zag en ik vond hem aardig, juist daarom. Ik herinner me nog meer van het gsprek met mevrouw Winderby dan van dat van mijnheer Brook, want de laatste was noch literair aangelegd, noch senuwtchtig, noch1 ANNO 1886 DE BANK: opent Rekening-Courant en Chequerekenlngen met rentevergoeding, Incasseert en disconteert Handelspapier op binnen- sn buitenland, verleent Bedrljfecredleten aan Landbouw, Handel en Industrie, belast zich met den aan- en verkoop van Effecten voor geldbelegging^ verhuurt in hare zwaar geconstrueerde Safe-deposlt loketten, waarvan de huur bedraagt: Model A per Jaar: f 8,— 11 R ii f 10,— 11 O ii ii '®i"" °/o neemt gelden In depoelto tegen de navolgende rente: met 1 dag opzegging 1 voor 1 maand vaati 3 11 11 ii II 1 'Mr tl Voor andere termijnen, zoomsds voor groots bsdragsn, kunnen aparte voorwaar den worden vastgesteld. II 3 4 De Inrichting biedt tevene gelegenheid tot berging van koffers en tot plaatsing van eigen brandkasten der ollKntsn. als de elsch onzerzijdsch zou zijn, dat de Europeesche kapitalisten hun mijnen, fa brieken enz. aan de arbeiders zouden over' geven. VEREENIGDp STATEN. Het Amerikaansche kabinet heeft het Russische vraagstuk besproken in verhand met hetgeen daarover te Genua voorvalt Algemeen wordt de meening uitgesproken, dat de houding van de geallieerde regeerin gen tegenover het sowjet-stelsel, zooals die te Genua blijkt,* in hoofdzaak overeenstemt met de politiek van de Ver. Staten. Men sprak de hoop uit, dat de conferentie een oplossing zou vinden, die voor de Ver. Sta ten aannemelijk is. Anders zouden de Ver. Staten genoopt worden*, hun betrekkingen met Rusland onafhankelijk te regelen. De verhouding tot Rusland. Uit Washington wordt gemeld: Het kabinet heeft over het Russische pro bleem beraadslaagd, voor zoover dit bij de onderhandelingen te Geijua betrokken is. Algemeen werd de meening geuit, dat de houding der geallieerde regeeringen ten opzichte der Sovjet-regeering, gelijk deze zich te Genua openbaart, feitelijk in over eenstemming is met de politiek der Ver. Staten. De hbop werd geuit, dat de confe rentie een oplossing zal vinden, welke voor de Ver. Staten aannemelijk is, andere zou den zij genoopt zijn hun betrekkingen tot Rusland afzonderlijk te regelen. De schadevergoeding. Naar de „Köln. Ztg." meldt, staat het vast, dat de op 15 Mei vervallende schadevergoe dingstermijn van 50 millioen goudmark prompt wordt betaald. 'De rijksregeering heeft de commissie van herstel een mededee ling in dien geest gezonden. Een onafhankelijk Kroatië. Volgens de Tempo hebben de Kroaten een onafhankelijke regeering gevormd, on der den boerenleider Radowits. Over heel Kroatië zijn de vlaggen uitge stoken ter viering van de onafhankelijkheid* Tegenspraak. Een Reuterbericht in de Engelsche Maden spreekt de mededeeling tegen van de „Chic. Trib.", Dinsdag door ons vermeld, als zou den Polen, Japan en de kleine Entente terug willen komen op de onderteekening van het memorandum aan Rusland, indien Frankrijk ert België volhardden in hun weigering tot onderteekening. overspannen, alleem maar eefl eenvoudige geestelijke, een man zonder oeftige aanstel- irlj, eert frissdhe, vriendelijke godvruch tige persoonlijkheid met breede opvattin gen, een gladgeschoren gezicht eni een pret- t geschoolde stem. Hij verontschuldigde zich zoolang met zijn bezoek te hebben gewacht, hy was eenige maanden lang min of meer sukke lend geweest eni zijn vrouw legdo geen be zoeken af zonder hem; op het oogenblik ge noot zij aan zee een welverdiende rust. Hij vond het verdrietig dat ik ziek was en wenschte mij een spoedige beterschap; hij had mijn echtgenoot in de kerk gezien en hij verorberde twee broodjes met komkom- mer-sandwiches bij zijn thee. 'Een onpoëtische strophe van Temnyson schoot mij te binnen: „A Mr. WiUrinaon, a clergymanDat was juist op Mr. Brook van toepassing, doch ik voelde terzelfder tijd dat zwakken en ongelukkigen geen beteren vriend kunnen hebben. En nu mevrouw Winderby. Ik kan haar niet overslaan, want ze springt steeds maar weer la Amalia) tevoorschijn uit het her- senkastje, waarin ik haar opbergen wil. Mevrouw Winderbuey was gekleed in, zooals Amalia het beschreef, een nachtpon. De nachtpon was van groen fluweel met een lagen vierkanten hals. De bedoeling was, dat ze in volle, gracieuse plooien, zou neer hangen, maar het leek er niets op, want me vrouw Wlnderbury's ronde, forsohe gestalte, niet door een oorset in bedwang gehouden, liet dat niet toe en de nachtpon was te nauw. Rond haar hals lag een snoer amberkleu rige kralen en op haar rood, touwachtig haar zwierde lustig een slordige, groene, slappe Liberty OPPER-SILEZIE. Volgeps de Matin zal de Dultsch-Poolache overeenkomst betreffende de verdeeling van Opper-Sllezië 18 Mei door den Volkenbond worden geratificeerd. DENEMARKEN. De landsverdediging. Uit Kopenhagen wordt gemeld: Drie jaar na haar installatie heeft de com missie voor de landsverdediging thans haar rapport uitgebracht. Het is een lijvig boek van 800 octavo bladzijden, dat afzonderlijke voorstellen van elk der vier politieke par tijen, van de bevelvoerende generaals en van den generalen staf bevat, in het geheefl dus zes voorstellen. Het voorstel van de regeeringspartij (de liberale linkerzijde) komt neer op een oor logssterkte van het leger van 60.000 man, met jaarlijiksche lichtingen van 6700 man en met verkorten oefentijd voor alle wapens. De regeeringspartij wil het leger verdeelen in drie divisies, een voor Seeland, een voor Noord Jutland en een voor Zuid Jutland en Funen. Zij raamt de kosten op 23.700.000 per jaar, plus 3 millioen tien jaar lang voor de aanschaffing van nieuiwe uitrusting, en 31/» millioen vijf jaar lang voor de overplaat sing van officieren. Het voorstel wil de kustvereterkingen ver minderen en dé kustverdediging in hoofd zaak opdragen aan de vloot. De kosten der kustverdediging worden dan geschat op 1 millioen per jaar. De vloot zal volgens het voorstel bestaan uit zes groote schepen Van 18000 ton elk, 24 torpedobooten en duikbooten van gemid deld 7000 ton, 2 mijnleggera van 1000 ton en het noodige materiaal voor mijnversperrin- gen en watervliegtuigen. De reserve zal bestaan uit oudere schepen, die nog geveohtswaarde hebben, schepen voor bijzondere doeleinden (o. a. een kruiser vo>r overzee-dienst), inspectie-booten voor Ie 1 issc.ier j en wachtschepen. D u tgavei; voor t.e vloot worden in d t voorstel, 't welk door de marine-autoriteiten is goedgekeurd, geraamd op 15.900.000 kronen. De gezamenlijke kosten van leger en vloot zullen dus 40.600.000 kronen per jaar zijn met 6.850.000 tijdelijke uitgaven. Het ontwerp van de conservatieven stelt de jaarlijksche lichtingen voor het leger op 10.000 man, en wil het leger verdeelen in 4 divisies, twee gelegerd in het Oosten des lands en twee in het westen. De kosten wer den -per jaar geraamd op 30.400.000 kronen, plus 3 millioen tien jaar lang voor kosten van uitrusting en 2.200.000 vijf jaar lang voor wachtgelden. Bevallig zonk zij Ln een lagen wipstoel en zei: „Ik smachtte er naar u te ontmoeten vanaf h»t oogenblik, dat u ln Pine Tree Valley kwam wonen." „O," zei ik, niet ln staat de verwondering .uit mijn stem te bannen, „Ja. Ik weet natuurlijk, dat u hier al eenl- gen tijd woont, maar ik heb het zoo waan zinnig druk, ziet u." „Heeft iedereen het hier druk?" vroeg ik. „Dat hangt er vanaf," verkondigde zij. „wie het zijn. Menschen, die een bron in zich hebben, zijn altijd bezig. U hebt een bron," zij wees naar me met haar parasol. „O, ja?" vroeg ik wederom verwonderd. „Ja. U hebt temperament," Nu wist ik wel, dat ik een temperatuur had, maar ik wist niet precies wat ze met dat andere bedoelde en lachte zorgeloos. Als zy gezegd had: „U hebt een sanguinisch of een pessimistisch temperament," zou ik haar volkomen begrepen hebben; maar op die gedecideerde manier: „U hebt tempe rament. Doch zij wist blijkbaar meer van derge lijke dingen af dan ik en zoo sprak ik haar niet tegen. „Ik zie het aan de kleur van uw japon, aan de boeken op uw tafel Omar, die heerlijke lieveling aan de manier waarop uw haar gekapt ia" Ze trapte al sprekende op'Jumbles' staart en ik greep onwillekeurig naar mijn hoofd, doch voelde gelukkig nleta verkeerds. „En dit ls zulk een heerlijke, liefelijke tuin. U leeft natuurlijk het „eenvoudige Leven"?" „Ik leef het leven van een zieke," ant woordde ik, «dat moet wel eenvoudig zijn." Voor kustverdediging trekt dit voorstel 1.600.000 per jaar uit, voor den landstorm (6000 man jaarlijks met 2 maanden oefening) 1.500.000. De gezamenlijke kosten van leger en vloot worden op 49.400.000 per jaar geraamd. Het ontwerp der ïadicale partij strekt tot afschaffing van den dienstplicht en van alle versterkingen. Het stelt een leger voor van 30.000 man, met lichtingen van 3000 per jaar en oefentijd- van vier maanden. Het leger wordt verdeeld in 18 bataljons infanterie, 2 regimenten oavallerie, en 2 artillerie-afdee- lingen, gelijkelijk verdeeld ten oosten en westen van de Groote Belt. De koeten wor den geraamd op 11.900.000 kronen per jaar, plus 6.600.000 vijf jaar lang voor wacht gelden. De vloot zou volgens dit voorstel bestaan uit wacht- en Inspectieschepen van gemid deld 12000 ton, 24 torpedobooten, patroelje- booten en zoo noodig duikbooten van g< mid- deld 4000 ton, twee mijnleggera van 10Ö0 ton, schepen voor bijzondere doeleinden van 2500 ton en watervliegtuigen. De kosten werden geraamd op 10 millioen kronen per jaar, plus 700.000 kronen vijf Jaar lang voor wacht gelden. De gezamenlijke kosten van leger en vloot zouden dan komen op 21.900.000 kronen per jaar, plus 7.200.000 per jaar tijdelijk. Het ontwerp der soc.-dem. strekt tot ont wapening met afschaffing van alle verster kingen. Voor kustverdediging stelt het ont werp een reserve-politie van 6000 man voor, die ln geval van nood ter beschikking wordt gesteld van de gewone politie. Voor de vis- scher ij-inspectie en de bescherming- van Deensche wateren willen de s.-d. enkele be staande marineschepen afstaan. De gezamenlijke kosten worden geraamd op 7.560.000 per jaar, plus 11.800.000 voor wachtgelden vijf jaar lang. De bevelvoerende generaals stellen lich tingen van 12000 man Voor en ramen de kos ten van het leger op 59.500.000 kronen per jaar. De generale staf stelt lichtingen van 12000 man voor en raamt de kosten van het leger op 40.800.000 kronen per jaar. De verbeterde stemming ln Amerika voor Duitsohland. Berlijn, 10 Mei. Een vertegenwoordiger van de „Tag" had gisteren een onderhoud met den Amerikaanschen senator Britton, een vooraanstaand Amerikaansch staathuis houdkundige, die o^. het volgende mede deelde: „Toenl president Wilson ongeveer ander half jaar geleden het Witte Huis verliet, was de positie van Duitsohland in Amerika zeer slecht. Sedert Wilson als president is afgetreden, zijn reeds stappen tot het her stel van de goede betrekkingen tussohen de beide landen gedaan, en thans zijn minstens van de 100 millioen Amerikanen er 90 mil- lioen Duitsohland goedgezind. Zij wenschen ernstig en oprecht een zoo spoedig moge lijk herstel van de overeenstemming, zoo als die vóór den oorlog tussohen Berlijn en Washington en tussohen de beide volken bestond. Dit is niet alleen in het belang van Amerika en van -Duitschland, dooh in het belang der geheele wereld, en naar men in Amerika meent ook in het belang der arbeiders. Voor president Wilson Washing ton verliet, was Frankrijk het land, dat de sympathieën van Amerika had. Dit is ech ter met name in het laatste jaar, geheel anders geworden. De vredelievende bevolking van Ameri ka heeft met bevreemding gezien en- ziet dit thans nog, hoe Frankrijk het vasteland militair overheerscht en hoe het niet af laat van zijn haat Onze Amerikanen wil len niets anders dan de industrie bevorderen en handeldrijven. De haatpolitiek van Frankrijk echter beteekent oorlog. Daarom hebben wij Amerikanen ons teleurgesteld van Frankrijk afgewend. De 10 Ameri kanen, die thans nog iets voor Frankrijk over hebben, zijn degenen, die reeds voor ,jO natuurlijk, natuurlijk, men heeft mij van uw ziekte verteld zeer treurig." Zij sprak haastig, alsof ze verlangde zoo spoedig mogelijk van dit pijnlijke onder werp af te stappen. Daoht ze dat ik over mijn ramp zou uit weiden tot haar? De hemel beware mei „Ik had zoo gehoopt, dat u één van ons zou zijn geworden." Ik zag haar verwonderd aan. „Dat u en1 uw man verwante geesten zou den zijn geweest Was dat uw man, dien ik zooeven zag toen ik binnenkwam?" „Ja, dat was mijn man," antwoordde ik vast. Zij keek den tuin rond alsof Dimbie ver borgen zou zijn achter den latyrus of in de rhabarber en ik had moeite mijn lachen in te houden. „Maar zelfs al is u aan huis gebonden arm ding misschien zou uw man toch wel in onzen kring willen opgenomen worden. Wat voor neigingen heeft hij? Welke rich ting is hij toegedaan?" x) aar conservatie was mysterieus, doch hier was tenminste een eenvoudige vraag te be antwoorden. „Hij nam altijd de Zuid-West. Met koude minachting zag zij mij aan. „Ik spreek niet over spoorlijnen," viel zij mij in de rede.. „Ik bedoel voor welke kunstrich ting, voor welke beweging is hij geïnteres seerd." Dit laatste is in het Engelsah: „Welke lijn neemt hij?" Vandaar het antwoord. (Word* ▼•rrodgd).

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1