NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS. TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA f 0.95,1.90,3.00,3.S0,4.50,5.50. HERMAN NYPELS, Eerste Blad. MAROUERITE'S WONDERE JAAR HELDER. No. 5559 DONDERDAG 18 MEI 1922 50e JAARGANG duitschland. FEUILLETON. Coca ILABBL BARNESG-RUNDY vso Nederlaag bawerlci door ILIiY HARTEN®. i0'?00-,?1, de ^rens der belasting- vrydom) zijn! Volgens het oorspronkelijk ontwerp moesten personen met een inko men van 20 millioen M. 10 afstaan. zeer mooie keuze, COURANT 8 ILMNDBN BIJ VOORUITBETALING Lwee imnmora der Counmt 4 ct.; fr T p S M Lloht op voor «uto'o en fietsen: Donderdag 18 i"- Vrijdag 10 9.81 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE GENUA. Dinsdagochtend heeft de subcommisie ■voor de Russische quaeatles met de Russi- sche delegatie In verband met ihet door de laatste ontvangen; memorandum vergaderd. Het resultaat der besprekingen -was, dat de Russen 24 uur bedenktijd kregen. De Russen kwamen op tegen de keuze van den Haag als plaats van bijeenkomst der oommissie. Zij oefenden oritiek uit op de ligging en wezen er op, dat zij aldaar geen) vertegenjwoordiger hadden. Vermoede lijk ligt de oorzaak van deze critiek dieper en houdt zij verband met het feit, dat de Nederlandache delegatie te Genua elk con tact met de Russische vertegenwoordigers vermeden heeft De Russen zullen vermoedelijk Stockholm of Riga voorstellen. Laatstgenoemde stad is echter voor de West-Buropeesohe staten moeilijk als plaats van bijeenkomst te aan vaarden. Daarentegen is er volgens een be richt uit Londen veel kaïns, dat Stockholm in plaats van den Haag zal worden gekozen. De Russen stelden de commissie verder nog voor een eigenaardig vraagstuk. Op de vraag waarom Duitschland niet tot de con ferentie weid toegelaten, weid geantwoord, dat dit kwam, doordat Duitschland het trao taat van Rapallo gesloten had. Daarop stel den de Russen de vraag waarom de Polen, die eveneens een verdrag met Rusltnd slo ten, wel toegelaten werden. Het antwoord op deze vraag bleef echter uit Een weigerend antwoord der V». Staten. De officieele regeeringsmededeeling in zake de uitnoodiging tot de Haagsche con ferentie zegt, dan de Amerikaausche regee ring niet tot de gevolgtrekking kan komen dat zij met nut kaan deelnemen aan de Haag- Bche bijeenkomst daar deze haar voorkomt een voortzeting ouder anderen naam van de conferentie te Genua te zijn en bestemd de zelfde moeilijkheden te ontmoeten, wanneer de houding der Russen, zooals deze uit hun memorie van 11 Mei blijkt te zijn, onveran derd blijft. Volgens een later bericht zou van uit Washington medegedeeld zijn, dat de afwij zing nadere besprekingen niet uitsluit Naar verluidt, zou dan ook opnieuw een uitnoo diging tot deelname aan de conferentie aan de Vereenigde Staten zijn gezonden. De scholden van de geallieerden aan de Unie. De Times verneemt uit New-Yrk dat de Kamer van Koophandel aldaar en belang wekkend rapport heeft uitgebracht over de schulden van de geallieerden aan de Ver. Staten. De New-Yorksche K. v. K. schat bij normalen wisselkoers die schulden op 2,267,860,000. Het rapport wijst op de on mogelijkheid voor de geallieerde regeerin gen Engeland misschien, uitgezonderd om die schulden thans te betalen. De Dultüche spoorwegtarieven. De laatste verhooglng vtn de prijzen der materialen en van de looien) van net per- sonel hebben de epoorwgiirecties genoopt 49) „O," riep ik, oen ©ogenblik verblind door het licht dat mij plotseling opging. Onze oogen' ontmoetten elkaar en ik wist dat hii begreep. „Ja," knikte hij rustig. Dimbie amuseerde zich met een stukje cake op Juin bles" roze neusje te laten balan- oeeren. „Ik ben zóó bUj."1 „Dank je," zei de dokter eenvoudig. „Waar ben je blij om?'1 vroeg Dimbie op kijkend. „Dat de zon voor Jane en dokter Renton eindelijk te voorschijn komt nia een boelen, langen, donkeren tijd.» Dimbie staarcW. „Ik snap niet waarom je nu juist voor hen blij moet zijn. Mij dunkt dat w ij de zon meer noodig hebben dan zij, daar wü luie niets- doende menschen zijn. Bovendien is het dechits eenl dag of drie regenachtig geweest; i© kunt niet verwachten, dat de zon eeuwig chijnt." „Het is al in acht jaren 1wng min of meer somber geweest," merkte ik af en na mij nog eens aangestaart te hebben wijdde Dim bie zijn aandacht meer aan Jungles, als om Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDAOTEUR-UITGEVER0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 60 Po9t-G4ror€kent»8 No. 16066. reeds met 1 Juni de tarieven voor goederen, l i oogen611 goedereQ m«t 26 pet. te ver- De gedwongen leening. De Hbl. ooit. te Berlijn verneemt het vol gende over de gedwongen leening: Eerst zouden vermogens tot 250,000 M. niet aan de leening deel behoeven te nemen. Thans Volgens het nieuwe ontwerp moeten zij, die 1 millioen M. bezitten reeds 10 stor ten. Menjhoopt dat deze gedwongen leening pl.m. 70 milllard papleren marken of 1 mil- liard goudmarken zal opbrengen. OOSTENRIJK. Goud in Karlnthlë. De landtregeering van Karlnthlë heeft aan een onderneming vergunning verleend om een goudmijn in de Hohe Taiuern te ex- ploiteeren. Met deze onderneming begint de eeuwen oude goudmynontginning van Krainthië na een lange pauze te herleven. Voor 800 jaren varen er in de Tauern, zoowel aan den Karintischen als aan den Salzburgschen kont, zeer productieve goudmijnen. Bij de contra-reformatie verlieten de protestant- sche eigenaars en mijnwerkers het land, na dat ze eerst de mijnen hadden vernield, om de hervatting van het mijnwerk te beletten. Karinthië heeft behalve zijn schatten aan goud, ook nog de grootste loodmijnbouw van de oude monarchie. Verder vindt men er mangaanijzer en andere ertsen, waarvan de exploitatie nu door de in aanleg zijnde groote waterkracht-installaties zal worden bevorderd. FRANKRIJK. Een orkaan. Een gedeelte van de Yendée is Zondag ge teisterd door een bevigen orkaan met hagel, aan den landbouw is onberekenbare schade aangerieht. Het hevigst heeft de storm gewoed in het kanton Montaigu in Noord-Zuidelyks riehting, over een strook van 4 kilometer breedte. Alle te velde staande gewassen, graan, wijn, anz, zijn vernietigd, in de buurt van 8t. Georga, «ijn menschen, die buiten waren toen het noodweer losbrak, in het gezicht tot bloedens toe gekwetst door de hagelsteenen. Te St. Georges-de Montaigu, een kleine plaats, heeft de storm iu het bijzonder huisgehouden. Daken zyn van huizen gerukt, het water stroom de huiaen binnen, plafonds z^n ingestort. Groote hoeveelheden graan en mais lijn er verloren gegaan. In de buurt van de plaats hebben alle boerderijen zwaar geleden. De velden, waarop het gewas, als kaver en lmierne, al een aanmerkelijke hoogte bereikt had, moeten er uitzien als of ze door paarden z^n platgetrapt. IERLAND. Sir Htaraar Greenwood, heeft in het En gelsche Lagerhuis meegedeeld, dat aan het eind van deze week geheel Zuid-Ierland, met uitzondering van Dublin eni de kustverster- kingen van Engelsche troepen zijn ontbloot Chrnagh (graafschap Kildare), een histo rische Engelsche legerplaats in Ierland is Dinsdag aan de troepen van den vrijstaat overgedragen. RUSLAND. Beschuldigingen tegen Trotskl. Volgens het officieele Estlandsohe nieuws agentschap is uit Moekou bericht ontvan gen, dat in een] vergadering van het centraal uitvoerend comité heftige tafereelen plaats gehad hebben, doordat Sriapnikof opkwam tegen de financieele operaties van Trotski. die bezig was zich persoonlijk te verrijken enl reeds een persoonlijk vermogen van 80 m tl Hoen goud-roebel verworven had. Trotski ADVERTENTIENt 20 et p. regel (gulj&rd). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) 60 ct. Kleine advertentie® (gevraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regels 40 crt, elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adresBureau r. d. blad en met br. onder no. 10 ct p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Ingezonden Mededeellng. uiting te geven aan zijn gevoel, dat katten makkelijker te verstaan zijn dan vrouwen. De dokter en ik glimlachten. Ik zou oen grijs pak aandoen en een licht grijze hoed erbij nemen grijs staat zóó goed bij haar van dezelfde kleur," ging ik Zóó «r® is het toch nog niet," weerstreef de hij en betastte zijn Hoofd. En mijn das?" vroeg hij mot een grap pige, bijna gelaten trek op zijn gezicht. Overwegend hield ik myn hoofd opzij. „Lavenderkleurig zou te.te.brui degom^1^ zijn. Grijs dunkt me of zwart m^Waar ter wereld hebben jullie hot toch over." vroeg Dimbie. Over kleuren, wij overwegen wat een mm met grijs haar het beste zou staan." „Maar ik ben niet grijs, zei Dimbie. '.Neen, venit" Nu wat bedoel je dan. Jk wijdde mijn gedachten voor het oogen- blik aan een anderen man, of liever aan het uiterlijk van een anderen man, dm er graag bijzonder goed en jong uit vil zien. Wat een kwast moet dat zijn,» zei Dim- en Juimbles achterna slen- Jaarna statig weggewandeld, pertment wei gerend om zich u>t clown te verlagen. Wij lachten hardop. „Mag ik.mag ik er ronduit over spre ken?" vroeg ik den dokter. Hij knikte. „Wanneer zoudt tl haar willen zien?- ^Morgenavond als je er niets tegen hebt." Ik overwoog het. n „Laten we zeggen overmorgen. „Waarom?" trachtte zich te rechtvaardigen, maar zonder succes. ITALIË. Een petroïenmbnm. De Italiaansche Minister van Landbouw deelde aan een vertegenwoordiger van de „Massagero" mede, dat naby San Giogan in de provincie Roma op een diepte van 1500 voet plie is gevonden De bron produceert per dag meer dan 3 ton. Het ruwe product is van heoge kwaliteit en levert benzine, petroleum en smeerolie. ZUID-AFRIKA Een waarschuwing aan immigranten. De hooge commissaris voor Zuid-Afrika te Londen deelt mede, dat in weerwil van de waarschuwing der Z.-Afrikaansche regee ring, dat tengevolge van de werkloosheid in Zuid-Afrika de immigratie, welke den toe stand slechts kon verergeren, moet worden beperkt, groote massa's immigranten naar Zuid-Afrika gaan, die daar ongewensoht zijn wegens gebrek aan middelen van bestaan. De hooge commissaris wijst er degenen die voornemens zijn te emigreeren, op, dat de artikelen der immigratiewet betreffende personen, die om economische redenen on geschikt worden geacht om zich in Zuid- Afrika te vestigen, stipt zullen worden uit gevoerd. BINNENLAND. Nederland en België. Naar het Ned. Corr. Bureau verneemt, heibben de ministers Jaspar en Van Karne- beek gebruik gemaakt van hun tegenwoor digheid' te Geniua, ter gelegenheid van de economische oonferentie, om de bespreking te hervatten, die zij in Augustus 1921 te Lu- zern gehad hebben over de herziening van de tractaten van 1839 en de quaestie van de Wielingen. In den loop der bijeenkomsten, die ge houden werden in een geest van vriend schappelijke toenadering1, werden verschil lende voorstellen besproken. Omtrent deze voorstellen kon men nog niet tot overeen stemming gerakenen werd' (besloten een oplossing der quaestie opnieuw in studie te nemen. Naar aanleiding van het bovenstaand be richt heeft men op het ministerie van bui- tenlandsche zaken aan de N. Rott. Ort. mee gedeeld, dat het bij de besprekingen tussohen de ministers Jasper en Van Karnebeek geen „Omdat als zij „ja" ïegfc, ze voor mij verloren zal zijn. Ik ben wat zelfzuolitig ge worden en zou haar zoo graag den eersten «vond geheel voor mijzelf hebben. u „Goed dan," stemde hij een beetje verwy- teujd toe. „Nadat u acht jaar gewacht hebt, zal één „Langer schijnen dan al die Jaren bij el kaar," zei hij wanhopig. „Weet u wat, kom dan morgenavond laat na het avondeten." „Neen, ik zal probeeren het uit te hou den.,' Hij glimlachte ftauwtjes. „Als ze. nu, als ze mijn verzoek afslaat, zal ik een halve dag langer de gezegende hoop in my rondgedragen hebben. En^als ze „neen zei zou.ik het verdienea' „Ik weet niet hoe het komt, maar ik ge loof niet, dat zij „neen" zal zeggen, ofschoon u, zooals u zegt, het volkomen verdienen zoudt." Ja, dat weet ik." Een angstige, bijna ver drietige blik kwam in zijn oogen. Zyn ver weerd gelaat leek zachter en jonger en zyn stem klonk niet half zoo grof als gewoonlyk. Het was een beetje - ontroerend. „Vrouwen vergeten niet spoedig. Als ie ooit van u gehouden heeft.begon ik Dimbie kwam terug. „Dimbie," riep ik hem tegemoet, „je moest eeüs over de heg naar het kikvorschenveld klimmen en me wat margrieten plukkea „Zijn die nog niet gedaan 'O, als ze gedaan zijn. breng me dan maar wat ganzebloemen of thym of wat je maar vinden kunt. Ik snak naar wat wilde bloe men," Lui en langzaam sloeg hij één leen over de heg, toen het tweede en verdween. eigenlijk gezegde onderhandelingen gold, die een direct resultaat kunnen opleveren, maar dat zij geschikt waren om een betere atmosfeer te scheppen en misverstanden uit den weg te ruimen, die in verband met de herziening van de verdragen van 1839 en de Wielingen gerezen zijn, problemen welke zeer moeilijk op te lossen zijn enj die in Ne derland en België op verschillende manier worden' bekeken. Men mag niet verwach ten, dat ze onmiddellijk opgelost worden, maar besprekingen als plaats gehad hebben tusschen de ministers Jasper en Van Karne-, beek kunnen niet anders dan gunstig zijn voor de eindelijke beslissing. Nederland sn Genua. In een hoofdartikel uit Genua zeide het „Berl. Tagebl." van Dinsdagmorgen o. a. het volgende: Nederland heeft op de oonferentie een politiek van fijn verstand, in elk geval van uiterste voorzichtigheid, uiterste reserve en uiterste gematigdheid gevoerd. Wellicht is men na vijf weken van zulk een terughou ding een weinig verbaasd, zich in het mid denpunt van de groote politiek te zien ge plaatst, en dat nog wel op zulk een oogenlblik. Het is in overeenstemming met de merk waardige gewoonten van de conferentie, dat de heer Van Karnebeek, die juist Zondag vertrok, den heer Tjitsjerin, of wie anders als leider der Russische delegatie naar Den Haag zal komen, eerst daar zal leeren ken nen. De drie leidende partijen van het land dragen namen, die onder bepaalde omstan digheden iets vreeswekkends zouden kun nen hebben: de anti-revolutionnaire partij, de christelyk-historische, en de R.-K. partij. Maar de wereld weet, dat Nederland een staat van internationale politieke gastvrij heid is, dat het de gedachte van de Europee- sche solidariteit niet alleen in naam, imaar met daden en wel zeer practische daden, voorstaat. Zonder incidenten zullen de be sprekingen der deskundigen in het Vredes paleis worden gehouden. De Noordzee harlngvisscherij. Op de vragen van den heer A. P. Staal man betreffende het verleenen van steun aan Noordzeeharingvissoherij, luidt het ant woord van den minister van landbouw, nij verheid en handel: In verband met de omstandigheid, dat de vooruitzichten voor den afeet van- haring voor het oogenblik zeer ongunstig zijn, schijnt het ongeraden vooralsnog het uitva ren van schepen ter Noordzeeharingvissohe rij door het verstrekken van toeslagen van regeeringswege kunstmatig in de hand te werken. Op grond hiervan meent ondergeteeken- do nog geen gevolg te moeten geven aan zijn in de vergadering van de Tweede Ka mer van 4 April te kennen gegeven voorne men om, voor het geval zulk een steun als nog wenschelijk bleek, hierover in overleg te treden met zijn ambtgenoot van financiën. De Bezninlglngscommlssle. Het tweede deel van- het rapport der zoo genaamde Bezuinigingscommissie, dat in schrift reeds gereed' ligt, zou- (binnen eenlge maanden verschijnen. 'Het zou interessante gegevens bevatten over het voortgezet on derzoek der commissie in de departementen van algemeen 'bestuur. Technische herziening Onderwijswet Volgens het Centr. zou de technische her ziening van de Lager Onderwijswet van dien aard zijn, dat jaarlijks 86 millioen zou bespaard kunnen worden. Stemming voor da Tweede Kamer. Op de vraag van deni heer Snoeck Hen- kemans betreffende de keuze van deu Maan dag als dag voor de stemming ter verkie zing van leden van de Tweede Kamer der Staten-G eneraal, mede ten gerieve van de „Bovendien heeft Jane een gezicht, dat met de jaren slechts schooner- kon worden. „Hoe dat?" „Nu zal hij wel een poosje wegblijven," lachte ik tot den dokter. „Dimbie haast zich nooit, hij is langzaam maar degelijk en hij zal zorgvuldig de mooi ste en grootste bloemen voor me uitzoeken." „Als. als ik ooit trouwde, zou mijn vrouw mij dan ook wel eens vragen bloe men voor haar te plukken?" stotterde hij. „O, dat hangt heelemaal van de sóórt man af. Ik kan me bijvoorbeeld niet indenken, dat vader bloemen zou plukken voor moe der; ik denk dat hij ze eerder in ge zicht zou gooien." Dokter Renton glimlachte. Hij kent Peter evenlang als ik. „Ik ben benieuwd of u juffrouw Fairbro- ther veel veranderd zult vinden? Zij is nu acht jaar ouder, ziet u." „Natuurlijk," antwoordde hij rustig. „Vrouwen verouderen evengoed als man nen." „Kan u dat niet sohelenl?" „Wat bedoel Je?" „Zou hek u niet kunnen schelen als zij er ouder uitzag?" „Wel zeker niet Een man verlangt er niet bepaald naar, dat zijn vrouw er oud uit zal zien. Maar a 1 s zij er oud uitziet en hij heeft baar lief, doet dat niets ter zake. Ik ben wel nooit getrouwd geweest, maar ik wéét dat het zoo is. Ik heb de hoogste en heiligste genegen heid gezien tusschen oude menschen. Dat is geen hartstocht, maar een liefde, die door vuur beproefd is en triomfantelijk eruit te voorschijn is getreden." Ik zuchtte van verlichting. visschera der kustplaatsen, luidt het ant woord van den minister van hinnenlwrul«nh<» zaken: Om verschillende redenen ls het niet wel doenlijk, den Maandag als dag der stemming aan te wijzen. Als men altijd veel geld om zich heen heeft Uit Assen (dat aan Alkmaar blijkbaar niet de victorie gunt) schrijft men aan het Hbl.: „De regeering schijnt ruim bij kasl Te Assen werd geoordeeld dat het reusachtige K ij kskan torengebouw, nog nieuw gebouwd, toch te klein bleek voor den ontvanger der directe belastingen en den Ing. Verlf. Dies werd aanstonds alweer een der mooiste en grootste hoerenhuizen op praohtigen stand voor de bureaux dezer heeren gekocht voor <<en kleine 20.000 gld. Dit bleek bij aan koop toch te klein en dus moest er maar een leelijke pulst aan en' naast getimmerd. Kos tende met inrichting van het huls zelf 8000 gld. Nu behoort daar toch ook een oon- clerge in. 8tel u voor een bureau zonder oonclerge! De oonclerge benoemd. Neemt intrek in het huis, woont er rustig. Heeft het niet druk, wanthet Rijkskantoren- gebouw blijkt bij nader Inzien toch ruim genoeg om beide heeren mede te bevatten enhet aangekochte heerenhuis met aan- en verbouw staat ledig, "t Was een vergis sing ongetwjjfld, die het Rijk een smerige 28.000 gld. heeft getoost Meni zint thans het te verknopen. Maar wie koopt nu dit verknoeide huk!" Ook hier moet men niet vergeten, dat evenals in Alkmaar, de aankoop, volgens onze inlichtingen, geschiedde vóórdat zoo luide de stemmen tegen verkwisting opgin gen. Maar in elk geval toont het aan hoe dringend noodig de centralisatie van den ge bouwendienst was, die men nu bezig ls bij Financiën in elkaar te zetten. Uit het houtbedrfjf. Naar Het Volk verneemt hebben de belde patroonsorganisaties in de bouwvakken een brief gezonden aan de arbeidersorgani saties die de voorwaarden tot verdere be spreking bevat. De patroons handhaven hun elsch van den 87« urigen werkdag. De loonen wil men ver lagen), zooals door de katholieke werkgevers was voorgesteld lager dus dan die de Alg. Patroonsver eeniging voorstelde --en de contractperiode zou loepen tot 1 Januari 1923. De werkgevers wensdhen hierop ant woord voor Zondag 21 dezer. Gisteren had een gecombineerde hoofd- hestuursvergadering der bouwvakarbeiders- bonden plaats, en de Bondsraad van den modernen Bouwarbeidersbond is hedenmor gen bijengeroepen om over den geschapen toestand te braadalagen. Een nieuwe reddingboot De secretaris van de N. Z.-Eoll. Redding maatschappij, Amstel 842, deelt mede, dat de inotormldingboot „O. A den Tex" van het station Rottumeroog in orde wordt ge maakt voor haar nieuwe station Harlingen en te Rottumeroog zal worden vervangen door de nieuwe motorreddingboot, welke ln aanbouw is te Delfzijl Deze boot die don naam „Hilda" zal dragen, heeft de volgende afmetingen: lang 14 M., breed 8.90 M„ hol 1.66 M., diepgang 0.0 M., eni wordt voorzien van een Brons-motor vam 48 P.K. Het sta tion Rottumeroog is dientengevolge eenlgen tijd onbezet, waarvan is kennisgegeven aan de omliggende reddingstations Borkuni (Duitsch), Sohiermonikoog. Ameland en Terschelling. EERST B KAMER. De Eerste Kamer nam de OorloMheg roo ting met 266 stemmen en de Marinebe- grooting z. h. s. aan „Herinner je Je niet, dat de uitdrukking van haar mond vast was, bijna hard? Dat haar heldere oogen eerlijk keken, maar bij na strijdlustig?" Ik schudde mijn hoofd. „Nu. het is zoo. Misschien heb ik haar beter bestudeerd dan Jij." „Wel mogelijk" kwam ik droog. „Zij moest zichzelf door het leven worste len. ZIJ moest zichzelf verdedigen, tegen over een heele, vijandige wereld. Haar Jeugd was droevig, een zieke moeder en een vader 1 die dronk." 000 ^och.?* „Ja, eens heeft zij mij dat alles verteld Wij waren alleen en zij schonk mij haar volle vertrouwen. En.ik was stom ge noeg om dat oogenblik te laten voorbijgaan, ofschoon 'alles in me schreeuwde van liefde. Maar ik dacht, dat zij nog niet gereed was om mij aan te hooren en.toen ging ze heen! Maar zooais ik zei, ze kan slechts mooier geworden zijn. Haar karakter was ruim en groot. De jaren zullen haar teeder- heid geleerd hebben en dat zal geschreven staan in iedere lijn van haar gelaat Sommige gerimpelde gezichten, waar on dervinding en lijden ln gegraveerd staan zijn oneindig veel aantrekkelijker don een glad, friach gelaat ooit kan zijn, dunkt Jou ook niet?" Ik knikte. Voor het eerst van mijn leven zag Ik een anders zijde van dokte» Rsnton's lr fl Hij had zijn terughoudendheid, zijn ambte houding van zich afgeworpen als sen mantel en ik vreesde, dat één woord van mij hem die weer zou doen, omslaan.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 6