f 0.95,1.90,3.00,3.50,4.50,5.50. HERMAN NYPELS, HELDER. Ingezonden Mededeellcg. log heeft een statistiek uitgegeven betreffen de de sterkte en de verhouding der legers der wereld. Rusland staat op de lijst boven aan, met een leger van 1.570.000 man. Dan volgt China met een troepenmacht van 1.088.000. Frankrijk is derde met een leger van 818.000 man. Vervolgens komen Abes- glnlë 571.000 man; Griekenland 310.000; Ja pan 802.000; Polen 290.000; Italiö 250.000; Groot-Brittannië 237.500; Indië 221.000; Spanje 216.000; Turkije 188.500; Roemenië 165.000; Vereenigde Staten 158.000. De statistiek doet verder zien, dat wan neer men dein omvang van zijn leger verge lijkt met zijn bevolking en dat er ln Ameri ka op iedere 900 burgers ongeveer één sol daat is. LUCHTVAART. zeer mooie keuze, tiek. Op alles wordt een 'zoodanige valuta- toeslag gelogd), dat het verblijf in Beieren duurder is dan elders in Duitsehland. De „Lok. Anz." bericht, van groot be lang voor Hollandsche reizigers dat thans een crisis in het vreemdelingenverkeer te München ingetreden is. Nog in Maart en April waren alle hotels en pensions vol. Maar thans staan in vele hotels tientallen van kamers leeg. Ook de hooge woningbelas- ting van' 45 schrikt de vreemdelingen af en de industrie vraagt zich af of matiger eischen niet tot voordeeliger zaken doen zou hebben geleid. OPPER-SILEZIE. De Polen zullen tusschen 10 Juni en 1 Juli bezit nemen van het hun toegewezen ge bied van Opper-Silezië. In het Euitsche gedeelte zal men onmid dellijk met de voorbereidingen voor het ple bisciet over de autonomie etn begin maken. ITALIË. Eccrlgieid der fascisten. Uit Bologna mekt een B. T. A.-bericht, dat zeer tikijke groepen fascisten, uit ver schillende stuken', met name Ferrara, bij een gekomen, de verbindingen met verschil lende plaatsen hébben vernield en verschil lende huizen van socialisten, alsmede gebou wen van coöperaties in brand hebben gesto ken. De betoogingen waren in1 het bijzonder gericht tegen het gebouw dor prefectuur. De bladen maken zich, blijkens een B. T. A.-lbericht uit? Rome, zeer ongerust over de concentratie van eenige duizenden gewa pende fascisten te Bologna. Naar aanleiding dezer incidenten heeft de minister-president krachtige maatregelen genomen om die con centraties tegen te gaan en dep fascisten te beletten van de eene provincie naar de an dere te gaan. NOORWEGEN. Noorwegen heeft dezer dagen van Duitschland eeni schip gekocht dat oorspron kelijk bestemd was voor de Duitsche marine als duikboot jager. Het schip, dat een snelheid van 40 mijl kan ontwikkelen, zal worden gebruikt voor de jacht op dranksmokkelaars. Het wachtschip Heimdal ia weer uit Yardö naar de IJszee vertrokken. RUSLAND. Het proces tegen de sociaal-revolatlonalren. Volgens berioht uit Moskou is het begin van het proces tegen de sociaal-revolutio nairen nog uitgesteld. Het zal echter toch ln de eerste helft van Juni beginnen. Volgens de Daily Telegraph bevindt zich onder de plaatsvervangende rechters in het ooilege, waarvoor de sociaal-revolutionairen te Moskou terecht zullen staan, ook een zekere Peters, die onder den bijnaam van Peter de Schilder vóór den oorlog in een moord-procea te Londen betrokken ge weest is. De Russische geestelijkheid. Te Kief is het proces tegen bisschop Mik- hal en den vicaris Tikhanof geëindigd. Ze zijn tot 5 jaar dwangarbeid veroordeeld. Volgens een telegram uit Rome heeft de paus zich tot de sowjet-regeering gericht in zake de vervolging tegen den patriarch Tlchon. De bolsjewieksohe autoriteiten in de Oekraïne zetten hun veldtocht tegon de orthodoxe kerk voort. De sowjetpers doet hier heftig aan mee. Het Zweedsch-Russlsche handelsverdrag verworpen. Stockholm, 1 Juni. De Rijksdag heeft gisteren het wetsontwerp tot goedkeuring vair het handelsverdrag met Duitschland ver worpen. In het debat hadden de tegenstanders van het verdrag op het politieke karakter daar van gewezen. Een der woordvoerders zeide o.a.: „Van erkenning der Sovjet-regeering kan geen sprake zijn, tenzij zij concessies doet die voorkomen,-dat die erkenning scha delijk is voor de Zweedsche belangen. Zoo lang dé Sowjet-regeering bij haar tegen woordige eigenmachtige houding volhardt en haar positie ten aanzien van buitenlandr sche mogendheden niet herziet, kan mijn partij dit ontwerp-verdrag niet^ aanvaarden." VEREENIG DE STATEN. s De Ver. Staten en de Conferentie ln den Haag. De Times verneemt uit New-York, dat het dept. van Staat het volgende heeft bekend gemarkt. Er is een niet-officieele uitnoodi- ging ontvangen van de gezanten der geal lieerden om deel te nemen aan de conferen tie in den Haag. De regeering heeft echter onder herhaling van haar opvatting, dat do conferentie van Den Haag slechts een voortzetting zal zijn van de conferentie te Genua, geantwoord, dat zij niet in staat is de uitnoodiging aan te nemen. De legers der wereld. Het Amerikaansche departement van oor De K. L. M. breidt haren dienst uit Een mooie luchtreis. Rondom de wereld. Nachtvlucht Londen—Parijs. Ingezonden mededeettog. Is en blijft nog het meest ge vraagde merk NEEMT PROEF nisterie mee zullen vormen, als het niet een zuiver democratisch ministerie zou worden, waarbij de uitvoering van de -vrijz.-dem. eischen verzekerd zijn. De „Java". De kruiser „Java" in aanbouw op de werf der Kom. Mij. „de Schelde" te Vlissingen, zal binnendoor naar Rotterdam worden ge sleept voor bodemonderzoek. Kaan. Ned. Mi], tot Expl van Petrolenm- bronnen in N.-L In de Dinsdag gehouden vergadering van commissarissen van de Koninklijke Neder- landsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch Indië werd besloten aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1921 een dividend uit te koeren van 31 v. j. 40) procent, waarvan in Januari reeds 15 procent als interimdividend is uit gekeerd', zoodat nog een slot-dividend van 16 zal worden uitgekeerd. De brand bQ Werkspoor. De directie van werkspoor te Amsterdam deelt mee, dat hoewel de brand voor het be drijf zeer ernstige gevolgen heeft, deze toch nog betrekkelijk meevallen, in zooverre, dat het bedrijf in verschilende afdeelingen ge heel of gedeeltelijk kan worden voortgezet. Werkspoor heeft ook uitgebreide fabrieken te Zuilenl, bij Utrecht, waar niet alleen een groot gedeelte van het bedrijf gevoerd wordt, en. wel juist die van de meeste waar de. Het percentage van de verloren gegane modellen is betrekkelijk klein. In de groote Ijzergieterij en de ketelma kerij, die niet door den brand aangetast zijn, liep het bedrijf Donderdagmorgen als altijd. En naar de directie verzekert, is z}j reeds bezig aan het treffen van maatregelen, welke het mogelijk zullen maken, het werk zeer spoedig in de door den brand vernielde af deelingen te hervatten. De modelmakerij zal voorloopig ondergebracht worden in leeg staande lokaliteiten; de af te werken loco motieven zullen naar Zuilen worden over gebracht, waarheen ook een gedeelte der werklieden zal worden overgeplaatst. De inspecteur van de marinestoomvaart- diienst, de hoofdofficier-machinist le klasse J. de Winde, en1 schout-bij-nacht J. EL Zee man, chef van de afdeeling materieel aan het departement van marine, zijn Donder dag naar Amsterdam gegaan in verband met den brand in de fabriek Werkspoor, ten einde den omvang na te gaan van de sóbade, beloopen *door de turbines voor den in aan bouw zijnden kruiser Sumatra. De brand bi] Werkspoor. Volgens de TeL is het bedrag waarvoor de gebouwen, machinerieën, en gereed schappen van Werkspoor verzekerd zijn, te Stellen op ongeveer 9,600,000,. waarover de schade door den brand veroorzaakt geschat zou moeten worden op 10 15 proceöt. Aan goederen was bovendien nog verzekerd een bedrag van ongeveer 8,000,000, waarover de schade neg niet bij benadering is aan te geveni. Een practische maatregel. De Rotterdamsche politie heeft een practi sche maatregel getroffen, waardoor het de kiesvereenigingen gemakkelijk gemaakt wordt reclame voor haar lijsten) te maken en waardoor de burgerij verschoond blijft van den overlast der „verkiezingsplakkerij". Aan de secretarissen van alle kiesvereeni gingen is bericht, dat 180 plaatsen in de stad, muren, schuttingen, fabrieken, pak huizen, scholen, zijn aangewezen om de aan bevelingen vast te hechten. Plakkaten op andere dan de aangewezen plaatsen gehecht, worden verwijderd. Als straf ook van de offfcieele ruimten. Gezorgd moet worden, dat men niet eikaars aanbe velingen door overplakken onleeébaar maakt. Ais de verkiezingen voorbij zijn, wordt van gemeentewege groote schoonmaak ge houden. onderwijs zoo dicht bij elkander gelegen zijn (2 lokalen zijn alleen door een plafond' go- scheiden), terwijl bovendien groot gevaar bestond, dat in die school het wei g get kinderen niet zoo geplaatst kunnen worden, waardoor het bestuur 2ijn garantiekari.'aei. hetwelk het storten moet ln de gemeentekas, zou verspelen. 8e. In een lodenvergadering wordt een eventueel aanvaarden van een gedeelte school aan de Weststraat besproken' of het doorgaan van een beroep bij den Minister, inzake weigering school Vischmarkt. 9e. De Vereeniging had kans die. school te moeten aanvaarden en gelijke kans, dat de gemeente gelden voor den bouw ©ener nieu we school moest geven. Tn< beide gevallen echter kon aan oen aan vrage om plaatsing op de Ohr. school van ruim 160 kinderen geruimen tijd niet vol daan worden. 11e. Een tweede ledenvergadering werd gehoudën, waarin de heer St. niet tegen woordig was en waarin het voor èn tegen van het doen doorgaan er tenslotte met groote meerderheid besloten in het be lang van ons dhr. Onderwijs genoegen te nemen met een aanbieding van een gedeelte school aan de Weststraat. 12e. Men overwoog, dat in dat gedeelte zou geplaatst kunnen worden kinderen van het stadsgedeelte Vischmarkt, Tuindorp, omtrek Sluisdijkstraat, Molengracht, West- straat (dus juist nu geen standenschool, mr. St.t) en dat plaatsing vlugger kon ge schieden dan dat wij den langen weg van beroep bij den Minister etc. zouden bewan delen. Met beleefden dank voor de plaatsing, J. BOMMEL, Lid der Schoolvereeniging. Ingezonden mededcellng. Wil het eten niet verteeren Freoo's Maagtablet® probeeren. Zieke magen maakten zij Reedi van vele kwalen vrij. Per koker 80 ct. Verkrijgbaar bij Drogisten en Apothekers. Te Helder bijMej. M. Riddeh, Fa. üangard voor engros A. tex Klooster. 1 DAMRUBRIEK. Den Damredacteur der Heldersche Courant, Vaieriusstraat 64huis, Amsterdam. Oplossing Probleem No. 1 (rubriek 20 Mei). Wit. Zwart. 1. 83-24 19:39 3. 8838 89 28 4. 3221 3—8 5. 21—17 8'13 6. 17—12 1319 7. 12—17 13-23 8. 7—1 232& 9. 16 I gewonnen. Oplossing Probleem No. 2 (rubriek 20 Mei). 1. 82—28 2332 2. 38 27 81 22 3. 29—24 1930 4. 35 24 2029 5. 84 3 gewonnen. Goede oplossingen van belde problemen ontvangen van: K. Geus, J. van Rijswijk, Jan Haanstra, Arm. MüHer, allen te Helder; D. J. M. van Maanen, Dordrecht en G. van der Pak, Wil lemsoord. Deze hebben dus allen drie punten in den Oplossingswedstrijd. PROBLEEM No. 4. Geldt voor 2 punten in den Oploasings- wedstrijd. Auteur: G. Tune, Marseille. (Le Jeu de Dames). x) De Katholieken kregen wèl 8 scholen. BINNENLAND. Mr. Marchant over de kabinetsformatie. In een Donderdagavond te Middelburg gehouden rede heeft mr. H. P. Marchant ge- .wezen op het besluit van de R.K. Staats partij om niet alleen met de sociaaldemocra ten een reeeering te willen vormen, en tevens op de zinspeling, dat de vrijzinnig-democra ten wellicht ook mee zouden kunnen doen. D° heer Marchant verzekerde, dat de vrij zinnig-democraten er niet naar haken in het kabinet te komen en zeker niet een mi INGEZONDEN. M. de R. Mag ik naar aanleiding van het gespro kene in den Raad dezer gemeente, in betrek king tot de aanvaarding van een 'gedeelte van de school aan de Weststraat een kleine ruim te van uw blad in beslag nemen om verkeer de beoordeelingen die zelfs in den Raad nè het gesprokene van den heer Staalman werden gewekt, weg te nemen. Ik wil alleen maar de feiten noemen en Laat verder liever bet oordeel aan den lezer. le. Onze Vereeniging deed een aanvrage, geheel conform de wettelijke' bepalingen, aan den' Raad der gemeente voor het geven van gelden voor den bouw van een nieuwe school. 2e. B. en W. hebben volle-medewerking toegezegd' en verleend. 3e. Het bestuur heeft aan de rechtsche Raadsleden steun verzocht. 4e. De heer Staalman, hoewel lid' onzer Schoolvereeniging, zegde gaarne medewer king' toe, maar met het oog op de financiën der gemeente' zou hij een bestaand schoolge bouw liever aan de Vereeniging geven dan gelden voor een nieuwe school. 6e. De heer Hoofd-Inspecteur van het On derwijs oordeelde de plaats voor onze nieuwe school waartegen B. en W. intusschen geen bezwaar hadden minder geschikt en adviseert een gedeelte van de school aan de Vischmarkt aan ons Schoolbestuur aan te bieden. 6e. 3 Bestuursleden onzer Vereeniging hebben tegen de aanvaarding, geen bezwaar. 7e. 6 Bestuursleden en de Schoolvereeni ging hebben wel bezwaar, hoofdzakelijk om dat de lokalen van het openbaar en bijzonder Moet Holland Rusland helpen? Kunnen wij eigenlijk iets noemenswaard veranderen aan hetgeen er zich thans in Rusland afspeelt? Er is voorwaar reden ge noeg om hierover sceptisch te denken, Rus land is zoo'n groot land, en in zoo'n groote wanorde, en alles is er zoover heen, dat men gemakkelijk geneigd is, om iedere hulp aan dat land als een hopelooze taak te beschou wen en geneigd' is te denken, dat ieder stuk geld voor Rusland besteed, evengoed in het water had geworpen kunnen worden. Het is echter wel de moeite waard orp eens te luisteren naar hen, die uit Rusland zijn teruggekomen en al hun best gedaan heb ben, om de toeétanden daar zoo onpartijdig mogelijk te bezien. 0.p dit oogenblito lij» den er in Rusland, een land, grooter dan West-Europa, over de 11 millioen menschen den grootst mogelijken honger. Dit is van twee oorzaken het gevolg. De eerste blijft de te warme zomer van verleden jaar, de tweede de wanorde in alles, wat door de menschen tot stand is gebracht. Was deze laatste oorzaak er niet geweest, dan zouden de gevolgen der droogte zonder bezwaren zijn verholpen, want dergelijke diroogten hébben zich meer voorgedaan, doch toen heeft de Czarenxegeering met zaaikoren en levensmiddelen, de bevolking op de been kunnen houden. Is er nu door West-Europa aam alle wan orde iets te verhelpen? Die vraag is niet te beantwoorden, want niemand, zelfs niet de meest ingewijde, weet vooruit hoe de inwen dige en uitwendige Russische politiek zal zijn. Een ding staat vast, nJ., dat er reus achtige hongergehieden zijn en dat deze per trein te bereiken zijn. Op dit oogenblik is het grootste deel van de menscjhen, die daar leven, hopeloos verloren, doch gelukkig ls dit nog niet met de geheele bevolking aldaar het geval. Wanneer nu een hulpaotie niet te veel koren op haar molen neemt, mag men die actie steunen. En nu waarom. Er zijn hulpoommissie's in de meeste landen, Holland b.v. heeft nu samen met Zweden een klein gedeelte van Rusland bij de groote bocht van de Wolga, als gebied genomen. Daar worden menschen in het leven gehou den, totdat een volgende oogét, voldoende voor verder bestaan', binnen is. Is dit slecht werk? heeft dit iets met politieke beginselen te maken? is dit een hopelooze taak? Neen dat is het niet. Heit is wel soms een wreede taak, want de menschen, die vlak bij het Hollandsche ge bied wonen, hoe dicht daar ook bij, laat men meedoogenloos verhongeren. Deze tegen stelling is afschuwelijk, doch noodzakelijk. Om menschen half te helpen is meeT dan vreeselijk en mag niet gedaan worden. Met de Zweden houdt Holland ca. 150.000 menschen in leven, dlie later een kern zuilen vormen, waarop Rusland- zal kunnen. voort bouwen. Zoo'n kern heeft Rusland noodig en daar er treinen naar dat gebied #»open. zal deze kern komen te bestaan. De Russi sche overheid doet wat zij bij machte, is om de hulpacties te helpen, al doet zij tegelijk wat zij kan, om in het zadel te blijven. Lang zamerhand zal het bpstuur van Rusland wel bete»- worden. Allerlei teekens wijzen daar reeds op; er worden langzamerhand aan in genieurs en andere ontwikkelde menschen plaatsen in Besturen gegeven. De zaak kan echter niet overhaast worden, en daar is een ieder, die uit Rusland teruggekomen is het over eens. Laten; wij nu een kern vormen van men schen, die later ook koren voor anderen kun nen zaaien, dan zal men daar later Holland dankbaar voor zijn en blijven. Als men zich werkelijk eens goed voorstelt wat doods- honger is, en wanneer men absoluut verze kerd wordt, dat in sommige gedeelten van het Russische Rijk die honger blHvend rrP lenigd wordt, dan kan' en mag niemand dé schouders ophalen voor wat b.v. door het Jansen-Comité te Amsterdam en d«xr ar dere Comité'» gedaan wondt. r an Stand in cijfers: Zwart: 9,19, 28, 26 en een dam op Ifl. Wit: 27, 81, 32, 88, 40 en 44. Oplossingen kunnen ingezonden worden tot en met Vrijdag 9 Juni a.s.; de namen der goede oplossers worden dam gepubliceerd in de rubriek van Zaterdag 17 Juni. De oplossing van Probleem No. 3, bene vens de oplossers, worden in de rubriek van 10 Jupi gepubliceerd. Tegelijkertijd za! ik dan de opk>SBlng van het zetje onder „Een genummerd bord" ge ven en den uitslag der loting. Eenige dagen geleden gaf de redacteur te Amsterdam een simultaan-séance (d. w. z. één speelt tegen meerdere soms 50 60 spelers tegelijk), waarbij Wj aan één der borden, op de volgende leerzame wijze een schijf wen: Redacteur (simuitaneerend) K. Wit. Zwart. 1. 83—28 18—23 2. 39—33 12—18 8. 4439 7—12 4. 81—27 1721 6. 8781 21—26 6. 41—37 (het theoretisch, antwoord, 50—44. is sterker; ik speelde eohter op de inderdaac ook volgende oombinatle, welke, hoewel bekend, tegen zwakkere spelers al tijd nog wel kans van slagen biedt) 1217 Zwart wil door 1 en 1122 den witten linkervleugel ln een zeer benarde positie brengen. Het komt echter zoo veT niet, want door 7. 27—21 16 27 8. 8212 28 41 (moet 2 slaan) 3 12 23 26 87 10. 42 81 19 28 11. 46:87 1 18—19 12. 33 22 20—24 13. 3430 won Wit een schijf en later de party. Stand na 6. 1217 Stand in cyfers: Zwart: 1/6, 8/11, 13/20, 23 en 26. W it: 27, 28, 31/40, 42, 43, 45/50. N v Téxeta Eigen Stoom boot-Ondern< Zomerdienst ingaande 1 Juni 1922. Op werkdagen: Texel: 6— VJn" !!•- vm, nju., 6.80 n.m. Helder: 9.15 vjn„ 12.— n.m. rum., 6.46 n.m. Op Zon- eni feestdagen: Vertrek Texel: 6.- vjn., 6.80 nm. Vertrek Helder: 8.46 vjn., 6.45 n.m. Men schrijft aan het Haagsche Aneta- kantoor: Met ingang van1 1 Juni zal de Ko ninklijke Luchtvaart Mij. een dagelijkschen dienst op Brussel (heen en terug) openen. Zij neemt de exploitatie dezer luchtlijn dan over van de Belgische Luchtvaart Mij. S. N. E. T. A. De bekende'Fokker eendekkers zul len dus thans dagelijks tusschen Amster damRotterdam en Brussel heen en weer vliegen en de tot nu toe op deze luchtlijn ge bruikte Fransche en Belgische vliegtuigen •vervangen. 'Hiermede ie voldaan aan den wensch van vele geregelde luchtreizigers, die aan de Nederlandstihe toestellen de voor keur geven. De Belgische Mij. heeft de lijn sedert 2 Mei 1921 in dagelijksche' exploitatie gehad. In Brussel sluit de luchtlijn aan op de lijn BrusselParijs. De luchtvaartjournaüst Henri Hegener, die een reis met verschillende Europeesche luchtlijnen onderneemt, schrijft uit Casa- blanca aan het Haagsche Aneta-kantoor: Ik vertrok Maandagmorgen 22 Mei uit Amsterdam met de Fokker naar Brussel, vanwaar ik met een kleine Spael-limousine met 300 p.k. Hispano Suiza de reis naar Pa rijs zou vervolgen. Den dag daarop maakte ik met Hinchliffe, die thans verbonden is aan die Britsche Daim- ler Hire Ltd.' in de nieuwe De Havillard 34, een vlucht ParijsLonden—-Parijs. We startten des middags acht minuten na twaalf en waren reeds kwart over twee op het Lon- densch vliegkamp Croydon. waar juist ma joor Blake de laatste toebereidselen trof voor zjjn rondvlucht om de wereld1, die dien mid dag zou aanvangen. Na een half uur opont houd vloog ik weer met Hinchliffe naar Pa rijs terug, waar wij .klokslag vijf uur weer aankwamen. Met inbegrip van het oponthoud te Londen, duurde deze ParijsLonden Parijs-vlucht slechts vier uur 42 minuten. De nieuwe vuurrood geschilderde Havil- land 34, waarmede ik deze vlucht maakte, is buitengewoon snel en wat de passagiers^ cabine betreft, bijzonder comfortabel. Vam Parijs nam ik den nachttrein naar Toulouse, vanwaar ik den volgenden morgen met een Bréguet, 300 p.k. Renault, naar Marokko vertrok. Van hetgeen ik op hichtverkeers-gebied heb meegemaakt, was dit wel het geweldigste. In Toulouse werd gestart om half tien des morgens. We waren met twee passagiers en een lading briefpost van bijna 100 KX5. Eerst ging het over het oude Carcassonne, den over Penpignan. Vervolgens vlogen we op twee duizend^ meter over de uitloopers van die Pyreneeën en bereikten tegen 12 uur Barcelona. Hier kregen we een ander toestel, ook weer een Bréguet, type militaire met open cockpit.' Bijna S1/* uur vlogen we nu over het Spaansche bergland. Dit trajeot was vrij eentonig. We passeerden Tarragona, Förtosa, Valencla en vlogen vanaf Culera recht op Alicante af. De daling vanuit het gebergte naar het vliegveld van Alicante was weer bijzonder spannend. We vlogen hieibij op geringe hoogte over de toppen der bergen. In Alicante kregen we een versche Bré guet en ook weer een anderen piloot. Het ging nu, weer in één stuk, naar Malaga. Dit traject was buitengewoon boeiend. Op dezen dag legde ik door de lucht 1365 KIM. al in circa negen uur tijds. Daar het „fort" van dien Tovlouse-Oasa- blanca-dienst het postvervoer is en dus'alles gedaan wordt om den afstand aoo snel moge lijk af te leggen, werd ik reeds des naohts om half vier in mijn hotel te Malaga weer door de auto van de luchtlijn afgehaald. Te gen zonsopgang lag Spanje al weer beneden me. Ook nu weer was verwisseld van be stuurder en toestel. Reeds om kwart over zes vlogen we over Gibraltar en een oogen blikje later boven Afrika. Na nog eerst een tusschenlarding te hébben uitgevoerd' .te Rabat stond Ik al om kwart over acht ln den morget te Casalblanca. („HM."); Majoor Blake, wiens vliegtuig thans van een nieuwe schroef voorzien wordt, hoopte heden zijn vlucht voort te zetten. Hij zal dam van Istres (in Zuid-Frankrijk) naar Rome vliegen. De eerste nachtvlucht van Londen naar Parijs heeft in den nacht van 31 Mei op 1 Juni plaats gevonden. Onderdo deskundigen, die aan deze vlucht deelnamen, was ook ge neraal Breucker, de chef vam het burgerlijk luchtverkeer. De route was praotisch dezelf de als die, welke over dag gevolgd wordt. De weg werd aangegeven door izeven lichttorens in Engeland en vier in Frankrijk. Gedurende de vlucht was generaal Breucker in draad- looze verbinding met het Londensche luoht- verkeersstation. Dros' Advocaat lóe. Op de vergadering der leden ls door den heer Staalman gelijk hij in den Raad gezegd heeft met geen woord1 gesproken over Het kweeken van standenscholen en bver de motieven waaróm de Vlsóhmarkt - school: niet werd aanvaard. Integendeel, met warmte werd door hem de Vereenlgtng in overweging gegeven het beroep te doen doorgaan. Eet werd nu eens tijd, dat ons eindelijk eens recht gedaan werd. Tteeds lang genoeg waren onze belastingpenningen voor mooie openbare scholen uitgegeven. Wij moesten een nieuwe school eischen etc.1) In die vergadering was geen gelegenheid meer op zijn vreemde handelwijze de aan-, dacht te .vestigen (zie het onder ie. ge noemde). Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan: 2. 28:8 12:8

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 2