C. VAN TRIET, NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Costuum, C. VAN TRIET, Eerste Blad. KLEERMAKERIJ en MODEZAAK. Spoorstraat 186. MARQUERITE'e WONDERE «JAAR Kleermakerij en Modezaak. I No. 5568 DONDERDAG 8 JUNI 1922 60e JAARGANG Tr<,d*« 9 BUITENLAND. FEUILLETON. Gij kunt wel meerbetaienvoorUw doch beter dan bij ons krijgt U het niet Wij garandeeren onzeuniformlakens 10 jaar kleur-echtheid omdat wij ze van de beste fabrieken betrekken. „Heusch?" hy lachte en bracht zijn ge zicht by het mijne. (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: f-50' fr- P- P- binnenland f2.-, Ned. O. en W. f P" en overige landen f 4.20 Zondagsblad reep. f OA i f 0.75, f 0.85, f 1.26. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 boeee nummers der Courant 4 ot.; fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Poet-Girorekening: No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder nó. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Licht op voor auto's en fietsen: Dond,rd.ir 8 J»nij HAAGSCHE CONFERENTIE. Frankrijk en de conferentie ln den Haag. 1HV PVoUwuP1'ïns het "waarschijn- rw u Frankrijk de eerste conferentie in en Haag, die den löden dezer opent, zal wonen, aangenomen dat ze dan werkelijk wordt. De delegatie zal uitsluitend uit deskundigen bestaan, geen minister zal daartoe behooren en van de dan te nemen beslissingen zal het afhangen of Frankrijk ook blijft als de sowjet-delegatie aan de be raadslaging deelneemt of zich daarvan, op het voorbeeld yan Amerika, onthoudt. Tsjltsjerin niet naar den Haag. Berlijn, 7 Juni Volgens het Berliner Ta-' geblatt is Tsjitsjerin niet van plan aan de conferentie van den Haag deel te nemen. Het staat nog niet vast, wie de sowjet-re- geering zuilen vertegenwoordigen. FRANKRIJK. De Internationale leening voor Dultschiand. Uit Parijs wordt aan het „HM" gemeld: Men had aangekondigd, dat wegens uiste- digheid van verschillende leden der com missie van herstel dit lichaam Dinsdag geen vergadering zou houden, zooals eerst was vastgesteld en verwachtte daarom, dat de bijeenkomst van 'bankiers Woensdag vrijwel nutteloos zou zijn, omdat deze Ibijeenkomst juist een week verdaagd was om de opinie der betrokken regeeripgen te vernemen. De moeilijkheid is echter opgelost, doordat de commissie van* herstel een officieuze bijeen komst heeft gehouden, waarin het standpunt der regeeringen is uiteengezet en waarin Dubois heeft te kennen gegeven, zooals Poincaré reeds In de Kamer had aangekon digd:, dat de Fransche regeering van geen vermindering van het totaal der Duitsche schuld weten wil. Onder deze omstandighe den verwacht men, dat de bankiers niet veel anders zullen doen dan constateeren, dat geen groote liquidatieleening mogelijk is, maar meerit, dat zij misschien zullen trach ten een1 kleinere leening van een milliard in elkaar te zetten, die Duitschland zou in staat stellen zijin schulden over 1922 en 1926 te betalen. De „Temps* meldt, dat in deWoensdag- morgen gehouden zitting van de Commisie van Herstel, deze, na het rapport van de ver schillende gedelegeerden gehoord te heb ben, met drie stemmen tegen één als haar oordeel uitsprak, dat het aan de oommissie van bankiers gegeven mandaat moest wor den uitgebreid, dlwj. dat geen enkele over weging de leden van de oommissie er van terug moest houden, ultting te geven aan hun meenling, omtrent de voorwaarden voor een Internationale leening aan Duitschland, De oommissie ging daarna tot stemming over het voorstel, in zake de uitbreiding van het mandaat, waarbij de gedelegeerden van Engeland, Italië en België zioh tot uitbrei ding uitspraken. Het besluit van de Commissie van Herstel werd aan de oommissie van bankiers in een schrijven medegedeeld, dat het antwoord vormt op de door de bankiers gestelde vra gen. Een Insinuatie van de Intranslgeant De Parijsche berichtgever van het „Hbl." meldt: Ingaande op een bericht van <Je ,Aotion 4«er MABEL BARNES—GRUNDY voor Nederland bewerkt door ELLY HARTING. Onmogelijk" zei Nanty. „Voor honderd vijftig gulden zou 't nog min en armoedig Z Jane trok een grappig gezicht „Dan kan ik niet trouwen." „Neen, dat kun je zeker niet, stemde Nanty ia „Het zou min zijn tegenover je ©an." „Toch is het jammer," merkte Jane op, „want ik verlangde er erg naar. „Een heel dwaas verlangen, waar je beter deed van terug te komen." Moeder begon er verdrietig uit te zien. Om baar wat op te vroolijken, stapte ik van het onderwerp af en vroeg of zij professor Leighrail nog gezien had. Ik was er echter niet op voorbereid, dat ze alle modeplaten zou laten vallen en1 ze verstrooien als kaf voor den wind. „Professor Leighrail!" riep moeder uit met wijd opengesperde oogen. „Anastasia's oude aanbidder?" „Precies," was mijn antwoord. „Hij is een vriend van ons en Nanty heeft hem een poosje geleden hier ontmoet Heeft u hem oog weer gezien?" vroeg ik nog eens. Zij gai geen antwoord. /franqaise" beweert de „Intransigeant", dat van de drie firma's ter wereld, die onderzee- torpedo's maken, de Fransche, die in de buurt yan Saint-Tropez is gevestigd, op het oogenblik een model torpedo's fabriceert, die, zoodra zij gereed zijn, naar Nederland verzonden worden. Het blad vraagt waar deze torpedo's in werkelijkheid naar toe gaan, want Nederland heeft geen oorlogs marine te voorzien, (sic.) Het voegt er de volgende insinuatie aan toe: „Men heeft gedurende deni oorlog Neder land levensmiddelen, veekoeken en cavalerie zien leveren aan Duitschland. Er zijn make- laarsdiensten die duur betaald worden, maar wjj wenschen niet dat Frankrijk, een derge- lijken handel bevoordeelt." Daling der natalltelt De eerste statistische cijfers over de be volking in Frankrijk in 1922 .zijn gepubli ceerd voor 18 departementen. Üit de geboor tecijfers blijkt, dat de nataliteitsquaestie steeds ernstiger wordt. In 16 van deze de partementen zijn meer mensohen gestorven dan geboren. In slechts 2 (in het vorig© jaar 14) overtrof het geboortecijfer dat der sterfte. Het „Journal des Débats" concludeert uit deze cijfers, dat Frankrijk voor eem onoplos baar, funest probleem staat. Het is gemakkelijk te voorziens, dat in de volgende jaren het tekort aan geboorten steeds grooter zal worden. Ontploffing ln Brest In de nationale kruitfabriek heeft een ont ploffing plaats gehad. Drie mannen zijn ge dood, twee hebben ernstige brandwonden. DUITSCHLAND. Een mislukte aanslag op Scheidemann. Op den eersten Pinksterdag is op den Rijksdagafgevaardigde en burgemeester van Kassei, Scheidemann, toen hij met zijn fami lie een wandeling maakte in het park van Wilhelmshöhe, een aanslag gepleegd. Uit de menigte wandelaars kwam een jonge man van 22 24 jaar op Scheidemann toe en hield hem een gummibal met een ongeveer 5 oM. langen stalen punt voor het gezicht, waarna hfj hem met een vloeistof bespoot. Scheide mann, die zich onwel voelde worden, had nog de tegenwoordigheid van geest zijn revolver te trekken en tweemaal te schieten. Beide schoten misten echter. Dadelijk na het twee de schot verloor Scheidemann het bewust zijn. Na een kwartier kwam hij weer bij en kon hij van het ziekenhuis, waarheen men hem gebracht had, naar zijn woning worden vervoerd. Hij had echter een zwaren zenuw schok gekregen en moest op een draagbaar naar huis worden gebracht. Dinsdag was zijn toestand veel verbeterd. Het ambtelijk onderzoek van de op Schei demann uitgespoten vloeistof heeft opgele verd, dat deze uit een opgelost gashoudend blauwzuur bestond, welks uitwerking doode- lijk is, zelfs wanneer slechts een uiterst ge ringe hoeveelheid ervan wordt ingeademd. De dader is dus klaarblijkelijk een man, die een goede chemische keninis bezit. Daarom vermoedt de rechter van instructie, dat de daad door een student is gepleegd. Naar ver luidt wordt het spoor van een (bepaalden stu dent uit Marburg gevolgd. De regeeringspresident heeft een beloo ning van 6000 Mark uitgeloofd voor het op sporen van. den dader. In een onderhoud met vertegenwoordigers der ipers heeft (Scheidemann er den nadruk óp gelegd, dat de motieven, welke den dader tot zijn aanslag kunnen hebben geleid, al te doorzichtig zijn, opdat daarover geen woord behoeft te wordenl gezegd. In den laatsten tijd heeft hij tal van dreigbrieven gekregen, waarin op meer of minder duidelijke wijze werd aangekondigd, dat hem eenzelfde lot als Erzberger wachtte. Wegens deze dreigementen draagt Schei- „Het is zielig als mensohen doof beginnen te worden, een begin van ouderdom." „Ze is niet doof," zei moeder, „ze is pas een-en-vijftig jaar." Ik lachte. „O, moedertje, wat ben Je toch praktisch. Goof me een zoen. Maar. er zijn nog heel wat mensohen op üw leeftijd, die romantisch en sentimenteel voelen." „La, la, la," zong Nanty. Ze leunde over mifn stoel. „Marguerite, als je gezond en sterk was, Wyi] "oir- i a o] Q Q Tl „Maar dat ben ik nu eenmaal niet," zei ik, „kus me daarom maar liever." En dat deed ze, terwijl ze inij in het oor fluisterde, dat ze professor Leighrail op de thee had gehad. „Maar, dat is niet zooals het hoort," zei ik en Nanty lachte. HOOFDSTUK XXVIH. Toebereidselen voor een huwelijk. Het huis is zeer rustig. Jane en Dimbie zijn in de bosschen om slingers helderrooden wingerd en braamtakken te plukken en nog veel meer roode en gouden schoonheid, die haast nog mooier en zeker warmer is dan het lentegroen takken haagdoorn, bossen eikenblören en groote trossen lijsterbessen. De heeje verzameling herfstschoonheid moet als versiering van onze cottage dienen, want morgen is het Jane's trouwdag! Moeder en Peter doen een wandeling. Zoo noemt Peter het, moeder noemt het een galop; want zijn stijf been ten spijt kan Pe ter even hard hollen als Amalia, wanneer dj mijn stoei voortzwlept Ingezonden Mededeeling. demann sedert geruimen tijd een wapen ter verdediging bij zich, waarvan hij dan ook Zondag heeft gebruik gemaakt. De Amerikanen aan den Rijn. Volgens de Chicago Tribune heeft het Amerikaansche departement van oorlog den bevelhebber van de Amerikaansche troepen aan den Rijn last gegeven in het bezette gebied duizend tot twaalfhonderd man troe pen bij het' bruggehoofd Koblenz achter te laten. De moord op Erzberger. Gisteren begon voor. de gezworenen te Offenburg in Baden het proces tegen kapitein von Killinger, beklaagd van medeplichtigheid aan den moord op Erzberger. De eigenlijke moordenaars Schulz en Tillissen zijn nog steeds onvindbaar, ondanks de buitengewoon hooge belooning 4ie op hun aanhouding is gesteld. Beiden zijn indertijd te Boedapest gesigna leerd, waar zij in de beste hotels vertoefden en veel geld uitgaven, dat zij vermoedelijk van Duitsch-nationalistiscbe organisaties had den ontvangen. De Duitsche politieagenten hadden hun spoor ontdekt, maar voor hun aanhouding mogelijk was, was het tweetal er weer van doorgegaan. Von Killinger wordt beklaagd de beide moordenaars na hun daad te München te hebben verborgen en ervoor te hebben gezorgd dat zij naar het buitenland konden ontkomen. Met Schulz en Tillissen is hij lid van de „Organisation Consul", welke uit de overblijfselen van de na het avontuur van Kapp ontbonden brigade Erhardt ontstaan is. Toen de politie de woning van Schulz te München had ontdekt en tevens dat deze niet thuis vertoefde, zond zij een gefingeerd telegram aan zijn adres. De telegrambesteller had uit drukkelijk opdracht ontvangen te vragen waar ingeval van afwezigheid van Schulz het telegram kon worden bezorgd Men gaf den bode aan de woning van Schulz het adres van von Killinger op. Toen de politie in de woning van von Killinger verscheen, trof zij daar noch Schulz noch von Killinger, maar kapitein Kautter, die geruimen tijd in voor- loopige hechtenis is gehouden. In de woning van ven Killinger vond men tal van docu menten betreffende de Organisation Consul. Een bedriegelijk telefoongesprek bracht acht lieden, wier adressen men in dit materiaal had ontdektnaar de woning van von Killinger. Zij werden allen in hechtenis genomen en in hun woningen werd weer de hand gelegd op een talrijk en zeer bezwarend materiaal Tal van nieuwe arrestaties waren er het gevolg van. In het geheel zjju toen ongeveer 60 per sonen gearresteerd, die allen te München voor den rechter zullen verschijnen, onder aan klacht deel te hebben uitgemaakt van de be doelde geheime organisatie. Uit de acte van beschuldiging blijkt dat Schulz en TlllesseD, toen zij te München waren, teruggekeerd, hun koffers bjj von Killinger hebben opgeborgen. Von Killinger heeft het tweetal ook uitgeleide gedaan toen zij naar het buitenland vluchtten, verder heeft hjj beiden gelegenheid gegeven via zijn adres met vrien den en familieleden te correspondeeren. Von Killinger geeft dit alles toe, doch beweert niet te hebben geweten, dat Sohnlz en Tillesaen Amalia ia naar Let dorp „gevloge' om on noemelijke en ontelbare dingen te balen, die vanmorgen! bij bet bezoek van den kruide- nierajongen vergeten waren. Te oordeelen naar de stilte in huis, is de „bit" over haar keukenvuur ln slaap geval len. De ,,hlt" ia volgens Amalia erg dom en tot niets nut. Ze poetst de kachel met schoensmeer en de schoenen met potlood. Ze doet nooit een kurk op de fleech met poetsgoed, waardoor bjj iederen stoot het goedje gemorst wordt Ze legt de messenheften in het water. „Haalt ze de messen er dan uit?" vroeg ik, waar op ik een hedlbotblik ontving. Ze vergeet theeblfiren op het karpet te strooien voor ze vegen gaat, terwijl de thee blaren voor haar speciaal in een keurig schoon pannetje worden gedaan. En toch, ondanks al deze slechte eigen- schappen, veroorlooft Amalia haar hier te blijven en tot niets nut te zijn. Juist voor ze weg „vloog", vroeg Amalia zichzelf en mij af, of ze de „hit" wel alleen zou durven laten en wat voor dwaasheden deze gedurende haar, Amalia's, afwezigheid wel zou uithalen!. „Ze ia nog erreger dan die van de Tomp- kinse'." „Bedoel je, die een/ half pond thee onder haar rokken verborg, toen ze naar huis ging?" Amalia scheen gevleid door mijn goed ge heugen en ze begon uit te leggen wéérom deze hit nog erger was dan de andere. Het scheen dat bedriegen haar hoofdzonde (was. De andere stal om zoo te zeggen openlijk; deze kon je nooit betrappen. Ze ging 's avonds naar huis met een gezicht als een den aanslag op Erzberger hadden gepleegd. De eerste vraag die de gezworenen van Offenburg zullen te beantwoorden hebben, is of Schulz en Tillessen inderdaad de moorde naars van Erzberger z\jn, want alleen indien op deze vraag bevestigend wordt geantwoord, zal von Killinger wegens medepliehtigheid en hulp kannen worden veroordeeld. Hierdoor wordt het proces bijzonder interessant, want alle bijzonderheden van het drama zelf zullen er nu by te pas komen. Alleen het openbqar ministerie heeft reeds 87 getuigen gedagvaard. Het proces zal vermoedelijk verscheidene dagen duren. Als bewijsstukken zullen o. a. de schedel van Erzberger en de doorschoten jas van het slachtoffer aan de rechtbank worden voor gelegd. De „welvaart" van het Duitsche volk. Tegenover de verhalen van de .Times" en andere Engelsche bladen over de .welvaart' van het Duitsche volk, heeft mevrouw Philip Snowden bij haar terugkeer te Berlijn aan een Engelsch journalist een heel wat aanne melijker verhaal gedaan. Duitschland is een bijenkorf van industrieel leven, zeide zij, doch terwijl de bevolking heel hard werkt, leeft zy van de hand in den tand. De werkman, al ontvangt hy nominaal veel geld, leeft hoogst, eenvoudig en kan net rondkomen, Hy moet zich heel wat ontzeggen, dat de Engelsche werkman onmisbaar zou achten. De midden stand voelt den nood goed, vooral de vrije beroepen en zij, die van hun pensioen moeten leven. Velen hunner loopen met den dood in hun schoeupn. Zy halen hun huizen leeg om den honger buiten de deur te houden. Overal in de steden ziet men hooggeplaatste officie ren en vrouwen van fijne beschaving huis werk doen. Zy klagey niet. Zy moeten het doen om te biy'ven leven Voorts brengt mevrouw Snowden de bekende klachten over nopens de bezetting van het Rynland en met name nopens de spelde- prikken, waaraan de bevolking van de zjjde der Fransche en Belgische troepen bloot staat. Hu go S tinnes over het leenlngsvraagstnk en he>t probleem der vergoedingen. Essen, 7 Juni. Op de gisteren te Essen gehouden vergadering van het o economisch verbood van Noord-West-Duitschland. heeft Hugo Stlnnes over het leenilngsvraag^tuk en het probleem der vergoedingen o. a. gezegd1: „Wilen wy kunnen bestaan, dan moet de Duitsche bevolking veel meer werken. Hst werk moet zoodanig vermeerderd worden, dat Duitschland per jaar voor tem minste 2 miljard mark netto voortbrengt. Aangezien de oorlog en de gevolgen van dien de koop kracht van 300 miljoen menschen op aarde hebben vernietigd, is de mogeiykheid van afzet verminderd, zoodat men de concurren tie van Duitschland al overal in de wereld op lastige wijze ondervindt, hoewel Duitschland slechts ongeveer 80 of 40 percent van zijn vredesproduotie voortbrengt. Als men van een schuldenaar eischt, dat. hy zijn schulden zal' betalen en hy bezit geen geld), dan moet men hem de middelen in handen geven om zijn verplichtingen na te komen. Zou men I i ernst kunnen gelooven, dat de werkende stand van Duitschland harder zou werken, als hij het vooruitzicht heeft een mensohen- leeftyd ln slaverny te moeten werken en men hem zyn verdiende toon onthoudt om het naar het buitenland te brengen. Dit zijn dwaze toestanden. Als men! de (bevolking tot meer werk wil bewegen en meer wenk is in ieder geval noodig dan moet men ook zorgen, dat zy het gevoel beeft, dat het zin heeft te werken. De voorgenomen leening schept voor twee of drie jaar een heel ande re toestand en. zal bovendien nog een over schatting van de mark en een geweldige ver zwaring van de regeling der oeoonomische verhoudingen in Duitschland ten gevolge hebben, zoodat zy stukwerk is. (Zy schept óeconomische complexen, welke het streven toonen hun eigen behoeften te bevredigen, zoodat Duitschiands tegenstanders zich meer en rn^er met de gedachte vertrouwd maken, dat zy het zonder Midden- en Oost-Europa stellen kunnen. Psalm van David ik begreep de verge lijking niet goed, doch wilde haar niet ln de rede vallen en toch verdwenen boter, spek en thee op de meest geheimzinnige wyze. Amalia wilde het tasehje van de hit eens doorsnuffelen en de rand van haar krip pen hoed. „Orêpe?" vroeg ik. „Is ze weduwe?" Doch Amalia stelde niy gerust op dat punt De hit had dien hoed gekregen van haar vorige „M'frou", het was prachtig fcrip. Et voelde het als een/ tekortkoming, dat ik de hit ook geen „krippen'' hoed had aan te bieden en vroeg Amalia of ik haar mijn geelzyden dansjurk zou geven; waarop zq zonder antwoord wegliep. Misschen had zij zelf graag de baljurk gehad, want dansen kan ze ik heb haar immers met eigen oogen zien steppen in Dünbie's theeroos- pantoffels. De hit wordt morgen) uitgedost met een witte muts, een dito boord en manchetten. Amalia heeft dat zoo beschikt; ik heb wer kelijk medelijden met de hit ze zal niet graag een muts dragen, want ze is geen eigenlijke hit, doch de moeder van vier kin deren. Amalia zegt dat zij en de hit met gemak voor alle gasten kunnen zorgdragen en ik geloof het graag. Ik wéét dat zij alleen wel een partij van veertig man .staan" en er komen slechts tien menschen, behalve de huisgenooten. Een jongere broer van dokter Renton zal bruidsjonker zijn dan komen nog Nanty; een juffrouw Rachel Sharp, een suffragette en nicht van Jane; dokter Renton's ge trouwde zuster met haar man; zijn huishoud ster, die hem gedurende twintig jaar trouw Stinnes eischte, dat er eindeiyk eens af doende helderheid en regel in de verhoudin gen zou komen. Het is noodzakelijk voor waarden te scheppen voor een langdurig eender 'biyvende gesteldheid en een grooter afzetgebied' in de wereld. Een behooriyke oeoonomische ontwikkeling is voorts on denkbaar, zoolang in Duitschland de beper kingen van overheidswege aanhouden1 en Duitschland niet zijn volle productiviteit kan ontwikkelen. Wie een leening verschaft, moet er voor zorgen, dat al deze voorwaarden ver vuld zyn. Vooral moet men met kracht eischem, dat de vernederende druk van de bezetting ter zyde wordt gesteld. Een derge lijke toestand moge ten hoogste in den oorlog gepast zijn geweest, in vredestijd is hy on gerechtvaardigd en ondragelijk. Een kleine leening zal de nood- van Duitschland' nog ver ergeren. Krygt het een leening, dan moet deze groot zijn. ENGELAND. De arbeidsgeschillen in Engeland. Londen, 7 Juni. Berichten uit de oentra der machlne-nyverheid wijzen uit, dat de bankwerkers en metaalbewerkers die bij het geschil in die Industrie betrokken waren, al gemeen het werk hervat hebben. In sommige districten, zooals Manchester, waar zij een heele week Pinkstervacantie plegen te nemen, laat de hervatting alleen op zich wachten. Aan de Clyde en de Tyne kon niet dadeiyk werk gevonden worden voor alle gegadigden. De uitsluiting onder de scheepsherstellera yan de Mersey, die elf weken geduurd had, is nu ook geregeld. Er waren 20.000 man by dit geschil betrokken. Watergebrek ln Engeland. Engeland wordt bedreigd met gebrek aan water, erger dan dat van verleden jaar. De voorraden in de reservoirs slinken, de rivie ren zakken en stroomen drogen op. In dis tricten waar geen zuiver water meer te krij gen is, wordt al „gechlorineerd" water ge bruikt en de autoriteiten hebben al beraad slaagd over de mogeiykheid, dat heele dor pen onruimd zullen moeten worden. Men dringt weer aan op de grootste zuinigheid in het gebruik voor besproeiing. Het ministerie van volksgezondheid be raamt maatregelen tegen een verergering van. het gebrek en laat zijn ambtenaren in het geheele land een onderzoek naar den watervoorraad instellen. IERLAND. Londen, 7 Juni Onder de onafhankelijke candidaten die in Zuid-Ierland «voor de ver kiezing van het parlement gesteld zijn, zyn zeventien leden van de Iersche arbeiderspar ty, twaalf van den boerenbond en vyftien andere, die hetzy zakenbelangen vertegen woordigen of geheel op zich zelf staan, zoo als de burgemeester van Dublin. Deze vijf tien z11n overtuigde aanhangers van het tractaat. Reeds zijn er zeventien voorstanders en yijtien tegenstanders van het tractaat by en kele candidaat-stelling gekozen. Londen, 7 Juni. Een oandidaat van den onafhankeiyken boerenbond voor de verkie zing In het graafschap Tipperary is gister nacht door eenige gewapende» doodgeschoten. Een andere candidaat van den boerenbond werd te Carlowaangevallen door gewapenden. doch slaagde er ln te.ontsnappen. Een man die in Mayo het formulier ever- Ingezonden Mededeeling. gediend heeft, als een huishoudster in een l»oek; mevrouw Wiibraham. een oude pa tiënte, die zlohzelf uitgenoodigd heeft en Professor LelghraiL Dimbie dacht er aan laatstgenoemde te inviteeren en ik viel hein gretig by. „Hy zal Nanty bezighouden," zei Ik. „Je wilt toch niet weer koppelen/P" vroeg Dimbie angstig. „Dimbie-llef, antwoordde ik, „je moet het idéé, dat ik een koppelaarster ben, uit je hoofd zetten." „En Jane en de dokter dan?" „Die waren al verliefd op elkaar, toen ik nog eeni schoolkind was." „Maar jij bracht ze hy elkaar.'" „Absoluut onwaar. Jane's bezoek was al lang afgesproken voör ik nog iets wist." Hij was nog slechts half overtuigd. „Ik wil geen tweede trouwerij van hieruit hebben," mopperde hiju „Een is goed. Ik houd van Jane en het was een verandering voor jou. Maar als Nanty en een versche hoop modeplaten hier hun intrek nemen, loop ik weg." „Als ik sterker was, rammelde ik je door elkaar." „Ik hoop, dat je je morgen goed gedragen zult en de bruid behoorlijk wegschenkt Je moet haar geen duw geven, maar graoeiyk naar den dokter leiden," Dimbie trok een gezidht „Vervelend baantje. Ik wou, dat Jij er kon zUn, Marg om me op heit juiste oogenblik een wenk te geven."

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1