NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA LUx Malvery Hold HERMAN NYPELS VROOM DREESMANN Eerste Blad. Woensdag 19 Juli No. 5585 DINSDAG 18 JULI 1922 50e JAARGANG FEUILLETON. 12) TE BEGINNEN VANAF ZULLEN ONZE ZAKEN, TOT NADERE AANKONDIGING DES MIDDAGS VAN 12.30 ZIJN. WIJ VERZOEKEN ONZE CLIËNTÈLE BELEEFD, ONS MET DEZEN MAATREGEL, MEDE IN 'T BELANG VAN HET PERSONEEL GENO MEN, wel te willen STEUNEN. HELDER. HELDER. „Twee lui. De oude Peter Flint en Zetel V-cmtwtwbtiV miw. Brlsooe knikte met het hoofd en zette een Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BLJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. Indiö p. zoeipoert f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.67°, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, i 1.G0 Losse nuimmers der Courant 4 ct; fr. p. P. 6 ot Veraohjjnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Post-Gdrorekening No. 16066. ADVERTENTIE N: 20 ot p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. teket) 60 ct Kleine advertentiee (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct, elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adree: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct p. adv. extra). Bewijeno. 4 ct Lloht op voor auto's en fietsen: Dinsdag 18 Juli 9.41 uur Woensdag 19 9.40 BUITENLAND. De toestand. •De N. Rott. Ct. van Zaterdag li. geeft het volgend (belangwekkend overzicht van den algemeenen toestand: Veel belangrijker dan de stervende Haag- eohe conferentie, die al veel van haar belang verloren had, toen het steeds dringender noodig bleek dichter bij huis reddingsplan ken toe te steken aan Duitschland en Frank rijk, wordt, naar het algemeen gevoelen, de aanstaande conferentie der geallieerden te Londen, waarvoor Poincaré over zal komen. De Haagsche oonferentie heeft haar nut ge daan, doordat nu vast staat, dat men voor regelingen met Rusland door achterdeurtjes en niet door de hoofddeur zal moeten binnen gaan, anet al het risico, dat verlbonden is aan den linksohen koers, dien Moskou in den laatsten tijd heeft ingeslagen. Deze koers was al zichtbaar geworden in het wraakge- ding tegen de sociaal-revolutionairen, de ver volging van de orthodoxe kerk, de verwer ping van de overeenkomst met Italië, het wegblijven van Tsjitsjerin, den man, die deze overeenkomst bedisseld1 had, uit den Haag, het op den voorgrond komen van den radicaal-bolsjewiekschen "Xitwinof, terwijl Krassin, de Sowjet-afgez&nt met «wien men in Engeland had leeren praten, pas laat kwam enz. Tegelijkertijd1 hebben het tweede tractaat van Rappallo met Duitschland (on der het eerste versta men' de regeling tus- scben Italië en Zuid-Slavië) en de gunstige oogstvooruitzichten. den krop van de Sow- jet-machthebbers doem zwellen. Vóór de conferentie te Londen 'begint, heeft Engeland duidelijk te kennen gege ven, dat zijn schuld aan de Vereenigde Sta ten buiten elke herziening staat. De goede verstandhouding tusschen de twee groote Angelsaksische landen zou er niet tegen be stand zijn, indien Engeland er anders over dacht. Een belangwekkende vraag wordt in- tuisschen wat de Britsche regeering als con traprestatie van hare ibondgenooten zou verlangen, indien Zij zich tot offers op het stuk van hare eigen vorderingen bereid zou verklaren. Op de Engelsche «begrooting is totnutoe niet met activa uit renten van de schulden der geallieerden aan de Britsche Schatkist rekening gehouden, maar wel met uitgaven voor «betalingen aan Amerika. De positie van den Engelschen belastingbetaler zou er dus niet door verergeren indien het tot kwijtschelding van schuld aan de geal lieerden kwam,, alhoewel bij' he«m het verlan gen te .begrijpen zou zijn, uit die schulden nieuwe verlichting te verkrijgen. Waren die schulden even goed rentegevend en op den duur inbaar als Engeland's eigen schuld aan de Vereenigde Staten, dan was de rekening gemakkelijk te maken. Dan zou tegenover de schuld aan Amerika van.' £988 mllioen tot den tegenwoordigen koers een vordering op Frankrijk, Italië en België staan van te zamen een kleine 1100 milltoen en bleef er nog een batig saldo voor Engeland. Het indertijd schuchter geopperde denkbeeld1 om de Vereenigde .Staten te (betalen met de schuldbekentenissen van doze drie ibondge nooten Is te Washington niet in goede aarde gevallen en voorgoed van de (baan. Wat nu In de lucht hangt, maar wat de Engelsche regeering wel zoo voonzichtlig Is nog niet voor eigen voorstellen te laten doorgaan, Is dat de Engelsche schatkist tot betaling van hare vorderingen op Frankrijk (£684 imil- Idoen), Italië (£600 n\ 1111 oen) en België (£108 mlllioen) Duitsche sohadevergoe- dings-schuidbewijzen van de groep O zou door J' S. FLETQHER. „Natuurlijk gaf Atherton met een griin- imgen lach toe, „daar gaat het meeste geld In/TLT8 05 den waard Briscoe letten. 1 ij is een van die mensohen, die, als zij iets weten, goed uitkijken aan wien zij dat meedeelen. De gelagkamer van het Anker was leec toen Atherton en Blake binnen d?wfl^ r deurVl.a.ohteri11 kwam dadelijk de waard te voorschijn, een gedrongen man mot ©en tanige gelaatskleur van middelba ren leeftijd. Hij toonde geen verbazing toen hij den oommissarls zag, knikte en gaf den bezoekers een wenk om mee te komen naar Pe kamer, die hij juist had verlaten. „Komt u hier binnen, hoeren/' zeide hij. „Fr ia op dezen tijd van den dag niemand buiten. Ik had wel gedacht dat ik u zou zien, kapitein,", ging hij voort, terwijl hij de deur achter hen' sloot „Ik heb juist dat biljet ge lezen onze politieagent heeft het op weg naar huis hier achtergelaten." Hij wees veelbeteekenend naar het biljet, waarin de belooning werd uitgeloofd, dat op tarel lag, en las het daarna nog eens met op elkaar geknepen lippen en peinzende oogen over. herbaalde hij, „ik had wel gedacht dat ik u zou zien of iemand die uit uw naam zou komen," Ingezonden mededeellng. TOT 2 UUR GESLOTEN aannemen, die te zamen nominaal 6.600.000 vertegenwoordigen, maar op de open markt nog minder waard zouden zijn dan Sowjet papier. Wij hebben in een Engelsch iblad ge wag zien maken van de mogelijkheid dat de G-'bewijzen, die Engeland in handen zou krijgen, eenvoudig vernietigd zouden wor den, maar als curiositeit behouden zij toch hun waarde, als herinneringen ook aan de Groote Illusie, dat men de zakken van het Duitsche volk kon omkeeren om er den laatsten penning uit te halen. Maar voor wat hoort wat. Indien de Engelsche regee ring .werkelijk voor zulk een regeling te vin den is zal zij, gelijk wij hierboven aanduid den, ook wat, vooral van Frankrijk, daarte genover verlangen en, zonder op zeer be langrijke dingen vooruit te loopen, mag men vermoeden, dat dit tot Strekking zou hebben, het aangezicht van Europa vreedzamer te maken. Duitschland zelf heeft er alle belang bij, zich op dit kritieke tijdstip stabiel te toonen en nu liever geen krachtproeven te beginnen met een ontbinding van den Rijks dag. Aan de merkbaar wordende kentering in de politieke orisis te Berlijn over de wet tot 'bescherming van de republiek en aan het aansturen op een vergelijk tusschen de partijen, is misschien een wenk uit Londen niet vreemd. Daar de commissie van herstel stond op de betaling van den 16 dezer vervallenden ter mijn van de schadevergoeding, heeft Duitsch land hieraan voldaan, maar tegelijk heeft do Duitsohe gezant te Parijs aan de Fransche regeering een nota overhandigd, waarin het rijk te verstaan geeft, dat 'het zich verplicht gevoelt, zijn betalingen ook te staken mot betrekking tot de vergoeding van particulie re eigendommen. Het verzoek van Duitsch land om een moratorium is daarmee volledig, het vraagt voorloopige, maar algeheele Bta- klng van betalingen in specie, zoowel met betrekking tot vergoeding voor particulieren eigendom als voor verwoesting. Het ls niet onduidelijk, dat 't «bestier van de buitenlandsche aangelegenheden in de Wil- „Waorom, BrlscoeP" vroeg de oominis- aarlg. „Dat ls nogal duidelijk, mijnheer," ant woordde do waard. „Als het Dick Malvery la geweest die op dien avond in Biwohester was, is het vrij zoker, dat hij naar hui® zou gaan, en Diok Malvery ging nooit naar huis in vroeger dagen' tenminste zonder in het Anker aan te komen." ..Zoo", zeide Atherton kabn. „Herinnert u zich, hem in Februari gezien te hebben?" „Niet in het mlnstl" antwoordde Brlsooe met een stelllgen nadruk. Neen, Ik heb Diok Malvery in bijna zes jaar niet gezien, kapi tein! Ik wou dat het het geval was geweest hij is mij bijna dertig pond schuldig." „Kimt u zloh nog iets uit het eind van Fe bruari herinneren?" vroeg Atherton. „En als u dat kan, weet u dan nog iets van een langen mageren man niet een donkeren baard die hier op een avond kwam een man die er uit zast. of hij uit een vreemd land kwam?" Brlsooe, die juist doende was om een fijne flesoh whisky uit zijn eigen buffet te halen en' zijn beste glazen op te zoeken, hield plot- selhig met dat werk op on ging op don diohtst bijzijnden stoel zitten. x „Groote hemel 1" riep hij uit. „U wilt toch niet zeggen, dat dat Dick Malvery is go- woest! Ik herinner mij dien man, en Ik zag hem voor een vreemdeling aan ten «min ste voor een Amerikaan I Goede hemel was dat werkelijk Diok Malvery?" „Vertel ons wat u zich van hem herin- nert", zeide Atherton. „Maar laat ik u eerst zeggen, dat deze heer, mijn heer Blake, Rl- chard Malvery's compagnon in Canada is geweeet hij is degen© die de belooning helmstrasse met de verdwijning van Rathe- nau in heel andere handen geraakt is. In plaats van de politiek van de vervulling tot het mogelijke komt nu de politiek van voor loopige niet-vervulling. Als men veronderstelt dat de geallieerden de proef zouden willen nemen met een vol ledige inwilliging van het Duitsche verzoek (wat nog lang niet zeker is, maar toch denk baar zou zijn, indien Engeland aan Frank rijk's finanoieele behoeften op andere wijze tegemoet kwam), is de vraag of de plotselinge koerswijziging niet een direct nadeel voor Duitschland zou blijken. De noodzaak voor de Duitsdhe regeering om telkens vreemde be taalmiddelen «te koópen zou vervallen en men mag aannemen, dat de markenpers van de «Duitsche rijksdrukkerij stil zou kunnen staan. Gevolg zou zijn, dat de mark zich dan, al stijgende, ging herstellen tot op een punt dat hare werkelijke waarde van het oogenblik, bij voorloopige terzijde stelling van de ver plichtingen aan de geallieerden, nabijkwam. Er is echter al herhaaldelijk gewaarschuwd,, dat een al te plotselinge poging tot deflatie voor Duitschland even rampspoedig zou zijn als de tegenwoordige inflatie. Het komt er in de eerste plaats op aan, dat de mark sta biel is, minder dan hoe hoog of hoe laag noteert Terwijl de vastgesalarieerden, ge- pensionneerden en renteniers in Duitsch land ten gevolge van de stijging op adem zouden komen, zou de industrie, de groote en bijna uitsluitende bron van welvaart, allicht in een crisis geraken. De prijzen zouden da len, maar ook de opgevijzelde loonen zouden omlaag moeten en dat zou niet mogelijk zijn zonder veel strubbeling. Zoo eenvoudig als het op het eerste gezicht lijkt, is het dus ze ker voor Duitschland niet, om uit het moeras te komen. Zonder dat wij ons over de prak tische uitvoerbaarheid van zulk een proce dure een oordeel willen vormen, zou het een uitweg lijken, indien men het zoo kon re gelen dat elke stijging van de mark boven een zeker punt dadelijk te niet gedaan werd door een nieuwe aflossing aan de geallieer den. Zoodoende zou men eensdeels automatisch steeds het moratorium kunnen doen eindi gen of opnieuw instellen en anderdeels paal en perk stellen aan het specuieeren in de mark en de natuurlijke vlucht van het ka pitaal. DUITSOHLAND. De politieke toestand. Berlijn, 16 Juli. Volgens het Berliner Ta- geblatt is bij de conferentie van den Rijks kanselier met dë partijleiders gebleken, dat de toestand zich beweegt veeleer in de rich ting van Rijksdagontbindinlg dan in die van ontspanning. Nlenwe loonsverhooglngen. Berlijn, 17 Juli De Berlijnsche ge meente-werklieden eischen nieuwe loonsver- hoogingenj, welke de gemeentelijke begroo ting met twee miljarden meer zou belasten. De staking op de Danzlger werf. Danzig, 14 Juli Hedenmorgen legden op last der vakvereenigingen alle timmerlieden, meubelmakers en kopersmeden op de werf te Danzig het werk neer. Des namiddags verlieten ook de machinisten en stokers hun werkplaatsen, waardoor het aantal stakers 600 werd. Daar dientengevolge de voortzet ting van het bedrijf onmogelijk was gewor den, besloot de directie de overige 8000 ar beiders te ontslaan en hot bedrijf stop te zetten. Bendenwezen in Opper-Silezlë. Sinds eenigen tijd komen uit Opper-Silezië berichten over mishandeling, in het bizonder van vrouwen. Het „Berl. Tag." erkent de juistheid daarvan. Het is waar, dat in de da gen vóór de overneming van Duitsch-Opper- Sllezlë door de Duitsohe autoriteiten en het binnenrukken der Duitsche politletroopen, ergerlijke feiten zijn voorgevallen. Meisjes en vrouwen, die terecht of ten onreohte ver- daoht weiden ln ongeoorloofde betrekking te hebben gestaan tot de Fronsohen, werden er niet in H minst aan, dat Rlohard Malvery bcloonlng, waarvan u daar leest. Ik twijfel er niet het minst aan, dat Rlohard Malvery ln Bryoli ester ls geweest op den avond van 27 Februari en evenmin, dat hU dezen weg uit, la gekomen tot den tweesprong van Marsh wyke hij is dan ook met Abiuett's wagen moegereden, hoewel Abinett hein niet herkende. Van den tweesprong af ls hij den kant van Marsh wyke uit gegaan. Zeg nu eens, Brlsooe, ls hij ln uw huis geweest?" „De man, dien «u beschrijft, is hier ge weest", zeide de waard, die blijkbaar zeer verbaasd was. „En het zal ook omstreeks het einde van Februari of het begin van Maart zijn geweest Het was een donkere avond, ik had maar een lamp aan ln de kamer aan den voorkant, en ik heb hem niet bijzonder opgenomen, maar ik herinner mij hein toch. Hij vroeg om een glas whisky, en ging daar een paar minuten mee ln den versten hoek zitten daar ls het donker, zoodat lk hem niet goed kon zien. Hij zei ook niet veel, en lk hield hem voor een Amerikaan, die op weg was naar Shilhampton ook omdat hij den weg daarheen vroeg". „Aha heeft hö den weg naar Shilhamp ton gevraagd, zoo?" zeide Atherton. „Nu", antwoordde Brlsooe, „dat deed hij en dat deed hij niet Wat hij zeide, was: „Ik geloof, dat dit de weg naar Shilhampton is?" en dat was alles, maar hij zei het toch op een vragende manier. En lk zeide, dat hö het bij het rechte eind had, en toen hU, een paar minuten later, wegging, ls hij ook wer kelijk dien kant op gegatin". „Was er, tegelijk het hem, nog iemand anders hier?" vroeg Atherton. Ingezonden mededeellng. HAfTTXfl VKfl •UriUQKT ULP de haarvlechten afgesneden, anderen werden kaal geschoren, terwijl hun een stempel met de letters I K. (Interaïliierte Kommission) op de schouders werd ingebrand. Verder werden gewelddadigheden en rooverijen begaan. In de steden heeft de „Schutzpolizei"" spoedig aan een en ander een einde gemaakt, even als aan de schietpartijen aan de grens. Op het land echter duurt de actie voort. De da ders vormen het overschot van de/„Selbst- schutz", die het vorige jaar met goedkeuring van de regeering werd gevormd ter verde diging tegen de plannen van Poolsche Puts- chisten. In Januari van dit jaar is een begin gemaakt met de ontbinding van dit 8000 man sterke korps. De betalingen aan de organisa tie zön gestaakt; eenige ongeregelde benden weigeren echter uiteen te gaan. Op verschil lende wijzen is beproefd zich van deze hals starrige geesten uit het verleden te ontdoen; zoo is overleg gepleegd met de vakvereeni gingen om hun gelegenheid te geven tot ge- regelden arbeid terug te keeren; slechts en kele honderden hebben zich daarvoor laten vinden. De rest schijnt slechts te zullen wij ken voor geweld. De regeering heeft thans besloten dit mid del krachtdadig toe te passen. Er is een ver ordening afgekondigd, dat een ieder, die na morgen gewapend wordt aangetroffen, zwaar gestraft zal worden; de opper-president heeft uitgebreide volmachten gektegen. Men hoopt op deze wijze spoedig orde en rust in Duitsch-Opper-Silezië te doen heerschen. De moordenaars van Rathenau. De zoo breed opgevatte politie-actie in de streken van Gardeleben, in Anhalt en Sak sen kan als geëindigd worden beschouwd. De agenten zijn gTootendeels onverrichter zake naar huis teruggekeerd. Duitsche betaling. Berlijn, 15 Juli. Volgens de Deutsche All- gemieine Zeitung ls het bedrag, dat Duitsch land voor de maand Juli betalen moet en dat iets boven de twee en dertig millioen goud mark bedraagt aan de commissie van herstel afgedragen. RUSLAND. De gezondheid van Lenin. Moskou, 14 Juli. De gezondheidstoestand van Lenin wordt lederen dag zlechter. In de vergadering van het oentrale comité der bols jewistische partij heeft men zich bezig ge houden met het vraagstuk van wijziging in de sowjetrregeering in geval Lenin sterft. IERLAND. Londen„ 16 Juli. De correspondent van de Times te Dublin constateert, dat de taktiek van de rebellen ln het Zuiden van den Vrij staat neerkomt op het veroorzaken van over last aan en brandschatten van burgers, het belemmoren van verkeer langs helr- en spoor wegen, het verbreken Van post- en telegraaf- H ar ness die waren hier", antwoordde Brlsooe. „Ik geloof wel, dat zij zloh hem zouden herinneren, als u er hen naar vroeg, kapitein." „lk durf wel zeggen, dat die belooning hun geheugen zal scherpen" merkte Ather ton op. „Dat wil zeggen, als die man iets bijzonders over zich had, waardoor zij hem voor zloh kunnen halen." „Ja zekerl" zeide Brlsooe. „Maar ziet u, ik weet niet, of er veel bijzonders aan hem was. Behalve zijn zwarten baard en zijn gi ooten hoed en zijn Amerikaansche manier van spreken, had hij niets opmerkelijks, en ik zou hem zeker niet voor Dick Malvery hebben aangezien, ofschoon hij zeker van Dick's lengte en figuur was". „Ik geloof dat u er zeker van kunt zijn, dat het Diok Malvery is geweest", zeide Atherton. „En hoe geheimzinnig zijn gangen ook geweest zijn op dien avond, er schijnt geen twijfel aan te zijn, dat hij, toen hij uw huis verliet, het pad naar het Oosten toe in is geslagen. Met andere woorden, Brls ooe", vervolgde hij, terwijl hij plotseling zijn stem liet dalen en veelbeteekenend om zich heen keek, ,ymet andere woorden, hij ls de richting van de hut van de Clents uit ge gaan. Wat? De waard antwoordde den blik van den commissaris met een uitdrukking van in stemming in zijn oogen. Hij liet nu ook zijn stem dalen. „Ja, ja!" zei hij. „Ik weet wat u bedoelt, kapitein. Zeker." „U weet, waarmee Judah Clent zes Jaar geleden gedreigd heeft?" merkte Atherton op. gemeenschap en verstoring van het zakenle ven. Tegen de regeeringstroepen, werkt dit alles niets uit Het probleem om met deze wijze van „oor logvoering" af te rekenen, wordt goed uiteen gezet in 'n officieel rapport over den algemee nen toestand dat afkomstig is udt het mili tair hoofdkwartier van de voorloopige regee ring. Het verklaart dat het gevolg een ont reddering van het oeconomische leven is. Het spoor van verwoesting dat de rebellen hebben achtergelaten is vooral ergerlijk te Wexford, waar, toen het ontzet opdaagde, de bevolking gebrek aan voedsel bal, en te Li merick, waar volgens de laatste berichten winkels en schepen in de haven geplunderd zijn, zoodat er ook vrees voor gebrek be staat. Uit niets blijkt dat de ongeregelde troe pen ergens waar zij opereeren, den steun van het volk hebben. Integendeel, men be schouwt hen als vrijbuiters en de nationale troepen worden als bevrijders ingehaald. De beslissende slag aanstaande. Londan.17 Juli. De „Daily Cron." meldt uit Dublin, dat de beslissende slag, waarin aan het Iersche rebellenleger naar verwachting den genadeslag zal worden toegebracht, elk oogenblik bij 'Limerick en Omgeving kan be ginnen. De rebellen bezetten de linie Waiter- ford-^Jlonnel—-LimerickKerry, ongeveer tachtig mijl lang. Ten zuiden van deze lijn zijn de rebellen heer en meester, maar de tucht onder hen is, volgens reizigers, slecht Men verwacht niet dat zij bij machte zijn den aanval van de ge oefende troepen te weerstaan. De bewoners van Oork zijn met de revol ver tot betaling van belasting gedwongen, met welk geld geld voor een klein deel de uit gebreide requisitiefl zön betaald. Londen, 10 Juli. Nadat een aanval der Vrij- staters werd afgeslagen, capituleerde het fort op Inch-Island met 22 man der bezetting. De anderen hadden kunnen ontsnappen. Hier mede is het laatste republikeinsche bolwerk van Oost- en Noord-Donegal venneesterd. Aan het ziekbed der Conferentie. Aldus betitelt een oorrespondent van de N. Rott. Crt zön overzicht van Zaterdag middag. Een landziekige stemming hangt boven de oonferentie, of boven hetgeen daarvan over is. De onzekerheid duurt voort Het beslis sende woord is nog niet gesproken. Alge meen heersoht afwachten. li wordt veel heen en weer gepraat, omdat er verscheidene de legaties zön, die de conferentie gaarne zou den redden. De Russen schijnen weinig lust te hebben, eenige kans van nog tot besprekingen te ko men, in den steek te laten. Zö hebben lang biet meer zoo groote haast om weg te ko men, ais zö aan den dag legden onder den eersten indruk van de mislukking. Er kan nog velerlei gebeuren, voordat Woensdag de officleele sluiting van de oonferentie plaats vindt Toen Sokolnikotf in deze dagen naar Berlön vertrok, daoht hö er nog aan, hier terug te keeren. Intussohen doen de Russen van zichzelf uit geen pogingen, om de breuk bö te lömen. Waarschönlök zön zö overtuigd, dat kleine middelen daartoe niet zouden baten. De onlust, om uit elkaar te gaan, is zoo groot, dat men heelemaal niet pessimistisch gestemd behoeft te zön, als de Engelsche de legatie niet zoo uiterst weinig toesohieteUjk- held toonde tegenover pogingen, om de par tijen weer bö elkaar te brengen. Deze hou ding der Engelschen ls het groote raadsel, iHgummUi mededeettsg. Sleohte spijsvertering •n de onaangename gevolgen alt brakingen, hoofdpijn, gemelijkheid, verstopping, geelzucht, hartwater enz. verdwijnen door hut gebruik van Fouter'» Maagpilien. PriJ» f0 65 per flacou, alom verkrijgbaar. bedenkelijk gezicht „lk weet dat, omdat hö zön dreigementen ln mön eigen huw, meer dan eens, heeft ge bit", antwoordde hij. „Ik heb hem dikwijls moeten sussen. Ja, Judah was toen erg woetrti" „Een man met zijn aard blijft wrokkenf zeide Atherton. „Nu, weet u ook misschien. Brlsooe, of Judah Clent in Februari, ln den tijd toen die man, van wien wij geiooven, dat het Dick Malvery was, hier kwam, thuis was?" „Dat zou lk niet kunnen zeggen, mijn heer", antwoordde Brisooe. „Maar dat kan ik gauw uitvinden. Hij zal hier stellig van avond komen. En hö zal wei hei noodige over het biljet te zeggen hebben, wed lk." „Nu, wees dan verstandig", zeide Ather ton. „Laat het mij weten; als u iets hoort En maar dat is alleen voor uw ooren be stemd wö hebben een sterk vermoeden, dat toen Diok Malvery dien avond uit Bry- chester heenging, hö vijftien honderd pond bö zich had." De waard zette weer een bedenfkelök ge zicht en schudde het hoofd voor- en achter uit „Ben vuil zaakje, kapitein!" zeide hij. „Een ■suil zaakje. Zeker een moord!" „Het ziet er naar uit", gaf Atherton toe, „Het kan best Brlsooe, dat u een van de laatsten bent geweest, die hem levend ge zien hebt". „Dat wil zeggen", zeide Blake, plotseling zön lange stilzwögen verbrekend, „dat wil zeggen ais hij werkelök dood la.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1