NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERING?~N EN ANNA PAULOWNA Malvery Hold PLANTA O L D O JURSENS' 65 CENT PER POND vóór 15 October Eerste Blad. Abonnementsgelden PLANTENBOTER TABAK Aan onze lezers balten de stad doen wU bet verzoek de abonnementsgelden over bet vierde kwartaal ten bedrage van 2.— over te maken per postwissel of over te laten schrijven op Nq. 16086, kantoor Helder per post-giroblljet De laatste manier van vereffening raden wU ten zeerste aan, daar het bedrag dan voor slechts 0.05 wordt overgeschreven; formulieren ztjn aan alle postkantoren een halven cent verkrijgbaar. Per postwissel daarentegen zljr. de kosten f 0.10. Na genoemden datum wordt beschikt met 0.15 verhooging. Over do abonnementsgelden ln de stad wordt dezer dagen per looper beschikt en verzoeken wij U beleefd de kwitantie bjj eer st® aanbieding ie voldoen. DE ADMINISTRATIE. W i n t e r t d. Maan Zon Hoogwater op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m. 6 41 m. 8.26 6 13 5.22 9.5010.04 7.1» 9.28 6.15 5.2010.19 10.31 7.49 10.80 6.17 5.17 10.47 11.05 11.28 6.19 6.15 11.22 11.34 0.22 6 20 5.1» 11.58 0.- 1.116.22 5.11 0.10 0.88 1.54 6.24 5 08 0.5S 1.82 Oct. Zondag 8 a Maand. 9 Dinsdag 10 Woensd.ll Dond.d. 12 Vrijdag 13 Zaterd. 14 Zondag 8 6.52 Maandag 9 6.50 BUITENLAND. HET NABIJE OOSTEN. Da vredesconferentie. Het antwoord van de regeering van An gora op de uitnoodiging der geallieerde tot liet houden eener vredesconferentie ln zake het Naburige Oosten is te Londen ontvangen Zij stelt Smyrna als plaats van samenkomst voor. Da Conferentie te Moedanla. De „Matin" meldt: Er loopt een hardnekkig gerucht, dat de Engelschen op de conferentie te Moedania een groote concessie hebben gedaan door erin toe te stemmen, dat zjj de troepen, die te Tsjanak gelegerd zyn, zouden terugtrekken naar Gallipoli op aen Eui peeschen oever van de Dardanellen. In ruil daarvoor zouden de Turken erin toestemmen, de onzijdige zones aan Darda nellen en Bosporus ln hun geheel te ont ruimen. De „Daily Telegraph" bevat een telegram van den correspondent der „Chlcago Tribu ne" te Konstantinopel, waarin deze beweert, dat de overeenkomst tusschen de geallieerden en Kemalisten geteekend is. Thracië komt aan de Turken, Konstantinopel onder geza FEUILLETON. door J. a FLETUILEK. m Onder het praten waren de twee mannen het pad langs geloopen in de richting van de brug die naar het boschje leidde, en Blak< V'erd plotseling in zijn opmerkingen gestoord door don dokier, die zijn arm vastklampte en over de gracht naar een knotwilg wees, waar van de stam uit een klompje elzeboomen aan den oever uitstak. Op dien stam had iemands hand kortgeleden een ruw kruis gesneden, blijkbaar met een paar slagen van een bijl of iets dergelijks. Als de elzen in blad hadden gestaan, zou dat kruis niet te zien zijn ge weest, maar nu de bladen afgevallen waren, zag men het duidelijk en wit afsteken. „Wat is dat?" riep dr. Straham uit. „Wat doet dat krui^ daar?" Blake staarde een oogenblik over den vijver heen, daarna keek hij naar de vensters van bet huis. Als er iets in de gracht gevonden werd, wilde hij niet, dat Rachel Malvery er getuige van was, dat het aan het licht kwam. me^ mee over deze brug," zeide hij. „W ij zullen aan den voet van dien ouden wilg eens een onderzoek instellen." Aan den anderen oever van de gracht zakte men kniediep in de waterplanten en tot aan enkels in zachte, zwarte modder wej?. Toen ril aan den wilg kwurnen, keek Straham aar- elend naar zijn broek en zijn laarzen. Maar take, die grover gekleed was, plonste onver- Versohijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: Cl DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intern. Telefoon 50 menlijk beheer van. de geallieerden en Kema listen. Dezen keuren goed, dat de geallieer den te Konstantinopel blijven, hangende de finitieve vredesonderhandelingen, maar de nationalistische burgerlijke autoriteiten zul len er geïnstalleerd worden. De Turken zullen de neutrale zones ont ruimen, de Engelschen trekken wee uit Tsjanak. Een nieuw gevormd Turksch leger. Volgens een draadloos V.D.-bericht heeft de minister van nationale verdediging - in Angora een nieuwe Turksche strijdmacht ge organiseerd, bestaande uit 80.000 man, die uitgerust zijn met wapenen, welke den Grie ken ontnomen zijn. De strijdmacht zal vopr de bezetting van Thracië dienen. De hoofdstad van het Turksche rijk. Moeri bei, de vertegenwoordigers van Ke- mal pasja te Berlijn, heeft aan een mede werker van het Acht Uhr Abendblatt er o.a. aan herinnerd, dat de sultan troepen heeft gezonden tot bestrijding van het nationale leger en dat hij allie leiders van de nationale beweging ter dood heeft veroordeeld. Er kan geen sprake van zijn, dat de sultan aan het hoofd van het land zou blijven. Het sulta naat zelf zal echter steeds blijven bestaan. Slechts is het de vraag of Konstantinopel ook voortaan de residentie van den sultan en de hoofdstad zal blijven. De regeering van An gora heeft principieel in de vrijheid van de zeeëngten toegestemd en zich bovendien be reid verklaard om de vestingen aan de zee ëngten te sloopen. Daardoor zou Konstanti nopel tegen iederen aanval van zee uit onbe schermd liggen en zal het zaak worden de hoofdstad van het Turksche rijk meer naar het binnenland van Klein-Azië te verplaat, sen. Men heeft daarbij Eski Sjehrr op het oog, een stad die iets ten Oosten van Angora ligt. Moeri bei ontkende, dat vreemde offi eieren aan de gevechten van het nationale leger hadden deelgenomen. De brand te Smyrna. Het N. v. d. D. heeft van particuliere zijde een relaas omtreftt den brand te Smyrna ont vangen, waaraan het volgende is ontleend: De brand ontstond in den namiddag van den 18en September jn de Basmahanewijk, bij het station van den Franschen spoorweg, en soheen eerst niet veel te beteekenen. Maar in weerwil van de pogingen, door de brand weer aangewend, greep het vuur snel om zich heen, zoodat de Armeensche wijk, die den vorigen dag op last van de overheid door haar bewoners ontruimd was, mede werd aangetast. Het woei ongelukkigerwijs vrij hard uit het zuiden, in de richting' van de middenstad. Tegen vijf uur begonnen de bewoners van dit deel van Smyrna te begrijpen, dat de brand niet gestuit kon worden. Zij verlieten hun huizen, medenemend wat zij konden dra gen, een vluchtten naar den zeekant, zoodat de volte op de kaden nog aan merkelijk verergerd werd. Een uur later had het vuur, alles op zijn weg verwoestend, het stadsgedeelte bereikt, waar het Nederland- sche oonsulaat en het hospitaal stonden. Op raad van zijn collega's, die ook voor hun landgenooten gingen zorgen, besloot mr. Lamping (de waarnemende Nederlandsche oonsul-generaal) het consulaat te sluiten en de zorg ervoor over te laten aan zijn kawas- sen; hijzelf en het personeel baanden zich met moeite een weg naar de haven, graaf E. de Hochpied, de eerste tolk, zorgde voor het verzamelen van de in het hospitaal gevluch te Nederlanders op een afgesproken punt, waar allen ingescheept zouden worden. Deze piaatregelen werden in goede orde uitge voerd: de straten waren wel vol met angsti ge menschen, maar tot een paniek was het nog niet gekomen. De heer Lamping en de Hochepied bleven voorloopig nog aan wal, nadat allen ingescheept waren; de comman dant van een Amerikaansch oorlogsschip had de vriendelijkheid, een zijner motorsloepen tot hun beschikking te stellen, waarmee ook Ingezonden mededeellng. vaard bet water ln en begon de wortels van den ouden boom te betasten. En dadelijk keek hij opgewonden op. „Hoor u eens", riep hy zachtjes uit. „Er zit een touw om een van die oude knoesten en dat zit stevig ln de modder vast. Wij hebben, ln elk geval iets pevi ndon." XXIV. Tijding van den vermiste. Straham liet zioh op een grooten steen neervallen, die in het gras vlak achter hem lag en begon zijn laarzen en sokken uit te trekken. Toen hij dat gedaan had, trok hij zijn broek tot boven de knieën op en kwam naar den wilgenboom toe. Ook hij' begon sporen van opgewondenheid te vertoonen. „Laten wij eens kijken!" riep hij uit „Een touw? Waar is dat?" „Hier antwoordde Blake, terwijl hij de wa terplanten met handen en voeten weghaalde. „Ziet u? het touw is aan dien knoestigen wortel vastgemaakt.. Natuurlijk is het door trokken modder en water. Pak u 'het beet, wat lager, en trek u. Voelt u het gewicht?" Straham dompelde zijn -hand in de massa modder en kroos, op de plaats, die Blake had aangewezen en vond een eind touw, dat stevig vastgebodnen was om een van de kron kelende wortels van den wilg. Hy trok eraan en merkte, dat het evenmin te verwikken of te verwegen was als de wortel zelf. „Dat zit sekuur vast!" riep hy uit. „Denkt u heusch dat er iets of iemand aan het einde bevestigd is? Of zou het een oud boottouw kunnen zyn, dat diep in de modder wegge zakt is?" „Waartoe zou dan dat kruis in den stam zyn gesneden?" zeide Blake. VOEDZAAM HEERLUK VDORDCELIG zij de Deucalion, van de Kon. Hollandsche Stoomvaart-Mij. bereikten. Het merd intusschen donker en de brand nam steeds grooteren omvang aan. 't Was duideUjk, dat men te doen had met een kata- strofe, die door geen memscheiyke tusschen- komst meer kon worden afgewend. Het vuur woedde in de binnenstad, de eene huizenrij na de andere, de eene wyk na de andere, werden een gloeiende puinhoop. Van het dek van de Deucalion kon men duideUjk den voortgang van den brand volgen, die steeds heviger scheen te worden. Tegen negen uur in den avond kwam een gedeelte van het hospitaal-personeel, dat eerst niet had willen wyken, nog, ais door een wonder gered, aan boord van het schip; Ali, een der kawassen van ons oonsulaat, had het gei^k gehad, plaatsen te verkrijgen in de sloep van een Engelsch oorlogsschip. T,oen deze man het Wilhelmina-hospitaal verliet, zoo vertelde hy, had: het vuur reeds de huizen in de on- middeiiyke nabyheid van het hospitaal en kerk aangetast. Er is dus alle reden om aan te nemen, ook naar hetgeen men op de Deu calion kon waarnemen, dat deze beide ge bouwen, waarop de Nederlanders te Smyr na zoo trotsch waren en die zy met zooveel zorg-onderhielden, een prooi der vlammen zyn geworden met al wat er in was: zelfs de graVen van de vroegere kolonisten, die zich to midden van de boomen en de bloemen van den hospitaal-tuin beenden. In enkele «ogenblikken is dus zeer waarschijnlijk heel het beroemde verleden der Hollandsche ves tiging in Klein-Azië, de oudste van alle vreemde koloniën, als '1 ware weggevaagd. Tusschen middernoebt en één uur bereikte heit vuur de kaden. Het mooiste deel van de stad ging nu in vlammen op. Eerst de cinema's, de koffiehuizen, de clubs, dan het Russische consulaatsgebouw en het Fran- sche, dit laatste een solied hardsteenen ge bouw, waarvan de brand slecht» het dak en de houten deelen kon vernielen. Onder de groote particuliere woningen, die nu ver woest werd, behoorden de huizen van de Ne derlandsche familiën v. Eichstorff 'en Van Lennep. En het was niet alleen het natuur- lyke element, dat zyn verwoestend werk deed: met behulp van kykers konden wij de brandstichters aan hun noodlottigen arbeid zien. Dein geheelen nacht bleven de sloepen van de vreemde schepen heen en weer varen om de vluchtelingen in veiligheid te bren gen; maar het aantal was te groot. Er speel den zioh hartverscheurende tooneelen af, zoodra er weer een boot den wal bereikte: vrouwen wierpen hun kinderen in het vaar tuig; mannen zwommen het na, als het weer vertrok. Eindelijk werd het licht over de verwoes te stad. Boven Smyrna zag men nu een ont- Ingezunden mededeellng. CENT „Ik geloof dat daar een lijk onder de mod der ligt. dokter," vervolgde Blake. „Dat zal de „hij" zyn, waar de oude man het voort durend over had. Daarom wilde hy dat de doode uit het water gehaald en beliooriyk begraven zou worden, om zelf rust te kunnen vinden. Nu, hy zal die rust nu wel krijgen, en wy zullen er wel achter komen, wat hy daar verdonkeremaand heeft. Ik geloof dot ik alles nu al begrijp," ging hij: voort, terwyi hy naar den vasten oever toe kwam. „De oude kerel heeft iemand, het kan Dick Malvery geweest zijin, maar even goed iemand an ders doodgeschoten en heeft het lijk, met steenen bezwaard, ln dit water laten zakken en den -booim met een kruis gemerkt, voor het geval zyn geheugen hem in den steek zou laten. Dat is wat ik stellig geloof." „Wat moeten wy nu doen?" vroeg Straham. „Ik ga gereedschap halen, om den boel uit de modder te krijgen," antwoordde Blake. „Het kan zyn dat wij water moeten afdam men en wegpompen, mak wy zujlen' zien. Intusschen moeten wy freule Malvery hier vandaan houden ik denk dat hetgeen wy te zien zullen krijgen, niet voor vrouwen geschikt zal zyn." Hij begaf zich haastig over het bruggetje naar een1 bygebouw op het voorplein, waar hy dien ochtend gereedschappen had zlesn liggen. En terwyi hy aan den eenen kant het voorplein opliep, kwam Atherton in zijn auto het aan den anderen kant oprijden. Zy kregen elkaar op hetzelfde oogenblik te zien en Blake liep, met een waarschuwend gebaar, yiings naar de auto toe. „Waarvoor komt u op dezen tyd hier?" vroeg hy. „!s er iets aan de hand?" „Ik heb gisteravond laat iets gehoord, waarmee ik u in kennis wil stellen,' antwoord- zaglijk zware rookwolk hangen, aan welker onderrand de vlammen speelden; het leek wel de uitbarsting van een broeden vulkaan krater. Het vuur zette zijn vernielend werk steeds voort. Voor zooveel wy konden zien, waren de consulaten van Engeland, Joego slavië, Xsjecho-tólow akije België en Brazilië vernield. Zoolang de verwoesting en de moordtooneelen duurden, zyn de vreemde oorlogsschepen ter reede van Smyrna werke loos gebleven. Ze zijn althans niet tusschen- beid'e gekomen, zich bepalen tot het redden van de vreemdelingen en tot het werpen van hun zoeklichten over de ondergaande stad. ln den ochtend van 14 September lichtte de King George het anker en verliet de baai. Een of twee uren later ging een, oogen schijnlijk Engelsch, watervliegtuig de lucht in, in dezelfde richting als de kruiser. Dien dag is de verwoesting van Smyrna voltooid. Slechts één wijk van de beneden stad: La Fointe,schynt onaangetast te zyn gebleven, en dan, natuurlijk, het Turksche stadsgedeelte. De waarn. Nederlandsche oonsul-generaal en kapitein Wydekop, van de Deucalion, vreezende, dat de Turken konden besluiten, het vertrek van de buitenlandsche handels vaartuigen te beletten, kwamen overeen, dat de Deucalion zich naar het eiland My tiline zou begeven. Tegeiyk met ons vertok naar dezelfde bestemming nog het andere Nederlandsche schip, de Stella, en een Ita- liaansoh, de Serdegna; alle overvol vluch telingen. Onderweg nam ons stoomschip nog een zeventigtul Grieken op, mannen en vrouwen, 4ie in bootjes rondzwierven. Toen wy de engte doorgingen, die de haven van Smyrna verbindt met de baai, gaf de kapitein last, dat ieder, die zich aan dek be vond, moest gaan liggen; hetzy dat hy wilde doen, alsof het schip ledig was, of om een fusillade van de Turken op de vluchtelingen te vermyden. Zonder incident bereikte de Deuoalion het schoone en rustige Mytüine, waar de onderweg opgenomen Grieken da- deiyk werden ontscheept. Zy riepen: „Leve Holland! Leve de kapitein!" Den löen 's avonds stoomde da Deucalion naar de Dardenellen. De zoo bloeiende Nederlandsche kolonie te Smyrna is door de ramp ontzaglijk zwaar getroffen: Haar gebouwen en de overbhjfse- len van een roemrijke traditie zijn, voor zoo veel inen kan nagaan, volkomen vernield; de leden der kolonie zelf uiteengeslagen en geruïneerd. ÜUITSCHLAND. De presidentsverkiezing. Naar de „Kreuzztg." uit betrouwbare bron zegt te hebben vernomen, is de rijksregeering voornemens den Ryksdag voor te stellen de presidentsverkiezing te bepalen op een Zon dag in December, waarschijnlijk 8 Deo. De salarissen van de leden der controle commissies. Beriyn, 4 Oot. De raad van gezanten ver hoogde de salarissen van de leden der in- tergealL controlecommissies met ingang van 1 Sept. tot het drievoudige der tegenwoor dlge. Dientengevolge ontvangen voortaan de functionarissen de volgende maandsalaris- de Atherton. „Wat in er hier gaande, Blake? U schynt „Er is hier heel wat gaande," antwoordde Blake. „Kam ons helpen uw mededeellng kan wachten. „U moet weten," ging hy voort, terwyi hy Atherton haastig naar het bij ge itouw meenam, „die oude man, Jacob Elphick. is pas gestorven, Hy is vanochtend ziek ge worden het was een 'beroerte of zoo iets en freule Malvery ontbood mij. En alles wat de oude man kon zeggen voor hij dood ging en hy heeft het tal van keeren gezegd was dat wy „hem" uit de gracht moesten ha len. Haal „hem" uit de gracht, anders heeft Jaoob geen rust, was het maar aldo<fr." Atherton schrok en zag Blake met groote oogen aan. „Hemel nog toe!" riep hy uit. „U denkt toch niet „Ja zeker, denk ik, wat u vermoedt dat ik denk!" antwoordde Blake met nadruk. „Ga u mee. Want Straham dat is de dokter en ik hebben de plaats ontdekt, waar iets buitengewoon zwaars bevestigd is aan het einde van een touw, dat om een wilgewortel heen is geslagen, en wy zullen het nu ophij- schen." Atherton pakte werktuigeiyk eenige ge reedschappen aan, die Blake hem aan had gegeven en volgde hem langs het pad naar de plaats waar Straham, die nog altijd tot aan de enkele in de modder stond, in gedach ten stond te kijken naar de plek, die mis schien oen graf was. En daarna keerde hy zich met een blik naar het oude huis toe .Hoor eens!" zeide hy. „Als dat wérke lijk het lijk van Dick Malvery is, hoe moeten wy dan met zyn zuster doen?" .Zy zal niet komen,' antwoordde Blake. „Ik heb het haar op het hart gedrukt. En u ziet, sen: voorzitter 810.800 mark, andere gene raals, een aantal kolonels en luitenant-kolo nels 229.425 mark; andere kolonels en ma joors 168.875 mark; andere majoors 147.525 mark; kapiteins en lagere officieren 139.275 mark ;onderofficieren 76.780 msrk en solda ten 45.900 mark. Geen verhooging der Dultsche Invoer rechten op tabak. Naar de „Voss. Ztg." verneemt, is in het rijksministerie voor economische zaken een verordening onderteekend, waarby het in voerverbod van tabak weer wordt opgehe ven. De invoerrechten zullen niet worden verhoogd. De moord op Rathenau. Donderdag, de derde dag van het proces- Rathenau, heeft d'e beklaagde Willi Gunther werkwaardige uitlatingen gedaan. Gunther maakt geen ernstigen en ook geen gunstigen indruk, maar hij is allerminst ontoereken baar. De verdediging had een voorstel ge daan hem wegens ontoerekenbaarheid uit te schakelen en de advocaten van de hoofdbe- klaagden probeeren hem ook als ontoereken baar voor te stellen. De reden daarvan is dat Gunther reeds by het voorloopig onderzoek verreweg het meest heeft losgelaten. Thans, blykbaar geïrriteerd door de ui.latingen van de advocaten van de hoofdbeklaagden over hem, spreekt hij nog openhartiger. Voor de eerste maal hoort men de gebeur tenissen in een begrijpeiyken samenhang voorstellen. De Organisation Consul vernam van Gunther het bestaan van h-ct plan van Stubenrauch om Rathenau te do-oden. De Or ganisation Consul, die zeer goed wist, dat Gunther een snoever was, en niet volkomen betrouwbaar, heeft toen Kern en Fischer naar Beriyn gestuurd die Gunther by Te- chow liet komen. Het doel van hun bezoek was om uit Gunther alles te krijgen, wat er uit te halen was. Zy gaven vervolgens te kennen, dat het plan van Stubenrauch niet deugde maar dat zy zelf reeds een behoor lijk uitgewerkt plan op zak hadden. Later is toen Tillessen erby gekomen, en van toen af beschikte de onderneming ook over het noo- dige geld. In een lange woordenwisseling tusschen den gewezen rijkskanselier Fehren- baoh en de verdediger» over zoogenaamde Ingezonden mededeellng. WATERZUCHT EN DE NIEREN. Waterzuobt is een ophooping van water in het lichaam, doordat de nieren piet in staat waren om het af te voeren. Het is niet een ziekte op zioh zelf, maar aen verschijnsel van een organische ziekte. Of gebrekkige nieren, of een hartkwaal kunnen de oortaak zyn, doch daar nierkwalen zoo vaak het hart aantasten, zyn gewooniyk de nieren schuldig. Morgen^ optredende verschynselen van watersuoht (pafferigheid onder de oogen en in het geziaht) wyzen op een nieraandoening. Zwellingen van de voeten en handen na in spanning, vooral 'a avonds, kunnan aantoo- nen. dat het hart is aangedaan. Dikwyia treedt waterzucht door nierzwakte tydena zwangerschap op. Dit wordt ver klaard door het feit, dat de nieren dan meer bloed te fütreeren hebben. Deze overspan ning kan de nieren verzwakken. Andere indirecte oorzaken van waterzucht zyn bloedarmoede, overwerking en zorgen. In verwaarloosde gevallen kunnen de bee- nen en het lichaam enorm opzwellen, en de bulk, de borst en de hersenen worden aan gedaan. Heete luchtbeden zyn nuttig, doordat zy de huidporiëin openen en reinigen, en gere gelde stoelgang is noodzakelijk. Deze beide voorzorgen verlichten het werk van de nie ren. Maar gebruik om deze organen te hel pen en te versterken Fostex's Rugpyn Nie ren Pillen. Duizenden zyn biyvend gebeterd door dit speciale nier geneesmiddel. Te Helder verkrygbaar by A. ten Klooster, Keizerstr. 98, 8 f 1,76 per doos. dat zy naar deze plaats niet van het raam uit kan kyken die muur staat er voor. Nu, laten wy eens nagaan, wat er aan het einde van het touw zit. Blake belastte zich met het voornaamste doel van het werk. Hy trok zyn kleeren uit. behalve zyn broek en zyn overhemd, ging ln de weeke modder en de waterplanten staan en begon de beletselen stelselmatig weg te ruimen. „Dat is werk, waar ik aan gewoon ben," zeide hy. „Ik kan dat gauwer dan u u hebt er den slag niet van. Ik heb jaren ge leden voor nüjn boerderij in Canada een draineering gemaakt en heb er een eer in gesteld, om het zelf te doen. Laten wy dien rommel opruimen en dan de modder onder zoeken. Ik wil het voor den dag brengen voor de vloed opkomt. Intusschen kan de dokter u vertellen, wat er vermocdeiyk ach ter de zaak zit" Atherton luisterde naar Strsham's uiteen zetting van Blake's onderstelling aangaande er op den avond van den 27s'en Februari ge beurd was en overwoog haar. „Een somber vooruitzicht," zeide hy, zijn hoofd schuddende. „Ik ben bang, dat u gelijk hebt, Blake. Als hier een lijk ligt, is het waarsehyniyk dat van dien armen Malvery. Wat my verbaast is, dat er zoo iets is kun nen gebeuren, zonder dat het vrouwvolk het gemerkt heeft. Het moet laat op den avond zyn geweest, toen de oude man ziin geweer afschoot, en op een stille plaats als deze Blake, die nu tot aan de knieën in de glib berige modder aan den oever stond, met een arm in de weeke modder aan zyn voeten, hief plotseling het hoofd op. waarvan het zweet in groote droppels afrolde. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersohe Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f2.Ned. O. en "W. Lndië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overifje landen f 4.20. Zondagsblad eesp. f 0.57°, f 0.75, f 0.85, f 1,25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Oourant 4 ct.; fr. p. p. 6 ot. Op* en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). 8.35 9.25 10.25 11.82 Lloht op voor auto'a on fletaan i Zaterdag T Oot8.54 uur Pofit-Glrorekentog No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. i>. regel (g&ljard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst 1 60 et. Klelre advertentie» (gevraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regels 40 et., elke regel meer 10 et. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met ln. onder no. 10 ot. p. adv, extra). Bewijsno. 4 ot '".,l 1 1

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1