Malvery Hold Eerste Blad. No. 6628 DONDERDAG 19 OCTOBER 1922 60e JAARGANG Vrijdag 20 6.26 BUITENLAND. HET NABIJE OOSTEN, De eerstvolgende vredesconferentie. jjet schijnt, dat de vredesconferentie in -ake het naburige Oosten 6 November gehou- <jen zal worden. Franklin Bouilion heeft er bjj Poincaré op aangedrongen om haar te gmyrna te doen houden, jdoch de geallieerden jouden om materieele en moreele redenen daartegen zijn. Angora zou geen plaats in Zwitseland wenschen en het is dus waarschijnlijk, dat de conferentie in Frankrijk of Italië zal bij eenkomen. De Fransche regeering heeft toestemmend geantwoord op het Engelsche voorstel tot het bijeenroepen te Londen op 20 October, van een conferentie van deskundigen, om de eoonomische en financleele bepalingen voor te bereiden voor het verdrag met Turkije. Het Fransche antwoord zal erop wijzen dat er moeilijkheden zouden kunnen ontstaan door de keius van Londen, wegens de laatste anti-Turksche betoogingen, en zal voorstel len, te Parijs bijeen te komen. Londen, 18 October. De correspondent van de Times te Konstantinopel zegt, dat volgens een otticeele verklaring van het geallieerde hoofdkwartier de Grieken Noedla over zee ontruimd hebben en dat zij Sillwi aan de Italianen overgedragen hebben. Kirkkillisse en Loele Boergas zijn bijna geheel ontruimd door de Grieken. De bevolking in Oogt Thrac.16 verkeert in groote opwinding en ongerustheid over haar lot, maar er is geen enkel betrouwbaar be richt ingekomen over ordeverstoring of over mishandeling der bevolking. In Thracië. Konstantinopel, 18 October. Twaalf hon derd man Fransche troepen zijn naar Adria- nopel vertrokken, waar volgens de berichten de toestand ernstig zou zijn naar aanleiding van de ontruiming door het Grieksohe leger. Sedert Zaterdag zijn er uit Adrlanopel dertigduizend Grieken en Armeniërs naar het Westen vertrokken. Op den weg tot aan de Maritza is het een onafgebroken stoet van mannen, vrouwen en kinderen met karren, vee enz. ENGELAND. De positie van Lloyd George. Het is nu zoo goed als zeker dat het land Zaterdag definitief de voornemens van Lloyd üeorge zal kennen ten aanzien van een algemeene verkiezing. De premier spreekt namelijk Zaterdag te Leeds, wan- neer 4® positie door de vergadering der unionisten groot endeels opgehelderd zal zijn. Gisteravond werd groot vertrouwen uitge sproken dat Chamberlain in de unionistische bijeenkomst een meerderheid zou weten te verkrijgen. Hij heeft den krachtigen steun van bijna alle unionistische ministers. Al- leeen Stanley Baldwin is de voornaamste uitzondering. Eenige ochtendbladen schrijven aan de ministers het voornemen toe, te trachten de algemeene verkiezing tot Januari uit te stel len wegens het risico van een volledige scheuring in de conservatieve partij en het Je vaar dat daardoor veroorzaakt wordt voor e vooruitzichten van de regeering van Lloyd George. De missie van Herriot en de Engelsche pers. De Engelsche bladen wijden groote aan dacht aan de resultaten, die de Franschman feuilleton. door Atherton, die wilde toonen dat hij alleen uit vriendschappelijke gevoelens zijn bezoek aan Boyce bracht, nam een sigaar, stak die aan en ging zitten. „Je moet mij langzamerhand wel kennen Malvery, om te weten, dat ik mij niet licht door Blake of door wien ook op sleeptouw zal laten nemen," zeide hij. „Je vergeet mijn officleele hoedanigheid. Wat ik totdusver gedaan'heb, moest ik wel doen." „Het ontgaat mij, waarom het, noodig was om iets te doen," antwoordde Boyoe. „De heele zaak is belachelijk naar mijn meening. Het is toch onzin om een raadsel te maken van iets wat geen raadsel ia" Atherton lachte goedgeluimd. „Kom, kom!" zeide hij. „Nu spreek jij on zin. Is er dan geen raadsel?" „Niet in het minst!" hernam Boyce op stel- ligen toon. Hij stond van zijn schrijftafel op en ging met zijn rug naar een vroolijk vuur tje toe op het haardkleed zitten, in de hou ding waarin zijn bezoeker hem zoo dikwijls in de r#chtszaal had gezien, waar Boyce's gaven voor satire en ironie welbekend wa ren. „Ik zeg Je: niet in het minst!" vervolgde hij, met zijn wijsvinger betoogend. „Wat er raadselachtig in de zaak is, is er bij ge maakt. Luister nu eens naar mij Je hebt mij nog nooit een gelegenheid gegeven om iets te zeggen al Je tijd is door Blake in Wslag genomen.'' .►Dat is niet volkomen waar maar ga voort," hernam Atherton. „Ik g« voort", zeide Boyoe met een koelen Heirlot bij zijn bezoek in Rusland verkregen neen. r-vv? Chronicle spreekt van de moge- dikheid, dat de verwerping van de overeen komst van de Urquhart met de Sowjet het gevolg is geweest van Herriot's invloed, die in Rusland dezelfde rol blijkt te spelen als Franklin Bouillon in Turkije. De Westminster Gazette legt nadruk op ue noodzakelijkheid om de Russische verden king ten aanzien van de Britsohe politiek in het Naburige Oosten weg te nemen. Een advies aan Engeland van den Dnitschen ex-kroonprins. De „Evening Standard" publiceert een brief, door den Duitsohen ex-kroonprins aan een Engelsche dame geschreven. Daarin be handelt hij de Engelsche politiek in het Na burige Oosten en noemt bij het een zeer ernstig ding, dat Frankrijk een groote over winning heeft behaald op Engeland Frank rijk is, zegt hij, bezig op dezelfde wijze voor uit te gaan als in den tijd van Napoleon I en is reeds de leidende overmachtige natie van Europa. Hij schrijft, zich af te vragen wanneer er eindelijk eens een groot man naar voren zal komen en aan het Engelsche volk zpl duidelijk maken, dat het "in Engeland's éigen belang is Duitsohland te versterken tegen Frankrijk voor het te laat ia FRANKRIJK. Ontploffing van granaten. Na oefeningen in het granaatwerpen te Chalons sur Marne (Fr.) werden de niet ont plofte granaten bijeengezocht en opgesta peld. Daarbij sloeg een soldaat met zijn schop op een granaat, die ontplofte en den geheelen stapel aanstak. Twee soldaten wer den gedood, een kapitein is zwaar gekwetst, bovendien' werden nog een adjudant en 12 soldaten gewond. De Fransche communisten. Te Parijs houdt de communistische partij haar congres, wat tot dusver niet bepaald een succes schijnt te zijn. De Matin zegt, dat het oongres niet anders is dan een war boel, dat aanhoudend onder de bedreiging staat ontbonden te worden. Gisteren heeft Manoeëlskl, volkscommissaris te Moskou er het woord gevoerd. Hij schetste verschillen de fazen van de revolutie in Rusland en gispte scherp de actie van de communisti sche party in Frankrijk, aan welke hy ver weet, dat zy zich niet krachtig genoeg ver zet had tegen de inbreuk, die er op de wet betreffende den acht-urigen werkdag ge maakt is. Hy zeide aan het slot van zijn toe spraak, dat de Fransche oornmunlsten, zoo zij iets wilden bereiken, een yzeren tucht moesten toepassen. Brand in een splnnerf}. RysseL, 18 Oct. Hedenmorgen brak ten ge volge van het warmloopen van een weefge touw, een hevige brand uit in een spinnery te Tourcoing. Tweehonderd vijftig arbei ders, die aan den arbeid waren, hadden ter nauwernood tyd om te vluchten en moesten hun kleeren in den steek laten. De mate rieele schade bedraagt meer dan twee mil- lioen francs. DUITSCHLAND. De presidentsverkiezing. Het is thans nagenoeg zeker, dat de ver kiezing voor het Duitsche Rijkspresident- schap tot 1926 zal worden uitgesteld. RUSLAND. De toestand ln Rusland. Herriot, het Fransche Kamerlid, die pas uit Rusland teruggekeerd is, geeft in de Pe- tit Parisien eenige indrukken over het uiteriyk aanzien van Moskou. Overal staan er stellages om de hulzen en gebouwen, waar men aan het repareeren is. De toestand der bouwwerken is nameUjk zeer slecht, vooral door lange verwaarloo- zing. Men ziet verder tusschen soldaten kleine troepen burgers opgebracht worden naar de gevangenis. De geleiders van Herriot zeg- grijns. „Heel goed luister <¥an. Iedereen die myn waarden neef Riohard Malvery kende, weet even goed als Ik dat er geen licht zinniger, wispelturiger, loszinniger Jonge man ooit heeft rondgeloopen. Hy veranderde by het uur. Iederèen die hem kende, zal u zeggen dat je nooit op hem kondt vertrou wen hy kon niet op zichzelf vertrouwen. Als hy besloot om om tien uur Iets te doen, veranderde hy een minuut voor tienen van plan. Hij was de grootste weerhaan, die ooit met alle winden meegedraaid is! En niemand niemand! zal er my van overtuigen dat zelfs zes jaar van een hard leven in een ander land ham volslagen veranderd zouden kunnen hebben!" „Ik luister oplettend en ben benieuwd naar je argumenten", zeide Atherton. „Myn argumenten zyn deze", zeide Boyce koel. „Ik zal toegeven dat alles wat aangaan de Riohard Malvery aan het licht is gekomen, juist of zeer waarschyniyk juist is. Wq zul len1 aannemen, dat hy hier op den avond van 27sten Februari opgedoken is. En wy zullen ook aannemen, dat de oude Abinett, de bode, hem gezien heeft, en Nica Brisooe, de her bergier, en dat hy heimelijk naar huis is ge gaan, om duizend pond in de lade te ber gen „Je zou- üet anders kunnen doen dan dat aannemen", viel Atbeton hem droog ln de rede. „Ik heb de bankbiljetten zelf gezien nadat ze gevonden waren." „Ik zal dat ook zeker aannemen," hernam Boyce, „Ik zal tot zoover alles toegeven, ook dat hij daarna naar Shilhampton gegaan is. Maar verder geef Ik niets toe. Ik heb myn eigen opvattingen over hetgeen er daarna gebeurd ls." „Die opvattingen zou Ik graag weten", zeide Atherton. „O, best," zeide Boyce met een fyn air van onverschilligheid. „Myn opvatting, die gegrond is op een vrij nauwkeurig inzicht het karakter van Jonker Riohard, is, dat Geen schoonhddsspecialiteit' 'kan meei» voopU doen dan I U fcelf kant doen met LIFEBUOy De eenvoudige natuurttjke kweg tot een gezonde huid. cenvtrazrepw VIAARDIN0U1 Fabrikanten van La fwtek gen, dat de gearresteerden bandieten zyn. Op de aanplakbiljetten ziet men aange kondigd, dat er ln de schouwburgen en bioscopen gegeven wordt Faust, de Twee Weezen, Fantomas enz. Een dagblad geeft als feuilleton de Memoires van Landru. Op den hoogen muur van het Doema-ge- bouw heeft de sowjet-regeering doen schrij ven: „De godsdienst is opium voor het volk". Dit neemt niet weg, dat de onder dit opschrift gelegen heilige kapel van Ivers- kaja Ichasowna steeds vol geloovigen is. ITALIË. Radium ln de Ingewanden. Een merkwaardig proces zal dezer dagen voor het gerecht te Napels voorkomen. Een dame, die "onder behandeling wa9 by den geneesheer-directeur van een der voornaam ste klinieken ln de stad, heeft dezen in rech ten aangesproken omdat hy by de radium- behandeling, welke zy wegens een buikge zwel onderging, in den slokdarm zyner pa tiënte een stukje radium ter waard.} van 20.000 lire had laten vallen. Daar alle mid delen om het radium terug te krijgen faal den, moest tweemaal tot een buikoperatie worden overgegaan, waarby ten slotte het radium ln de ingewanden der patiënten werd aangetroffen. Deze lijdt echter sindsdien aan ernstige nynen ten gevolge van kwetsuren aan het darmkanaal, zy heeft thans een klaoht tegen den dokter Ingediend wegens letsel door onvoorzichtigheid. VEREENIGDE STATEN. Tegen de dranksmokkelarij. Uit Washington wordt gemeld dat de Brit sohe regeering een nota heeft doen toeko men aan het dept. van Staat, in antwoord op een voorstel van Hughes. In dit antwoord verklaart Engeland, er niet aan te kunnen denken, het recht van aanhouding en onder zoek van Britsche schepen ook buiten de ter ritoriale drie mijl, aan de Ver. Staten toe te staan. Groot-Brittannië kan het beginsel, waaraan het groote waarde hecht, niet prijs geven. In de Brische nota wordt nog ver zekerd, dat Engeland de Ver. Staten wenscht te helpen by de bestryding van het drank smokkelen. In dien zin zyn stappen genomen in de Britsche Bahama-archipel en ook elders in Britsch gebied. Het is het standpunt van de Amerikaan- sche regeering, dat nog buiten de driemyis- strook, mits binnen een viermyisstrook, bui- tenlandsche schepen, die zidh met drank- smokkelarij bezig houden, door de Amerl- kaansche regeerlngsvaartuigen mogen wor den aangehouden en opgebracht, indien het bewijs van smokkelary met den vasten wal maar k|n worden geleverd. Merkwaardige aanrandingen. Het zou een taaie en duffe wereld worden indien men in de Ver. Staten niet af en toe zorgde voor iets in waarheid „nieuws onder de zon". Thans ls er in de Amerikaan sche couranten wjper een bericht van let» dat nog nooit vertoond was. Men weet dat som mige medici van meening zyn, dat zy door het transplanteeren van bepaalde klieren, ge nomen uit het lichaam van pasgestorven jonge menschen, of uit het (levende) lichaam van bepaalde apen, by ouden van dagen, aan die ouden een nieuwe jeugdperiode kunnen bezorgen. Dit heeft nu in de Ver. Staten geleld tot het volgende: Er worden Jonge mannen aangerand en ar. een operatie onderworpen. Men snijdt hun de klieren in quaestie uit, en laat hen verminkt achter. Met die op deze wijze on- rechtmatigiyk gestolen klieren hoopt men dan (voor een ferme som) oude menschen weer wat te verjongen. Dat is den laatsten tijd met drie ongelukkigen gebeurd. Zy wer den overmand, geopereerd en gemutileerd achtergelaten. Twee hunner, Josep Pozniak en Henry Johnston, zyn bekend, van den derde wordt de naam geheim gehouden. De Chicago Medicinal Society heeft be kend gemaaktt, dat zij een zoo krachtig tno- geiyke actie zal beginnen, om aan dezen nleuwsten vorm van schurkerij een eind te maken. Omtrent het voornemen tot terugroeping der Amerikaansche bezettingstroepen van den Rijn verneemt de New-York Herald nog het volgende uit Washington. Men is nu in de Ver. Staten tot de opvat ting gekomen, dat de toestanden in Duitsch- land en het verdere Europa de aanwezigheid van de Amerikaansche troepen aan den Ryn niet langer noodig maken. De bezettingskos- ten hebben voor de Amerikanen tot dusver 800,000,000 bedragen, die weliswaar door Dultschland moeten word-en terugbetaald, maar waarvoor de Ver. Staten tot nu toe nog geen cent hebben ontvangen. Het drankverbod. Het Wall Street Journal deelt, op grond van allerlei becijferingen, mee, dat de Ame rikaansche schatkist sinds 1919 tengevolge van de anti-drankwetgeving 1,722,000 heeft ingeboet. Daarentegen steeg voor Canada de drankaocyns van 8V4 millioen dollar in 1919 tot 28 millioen dollar In 1921. Het ligt zeer voor de hand, aan te nemen dat een froot deel van den sterken drank waarvan e Canadeesehe fiscus heeft geprofiteerd, als smokkelwaar zyn weg vindt naar de Ver. Staten. Productie van auto's. De Amerikaansche Natiohal American Au tomotive Associatlon heeft op haar jaarver gadering uitgemaakt, dat de productie van automobielen moet worden beperkt. Indien de overproductie van auto's niet wordt ge remd, zal men er geen voldoende afzet meer voor kunnen vinden. In de Ver. Staten wa ren in Juui 289.000 auto's gebouwd, in Juli 279,000, in Augustus 272.000 en in Septem ber 204.000. Daar kan het publiek niet tegen opkoopen. KORTE BERICHTEN. De sneltrein van Boekarest naar Constan- za is in botsing gekomen met een anderen personentrein. Voor zoover bekend, zyn er tien dooden en 60 gewonden. Acht wagons zijn vernield. Madrid, 18 Oct. Alle Spaansche vlooteen- beden te Cartagena en Ferrol hebben bevel gekregen, naar Melilla te gaan, om deel te nemen aan de actie tegen Alhucemas. het plotseling in zyn hoofd op is gekomen, met de vyfhonderd pond, die hy by zich had, goede sier te gaan maken. Malvery Hold trok hem niet aan, toen h'y het terugzag, niet zoo erg als hy gedacht had, dat het geval zou zyn. Hoe zou het ook dat oude, door ratten opgevreten kavalje. Hy ging er dus van door, aan den rol. Misschien is hij naar Parijs ge gaan. Misschien wel verder naar Monte Carlo. Misschien hebben ze hem ergens een klap op zyn hoofd gegeven. Het kan ook zyn, dat dit niet zoo is. Misschien zal hy hier plotseling weer opduiken om jelui allemaal om de drukte, die je gemaakt hebt, uit te lachen. Ik zeg je, Atherton, dat er niet .het minste bewys is, waaruit biyken zou, dat Richard hier, in de buurt vertoefd heeft, toen hy kwam, of dat hem iets overkomen is ter- wyi hy hier was! Niet het minste of gering ste bewys! En je zult dat nooit in handen krijgen, al zoek je ook tot aan den jongsten dag." Boyce besloot zyn woorden met een uit dagend spottenden glimlach, keerde zich omi en ondernam met den pook een hevigen aan val op het vuur. Atherton kreeg plotseling een inval. „Malvery!" zeide hy op scherpen, doordrin genden toon. „Wy hebben vanochtend op de Hold een dooden man in de gracht gevon den." Hy wist nauweiyks waarom hy dit zeide. En hy had steil ig geen idee gehad van de uitwerking, die dit gezegde teweeg zou bren gen. Boyce Malvery liet den pook met een slag in den vuurbak vallen en keerde zich naar zyn bezoeker toe alsof iemand plotse ling een hand op zyn schouder gelegd had om hem in hechtenis 'te nemen. Zyn gezicht was aschgrauw geworden, en toen Atherton hem aankeek, zag hij groote zweetdroppels op zyn voorhoofd. „Wa- Wat?" krijschte hij. „Wat? Een doode man? Toch niet 'Daar schijn je van geschrokken te zyn?' LUCHTVAART. Vliegen zonder motor. zeide Atherton op den man af. „Waarom?" „Zeg eens was het zijn ïyk?" vroeg Boy ce. „Antwoord!" „Nee," antwobrdde Atherton. „Niet dat van hem." Boyoe herstelde zich, terwyi hy adem sohepte. Een oogenbllk stond hy zyn bezoe ker aan te staren; daarna liep hy met een ruwen lach naar een hoekkast toe, deed haar met bevende hand open zoodat de sleutels tegen het houtwerk kletterden, haalde een karaf en een, syphon voor den dag maakte een glas dramt met spuitwater klaar en sloeg het in een teug naar binnen. De kleur kwam op zyn gezicht terug, terwyi hij zich naar Atherton toe keerde en lachte. „Verdoemd!" zeide hy met een poging om vrooiyk te lyken. „Waarom heb je mij zoo aan het schrikken gebracht? Natuurlyk, dat ik daarvan opsprong, weet je niet, dat .mijn zenuwen erg gespannen zyn?" „Ik had gedacht, dat jy stalen zenuwen badt," antwoordde Atherton even onbewim peld als daareven. „Zenuwen van üzer, als je wil." „Nu, die heb ik niet,' zeide Boyce. „En myn hart is ook wat aangedaan. Natuurlyk, als het Richard was geweest zou het voor my een heel verschil gemaakt hebben! Maar je zegt, dat het niet zoo wa^. Wiens lyk was het dan wel?" Atherton vertelde hem schieiyk wat er dien oohtend gebeurd was en deelde hem ook verder mede, wat de twee Pykes hem gezegd hadden. En hijzelf nam waar dat, terwyi hij sprak, het zefvertrouwen van Boyce terug keerde en dat hy weer den vroegeren zeke ren oogopslag terugkroeg. Tegen den tyd dat hij klaar was, zat de vroegere, zichzelf beheerschende, koele, oritisohe Boyce Mal very weer tegenover hem; de oude scham pere laoh klonk weer toen zijn relaas ten einde was. Boyoe was zichzelf weer. „En is dat 81168?" zeide hy, terwjjl hy kalm een nieuwe sigaar uitzocht en opstak. „Nu in de lu< lijk het r Hy brak dus gemakke- ïxl van Fokker. Bestuurbaar luchtschip verongelukt Uit San Antonio (Texas) werd Dinsdag ge meld; Het militaire bestuurbare luchtschip, het welk onlangs een vlucht dwars over het vas teland volbracht en van de Stille Zuidzee-kust op den terugweg naar Washington San An tonio bereikte, ls toen het des morgens uit de hangar werd gebracht, ln brand geraakt en volkomen vernietigd. Volgens het eerste be richt zijn eenige leden van de bemanning verbrand, en anderen gewond. Vliegongeluk. De Amerikaansche gouverneur van Hawai, Farrington, is naar uit Honoloeloe gemeld wordt het slachtoffer geweest van een vliegtuig-ongeval, dat zich uiterst gevaariyk liet aanzien. Hy maakte een vlucht mee in een watervliegtuig, toen het toestel in de lucht in brand vloog. Onmiddeliyk streek het vlieg tuig neer; maar de inzittenden moesten ge- ruimen tyd zwemmen voor zy werden opge pikt. Het ongeval geschiedde ter hoogte van Pearl Harbour. Al weer een vliegtuigongeval te San An tonio (V. St.). De vlieger luitenant W. A. Bal is er met zyn toestel gevallen van een hoogte van 600 Eng. vt. Hy bleef op de plek dood. T BINNENLAND. De Ryksmiddelen. In verband met de laatst verschenen maandstaat der Ryksmiddelen schrijft de „N. Rott. Crt." onder meer: Viel er by de opgaven over Juli en over Augustus nog een vooruitgang in het eind- cyfer waar te nemen, welke de vry scherpe Inzinking, die Juni te zien had gegeven, nog gtdeelteiyk kon goedmaken, voor de afge- loopen maand is er weer een daling ln het eindcyfer te vermelden, en wel tot een bedrag van 1.726.000. De ontvangsten uit de tabaks- aocyns, ten beloope van 1.100.161 (v. m. 699.918) zyn hierby bulten beschouwing ge laten. De evengenoemde vermindering in het eindcijfer is ontstaan, in weerwil van het feit, dat de suc< essierechten, die uit den aard der zaak een zeer wisselvallig karakter dragen, f 1.106.000^peer hebben opgebracht dan ver leden jaar. Schakelt men de successierechten uit, dan zou dus de einduitkomst van den staat nog veel ongunstiger zyn geweest en de achteruit gang tegenover verleden jaar niet veel r ier dan 8 millioen hebben bedragen. En daarby dient men dan nog in aanmer king te nemen, dat de inkomstenbelasting met een opbrengst van niet minder dan ruim f i 1 millioen, de ontvangsten van verleden jaar September nog met 1.418.500 te boven ging. Met zorg mag men zich stellig afvra gen, hoe de maandeiyksche overzichten der rijksmiddelen er ln niet ver afgelegen toe komst uit zullen zien, wanneer de kentering in den oeconomischen toestand zich in de opbrengst van 'deze nog steeds zoo rmm vloeiende bron zal weerspiegelen Afgezien van enkele weinig beteekenende stijgingen by invoerrechten en loodsgelden t>y laatstgenoemde was het accres, naar ver houding nog het sterkst), van ook al niet byster groote vermeerderingen by enkele accijnzen, met name by wyn, bier en suiker, en ten slotte van een in het licht van de ver dubbeling van heffing al even onbelangrijke styging by den waarborg, zyn het niets dan verminderingen, die de verschillende bronnen van inkomsten hebben aan te wyzen. Verre weg de grqptste ervan vindt men by de divi-, dend- en tantièmebelasting, het middel, waar- In zich de oeconomische depressie snel en op afdoende wyze heeft gedemonstreerd. Niet minder dan 11/» millioen zijn de ontvang sten over September by die van verleden jaar ten achter gebleven en in de eerste negen maanden van 1922 bleven de baten uit deze belasting ruim f 9 millioen of circa 46 pet. onder die van verleden jaar, een achterstand, die zelfs door de fraaie baten uit de inkom stenbelasting sedert 1 Januari met haar uw verhaal van dat lijk en den brief beves tigt immers wat ik gezegd heb. Jonker Dick kreeg het in zyn hoofd om ergens anders heen te gaan in plaats van naar huis, daarom zond hy aan zijn zuster kalm een briefje en gaf aan dien zeeman een halven souverein, ongetwyfeld om het op Malvery Hold te be- zorgén. Dat is immers wat ik gezegd heb. Hy wilde een dag of twee aan den rol gaan. Het kan best, dat hy daarmee nog bezig is het kan zijn, dat hy in de een of andere speelzaal in het buitenland voortdurend veine heeft gehad „Dat is allemaal onzin om Je eigen wooMen te gebrqiken," merkte Atherton kalm op. „Ik voor my geloof, dat Richard Malvery toen hy wegging, een zeer bepaald doel had." „Wat dan?" vroeg Boyoe schamper. „Hij is er stellig op uit gegaan om den persoon op te zoeken, die hem die ohèque van jou gegeven of gezonden had", antwoordde Atherton, terwyThij Boyce scherp aankeek. „Of die van jou afkomstig heette te zyn. Daar ben ik van overtuigd." Je doet goed met te zeggen „die van jou afkomstig heette te zyn" zeide Boyce. Atherton keek hem onieuw met een vasten blik aan. „Je moet my daar allee van vertellen, Mal very," zeide hy. „Je weet evengoed als ik, dat het een belangrijke sleutel is." „Ik zal je ln bet geheel niets vertellen," hernam Boyoe. „Niets." Daarna merkte hy op, dat er een nieuwe bezoeker op 'hem wachtte, en Atherton ging weg tenrijl ihy zichzelf in den loop van den dag vele malen afvroeg, waarom Boyce Mal very zoo'n duldeHjken angst aan den dag had gelegd, toen hy vernam dat er een doode man gevonden was. (Wordt vervolgd). - COURAMT Lloht op voor 'auto's an fietsen i Donderdag 19 Oct6.27 uur. a 60) J. g. FLBTGHEB. Ingezonden Mededeeling. ïuA>ei°e rcode p&lmolfe geeft de ROODE kleupÉ aan UfEDUOY De „Daily Mail" 1000-prijs. Een vlucht van 1 uur 53 min. Uit Londen wordt d.d. 17 Oct. gemeld: De Engelsche vlieger Raynham is heden met een motorloos vliegtuig 1 uur en 68 min.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1