Ulsters en Winterjassen z.v.s. THALIA. T-O.P- Colbert-Costuum Doopsgezinde Gemeente. Evangelisatie PALMSTRAAT. ZONDAG DANSEN Buffetjuffrouw X Voordrachtavond Mr. KAMP. 8—lO UUR. Vrachtdienst HELDER—SCHAGEN. Sandalen en lage Meisjesschoenen naar maat bijzonder voordeellge aanbledfng In voor Hoeren, Jongeheeren en Kinderen. Onze collectie Is buitengewoon mooi. Helder - Drie inbrekers gepakt Op vrije voeten gesteld. Een ernstig ópgeluk. De dubbele moord te Houtdorp. Wieringen. Schagen. Burgerlijke Stand der gemeente Texel. I. Metzelaar Jl. M. Nietzelair-Benker Hunamann, A. G. O. op Donderdag 26 Oct. a.s., Leger des Heils. Morgen dansen van 7 tot 9. H. G. DE WIT, Heden ontvingen DRANKWET. Algem. Coöperatie Spoorstraat 95. Vanaf f 50—. Adressen op Advertentiën, welke ^an ons Bureau te be vragen zijn, worden voortaan om 4 uur verstrekt. Onder géén voor waarde kunnen adres sen van nummers worden gegeven. Algem. Coöperatie Spoorstraat 95. Onberispelijke coupe. Prima kwaliteiten. Accurate bediening* Ingezonden mededeeiiiig. Kleeding magazijn HePmail NypelS Volgens de dienstbode was het iemand, die, hoewel niet uit de omgeving afkomstig, tamelijk goed met de situatie op de hoogte was. Een spoor van den indringer is tot op heden niet gevonden. (DbL v. N.B.) Moord op een Hollander ln Duitschland. Volgens de „Frank. Koerier" zou in een porselein-fabriek een Hollander, zekere En gelsman, uit Amsterdam afkomstig, door den eigenaar der fabriek, Lederer, en een zeke ren Weisel in een oven verbrand zijn. Bij Weisel zijn een gouden horloge en een brie- ventasch van het slachtoffer gevonden. Nader wordt ons geseind dat de beide moordenaars van Willem Engelsman gear resteerd zijn. Het misdrijf is op 10 Octdber gepleegd. Zij hebben hun slachtoffer beroofd van lCiO.OOO Duitsche marken, 2u0 Hollandsche guldens, alsir o "o van kostbaarheden ter waarde van 1 millioen. Na c en moord hebben zij het lijk ten #eele begraven en daarna verbrand. (Volk.) Dfe moord op den heer Engelsman. Het „Bbl." verneemt nader uit Neuren berg: s De heer Engelsman, die reeds geruimen tijd voor zaken te Neurenbergvertoef de, leidde een zeer geregeld leven. En het moest dus in zijn hótel wel verwondering wekken, toen hij Vrijdagavond niet naar huis kwam. Ook Zaterdag liet hij niets van zich hooren en toen de Zondag aanbrak zonder dat de heer Engelsman was teruggekeerd, begoij men zich oter zijn uitblijven ernstig bezorgd te maken. Zondagmiddag waarschuwde de hotelhou der de politie en onmiddellijk stelde de re cherche een uitgebreid onderzoek in. Zij ging ,na met wien de heer Engelsman placht te verkeeren, waar hij Vrijdagmorgen was geweest en waar men hem het laatst had ge zien. Het bleek, dat de verdwenene Vrijdag- voormiddag verschillende besprekingen met industrieelen had gevoerd en zich tenslotte naar de porceleinfabriek „Christian Lederer" had begeven. De eigenaars van deze fabriek, Meusel en Lederer, verklaarden, dat zij den Hollander al sedert eenigen tijd niet hacjden gezien, maar zij deden zoo zenuwachtig, dat de re cherche argwaan kreeg en een huiszoeking hield. Met het resultaat, dat men in den por- celeinoven verkoolde beenderen vond, een met bloed bevlekte bijl en eenige fcleeding- stukken, die eveneens vol bloedvlekken zaten. m De politie arresteerde daarop de beide fa brikanten, die respectievelijk 29 en 89 jaar oud zijn. -Zij ontkenden hardnekkig iets te weten van het lot, dat den heer Engelsman klaarblijkelijk was wedervaren. En zeiden niet eens te weten, dat er „zulke griezelige dingen" in hun oven lagen. Het bericht van de vreeselijke vondst ver spreidde zich als een loopend vuurtje door Neurenberg en Maandagmorgen kwam zich reeds een getuige bij de poiitie aanmelden, n.1. een handelsvriend van de beide arres tanten. Hij verklaarde, dat hij Vrijdagmid dag in de porceleinfabriek was gekomen en daar de beide firmanten in uiterst nerveu- zen toestand had aangetroffen. Zij waren er niet tn geslaagd hun hevige opwinding te onderdrukken en hun zenuwachtigheid had op den bezoeker een bevreemdenden indruk gemaakt. Nog in den loop van denzelfden dag kwam een bloedverwant van Meusel een pakje bij de politie afleveren, dat Meusel hem Vrij dagmiddag te bewaren had gegeven. Hij zou het binnenkort weer komen halen. Bij ope ning bleek dit pakje het gouden horloge van den vermoorde, alsmede zijn horlogeketting, twee ringen en zijn portefeuille te bevatten. Nu loochenen niet langer kon baten, legde Meusel een volledige bekentenis af. De zaken waren den laatsten tijd slecht gegaan. Zoo slecht, dat een faillissement on vermijdelijk leek. Maar juist toen de nood het hoogs.e was gestegen, kwam Engelsman en gaf den beide fabrikanten een groote order uit te vceren. Nóg zoo'n order, had Lederer gezegd, en we zijn gerei Maar die tweede groote order bleef uit. Engelsman s heen er weinig voor te voelen. Wikte en woog En de beide fabrikanten zaten op heete kolen. Als de Hollander niet spoedig een besluit nam, was het te laat, zouden ze over den kop gaan. Een van beiden wie is nog niet uitge maakt, omdat ze elkander de schuld geven is toen op het duivelsche plan gekomen, Engelsman tot een bespreking in de fabriek uit te noodigen, hem daar tg vermoorden en van 7iin ruime po1 "middelen te berooven. Verleden week Dinsdag kwam Engelsman inderdaad. Maar de fabrikanten waren niet alleen en konden dus hun snoode voornemen niet uitvoeren. Onder een of ander voorwendsel lokten zij den niets vermoedenden Amsterdammer Vrijdag opn'euw in de fabriek. Nauwelijks was hij binnen Of Lederer sloot de deur ach ter hem dicht en Meusel sloeg hem op het zelfde ooge^blik met een zwaren hemer op het hoofd. Bewusteloos zakte Engelsman in een. Onmiddellijk stopten zij hem een prop in den mond. s'eepten hem vervolgens ach ter in de fabriek en staken hem daar een paar maal met een mes in het hart. Nadat zij zich overtuigd hadden, dat hun slachtoffer geen teekenen van leven, meer gaf, ontkleedden zij hem, beroofden hem van zün sieraden, die een waarde van 1 millioen Mark vertegenwoordigen, en van zijn porte feuille, die ruim 100.000 Mark en 25<Lgulden aan Hollandsche bankbiljetten bevatte. Meusel bracht voor alle zekerheid den rij ken buit, zorgvuldig, ingepakt, naar zijn bloedverwant, die het pakje Maandag aan de politie ter hand stelde. Lederer hakte tijdens de afwezigheid van Meusel met den bijl de armen en beenen van het lichaam af en stopte deze in den oven. Hij probeerde ook het hoofd af te hakken, maar dat gelukte hem niet. Eerst tóen Meusel terugkwam slaagden zii er met vereende krachten in. De romp werd in e°n zak genaaid en in de nabijheid van het kerkhof begraven. Het hoofd, dat zij niet in den oven konden krij gen, begroeven zij elders. De politie heeft zoowel den romp als het hoofd onmiddellijk doen opgraven. De ontsteltenis in Neurenberg over deze afschuwelijke daad algemeen. Slechts met groote moeite heeft de politie kunnen ver hinderen, dat een woedende menigte de bei de moordenaars lynchte. Oneerlijke postbeambte. De kantoorbediende L. van het postkan toor te Veendam is vanmorgen wegens ver dulstering van 2200 ter beschikking van de justitie te Winschoten gesteld. Een oplichter. Woensdagmiddag heeft in den trein van Leiden naar Rotterdam een als officier ge kleed persoon twee schippers uit Leiden op gelicht voor een bedrag van 250 en eenige geldswaardige papieren, onder voorgeven, dat hij hun een betrekking zou bezorgen bij een der groote stoomvaartmaatschappijen te Rotterdam. Het is gebleken, dat deze persoon reeds eenigen tijd deze praktijk uitoefent en daarom door de politie wordt gezocht. De po- litie te Leiden is er thans in geslaagd, zijn juisten naam te weten te komen. Een faillissement. Volgens de Zutph. Ct. hoeft de 68-jarige notaris J. P. V., sinds 88 jaar notaris te Groenlo, Zaterdag die gemeente verlaten, na dat hij zijn klerk had gezegd dat Mjjgj faillissement ging aanvrage a DondsggK heeft de rechtbank te Zutfen het failliss ment uitgesproken. Verscheidene l^ndbo- wers uit Groenlo, Beltrum, Nieuwen* en an- dere plaatsen zijn bi) de zaak betrokken» toen zij in de laatste dagen hun depositos kwamen opvragen, was er geen geld o hen uit te betalen. De notaris was ook^boek houder van de Spaar- en Voorschot ..ank, en nam als zoodanig ook gelden in ont\angst, die hij gewoonlijk, tenzij uitdrukkelijk naam van de instelling werd genoemd, op zijn eigen naam noteerde. Een paar ton zou- op deze wijze zijn geplaatst. De toestand moet zich in den loop van eenige jaren aldus hebben ontwikkeld. De ontvangst in Amerika. Dat Amerikaansche ambtenaren niet al te vriendelijk ^optreden tegen vreemdelingen, blijkt duidelijk uit hetgeen een Fries, een tweede-klasse-passagier van de „Nieuw Am sterdam", den 13en September aan kennissen hier ter stede schreef en dat «ijn weg vond naar de „Leeuwarder Crt." Hij schrijft: „Zaterdag j.L (9 September) zijn wij in New York aangekomen, Ik mag echter, om een reden welke ik niet weet, niet doorreizen. „Tot Maandagmorgen waren we gevangen aan boord en zijn toen naar Ellis Island ge- br&cht. Het is hier een ware hel. Nog erger dan een gevangenis. Zeer wel mogelijk dat wij hier moeten blijven tot a.s. Zaterdag. Het eenige dat hier eetbaar is, is brood. Het an dere voedsel is niet genietbaar. De behan deling is als van honden. Slaapgelegenheid is treurig. Mijn papieren etc. zijn in orde. „Ik vroeg om welke reden ik hier omge sloten werd. Het werd mij niet medegedeeld. ,3-1 s ik vraag om een inspecteur te spre ken, wordt mij gezegd dat ik mijn beurt moet afwachten. Als dat zoo is, dan wordt het wel Zaterdag voor ik hier weg kan. „Er zijn nog zeven andere tweede-klas passagiers van mijfi boot, die hetezlfde moe ten doormaken. Enfin, we zullen maar het beste hopen." Dat de Amerikanen kieskeurig zijn op binnenkomende vreemdelingen vindt de „Leeuw. Crt." begrijpelijk,"1 maar hoeft het zóó? vraagt bet blad. „En behoeven wij ons daar maar zonder meer bij neer te leggen? En toch van eenige actie onzerzijds ver nam men nooit iets." Woensdagavond omstreeks half 10 heeft men ingebroken in den winkel van een ju welier in de Lange Poten te 's-Gravenhage. Na met een hengelstok een in de omgeving in een steegje staande lantaarn te hebben uitgedraaid, klommen de inbrekers met be hulp van een touwladder over een muurtje aan de achterzijde van het perceel, waardoor zij toegang kregen tot magazijn en winkel van den juwelier. Er werden ontvreemd een groot aantal gouden voorwerpen ter waarde van ruim 10.000. Een surveilleerend re chercheur van politie zag een hem bekenden persoon het gebouw verlaten. Hij floot om assistentie, met het gevolg, dat drie beken de inbrekers konden worden gearresteerd. Het bleken te zijn een 27- en een 30-jarige bewoner van Den Haag en 24-jarige bewoner van Amsterdam. Een van hen was in het be- ■zit van den buit. De aangehoudenen zijn in verzekerde bewaring. Aangaande het ongeluk nabij Duiven, waarbij een landbouwer door een schot doo- delijk werd getroffen, vernemen wij nader, dat de horlogemaker uit Velp Donderdag door den Rechter-commisaris is verhoord en op vrije voeten werd gesteld. Hij blijft volhouden, dat hier geen opzet,in het spfil is, maar dab het een ongeluk betreft. Donderdagmiddag is aan de Electrische Centrale der Z.H.E.S.M. een ernstig onge luk gebeurd. De leerling-machinist, Prins was boven op zijn machine geklommen om aldaar werkzaamheden te verrichten. Hij kwam in aanraking met den electrischen voedingsdraad, waardoor hij een hevigen schok kreeg en bewusteloos neerviel. Hij is naar Aritoniushoeve tflL Voorburg overge bracht. Des avonds was nij nog niet tot be wustzijn gekomen. Het Gerechtshof te Arnhem heeft Marinus Emmer tot 15 jaar gevangenisstraf veroor deeld. De eisch was 12 jaar, waartoe ook de Zwolsche rechtbank hem had veroordeeld. Het lijk op de Haarlemmerweg te Amsterdam. Zooals men zich uit de berichten herin neren zal, die wij gaven omtrent het ge\a, van Hilda de Witt, wier lijk op 9 October des morgens vroeg op den Haarlemmers eg .s ?evonden, werden Gerrit Nat, een vrouw s- lersoon Allard geheeten, de moeder van Gerrit Nat, benevens de huurkoetsier Jong bloed in arrest gesteld. De laatste werd spoe- dig ontslagen, daar bleek, dat hij mets wist omtrent de doodsoorzaak van het ongeluk kige kind, dat aan de gevolgen van abortus overleden was. Naar de „Tel." verneemt, staat de zaak, vooral voor Gerrit Nat, er thans zeer slecht voor. Het onderzoek op de kamer van juf frouw Nat, waar het misdrijf gepleegd zou zijn, levérde bitter weinig op. Nat en zijn moeder ontkenden, terwijl de vrouw Allart antwoorden gaf, waaraan geen touw. va vast te knoopen. Dank zü het hardnekkige onderzoek van de rechercheurs van het bureau Laurier gracht, zijn nu in eenige tuinen van de I i - derdijkstraat en grenzende aan dien v an ne perceel, waar Nats moeder woont, belang rijke vondsten gedaan. Er zijn namelijk ge deelten van voorwerpen gevonden, waarme de het misdrijf gepleegd is. Deze moeten n het gebeurde uit het raam geworpen zijn. Het is vrijwel zeker, dat Gerrit Nat het feit heeft gepleegd. Even zeker is, dat zijn moeder een zeer belangrijke rol in deze lugu bere geschiedenis heeft gespeeld. Tijdens het laatste verhoor in het Huis vail» Bewaring heeft Nat nog steeds ontkend. De Chineezenmoordcn te Amsterdam. De Rechtbank te Amsterdam deed Donder dag uitspraak in de zaak der bekende Chi- neezenmoorden. Er werden straffen opge legd van respectievelijk 4 jaar, 3 jaar en 8 maanden. Een aantal Chineezen werd vrij gesproken. Bij de beoordeeling van de toe te passen strafmaat overwoog de rechtbank, dat een! straf voor Chineezen zwaarder is dan voor egn Nederlander, omdat zij zich in het ge heel niet verstaanbaar kunnen maken,, dus in de gevangenis geheel geïsoleerd zijn. Den Chineezen werd door den tolk den heer Duyvendak de uitspraak medegedeeld, doch hun effen gelaat toonde niet de minste emotie en zij keken als steeds strak en stil voor zich uit. Moord. Te Klein Genhoutbeek nabij Heerlen werd dezer dagen een zekere Caumans doodge schoten. De oorzaak daarvan was het vol gende: Reeds geruimen tijd had de 26-jarige Ja cobs een ongeoorloofde verhouding met zekere juffrouw J. W., die een buurmeisje van den vermoorden Caumans was. Cau mans had reeds meermalen het meisje op het verkeerde van deze verhouding gewezen, betgeen voor Jacobs aanleiding was hem té dreigen. Gisteravond nu zagen Jacobs en zijn meisje Caumans nabij zijn woning. Hij bedreigde hem weder en toen het meisje riep: „Maak hem kapot", sohoot Jacobs op hem met zijn geweer. De kogel ging door het hart, de long en de lever. Caumans zakte dood neder. Hoewel spoedig hulp aanwezig was, had' Jacobs nog gelegenheid met het meisje te vluchten. Onmiddellijk werd de marechaussee gewaarschuwd, die het signa lement van den moordenaar en het meisje rondzond. Men vermoedt, dat zij over de grens ge vlucht zijn. („Tel."). Door onbekende oorzaak nu, is het ou.de huis, toebehoorende aan den heer van A., geheel afgebrand. Voor een bedrag van J 80 aan hout, even- zooveel aan geld, benevens een trekzaag, bij. len en een wagentje Is bij den brand verlo ren gegaan. Door het in den ra.: tasten van de bewo- ners Langestraat en in den omtrek daarvan, is er een bedrag van 00 gulden 5 oent bij el- kander gebracht op steunlijsten, waarvoor vergunning was verkregen van het Plaatse lijk Bestuur. Buiten deze lijsten kwam nog 7.03 in terwijl van een onbekende 10.— werd ontvangen. In totaal dus*/ 107.08. Dat de oudjes hiermede zeer tevreden wa ren kan iedereen zich zeker indenken. Ondergeteekenden willen namens de oud jes, iedereen die daartoe hebben bijgedra gen vriendelijk dank zeggen voor hunne gaven, Voor het geld zal een wagentje worden gekocht, een trekzaag en een bijl. Het geld dat mede verbrand is, kan worden betaald, daar bet geleend was om hout te koopen. Van het overige geld zal O. opnieuw hout koopen en Oosthuizen kan weer naar hartelust zagen, en werkenden den winter te gemoet gaan; want zooals hij zegt valt 't niet mee om in een paar dagen niets te doen, daar de zaken na den brand enkele dagen hebben stilgestaan. De steunlijsten liggen desgewenscht voor allen, die bijgedragen hebben, ter inzage bij A Pronk, Langestraat 91. Met vriendelijke dankzegging voor de ver leende plaatsruimte.' A. Pronk, Langestv. H. P. B. Bossong, Middenstr. D. Ran, Langestr. Ch. Snijders, Langestr. J. v. d. Slo.ot, Langestr. Burgerlijke Stand der gemeente Helder. van 19 en 20 Oct. 1922 GETROUWD: D. Molijn en E. Woorl; N. Blansjaar en M. Verschoor; A. Velt en A. Dumker. BEVALLEN: M. E van der Sluijs-van Wee- aenbeèk, z.; S. de Jonge-vander Lei;, z. OVERLEDEN; M. Kramer, 5 mud.; T. de Boer- Bremer, 67 jaar. UIT DEN OMTREK. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur 1 Ondergeteekenden verzoeken beleefd een plaatsje in uw blad voor onderstaand stukje, en bij voorbaat onzen dank voor de opname. In aansluiting op het ingezonden stuk van de vorig i week Zaterdag 12 Oct, over den brand in de Langestraat, vlak naast het per ceel van J. Oosthuizen, doelen wij mede, dat er Maandag en Dinsdagavond geloop en is met steunlijsten door vier buren, die zich ge heel belangeloos daarvoor disponibel stel den. Het betrof hier twee oude ingezetenen uit onze plaats, die door den brand zwaar getroffen waren, doordat hetgeen verbrand is, niet verzekerd was. De oude J. Oosthuizen, dien wij allen ken nen als de orgelman op den Huisduinerweg, had n.1. het nu afgebrande oude huis in ge bruik voor het zagen van blokjes hout, om zoodoende ook des winters in zijn onderhoud te kunnen voorzien. Voor het vervolgonderwijs aan de openbare lagere scholen in deze gemeente hebben zich aangemeldte Westerland 10 leerlingen, te Hippolytnshoef en.Oosterland elk 9 leerlingen. Voor de dienstplichtlichting 1923 zijn door den Commissaris der Koningin in Nd.-Holland tot gewoon 3ienstplichtigc bestemd de lote- lingen N. Halfwèeg, A. Klein, S. Wagemaker Ez., C. Nieuwenburg, J. Poel, J. H. ten Paske en J. Kuijt. De overigen zijn aangewezen tot buitengewoon dienstplichtige. De opbrengst van de collecte ten behoeve van den Rooden Kruisdag, in September J.1. gehouden, heeft in deze gemeente f64.95i bedragen. De aandacht van de tot gewoon dienst plichtige bestemde ingeschrevenen der lich ting 1923 wordt er op gevestigd, dat zij, die in aanmerking wenschen te komen voor vrij stelling wegens kostwinnerschap of persoon lijke onmisbaarheid, dit in de maand Oetober ter gemeente-secretarie moeten aanvragen. Voor de te houden najaarsinspectie zijn in deze gemeente geen dienstplichtigen aanwezig. Men deelt ons mede, dat op Maandag 23 Oetober des avonds om 7:30 uur in de con certzaal „ConcoMia" te Hippolytushoef voor cfe leden van onze „Witte Kruis"-afdeeling en hunne huisgenooten, een leziDg met licht beelden over de tuberculose worden gehouden. Spreker is Dr. Vos. Geneesheer-Directeur van het sanatorium te Hellendoorn. Op een boelhuis te Schagen wérden door de kommiezen 5000 sigaretten in beslag ge nomen, daar ze niet voldeden aan de wette lijke voorschriften. Van 14 tot en met 20 October. frEBORENJohanna Maria, d.v. Jaoob van Heerwaarden en Adri&nax du Porto; Catha- rina Anna Maria, d. v. Johannes Cornelis Hoogenbosch en Joanna Maria Koopman; Dirk Jan, z. v. Cornelis Albertus Witte en Femia Catharina de Hakn. ONDERTROUWD en'GETROUWD: Geene. OVERLEDEN: Geene. 9 Gevonden: Een portemonnaie, inhou dende eenig geld; een Cigarettenkoker. Den 3den November 1922 hopen mij o e geliefde Ouders, en h'in 25-jarige Echtveraanlging lo herdenken. Hun dankbare Zoon J METZELAAR en Verloofde. Ontvangdag; Zondag 29 tl October 1922, van 2—5 uur. Helder, 20 October 1922. j ij Van Galenstraat 9. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelljken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun 30-jarig Huwelijk onder vonden. J. SCHENDELAAR en' Echtgenoote. Heden ontsliep zacht en kalm onze lieve Man en Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer NANNE CORNELIS SMIT igep. Loodsschipper le kl.), in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam E. W. SMIT— Brouwer. Bergen (N.-H.), 20 O ct. 1922. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Maandag 23 October n.m. 2 uur. Heden overleed zuchten kalm, mi een langdurig och geduldig Ijlden, onze zorgvolle Broer, Vader, Behuwd- en Grootvader, JACOB DELIJ, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Wed. N. DUINKER- Drlij Rotterdam. C. DE RECHT V. DE RECHT-Delij P. F. DE LEIJ. J B. DE LEIJ—mak eu Kinderen. J. DELIJ. CH. DELIJ v. Kalken en Kinderen C. T. DELIJ. W. DELIJ. J. P v. d. ZEE. N. v. d. ZEE—Deltj eu Kind Helder, 20 Oetober 1922. Middenstraat 90. Hiermede vervul ik den treurigen plicht U kennis te geven, dat ten mijnen huize, na een kortstondige ziekte, zaeht en kalm is overleden mjjri geliefde Zuster, TETJE BREMER, Wedn. van H. de Boer, in den ouderdom van 67 j%ren. Namens de diepbe droefde Familie: M. BREMIER. Kanaalstraat 6. ZONDAG 22 OCTOBER: GEEN DIENST. ZONDAG, v.m. 10 uur en 'saVbnds half zes: Mr. Dr. J. SCHOKKING van Leiden. DANKBETUIGING. Met deze betuigen wij onzen hartelljken dank aan allen die de behulpzame hand en innige deel neming betoond hebben, bjj het droevig omkomen van onzen lieven J0HAN. Uit aller naam J. A DE BEST. A. DE BEST—Stam. (Algem. Geestelijke Ontwikkeling). In „CASINO", des avonds te 8 uur, te geven door Kaartjes »an hedenavond af verkrijgbaar bjj detf Boekhandel en in het Sigarenmagazijn van Wed. Jorbass, Djjkstraat. Heden, Zondag 22 October, hoog bezoek van Majoor BULTERMAN, ver gezeld van Kapiteins BROUWER, belden van A'dam. Bijzonders bijeenkomsten voor volwassenen en voor kinderen. Toegang voor ledereen vrij. VERLORENhet bovenstuk van een gouden BROCHE. Tegen belooning terug te be zorgen: Smid^nat 14. Gevraagd een net Meisje voor de morgenuren of van 8 tot 3 uur. Aanmeldeu tusschen 6 en 8 uur. Kerkgracht 14. Ondergeteekende bericht hier mede, dat hjj met ingang van WOENSDAG 25 OCTOBER A.S. een goederenvrachtdienstzal openen op SCHAGEN en tusschenliggende dorpjes. Personen, die goederen in dezen dienst wenschen opge nomen te hebben, kannen ze bezorgen bjj A. v. d. EYCK, Sluis dijkstraat 1, lederen Maandag, Woensdag en Vrijdag, vóór 2 uur. Billijke vrachtprijzen. Aanbevelend, 'T ZAND. gevraagd in „CASINO". Begin Maart een nette BAKER gevraagd. Brieven onder Nr. 890, aan het Bureau van dit blad. Mevrouw Moolenburgh, Djjk straat 46, vraagt wegens huwe lijk der tegenwoordige een nette DIENSTBODE, voor dag en nacht. wij weder verschillende artike len, die wij zeer goedkoop kunnen aanbieden. OPRUIMING van Spotprijs Zomeropruiming. Wat bjj ons gekocht en niet naar genoegen is. wordt voor den vollen prjjs teruggenomen. Aanbevelend, R. OOST, Osstslootstr. 20. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van HELDER; Gelet op artikel 37, in ver band met artikel 12, alinea 1, der Drankwet; Brengen ter openbare kennis, dat bjj hen is ingekomen een ver zoek van J. G. v. d. Klaaüw, wo nende alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het beneden- Voorlokaal en cle beneden-ach ter-lokalen van perceel Prins Hendriklaan 2. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijk be zwaren inbrengen. Helder, 20 October 1922. Aan alle vrienden en be kenden maak ift bekend, dat de Schoenmakerij v/h de heer S. SOK, Bassingracht No 39, werkplaats hoek Vij zelstraat, door mij zal worden voortgezet. Voor net, solied werk en vlugge bediening zal worden gezorgd. Beloofd aanbevelend, J. v. TWUIVER, Schagonstraat 64. Wordt ook reparatie aan genomen. Directie „HELD. CRT."

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 6