NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Malvery Hold HERMAN NYPELS, e Eerste Blad. C. VAN TRIET, SPOORSTRAAT 126. T No. 5631 DONDERDAG 2 NOVEMBER T022 50e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 In tere. Teiefoon 50 Poet-Girorekening No. 16066. Vrijdag 3 f 4.53 p In de kringen der C. v. H. verwacht men, dat de Berlijnsche besprekingen ca. twee weken in beslag zullen nemen. De hoofd- quaestie is die van de stabilisatie der mark, verder komen de Duitsche betalingen in goud, de kolenleveringen en het in even wicht brengen der Duitsche begrooting. Op alle punten zullen niet alleen door de C. v. H., maar ook door de Duitsche regeering bepaalde voorstellen worden gedaan, Men acht het waarschijnlijk, dat de C. v. H. eerst nè haar terugkeer te Parijs omtrent de quaestie der stabilisatie van de mark be paalde besluiten zal nemen. Bij de ontvangst der Commissie van Her stel docr rijkskanselier Wirtb zeide deze o>qn., dat hij het initiatief der C. v. H., om schuldeischers en schuldenaars tot elkaar te bréngen, ten einde een uitweg uit den hul digen toestand te vinden, begroette. Hij en zijn medewerkers stelden zich met volkomen openhartigheid ter beschikking voor de be sprekingen. Het Duitsche volk, dat gebrek had aan de noodzakelijke voedingsmiddelen en kolen, stond voor een verschrikkelijken winter van h*iger en koude. De pogingen om de Duitsche economie tot zoo groot moge lijke prestaties te brengen, hebben noch cre diteuren, noch debiteuren bevredigd. De juiste weg was, om eerst de zieke Duitsche economie te genezen. Slechts dèn bestond uitzicht op schadevergoeding. Deswege was de stabilisatie der valuta het voornaamste punt van het program. De stabilisatie zou zelf het herstel van het evenwicht in de staatsbegrootlng tengevolge hebben. De voornaamste taak was, om spoedig practische voorstellen te doen. Slechts snel handelen kon den toestand redden en het prestatie vermogen van Duitschland herstellen. Barthou zette vervolgens de motleven uit een. welke de C. v. H. er toe geleld hadden zich met cfe Duitsche regeering in verbin ding te stellen. Het door den kanselier op gebelde program droeg de goedkeuring der C. v. H. volkomen weg. Het was thans zaak, zoo spoedig mogelijk het doel te bereiken, dat men tezamen op het oog had. Naar de Deutsche Tagesztg. uit Parijs hoort, zegt men daar in goedingellchte krin gen, dat ue instructie van Barthou neerkomt op een prlnclpleele goedkeuring der Fran- sche regeering van een moratorium, mits Duitschland zich bereid verklaart voldoende onderpand te stellen. De bizonderheden zou den dan ln de conferentie te Brussel moeten worden geregeld. Het blad merkt erbij op dat de voorwaarde van „voldoende onderpand" bewijst, hoe ern stig de toestand binnenkort dreigt te wor den. t De oorrespondent van het „Journal" te Berlijn seint aan zijn blad, dat hij goede redenen heeft te gelooven, dat de commissie van herstel reeds een plan 'had vastgesteld, waarvan ze de mogelijkheid van verwezen lijking thans komt nagaan. Het zou bestaan uit zes hoofdpunten: lo. zeer strenge inter- geallieerde controle op de Duitsche financiën, zelfs in de bondsstaten, met definitieve ves tiging van het waarborgeomité te Berlijn en gedelegeerden over heel Duitschland, terwijl de invloed van het garantie-comité op de vaststelling der Duitsche begrooting zeer groot zou zijn; 2o. vervroegde inning van de verleden jaar door den rijksdag goedgekeur de belastingen en vaststelling van nieuwe; FEUILLETON. van door I. S. FLETGHER. 56) Het kwam Blake voor, dat het niet vreemd zou zjjn, als Malvery Hold door den storm die boven de zee en het land in kracht en verwoedheid toenam, naarmate de ochtend van dien wilden herfstdag den middag na derde, werd weggevaagd. Reeds toen hij aar het hek was gekomeh, hoorde hij den vind in de verlaten kamers gieren. Eft terwijl hi; de laan doorliep, waar afgerukte takken op deni storm voortvlogen, zag hij de roeken rondscheren. Rachel, die zoodra zij haar ver klaring had afgelegd, haastig uit het dorp was weggegaan, kwam hem in de hal tege moet en nam hem mee naar de eene kamer van het huis, die zij als spreekkamer ge bruikte. „Er valt weinig moer te vertellen," zeide Blake. „Het onderzoek is verdaagd. Een van de gezworenen, Stubbs, was niet overtuigd. Hij denkt, dat de jonge matroos misschien door smokkelaars gedood is. Het is een lang relaas misschie/i zult u het beter begrij pen dan lk," ging hij voort, haar vertellende wat tusschen den kruidenier, den kustwaoht en Atherton was verhandeld. „Ik onderste dat er het een of ander uit zal voortkomen," Is doorgaans een mislukking, en ver geleken bij onze goedkoope prijzen ook duur. Zie thans onze, wederom nieuwe, sorteering - en vooral de mooie modellen - voor uiterst lagen prijs. Afdeellng Klnderkleedlng. Helder. Schagen. 8o. absoluut verbod van speculatie op vreem de deviezen en daartoe wijziging van de niet afdoende desbetreffende decreten; 4o. uitgifte door het rijk van een binnenlandsche lee ning ln goudmarken; 5o. het gebruik van den totalen goudvoorraad van de Relchsbank om mee te werken tot stabilisatie van de mark; 6o. geen nieuw moratorium aan Duitschland voor bijeenkomst te Brussel. Deze oorrespondent pleegt van de zijde van de Fransche ambassade te Berlijn goed inge licht te zijn. Maar het is duidelijk, dat het geen hij opsomt zeker niet mag worden be schouwd als het plan van de geheele oom missie van herstel, doch slechts van een frac tie daarin, waarschijnlijk alleen van de Fran sche vertegenwoordigers.: De oorrespondent voegt erbij, dat te Bqr- Hjh het gerucht loopt, dat de Duische re dering het plan zou hebben om te vragen, at Keynes, Cassel, Vissering, Jenks, Bubols en Brand deel zouden uitmaken van het ga- rantie-oamlté. (Hbl.) Berlijn, 1 November. Over de onderhan delingen van de regeering met de commissie ven herstel vernemen wij "het volgende: De eerste bespreking had op volstrekt zakelijke wijze plaats. Barthou verklaarde, dat ten le de samenstelling van de begrooting, ten 2e het vraagstuk van de vlottende schuld en ten 8e de stabilisatie van de mark de voornaam ste zaken zijn, die thans behandeld moeten worden. De oommissie is niet voornemens de Duitsche soevereiniteit aan te tasten. Zij hcopt echter op loyale medewerking. Zij is, tengevolge van de verplichtingen, welke de Duitsche regeering aanvaard heeft, genoopt diepgaande vragen te stellen. Vervolgens gaf staatssecretaris Schroeder een uiteenzetting van het algemeen aanzien, van de loopende begrootlng, voorzoover deze thans te overzien ls. De leden der commissie stelden bij de bespreking van dit onderwerp verschillende vragen, met het doel in den loop van de volgende bijeenkomsten nadere gegevens hierover te verkrijgen. Zij stelden vooral belang ln de uitgaven voor het spoor wegnet en de buitengewone begrooting. Schroeder deelde mee, dat het tekort waar schijnlijk 440 miljard zal bedragen, welk be drag voornamelijk weg gaat aan de lasten van het vredesverdrag. Aan de „N. Rott. Crt." wordt uit Berlijn gemeld: Berlijn, 1 Nov. In den boezem van de commissie van herstel gelooft men, dat de onderhandelingen hier te Berlijn langer zul len duren, dan men aanvankeliik had ver wacht. Men is van meening, dat eenige de tail-kwesties in het bijzonder ten aanzien van de handelsbalans en van het onderzoek van de Duitsche begrooting, door afzonderlijke commissies zullen moeten worden behandeld. In deze kwesties stellen zich de meeste leden van de commi/Bs'e vpu herstel op het stand punt, dat voor de stabilisatie van de mark besloot hij. „Het lijkt mij dat de Clents in het nauw raken." „Ik heb altijd gezegd, dat dat zou gebeu ren," antwoordde Rachel. „Het geheim van dien avond moet daar te vinden zijn! Bent u gekomen, om mij dat te vertellen?" „Neen," antwoordde hij. „Dat niet. Ik denk niet, dat dit alles nu van groot belang is. Ik ben gekomen, omdat ik meen u van dienst te kunnen zijn. Moet er niet veel gedaan worden!? De oude man moet begraven wor den, niet waar? Het is niet goed voor u om al die dingen te zien. Laat mij u helpen. Ik zal rondkijken en doen wat ik kan en weer in den toren kampeeren laat mij deze din gen u uit handen nemen." „Dank u," antwoordde zij eenvoudig. „Tk zal u graag uw gang laten gaan. Dokter Straham heeft al eenige maatregelen voor mij genomen1. De oude Jacob heeft familie in het dt zij komen hem weghalen en hij zal van hun huis uit begraven worden. Maar als u wilt blijven, zal ik u erkentelijk zijn, want er is niemand anders, en ik ge loof dat m}jn vader stervende is." Zij sprak zoo kalm, dat Blake den uitroep die op zijn lipen kwam, onderdrukte. Hij wendde zijn oogen van het venster af, waar door hij de stijgende zee had gezien en zag dat Rachel kalm en bedaard wap, ofschoon zij er bleek en afgetobd uitzag vaif lang durig waken. En in een plotselinge opwel ling ging hij naar haar toe en nam haar handen in de zijne. „Ik zal u trouw ter zijde blijven!" zeide hij onhandig. „Zoo trouw als een hond. Ik dienstig zou kunnen zijn de goudreserve van de rijksbank te gebruiken. Men wijst er in de commissie van herstel op, dat het milllard goud, dat nog Sn de schatkamers van de rijksbank aanwezig is, bij den tegenwoordi- gen stand van de mark een waarde van on geveer 1000 milliard vertegenwoordigt, ter wijl inderdaad in het heele rijk slechts onge veer de helft van deze som in omloop is. In Engelsche en Amerikaansche kriiigen van de commissie neemt men daarom het stand punt in, dat door het gebruikmaken van deze goudreserves niet alleen de koers van de mark zou kunnen worden gestabiliseerd, maar dat ze zelfs aanmerkelijk zou kunnen worden verbeterd. De directie van de rijksbank voelt echter niets voor het gebruikmaken van deze goud reserve en de heer Havenstein heeft zich nog eergisteren in een vergadering van de cen trale commissie van de rijksbank in dien zin uitgelaten. Mocht de Duitsche regeering een morato rium eischen, dan zou de commissie van her stel, voordat zij op deze vraag antwoord geeft, beginnen met tegeneisohen te stellen op het stuk van deugdelijke panden. Eerst zou volgens het standpunt van de commissie van herstel de kwestie van de waarborgen moeten worden opgelost en dan eerst kan worden gesproken over een mora torium en over den vorm, waarin dit zou kunnen worden verleend. Naar men ver neemt, heeft echter de Duitsche regeer'ng een voorstel achter de hand, waarin zeer dui delijk omschreven verrichtingen worden aan geboden, welke echter eerst ten uitvoer zou den kunnen worden gebracht als Duitschland inderdaad een moratorium op zeer langen termijn wordt verleend. Volgens het correspondentiebureau Dena hebben de beraadslagingen van de buiten- landsche deskundigen het resultaat gehad, dat een bultenlandsche leening niet onmo gelijk is; indien de rijksbank daarvoor borg staat. De commissie van herstel schllnt bij zonder waarde te hechten aan de ten uitvoer legging van een stelsel van controle, terwijl zij geneigd schijnt te zijn alle andere kwesties t te stellen tot de Brusselsche conferentie. De conferentie van Lausanne. De Amerikaansche gezant heeft aan Poin- caré een mededeeling overhandigd in zake het bekende Amerikaansche standpunt met betrekking tot de vredesconferentie voor het naburige Oosten, waarin wcadt verklaard, dat waarnemers zullen worden gezonden, wan neer de belanghebbende mogendheden hier mede instemmen. De regeering van Angora heeft aan de hooge commissarissen twee nota's overhan digd. In de eerste, wordt Lausanne als plaats van samenkomst der oonferentie aanvaard, in de tweede wordt geprotesteerd tegen het feit, dat ook de regeering van Konsantinopel is uitgenoodigd, hetgeen een schending wordt genoemd van den geest der conventie van Moedania. In de nota wordt gezegd, dat dit de vertegenwoordigers van Angora wel licht zal nopen zich te onthouden van bij woning der oonferentie. De Int Arbeidsconlerende. Genève, 1 Nov. De I. A. O. heeft besloten voortaan elk jaar een congres te houden, ten einde de arbeidersklasse de gelegenheid te geven, met de vertegenwoordigers van werk gevers en regeeringen samen te werken. ITALIË. Het kabinet Mussolini telt zeven fascisten, vijf nationalisten, een democraat en een ver tegenwoordiger van de katholieke volks partij. Terwijl de intocht der fascisten te Rome zonder incidenten verliep, kwam het des avonds tot botsingen tusschen communisten en socialisten eenerzijüs en fascisten ander zijds, waarbij aan beide zijden vele dooden en gewonden vielen. In totaal zouden 44 perso nen zijn gedood. kan mij niet al te best in woorden uiten, maar ik ben hier. Zeg u mij slechts wat ik moet doen en ik zal het doen." Zij beantwoordde den greep van zijn han den met een lichten druk van de hare, en glimlachte flauwtjes, terwijl zij hem aanzag. „Ik begrijp het," antwoordde zij. „Er is nu niets te doen maar ik vind het een prettig gevoel, dat er iemand bij de hand is iemand op wie ik kan rekenen. Ik zal mij om niets bezorgd maken, nu ik weet, dat u hier bent. En nu moet ik zorgen, dat u iets te eten en te drinken krijgt ik weet, dat u zoo goec als niets gebruikt hebt sedert wanneer?" Het werd Blake bewust, dat hij, met uit zondering van het glas whisky dat Stubbs hem opgedrongen had, niets over zijn lippen had gekregen, sedert hij de hut van de Clents verlaten had. Rachel liet de een of andere lunch voor heni gereedmaken en daarop verliet zij hem om naar haar vader te gaan. Blake at en dronk en dacht dieper na dan hij nog ooit van zijn leven gedaan had. Een ding was duidelijk zijn plicht had hij nu in dit verlaten oude huis te ver vullen. En toen hij zijn honger bevredigd had, ging hij zitten wachten zonder eigenr lijk te weten waarop. Buiten nam de storm, naarmate de dag vorderde, elk uur in kracht en geweld toe. Er kwamen eenige mannen uit het dorp om het lijk van den ouden Elphiok weg te dra gen. Hun zwarte kleeren waren spoedig niet meer te onderscheiden tegen de zwarte lucht, toen zij verdwenen. In de laan en het bosohje begonnen boomen te kraken; het dak van het De soc. partijen werken koorisaihtig aan het op touw zetten eener actie tegen de fas cisten. het communistis< he uitvoerend comi té hééft den arbeidersbond uitgenoodigd on middellijk de algemeene staking af te kon digen. Te Milaan is het eveneens tot onlusten ge komen. Nadere bizonderheden ontbreken. In vele andere plaatsen hebben bloedige botsingen plaats gehad. Het bericht, als zou Nittl door de fascisten zijn gevangen genomen, is, naar de prefec tuur van Palermo mededeelt, onjuist. Een besldit is uitgevaardigd, waarbij het fascistische leger wordt gedemobiliseerd. In zijn rede,-gehouden op het fascistische congres te Napels, heeft Mussolini o. m. ver klaard, dat de fascisten de bezetting van Dal- matië wilden bestendigen. Dit is dus feitelijk eetre aankondiging van een conflict met Zuid-Slavië. Immers bepaalde heit verdrag van Rapallo, dat Fiume en het omliggende gebied door de Italianen moest worden ont ruimd, waaraan lntusschen nog niet is vol daan. Wordt deze opvatting der fascisten tot werkelijkheid gemaakt, dan dreigt evenzeer een conflict met Frankrijk, dat steeds als beschermer van Zuid-Slavië is opgetreden. De kans daarop wordt nog vergroot door de meening in fascistische kringen ten aan zien van de koloniale politiek met name ten opzichte van Tripolitanië. De hegemonie in de Middellandsche Zee is voor een stokpaardje van de fascisten. Daarbij behoort het bezit van Malta. Aan den anderen kant is men het weer eens met de Entente, door zich te verzetten tegen de vereeniging van Duitschland en Oostenrijk. Voorloopig echter wil het nieuwe kabinet Indien althans de te houden verkiezingen het bestaan bestendigen wel de handen vol hebben-ean» de stabiliseering van den binnenlandschen toestand. Tn deze lijn liggen ook de telegrammen van begroeting door Mussolini gezonden aan Poincaré en Bonar Law. Hij geeft er uitdruk king in aan 7Ün levendlgen wensch dé soli dariteit der geallieerde landen bevestigd te zien. De actie der fascisten.- Een aanval op de Kroatische bank te Finme. Belgrado, 1 Nov. Uit Sussak wordt dd. 80 OcL gemeld, dat fascisten een aanval deden op de lokalen der Kroatische Bank te Fiume tijdens een algemeene vergadering van aan deelhouders en dat, ofschoon de verzekering was gegeven, dat de politie de orde zou hand haven, de vergadering uiteen werd gejaagd. Er moeten van de deelnemers aan de ver gadering een dozijn personen gekwetst zijn, waarvan vier vrij ernstig. Fascistische betoogingen. Berlijn, 1 Nov. Zooals aan het „Berl. T." uit Rome wordt gemeld, trokken gisteren middag nationalistische en fascistische troe- en langs het Corso in de richting van het sationale Gedenkteeken en het Quirinaal. Men zag meer dan 100.000 zwirte hemden. De deelnemers waren militair uitgerust. Ca valerie vergezelde den stoet, waarin ook vele officieren en soldaten van het geregelde le ger meeliepen. Een enorme volksmenigte sloeg het schouwspel gade en juichte de deelnemers luide toe. Voor de woning van oud-minister Facta werd een fascistische eerewacht opgesteld. Op speciaal bevel van Mussolini blijft voor loopig elke aanval op de communisten ach terwege. Een bom geworpen naar een trein met fascisten. Parijs, 1 Nov. De „Liberté" meldt uit Milaan, dat er een bom werd geworpen naar een trein met fascisten, die door Caserta reed. Er zijn verscheidene dooden en een groot aantal gewonden. Brand bij de „Avanti''. Parijs, 1 Nov. Het redactiebureau en de drukkerij der „Avanti" zijn door brand ver BEZUINIGING, BEZUINIGING. Kleermakerij en Modezaak, gedeelte van de bijgebouwen werd wegge rukt en viel op het stalerf. De wind, die door de vele gebroken ruiten naar binnen loeide, gierde met steeds grooter geweld. Het water van de kreek steeg hoog boven het drassige land en wierp groote vlokken schuim over den kant. De gracht liep vol en overstroomde het erf om het huis. Toen hij tegen het einde van d.en namiddag zich een weg baande naar het boschje, zag hij dat de helft van de boomen. omgewaaid waren. De wachtoren was zwaar gehavend en dreigde met den grond gelijk gemaakt te worden, en toen hij met groote moeite naar het huis terugkeerde, viel een van de hooge schoorsteenen met een slag door het dak heen. In de zwarte lucht en op de verwoede golven scheen de dood rond te waren. Het water sloeg in stortzeeën over het drassige kland. Geen sterveling zou dien nacht aan den oever van de kreek slapen, evenmin als ln de dorpen verder hèt land in of in de oude straten van Brychester, waar de pinakels van de kathedraal met de schoorsteenen van de huizen en de daken van oude huisjes kra kend op straat aan stukken vielen. Blake verwachtte, dat Malvery Hold elk oogenbllk als een kaartenhuis in elkaar zou vallen. De vrouwen waren bij Rachel in haar vaders ka mer een kamer gelijkvloers,'die blijkbaar de veiligste ln huls was. Blake ging van den eenen vleugel naar den anderen. Het leek hem, dat or boven hem de handen van een reus aan het werk waren, die het oude huis nield, op het oogenblik dat de fascisten het gebouw ontruimden. Van den man wiens naam in Rail* op het oogenblik op aller, en buiten dat ïand op veler lippen is, geeft de „Times" een karak terschets, waaraan wij het volgende onflee- nen: Achttien maanden geleden was Benito Mussolini nog een onbekende. Thans, vóór zijn 40e jaar, is hij de leider en dictator van de machtigste partij in Italië en bezigt hij ret niet te weerleggen argument van een ge traind en gedisciplineerd leger van 400.000 Zwarte Hemden. Hij, die dit verbazingwekkend organisa torische werk heeft verricht, is een man van jrooter lengte dan de meeste Italianen. Hij leeft een breeden, rechten neus, doordrin gende oogen, een groot hoofd en het haar van Zijn hoog voorhoofd naar achteren ge borsteld. Zijn massief, breedgeschouderd ichaam maakt den mekten indruk in de uniform van het Zwarte Hemd. Wat karaktersterkte en persoonlijkheid betreft, is Mussolini een buitengewoon man. Van nederige afkomst, de zoon van een ar beider in de Romagfia, die een militant socia list was, verdiende hij aanvankelijk zijn brood met de handen, dóch hij streefde naar ont wikkeling en studeerde in Italië en Zwitser and. Al dien tijd was hij een hartstochtelijk aanhanger yan zijns vaders leer, het socia lisme, en hét is geen gering bewiis van zijn gaven als loider en propagandist, dat hij, nog een jonge man zijnde, redacteur werd van het voornaamste socialistische orgaan, de „Avanti". De oorlog kwam en deze vernietigde 7ijn geloof ln het internationalisme volkomen. Hij besefte als bij ingeving het ware belang van het Duitsche militarisme en, als een lo gisch -gevolg daarvan, vedette hij zich hevig tegen het aandringen zijner partij on hand having der Italiaansche neutraliteit. Hij nam ontslag bij de „Avanti", bedankto als lid der soc. partij en richtte onmiddellijk zijn eigen dagblad op, dat hij „Ponoio d'Italia" noemde. Tn dit buitengewone blad kon hij al zijn ori ginaliteit en vitaliteit botvieren. Vlug pre dikte hij Interventie in den oorlog en of schoon hij aanvankelijk met er-stVe moei lijkheden had te kampen, voornamelijk ^door geldgebrek en de tegenwerking socialis- ten, verkreeg het blad weldra een groote ver- snre'dirg. ,fet het nr°d!ken van intervent'e was hi1 echter niet voldaan Tn 1915 ging hij "aar het front als korporaal der bersagiieri. Fii keer de gewond terug om den strijd in zijn cou rant voort te zetten. TTet mislukken van de pogingen der off- oieele Italiaansohe sncial'ston om de versnrel- ding van het bolsjew'eksche vergif tegen te gaan, w*>s feitelijk de oorsorong der heeto fascistische beweging. Maar Mussolini's oartij was to^n nog n'et sterk genoeg om togen bet geMj op te roe'en. Eerst in 1921, toen' de ertoom'sten 7,vb van versch'ljende fabrieken meeseer maakton, gingen de fas- o'ston tot e°n krsrM'per ao*'e over en hun aantol n-m toe, dat der bo'sjewieken af. \ia pim'on «no MnsroUrd's nrogram kun nen nog worden vermeld: de vorming van a^u agr'risoK» dpmoovatto, gegrondvest on klein grondbezit; strenge bezuiglng der in stukken trokken. Te middernacht ging de storm in een orkaan over. De zee steeg ter hoogte van de hutten aan de overzijde van de kreek. Overal om zich heen hoorde men het rumoer van de beroering in de natuur. En terwijl deze hel op haar ergst was -en Blake in den nacht uit een van de ramen in de hal naar bulten keek, voelde hij een aanraking van zijn arm en zag hij, toen hij zich omdraaide, Rachel bij zich staan. „Kom mee," zeide zij. „Ik geloof, dat het het eind is." Blake volgde haar haastig na-»r de kamer van den ouden baronet. Daar zag *'1. in het licht van den flikkerenden lamp. S'r Brian in zijn stoel gedoken zitten een mager, witharig wrak, wiens bijna ontvleesd gezicht er uitzag als een stuk oud ivoor .tegen de donkere kussens achter zijn hoofd. De twee vrouwen waren aan zijn zijde; de oudste maakte voor Rachel plaats. „Hij heeft niet bewogen, sinds u weg bent geweest, freule Rachel," fluisterde zijn. „Denkt u Sir Brian sloeg plotseling zijn oogen open. Ook richtte hij het hoofd op en zag met een vasten blik om zich heen. En even plotse ling sprak hij duidelijk en stellig. „Mijn zoon!" zeide hij. „Mijn zoon Richard ls thuis gekdfhenl Mijn zoon Richard Daafna liet de oude man het hoofd zak ken, en Blake wist, dat hij het nooit meer zou opheffen. Wordt vervolgd. J (T. COURAN ABONNEMENT PER 3 MA'ANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f150; fr. p. p. binnenland f2.-, Ned. 0. en W. Indië P- zeepoet f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0-57», f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.S5, f 1.25, f 1.25, f 1.60 Loeee nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct. Licht op voor auto's en fietsen Donderdag 2 Novuur. i BUITENLAND. De commissie van herstel te Berlijn. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjarJ). Ingez. meded. (kolombreedte als redact ion. tekêt) 66 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regelp 40 ct-, elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no.' 10 ct. p. adv. extra)Bewijsno. 4 ct. Ingezonden mededeeling. Het nieuwe kabinet. Botsingen. De buitenlandsche politiek. Ingezonden mededeeling. Wanneer U eleohte kwaliteit tegen lagen prijs koopt, I» dit geen maar wanneer U bij ons prima kwaliteit tegen billijken prijs koopt, la dit wal Zie onze afwerking kwaliteit en vooral de modellen, die zloh overai onderscheiden. Mussolini.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1