T HEDENAVOND OPENING Tweede Blad. Winkel in Toiletartikelen enz. VAN DONDERDAG 9 NOVEMBER 1922. PLAATSELIJK NIEUWS. Hr. Ms. „Tromp". Het pantserdekschip Tromp is op zijn reis naar Smyrna den 8sten Nov. van Mplta ver trokken. De heer J. Aalders, leerling der Radio- school alhier, slaagde Dinsdag te Den Haag voor het Rijkscertificaat van Radiotelegra fist. Vereenlging „Ambachtsschool voor Helder en Omstreken'.' Bovenstaande vereeniging hield gister avond in het gebouw der School eene ver gadering. De Voo rzitter, de heer D. H. Grtin- wald, heette de aanwezigen welkom. Het is spr. aangenaam te constateeren, dat de toe stand der school gunstig is. Directeur en leeraren doen al het moge lijke om de plaats welke onze Ambachts school in het maatschappelijk leven inneemt niet alleen te behouden, doch zoo hoog mo gelijk op te voeren, opdat de leerlingen wel ke onze school verlaten goed toegerust, zoo wel theoretisch als practisch in de maat schappij treden, om zoo toegerust in staat te ziin hun brood te verdienen. Het is te betreuren, dat de toestand in han del en nijverheid niet beter is, zoodat het voor de jongelui niet zoo gemakkelijk zal vallen een betrekking te vinden. Moge in deze ongunstige toestand spoedig verbetering komen. De heeren Bakker en Slingervoet Ramondt zijn met kennisgeving afwezig. De Becretaris, de heer J. B a e r t, leest de notulen der vergadering van 17 Mei, die zonder op- of aanmerkingen worden goed gekeurd. De heer Ka stel Ij n, penningmeester, licht deze toe. Indertijd is op aanschrijving van den minister een gewijzigde begroo ting opgemaakt; in September is een nieuwe minlsterieele olroulairo ontvangen, waarin de minister op nog verdere bezuiniging aan dringt. Het Bestuur heeft nog op enkele posten getracht bezuiniging te verkrijgen. Verhoo ging van Schoolgelden achtte hot Bestuur niet wenschelljk. Samenstelling der lesroosters. Do leeraren vervullen reeds bijna allen het maximum der lesuren, en met do combina' tlttn van lesuren is rekening gehouden. Bezuiniging op advertenties. Hot door don mlnlrier aangevoerde wordt reeds zooveel mogelijk in praktijk gebracht. Materialen eto. Hieromtrent zijn de prijzen dalende, do minister geeft nog nadere bezuinigingen tan. Het Bestuur hooft op dezeu post eenlge bezuinigingen gevonden, doordat eon cursus voor stoffeerders niet doorgaat, enz. Bezuiniging drukkosten door typen etc. Ook hiurop wordt zooveel mogelijk be zuinigd. Ook de post verlichting en verwarming is verlaagd op grond van de uitkomsten der be grooting, in totaal is aldus eene bezulnlglug van 050.— bereikt. J)e lieer Ka s 1911,1 n deelt wede, dat hier omtrent eene aanschrijving is gericht tot de gemeentebesturen, die er evenwel niets voor voelden, De Burgemeester merkt op. dat di Semeenten tegenwoordig verplicht zijn moor i betalen. De Voorsltter zegt nota te zullen ne men van de opmerkingen en de buiten-ge meenten aan te zullen schrijven. De gewijzigde begrooting wordt bij aoola- matle goedgekeurd. Gekozen worden de heeren de Jong, Schel- llnger en Burgers, als leden, Zegel, Meyers en de Wit als plaatsvervangende leden, wol- ke, voorzoover aanwezig, hunne benoeming aannemen. Aftredend zijn de heeren Kastelijn, Zwart en Urunwald, welke herkozen worden, en hunne herbenoeming uunvaurden, I>o aanstelling van den heer Pinkhof tot leoruar in teekenen Is door den Minister goedgekeurd. Tot gedelegeerden van het Gemeente-bestuur zijn benoemd de hoeren Houwing en Heyblok. Ten opzichte van de pensioenregeling, welke gunstig uitsteekt boven die vun un- dere scholen, wordt medegedeeld, dat het Bestuur niet verder behoeft door te gaan met de premiebetaling aan de Algemeene Frlesohe Levensverzekerlngs-maatsehappy, zulks Ingevolge de nieuwe wet, waarbij net personeel rUkspwisloengerechtlgd Is gewor- den. De voorzitter doet hieromtrent v°orlt«lng van het betrekkelijk schrijven van den minister, en het antwoord van de A1ft Er. Levensverzekerlngs-maatschappy. ihv® eenlge discussie omtrent de wensche- •h vnn afk00P omzetting In premie- veile verzekering wordt besloten, ingevolge net schrijven der Frlesohe Maatschappij te op ^00r Maatschappij In Si?5 *Pste,de cijfers. >U ne rondvraag vraagt de heer d e J o n g naar de plannen omtrent de nieuwe school; in het tegenwoordig stadium zal vaij bouw niets komen, maar de Voorzitter kreeg wel den indruk dat, als de omstandigheden ver anderen, onze Gemeente de eerste is die in aanmerking komt. Daarna sluiting. Te koop Kermesse d'été R.-K. Volksbond. Solisten-concert. Tndertyd vermeldden wy, dat het concert, dat aangekondigd was door mejuffrouw Mies C. Rootlleb, en den heer Hendrik O. van Oort. tengevolge van een sterfgeval moest worden uitgesteld. Wü kunnen thans mede- deelen, dat bedoeld concert zal plaats heb ben op Woensdag 16 November a.s. in Ca sino. Er zullen o.a. een twaalftal Holland- sohe liederen worden gezonden, waaronder twee duetten van Hendr. O. van Oort: „Spele varen" en ..O heeriyk, hebt ge een hart ge vonden!" En Cath. van Rennes' bekende „Zonnelied" zal door mejuffrouw Rootlleb worden gezongen. Omtrent kaartverkoop eto. verwyzen wy naar de advertentie in dit nummer. Adres aan den Raad. Door de afdeeling Helder van den Alge- meenen Bond van Belastingbetalers voor Hall. Noorderkwartier is het volgend schrij ven aan den Raad gezonden: De Algemeene Bond van Belastingbeta- lenden ln Holl. Noorderkwartier brengt te Uwer kennis, dat in onze plaats geruchten loopen betreffende den verkoop van een party oud ftzer afkomstig van de Gemeente- Reiniging, vervoerd per aak naar Rotterdam, waarvan de opbrengst niet zou zyn verant woord. Ofschoon het bestuur van den Bond der-, gelijke geruchten gaarne als onbestaanbaar zou kwalificeeren, wijst het bestuur uw ge acht college er op: ten eerste dat een mede- deeling omtrent deze zaak inkwam bij den Bond, ten tweedp dat het lid der oommissie van de Gemeente-Reinigingsdienst, de edel achtbare heer J. van der Veer, niet kon mede- deelen hoeveel deze party had opgebracht, aangezien dergeiyke transacties steeds bui ten genoemde oommissie omgaan. Gaarne zou- het bestuur ter geruststelling van de publieke opinie een kleine toelichting ontvangen omtrent de bóven omschreven transacties en de verantwoording van de opbrengst. Liefdadigheid over zee. De „bede om hulp" door het Comité tot Steunverleening o.m. aan de omgekomen visschers Jan en Evert Gersseu is ook in ons schoone Insulinde verstaan. Eigener beweging heeft men daar aan het Marine Vliegkamp te Tandjong Priok een steunlijst doen circuleeren voor het boven omschreven doel. Dankbaar bericht het Comité de goede ont vangst van het bedrag ad 208,85, dat op de in het begeleidend schrijven aangegeven wyze zal worden besteed. De gevers in het Verre Oosten hebben een goed werk verricht. Liefdadigheid is gelukkig nog niet aan afstanden gebonden. Nieuwe winkel. De bekende barbierszaak van den heer S. C. G. de Man in de Koningstraat no. 89 zal hedenavond een winkel openen in tollet- en aanverwante artikelen, zooals in een Inge zonden Mededeeiing in dit nummer wordt medegedeeld. Op zichzelf niets merkwaar digs, nu verschillende dergelijke zaken in de laatste jaren zulke winkels begonnen zijn, en het bewyst, dat de heer de Man met zijn tijd meegaat. Maar er is iets anders, waardoor wy de aandacht vestigen op deze nieuwe onderne ming. Dat andere zijn de fraaie kunstvoor werpen van glas, vervaardigd ln de Leer damsche Glasfabriek op ontwerpen van de kunstenaars de Basel en de Lorm. Dit kunst glaswerk was tot nog toe hier ter stede niet te krijgen, en wy gelooven wel, dat het in den smaak zal vallen. De modellen zyn na tuuriyk „modern" van opvatting, maar de kunstenaars hebben smaakvolle en origl- neele vormen ontworpen. En de voorwer pen, door den heer de Man geëtaleerd, zyn over 't algemeen niet duur. Behalve het gro vere werk van geperst glas, zyn er ook glazen, bloemvazen, drijfsohalen eto. van f!1n gelrlseerd glas. d.w.i. «lus, waarin door eene bepaalde bewerking een weerschijn li verkregen, hetgeen een fraai effeot maakt. Wy raden leder aan eena een kykje te gaan nomen. Cinema Palace. Onvoorziene omstandigheden waren oor zaak, dat :de voorgenomen weder-opening van het bioscoop-theater aan de Blnnenha ven vertraging ondervond, Deze apeqlng is thans vastgesteld op morgen Vrydag- avond. De advertentie ln dit nummer geeft blzonderhaden omtrent het programma, enz. Uit het Polltle-rapport. De groenteuhandelaar K„ wonende Paar denstraat, beeft aangifte gedaan van de ver missing van 2 zakken bleten en 2 zakken uien, die door den schipper van Anna- Paulowna voor hem waren aangebracht en op de Westgraeht aan den walkant waren neergezet. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Dinsdag 14 November 1022, des namiddags 8 uijr, De agenda vermeldt de volgend# onder werpen ter behandeling: Notulen. Vaststelling notulen der vergaderingen v«n 8 en 17 October 1922. Ingekomen stukken. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het Raadsbesluit: u. d.d. 12 September j.1., tot wyzlglng van de geineentebegroottng ln verband met de vaststelling eener steunregeling voor pluatseiyke werkloozen; b. d.d. 8 October j.1., tot het doen van be talingen uit don post voor „onvoorziene uit gaven" tot een bedrag van J 2085.02 c. d.d. 18 Juli J.1., tot aankoop van gron den van diverse personen tot een bedrag van 240.000; d. d.d. 8 October j.1., tot aankoop van een strook grond voor verbreeding van den Mid denweg van de N. V. Landbouw-Maatschap- py te Helder; e. d.d. 8 October j.1., tot uitgifte van grond in erfpacht aan de fa. Sterrenburg en Boer- dyk. Beschikkingen van Gedeputeerde Staten: f. tot handhaving van den aanslag in de plaatseiyke directe belasting naar het Inko men ten nume van Mevrouw A. M. Wijt, we duwe van M. Wyt; g. als voren van den aanslag ten name van H. de Boer; h. adres van Mevrouw A. Aukes- Tim mer en drie andere leden der Provinciale Staten, nopens den toestand van de tuinbou wers in de provincie Noord-Holland; i. adres van den Bond van Belastingbe talers ln Hollands Noorderkwartier om: le. niet in te gaan op het voorstel van Burge meester en Wethouders betreffende het toe kennen van een gratificatie aan den oud- Directeur der Water- en Lichtbedrijven S. Rykes; 2e. de behandelingen van het ver- leenen van gratificatiën, alsmede de reorga nisatie van den Reinigingsdienst in het openbaar te behandelen; j. dankbetuiging van Mej. J. H. Metselaar voor de belangstelling, betoond by haar af scheid als directrice van de Fröbelschool aan de Vischmarkt; k. schrijven van D. C. A. de Zwart, hou dende bericht, dat hij zyn benoeming tot wet houder aanneemt; 1. Adres van de afdeeling Beemster der Internationale Anti-Militaristische Vereeni ging, Sectie Nederland, ter zake van de aan houding van den geestverwant Jacob Bora- mezq wegens het colporteeren met anti militaristische lectuur; m. adres van R. W. A. Smulders en 6 an dere installateurs nopens de gunning van den aanleg eener electrische installatie in het ge bouw Weststraat 43; n. adres van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland, houdende ver zoek om ten behoeve van de Politievakschool van den R.-K. Politiebond „St. Michaël" te 's-Hertogenbosch geen subsidie, noch op an dere wyze steun te verleenen, doch een be sluit te nemen om er by Zyne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken en by de Tweede Kamer der Staten-Generaal op aan te dringen, dat wordt overgegaan tot een opleiding van Rykswege tot Dienaar van Politie. Burgemeester en Wethouders stellen voor de stukken genoemd onder am voor ken nisgeving aan te nemen, terwyi zy voor zoo ver het stuk n. betreft verwezen naar het besluit van den Raad van 12 September j.1. en in verband daarmede voorstellen dat stuk voor kennisgeving aan te nemen. o. Verzoek van J. M. Ekkers om de N. V. Stoomwasscherij „Den Helder" te verplich ten zy"n woonhuis Wilhelminastraat 54, waar aan tengevolge van de werking dier was- scherij schade is toegebracht, in behoorleken staat te doen terug brengen. Wel dit onderwerp niet tot de competentie van den Raad behoort, stellen Burgemeester en Wethouders voor dit stuk voor kennis geving aan te nemen. p. Adres van de afdeeling „Helder" v den Nederlandsehen Bond van Werklied a in Overheidsdienst, houdende verzoek te be vorderen, dat de losse werklieden by de Water- en Lichtbedrijven J. P. Agema, G. J. van Baar en J. Nieuwland ln vasten dienst worden aangesteld. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit stuk ln hun handen te stellen om prae- advles. Kindervoeding. Voorstel om 500 per maand toe te ken nen aan de „Oommissie voor Kindervoeding" alhier, als bydrage ln de kosten voor kinder voeding. Subsidie. Voorstel om het Bestuur der Alkmaarsche Huishoud- en Industrieschool een bydrage te verleenen van 17.10-1/»- Alg. Politieverordening. Voorstel tot wyzlglng van de algemeene politieverordening. Adres J. Hofman. Voorstel om af wy zend te beschikken op een adres van J. Hofman om vergoeding van geleden schade ten gevolge van zyn verbUjf hi militairen dienst. Suppl. Begrooting. Voorstel tot vaststelling van een 2e sup- pletolre begrooting van de Inkomsten en uit gaven voor den dienst 1922. Onderwijs, Voorstel tot reorganisatie van de Burger avondschool ln een Avondvakteekenschool en tot benoeming van leeraren aan die school. Grondbedrijf. Voorstel tot wyzlglng van het besluit tot Indeeling van gronden, Ingebracht ln het Grondbedrijf, ln klassen. Gemeentebegrootlng. Voorstel tot wyzlglng van de Gemeente begrootlng, dienst 1022. Aahkoop grond. Voorstel om over te gaan tot aankoop van ongeveer 75 M'. grond van het Roomsen Ka tholiek Kerkbestuur der Parochie „Onze Lieve Vrouwe Onbevlekt Ontvangen" voor het verlengen van de Stakman Bossestraat. Bestrating Bonselaarsweg. Voorstel om af wy zend te beschikken op het verzoek van bewoners van den Bonse laarsweg om van gemeentewege tot bestra ting van dien weg over te gaan. Waterleiding. Voorstel om Burgemeester en Wethouders te machtigen tot afgifte der vanwege het De partement van Oorlog verlangde verklaring, nopens de Instandhouding van de prise d'eau der waterleiding ln verband met de verelschte vergunning tot het leggen der toevoerleldlng vun liet P. W. N. ln den Militairen Lands bond. OnderwyB. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om een orediet te verleenen ad ƒ860 (ongeveer) voor het tydeiyk geschikt maken van het Weeshuis voor het geven van onder wijs aan een zeBtal klassen der scholen aan de Oostslootstraat. Bosch waehterswonlng. Voorstel tot het stichten van een bosch- wachterswonlng ln de „Donkere Duinen". Vlschafslaggebouw. Voorstel om Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het sluiten eener overeen komst voor de verkrijging van grond in erf pacht ten behoeve van de ultbreidjng van het V1 schaf slaggebouw. Klacht van H. J. van der Horst c.s. Voorstel om afwyzend te beschikken op de klacht van >L J. van der Horst en 26 an dere omwonenden der gasfabriek nopens dump- en stankverspreldlng der cokesblusch- lnrlchtlng. Straatverlichting. Voorstel om een crediet ad ƒ10.000 be schikbaar te stellen voor de straatverlichting. Pandhuis. Voorstel om alsnog aan den pandhuishou der J. Kikkert een subsidie ad ƒ1000 toe te kennen. Erfpacht grond. Voorstel tot uitgifte van ongeveer 310 M». grond in erfpacht aan J. P. van Os voor den bouw van twee woningen aan de Stakman Bossestraat. Ingezonden mededeeiing. van den In 't bizonder vestig ik de aan dacht op mijn fraaie collectie Kunst glaswerk van de Glassworks te Leerdam, vervaardigd naar de ont werpen van DE BASEL en DE LORM. S. C. G. DE MAN. Koningstraat 39. Voorschot Woningbouw. Voorstel tot toekenning van een voorschot aa ƒ127.000 en een bydrage van 25% in het exploitatietekort aan de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Helder" ten behoeve van den bouw van 40 woningen op het voormalig Beltterrein. Werkty<L Voorstel in zake het verzoek van de afdee ling Helder van den Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland betreffende op neming van den 81/j-urigen werkdag en 48- urige werkweek in de bestekken voor werken van gemeentewege uit te voeren. Legaat Voorstel tot aanvaarding van een door Mevrouw E. Tabeling, in leven weduwe van B. J. Wöllenstein aan de gemeente Helder ten behoeve harer algemeene armen gelega teerd bedrag ad 200. Aanschaffing Diji kinrichting. Voorstel tot het verleenen van een crediet ad ƒ2700 voor aanschaffing van een druk- inrichting „Multigraph". Raadsverslag. Voorstel tot afschaffing van het stenogra fisch raadsverslag en tot invoering van een analytisch verslag. Steunregeling Werkloozen. Voorstel om de hier wonende leden van de werkloozenkas van den Chr. Dem. Bond van Zeelieden, Haven- en Transportarbeiders te doen deelen ln de steunregeling voor uitge trokken werkloozen, enz., d.d. 8 Oct. 1922. Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Voorstel tot vaststelling van een reglement voor de commissie tot wering van schoolver zuim en tot benoeming van leden dier com missie. Vleeschkeurlngsdlenst Voorstel om afwyzend te beschikken op een adres van het personeel van den Vleesch keurlngsdlenst ter verkrijging van motor- kleeding. Schoolgeldheffing. Voorstel tot vaststelling van het 4e kohier van Bchoolgeldheffing voor den Franschen Cursus, dienst 1922. Schoolgeldheffing. Voorstel tot vaststelling van het 5e kohier van schoolgeldheffing voor het Vervolgon» derwys, dienst 1022. Vragen van Raadsleden. Ter visie zyn gelegd de antwoorden van Burgemeester en Wethouders op de vragen van het raadslid O. Heljblok nopens het Zie kenhuis. Vragen van het raadslid J. J. Sohoeffelen- berger om b.v. gedurende de wintermaanden gratis cokes te geven aan gehuwde werk loozen. Burgemeester en Wethouders achten de gestelde vragen te weinig omiynd om er eenlg antwoord op te kunnen geven. Verzoek van het raadslid J. J. Behoeffe- lenberger om te mogen lnterpelleeren naar aanleiding van het door het raadslid D. Hf Grunwald gesprokene over het optreden van Interpellant In de vergadering van 17 Oct. J.1. Voorgesteld wordt dit verzoek toe te staan. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 0 Nov. 10 uur v.m. werd de eerste zitting gehouden door den Kinderrechter, welke functie wordt vervuld door Mr. Dr. Muller, den politie rechter. Deze rechtzitting wordt in de zittingzaal van het Kantongerecht en ultteraard steeds met gesloten deuren gehouden. Heden werd de zaak contra den veehouder Jb. S. te Texel voortgezet. Beklaagde, die zich aan melkverdunnlng had schuldig ge maakt, was thans zelf present, door de poli tie medegebracht. De man maakte den in druk geesteiyk niet normaal te zyn en was volgens inlichtingen van de politie een ern stig zenuwiyder. Hy werd veroordeeld tot 1 maand gev., doch de politierechter zelde zyn medewerking toe, bij een eventueel gratie-verzoek aan H. M. de Koningin, waarby de straf zou kunnen worden gewyzlgd in een geldboete. H. M. moest terecht staan ter zake mishan deling van Mej. A. T., huisvr. A. K-, in den nacht van. 28 op 24 Sept. by den ingang van „Casino" alhier. Mej. K. bevond zich in gezelschap van een andere dame, met wie M. op stap wilde. Hy verkeerde nu ln de meening, dat Mej. K. hem in dit voornemen tegenwerkte en onthaalde haar op schoppen en slagen, waardoor de vrouw aan hoofd en onderiyf pyniyk werd geraakt. M. werd tot 80 boete subs. 30 dagen ver oordeeld. L. v. d- B. heeft zich in den nacht van 16 op 17 Sept. verzet tegen den agent Vlugge, die hem naar het bureau wilde transportee ren ter zake het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg. Het verzet was ernstig genoeg om den agent aanleiding te geven proces-verbaal op ♦e maken. Ingezonden mededeeiing. Gewijzigde begrooting. De E e r e-v o o r s 111 e r, de heer W. Hou wing, vraagt of de gumeenteboaturen van an dere plaatsen, die hier leerlingen hebben, aangeschreven zijn om verhoogd schoolgeld. Alle gemeenten doen het tegenwoordig. Verkiezing leden en plaatsvervangers tol hel nazien der rekening en verantwoording 1022, Bestuursverkiezing. - Mededeellngen. NATIONAAL KASREGISTER, zoo goed als nieuw. Brieven onder Nr. 942, Bureau v. d. blad. Hedenavond te 7 uur wordt, als voortzet ting van het zilveren feest van het Dames comité, in het gebouw aan de Molengracht een Kermesse d'été geopend. Wij gaven reeds verslag van den officieelen openings avond, die zoo goed slaagde. Hij werd nog door andere feestelijkheden gevolgd, aller eerst door een kinderfeest, dat Zaterdagmid dag werd gegeven en dat uitstekend ge slaagd is. Dit kon ook wel niet anders, want daar was zóóveel te zien, dat ze oogen te kort kwamen. Allereerst was daar een samenzang waarin ook kinderen medewerkten, en ge titeld „De lotgevallen van een Ouden Man". Maar het aardigste was natuurlijk de panto mime, die gegeven werd, van een betoover- den Barbierswinkel. Het was heusch geen wonder, dat de kinderen muisstil zaten. De heer A. M. van Gessel en mejuffrouw H. van de Bilt (piano) verleenden hierbij hun wel willende medewerking. Zondagavond werd door de Wilsons van Hoorn opgevoerd het gecostumeerde Too- neelspel „John Koke, de Volksmenner". Dit tooneeistuk werd gegeven voor een eivolle zaal, die geboeid werd door het prachtige spel van dit bekende, hoogstaande gezel schap. En nu begint, zooals wij zeiden, vanavond de Kermesse d'été. Omdat een verslag van de opening niet veel nut meer zou hebben, daar dit eerst Zaterdag zou verschijnen, heb ben wij vooraf eens een kijkje genomen om reeds thans onzen lezers een en ander van dit feest te kunnen vertellen. De geheele opbouw stond reeds kant en klaar, en natuurlijk zijn het de heeren de Graauw en Kokelaar, die in dezen weder hun welwillende medewerking hebben verleend. Pessimisten willen wel eens beweren, dat niemand onmisbaar is. Maar wij zouden wel eens willen weten hoe men het zonder deze beide heeren klaar zou spelen iets dergelijks in enkele dagen voor elkaar te brengen. En dan natuurlijk de werfvlaggen. Dat zi|n on misbare attr buten by zoo'n gelegenheid, on waarlijk, de magazijnen van 's Rykswerf 4!n terdege geplunderd voor deze gelegenheid. Do heele Volksbond hangt vol met dit kleu rig dundoek, waardoor de vroolijkheld en fleurigheid van het geheel natuuriyk zeer bevorderd ziin geworden. Er komen heel wat stands in de zaal en het is toch ongelooflijk wat in zoo'n toch niet overgroote zaal kan worden onderge bracht. Natuuriyk komt op het tooneel de tradi- tloneele theetent, waar de firma Keg haar thee zal schenken, die tegen den geringen prüs van 16 ot. per kopje aan den man oi de vrouw zal worden gebracht. En van dit ge zellige zitje af heeft men dan een overzicht over het geheel. In het midden troont de kapel van „Wlnnubst", onder leiding van den heer Schenkels, die al die dagen voor de verhooging van de vrooiykheld zal zor gen. Men vindt er vooreerst het befaamde Rad van Avontuur, al 26 jaren geëxploiteerd door dezelfde familie (Bock), ale ook thans weder de exploitatie ln handen heeft, en die u zeer zeker het geld uit den zak zal we ten te halen. Daarnaast komt „Herwonnen Levenskracht" met huar tentje. Zooals men weet Is dit de katholieke vereeniging ter be- strijdlng der tuberculose. Volgt: het Vlsoh- vermaak, de Lüntrekkery, de Grabbelbak, alle bekende vermakeiykheden by zoo'n ge legenheid. De heer Smulders zal er ziin rook- en reuklooze fornuizen demonstreeren, waar van wy dezer dagen eene beschrijving ga ven, en deze heer beeft beloofd met zyn Groede-gloelstof een aangename tempera tuur in de zaal te vullen verwekken. Een etalage van heerenmoda-artlkelen heeft de lieer L. Goltof (Kanaalweg) Ingerloht in het midden der zaai, en vlak daarvoor kan men zich laten wegen nauwkeurig tot op Ik weet niet hoeveel decimalen. We steken over en komen by de vlotbrug, het amusante biljartspel met gebraden kui kens en andere 'Inllekkerland-lekkernyen; by de eleetrlsch verlichte schiettent, by on zen bekenden kernils-plaatsgenoot Halm met ziin overheerlijke paling, We wagen een kansje hij de hallengooTery, by het UJntos- spel, komen dan vanzelf bij Laan'» Roomyo, om tenslotte aan de fruitstand onze zakken met heeriyke vruchten te vullen. Don zt|n we rond geweest, en arrlveeren weer in de theetent op het tooneel, om daar eens op te tellen, wat men alzoo te zien en te genieten krijgt voor ziin geld. Want dat hebben wy nog niet gezegd: de prijzen, zooals die o.a. in het Programma boekje en de advertenties staan vermeld, z.yn met Inbegrip van stedeiyke belasting, en men wordt nergens „afgezet", zooals dat op zoo'n fanoy-falr wel eens geschiedt. Al les Is goedkoop geprijsd, zoodat van onhe il ooriykc pryzen geen sprake ls. Deze fanoy-falr, die zeer zeker, evenals het andere, wat door de Feestcommissie ls ondernomen, uitstekend zal slagen, ls open Donderdag- en Vrydagavotid van 7 uur af, verder Zaterdag van 4 -d (uitsluitend voor kinderen en hun geleiders), en weder voor de groot en van 7 uur af. Zondag vun 8 tot tl matinee en 's avonds 7 uur voortzetting en sluiting. De entrée Is 16 cent, op de kinder matinee van Zaterdag' voor de kinderen 6 cents, vtmr de geleiders 10 cents. Overigens betalen kinderen beneden 12 jaur des avonds 10 cents. Evenals de andere dagen wordt ook gedu rende deze avonden het buffet bediend door den heer Pluylaar, eigenaar hotel „de Toe last", Het verdient dus, zooals uit het boven staande genoegzaam blijkt, alleszins aanbe veling eens een kykje op de Molengracht te gaan nemen. Beleefd aanbevelend, Kinderrechter. Jacob de melkwasscher. Niet vriendelijk. Lastige patiënt.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 5